Uw rechtsbijstandsverzekering komt voor op. Muzikale ode aan Duke Ellington 'Feest van de eeuw' in Partycentrum Janssen ^8ty Literaire moordavond in Schouwburg Venray Jaarlijkse Lionsveiling wordt een regionaal gebeuren Omroep Venray Schudden in Gryphus STOMERIJ Country- middag in D'n Terp Zin in Zingen Vlooienmarkt in Wanssum Op ut Tuffelke Oud papier Uitwisselings programma de Kemp en Schuttersveld peel en maas donderdag 4 maart 1999 - Pagina 3 Programma Schouwburg Venray Een komedie van de hand van Alan Ayckbourn en een muzikale ode aan Duke Ellington staan in het weekeinde van vrijdag 12 en zaterdag 13 maart centraal in de Schouwburg Venray. Trudy Labij, Peter Faber, Aly Bruinsman en Jan van Eijndthoven vertolken de hoofdrollen in de komedie Ja, Ja, de Liefde, een Nederlandse productie afgeleid van Things we do for love, de jongste komedie van Alan Ayckbourn. Ja, Ja de Liefde is een buitengewoon [eestige. maar ook heel ontroerende comedie, die zich afspeelt op drie niveaus: het souterain, de begane grond en de eerste verdieping. Maar evenzeer op de niveaus van buik, hart en verstand, elk met hun eigen reactie op zaken als liefde, seks en idergelijke calamiteiten. De voorstel ing op vrijdag 12 maart begint om 20.00 uur. The Cotton Club De Dutch Swing College Band en zangeres Deborah J. Carter brengen dit theaterseizoen een muzikale ode aan de legendarische muzikant Duke Ellington. In 1999 is het hon derd jaar geleden dat hij in Washington DC werd geboren. Duke Ellington wordt beschouwd als de grootste jazzcomponist van deze eeuw. De Dutch Swing College Band en jazzy zangeres Deborah J. Carter nemen het publiek mee op een nostalgische, muzikale reis door Harlem. Zij brengen in dit unieke concert het beste repertoire van Duke Ellington. De sfeer van de jaren 30 en The Cotton Club worden opgeroepen bij bekende stukken als Bojangles, It don't mean a thing Mood Indigo, Take the A Train en Sophisticated Lady. Ja, Ja de Liefde is te zien op zaterdag 13 maart, aan vang eveneens 20.00 uur. Aly Bruinsma en Peter Faber schitteren in de komedie Ja, Ja de Liefde (Foto: Leo van Vel zen). Paul Janssen en Yvonne Welbers tellen de dagen met u af Het jaar 2000 nadert met rasse schreden. Waar sommigen zich n het hoofd breken over het millen- je niumprobleem, houden anderen ka zich bezig met de vraag hoe ze het jaar 1999 het beste uit kunnen lui- den. Paul Janssen van het gelijk- namige dans- en partycentrum en a Yvonne Welbers van party- en l e cateringservice Culinair Creatief en Ruud Welbers kiezen voor het m laatste. De twee Venraynaren zijn al druk ,ri doende met de voorbereidingen van "jj 'Het feest van de eeuw', een groots 7 spektakel dat op 31 december om iii 22.00 uur in Partycentrum Janssen zal losbarsten. Doorlopende shows n een speciale ambiance en diverse i-k bekende artiesten, waaronder Maribelle. saxduo Frank Nadine, Frank Mirella en het orkest Twice zullen deze avond hun opwachting j maken en u een onvergetelijk mil- lv lenniumfeest bezorgen. Daarnaast zijn de initiatiefnemers bezig om 36! een Elvis-act in huis te halen. Om ge? middernacht zal er een geweldig le spektakel losbarsten, waarbij de inwendige mens niets te kort komt. De aanwezigen kunnen zich onder meer te goed doen aan champagne n die uit een fontein komt. "Voor een bedrag van 200 gulden kunnen de Ci feestvierders van 22.00 tot 04.00 uur genieten van topentertainment Maribelle met gratis eten en drinken. De culi naire hoogstandjes worden verzorgd door Culinair Creatief Ruud Welbers uit Venray. Bovendien krij gen alle bezoekers een klein aan denken. We willen een uniek feest neerzetten waar de mensen achteraf van zeggen 'Dat was nu echt leuk", aldus de twee initiatiefnemers. De komende maanden zuilken diverse acties volgen om het pro gramma van 'Het feest van de Eeuw' onder de aandacht te bren gen. Een feest dat u niet mag mis sen. Omroep Venray is vefnuisd Omroep Venray heeft vanaf nu :n nieuwe studio. Deze kunt u vin- de voormalige Dr. slsschool, op de hoek Langeweg- mderstraat. Al uw verenigings- ieuws, verzoekjes en andere post int u sturen naar Omroep Venray, •stbus 91. 5800 AB in Venray. Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 4 maart gaan we voor laatste keer met Toon den Brok larde St. Petrus Bandenkerk. We aten dan over de 16 altaren die de rk vroeger sierden, de kopjes die n het einde van de gewelfribben itten, de preekstoel, de schenkers an o.a. gebrandschilderde ramen m de restaurateurs die de kerk in erschillende periodes gerestau- «fd hebben. Na ons laatste bezoek de kerk beginnen we met een ieuwe wandeling. We gaan naar 'n Bult, een peelgebied aan de 'eurneseweg, even achter de 'rayenhut. Hier is de Peel nog zo uthentiek mogelijk te zien. latuurlijk laten we ons gidsen door idsen van het IVN Geysteren- fenray. Donderdag van 18.00-19.00 CD van de Week Aanstaande zaterdag in Klojo adio kun je weer een CD winnen, findfields, de nieuwe CD van Toto. )m deze CD te kunnen winnen 'oet je de volgende twee vragen °ed beantwoorden: 1. Noem een ekende hit van Toto. 2. Wie hoort idit rijtje niet thuis? A. Pamela. B. 'Oxanne, C. Rosanna. Luister tus- sn 17.00 en 18.00 uur naar Klojo adio of bel het goede antwoord °ot- Ons telefoonnummer is: 12362. Aanstaande zondag 7 maart is lïï.weer voor ^et Pr°gramma raatcafé. In het tweewekelijks pro- tamma komen er weer verschillen- lokale onderwerpen aan de orde. irder kunt u luisteren naar de lumn van Praatcafé en naar een dicht van de enigste kroegdichter Noord Limburg: Myce tminski. Praatcafé is te beluiste- 'van 12.00-13.00 uur 's middags Omroep Venray. Het cabaretduo Schudden heette tijdens haar eerste theatervoorstel ling Geschud nog Schudden Voor Gebruik. Maar Schudden Voor Gebruik gaan Schudden heten. Dit verandert echter niets aan de samen stelling van dit duo: Emiel de Jong en Noël van Santen. Amok is de naam van hun tweede programma en. net als tijdens hun eerste programma, ook nu weer blijkt dat de optredens van Schudden niet staan voor een sper vuur van grappen, niet voor verbaal geweld, niet voor muziek of liedjes, maar dat de voorstelling van het jonge tweetal staat voor fysiek theater met een opeenvolging van slapstickachtige scènes. 'De uitdaging ligt in het opzoeken van de simpelheid. Hoe krijgen we de vette lach, de ontroering of de walging met zo weinig mogelijk middelen? Onze lijven vormen hier in nog steeds onze grootste inspira tiebron'. Schudden combineert de lenig heid van een turner met de onschuld van de komiek. Zo zullen uit hun vorige programma de act met de badkuip als bobslee en de act van de twee parende kikkers op de snelweg nog bij menigeen in het geheugen gegrift staan. Op vrijdag 12 maart aanstaande speelt Schudden (Voor Gebruik) haar programma Amok in het Vierlingsbeekse jongerencen trum Gryphus. Voor deze voorstelling zijn kaarten a ƒ17,50 in de voorver koop in Gryphus verkrijgbaar of telefonisch te reserveren via 0478- 631802 of 631529. Het inwisselen van de Kabaret Kortings Knaak geeft de bezoeker een korting van 2,50 op de entreeprijs. Meer infor matie over deze voorstelling is te vinden op internet http://come.to/gryphus PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Snel Betrouwbaar reiniging van: kleding (vloer-)kleden dekens dekbedden (vitrage-) gordijnen trouwjaponnen etc. kledingreparaties fournituren Julianasingel 3 5802 AS Venray Tel. 0478-557200 René Janssen zit sinds 1980 in het countrycircuit, begonnen als oprich ter en zanger/gitarist van de Green River Countryband. Het hoogtepunt kwam in 1986 tijdens het Internationaal Country Festival in Heijen, dat bij de Tros 'live' op de radio te horen was. Daarna volgde een periode waarin René samen met Trudy Kuijpers optrad als country- duo. In deze periode waren zij regel matig te horen in het countrypro- gramma Peelgrass bij Omroep Venray. In 1989 sloot René zich aan bij Down South, waar hij als zan ger/gitarist fungeerde tot 1994. Na een korte rustperiode pakte hij de draad weer op en speelde hij alleen met zijn gitaar in kroegjes en op personeelsfeesten. Hij speelde uit sluitend covers en heeft een reper toire van z'n zestig nummers. Een greep uit zijn repertoire: Alan Jackson, Dan Seals, Eagles, Garth Brooks, Ed Bruce en Gerorge Strait. Aanstaande zondag 7 maart treedt hij op in café d'n Terp te Oirlo, van 14.00 tot 17.00 uur; de entree is gra tis. De gezellige camavalstijais voor bij, en een nieuw voorjaar dient zich aan. Redenen genoeg voor een avondje gezellig zingen over wat was, en wat ons te wachten staat! Aanstaande zondag 7 maart vanaf 20.00 uur zullen we met veel zang- lustigen weer samenkomen in zaal 'In den Engerd'. Zangbundels zijn te verkrijgen in de zaal tegen kostprijs. Aan te raden is dat u tijdig aanwezig bent! Vanaf 19.30 uur is de zaal daarom geopend. De entree is vrij, voor een 'natje en een droogje' zor gen Carla en Jan. eerder gemaakte foto's zijn te bezichtigen en te bestellen. Tot ziens en horens aan staande zondag. Op zondag 14 maart 1999 is er in de nishal op sportpark de Broekberg te Wanssum een grote vlooienmarkt. Er wordt gestart met de verkoop om 13.30 uur en men eindigt om 16.00 uur. Er is van alles te koop: meu bels, kleding, elektrische spullen zoals radio's en tv's; speelgoed, groot en klein huisgerei, porselein enz. verder worden er nog een aan tal goederen bij opbod verkocht; de opbod-verkoop begint om 14.00 uur. Deze vlooienmarkt wordt zoals elk jaar weer georganiseerd door kindervakantiewerk Wanssum/Geysteren. De totale opbrengst is voor de Wanssumse en Geysterse jeugd die deelnemen aan de KVW-week in augustus van dit jaar. Graag lot ziens in Wanssum op zondag 14 maart. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00- 13.00uur op onze kantoren in Leunen en Venray. De rechtsbijstandsverzekering van Interpolis biedt u hulp bij juridische problemen. Bij schade en conflicten, maar ook als u bij offi ciële instanties uw gelijk zoekt. In zulke gevallen gaan de onafhankelijke juridische adviseurs voor u aan de slag. De rechtsbij standsverzekering van Interpolis maakt deel uit van de unieke Alles in één Polis. Daarbij geldt: hoe meer schadeverzekeringen u op deze polis afsluit, hoe meer korting u op de totale premie krijgt. Die korting kan oplo pen tot maar liefst 12%! In een persoonlijk gesprek kunnen wij u meer informatie geven over zowel onze rechtsbijstandsverzekering als de Alles in één Polis. Als u belt, dan kun nen we meteen een afspraak maken. Of u komt even langs. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530300 rabobank.zevenrode@tref.nl Donderdag 11 maart met gelauwerde misdaadauteurs Voor mensen die van spannende literatuur houden organiseert het Literair Café Venray-Regio donder dag 11 maart een 'moordavond' in schouwburg Venray. Deze bijzonde re avond wordt verzorgd door Nederlands beste misdaadauteurs René Appel en Chris Rippen. Deze laatste is bovendien voorzitter van het Genootschap van Nederlandstalige Misdaadauteurs. De 'moordavond' begint om 20.00 uur en wordt muzikaal opgeluisterd door het duo Sonja Visser-Huysman en Anja Muysers. De entree is ƒ10,-, donateurs krijgen zoals gebruikelijk korting en betalen ƒ7,50. Voorzitter Paul van Doessum van het Literair Café Venray-Regio zal op zijn bekende wijze de twee 'moordau- teurs' inleiden. De in Almere woonachtige Rippen is in 1940 in Haarlem gebo ren en studeerde Nederlandse Taai en Letterkunde in Amsterdam. Hij werkte in het HBO in een manage mentfunctie en als docent Nederlands. Hij doceert verhalen schrijven aan de opleiding Tekstschrijven te Diemen. Sinds 1988 publiceert Chris Rippen mis daadromans- en verhalen. Zijn debuut Sporen handelt over de door van een verzetsstrijder in 1943 en de nasleep daarvan in latere generaties. Met zijn tweede roman Playback won hij in 1992 de Gouden Strop, de prijs voor het beste Nederlandstalige spannende boek. Een milieu-affaire is het onderweip van de roman Met de grond gelijk (1993). Van alle Romans die Rippen schreef werd een Duitse vertaling uitgebracht. René Appel, geboren in 1945 te Hoogkarspel, is als linguïst verbon den aan de Universiteit van Amsterdam. Vele jaren is de in Amsterdam woonachtige recensent geweest voor misdaadliteratuur bij NRC-Handelsblad. In 1967 ver scheen zijn eerste boek Handicap, te karakteriseren als een psychologi sche thriller. Dit boek en zijn tweede boek Spijt werden genomineerd voor de prijs van de beste Nederlandse misdaadroman. Met zijn derde roman De derde persoon, won hij in 1991 deze landelijke prijs. De afgelopen jaren verschenen meerdere boeken en een bundel op dat terrein waar misdaadliteratuur en gewone literatuur elkaar overlap pen. De eerder aangekondigde Regionale Schrijversochtend van het Literair Café Venray-Regio op 9 mei, komt te vervallen. Op zondag 18 april aanstaande organiseert het Vierlingsbeekse jon gerencentrum Gryphus in samen werking met de stichting Op de Töffel een open podium: Op Ut Tuffelke. Regionale popmuzikanten krijgen tijdens dit open podium de kans zich te presenteren. De band of artiest die dit als 'beste' lukt, wordt uitgenodigd om als openingsact te fungeren van het popfestival Op de Töffel '99, dat gehouden wordt op zondag 27 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Bands die interesse hebben om deel te nemen aan dit open podium kunnen vóór 1 maart een demo met biografie sturen naar: Gryphus, onder vermelding van Op Ut Tuffelke, postbus 15, 5820 AA Vierlingsbeek. Voor meer informatie over Op Ut Tuffelke kan na 18.00 uur gebeld worden met 0478-631928 (Sander) of 0478-631676 (Patrick) of gesurfd worden naar: http://come.to/gryp- hus. LANDWEERT I+II Woensdagavond 10 maart halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I+II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goedge- bundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewerking. WUK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars komt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (Zuidsingel. Bemhardstraat en Nassauplein). De eerstvolgende datum is vrijdag 5 mnaart aanstaan de. Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zet ten in dozen, zakken of gebundeld. Oo*k kunt u oud papier brengen bij de container van Red Stars, Kiosk la, links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar u eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdags van 18.00 tot 20.00 uur. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. Wijziging openstelling papiercontainer Weg in de Berg De openingstijden van de papier container van AV Venray Regio is gewijzigd. Voortaan is de papier- container, geplaatst aan de Weg in den Berg/hoek Veltumse Kleffen, iedere zaterdag geopend van 09.00- 14.00 uur. Tel. informatie: 583529 of 582842. Wijwaren even in Venlo aan de rand van het vliegveld op de Grote Heide bij de familie van Elswijk. Het zijn echter verzamelaars, deze mensen. Verzamelaars van mooie dingen, die in hun ijver een klein magazijntje aan curiosa hebben opgebouwd en deze zaken ander zijds weer opnieuw inbrengen om niet in al dat moois ten onder te gaan. Ook zij zijn de laatste zeven jaren trouwe bezoekers geworden van onze veiling en komen er vol aan hun trekken. Verzamelaars zijn merkwaardige mensen. Zij houden vaak van antiek en wat daar in de marge bij hoort. Zij houden echter ook van het spel, dat hen in staat stelt zich in de loop van de tijd te omringen met mooie zaken, hebbe dingetjes en wat dies meer zij. Natuurlijk zijn bij het spel de knik kers ook belangrijk, echter voorna melijk om het spel gaande te houden en gaat er iets mis, dan is het het goede doel, dat ermee gediend is. 'Wij beschouwen het als een hobby", vertelt ons de heer van Elswijk, 'die ons veel plezier kan brengen en waar het, wat jullie vei ling betreft, nooit fout kan gaan'. Jullie verhandelen kwaliteit en je In het kader van het Jaar van de Ouderen, en dan speciaal onder ver wijzing naar het thema 'Een samen leving voor alle leeftijden', gaan op woensdag 10 maart aanstaande een aantal kinderen van de Kemp van 10.30-11.30 uur op bezoek bij bewoners van het Schuttersveld. Samen praten zij wat, en het is de bedoeling dat er spelletjes worden gespeeld. De dag erna, op donder dag 11 maart, gaan, op dezelfde tijd, de gastheren en gastvrouwen van het Schuttersveld naar de Kemp om daar wat rond te kijken. De laatste zullen ongetwijfeld verrast zijn over de veranderingen die in schoolge bouwen zijn doorgevoerd. 'Die goeie ouwe tijd... was dat wel zo?' Deze activiteit is een van de vele die in het jaar van de ouderen in Venray georganiseerd worden. krijgt er nog een plezierig drankje bij. Wij hebben een gezellige avond, jullie hebben een gezellige avond en de gehandicapte kinderen zijn er goed mee. Daarbij houden wij er vaak leuke dingetjes aan over. Natuurlijk hebben wij ook zaken gekocht bij Christies en ook bij Sotheby, het bloed kruipt waar het niet gaan kan, maar de gezelligheid bij jullie, ook de kwaliteit van de verschillende aangeboden produc ten, zijn voor ons aanleiding kmen- de 20 maart weer van de partij te zijn'. Het zal u, lezer, niet ontgaan zijn, dat hier connaisseurs aan het woord zijn. die weten waar zij het over hebben. Voor ons is het prettig dat mensen met verstand van zaken onze veiling bezoeken. Wellicht is dat ook de aanleiding voor u om zaterdag 20 maart aanstaande in uw agenda te noteren. Onze inbreng is dit jaar weer beter dan de afgelopen jaren. Het is beslist de moeite waard om hiervan kennis te nemen. Wij zijn daarbij niet duur en wat er over blijft gaat naar een goed doel. Mooier kan het toch niet. Inbraak in woning Onbekenden hebben op 26 febru ari aan de Blakterweg in Oirlo inge broken. De daders kwamen via een deur de woning binnen. Ze namen voor een onbekend bedrag aan zil- ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tïel- Knoppen en J. Wittgen: Zaterdag 6 maart J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Zondag 7 maart R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag en zondag 6 en 7 maart: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de' genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 584504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERINK en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: pee!enm@tref nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Iblefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigmgsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3