lion d'or 'Ik wil gewoon extra armslag hebben7 (omedie van Alan Ayckbourn in Schouwburg Venray Intspannend avondje schouwburg, egint natuurlijk bij de U0N D'OR LION D'OR iLenteconcert Confetti Oirato brengt 'een waterdicht idee' Zangers van Sint Frans 40 jaar jong Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de fam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 Bonte Koe presenteert Casual Silence Concert Aostrumse Zangkompeneej Expositie Boy Poels in Boxmeer ?el en maas donderdag 11 maart 1999 - Pagina 3 Ja, Ja de Liefde op vrijdag 12 maart de Schouwburg Venray is jdag 12 maart de komedie Ja, de Liefde van de hand van ian Ayckbourn te zien. De voor- elling begint om 20.00 uur. Trudy Labij, Peter Faber, Aly linsman en Jan van Eijndthoven tolken de hoofdrollen in de nedie Ja, Ja, de Liefde, een erlandse productie afgeleid van jgs we do for love, de jongste ïedie van Alan Ayckbourn. Ja, Ja Liefde is een buitengewoon stige. maar ook heel ontroerende nedie, die zich afspeelt op drie saus: het souterain, de begane nd en de eerste verdieping. Maar nzeer op de niveaus van buik, Zaterdagavond is het swingen in de schouwburg met de Dutch Swing College band (Foto Roy Beusker). hart en verstand, elk met hun eigen reactie op zaken als liefde, seks en dergelijke calamiteiten. De Dutch Swing College Band en zangeres Deborah J. Carter brengen dit theaterseizoen een muzikale ode aan de legendarische muzikant Duke Ellington. De voorstelling is op zaterdag 13 maart in de Schouwburg Venray en begint even eens om 20.00 uur. Liefhebbers van ballet kunnen zondag hun hart ophalen in de schouwburg. Het St. Petersburg bal lettheater brengt dan het romanti sche Giselle. Het stuk handelt over de liefde van een jachtopziener voor Giselle, terwijl deze ook begeerd wordt door een hertog. De voorstel ling zondag 14 maart begint om 14.30 uur. Ruth Jacott behoeft nauwelijks nog enige introductie. In januari startte zij haar tour "In Concert", een uniek optreden dat het conven tionele theaterconcert ruim over stijgt. Een optreden dat vibraties en energie losmaakt. Het concert van Ruth Jacott in Venray is op dinsdag 16 maart om 20.00 uur. P zaterdag 20 maart verzorgt jl Group Confetti samen met de liekgroepen Odeon en Octet- leen gevarieerd lenteconcert in jWtte Hoeve, Gasstraat 6 te ray. infetti is een vocal group, ande uit 20 personen die lekke- v luziek maken, a capella, maar samen met het vaste combo, en telegenheid met gastdrummer 'van Els. muziek is veelzijdig. Hers van John Lennon, Elton Cy Coleman, Irvin Berlin, ook Michel Fugain. nfetti heeft zich onlangs nog •en breed publiek kunnen pre ien tijdens de Venray Proms koor staat onder de bezielen de leiding van Gertie Cremers. Als gast begroet Confetti, Odeon, een a capella koor uit Maastricht. Het koor bestaat ui 24 personen en staat onder leiding van Jacqueline Nelissen. Het repertoire kan het best worden getypeerd als 'vocal pop' en bestaat meestal uit Engelstalige nummers. Alle nummers worden a capella uitgevoerd in de stijl van bekende groepen als de King's Singers en de Nylons. Ook te gast is Octet-Nog. Een groep van acht heren uit Venray die al bekend zijn door hun barbershop- zang. Dit is een muziekvorm die ongeveer 100 jaar geleden in Amerika is ontstaatn. Voor de echter liefhebbers is het dus heerlijk genieten op zaterdag 20 maart; aanvang 20.15 uur, entree ƒ10,-. Zondag 14 maart is het de beurt aan de Helmondse gitaarband Casual Silence om het wekelijkse zondagavondprogramma van live klanken te voorzien. De melancholi sche muziek, zoals de vijf heren het zelf noemen, i niet in een hokje te stoppen. Dat bewijst de debuut-cd Bad Side Memories die de band onlangs opnam. De nummers zijn veelal autobiografisch, maar voor iedereen meer dan herkenbaar. De leden van de band, met een gemiddelde leeftijd van zo'n 25 jaar, hebben al veel meegemaakt in hun leven en dat is terug te horen in hun muziek. Zo geven ze bijvoor beeld ook hun visie op geloof en racisme. Doordat ze niet in een hokje passen, spreekt hun muziek bij iedereen aan. Dat geldt voor hard-rockminded als voor popmin- ded publiek, stelt de band. Niets is aan het toeval overgelaten, daarom vormt de band een grote familie met alle mensen eromheen. Ze beweren dat ze live veel beter zijn dan op de cd en dat willen ze zondag in de Koe bewijzen. Aanvang van het optreden is 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Uw Rabo Betaalrekening krijgt meer ruimte met Krediet op Betaalrekening Soms heb je meer geld nodig dan er op je rekening staat. Daarom heeft de Rabobank Krediet op Betaalrekening. Daarmee hebt u altijd een extra bedrag achter de hand. Hoe hoog dat bedrag maximaal is, spreken we samen met u van tevoren af. Zo hebt u de vrijheid om soms eens wat meer geld uit te geven dan eigenlijk zou kunnen. Gewoon, rechtstreeks vanaf uw betaal rekening. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 456 rabobank.zevenrode@tref.nl Op zaterdag 20 maart organiseert de Aostrumse Zangkompeneej haar Lenteconcert. Aanvang 20.15 uur in het gemeenschapshuis te Oostrum. Een en ander met medewerking van het gemengd koor Sezako uit Sevenum. Een koor dat hun reper toire baseert op thema's. Meerstemmige muziek, zowal a capella als close harmony zal dit koor ten gehore brengen. Deze the ma's worden veelal uitgevoerd in samenwerking met combo, ballet èn acteurs. Het mannenkoor Arch Luit uit Arcen. Een koor dat werd opgericht in 1984 als uitvloeisel van een optreden bij het 33-jarig bestaan van de plaatselijke carnavalsvereniging. Een koor dat beschikt over een uit gebreid repertoire en hun muziek serieus beoefent. Daarnaast wordt echter ontspanning niet vergeten. Gemengde zangvereniging Meriko uit Meterik. Een gemengd koor dat momenteel ruim 50 leden telt en eveneens beschikt over een uitgebreid repertoire. En tot slot de Aostrumse Zangkompeneej. Dit koor is plaatse lijk ook wel bekend onder de naam Oere Toe wat herinnert aan de tijd dat veelal medewerking werd ver leend aan carnavalsactiviteiten. Voor het eerst zal dit koor in Oostrum optreden onder leiding van Marcel Kuepers. Al met al belooft het een bijzon dere muzikale avond te worden. Mocht u belangstelling hebben, dan komt u gewoon zaterdagavond 20 maart naar het gemeenschapshuis te Oostrum. Van harte worden ook oud-leden van de Aostrumse Zangkompeneej/Oere Toe uitgeno digd om op deze avond aanwezig te zijn. Mogelijk kunnen dan wat oude herinneringen worden opgehaald. Overigens zijn nieuwe leden van harte welkom. Toneelvereniging Oirato presen teert op 13 en 14 maart 'een water dicht idee!' Een blijspel in drie bedrijven geschreven door Lieke M. de Groot. Afslanken, jong blijven, je vitaal en fit voelen... zouden we dat niet allemaal willen? In een wereld waarin het uiterlijk een zo belangrij ke rol is gaan spelen ontkom je bijna niet eer aan het ideaalbeeld wat geschetst wordt door de modewe reld en reclame. Tessie en Roel springen handig in op deze ontwikkeling en starten in de Schotse Hooglanden een afslank en verjongingsinstituut met de naam: 'De Snode Fleut'. In dit insti tuut worden de gasten behandeld volgens een speciaal Zweedse methode, gebaseerd op zuiverend bronwater. Het eindresultaat is ver bluffend! Het succes van dit insti tuut verspreidt zich snel en zo komt het dat de hoofdredactrice van de Cosmo en Nederlands bekendste modefotograaf hun intrek nemen in het instituut. Maar is het instituut wel zo goed als Tessie en Roel beweren of is het grotendeels gebaseerd op schone schijn? Kom op zaterdag 13 of zon dag 14 maart naar het gemeen schapshuis De Linde in Oirlo en oordeel zelf. Instituut 'De Snode Fleut' houdt op deze twee dagen informatieavon den over haar werkwijze. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Wij verwelkomen u graag vanaf 19.30 uur in de zaal. Kaartjes a ƒ7,50 zijn te koop bij de Rabobank in Oirlo en op de avonden zelf in de zaal. Bent u verhinderd op één van deze avonden? Instituut 'De Snode Fleut' houdt op zondagavond 2 mei een extra 'informatieavond' in de schouwburg te Venray Twee dagen prachtige koorzang in Venray Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum organiseert de Zangers van St. Frans komend weekeinde, zaterdag 13 en zondag 14 maart, het nationaal congres Pueri Cantores Nederland. Tweee dagen staat Venray in het teken van prachtige koorzang. Aan het nationaal congres wordt deelgenomen door koren uit Kiev, Almere, Nootdorp, Haarlem, Volendam en Breda. De koren zin gen zaterdagavond de avondmis in verschillende kerken. Het program ma: 18.00 uur het koor uit Haarlem in de Paterskerk; 19.00 het koor uit Kiev in de Grote Kerk; 19.00 uur het koor uit Almere in Castenray; 19.00 uur het koor uit Nootdorp in Leunen en om 19.15 uur het koor uit Volendam in de Vredeskerk. Om 20.30 uur is er een concert in de aula van het Raayland College, locatie Zuid, met deelname van de koren uit Kiev, Delft en Venray. Zondag wordt in de Paterskerk door alle koren een plechtige hoogmis gezongen. De mis begint om 10.30 uur. Om 14.00 uur wordt het natio naal congres afgesloten met opnieuw een concert in de Paterskerk. WOLFGANG SCHMITZ De Zangers van Sint Frans vieren in 1999 het 40-jarig jubileum. Wie dat in 1959 had durven te voorspel len, was voor zijn profetie waar schijnlijk hard uitgelachen. 1959: De Paterskerk heeft nog een rector, de Franciscusschool is in aanbouw, de leerlingen zijn 'ingekwartierd' in de Henseniusschool. Een Haagse schoolmeester, rector Wolfgang Schmitz, is benoemd om les te gaan geven aan leerlingen die in I960 de Fransiscusschool zouden gaan bemannen. Schmitz heeft in Den Haag al meer dan tien jaar de leer lingen van de Paschalisschool in de kerk laten zingen en zet zijn muzi kale talenten ook in Venray om in daden. Hij wordt de eerste dirigent van de Zangers van Sl. Frans. De eerste repetities worden gehouden in het woonhuis van de dirigent op de Eikenlaan 28 en de eerste uitvoe ring vindt plaats tijdens de nachtmis in de rectoraatskerk. De priesterstu denten en de monnikken zingen schitterend, het debuut van de Zangers van St. Frans is niet om over naar huis te schrijven. Maar ja.... het koor bestaat dan ook pas drie maanden. De uitvoeringen ter gelegenheid van de opening van de St. Franciscusschool in februari I960 klinken al beduidend beter. Op het programma staan destijds de tweestemmige mis 'Missa in Sancti Honorem St. Jacobi' en twee profa ne gezangen. De repetities vinden voortaan plaats in de hal van de school. In de loop der jaren kent het koor vele hoogtepunten met koor- reizen naar Bad Grund, Rome, Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Canada etc. Hoogtepunten zijn ver der de uitvoeringen in de Paterskerk in de vastentijd, met Pasen en Kerstmis. VERSTERKING Nieuwe leden werven is in die tijd geen probleem. De opvattingen over de kerk en godsdienst zijn echter veranderd. Het is desondanks bewonderingswaardig dat de Zangers van Sint Frans nog steeds een beroep kunnen doen op een stel jongens en mannen die repeteren en uitvoeren. Met als belangrijkste lei draad: plezier hebben in het zingen en gewoon plezier maken met elkaar. Veertig jaar is een mijlpaal. Dat wil niet zeggen dat het koor stil zit. Integendeel, de Zangers van Sint Frans kijken met vertrouwen de toe komst tegemoet. Daaraan is wel een voorwaarde verbonden, van tijd tot tijd nieuwe leden die het koor komen versterken. Ze hebben veel te bieden; een mooie Galmhut. twee dirigenten, toegewijde helpers, twee piano's, zelfs een kerkorgel, een goed bestuur en 55 zingende leden. Boy Poels uit Oostrum exposeert tot 15 april 1999 in de poliklinieken van het Maasziekenhuis in Boxmeer. In eerste instantie tekende Boy Poels met zacht potlood of houts kool. Beginjaren tachtig startte hij met het maken van olieverf-schilde rijen op doek. Boy Poels volgde les sen bij beeldend kunstenaar en schilder Hans Reynders aan de Vrije Academie. Na enkele jaren stapte hij over naar aquarellist Harry Schreinemacher. Boy Poels ziet aquarelleren als een prachtige hobby, waar je rus in kan vinden en de verf en het water het werk kan laten doen. Het schilderen van stille vens en bloemen is zijn grootste passie. Rijverbod voor Venraynaar In de nacht van vorige week vrij dag op zaterdag werd op de Dakdekkerstraat in Venray een 30- jarige Venraynaar aan een blaas- proef onderworpen. De man bleek te hebben gedronken en moest zijn auto vijf uur laten staan. Ook kreeg hij een proces-verbaal. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel. 1. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 516270 zo: M. LUCASSEN, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten. J. de Vocht: R. KEIJZER tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en R. GOEDEGE BUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr, V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3