160 patiëntjes een week naar het Tesselhuus f En dit kunt u 1 Programma Jubileum Veiling winnen VEILING-REGLEMENT LIONS CLUB VENRAY 20-3-1999 Toegang gratis Telefoon veilinglokaal: 0478-551640 r Neem deze krant mee! f Deze veiling werd mede mogelijk gemaakt dankzij de financiële bijdrage of medewerking van: Onze hartelijke dank! Lions Club Venray a peel en maas donderdag 18 maart 1999 - Pagina 27 nergens. Er werd gebeld naar de fa. Ligtvoet en op zondagmorgen 10.30 uur stond een monteur met zijn vrouw op de stoel van het Tesselhuus en na een uur was de zaak opgelost en werd de vakan tie een succes. Dit is een prachtstaaltje van service, hoewel iedereen ervan overtuigd was dat met een duwrolstoel in een dergelijke groep de boel ook geklaard zou zijn geweest. Mensen, kunt u geloven dat er nog heel wat water door de Maas moet gaan eer de Venrayse Lions met dit prachtige project stop pen. Dit hangt echter mede van u af, burgers van Venray, Horst en Plaats: Raayland College Venray Zuidsingel 1 5802 EA VENRAY REGLEMENT bestemd voor inbrengers van goederen 1) Inbreng van een artikel voor de veiling wordt geacht een opdracht tot verkoop in de vei ling te zijn. Lions Club Venray is gerechtigd aangeboden goederen zonder opgaaf van redenen niet ter vei ling te brengen. 2) De inbrenger is per door hem ingebracht artikel een bedrag van f 10,- inbrengkosten aan de veiling verschuldigd, welk bedrag ook bij niet-verkoop niet gerestitueerd wordt. 3) Behoudens uitzondering worden geen zgn. 'ophoudprijzen' of minimale verkoopprijzen gehan teerd. Wenst men dat toch, dan is de inbrenger een bedrag van f 30,- inbrengkosten (incl. de ver plichte f 10,-) per artikel ver schuldigd, welk bedrag ook bij niet-verkoop niet gerestitueerd wordt. 4) De opbrengst van het ingebrach te artikel komt ten goede aan de inbrenger minus 10% veiling- kosten voor het goede doel én minus de in art. 2) of 3) genoem- omstreken. Het is daarom dat wij onze veiling met het jaar beter en groter proberen te maken. Het zal dan ook prettig zijn u hier te ontmoeten, waardoor u direct aanleiding kunt worden de inbrengkosten; het aan de inbrenger toekomend bedrag wordt zo spoedig mogelijk (nor maliter binnen 4 weken) na de veiling overgeschreven naar de door inbrenger opgegeven bank giro- rekening. 5) Indien een artikel nog door inbrenger zelf naar de veiling moet worden vervoerd, dient dit te gebeuren op de dag van de veiling zelf tussen 10.00 en 11.00 uur; gereinigd en gepoetst. Artikelen die reeds onder beheer van Lions Club Venray zijn gesteld zullen door Lions Club Venray vervoerd worden. 6) De door ondernemers/inbrengers verschuldigde BTW wordt geacht in de verkoopprijs begre pen te zijn. 7) Bij zgn. 'schenkingen' zijn de genoemde inbrengkosten niet van toepassing. 8) De ingebrachte goederen zijn voor rekening en risico van de inbrenger tot het moment van toewijzing aan een evt. koper. Iedere aansprakelijkheid van Lions Club Venray terzake wordt uitdrukkelijk uitgesloten. 9) Lions Club Venray aanvaardt geen enkele verantwoordelijk heid voor het in gebreke blijven van kopers. Wel worden de naam en het adres van de in gebreke blijvende koper aan de verkoper meegedeeld. 10)Niet-verkochte goederen dienen zondag 21-3-1999 tussen 10.00 en 11.00 uur door de inbrenger opgehaald te worden na contante betaling van de verschuldigde inbrengkosten. De betreffende inbrengers zullen zonodig door Lions Club Venray telefonisch ingelicht worden. 11)Niet-verkochte goederen die op 21-3-1999 om 11.00 uur niet zijn opgehaald door de inbrenger worden beschouwd als een schenking aan Lions Club Venray ten behoeve van het goede doel waarvoor deze vei ling wordt gehouden. REGLEMENT bestemd voor kopers van goederen 1) Een bieder is gehouden aan zijn bod, ook al geeft hij te kennen voor een ander te bieden. 2) De veilingmeester is, zonder opgaaf van redenen, gerechtigd om een bod te weigeren of een goed niet te gunnen. 3) De voor rekening van koper komende veilingkosten bedra gen 15% van het geboden bedrag. Bij betaling is de koper dus verschuldigd 115% van het door hem geboden bedrag. dat Limburgse gehandicapte kin deren een goed verzorgde vakan tie krijgen aangeboden in het Tesselhuus en ook hun ouders een week ontlast worden van een dagelijkse 24-uurs last. 4) De betaling is contant. Betaal- en eurocheques worden, na legi timatie, geaccepteerd. 5) De gekochte goederen zijn vrij van omzetbelasting (BTW). 6) Ondanks het feit dat aan de selectie en de omschrijving van de te veilen artikelen de aller grootste zorg is besteed, aanvaardt de Lions Club Venray geen enkele verantwoordelijk heid voor de kwaliteit van de gekochte goederen. 7) Direct na toewijzing in de vei ling zijn de gekochte goederen voor rekening en risico van de koper. Iedere aansprakelijkheid van Lions Club Venray terzake wordt uitdrukke lijk uitgesloten. 8) Ongeveer 30 min. (ivm adminis tratieve verwerking) na toewij zing in de veiling en uiterlijk tot 1 uur na afloop van de veiling kan betaling plaats vin den in het veilinggebouw zelf. Daarna dient betaling plaats te vinden in overleg met de admi nistratie. Bij betaling ontvangt de koper een betalingsbewijs. 9) De goederen kunnen, tegen afgifte van het betalingsbewijs, worden afgehaald tot 1 uur na afloop van de veiling zelf en ver der op de zondag (21-3-1999) erna van 10.00 tot 11.00 uur op dezelfde locatie in het Raayland College, waar ook de veiling zelf plaats vindt. 10)Goederen die op de zondag na de veiling om 11.00 uur niet zijn afgehaald worden beschouwd als een schenking aan Lions Club Venray ten behoeve van het goede doel waarvoor deze veiling wordt gehouden. ALGEMEEN 1De veiling wordt gehouden t.o.v. een notaris. 2) Bij een geschil beslist de notaris voor alle partijen bindend. 3) Alle goederen worden bij opbod verkocht; de veilingmeester heeft, zonder opgave van rede nen, het recht bepaalde goederen zowel bij opbod als bij afslag in veiling te brengen. 4) De veilingmeester heeft het recht fouten of vergissingen te herstellen en artikelen opnieuw in veiling te brengen. 5) Na aftrek van de directe kosten komen alle provisie en de netto opbrengst van de horeca geheel ten goede aan het door Lions Club Venray gestelde ideële doel. 6) Medewerkers en familieleden van Lions Club Venray werken geheel belangeloos. Datum: 20 maart 1999 Plaats: Raayland College locatie Zuid Adres: Zuidsingel 1 te Venray Kijkuren: van 16.00 tot 18.00 uur Veiling: vanaf 18.00 uur Einde Veiling: circa 23.30 uur Volop parkeergelegenheid tegenover schoolgebouw Tien maal Lions Veiling Het was niet niks, het verras sende telefoontje van Egbert de Muinck Kezier ongeveer dertien jaar geleden en wat het voor ons heeft betekend; ons eerste contact met Lions Club Venray. Aan het woord is Guus Daniels uit Maastricht, vader van een spierdystrofiepatiëntje en secretaris van de VSN (Vereniging Spierziekten Nederland) afdeling Limburg. Op dit telefoontje is een prachtige samenwerking tus sen de Venrayse Lions en onze vereniging gevolgd, die zowel onze patiëntjes als de betreffende ouders veel vreug de heeft bereid en dit nog steeds doet. Wij, ouders en kinderen, zijn de Lions hiervoor zeer erken telijk. Zonder deze sponsoring was een vakantie voor ons in deze vorm onmogelijk. WAT IS DE VSN De VSN Limburg heeft 520 leden. 520 gezinnen met spierdy- strofie-kinderen en gezinnen die na overlijden van hun gezinsge- nootjes lid gebleven zijn om de vereniging te blijven steunen. Spierdystrofie is een degenera- tieziekte van de spieren. Het ziekteproces is progressief, neemt dus met het vorderen der jaren toe en is niet te stoppen. De VSN houdt zich actief bezig met voorlichting en bege leiding van de ouders door twee- per jaar informatiebijeen komsten te organiseren. Hier komen aan de orde zaken die mensen gezamenlijk aangaan, als: Wat er op je afkomt bij de ziekte, de 24-uurs begeleiding van de patiëntjes en de hulpmid delen die daarbij het dagelijks leven veraangenamen. Verder ook lotgenotencontact, mensen gelijke omstandigheden leren ilkaar kennen en wisselen erva- ingen uit. Wat te doen bij verer ing, als kinderen naar een hulp verlenende instelling gaan, enz. Eenmaal per jaar is er een samenkomst op de Universiteit Coenen Spectra Elektro Martens Geelen beton - Inalfa Interstyling Intratuin V.d .Munckhof Drukkerij Van Lieshout Drukkerij Omroep Venray Raayland College Reisbureau Vice Versa T.A.S. Venray Thomassen Mode Venlo Hout Verhoeven Bouwgroep Vincent van Gogh Instituut van Maastricht, waar medici mededeling doen van vorderin gen in hun onderzoek, die de ziekte en zijn varianten met zich meebrengen. Vervolgens is er de jaarlijkse uitgaansdag, waar ouders, fami lieleden en kinderen meestal een bezoek brengen aan de Revalidatie Kliniek in Hoensbroek. Hier wordt dan een tentoonstelling van producten ingericht, waar aangepaste auto's en rolstoelen en alle apparaten en diensten de 'doelgroep' wor-. den aangeboden. Een en ander gaat dan verge zeld van een gezamenlijke maal tijd en eventuele manifestaties van gehandicapte of andere col lega's, die rolstoelhockey en andere sporten voor het voetlicht brengen. Ook worden er binnen dit kader bezoeken gebracht aan het Autotron in Rosmalen of de Kasteeltuinen in Arcen, waarbij het voor onze zaak is de groep zo groot mogelijk te laten zijn om integratie met soortgenoten en gezonde mensen te stimuleren. Zaken waaraan de Lions best genegen zijn ook hun steentje bij te dragen. BEGELEIDING Aan de voorbereiding van een reis naar Texel gaat een royale voorbereiding vooraf. Iedere gehandicapte heeft een eigen begeleider, die hem of haar een week lang 24 uur begeleidt. Minimaal gaat per groep een verpleegkundige mee, die bekend is met de behandelings wijze van spierdystrofie. Soms zijn dat er twee. Dit hangt samen met de zwaarte van de groep. Zijn er meerdere patiëntjes die beademt moeten worden, dan gaan er meerdere verpleegkundi gen mee. Daarbij is ons uitgangspunt bij elke groep die meegaat altijd weer dat er een brok ervaring van de voorafgaande jaren aan wezig is. In de laatste groep van dit jaar zit een verpleegkundige die vorig jaar is mee geweest en twee anderen, waarvan er een net is afgestudeerd. Afgezien van een arts die altijd op te roepen is vormen deze drie de medische kant van de zaak. Voor de rest zijn er twee voor waarden die zonder meer nodig zijn om de taak van de ploeg tot een goed einde te brengen: 1. Heb je je hart op de goede plaats; 2. Ben je bereid te luiste ren naar wat er van je verwacht wordt én weet te geven en te nemen. De gehandicapten zijn zeer wel in staat om hun behoeften duidelijk te maken, zij kennen over het algemeen hun collegaat jes van school, van bijeenkom sten van het Revalidatiecentrum. Zij weten wat er nodig is, willen zij zich wel voelen. Het is trouwens merkwaardig maar ook bevredigend te consta teren, dat bij de begeleiders en begeleidsters jaarlijks 60% reci divisten zijn, ja zelfs zó dat er al twee huwelijken zijn gesloten waarvan de relatie op Texel is ontstaan. Bij een groep 17- a 18-jarigen is het voorgekomen dat een scoutingvriend van een van de gehandicapten als begeleider is meegegaan. Beiden hebben genoten. Toch is het geen sinecure, zo'n week. Het is zwaar. Echter telkens weer ervaren Guus Daniëls en Mieke Kooien dat gebeleiders en begeleidsters na terugkomst onmiddellijk weer boeken voor het volgend jaar. Bij aankomst in Venray blijkt er bij gehandicapten en begelei ders (sters), gebruind door de Texelse zon met het Texelse zand nog aan de rolstoelen, in een week een menselijke band te zijn ontstaan, die zijn weerga nauwelijks vindt. Dat is dan ook weer voor de Venrayse Lions de stimulans om hun aspergever koop en hun veiling nog uit te breiden en te verbeteren om dit tot in lengte van jaren te blijven doen. ROLSTOELEN Het zijn ingewikkelde appara ten, de rolstoelen, half mecha nisch, half elektronisch. De jon gelui gaan er mee om of het een verlengstuk van hun lichaam is. Vaak nietsontziend, zoals jonge lui hun spullen behandelen. Natuurlijk gaat er dus wel eens iets kapot bij al hun escapades. Er zijn echter specialisten nodig om ze aan de praat te houden. Hier zijn mooie staaltjes van bekend. De rolstoel van een van de gehandicapten begaf het op de zaterdag van aankomst. Het was niet door de plaatselijke fiet senmaker op te lossen. Zonder een rolstoel is een gehandicapte Tijdens de veiling wordt er ook dit jaar weer een loterij gehouden. Er zijn twee superprijzen te vergeven. Met uw kopersnummer doet u automatisch mee. Het enige dat u hoeft te doen om mee te dingen is op het tijdstip van lotingen, om 20.00 uur en om 23.45 uur aanwe zig te zijn. Thomassen Mode te Venray heeft een mode-cheque van maar liefst 1.000,00 gulden beschikbaar gesteld. Reisbureau Vice Versa biedt samen met Arke Reizen een 4-daagse reis aan voor twee personen naar Parijs. Bij dit arrangement zijn diverse extra's inbegrepen, die garant staan voor een leuke vakantie. Al met al een extra reden om deze 10e veiling te bezoeken! Een impressie van een vakantie week op Texel In deze krant is opgenomen een overzicht van de te veilen kavels en van de veiling- voorwaarden. Zo kunt u tijdens de kijkuren eenvoudig aanstrepen naar welke artikelen uw voorkeur uitgaat! Ook kunt u zien wanneer bepaalde kavels ongeveer aan de beurt zijn, y

Peel en Maas | 1999 | | pagina 27