Kinderwoord dienst PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Handen uit de mouwen samen met Intratuin ABN AMRÖ organiseert Woon Wens Weken Vacaturebank vrijwilligers- centrale Oude fat* Certificaat Erkend Leerbedrijf voor Tapijtcentrum Nederland 'Het doet me goed als mensen weer ontspannen weggaan' PEEL EN MAAS donderdag 11 maart 1999 - Pagina 20 Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis opgeluisterd door het Sacramentskoor uit Breda. H. Mis voor jrd. Dorus Rozijn (coll); jrd. overl. ouders Alfons Vercauteren- Poels; Mariet en Martha Goumans Janssen; mw. Dien v. Dordrecht (coll); mw. V. Ophoven; overl. ouders Antoon en Maria Stiphout- Claessens; Karei v. Vegchel (coll); Joost Rutten; Alfons Goumans; Johan Schwachöfer (zwd.): overl. ouders Swinkels-Cremers; Nellij v. Vegchel (coll). Zondag: 4e Zondag van de Veertigdagentijd. 9.30 Latijnse hoogmis voor overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; overl. fam. P. Janssen-Oudenhoven; Joos v. Dijck (Caecilia koor); Arie Vonk. 11.00 H. Mis met Kinderwoorddienst; overl. ouders Laurenssen-Maassen, dochter Riek en zoon Jacques; Annet Duijkers- Slaats (zwd.). Maandag: 9.00 H. Mis Theodorus Wintels en Maria Hendrika Verbeek. Dinsdag: 9.00 H. Mis jac. Backus en kleinzoon Roel. Woensdag: 9.00 H. Mis Diena Verstraaten en overl. fam. (coll); Johan Schwachöfer. Donderdag: 9.00 H. Mis voor zie ken en alleenstaanden voor kracht en sterkte. Vrijdag: H. Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria. 9.00 H. Mis voor bijz. int. Dienbeurten: za 19.00: Simone, Pascal, Marjolein v.d. K., Ingo; zo 9.30: dhr. Hoppenbrouwers, Mingels en Van Ham; Thijs; zo 11.00: Ties T., Remco, Thorsten, Sjoerd D. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo 9.30: L. Truijen; 11.00: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: G. Olislagers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: G. v. Loenen. Lect.: K. Hilgers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: G. v. Loenen. Woensdag: 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie; 19.30-20.00 Stille medi tatie in de Vastentijd. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Pueri Cantores; Liturgie Zondag Laetare (Halfvasten). 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Hoogmis met Kinderwoorddienst m.m.v. Koorschool van de Kathedrale Basiliek St. Bavo, Haarlem; voor Piet v. Kessel; Math en Mien v.d. Ven-v. Eijk (coll); overl. ouders Vollenbergh-Aerts; fam. hermans- Rijvers; Bet Meijer-Zegers (coll); Ali de Block-Smit (coll). Zondag: Pueri Cantors; Zondag Laetare (Halfvasten). 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 Plechtige Hoogmis m.m.v. alle congrskoren! Voor Lien Philipsen en overl. fam.; Toon Brand, Petronella Brand-v.d. Horck en overl. fam.; voor een zekere intentie. 12.00 Doop Anouk v.d. Kerkhof, Pr. Marijkestraat 15. 12.30 Thomas Hermsen, Marjolein 43. 14.00 Concert door alle congreskoren. Maandag: 18.30 An Ewalts- Jeurissen (coll); kleinkind Bente; ouders Lensen-Heiligers. Dinsdag: 18.30 Wim Swachöfer; Piet Swaghoven. Woensdag: 18.30 Voor alle zieken en overl. van onze parochie. Donderdag: 18.30 Antoon Lucassen en overl. fam.; Miet Aits. Vrijdag: Hoogfeest van St, Joseph. 18.30 Emmy Jongen- Spronk (coll); t.e.v. St. Joseph; overl. ouders en Alexius v. Wanrooij; jrg. Jac v. Dijck, Lambert Kerkhof en Piet Jacobs. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Congreskoor uit Volendam; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen; Antoon Huijs en Dien Willems-v.d. Broek; Nelly Seijkens- Bonants; jrd. Harry Hendrix en overl. fam. Hendrix-Swinkels; jrd. Mathijs Michels; Piet Peeters, ouders Peeters-Gerrits en overl. kin deren; Ans Jacobs, vader Harrie en broer Gerrit. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Jans-Verheggen; tante Truus; Piërre Vandevenne; jrd. Harry Vermeulen; Herman Pijpers; overl. fam. Reijnders; Hendrix, Coenen, Pijpers; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Voor een zieke. 10.00 Jan Zegers en Johanna Camps; overl. fam. Raedts-Verhees; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.Koor). Maandag: 9.00 Overl. fam. Hendriks. Dinsdag: 9.00 Tot bijz. int. Woensdag: 9.00 T.e.v. Machutus (met Rozenkransgebed). 19.30 Tot intentie van de LVB (op de Smakt). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor een goede uit komst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: gebr. Kessels, Lennart Peeters, Willem Verheijen; zo 8.30: Marloes Derksen, Anne Basten, Elke Euwes, Kelly Wilmsen; 10.00: Danielle Engels, Geertje de Kleijn, ireen Schlepers, Marloes Denissen. Parochie Oirto Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Classens-Volleber; st. overl. ouders Loonen-Raymakers; Sef Kunen (buurt); overl. ouders Willemssen- Opheij (verjaardag); Henny Geurts (DIS 3); Nel Verstappen-Stevens. Zondag: 4e Zondag van de Vasten (Laetare). 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Jan Verheijen; Johannes v.d. Sterren en Petronella Muijsers; overl. ouders Te Plate- Maassen; Elisabeth Custers-Litjens (Oudervereniging St. machutus). Woensdag: Feest van Gertrudis van Nyvel. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Gertrudis. Vrijdag: Feest van de H. Jozef. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Jozef. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Gastkoor uit Almere Buiten: jrd. Piërre Janssen; overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt en kinderen; overl. ouders Philipsen- Jacobs. Deze dienst zal muzikaal worden opgeluisterd door het Andreas Jeugd en Tienerkoor uit Almere Buiten. Dit i.v.m. het con gres voor jeugd- en jongerenkoren georganiseerd door de Zangers van St. Frans uit Venray. Misdienaars: Karlien, Tim, Thijs, Evelien en Manon. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Dameskoor: Zaterdag 13 maart: Geen H. Mis i.v.m. gastkoor; maan dag 22 maart: 19.30 uur Korenavond Leunen. Parochie Leunen 4e Zondag in de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 In deze avondmis zal het jongenskoor Corde et Animo uit Nootdorp zingen; lsm. Dien v.d. Berg-Vermeulen; Frans Fleurkens en overl. fam. Fleurkens-Peeters; Teng Manders en overl. fam., Piërre en Harrie Hendriks en overl. fam. en Sjeng Vullings; gest. jrd. Dien Vogelsangs-Bonants en Bertus Vogelsangs. Zondag: 10.00 Hgm. Wiel Keijsers; Teng de Mulder; gest. jrd. overl. ouders Litjens-Keijzers en dochter Mia; Alphons Thiesen. 14.30 Doopviering Siem Vullings. Maandag: 19.00 Lsm. overl. ouders Bouten-Verheijen, Anna, Gerrit. Wim en Piet Bouten. Dinsdag: 19.00 Lsm. voor het wel zijn van onze parochie. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loenen en overl. fam.; Henk Ouwerkerk en Han Ouwerkerk- Manders en overl. fam. Vrijdag: H. Jozef, bruidegom van de H. Maagd Maria. 19.00 Lsm. Piërre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Misdienaars: za 19.00: Kim Vullings en Annelies Heidens: zo 10.00: Jop Janssen en Mark Weijs; weekb.: groep 3. Lectoren: za 19.00: Lies v. Bavel; zo 10.00: Goen Reintjes. Gedoopt: Britt Verschuuren, Overbroekseweg 12. Rectoraat Heide Zondag: 4e Zondag in de Veertigdagentijd; Laetare. 9.30 Hoogmis voor Harrie Mommen. Misd.: Simone. René, Elke, Stef, Joke en Loes. Donderdag: 18.30 H. Mis Rectoraat Veulen 4e Zondag van de Veertigdagentijd. Zaterdag: 19.00 Hgm. Piet Cos, Dien Cox-Mommen en zoon Huub; Grad Jenneskens (buurt); jgt. Henricus Vollenberg. Misdienaars: za: Linda, Diana, Stefan, Patrick. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); Sjeng Zanders en dochter Ria Koonings-Zanders; overl. ouders Arts-Theunisse en dochter Dini; ouders Horrevoets-Havermans; Anna Hendriks-Bus (kind. en kleink.); Josefien Sanders-van Otterdijk; Jan Verstappen en overl. fam. Meijers. Zondag: 10.00 (Melody); Truus Mulders en overl. ouders en fam.; jrd. ouders Geurts-Peeters; jrd. Hendricus v.d. Ven en echtgen. en Theo v.d. Ven; overl. fam. Philipsen-Lemmen; Petran Fleurkens. Maandag: 19.00 Mara Swinkels; Louis Arts; Gerrit Flinsenberg. Woensdag: 19.00 Melanie Vriens; Antoon Janssen; Willem Smeets. Vrijdag: Feest van St. Jozef. 19.00 Jozef Linders; int. van de fam. Slangen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Maartje; zo 10.00: Marian, Sandra, Dirk en Bram; ma 19.00: Linda en Ilaisa; w 19.00: Paul en Gijs; vr 19.00: Niels R. en Ronnie P. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Angela van Tilburg en Jolanda Willems. Zondag: 10.00 Fien en Teun Janssen-Arts. Misd.: Sanne van Els en Conny van Tilburg. Woensdag: 19.00 T.e.v. St. Jozef; Hay Hermans; jgt. Antoon van Hoof en Anna Stiphout; Antonia Wismans; Helm Pluk. Kerk poetsen: mevr. Kersten en Arts-van Hoof. N.B.: Avondmis op zaterdag 20 maart om 18.00 uur. Parochievergadering verschoven van 9 naar 30 maart om 20.00 uur). Denk aan de Kerkbalans. Rectoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Zondag: 10.00 Fam.Cornelissen- Hendriks. Maandag: 19.00 H. Mis. Donderdag: 19.30 Overweging 40- daagse Vastentijd.. Misdienaars: za: Linda en Frank; zo: Grard, Karin v.d. H., Ellen en Suzan. Lezers: za: Josien Claessens; zo: Maria Lenkens. Parochievergadering op 17 maart om 20.00 uur. Rectoraat Smakt Zaterdag: 14.00 of 15.00 Rozenhoedje. 19.00 Gez. Avondmis voor bijz. int. Susan Direks. Lectr.: mevr. Van Kempen. Zondag: 4e Zondag van de Vasten (Laetare). 08.30 H. Mis voor Louis Hesemans en echtgen.; bijz. int.; dankbaarheid. 10.00 Gez. H. Mis voor vader en moeder Mulder; Harrie Beckers; Harrie Janssen: bijz. int.; overl. ouders Frits en Tiny v. Dijck-v. Schendel en voor zuster snonofa. 15.00 Gebedsdienst. Lectr.: Truus Goumans. Dienb.: Susan Geurts. Dinsdag: 10.30 Bedevaart Oss. 14.30 Bedevaart Vincent van Gogh Instituut. Woensdag: 9e Woensdag voor het hoogfeest van St. Jozef. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 08.45 H. Mis pater Ten Bergen (Nijmegen). 09.30 H. Mis voor M.F.A. Kramer; Sjeng Jenneskens: Louis Hesemans en echtgen. 14.00 H. Mis voor bedevaart KBO Oirlo en contactgroep Boxmeer. 15.00 H. mis bedevaart Huize St. Vincentius. 19.30 H. Mis bedevaart LVB en OVB Oostrum. Donderdag: 15.00 Bedevaart De Wendel Oostrum. 19.00 Gez. Avondmis voor bijz. int. Vrijdag: Hoogfeest H. Jozef, Patroon van de Kerk, Bruidegom van de H. Maagd Maria. 08.30 H. Mis voor Louis Hesemans en echt gen.; bijz. int.; fam. Joosten; uit dankbaarheid. 10.00 Gez. Hoogmis m.m.v. gemengd koor voor vader en moeder Kersten, Sraar en Corry; ouders Meenhuis-Wolterink; Herman Janssen; Franciscus Ponjee en echtgen.; Christina Broekman en fam. Ponjee en fam. Broekman; Piet Poesl; fam. V.d. Dries en tot overige bijz. int. 15.00 Gebedsdienst. 19.00 Gez. Avondmis voor overl. fam. Nellen en fam., fam. Keijzers- Cillissen; Ties van Wanrooy. Lectr.: Olga v.d. Meer. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 15 maart zal in het Zonnelied. Kiosk 6 te Venray, ds. W. Weersma voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kinderne- vendienst gehouden. Na afloop van de dienst bent u hartelijk uitgenodigd een kopje kof fie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Hoe kunt u weten hoe uw toekomst er uit zal zien? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecupienische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 14 maart is er weer een woorddienst van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Waarmee vullen we onze 'vastentrommeF in 1999. Plaats: kapel van het bejaardencen trum Het Schuttersveld. Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 14 maart om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. K.M. v. Dijk, Opheusden. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelstudie/Catechisatie: De cate chisaties zijn: voor kinderen van 6- 12 jr. deze week geen catechisatie; 12-15 jr. maandag 15 maart om 19.00 uur: 16jr. en ouder maandag 15 maart om 20.00 uur. Bijbel/Contacavond: Op donder dag 25 maart om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Zangavond: Op donderdag 18 maart oefent het gemengd zangkoor. Iedereen boven de 16 jaar is harte lijk welkom om mee te zingen. Aanvang 20.00 uur. Bijbelgemeente Venray Zondag 14 maart: Hartelijk wel kom in de diensten (evangelisch, baptistisch) die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske. Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoeting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondagschool en er is voor de allerkleinsten een crèche. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de moge lijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroe pen rondom de Bijbel door de week. Inlichtingen: R. Lammers, tel. 0478- 586001, R. Korver. tel. 077- 4641936. Zondag 14 maart is er een Kinderwoorddienst om 11.00 uur in de Grote Kerk. Tot dan. Werkgroep Kinderwoorddienst. De tuin en het balkon staan er na de winterperiode vaak troosteloos bij en kunnen daarom wel een 'voorjaarsbehandeling' gebruiken. Het wordt dus weer tijd om de han den uit de mouwen te steken. De borders kunnen weer gevuld worden met kleurrijke voorjaarsplanten. De tuin kan worden aangekleed met een romantische vijver. Privacy kan ver worven worden door het plaatsen van een schutting. En een gezellig zithoekje kan worden gecreëerd door middel van bestratingsmateri- aal. Kortom, er is genoeg te doen. Maar u hoeft dit niet alleen te doen. Intratuin helpt u graag een handje en geeft u deskundig advies bij bij voorbeeld de aanleg van een vijver of het plaatsen van een schutting. Heeft u nog geen plannen voor de tuin of het balkon? Kijk dan in de voorjaars-actiefolder van Intratuin. De start van het seizoen hoeft bij het Groene Warenhuis geen fortuin te kosten. Ook de normaal wat duurdere artikelen worden nu met grote kor tingen aangeboden. Elektrische heg- genscharen. tuinbanken, wandlam- pen of fonteinpompen behoren ook lot de tuintoppers van Intratuin. Als u de folder niet ontvangen heeft kunt u deze gratis afhalen bij de Venrayse Intratuin-vestiging. Zes weken lang, van 1 maart t/m 9 april, staan de kantoren van ABN AMRO helemaal in het teken van zorgeloos en comfortabel wonen. Wie op zoek is naar een ander huis, een bestaande woning wil verbou wen of deze beter wil beveiligen, doet er dan ook goed aan in deze periode even langs te komen. ABN AMRO heeft gezorgd voor een overzichtgelijke presentatie van nut tige tips en bruikbare informatie om deze en andere WoonWensen in ver vulling te laten gaan. De bank heeft hiervoor niet alleen eigen bronnen aangeboord, maar werkt ook samen met andere (woon)specialisten. Zij zorgen voor interessante, aanvullen de informatie en geven demonstra ties. WOONWENSWEDSTRIJD Zoveel mensen, zoveel wensen gaat zeker op voor wonen. Bezoekers van de ABN AMRO kan toren worden uitgenodigd om hun grootste WoonWens in te leveren. Daarmee maken ze een goede kans om hun WoonWens in vervulling te laten gaan. De vijf meest originele inzendingen worden namelijk beloond met een Woon Wens Waardebon van ƒ5.000,- Daarnaast zijn er tien Ikea-bonnen te winnen van elk ƒ1.000,- en 100 toegangskaartjes voor de Efteling. GRATIS EIGEN HUIS INTERIEUR Voor elke deelnemer aan de WoonWens Wedstrijd ligt gratis een dik en kleurrijk nummer klaar van het blad Eigen Huis Interieur. Hierin staan de laatste trends op het gebied van wonen, alles over de ultieme badkamer, handige tips voor in en rond het huis en heel veel meer. SPRECIALE WOONWENSINFODAGEN Wie werkelijk het fijne wil weten over het kopen, de beveiliging of de verbouwing van een huis is van harte welkom op een van de drie speciale WoonWensInfodagen. Op zaterdag 20 maart verzorgt ABN AMRCfsamen met enkele bouwbe drijven doorlopende presentaties over het kiezen en kopen van èen huis. Voor degenen die grootse ver bouwingsplannen hebben is 20 maart een dag om in de agenda te De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt voor het AHD- Meldpunt voor de coördinatie van: werven en begeleiding van vrijwilli gers; het in ontvangst nemen van hulpvragen; koppeling tot stand brengen tussen hulpvragers en de voor de werkzaamheden meest geschikte vrijwilligers; het voeren van gesprekken met hulpvragers; contacten houden met hulpverlenen de instanties; zonodig en mogelijk zelf ook hulp verlenen; contacten onderhouden met het bestuur en op verzoek aanwezig zijn bij de bestuursvergaderingen; het registre ren van hulpvragers en hulpvragen; het verstrekken van telfonische informatie aan cliënten over instel lingen. en zo mogelijk doorverwij zen, in Venray. Vereist wordt: goede communica tieve vaardigheden; goede monde linge en schriftelijke uitdrukkings vaardigheid; MBO-niveau; bereid zin de werkzaamheden in goed overleg met vrijwillige medewer kers en bestuur te plannen en uit te voeren. De werktijden zijn: 20 a 24 uur per week. in overleg. Voor meer informatie: Synthese, Openbare Bibliotheek. Merseloseweg 59, 5800 GA Venray. tel. 516995. noteren. Samen met enkele bouw centra doorloopt ABN AMRO dan het hele proces van plannen maken, financieren en uitvoeren. De WoonWensInfodagen worden gehouden in Venray. op het ABN AMRO-kantoor aan de Julianasingel 7a. Deze week weer eens een school foto van vroeger. Het zijn leerlingen van de derde klas van de lagere school uit Oirlo. De foto werd inge zonden door stichting 'Aid Oeldere' en dateert van 1938, 61 jaar geleden dus. Van de leerlingen op deze foto zijn er nog negentien in leven. Tijdens een reünie op woensdag 24 maart zullen deze klasgenoten van toen en senioren van nu nog vele herinneringen van hun schooltijd ophalen. Deze bijeenkomst zal plaatsvin den in de kantine van handboog schutterij Willem Teil, Heesakker, Oirlo. De namen van de leerlingen zijn: achterste rij v.l.n.r.: Th. Peters, hoofd der school, Thei Peters, Harrie Martens, Wim Rongen, Joos Linskens, Thei Loonen, Herman Philipsen, Toon Nabben, Wim Janssen. Sjaak Gommans, Emile Janssen. Gies Linskens en Ger Bistervelt. Tweede rij: Wim Arts, Bert -Wismans, Gerrit Geurts, Piet Hellegers, Jan Claessens, Jan Janssen, Antoon Peters Jeu van Rijwijck, Sjaak Rongen en Arnold de Ponti. Derde rij: Teng de Mulder, Lei v.d. Beuken, Hub Nabben, Jan de Mulder. Ties v.d. Ven, Cor Martens. Sjef Muijsers, Gerrit Hesen, Bert v.d. Ven en Martien Peeters. Voorste rij: Sjaak Gommans, Piet Martens, Piet Muijsers en Leo Nelissen. Jan v.d. Putten Keurmerk wordt maar sporadisch toegekend... In januari 1999 ontving de directie van Tapijtcentrum Nederland in Best het Certificaat van opname in het Erkend Register van Opleidingsbedrijven. Dit Kwaliteitsbewijs werd offi cieel uitgereikt door consulent P. Peters van het opleidingsinstituut Stichting Hout Meubel. Bij de uitreiking was ook leermeester J. Roijendijk aanwezig. Eurotapijt, gevestigd aan de Julianasingel is een onderdeel van Tapijtcentrum Nederland. Opname in het Register geeft aan het Tapijtcentrum Nederland veel waarde hecht aan en werk maakt van opleiden. Het keurmerk laat bovendien zien dat het bedrijf via scholing investeert in de kwaliteit van zijn medewerkers door, via scholing, het vakmanschap continu te vergroten en onderdeel te laten zijn van de kwaliteit van het product en de bedrijfsvoering in zijn geheel. Met ruim 500 medewerkers en inmiddels al iets meer dan 35 opge leide leerlingen tot vakman is Tapijtcentrum Nederland zeer actief met het inrichten van vele duizen den woningen vanuit de nu al 23 showrooms in Zuid- en Midden- Nederland. Regelmatig volgen de medewerkers een cursus of oplei ding om zo de ontwikkelingen in de woninginrichting bij te houden en hun kwaliteit en inzetbaarheid te vergroten. In het Erkend Register worden alleen bedrijven opgenomen die vakmensen opleiden voor de branche en daarvoor positief gekwa lificeerd zijn door de Stichting Hout Meubel in Woerden. De beoorde lingcriteria zijn samen met de bran cheorganisaties opgesteld. Om de kwaliteit te waarborgen, bezoekt de consulent van de Stichting zo'n zes keer per jaar het bedrijf, begeleid! de leermeester en adviseert en infor meert directie en medewerkers over opleidingsmogelijkheden. De leer lingen die worden opgeleid, volgen een beroepsopleiding via het sys teem van 'werkend leren' of via dagonderwijs met ingebouwde sta geperiodes. Het succes van Tapijtcentrum Nederland is gestoeld op het streven naar perfectie en kwaliteit. Bijna dertig jaar geleden startten de ouders van de huidige familie-direc tie van Deutekom in Uden een onderneming in tapijt. Dat resulteer de in een bedrijf met nu 23 vestigin gen in Gelderland, Noord-Brabant en Limburg. Vorig jaar is die uit breiding in Limburg gerealiseerd door de verwerving van vijf zeer grote woonwinkels, die niet alleen vloerbedekking in hun assortiment voeren, maar ook gordijnen, vitrage en zonwering. Het gaat daarbij ook om Eurotapijt in Venray. Het spreekt voor zich dat er nogal wat bij komt kijken om deze grote reeks winkels goed te begeleiden en te bevoorra den. Daartoe is het hoofdkantoor» Best met een zeer actuele adminis tratie uitgerust en is eveneens it Best een gigantisch eigen magaziji en distributiecentrum gevestigd.Bi de verdergaande expansie in dl komende jaren, zullen deze bedrijfs onderdelen ongetwijfeld meegroei en om de kwaliteit in de winkels tfi waarborgenHet is best een enorme klus om voortdurend de ruim 230 stoffeerders goed in te plannen al! ze de vele rollen tapijt door het hele gebied heen (gratis!) leggen. Ieder een kent zo langzamerhand wel de vele busjes waar ze iedere morgen mee op pad gaan, om weer schitte rend mooie kamers te maken! Agnes van Ass over haar praktijk 'Het was een slap in het diepe', zegt Agnes van Ass uit Tienray. Als Z-verpleegkundige werkte ze met verstandelijk gehandicapten, nu werkt ze merendeels in haar eigen praktijk, gespecialiseerd in voetre- fiexzönetherapie en aromamassage. VOLDOENING 'De natuurgeneeskunde heeft mij al altijd geïnteresseerd' zo geeft Agnes toe. Daarom besloot ze in 1993 tot het volgen van een oplei ding tot voetrefiexzönetherapeute bij de Eindhovense Academie voor Natuurgeneeskunde, een gedegen en bij de VNT erkende opleiding. Hierna volgde ze nog een opleiding in aromamassage en in voetdiagnos tiek. 'Uiteindelijk raak je nooit uit geleerd. In mijn praktijk doe ik nog de meeste ervaring op door jaren lang te oefenen en de vaak toch zeer verrassende resultaten'. Ieder mens stelt zich wel eens de vraag: 'Wat is het doel in mijn leven?' Voor Agnes is dat werken met mensen. Voor veel mensen is de werking van voetrefiexzönemassage nog onbekend. Agnes is graag bereid om dat uit te leggen: 'Als een orgaan of 'ander lichaamsdeel pijnlijk is en niet helemaal goed werkt, weerspie gelt zich dat in de voeten. Dit zijn de energiereflecterende punten. De plek op de voet welke overeenkomt met een niet goed werkend orgaan of lichaamsdeel wordt pijnlijk omdat de energiestroom wordt geblokkeerd door afvalstoffen, voornamelijk bestaande uit urinezu ren kristallen. Deze drukken name lijk tegen de zenuwuiteinden. Met een gerichte massage probeer ik deze blokkade op te heffen, zodat er weer levenskracht naar het orgaan kan stromen'. EMOTIES 'Regelmatig wordt een cliënt tij dens een behandeling door emoties overmand. Dat is helemaal niet erg. emoties mogen er zijn. Dat is juist goed. Een energieblokkade is vaak een lichamelijk signaal datje ook op geestelijk niveau ergens 'vastzit' Door de massage wordt die geeste lijke blokkade opgeheven. De cliënt krijgt meer inzicht in zijn/haar eigen leven en in zijn/haar plaats in het geheel. Er is weer plaats voor nieu we dingen'. ONDERSTEUNENDE THERAPIEVORMEN 'De therapie stem ik af op de oor zaak van de klachten. Het geheel val ik samen in een behandelplan, waar door ik heel efficiënt kan werken. Ondersteunende therapievormen die ik gebruik zijn o.a. voetdiagnostiek, gesprekken en adviezen, aromamas sage/aromatherapie, homeopathie, phytotherapie. energetische massa ges, meridiaanmassage, visualisa ties/positief denken, ontspannings oefeningen, ademhalingsoefeningen, voedings advies, advies tiltechnieken. bij rug- of bij zitklachten adviseer ik een drukverlagend matras of kussen, die ik via mijn praktijk kan bestellen'. Afhankelijk van het probleein combineert Agnes de voetreflexzö- netherapie met deze ondersteunende therapievormen en adviezen. Ook zal zij niet schromen om een cliënt door te verwijzen naar de huisarts wanneer zij denkt dat een ander spe cialisme nodig is. 'Je kijkt toch beroepsmatig naar mensen'. Wie meer informatie wil over voetreflexzönetherapie kan met Agnes van Ass contact opnemen, tel. 0478-691939.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 20