jjubileum lions-veiling op 20 maart 1999 10 jaar Lions Veilingen in Venray ^BLCOA/^ Harmonie De binnenkomer van de week zaterdag 20 maart Raaylandcollege Venray ZATERDAG 20 MAART en maas donderdag 18 maart 1999 - Pagina 23 Veilingkratft Voor elk wat wils Op zaterdag 20 maart 1999 het weer zover. Al weer voor e 10e keer vindt de inmiddels ijna traditionele Lions-veiling laats. Op deze veiling worden onderden kavels te koop aan- heboden. De artikelen bestaan ,a. uit antiek, kunst, sieraden n ga zo maar door. Ook al ent u niet van plan om te open, dan is het al de moeite aard om te komen kijken anwege de gezelligheid en itspanning. WAAR IS HET TE DOEN? De veiling wordt als vanouds ihouden in het Raayland ollege, locatie Zuid aan de aidsingel in Venray. Er is volop irkeergelegenheid aanwezig bij sporthal en de sportvelden inde overkant van de school, iteraard is het parkeren gratis. WANNEER ZIJN DE KUKUREN? Vanaf zaterdagmiddag om 6.00 uur bestaat er gelegenheid m de te verkopen artikelen wraf te bekijken. Dit is dan tok de kans om de kavels goed bekijken, want tijdens de vei- ing krijgt u de kavels slechts ven te zien. Mocht u tijdens de ijkuren belangstelling hebben roreen bepaald artikel, schrijf in het bijbehorende kavelnum- er op. Deze kavels worden imelijk op nummer geveild, idat u de veiling van het itreffende artikel gedurende de rond niet zult missen. In deze lilingkrant is verderop tevens een lijst opgenomen met daarop vermeld alle te veilen kavels. Wie mee wil doen met de vei ling, kan bij de ingang van het Raayland College gratis een kaart met een kopersnummer krijgen. Het verplicht verder tot niets en mocht u tijdens de vei ling dan ook iets zien, wat u wilt kopen, dan kunt u ook gelijk meebieden, want je weet tenslot te maar nooit. Ook maakt u met dit nummer kans op een fantas tisch prijs, nu met uw kopers nummer ook een loterij wordt gehouden, waarmee een mode bon of een reis kunt winnen! BOEKEN EN PLATEN Tijdens de kijkuren kunt u tevens snuffelen in de aparte hoek in het Raayland College waar gebruikte en nieuwe boe ken, platen en CD's worden ver kocht. Deze artikelen worden direct tijdens de kijkuren ver kocht, dus op op! HOE LAAT BEGINT DE VEILING? Vanaf 18.00 uur begint de vei ling van de kavels. Dit vindt plaats in de aula (grote zaal) van het Raayland College. In deze aula zitten of staan alle kopers en belangstellenden bij elkaar. Op een podium staat de veiling meester die de veiling als zoda nig leidt. Tevens zitten achter een tafel enkele schrijvers, die ervoor zorgen dat van elk geveild artikel wordt genoteerd welk kopersnummer het heeft gekocht en voor welke prijs. Tenslotte is er nog een Venrayse notaris aanwezig, die er op toe ziet dat de veiling op correcte wijze verloopt. HOE VERLOOPT ZO'N VEILING? Voordat een bepaald artikel geveild wordt, wordt het aller eerst door de veilingmeester met het betreffende kavelnummer genoemd en omschreven. Gelijktijdig wordt het artikel door enkele medewerkers getoond, dan wel aangewezen, zodat iedereen kan zien waar het over gaat. De veilingmeester noemt ver volgens een beginbedrag, afhan kelijk van de wensen van de inbrenger van het betreffende artikel, en vraagt dan wie er inte resse heeft. Als iemand zijn kopersnummer opsteekt, dan wil dit zeggen dat hij het bod accep teert. Wil iemand nog meer bie den, dan steekt ook hij of zij het kopersnummer omhoog en wordt de prijs weer verhoogd. Dit noemt men 'verkoop bij opbod'. De veilingmeester gaat net zo lang door totdat niemand meer een kopersnummer opsteekt. Degene die dan het laatste geboden heeft, is de koper en de veilingmeester zal dit bevestigen door te zeggen: "een maal, andermaal, verkocht". Gelijktijdig zal hij met zijn vei linghamer op de tafel slaan, waarna ook niemand meer kan bieden. Bovenop het afgeslagen bedrag zal de betreffende koper nog een opslag moeten betalen als veilingkosten. Deze kosten komen ten goede aan het goede doel, waarover elders in deze krant een artikel is geplaatst. Soms komt het voor dat een bepaald artikel niet verkocht wordt, omdat een inbrenger van het betreffende artikel een mini mum bedrag genoemd heeft, waarvoor het ten minste ver kocht dient te worden. Voor degenen die het niet hele maal begrijpen, is het verstandig om eerst eens even te kijken hoe het werkt. Na de verkoop van zo'n drie artikelen zal het eenie der zeker duidelijk zijn. HAPPENING Ook al bent u helemaal niet van plan iets te kopen, toch kan het enkel bijwonen van de vei ling al bijzonder amusant en ont spannend zijn. Af en toe is de spanning in de zaal te snijden, doordat diverse kopers tegen elkaar opbieden. De bijzonder amusante wijze waarop de vei lingmeester de veiling leidt, de diverse reacties van het publiek; het zijn allemaal factoren die ertoe bijdragen dat u een hele leuke avond kunt verwachten. Bovendien heeft u altijd de mogelijkheid de zaal te verlaten. U hoeft dus echt niet van begin tot einde aanwezig te zijn, maar dit mag natuurlijk wel! AAN ALLES GEDACHT Gemiddeld worden er circa 100 kavels per uur geveild en al met al zal de veiling tussen de vijf a zes uur duren. Om deze lange periode te overbruggen wordt de interne mens niet ver geten. Er is namelijk van alles te Kopen of kijken, er valt zaterdag genoeg te beleven in het Raaylandcollege op de Lions Veiling eten en te drinken tegen redelijke prijzen. Mocht u vanwege de spanning uw stoel niet willen verlaten, dan is dit geen pro bleem, want er wordt in de zaal geserveerd. Mocht u echter het een en ander op een andere plek willen nuttigen, dan kunt u gerust op de achtergrond toch de veiling volgen. TENSLOTTE Als u er eenmaal geweest bent, dan zult u vast weer de volgende keer terugkomen, want er is voor elk wat wils. Ook al beleef je niet zelf de kick om iets te kopen bij opbod, dan beleef je toch de spanning van anderen als ze meebieden en het artikel kunnen kopen, je ervaart de gezelligheid en je voelt de sfeer. Kortom, kom kijken op deze jubileumveiling op 20 maart a.s. en geniet. U mag het niet mis sen! LIONS VEILING zaterdag 20 maart r en wanneer is het verhaal genlijk begonnen, het verhaal ver de veilingen te Venray, ïorganiseerd door de ionsclub? De gedachte in inray zoiets op te zetten kwam hetLionsjaar 1988/1989, toen rans Linssen president was. Hij ld vernomen dat er door de onsclub Texel jaarlijks een iling werd gehouden en dat de sultaten daarvan de moeite aard waren. Zo kwam het dat het najaar van 1988 een vier- an sterke delegatie naar Texel irtrok om daar de fijne kneep- svan het vak te leren. Het was sn uitermate gezellig bezoek, in •n echte Lions-sfeer en we wamen met waardevolle infor- atie terug, o.a. met kavelnum- ers, intakeformulieren, 'houdprijzen; eerst een paar J oaakmakende kavels, enz. We togen volle kracht aan de ag, een commissie werd ivormd, een locatie gezocht en wonden en een datum bepaald. 6 eerste Lionsveiling in Venray erd gehouden op zaterdag 22 zondag 23 april 1989 in de jormalige Campina elkfabriek aan de Leunseweg. Is veilingmeester hadden we erard Maat bereid gevonden. was ervaren in het vak waar ;l een bloemen vei lig betrof, aar och, bloemen of kavels, taf is in a name? Dankzij edewerking van alle onsleden (om advertenties te tkrijgen) en van enkele ionsleden (om een echte catalo gs en affiches gedrukt te krij- 6n) kwam onze eerste veiling de grond, idelingsschema's, werd verde en wat er al niet meer bij Nam kijken. Eén van de vele oblemen was: hoe bewaken we kavels in de verder onbe- oonde oude melkfabriek als op iterdag de kijkdag was gehou den eerst op zondag daadwer- e'|jk zou worden geveild. De •luie zegde toe zo af en toe een )kje te zullen nemen, maar daar aren we toch niet geheel geluk- 8 mee. Dus: er werd een Voordat de veilingmeester met zijn hamer zwaait is er door de Lions leden zeer veel werk verricht. wachtlijst samengesteld dat alle Lionsleden en hun dames elk gedurende vier uur de wacht zouden lopen. Een ander Lionslid stelde een warmtekanon beschikbaar en het werd een dolle bridgenacht, een gedacht om later nog eens verder uit te werken. De allereerste kavel die geveild werd, was een 'Zeilboot Optimist - compleet'. In totaal werden precies 400 kavels geveild, maar niet allen ver kocht. We hebben veel geleerd van de eerste ervaringen, vooral hoe handel je de veiling af op de dag daarna. De tweede veiling werd gehouden op een iets andere leest dan de eerste. We waakten ervoor om niet te verzeilen in een rommelmarkt, dus wilden we kavels van relatief goede en aantrekkelijke kwaliteit, geen Mechelse kasten meer of slaap/bankstellen, ook een sepa rate kijkdag kwam te vervallen. Op 25 maart 1990 tussen 11.00 en 17.00 uur veilden we 350 kavels, waaronder niet minder dan 23 staande-, Zaanse, keu ken- en regulateurklokken. Lag er tussen de eerste twee veilingen ongeveer één jaar, de derde werd anderhalfjaar na de tweede gehouden, op 20 oktober 1991. We prezen ons gelukkig een nieuwe locatie te mogen gebruiken: het Bosch veld College aan de Zuidsingel. Alles moest in één weekend, vanaf de opbouw, het transport van het magazijn naar Boschveld, kijku ren, veilen, zaak afhandelen, opruimen en de gebruikte ruim tes schoon opleveren, want na het weekend was het weer gewoon school. Er waren 237 kavels, met als slot een door Garage Van Haren beschikbaar gestelde Trabant. Naast de veiling zelf is steeds ook aan de horeca aandacht besteed. Later kwam daar nog Boek en Plaat bij. Langzaam maar zeker deden we routine op, de zeer fraaie locatie is nog steeds in gebruik en we vonden een naam voor onze veilingen: Halfvastenveiling. Omdat er tussen de tweede en de derde veiling ruim anderhalfjaar is veriopen. in 1992 is er geen geweest, wordt nu in het tiende jaar ook de tiende veiling gehouden. Voor de Lionsclub Venray is de veiling een grote manifestatie, waar alle leden en veel van de dames hun medewerking aan verlenen. Voor Venray, menen we, is de jaarlijkse veiling niet meer weg te denken. Gerard Jungslager oud voorzitter Veiling Commissie LIONS VEILING Traditiegetrouw, wordt er ieder jaar een nieuwe voorzitter (presi dent) van de Lions Club geko zen. Doorgaans voert iedere pre sident een centraal thema gedurende 'zijn' regerende jaar. Zo heeft de huidige president, voor dit jaar, een centraal thema gekozen, en wel: harmonie. Door het thema 'harmonie' te kiezen heeft de huidige president het belang willen benadrukken van het 'in balans zijn'. Voor eenieder is het van uiterst belang dat hij/zij tevreden en gelukkig is met zichzelf. Vanuit dit posi tieve gevoel is het mogelijk om met de omgeving in goede afstemming te komen. Met name dan is het mogelijk om wat meer voor de andere persoon over te hebben. Gezien vanuit een filo sofisch oogpunt is het ideaal dat eenieder op deze wereld in per fecte harmonie zou leven; dat het geheel aan rijkdommen eerlijk verdeeld zou zijn zodat er voor iedereen voldoende moet zijn voor z'n dagelijks brood. Indien dit zo zou zijn. dan zou er een sfeer heersen van totale harmo nie. Immers, wanneer ieder genoeg heeft, dan zou het toch goed moeten zijn! Binnen de grenzen van de wer king van de Lions Club Venray wordt voortdurend gewerkt aan de gedachte: harmonie. Het gezamenlijk, in harmonie, wer ken aan een project, het geza menlijk oplossen van problemen heeft steeds zijn vruchten afge worpen. Bij het uitvoeren van activiteiten worden anderen betrokken. Dit is immers nood zakelijk willen projecten slagen. Met de 'anderen' wordt met name bedoeld alle bezoekers van de Veilen, allen die artikelen hebben ingeleverd ten behoeve van de Veiling en alle adverteer ders en sponsoren die de doelen een warm hart toedragen. Tevens de schoolleiding van het Raayland College, de kranten Peel en Maas en De Echo die hun medewerking verlenen en iet te vergeten het Vincent van Gogh Instituut dat gedurende vele jaren z'n medewerking heeft verleend, door een ruimte te bieden voor het opslaan van de te veilen kavels. Door gezamenlijk in goede harmonie te werken zijn wij 'met z'n allen' in staat om meer te betekenen voor 'de ander' Naast het hebben van een club president, heeft de wereldwijde Lions Club Organisatie ook een 'alles overkoepelende' Internationale President. Dit jaar is dat de heer Kajit Habananda uit Thailand. Hij, hoe toevallig ook, heeft als jaarthema het onderwerp 'Harmony' gekozen. Zo blijkt het gelukkig een wereld- cq. geheel menselijk omvattend onderwerp deze behoeft om samen en voor elkaar wat te betekenen. Immers, het motto van de gezamenlijke Lions is: We Serve. De beste manier om dit te realiseren, vol gens de huidige Venrayse presi dent, is: met z'n allen, steeds in goede harmonie, om resultaten te kunnen bereiken waarbij één en één veel en veel meer zijn dan twéé! Vanuit mijn plaats als President van de Lions Club Venray 1998/1999 wil ik hierbij allen die hebben bijgedragen tot de harmonie gedachte (en daad) De lionsvlag wappert zaterdag voor en in het Raaylandcollege, locatie Zuid(singel van harte danken en hen tevens verzoeken om vooral zo door te blijven gaan! Peter Price Voor de Lionsveiling van 20 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte londe- ren, stromen de goederen gestaag binnen. Ter onder steuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artike len. die via het telefoon nummer 551640 worden ingebracht. Indien ook u dit goede doel wilt ondersteu nen en tevens iets bijzon ders wilt verkopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! ^Deze week een Franse Pendule uit het eind van de 19e eeuw.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 23