V mfin* Ouderen voorzien 'onaanvaardbare knelpunten' Joekskapel Heisa bestaat tien jaar Bridgedrive in Asteria wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening Controle- vluchten boven Venray TAXATIES Kapvergunning Vlooienmarkt in Castenray Informatie avonden over biologische landbouw Maashese fanfare 80 jaar Omroep Venray I PEEL EN MAAS donderdag 11 maart 1999 - Pagina 18 Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit. Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. V.O.F. Goumans-Hermus, St. Jozeflaan 2 te Smakt voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieube heer voor een dierenasiel en ken nel voor honden en katten, gele gen aan de St. Jozeflaan 2 te Smakt. 2. A.M. Nellissen. Vliegert 4 te Castenray voor een orichtingsver- gunning op grond van artikel 8.1 lid I onder a en c van de Wet milieubeheer voor een akker bouw- en vollegronds tuinbouw bedrijf, gelegen aan de Vliegert 4 te Castenray. 3. Nelipak Thermoforming, Maasheseweg 75 te Venray voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet Milieubeheer voor een kunststof- verwerkend bedrijf, gelegen aan de Maasheseweg 75 te Venray. 4. A. Pouwels, Pauwweg 12 te Oirlo voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4. van de Wet milieubeheer voor een vleesvar kenshouderij en akkerbouwbe drijf, gelegen aan de Pauwweg 12 te Oirlo. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 11 maart 1999 tot en met 8 april 1999 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1. Mega Limburg, Postbus 30200 te Landgraaf voor het uitbreiden/wij zigen van een dienstverlenden bedrijf ingevolge het Besluit gas- drukregel- en meetstations milieu beheer, gelegen aan de Overbroekseweg 10 te Leunen. 2. J. van Wijlick, Pottenvenweg 16 te Ysselsteyn voor het oprichten van een tuinbouwbedrijf met bedekte teelt ingevolge het Besluit tuin bouwbedrijven met bedekte teelt milieubeheer, gelegen aan de Pottenvenweg ongenummerd te Ysselsteyn. 3. T.G.M.Voesten.Veulenseweg 6a te Leunen voor het uitbreiden/Wijzi gen van een tuinbouwbedrijf met bedekte teelt ingevolge het Besluit tuinbouwbedrijven met bedekte teelt milieubeheer, gelegen aan de Veulenseweg 6a te Leunen. De meldingen kunnen worden inge zien van 11 maart 1999 tot en met 25 maart 1999 (2 weken) in het gemeen tehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 11 maart 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. vanVelzen Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het veranderen van de woning en het bouwen van een garage/ber ging aan de Merseloseweg 84 te Venray tnv R.M.P.A. Schattevoet, Annie Romeinstraat 16 te Venray; -het bouwen van een tuinmuur/wijzi gen van de doorgang aan de Oude Oostrumseweg te Venray tnv Holtermans Assurantiïn B.V., Patersstraat 35 te Venray; het bouwen van een serre aan de Andantestraat 19 te Venray tnv F.H. Claessens, Andantestraat 19; - het vergroten varr de woning aan de Puttenweg 31 te Ysselsteyn tnv J.A.W.P. Hendriks, Puttenweg 31 het bouwen van een viskwekerij aan de Vredeweg 21 te Vredepeel tnv H.M.M. Herpers,Vredeweg 21; het bouwen van een garage en berging aan de Van Broekhuizenstraat 63 te Oostrum tnv G. Willems, Van Broekhuizenstraat 63; het vergroten van de woning aan het Lenteklokje I te Venray tnv D.M.T.Wijier, Lenteklokje I; het vergroten van de woning aan de Lollebeekweg 56 te Castenray tnv W. van Hoof, St. Ursulastraat 8 te Venray; het vergroten van de woning aan de St. Catharinastraat 7 te Leunen tnv W.P. Drabbels-Martens, Ysselsteynseweg 2 te Heide; - het vergroten van de woning aan de Weegbree 10 te Venray tnv J.L. van der Wolf, Weegbree 10; het bouwen van een champignon kwekerij aan de Pottevenweg te Ysselsteyn tnv W.M.J. van Wylick, Pottevenweg 16; het vergroten van de woning aan de Wilhelminastraat 26 te Venray tnv L.J.M. Wilms,Veltumse Kleffen 111 te Venray. Bouwtoestemming aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- melding medewerking te verlenen. - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Goetzenhof 4 te Oostrum tnv F.C.E.T. Willems, Goetzenhof 4. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 maart 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het vergroten van de ligboxenstal aan de Vredeweg 11 te Vredepeel tnv Maatschap Lenkens, Vredeweg II; het plaatsen van vier kunstwerken aan de Ina Boudier Bakkerstraat, Wilhelmina Druckerstraat, St. Servatiusweg en St. Antoniusveldweg te Venray tnv Gemeente Venray, Postbus 500 te Venray; het bouwen van een tuinhuis/(was)droogruimte aan de Suze Robertsonstraat 6 te Venray tnv A.M.E.M. Wijnhoven, Suze Robertsonstraat 6; het bouwen van een serre aan de Gertrudisstraat 28 te Oirlo tnv L.W.J. Joosten, Gertrudisstraat 28. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. het plaatsen van een dakkapel aan de Marjolein 28 te Venray tnv M.L.L.M. Janssen, Marjolein 28; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Kaardebol 28 te Venray tnv M.H.L. Lagrand, Kaardebol 28; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Wilhelmina Druckerstraat 16 te Venray tnv J.L.L.M. Curfs, Kogeldistel 8; het plaatsen van een tuinhuisje aan de Aubadestraat 23 te Venray tnv R.F.P.Thijssen, Aubadestraat 23. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het vergroten van de woning met een afdak aan de Stationsweg 211 b te Oostrum tnv A. de Haas, Bósserheide 31 te Well; het bouwen van een paardenstal aan de Ooster Thienweg te Oostrum tnv G. Wilms, Ooster Thienweg 24 te Oostrum; het vergroten van de woning aan de Kruidenlaan 211 te Venray tnv F.P.M. Basten, Kruidenlaan 211; - het bouwen van een berging aan de Buitenhof 5 te Oostrum tnv G.P.R.M. Janssen, Buitenhof 5; het bouwen van een berging en carport en vergroten van de woning aan de Kroonkruid 61 te Venray tnv F.M. Thijssen, Kroonkruid 61 het bouwen van een garage/ber ging aan de Kaardebol 37 te Venray tnv P.W.P. Janssen, Kaardebol 37; het vergroten van de woning aan de Hoenderstraat 56 te Venray tnv A. Beenhakker, Hoenderstraat 56; - het bouwen Van een stallingsruim te/wijzigen voorgevel van de woning aan de Brennerlaan 8 te Venray tnv G.P.W. Coppus, Brennerlaan 8; het vergroten van de woning aan het Herderstasje 15 te Venray tnv F.P.M. Kateman, Herderstasje 15; het veranderen van de woning en bouwen garage/berging aan de Merseloseweg 84 te Venray tnv R.M.P.A. Schattevoet, Annie Romeinstraat 16 te Venray; het veranderen van de woning aan de Gildestraat 30 te Oostrum tnv F.A.M. Gösgens, Gildestraat 30. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 maart 1999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 11 maart 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen De politie zal in samenwerking met gemeenten in Noord-Limburg op woensdag 17 maart 1999 met een vliegtuig controlevluchten uitvoeren boven Venray.Tijdens de vlucht zal de politie de illegale stortingen van afval controleren. De controlevlucht (tus sen 13.00 en 14.30 uur) is de eerste van een aantal controlevluchten die de politie zal uitvoeren. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN McrtmA Mus! iiWiiawiTiwiw^ Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente' Venray is een kapvergunning verleend voor het verwijderen van 16.000 m2 bosbeplanting staande tussen de wijk Brukske en Deurneseweg ter hoogte van de Aubadestraat tot Polkastraat i.v.m. aanleg van een aardewal. De aardewal zal worden aangelegd ter vermindering van de geluidsover last zoals die al jaren wordt ervaren door de bewoners van het Brukske ten gevolge van de Deurneseweg. Deze geluidsbelasting zal door de aar dewal worden gereduceerd, hetgeen een gewenste verbetering is van het leefmilieu. Na de aanleg van de aardewal zal de gemeente het gehele terrein weer herplanten met beplanting bestaande uit struiken en bomen. De velling zal dit voorjaar plaatsvin den en zal enige hinder en geluids overlast kunnen veroorzaken. Over de aanleg van de aardewal zal binnenkort nog een informatieavond gehouden worden. Tegen het besluit van de kampver gunning en de herplant kan door belanghebbenden gedurende zes weken na bekendmaking van dit besluit een bezwaarschrift worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. De kapvergunning ligt ter inzage bij de balie van de Publieksdienst op het gemeentehuis. Op zondag 14 maart organiseert de LVB afd. Castenray een grote vlooi enmarkt, in en rondom gemeen schapshuis De Wis aan de Matthiasstraat. Aanvang 11.00 uur. Vanaf 11.30 uur is er verkoop met opbod. De toegang is gratis. De landbouworganisaties LLTB en ZLTO organiseren binnenkort twee informatieavonden over omschake ling naar de biologische landbouw. Een van deze avond, over biologische pluimveehouderij is op 16 maart in zaal Roelanzia te Ysselsteyn, aanvang 20.00 uur. Dhr. Verbeek (Stichting Biologische Pluimveehouderij) geeft een inleiding over de sector, regelgeving en contro le. Verbeek schakelde zelf in 1997 om naar de biologische legkippenhouderij en zal uit eigen ervaringen de omscha keling naar een biologische bedrijfs voering toelichten. T. IJzerman (Nieuwland Advies) presenteert de vervolgactiviteiten voor biologische pluimveehouders in het NUBL- gebied. Daarnaast komen kansen en knelpunten in de afzet van eieren en vlees aan bod. De avond is een onderdeel van het project 'Stimulering van de biologi sche landbouw in het NUBL-gebied', dat wordt uitgevoerd door Nieuwland Advies in opdracht van de LLTB en de ZLTO. De landbouworganisaties ZLTO en LLTB signaleren onder hun leden een groeiende interesse voor de biologi sche landbouw en geven samen met Nieuwland Advies ondersteuning aan boeren die zich serieus op deze pro ductiewijze willen oriënteren. De informatieavonden zijn de eerste in een reeks van activiteiten voor onder nemers die zich oriënteren op omschakeling naar de biologische landbouw. Er zullen vervolgactivitei ten plaatsvinden voor de volgende sectoren: varkenshouderij, melkvee, pluimvee, geitenhouder, boomteelt en glastuinbouw. De avond is in de eerste plaats gericht op zich oriënterende boeren en tuinders uit het NUBL-gebied. Deelname is gratis. Voor meer infor matie: Nieuwland Advies, Taco Ijzerman Marjon Groot-Nibbelink, tel. 0317-467246. "Wij als ouderen voorzien onaanvaardbare knelpunten bij de uitvoering van het productplan van Synthese." Dat stelde voorzit ter Ch. de Vilder van de Seniorenraad Venray in de com missie Welzijn bij de behandeling van het dienstenpakket zoals dat door welzijnsstichting Synthese is ingediend. In het kader van de gemeentelijke bezuinigingsopera tie KEERpunt koopt Venray voor 1,6 miljoen gulden aan diensten in bij Synthese. De ouderen zijn bang dat de bezui nigingen ten koste gaan van de dien sten voor ouderen. De Vilder noemde in dat kader de aanstelling van oude- renconsulenten, het spreekuur voor ouderen, de werving van vrijwilligers voor de ouderenverenigingen, de opwaardering van ouderenblad De Schakel en het Samenzorgproject in Ysselsteyn. De Vilder toonde zich met name bezorgd over de toekomst van de ouderenconsulenten. Synthese heeft 330 uren gereserveerd voor het opzetten van het project en de daad werkelijke start. De Vilder: "Wij vin den dat dit project perse van start moet gaan. Er mag niks tussen komen om dat te stagneren. Zeker niet op de beschikbare uren." Wethouder Jan Driessen erkent de problemen die het beperken van hei dienstenpakket van Synthese met ziek meebrengt. Hij sluit echter niet uit dat er nog wijzingen in het aan te kopen dienstenpakket zijn aan te brengen; "De aanstelling van ouderenconsulen ten is ook voor de gemeente een hoog politiek iteam. Hiervoor moet een structureel budget beschikbaar komen", zo kwam hij de ouderen tegemoet. Joekskapel Heisa uit Heide viert haar tienjarig jubileum. Een goede reden om feest te vieren en om terug te kijken. Tijdens de carnaval van 1989 werd geinformeerd of er interes se was om in Heide een joekskapel te starten. Het carnavals gebeuren zon der "klapmars" en "joekskapel" was niet compleet, zo was de overtuiging. Na de carnaval in '89 werd een berichtje geplaatst in het dorpsblad "t Hets krentje". Op 26 februari kwamen 18 personen bij elkaar. De eerste afspraken werden gemaakt voor de eerste repetitie op 26 maart. De joeks kapel moest nog een naam hebben. Liefst een naam die herkenbaar was en verweven met de dorpsnaam Heide. Zo ontstond "Heisa". Deze naam werd onthuld tijdens de receptie van de prins in 1990. De joekskapel kijkt terug op tien mooie muziekjaren. Van het eenvoudige repertoire van toen, naar het betere werk van nu. Driejaar geleden is 'Heisa' gestart met een eigen Joekskapellenfeslival. Ook dit jaar wordt dit feest weer geor ganiseerd en wel op zaterdag 13 maart. De avond begint om 19.30 uur. Maar liefst 12 joekskapellen uit de gemeente Venray treden op. 'Heisa' opent het festival gevolgd door De baetere helft, Dikke Mik, Göt net, Lang zök, Luuster efkes Noeët tuus, Op tied muuj. Rats der nève, Schabber joeks, Um te baöke en Van toete nog blaoze. Een bekende buutreedner uit Boxmeer is uilgeno digd om de avond op een ludieke manier aan elkaar te praten en het eve nement extra glans te geven.. Reden genoeg dus om samen met Heisa het 10 jarig bestaan te vieren. Zoals gezegd, 13 maart vanaf 19.30 uur in de Gelderkoel te Heide. Het ontstaan van fanfare St. Cecilia Maashees is te danken aan het initia tief van een stel jongelui, dat met de carnavalsdagen in 1919 bijeen was in het café lm Grünewald in de buurt schap Op den Bosch. Het Boxmeers Weekblad wist al snel te berichten, dat na de Hoogmis zich 34 jonge mannen als lid hadden opgegeven en een bestuur was gevormd uit het plaatse lijk kerkkoor. Dit was niet zo vreemd, daar het muziekgezelschap voort kwam uit de in 1866 Liedertafel St. Cecilia. In haar 80-jarig bestaan kende de fanfare haar ups en downs, doch gelukkig heeft zij altijd mogen reke nen op de hulp en steun van de dorps gemeenschap. Daar wordt ook nu, in 1999, weer een beroep op gedaan, want de meer dan 15 jaar oude unifor men zijn echt aan vérvanging toe! Om de benodigde gelden bijeen te zien krijgen, heeft de Stichting Muziekfeesten Maashees een groot aantal activiteiten op touw gezet, die het hele jaar doorlopen. Onder het motto 'Maashees in het nieuws, de fanfare in het nieuw' wordt op alle denkbare gebieden de 80e verjaardag van de fanfare gevierd. Zo wordt zaterdag 13 maart met een feestelijke H. Mis begonnen. Deze wordt opge luisterd door de koren uit Oostrum en Maashees alsmede de jubilerende fan fare. Uitgevoerd wordt onder meer de Deutsche Messe van Schubert. Maar evenzeer staat ook een 'ontbijt op bed'-actie met Moederdag gepland, het harmonie- en fanfare-festival voor het Land van Cuijk, muziekfeesten in juli, enz. Daarmee doet de (jonge) vereni ging, die de fanfare is, recht aan tradi ties: veel acties (oud papier, oud ijzer, 100 jaar Rabobank Venray-Oostrum \Zondag 14 maart kunnen bridgeiiefhebbers in een ontspannen sfeer een kaartje leggen. Rabobank Venray organiseert dan vanaf 14.00 uur in hotel Asteria een jubiieumbridgedrive. De kaartmiddag is één van de activiteiten die Rabobank Venray-Oostrum tijdens de viering van haar 100-jarig bestaan op het programma heeft staan. "De drive is een prima gelegenheid om andere spelers te leren kennen. Bovendien train je je hersenen ermee", zegt Herman Verheijen, voorzitter van bridgeclub Venray en mede-organisator van de kaartmiddag. "Ook mensen die lid willen worden van een club, maar nog twijfelen, kunnen dan de sfeer proe ven. Zodat ze zelf ervaren hoe leuk het is om in groepsverband te spelen." REGIONALE ACTIVITEIT Tot nu toe hebben 65 paren zich voor de wedstrijd ingeschreven. Herman Verheijen: "We hebben aanmeldingen uit Horst, Venlo en Grubbenvorst. De jubileuradrive is dus echt een regionaal gebeuren. Het inschrijfgeld - f 5,- per paar - hebben we bewust laag gehouden, zodat iedereen aan de wedstrijd kan meedoen. En het geld komt ten goede van Unicef. Dat lijkt me een extra moti vatie om aan de drive mee te doen." Bridgers kunnen zich aanmelden bij Herman Verheijen, tel. 0478 58 42 92. De ontvangst is vanaf 13.30 uur in hotel Asteria, Maasheseweg 80a in Venray. wenskaarten, oliebollen, statiegeld) allemaal bedoeld om de (dure) exploi tatie van zowel de fanfare als de deel name aan het Jeugdorkest BMB, mogelijk te maken. Gezien de 'stand' op de muzikale ladder ook nodig: zonder 'concoursja gers' te willen zijn heeft het Maashese muziekgezelschap (alweer vijf jaar geleden) te promoveren naar de zo te noemen 'Ere-Afdeling', de op een na hoogste afdeling in de hafa-muziek- wereld! De basis hiervoor was gelegd door de bekende musicus Jos Rijken, die jarenlang en met veel inzet de opleiding voor zijn rekening nam. De uiterst bekwamen, jonge diri gent Eric Swiggers wist het beste uit al de muzikanten te halen en bezorgde de fanfare van Maashees ongekende successen. In het jubileumjaar zijn er echter ook problemen te vermelden. In tegenstelling tol eerdere jaren kiest de 'jeugd' niet (zo) snel meer voor een (langdurige) muziekopleiding, is het verloop groot als de studentenleeftijd aanbreekt en nemen de zorgen omtrent de (muzikale) continuïteit wel toe! Desondanks hoopt de fanfare zaterdag 13 maart - na de H. Mis - op feestelijke wijze bij haar jubileum stil te staan tijdens de receptie. De feest avond, die nadien volgt, is voor ieder een gratis toegankelijk en wordt opge luisterd door de eigen joekskapel. Fanfare St. Cecilia, 80 jaar muziek voor en door Maashees! Omroep Venray is verhuisd Omroep Venray heeft vanaf nu een nieuwe studio. Deze kunt u vinden io de voormalige Dr. Poelsschool, opdt hoek Langeweg-Hoenderstraat. Al uw verenigingsnieuws, verzoekjes en andere post kunt u sturen naai Omroep Venray, postbus 91, 5800 AB in Venray. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 11 maart trekken we u 'n Wandeling dur 't Rooise Land onder leiding van Jan Michels, gidj van het IVN Geysteren-Venray, hei peelgebied d'n Bult in. Jan vertelt over de Peel van vroeger en hoe ei turf gestoken werd. We zien o.a. spo ren van een aangevallen vogel, komen bij het turfgat van Jan de turfsteker, de granspaal op de grens van Deurne, Venray en Bakel en een vossenhol. Met jan Michels praten we over de waterbeheersing in het gebied en de pogingen om de Peel in haar oor spronkelijke staat terug te brengen et natuurlijk vertelt Jan de turfsteker ooi de geschiedenis van de Crayenhutei de Hazenhut. Donderdag van 19.0C tot 20.00 uur, herhaling maandag vat 18.00 tot 19.00 uur. CD van de week Aanstaande zaterdag in Klojo Radit kun je weer een CD winnen. One More Time van Britney Spears Om deze CD te kunnen winnen mos je de volgende twee vragen goec beantwoorden: 1. In wat voor eet soort gebouw speelt de videoclip ziel af? 2. Welke bekende popgroep heefi dezelfde producers als Britnei Spears? Luister tussen 17.00 en 18.(1 uur naar Klojo Radio of bel het goed antwoord door. Ons telefoonnummer is: 512362. Sport In de sportredactie van Omroep Venray is er altijd plats voor enthou siaste vrijwilligers die het huidigi team willen komen versterken. Df sportredactie verzorgt in het weekent vier uur sport met bericht- en verslag geving uit de sportiefste regio var Noord-Limburg. Als nieuwe collegi vind je het een uitdaging om op nieuws te jagen en kun je onder tijd» druk werken. Ook is het van belaag datje een affiniteit hebt met sport a moetje goed kunnen functioneren ii teamverband. Ervaring is niet nood» kelijk, maar interesse in sport e bereidheid om een interne opleiding volgen moeten wel aanwezig zijl Redactiemedewerkers, technici, spon- verslaggevers. Interesse? Neem eens contact op met Omroep Venrav Wij zijn elke dag na 14.00 uur bereik baar in de studio. Waar zijn de Troubadour gebleven? Lya de Haas uit Vinkei komt I! maart opnieuw naar de studio. Nu verband met de cd Stille Taal die op! en 7 maart jl. gepresenteerd werd a Berlicum. Stille Taal is alweer h£ derde cd-album van Lya de Haas. Live-uitzending kerkmis Volgende week ontvangen di Zangers van St. Frans andere koren waarmee zij gezamenlijk optreden n de Paterskerk. Omroep Venray zal deze mis live verzorgen. De tijd e; datum zal deze week vermeld worde in Lokaal Centraal, dagelijks te hora tussen 17.00 en 18.00 uur. Omroep Venray is via de kabel ontvangen op 102.4 en in de ether 90.2. Postadres: Postbus 91, 5800 A Venray. VENRAY ^0478-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAV TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 M Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. |Sc Na tel. PR i Pie Ge Oo Wj c t An Kk lel:

Peel en Maas | 1999 | | pagina 18