"Laatste rustplaats moet er gewoon perfect uitzien' PEEL EN MAAS CDA Venray in het teken van USA-day Veertig dienstjaren voor Ysselsteyner bij Landmacht Ik vind de boeken van fhea Beekman zo mooi Peeltocht WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Een vrolijke kerst!!! met Pasen UW Kar(t)naval- trofee Winter- wandeling Merselo 28 maart mode koopzondag lan Houben blijft Statenlid 'oor CDA-Limburg Hij dankt zijn kiezers voor de geweldige steun. 26 september Amerikaans feest in winkelcentrum Heel veel muziek, hamburgers, hotdogs, Uncle Sam op stelten en American Classic Cars. Het Venrayse winkelcentrum staat op zondag 26 september in het teken van een Amerikaans feest. Een door de Stichting Winkelcentrum Venray in het leven geroepen commissie is samen met de jubile rende Rabobanken Venray en Oostrum bezig deze USA-day gestalte te geven. Het bestuur van het Winkelcentrum Venray presenteerde dinsdagavond tijdens een bijeen komst voor ondernemers, politici en andere belangstellenden in Hotel Asteria de promotieactiviteiten die in 1999 zullen plaatsvinden. Op de kalender staan onder andere de wel bekende modeshows op koopzonda gen, een najaarsactie in de lijn van de krasloterij van vorig jaar. een kerstmarkt en presentaties van sportverenigingen in het winkelcen trum. Op vrijdagavonden en zater dagen zullen clubs als SV Venray, Zondag 14 maart organiseert Staatsbosbeheer weer de bekende Peeltocht. Onder leiding van een deskundige gids maakt u een drie uur durende wandeling dwars door de uitgestrekte Peel. Dit is overigens voorlopig weer de laatste mogelijkheid om door het hele Peelgebied te wandelen. Het grootste deel van het Nationaal Park is in verband met het broedseizoen namelijk vanaf 15 maart gesloten tot 15 juli. Elke deelnemer krijgt een verras sing onderweg en na afloop is er een gezellig samenzijn met soep en brood. De Peeltocht is op zondag 14 maart om 13.00 uur. De start is vanaf Bezoekerscentrum Mijl op Zeven. De kosten bedragen ƒ12,50 per deelnemer. Inlichtingen en opgave voor 13 maart bij het Bezoekerscentru, tel. 0495-641497. Jumpers, de atletiekvereniging en Red Stars hun sport promoten. Een actie met een tweeledig doel, aldus bestuurslid Piet van Dijck van Winkelcentrum Venray: "De clubs kunnen hun sport in de picture zet ten en doen aan ledenverwerving. Hun presentaties en demonstraties brengen daarnaast leven in de brou werij. Daar profiteren het winkel centrum en de ondernemers op hun beurt weer van." KLAPPER De USA-day moet evenwel de klapper worden van dit seizoen. De Verenigde Staten staan zondag 26 september in de breedste zin van het woord centraal. Op het Schouwburgplein vindt een twaalf uur durend megaconcert plaats met muzikale bijragen van onder andere Harmonie Euterpe, dansschool Janssen, de Evergreen Jazzband, het Kingsize Trio, Ars Musica, The Dixie Aces. Frans Theunisz, Geert Pelzer, The Working Girls en de Blues Brothers Revueshow. Aan het einde van 100 jaar Rabobanken Venray en Oostrum tekent deze bank, in navolging van het minicon- cert van René Froger vorig jaar. nu ook weer voor een spetterende fina le. Welke topartiest naar Venray komt, werd dinsdag evenwel niet bekendgemaakt. Naast dit megacon cert verzorgt het gospelgezelschap One Day of the Heart een gospelmis en is er in De Bleek een gevarieerd kinderprogramma, een boekenmarkt op het Henseniusplein en flitsende modeshows op een podium op de Grote Markt. Amerikaanse auto's van 30. 40 en 50 jaar geleden pron ken tijdens een America Classic Carshow. In samenwerking met Thetru biedt het Winkelcentrum Venray ondernemers de gelegenheid om een 'Amerikapakket' te kopen waarmee ze hun etalages op gepaste wijze kunnen versieren. PEEL EN MAAS 'n abonnemait waard Teun Nabuurs nieuwe beheerder begraafplaats Boschhuizen DONDERDAG 11 MAART 1999 - NR. 10 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Op 12 maart viert Wim Broers uit Ysselsteyn het feit dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het Mobilisatiecomplex in Ysselsteyn. In de kantine van het complex begint deze dag om 14.00 uur een receptie voor vrienden, bekenden en oud-collega's. Wim Broers begon als 15-jarige jongen bij het kerkhof voor Duitse gesneuvelden, waarvoor hij vanwe ge zijn jönge leeftijd nog dispensa tie moest aanvragen. Van 6 februari 1963 tot 9 april 1964 werd hij opge roepen voor de eerste militaire oefe ning. Per 1 januari 1966 werd hij bevorderd tot rijksambtenaar. Zij functie werd omschreven als verzor ger/suppoost/chauffeur. Op 1 sep tember 1974 werd hij op eigen ver zoek overgeplaats naar de 'buren', het mobilisatiecomplex, waar hij monteur wielvoertuigen le echelon zou worden. Broers ging geregeld naar Utrecht om zijn technische kennis bij te spijkeren. Nu is hij een all-round monteur en een vraagbaak voor zijn collega's. In zijn vrije tijd brengt hij vele uren op de fiets door. Hij was jaarlijks actief tijdens de vijfdaagse jeugdrijwieltocht door Noord-Limburg. In het weekend maakt hij lange fietstochten met zijn vrouw en vrienden. Als hij door middel van een goede regeling met vervroegd pensioen kan gaan, wil hij dat graag, zodat hij nog meer tijd heeft om te fietsen. Ook voor de jeugd in Ysselsteyn heeft Broers enorm veel betekend. Hij was maar liefst twintig jaar lang trainer en jeugdleider bij de plaatselijke voet balvereniging. Voor deze prestatie ontving hij een onderscheiding van de Nederlandse Sportfederatie. Afgelopen december vond bij Dans- Partycentrum Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray even als vele voorgaande jaren, op de zondag voor kerst het traditionele kerstdiner/buffet dansant plaats. Deze avond die normaal duurt van 19.00 tot 24.00 uur biedt alle aan wezigen in een bijzonder sfeervol aangeklede omgeving elk jaar een nieuw avondvullend programma met een heerlijk uitgebreid 5-gan- gen diner omlijst met live muziek en diverse shows tussen de gangen door. Aangezien deze avond al vele jaren een topper is in het program ma zijn de plaatsen hiervoor al ruim van tevoren uitverkocht. Deze keer was het echter wel heel extreem. Binnen enkele dagen waren alle tafels reeds vergeven, zodat velen die al vele jaren als vaste gast aan wezig waren, teleurgesteld moesten worden. Vanwege het exclusieve karakter van deze avond was het echter niet mogelijk een tweede gelegenheid te bieden. Goede raad is duur totdat tijdens een van de feestavonden rond kerst plotseling de paashaas op het toneel verscheen. Deze deelde in een royale bui heer lijk gevulde paaseieren uit. Tot overmaat van ramp kwam de kerst man even later ook nog een kijkje nemen. Het aanwezige publiek reageerde zeer verbaasd met opmer kingen als: Dit is toch zeker wel een vergissing. Niets was echter minder waar. want dit was de vooraankon diging van het feit dat het op paas zaterdag 3 april alsnog mogelijk was deel te nemen aan het kerstdi ner! Na afloop van de feestdagen zijn de vele kerstbomen en andere deco ratiematerialen dan ook niet echt ver weggelegd om tijdens bovenge noemde avond te kunnen fungeren als aankleding van deze speciale avond. Waarschijnlijk zal er ook nog wel een wraakactie plaatsvin den van de kersman, maar daarover zijn op dit moment nog geen nadere bijzonderheden bekend. Voor degenen die zich ook eens heerlijk willen laten verrassen zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar. Omdat er gewerkt wordt met een tafelindeling dineert u met uw eigen gezelschap. Voor reservering en nader info kunt u bellen met 0478- 510500. Poging tot roof mislukt Een onbekende jongeman heeft dinsdagavond omstreeks 21.45 uur op de Prins Bernhardstraat in Venray geprobeerd een 70-jarige inwoonster van Venray van haar handtas te beroven. De Venrayse kwam hierbij samen met haar 71- jarige echtgenoot ten val. Het twee tal raakte licht gewond. De verdach te vluchtte zonder handtas in de richting van de Julianasingel. De dader is circa 20 jaar, ongeveer 1.75 meter lang, heeft een normaal pos tuur en droeg een muts. De politie stelt een nader onderzoek in en vraagt eventuele getuigen dringend met haar contact op te nemen, tele foon: 0478-531111. ,11? Onze specialiteit Noord Hollandse belegen kilo 13.50 Hollandse Geitenkaas j c95 100% puur natuur kilo 22.50 1 Of Kernhem 100 gr 1?5 I Wist u dat wij uw kaas gratis vakuum ook bij u op de markt ve'Pa"ken- 3 maanden houdbaar. L 's maandags: 11.00-16.00 u. markt voor Schouwburg, vrijdags: 09.30-18.00 u. op hel Henseniusplein PEEL EN MAAS WEEKBLAD Teun Nabuurs uit het Brabantse örtum-Mullem is sinds 1 januari an dit jaar de nieuwe beheerder an de gemeentelijke begraaf- ilaats Boschhuizen in Venray. amen met zijn schoonzoon Mare toypers zorgt hij voor het dage- jks onderhoud en wikkelt hij iet begrafenisondernemers ndermeer de huur en reservering in graven af. Met zijn graafma- iine delft hij nieuwe graven -1- iep voor kinderen, 2-diep voor olwassenen - en sluit hij deze eer nadat de overledenen ter arde zijn besteld. Inmiddels ■eft hij dit ritueel op Boschuizen 42 keer uitgevoerd. "Als ebeerder moet je gewoon je werk oen maar dat wil niet zeggen dat et altijd even gemakkelijk is om emoties uit te schakelen. Ik toon ijn respect voor de overledene oor zoveel mogelijk aandacht in een graf te besteden." Teun Nabuurs volgde op 1 januari /•aar Janssen op als vaste beheerder m Boschhuizen. In deze functie raagt hij dagelijks zorg voor het nderhoud van de gemeentelijke Sgraafplaat in het rustiek gelegen tuurgebied Boschhuizerbergen. iwgezegd betekent dit schoffelen aanplanten in het voorjaar en Bnoeien en graven ophogen in het Kjaar. Door de extreme regenval Kn de laatste weken is het met zand van ingezakte graven uit- groeid tot een dagelijkse bezig- id. Daarnaast regelt Nabuurs, die bk beheerder is van de begraaf- aats in Gennep en daarnaast een ;en milieuservicebedrijf heeft, de ministratieve afwikkeling rondom huur van (urn)graven, het uitvoe- n van onderhoudswerk tegen bet ing, het omzetten van algemene lar huurgraven of het verlopen van afrechten. Dat laatste houdt in dat n graf na 20 jaar geruimd moet orden, indien nabestaanden de mr niet met tenminste tien jaar rlengen. En last but not least delft beheerder met zijn eigen graaf- achine de graven voor de overle- nen die op Boschhuizen te ruste w orden gelegd. Zijn eerste graf "jaakte Nabuurs enkele jaren gele- op de begraafplaats in iselsteyn, nadat hij eerst in zijn »en achtertuin in Vortum-Mullem a proefgraf had gedolven. Op schhuizen heeft hij dit ritueel liddels 42 keer uitgevoerd. RESPECT Als iemand is overleden, vraagt begrafenisondernemer bij mij graf aan", begint Nabuurs. "Ik k dan of er aan de wens van de «staanden tegemoet kan worden tomen. Dit is niet altijd mogelijk. Soms wordt er geïnformeerd naar een wel heel speciaal plekje op de begraafplaats of naar de mogelijk heid om na afloop van de plechtig heid gezamenlijk een kopje koffie te drinken. Dergelijke verzoeken kan ik niet altijd inwilligen. Op de dag van de begrafenis delf ik het graf - de berg zand voer ik altijd af omdat dit niet mooi uitziet voor de nabe staanden - waarna ik de begrafenis stoet bij de poort opwacht. Na afloop van de plechtigheid sluit ik het graf machinaal, schik de bloe men die erbij zijn gelegd en maak de omgeving weer in orde. Een enkele keer - als ik er met mijn graafmachine niet bij kan, ben ik genoodzaakt om de schop te hante ren. Ik ben pas tevreden als een graf er perfect bijligt. Zo toon ik mijn respect voor de overledene en betuig ik mijn steun aan nabestaan den. Het is gewoon ontzettend dank baar werk." REGELTJES Zoals iedere gemeentelijke begraafplaats heeft ook Boschhuizen vaste regels. Zo wor den huurgraven bij volwassenen altijd 2-diep gemaakt en krijgen kin deren een 1-diep graf. In een graf mogen de stoffelijke resten van twee personen rusten of twee asbus- sen. In een kindergraf mag maar één kind worden begraven. Ook zijn er grenzen gesteld aan de afmetingen van graftekens. Een graf voor vol wassenen mag maximaal 80 cm hoog, 90 cm breed en 110 cm hoog zijn, voor kinderen is dit respectie velijk 40, 60 en 70 cm. Verder mag de grafbeplanting maximaal 1.25 cm hoog en niet breder zijn dan de toegestane afmetingen van de graf steen, zodat het zicht op andere gra ven niet wordt belemmerd. Voor mensen die voor een crematie heb ben gekozen, zijn de mogelijkheden op Boschhuizen wat diverser. Waar sommigen hun as laten uitstrooien op een speciaal daarvoor bestemd strooiveld, kiezen anderen ervoor om een urn te laten plaatsen in het columbarium (urnenplaats) of mee te laten begraven. GEBETEN HOND Nabuurs kende een vrij moeizame start in Venray. Na herhaaldelijke klachten van hondenpoepoverlast op de begraafplaats voelde hij zich genoodzaakt om hondenbezitters erop te wijzen hun huisdier buiten de poort te houden, iets wat sommi ge 'baasjes' hem niet in dank afna men. Nabuurs voelt zich dan ook een beetje de gebeten hond: "Als hier op een zaterdagmiddag vijftien honden rondlopen, ben ik ik toch genood zaakt om de mensen hier op aan te spreken. Verder trof ik een keer midden op het strooiveld een dikke drol aan en liet een vrouw me weten dat er een hond tegen het graf van haar man stond te plassen. Zoiets kan natuurlijk niet...en zeker niet op een begraafplaats." De talloze keren dat het bestaande bord 'verboden voor honden' werd genegeerd, leidden er onlangs toe dat het verbod werd aangescherpt. De mogelijkheid bestaat nu om hon denbezitters die hun huisdier ondanks waarschuwingen van de beheerder op de begraafplaats uitla ten. een fikse boete op te leggen. "Ik vind het echt niet leuk om mensen op hun gedrag te wijzen. Dat ligt helemaal niet in mijn aard. Als ik bijvoorbeeld een alleenstaande vrouw zie, die alleen nog maar haar twee hondjes heeft, doet het pijn om te moeten zeggen dat ze haar dieren thuis moet laten. Maar als je een verbod oplegt, geldt dat voor ieder een, hoe vervelend dat soms ook is. De mensen moeten niet denken dat ik een tiran ben die er plezier in heeft om anderen te treiteren. Integendeel, ik benader iedereen juist op een vriendelijke manier. Omdat een begraafplaats toch een plek is waar verdriet overheerst, probeer ik de drempel voor bezoe kers van Boschhuizen zo laag mogelijk te maken." Op kartotainment centre Traxx in Uden vindt woensdag 17 maan voor de eerste keer de strijd om de Kartt)navaI-trofee plaats. Het ligt in de bedoeling om er een jaarlijk se traditie van te maken dat rond halfvasten de prinsen carnaval uit de regio in een fantastische kart- wedstrijd tegen elkaar uitkomen. Het programma begint om 20.00 uur waarna de prinsen twee ses sies en een finale 2uiien rijden. De prijsuitreiking is omstreeks 21.40 uur. Prinsen uit onder andere Venray. Uden. Veghel, Boekei. Schijndel, Nistelrode, Zeeland, Erp. Volkel, Heesch, Oss, Gemert en Mill zullen aan de eerste editie van de Kar(t)naval-trofee deelne men^ V Zondag 14 maart organiseren De Natuurvrienden uit Merselo de derde winterwandeling. De afstanden en starttijden, zijn: 5 en 10 km tussen 08.00 en 14.00 uur; 20 km tussen 08.00 en 12.00 uur en 30 km tussen 08.00 en 10.00 uur. Speciaal voor gezinnen met kinde ren is er 's middags een puzzeltocht van 5 km. Voor de winnaars zijn er enkele leuke prijsjes. De starttijd hiervan is tussen 13.00 en 14.00 uur. Na afloop van de tocht ontvangen alle deelnemers die dat wensen tegen een geringe vergoeding een medaille of cijfertje. Het startbureau is in café Den Tommes, Grootdorp 40, tel. 0478- 546236. Op de rustplaats van de 10, 20 en 30 km is er tegen een redelijke prijs koffie, soep, chocomel e.d. te koop. Inschrijfgeld: ƒ3,50 met medaille of cijfertje, ƒ2,- zonder herinnering. Het inschrijfbureau sluit om 17.00 uur. Inlichtingen: tel. 0478-546496. Winkels open van 12.00 tot 17.00 uur Op 28 maart kunnen modelief hebbers hun hart ophalen tijdens één van de modeshows in het cen trum van Venray. Ook diegenen die lekker een dagje willen winke len, snuffelen op de boekenmarkt - op het Henseniusplein - of - bij mooi weer - een terrasje willen pakken, zijn op modekoopzondag in Venray aan het goede adres. En net als vorig jaar is het parkeren in het centrum gratis. Mode. De modeshows - met moderne en klassieke mode voor jong en oud - beginnen op beide locaties om 13.00,14.00, 15.00 en 16.00 uur. Bloemenhuis Angèle en Bloemsierkunst September ver zorgen de aankleding van de podia. De winkeliers willen met de modeshows het winkelend publiek een beeld geven van wat Venray aan mode te bieden heeft. Dit seizoen is dat mode met een sportief karakter en met veel grijs, wit- en zwarttin- ten. RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN 0478-511094 ~1 SJop Support dakwerken V.O.F/ Zuivelweg 2D Venray-Leunen rtllem van de Riet wint vijf boeken van favo riete schrijfster Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur ?lk vind de boeken van Thea jekman zo mooi omdat ze veel geschiedenis schrijft, schiedenis is namelijk mijn lieve- gsvak. Thea Beekman schrijft k niet alleen over de ridders, kas- enen het rijke leven in de middel- uwen maar vooral over het leven het platteland. Ze schrijft ook er het leven van de armen en ver- er ook over hoe de mensen €nden, dachten en stierven. >orbeeld in het boek Kruistocht spijkerbroek. Thea Beekman rijft meestal ook best dikke boe dat vind ik wel fijn zodat je veel te lezen hebt. Ik lees zelf heel graag daarom hou ik daar wel van. Haar boeken gaan ook weieens over een belangrijke veldslag of oorlog. Daarom vind ik de boeken van Thea Beekman zo mooi'. Willem van de Riet uit Venray laat er geen twijfel over bestaan wie zijn favoriete schrijver is. Het is dan ook niet ver wonderlijk dat juist hij in de prijzen viel tijdens de grote Thea Beekman loterij. In boekhandel Van den Munckhof in Venray mocht hij afge lopen week zijn prijs in ontvangst nemen; vijfhoeken van zijn favorie te schrijfster.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11