"Het is als in een meisjesdroom" Let's kick some bucks!! PEEL EN MAAS Zeven Venrayse bands op één podium 300 Jaar St. Jozefkapel Smakt Minder doden in het verkeer hbobank Vrouwen organisatie Maashees- Holthees Beurs zomer- kinderkleding en baby artikelen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Gewond bij ongeval Boekenmarkt Venray Natasja met Wind in Duitse finale Eurosongfestival k Op elfjarige leeftijd maakte zij haar tvdebuut in de Grote Meneer Kaktusshow. Toen al was het voor Natasja Marinkovic uit Venray duidelijk: ik word zangeres. Als «22-jarige meid staat zij nu voor het voorlopig hoogtepunt in haar Carrière. Als zangeres van de Duitse viermansformatie Wind, inderdaad ja van de hit 'Lass die Sonne in dein Herz', is zij volgen de week vrijdag van de partij als Duitsland in zijn nationale voor ronde in Bremen de inzending bekendmaakt voor de finale van het Eurosongfestival op 29 mei in Israël. Een Venrayse jongedame in een Duitse popgroep die al veertien jaar, vooral in de Duitstalige landen, hit - na hit scoort. Toeval? Of het resul taat van keihard zwoegen in de jf jwereld van glamour en glitter. "Hou I Shet maar op toeval", lacht Marinkovic, dochter van een Nederlandse moeder en een M Joegoslavische vader. Verzekerings- adviseur John Cuppen ("aan hem r. ieb ik dit in feite allemaal te dan ken") sleepte haar mee naar een muziekstudio in de Duitse grens lij plaats Haldern. Voor een solopro- - eet. Het liep geheel anders. In ialdern maakte zij kennis met de groep Wind die al meer dan tien jaar 1 e hitladders in Duitsland en omlig- ende landen bestijgt. Natasja 'eiocht een kijkje in de keuken emen, de sfeer proeven van een ntemationale popgroep en meerei- in op concerten. Bijna een jaar •leden ging voor haar een langge- oesterde droom in vervulling toen oor zangeres Angie van Wind de ruk van het artiestenleven teveel jerd. Zij stopte. En Natasja kreeg k Vn greep haar kans en maakt sinds- ien deel uit van de succesvolle Pjopgroep. VEELZIJDIGE GROEP Het gaat de afgelopen maanden lard met de sympathieke Venrayse. )ptredens tijdens gala-avonden, in r-shows, op cruiseschepen en in ote stadions en zalen in heel uropa. "Het is inderdaad net een lisjesdroom. Maar ook een stress- waarin het keihard werken is. Natasja Marinkovic: "Een meisjedroom maar ook een stressjob waarin het keihard werken is" De hele week repeteren, muziekstu- dio's in en uit, optredens. Ik heb bijna geen tijd voor andere dingen. Vrienden van vroeger hoor of zie ik nauwelijks nog." Niet dat ze daar wakker van ligt, zonde vindt ze het wel. Voor een carrière als zangeres, een ultieme wens die ze nu ziet uit komen, moet echter alles wijken. De groep Wind heeft volgens haar nog steeds ten onrechte de stempel van schlagergroep. Het beetje zoetsappi ge genre waar de Duitser zo gevoe lig voor is. De viermansformatie. twee heren en twee dames, met hits als 'Für alle', 'Jeder hat ein recht aufLiebe', 'Pina Colada'en 'Coco Jamboo' op haar naam, heeft vol gens Natasja echter veel meer in haar mars. "We zijn een moderne, veelzijdige groep die mooie, gevoe lige, maar ook swingende nummers weet te brengen." SWINGEND Zo ook de inzending waarmee Wind een finaleplaats naar het Eurosongfestival in Israël gaat pro beren af te dwingen: Lost in Love. Een nummer met een Engelse titel, maar wel in het Duits gezongen. "Nu de deelnemers aan het songfes tival in het Engels mogen zingen, zie je dat veel landen hun eigen taal verloochenen. Wij zingen in het Duits, ook als we de finale halen. Onze kansen? De reacties op ons nummer zijn zonder uitzondering positief. Lost in Love is een rustig nummer, maar met een swingende inslag. Belangrijk is ook hoe je het brengt. De uitstraling op het podi um, een gevoel overbrengen. Anders mis je iets. Het is een num mer dat na een keer horen bij je blijft. We gaan voor de winst. En die kans is er beslist. We zijn al hele maal in de ban van Israël." HANDJE HELPEN De groep Wind heeft onlangs een nieuw contract van vijf jaar bij pla tenmaatschappij Koch International afgesloten. Voorlopig is het kostje van Natasja Marinkovic dus gekocht. Zeker nu de nieuwste cd 'Windstarke Zehn' alweer bijna in de schappen van de platenzaken ligt. De toekomst is echter het laatste waar de Venrayse zich druk om maakt. Eerst maar eens lekker genieten van de Duitse voorronde op vrijdag 12 maart die vanaf 20.15 uur door de ARD op de Duitse tv wordt uitgezonden. Het Duitse volk kan die avond telefonisch stemmen en zo bepalen wie uiteindelijk naar Israël gaat. "Maar vrienden en bekenden in Venray kunnen me ook een handje helpen door te bellen. Misschien dat hun stemmen uitein delijk de doorslag geven. Dat zou toch prachtig zijn." De bedevaartskapel van de H. 1 :f in Smakt viert dit jaar haar -jarig bestaan. De kapel werd luwd in opdracht van baron ines Albertus van der Boye en rijssche, die het toenmalige kas- ilMacken bewoonde, gelegen tus- i Smakt en Vierlingsbeek. Op dit steel werd de bouwovereenkomst tekend door genoemde baron en lor Matthias Roebroeck, pastoor- iken te Venray. De genadekapel staat al geruime d onder toezicht van monumen- nzorg. De laatste restauratie heeft aats gehad in 1949. Inmiddels is kapel weer aan restauratie toe. :t dak dat oorspronkelijk met leien dekt was is, vanwege de kosten, mmer genoeg nog steeds niet in oorspronkelijke staat terugge- cht. Als de gelden bij elkaar iracht zijn zal ook het barokke aar een opknapbeurt moeten krij- Jaarlijks brengen talloze pelgrims in bezoek aan St. Jozef van Smakt, et hele jaar door stappen mensen ze oude kapel binnen om zijn orspraak te vragen. De maand lart is de drukste tijd; op 19 lart, de feestdag van St. Jozef, is t altijd bijzonder druk. Om de pel- ims en de inwoners van het dorp ':t een plaats te bezorgen is er in een nieuwe kerk gebouwd. En, e kan het ook anders, ook deze Kl :br; kerk is aan St. Jozef toegewijd. Behalve dat de oude kerk te klein was geworden voor de opvang van de pelgrims, was er ook een opvang van de pelgrims na de diensten noodzakelijk in 1910 werd het, inmiddels zeer modern ingerichte restaurant 'Het Pelgrimshuis' gebouwd. Reeds jaren vormen Smakt en Holthees een pastorale eenheid. De pastoraal is toevertrouwd aan de Karmelieten, die hier sinds 1947 werkzaam zijn voor de bedevaarten en de inwoners. Ze moeten grens overschrijdend werk doen omdat we hier te maken hebben met twee dor pen, behorend tot twee verschillen de gemeenten, twee verschillende bisdommen, te weten het bisdom Roermond en het bisdom Den Bosch. En of dit allemaal nog niet genoeg is hebben we hier ook nog met provinciegrenzen te maken, namelijk die van Noord-Brabant en Limburg. Sinds enige jaren is er een nieuw boek verkrijgbaar over St. Jozef van Smakt. Het draagt de naam 'Op weg met St. Jozef'. Hierin wordt gewag gemaakt van de 300 jaar Jozefverering in Smakt. Dit jaar, op 7 maart, zal de pas benoemde hulpbisschop van Roermond, Mgr. Dr. E.J. de Jong, om 10.00 uur de hoogmis opdragen. Ook voor hem is St. Jozef van Smakt geen onbekende bedevaart plaats. Hij bezocht vaker 'St. Jozef'. St. Jozef is niet alleen de patroon van de kerk, maar ook wordt hij bij zonder vereerd als patroon van een gelukkige levensstaat. Hij wordt óok vêreerd als patroon van de huis gezinnen en een zalige dood. Daarnaast nemen steeds meer men- sèn hun toevlucht tot St. Jozef bij alle mogelijke gelegenheden. Het rustige, eenvoudige bedevaartsoord trekt steeds meer mensen erg aan. Niet alleen uit Nederland maar ook uit België en Duitsland. En zeer velen malen dankbaar gebruik van de heerlijk diners die het restaurant te bieden heeft. Geen commercie, geen lawaai, maar vooral veel rust om tot jezelf te komen. En om op voorspraak van St. Jozef verhoring te vragen voor alle mogelijke noden en vragen die ons mensen in deze jachtige tijd belagen. Dronken achter stuur Een 39-jarige man uit het Duitse Kevelaer werd zaterdag net na mid dernacht aangehouden in Venray op verdenking van rijden onder invloed. De man viel op omdat hij slingerend over de Westsingel reed. Een ademalyse wees uit dat hij teveel had gedronken. De man kreeg een rijverbod voor drie uur. De zaak werd verder via snelrecht afgehan deld. •ugdige rekeninghouders opgelet! open nu een: foungDynamic Fund. Een aandelenbeleggingsfonds wat onder andere belegd n McDonalds, Nike en MTV. Dit fonds is speciaal gericht op jongeren, met igen magazine en internetsite* labo Jongerenrekening. Je eigen gecombineerde spaar- en betaalrekening met en bankpas* •tudie SpaarPlan. Een mogelijkheid voor je ouders om, met een gering bedrag 'et maand, te sparen voor jouw studie ontvang van 4 maart tot 1 juni een waardebon voor een gratis Big Mac, besteden bij Mc Donalds Venray! 's, kom voor het openen of voor meer informatie, snel naar Rabobank nray-Oostrum. inimale inleg is ƒ25.- Venray-Oostrum tel.(0478)530200 peelmaas@tref.nl Zondag 7 maart aanstaande viert de Vrouwenorganisatie met haar 47 leden het 60-jarig bestaansfeest. Z'éStig''jaar geleden gestart onder den aam Boerinnenbond welke in de jaren zestig veranderde in KVO. In 1997 is de vereniging zelfstandig geworden. Zo'n grote stap gaat niet vanzelf, daar is veel overleg en het inwinnen van informatie aan vooraf gegaan. Tot op de dag van vandaag heeft de vereniging daar geen spijt van. Wij proberen ieder jaar weer om een goed programma te brengen voor onze leden. Een programma met informatie op het gebied van o.a. gezondheid en welzijn, de maat schappelijke ontwikkelingen maar vooral ook het bieden van een plek om te ontmoeten. Het contact heb ben met anderen, het samen delen van zoveel dingen. Het bestuur en de leden zouden het bijzonder fijn vinden om u allen te mogen begroeten op de receptie, welke wordt gehouden aansluitend aan de H.Mis van 10.30 uur. Met name onze oud-leden zijn van harte welkom. Tijdens de receptie zullen de jubilarissen worden gehuldigd. Peuterspeelzaal Robbedoes te Oirlo organiseert een tweedehands beurs voor zomer-kinderkleding en babybenodigdheden op zondag 14 maart 1999 van 11.00-13.00 uur in zaal de Ruif. Hoofdstraat 43 te Oirlo. Bent u op zoek naar een tweede hands box, buggy, kinderstoel, cam pingbedje, fietsstoeltje of iets derge lijk, kom dan kijken, want er zit beslist iets voor u bij. Wij hebben een ruime keuze. Wilt u zomerkleding of baby-arti kelen (m.u.v. speelgoed) te koop aanbieden met een maximum van 50 stuks, neem dan contact op met een van de volgende telefoonnum mers: 0478-571835, 571982. 571899 of 571857. De verdeelsleu tel is als vanouds, namelijk 70% voor de aanbieder en 30% voor de peuterspeelzaal. Artikelen die niet retour genomen worden gaan naar de kindertehuizen in Polen. Opbrengst en/of spullen ophalen op 14 maart van 14.45-15.00 uur bij de Ruif. Inbraak in bedrijf Onbekenden hebben vorige week woensdagmorgen in alle vroegte ingebroken in een bedrijf aan de Maashese weg in Venray. De daders kwamen binnen via een deur. Ze braken een automaat open en namen een geldbedrag van enige tientallen guldens mee. De politie heeft de zaak in onderzoek. DONDERDAG 4 MAART 1999 - NR. 9 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Aantal verkeersslachtoffers in Limburg gedaald Vorig jaar kwamen in Limburg 91 mensen om in het verkeer. In vergelijking met 1997 (98 doden) is dat een daling van 6,2 procent. Ook het aantal mensen dat gewond raakte in het verkeer daalde van 3348 in 1997 tot 2788 een jaar later (een daling van bijna 17 procent). Die cijfers heeft het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL) deze week bekendge maakt. Het is voor het eerst sinds 1991 dat het aantal verkeers slachtoffers aanzienlijk is gedaald. Het ROVL heeft zich tot doel gesteld het aantal verkeersslacht offers in Limburg in het jaar 2000 te doen afnemen tot 2755. Limburg zou dan voldoen aan de doelstelling in het kader van de landelijke cam pagne 'Min 25 procent' om het aan tal verkeersslachtoffers sinds het peiljaar 1985 met een kwart terug te dringen. Lange tijd zag het ernaar uit dat Limburg die doelstelling niet zou halen. Sinds 1991 daalde het aantal verkeersslachtoffers niet of nauwelijks, de daling in 1998 noemt het ROVL dan ook een verheugende ontwikkeling. Landelijk daalde het aantal verkeersslachtoffers ten opzichte van 1997 slechts 2,3 pro cent. VERKEERSQUIZ Het ROVL presenteerde de cijfers bij gelegenheid van het tienjarig bestaan. In die tien jaar heeft het ROVL, als overkoepelende instantie van alle organisaties en instellingen die met verkeer te maken hebben, geprobeerd de verkeersveiligheid in Limburg te bevorderen. In mei start het ROVL met het 'veilig-op-straat- bus' project. Deze verkeersbus zal alle scholen voor Voortgezet Onderwijs in Limburg bezoeken. In deze bus zullen in de vorm van voorlichtingsfilmpjes en folderma teriaal onder andere onderwerpen aan bod komen als alcohol en ver keer en de gevolgen van verkeers ongelukken. Centraal in dit bus-pro ject staat een verkeersquiz waaraan alle leerlingen binnen het Voortgezet Onderwijs deelnemen. De finale van de provinciale quiz wordt gehouden op 1 maart 2000 in het Gouvernement in Maastricht. Tijdens de eindstrijd zullen de tien beste scholen meedingen naar de uiteindelijke hoofdprijs. KWETSBAAR Het ROVL heeft ervoor gekozen om haar activiteiten op scholieren te richten. Dit heeft te maken met het feit dat jongeren binnen het ver keerssysteem tot een van de meest kwetsbare doelgroepen behoren. Uit de jaarcijfers van 1997 blijkt dat de groep jeugdigen in de leeftijdscate gorie van 0 tot en met 24 jaar, 40 procent deel uitmaakt van alle ver keersslachtoffers. Bovendien over schatten veel jongeren hun eigen verkeerskennis. Naast het tekort aan kennis komt daar nog bij dat eind van dit jaar de verkeersregels voor fietsers en bromfietsers gewijzigd gaan worden: voorrang fietsers van rechts en bromfietsers op de rijbaan binnen de bebouwde kom. Mede daarom richt het ROVL zich met haar busproject met name op 12-13 jarigen (brugklassers.) en 15-16 jari gen (bromfietsers). Muziekscène Venray in zaal De Evenaar Als uitbater Jan Fleurkens van café-zaal De Evenaar iets doet, doet hij het meteen goed. Zondag 7 maart pakt hij opnieuw uit met een nieuw initiatief: Muziekscène Venray. Op het podium van de zaal zijn vanaf 15.00 uur maar liefst zeven Venrayse bands te zien en te beluisteren. De entree is gra tis. De initiatiefnemers van Muziekscène Venray zijn eigenlijk drie Venrayse muzikanten: Thijs Verberk van de BP Band. Harry Janssen van de band 'Harry en de rest' en Sip van den Berg van Electric Horsemen. "Die drie opper den het idee om verschillende Venrayse bands bij elkaar te bren gen op één podium. Het unieke is dat we te maken hebben met meer dere muziekstijlen, waardoor het een treffen wordt van Venrayse muzikanten", zegt Jan Fleurkens, zelf gitarist van de groep Lunatic Jump. Muziekscène Venray wordt om 15.00 uur ingezet door de band Streetcomer. Een inmiddels legend arische band die het aantal optre dens beperkt, maar door haar rock and rollsound uit de jaren 50 en 60 Electric Horsemen is een van de zeven bands die aanwezig is op de eerste editie van Muziekscène Venray een vaste schare aanhangers heeft. De liefhebber van deze muzieksoort komt aan zijn trekken met het optre den van Bas v.d. Meggaarden (zang/gitaar). Piet v.d. Wouw (zang/saxofoon), Grad Dijkmans (drums) en Boudewijn Pelzer (zang/bas). Vervolgens is het de beurt aan Lunatic Jump. De band brengt een semi-akoestische set van voornamelijk eigen werk, dat moei lijk in een hokje is te plaatsen maar doet denken aan John Hiatt en Vaya Con Dios. Lunatic Jump is Nelleke Rijs (zang), Fer Lucassen (zang/gitaar), Roy Bistervelts (zang/gitaar), Jan Fleurkens (gitaar) en Jan Engels (bas). LUISTERGENOT Van gitaarrock tot jazz, van rock and roll tot blues. Voor ieder wat wils, zo omschrijft Jan Fleurkens de muzikale bijdragen op het festival van zondag 7 maart. Dat wordt NSi\e\eis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Bij een verkeersongeval op de kruising Penningkruid-Sleutelbloem in Venray is vrijdagmorgen een 49- jarige fietser uit die plaats gewond geraakt. De man is met een schou derbladfractuur opgenomen in het ziekenhuis. De fietser verleende op het kruis punt geen voorrang aan een 49-jari- ge automobilist, die eveneens uit Venray kwam. Stichting Venray Initiatief orga niseert op zondag 28 maart een boekenmarkt in het centrum van Venray. Op de markt bieden anti quariaten. tweedehands boekhan delaren en vooral particulieren boeken te koop aan. Na het succes van de eerste editie krijgt de boe kenmarkt een structureel karakter. Op de markt worden verder devo- tionalia, bladmuziek en grammo foonplaten aangeboden. De boe kenmarkt vindt plaats op het Schouwburgplein, waarbij de VVV Venray het omlijstende pro gramma voor haar rekening neemt. Het Limburgs Boekbindersgilde verzorgt een doorlopende demonstratie. Bezitters van boeken, devotiona- iia, tweedehands cd*s en grammo foonplaten kunnen zich aanmel den bi j Venray Initiatief of bij het VVV/ANWB-kantoor in Venray. telefoon (0478)510505. vanaf 17.00 uur onderstreept door een bijdrage van de Muziekschool Venray. Onder leiding van Ad Weiten verzorgen aspirantenmuzi kanten een repertoire met groten deels grungemuziek, hedendaags luistergenot. De BP Band bestaat uit vier muzikale vrienden, waarvan vooral de bandleider zijn eigenzin nige smaak in de nummers laat doorklinken. De band laat zich vooral beinvloeden door onder andere Lou Reed, Elvis Costello, Sting en Peter Koelewijn. Stevige muziek afgewisseld met enkele bal lades. De BP Band is Frans van den Berg (gitaar), Grad Dijkmans (drums), Boudewijn Pelzer (zang/gitaar) en Thijs Verberk (bas gitaar). Aansluitend betreedt New Moon het podium van De Evenaar. Onder New Moon zijn Rene Janssen (gitaar/mondharmonika en zang) en Hanny Sijbers (zang) een nieuwe weg ingeslagen, een verfrissende mengeling van country en rock and roll. UITSMIJTER Rond de klok van acht uur 's avonds is het de beurt aan Jazz 4 You, muziek waarvan de traditie wortelt in de Hotclub de France, swingende gitaarmuziek geinspi- reerd door de zigeunerjazz van Django Reinhard, Stephane Grappeli en het Rosenberg Trio. Speciaal voor dit festival spelen Arman de Fretes (percussie) en Richard Rohi (saxofoon) mee. Jazz 4 You bestaat uit Peter Swinkels (rhythmgitaar), Theo Manders (rhythmgitaar). Monique Verhoeven (bass) en Jeffrey Meijer (leadgitaar). De Venrays-Nijmeegse viermans formatie Electric Horsemen speelt Amerikaanse rootsrock. variërend van stampende, dampende songs tot broeierige ballads, van sixtiesrock tot tachtigerjarenrock; kortom, gitaarrock in diverse stijlen. Electric Horsemen wordt gevormd door Peter Derks (vocals/guitar), Jeff Meijers (guitar). Sip van den Berg (bass/vocals) en Pieter Bexkens (drums/vocals). Uitsmijter van de eerste editie van Muziekscène Venray is 'Harry en de rest'. Blues mag niet ontbreken, voor dit genre staat de viermansgroep garant. Met hun muziek bezorgen ze~de liefheb bers van deze muziekstroming een onvergetelijke avond. Kwaliteit, spontaniteit, blues in de zuiverste vorm. 'Harry en de rest' is Harry Janssen (zang). Math Faessen (gitaar), Jos Faessen (drums) en Peter Bonants (bas).

Peel en Maas | 1999 | | pagina 9