In De Bleek kun je een kanon afschieten" IVM 5 JAAR FRANSOL ZONWERING i FRANSOL Toch subsidie voor schoollogopedie Buurtbewoners vragen aandacht voor lawaaioverlast Mogelijk startsubsidie voor tennisverenigingen (EXTRA, OP 25% ALGEHELE HORTING!) 'In de techniek kun je alle kanten uit!' "Service busdiensten Venray onder de maat" Mobiele skatebaan van start in Ysselsteyn Jubileum Miny Boersman Slütter PEEL EN MAAS BEZORGEN? Gewonde bij schietpartij School in bedrijf UW Mode Première Dagen UW PEEL en maas donderdag 11 maart 1999 - Pagina 7 De gemeente gaat uitzoeken of in de toekomst tennisverenigingen onder bepaalde voorwaarden een beroep kunnen doen op startsub- sidies. Die toezegging deed wet- houder Jan Houba vorige week t tijdens de commissie Cultuur, j Onderwijs en Sport. Houba zei dit Blj in een antwoord op een vraag van CDA'er J. Reintjes. Een startsubsidie zou bijvoor beeld gekregen kunnen worden als tennisclubs hun accommodatie wil len aanpassen om in competitiever band te mogen gaan spelen. Tevens gaat de gemeente bekijken of de gelijktrekking van de huurcontrac ten voor de grond van tennisparken op korte termijn zou kunnen gebeu ren. De gemeente komt hiermee enigszins tegemoet aan de onvrede bij de tennisverenigingen. Die kla gen erover dat vereniging in andere sporttakken in het kader van de pri vatisering gelden krijgen voor onderhoud. Zo draagt de gemeente sportaccommodaties over aan ver enigingen, inclusief achterstallig onderhoud. Houba deed eveneens de toezeg ging nog een keer met een afvaardi ging van de tennisverenigingen te gaan praten over de in hun ogen rechtsongelijkheid tussen de tennis sport en andere sporttakken. De wethouder benadrukte echter te zeg gen dat de tennisclubs "hun eigen broek moeten kunnen ophouden. Waar knelpunten zijn, weten vereni gingen de weg naar de gemeente wel te vinden. Dit geldt ook voor de tennisverenigingen. Die kunnen te allen tijde bij ons terecht. Emotioneel gezien kan ik het stand punt van de clubs wel voorstellen. Rationeel betekent het echter dat we hun verzoek moeten plaatsen in ons beleid. Ik denk dan ook dat we er zakelijk gezien niet uitkomen. Aanleg en onderhoud van een ten nisbaan kost jaarlijks 10.000 gul den. Voor de 30 banen die Venray rijk is, zou dat voor de gemeente uitkomen op 300.000 gulden aan extra kosten. Dat staat haaks op de KEERpuntgedachte." De fracties PvdA, VVD en V.d. Vorle konden zich wel verenigen met de stelling- name van Houba. Samenwerking Venray en D66 waren bij monde van respectievelijk P. v.d. Velden en M. van het Reve fel tegen. Beide frac ties vinden dat de tennisverenigin gen net als alle andere sportclubs recht hebben op goede accommoda ties en (financiële) steun van de gemeente verdienen. Directeur Miny Boersma- Slütter wordt vandaag (donderdag 11 maart) in het zonnetje gezet omdat zij 25 jaar geleden m dienst trad bij net Groene Kruis Noord- iiraburg. In de middaguren is er een symposium in De Witte Hoeve in Venray, 's avonds van 18.00 tot 20.30 uur bestaat tijdens een receptie voor het personeel de gelegenheid het glas te heffen ter ere van de jubilaris. U Bejaarde vrouw beroofd ~j Drie onbekenden hebben maan- I dagavond een 83-jarige Venrayse I van haar handtas beroofd op de Patersstraat in Venray. De vrouw, Idie slecht ter been is, liep met een I loopwagentje over het trottoir toen plotseling drie knapen haar van haar IJ tas beroofden. Het gaat vermoede- I lijk om jongeren in de leeftijd tussen 16 en 20 jaar. Zij droegen donkere kleding. Meer gegevens over de ver dachten kon het slachtoffer niet geven. Na de tasjesroof is het drietal gevlucht in de richting van de Grotestraat. In de tas zat een geldbe drag van enkele tientallen guldens en persoonlijke spullen. Het slacht offer bleef ongedeerd. De politie stelt een nader onderzoek in en is dringend op zoek naar getuigen van deze tasjesroof. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie van Venray, telefoon: 0478 53 11 U Onderzoekers geven vernietigend oordeel 'De drie pleinen in Venray die nen ieder op geheel eigen wijze te worden ingericht. Bovendien moet er gestreefd worden naar een kwalitatief sterk, compact en gezellig winkelcentrum, waarbij de Schoolstraat voorrang verdient boven De Bleek. Een citymanage- ment moet de taak krijgen om deze toekomstvisie voor het kern winkelgebied uit te stippelen en mede gestalte te geven.' Dit waren de belangrijkste aanbe velingen die projectontwikkelaar Tom Krouwels en marktonderzoe ker Mare Majolée van Wilma Vastgoed dinsdagavond voor onder nemers, politici en andere belang stellenden in petto hadden tijdens een bijeenkomst van Winkel centrum Venray in Hotel Asteria. Krouwels en Majolée hadden op verzoek van het Winkelcentrum Venray in drie dagen tijd het koop centrum aan een grondige analyse onderworpen. Onbevooroordeeld trokken zij van leer ten overstaan van een kleine honderd aanwezigen in Asteria. Met name De Bleek moest het bij de onderzoekers ont- PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS gelden, al gaven zij bij voorbaat toe dat hun studie slechts een moment opname is, waardoor er dus ook geen definitief waardeoordeel aan verbonden kan worden. "De Bleek is gewoon niks en zal ook nooit wat worden. Er is weinig publiek, het is niet gezellig. Je kunt er een kanon afschieten", zo liet Majolée de toe hoorders weten. "Had het maar gedaan", reageerde een gevatte ondernemer op deze opmerking. "De Bleek past eenvoudig niet in de totale sfeer van het winkelcentrum. Venray zal op lange termijn dan ook duidelijk moeten kiezen voor de Schoolstraat als winkelstraat waar zich nieuwe winkels kunnen vesti gen." HORECAPLEIN Diezelfde Schoolstraat behoort samen met de Grotestraat, Grote Markt, Passage en het Schouwburgplein tot de straten die een denkbeeldige acht in het cen trum moeten gaan vormen. Voor De Bleek hebben Krouwels en Majolée al een bestemming in gedachten: themawinkels zoals bijvoorbeeld reis- en uitzendbureaus. "Alles op het gebied van recreatief winkelen dient zich juist in een Grotestraat, Passage en Schoolstraat, straten met een sfeervolle entourage, te vesti gen." Het plein in De Bleek, voor de Edah, kan volgens het tweetal het best worden omgevormd tot een plein, waar klanten snel hun bood schappen kunnen doen. De aanwe zigheid van voldoende parkeergele genheid in de nabije omgeving, ima DE 25% KORTING ACTIE DUURT 5 X 5 DAGEN (VAN 5 TUT 25 MAART 19S9) EN IS UITSLUITEND GELDIG TEGEN INLEVERING VAN DEZE ADVERTENTIE (1 ADV. P.P.) stof ZONWERINGEN STATIONSWEG 13 VENRAY TELEFOON 0 4 7 8 5 1 5 0 1 0 maakt dit voor de klanten alleen maar gemakkelijker. De Grote Markt dient in de ogen van de onderzoekers een horecaplein te worden met een sfeervolle inrich ting. Het Schouwburgplein is bij uit stek het plein voor (grootschalige) evenementen. Samen met het Henseniusplein dient het plein ech ter wel eerst te worden aangepakt. "Nu is het maar een kale vlakte", aldus Krouwels. "Met toegevoegde elementen zoals bomen en zitjes, waarbij die laatste tijdens grotere evenementen weg zijn te halen, krij gen beide pleinen meer cachet." MAASTRICHT Volgens beide onderzoekers is de rol van de gemeente essentieel bij de ontwikkeling van het winkelcen trum. Duidelijk moet zijn hoe Venray zich wil onderscheiden. Krouwels: "De gemeente moet actief meedenken bij de invulling van het centrum. De routing, voor zieningen als parkeren en andere zaken dienen vooral geen ergernis te wekken bij het winkelend publiek. Het instellen van een branchecom missie zou een enorme stap in de goede richting zijn. Gemeente en ondernemers die samen bepalen waar een nieuwe ondernemer zich mag vestigen. Maar ook door corri gerend op te treden tegen bijvoor beeld fietsers in het centrum, het te pas en te onpas neerzetten van dis plays op het trottoir, kortom, in de handhaving van het beleid kan de gemeente een bijdrage leveren aan een gezellig en veilig winkelcen trum." De aanwezige Venrayse wet houder Bert Kersten was vol lof over het werk van beide onderzoe kers. "Een voortreffelijke analyse die strookt met mijn gevoelsbele ving. Venray moet de komende tien tot twintig jaren streng zijn voor zichzelf en kiezen voor een structu rele benadering. Maastricht heeft bewezen dat dit werkt omdat gemeente, horeca en ondernemers daar de handen in elkaar hebben geslagen. Zo werd het daar, om een voorbeeld aan te geven, verboden om op belangrijke pleinen fietsen neer te zetten. Beleid dat streng wordt nageleefd en uiteindelijk haar vruchten heeft afgeworpen. Maastricht beschikt nu over een gezellig centrum waar het goed toe ven is. De stad gaat nu voor 30 mil joen gulden haar bestrating vernieu wen. De helft hiervan wordt opgebracht door de ondernemers." Een belangrijke rol in de toekomst visie van het winkelcentrum Venray zien Krouwels en Majolée wegge legd voor een citymanagement. Bewaking en beveiliging, marke ting, promotie en contacten richting gemeente behoren tot de taken die dit management voor de gezamen lijke ondernemers zouden kunnen uitvoeren. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray Bij een schietpartij op de Henseniusstraat in Venray is dins dagnacht een 32-jarige man uit Veghel gewond geraakt. Het slacht offer werd met een schotwond naar het ziekenhuis vervoerd. Na behan deling mocht hij weer naar huis. De Venrayse politie tast nog in het duis ter over de achtergronden van deze schietpartij die buiten bij een hore cagelegenheid plaatsvond. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Er heeft wel een buurtonderzoek plaatsgevonden, de resultaten daar van zijn nog niet bekend. Ten behoeve van het verdere onderzoek is de Venrayse politie dringend op zoek naar getuigen. Zij worden ver zocht het volgende nummer te bel len: 0478 531111. Basisschool Dr. Poels Dinsdag 16 maart van 09.00- 10.00 uur en donderdag 18 maart van 13.45-14.45 uur zet de dr. Poelsschool haar deuren open voor belangstellende ouders om een kijk je in de school te nemen en te zien hoe daar geleerd, gewerkt en gespeeld wordt. Onderwijs en opvoeding op de Dr. Poelsschool worden gekenmerkt door een uitgebreid leerlingvolgsys teem waardoor we goed op de hoog te zijn van de ontwikkeling van elk kind. Er is ondersteuning in elke groep om kinderen met problemen aandacht te kunnen geven en te hel pen. Instructie vindt plaats in kleine groepen zodat alle kinderen aan bod komen. Prestaties zijn belangrijk maar mogen niet ten koste gaan van een evenwichtige ontwikkeling. Veel aandacht is er dan ook voor de sociaal-emotionele begeleiding va het kind. Door de mix van allerlei bevolkingsgroepen en onze opvoe dingsstijl is de school een afspiege ling van de maatschappij en helpen we de kinderen om zich te ontwik kelen tot kinderen die stevig in hun schoenen staan en een goede basis hebben voor het voortgezet onder wijs. U, en ook uw kind, zijn van harte welkom om de sfeer te proeven, te kijken of onze stijl bij u past en ant woord op uw vragen te stellen. De school is gelegen aan de Ursulastraat 15a te Venray. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Namens de gezamenlijke uitzend bureaus in Venray heeft R. van Berlo de prijsuitreiking verricht van de prijsvraag die was uitgeschreven tijdens de manifestatie Kies Techniek in Venray. De drie prijs winnaars Jeroen, Anna en Joep kre gen bij Start Uitzendbureau de prij zen uitgereikt. Het was in zijn nopjes was Joep Smeets die de eer ste prijs in ontvangst mocht nemen. Zijn slagzin luidt 'In de techniek kun je alle kanten op!'. De uitzend bureaus wisten met een prijs te komen doe een leuke aanvulling is op de zo succesvolle Kies Techniek Dag: twee vrijkaartjes New Metro polis met treinkaartjes in Amsterdam. Alle nieuwtjes omtrent techniek en wetenschap worden hier geëtaleerd. De prijzen zijn ter be schikking gesteld door de reisbu reaus Vedior, Werk Vakman schap, Randstad. Dactylo. Tempo Team, Manpower, Intervention, Adecco en Start. Op de foto de win naars. met in het midden Joep. en vertegenwoordigers van de bureaus. CDA-er Patrick van der Broeck uit Venray vraagt in een brief aan het College van Gedeputeerde Staten (GS) aandacht voor de in zijn ogen weinig klantgerichte service van de busdiensten in Venray. Van der Broeck refereert in zijn brief aan zijn eigen studententijd, zeven jaar geleden, waarin hij herhaaldelijk de trein richting Utrecht miste omdat de bus naar het NS-station in Oostrum te laat vertrok. Ook de omgekeerde situatie kwam volgens hem regelmatig voor: de trein arri veerde te laat, maar nog net op tijd om de aansluitende bus te zien ver trekken. De Venraynaar komt tot de con clusie dat de situatie er in zeven jaar tijd zeker niet beter op is geworden. Sterker nog, 's avonds rijden er geen bussen meer vanuit het NS-station naar het busstation in Venray-cen- trum. In plaats daarvan hebben rei zigers de mogelijkheid om een lijn- taxi te bestellen. Heeft de trein echter vertraging, dan is de kans groot dat de taxi al weg is waardoor reiziger een uur moet wachten op de volgende. Van der Broek wil van GS weten of dat dergelijke erbarmelijke situ aties ook in andere Limburgse gemeenten voorkomen. Tot slot pleit hij in zijn brief ervoor dat reizi gers twee keer per uur een lijntaxi kunnen bestellen. Momenteel is dit nog maar een keer per uur mogelijk. Het CDA heeft zich hier in 1997 al eens sterk voor gemaakt. Commissie blij met terugdraaien besluit De commissie Cultuur, Onderwijs en Sport (COS) heeft ingestemd met het collegevoorstel om de schoollogopedie als kern taak te blijven zien. B&W willen op een eerder genomen besluit terugkomen om een ton subsidie voor schoollogopedie, in het kader van gemeentelijke bezuinigings operatie KEERpunt, stop te zet ten. Het voorstel van B&W was voor commissielid Van het Reve (D66) reden om in de commissie COS het gelijk van haar fractie te halen. "In 1996 heeft onze fractie er als enige op gewezen dat schoollogopedie een kerntaak van de gemeente moest blijven. We kunnen het voor stel om de subsidie in stand te hou den dus van harte ondersteunen." V.d. Hoek (Van de Vorle) corrigeer de Van het Reve: "Ook onze fractie was destijds tegen het voorstel om de subsidie te schrappen." Alle fracties konden zich vereni gen met het voorstel maar vroegen zich wel af hoe die oorspronkelijke bezuiniging van 100.000 gulden in het kader van KEERpunt nu gereali seerd gaat worden. "Want de KEERpunttaakstelling moet wel gehaald worden", zo zei commissie lid Teeuwen (CDA). V.d. Velden (Samenwerking) en Emonts (PvdA)zeiden in spanning de Voorjaansnota af te wachten waarin de alternatieve dekking komt te staan. donderdag, vrijdag en zateraag a.s. Ontdek onze nieuwe voorjaars mode tijdens onze Mode Première Dagen. Wij maken van onze 3 première dagen een echt feest. Behalve iets lekkers bij de koffie, een drankje, extra aanbiedingen, krijgt u bij elke aankoop een charmant Première cadeau. Morgen met mode flitsen en live music. VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Ysselsteyn krijgt medio april - tij dens het evenement 'Ysselsteyn leeft' - als eerste in de rij van vijf Venrayse kerkdorpen een mobiele skatebaan. Wethouder Driessen zei dit maandagavond tijdens de bespreking van het Speelruimteplan door de raadscommissie Stedelijk Beheer. De jeugd in de gemeente Venray kan op toerbeurt gebruik gaan maken van de nieuwe skate baan. Na Ysselsteyn krijgt het expe riment zijn vervolg in Leunen, Merselo, Oirlo en .Oostrum. In Venray zal de skatebaan tijdelijk worden opgesteld achter wijkcen trum het Schöpke in Veltum en op het terrein van sportpark De Wiëen. Volgens wethouder Driessen (Stedelijk Beheer) bestaat de kans dat De Wiëen in de toekomst een permanente skatebaan krijgt, als blijkt dat de jeugd veelvuldig gebruik maakt van de mobiele voor ziening. De permanente skatebaan in de wijk Landweert, die eigenlijk al klaar had moeten zijn, laat volgens de wethouder nog even op zich wachten. Het extreem slechte weer heeft ervoor gezorgd dat er nog geen toplaag op de baan kan worden aangebracht. Pas als deze toplaag er ligt, kan het toestel erop worden gemonteerd. Verder zal de gemeente Venray dit jaar in samenwerking met Synthese vijf Jongeren Ontmoetings Plaatsen (JOP's) worden gerealiseerd: te weten bij het wijkcentrum in Veltum, achter de sporthal in Landweert, in het Brukske en in Leunen. Het Raayland College gaat proberen om een van de JOP's op te nemen in haar buitenschools activi teitenprogramma. Wijkbewoners in het westelijk deel van Venray hebben een brief naar de gemeente gestuurd om aan dacht te vragen voor de lawaaiover last, die met name door optrekkend vrachtverkeer op de Deurneseweg wordt veroorzaakt. Eind januari werden huis aan huis formulieren bezorgd aan de Adelbertweg, Alexanderhof, Boudewijnhof, Casimirhof, Claudiahof, Clovishof. Dagoberthof, Eligiusweg, Isabella- hof en Laurahof. Hierop hebben bewoners ingevuld of ze wel of geen last hebben van geluidshinder van de Deurneseweg. Willem Schepman. een van de initiatiefne mers. laat weten dat meer dan de helft van de ongeveer tweehonderd gezinnen die een formulier hebben ontvangen, haar sympathie aan de actie heeft betuigd. Dat niet ieder een zijn handtekening heeft gezet. wijt Schepman aan het feit dat er ook mensen in huurwoningen wonen en daar is het verloop nu een maal een stuk groter. "Omdat de huurwoningen vaker van bewoner veranderen, zijn er uit die hoek van zelfsprekend minder klachten te verwachten", aldus Schepman. De wijkbewoners wachten eerst het antwoord af van de gemeente op hun brief, alvorens na te gaan den ken over eventuele volgende stap pen. PEEL EN MAAS WEEKBLAD

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7