FRANSOL Gemeente weigert brieven ex-werknemer te beantwoorden Bieb en mediatheek Raayland College 'online' Venray wil coffeeshops toestaan Kies Techniek opnieuw groot succes Vacature voor vrijwilligers Arrestaties na vechtpartij DE GROOT B.V. peel en maas donderdag 4 maart 1999 - Pagina 11 ZONWERINGEN STATIONSWEG 13 VENRAY TELEFOON 0 4 7 8 FRET,EN MAAS 'n abonnement waard rtyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie voor ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites providerdiensten Bekijk alvast onze internetsite: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw partner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo - 0478-546293 - lngevdBorght@flyers.nl Diftar Ruim een jaar geleden heb ik mij voortdurend geërgerd aan de vuil niszakken van alle bewoners van de flat recht voor mijn deur. Er werd vuil gestort van alle mogelijke aard, van huisraad, meubels, vloerbedek king, autobanden, afvalolie, etens resten etc.; al of niet in zakken, open dozen, en wat dies meer zij. Na veel protesten van mij en andere bewoners en de huisbewaar der is na lange tijd, en dan zet ik lange tijd en veel ellende, van gemeentewege de oplossing gevon den. Er kwamen twee grote cemen ten bakken en twee grote GFT con tainers: 't was fantastisch, geen vuiltje meer te zien. We hadden er veel voldoening van. Iedereen was tevreden: er werd netjes gescheiden. Alles bleef perfect in orde en netjes. Maar het was te mooi om waar te zijn. De gemeente moest roet in het eten gooien. Weer opnieuw met ons belastinggeld gaan gooien. De con tainer en cementen bakken gingen weg; goede raad was duur: waar moesten we heen. Schoorvoetend kwam er al een vuilniszak tussen de auto's te staan. Maar de (ijzer en aluminium) bakken kwamen terug, natuurlijk te klein; alles moest er in. GFT en huisvuil. Dit heeft enkele weken geduurd, en nu, sinds 1 janu ari, komt een wagen iedere week onze inmiddels door de gemeente verstrekte vuilnisbakken (per gezin) ophalen en legen. Er is een 'monumentje' geplaatst, recht voor mijn voordeur, met een hele grote bak er aan hangen (deze zit onder de grond) om dit 'monu mentje' is een hele mooie stoep aan gelegd, met nog een geplaveid pad naar 't bos toe. Prachtig. Wat ik nu zo jammer vindt: dit 'monumentje' wordt iedere week bedolven onder de vuilniszakken. Vrijdag 's morgens komt een vrachtwagen van de gemeente met twee mannen erin naar het 'monu mentje' kijken. 'Ik denk dat ze dan zakken tellen', 'n Uurtje later komt een grote wagen met een grijper erop, die knijpt de zakken kapot en gooit ze op een wagen. Het is goed dat het af en toe flink regent; wordt die mooie stoep en 't 'monumentje' nog wat schoon. Zou het met ons monument voor de schouwburg ook zo gaan? De conclusie van dit verhaal is dat we weer terug zijn bij af. De toe stand is weer hetzelfde als in de tijd, beschreven bij het begin van dit arti kel. De vuilniszakken worden weer op de stoep gekieperd. Twee ophaal diensten komen in het geweer (noodgedwongen). Er wordt steeds meer over de balkons gekieperd. Waarom moet iets wat zo goed functioneert kapot gemaakt worden. Ik blijf erbij, er werd netjes geschei den met afval en GFT. Maar nu? M. Tijssen Veltum Democratie?? In een democratische maatschap pij mag je verwachten dat het con tact tussen burgers en de overheid loopt, zoals dat door de overheid wordt gepropageerd. De lokale overheid in Venray geeft een heel slecht voorbeeld. Vanaf 1997 doe ik pogingen om via telefoontjes, brie ven en faxen contact te krijgen met het college van B&W en/of ambte naren en raadsleden van de gemeen te Venray over zaken, zoals het mil lenniumprobleem, de slechte groenvoorzieningen in Landweert, de deplorabel (gevaarlijke) toestand van straten en trottoirs in het cen trum, de openbare belediging door burgemeester Waals etc. Op geen van deze pogingen is gereageerd. Tot po 11 februari jl. aan mij door de juridische afdeling van de gemeente Venray werd geadviseerd de beantwoording af te dwingen via mijn advocaat??? Dit gesprek heb ik bevestig en alsnog gevraagd, waar om mijn brieven/faxen niet werden beantwoord. Op deze brief kreeg ik op 23 februari 1999 wel antwoord. De laatste zin uit deze brief luidt: 'Derhalve berichten wij u, dat wij ons op het standpunt stellen, dat wij op uw brieven of faxen niet meer reageren. Dit standpunt zullen wij kenbaar maken aan de fractie-voor zitters.' Dit noemt men democratisch bestuur!!!!!! Ben Roeien Venray Venray Vacature van de vrijwil- ligerscentrale Venray Instantie: Kindertelefoon (Noord en Midden Limburg) Opdracht: Telefonisch bieden van informatie, hulp en advies aan kin deren en jongeren. Waar: Venlo Eisen: Emotioneel tegen een stootje kunnen en in staat zijn door de regels heen te luisteren. Beschikken over een goede luister- en gespreks vaardigheid. Gemiddeld vier uur per week dienst draaien. Werktijden: In overleg. Meer informatie: Synthese, Open bare Bibliotheek. Merseloseweg 59. 5800 GA Venray tel. 0478-516995. Conflict uit verleden diepere oorzaak van communicatiestop Venraynaar B. Roeien doet al enkele jaren verwoede pogingen om in contact te komen met de gemeente. De slechte groenvoor ziening in Landweert, het millen niumprobleem en de erbarmelijke toestand van wegen en trottoirs in het centrum zijn zaken waar de inwoner van Landweert zich naar eigen zeggen druk over maakt. Het college van B en W heeft hem vorige week laten weten zijn brie ven en faxen niet meer te beant woorden omdat ze 'nergens over gaan'. Een maatregel, die voor de gemeente Venray uniek is. Volgens bestuurssecretaris G. Spelbos zal de communicatiestop pas worden opgeheven als de gemeente con crete brieven krijgt waar ook daadwerkelijk antwoord op kan worden gegeven. De gemeente Venray is ervan overtuigd dat alle brieven en faxen I van Roeien zijn ingegeven door een langslepend conflict dat de .Venraynaar in het verleden met haar ïeeft gehad. Roeien was in 1996 een zestal weken bij de gemeente in lienst om het computersysteem van de afdeling sociale zaken door te lichten. In zijn rapportage betichtte hij enkele ambtenaren van duistere praktijken, iets wat hij volgens de gemeente echter nooit heeft kunnen aantonen. Roeien zelf zegt nooit de kans te hebben gekregen dit te doen. "Ik werd aansprakelijk gesteld voor het beschadigen van het imago van de gemeente. Dat was de reden om het contract met mij op te zeggen." Na zijn ontslag probeerde de ex- werknemer herhaaldelijk in contact te komen met de gemeente. "Over gewone zaken", zoals hij zelf beweert. "Dingen waar iedere bur ger zich mee bezighoudt, zoals de groenvoorzieningen in de wijk of een schone stoep. Ik heb een streep gezet onder het verleden, wil de strijdbijl graag begraven." De gemeente betwijfelt of dit het geval is. Volgens bestuurssecretaris G. Spelbos gaan de brieven namelijk nergens over en blijkt maar al te vaak dat Roeien het verleden nog lang niet is vergeten. SPREEKVERBOD Absoluut dieptepunt uit dit verle den is volgens Roeien een voorval uit mei 1997 toen burgemeester Waals hem tijdens een forum van de Initiatiefgroep Venray een spreek verbod oplegde. "Daar stond ik dan in de raadzaal temidden van een paar honderd mensen. De burge meester, die eigenlijk niets op die bijeenkomst te zoeken had omdat het niks met politiek te maken had, ontnam mij het woord. Ik denk hij bang was dat ik het verleden zou oprakelen maar dat was ik helemaal niet van plan. Hij wist notabene niet eens wat ik wilde gaan zeggen. Tegenover de pers zei hij later 'Praat maar niet met Roeien, hij staat onder psychische behandeling. Een regelrechte leugen en een schending van mijn privacy." Burgemeester Waals wilde dinsdag geen inhoudelijk commentaar op de kwestie geven. Het college van B en W besloot in 1996 al om niet meer met Roeien te communiceren. De fractievoorzit ters van alle politieke partijen werd vervolgens opgedragen hetzelfde te doen. Nu, drie jaar later, wordt deze lijn voortgezet. Nadat de Venraynaar op 11 februari j.l. op het gemeentehuis al te horen kreeg dat hij beantwoording van zijn vragen maar via zijn advocaat moest afdwingen, kreeg hij vorige week een brief van het college waarin staat dat zijn brieven en faxen niet meer worden beantwoord. In de commissie Algemene Zaken zal de fractievoorzitters nogmaals worden gevraagd de communicatiestop te handhaven. ONDEMOCRATISCH "Een schoolvoorbeeld van onde mocratisch bestuur", aldus Roeien. "In een democratische samenleving mag je toch verwachten dat het con tact tussen burgers en lokale over heid op een goede manier loopt, zoals de gemeente dat voorstaat. De gemeente Venray geeft nu wel een heel slecht voorbeeld." Spelbos benadrukt dat de maatre gel zeker niet .definitief is. "Als Roeien brieven schrijft over concre te zaken zullen we die zeker beant woorden. En als hij zegt dat hij de strijdbijl wil begraven, hoop ik niets liever dan dat hij de waarheid spreekt." Venray wil vanaf 1 juni de ver koop van softdrugs concentreren in twee coffeeshops. Aan de vesti ging van die coffeeshops worden strenge eisen gesteld. Zo moeten ze in het centrum van Venray komen en mogen ze beslist niet in een woonwijk liggen. Nu worden in de gemeente Venray nog zo'n tien (illegale) coffeeshops ged oogd, zolang zij geen overlast ver oorzaken. Dit staat in het collegevoorstel 'Nota drugsbeleid in Venray' dat woensdag 10 maart aan de orde komt in de commissie Algemene Zaken. In de nota wordt gesteld dat de nul-optie, met andere woorden geen coffeeshops in de gemeente. niet reëel is gezien het aantal inwo ners, bijna 38.000, en de centrum functie van Venray. Door een maxi mum aantal coffeeshops te gedogen wil B&W de verkoop en distributie van softdrugs scheiden van de hard drugs. Nu is het vaak nog zo dat wie softdrugs koopt, bij dezelfde dealer ook terecht kan voor harddrugs. Bovendien wordt op deze manier de verkoop van softdrugs geconcen treerd, waardoor politie en justitie effectiever de (illegale) handel in harddrugs en daaruit voortvloeiende overlast kan bestrijden. Het is de bedoeling dat in de overige gemeen ten binnen het politiedistrict Venray wel de nul-optie gehandhaafd blijft. Deze gemeenten blijven dan 'drugs vrij', tenminste zover het gaat om legale coffeeshops. Gemeente, poli tie en het openbaar ministerie heb ben afspraken gemaakt over de handhaving van het beleid. Zo wordt er gecontroleerd of er in hore cagelegenheden en buiten bij de twee gedoogde coffeeshops niet wordt gehandeld in softdrugs. Handel in drugs vanuit woningen en op straat wordt meteen door de poli tie aangepakt. Overige aandachts punten in de lijvige nota behelsen preventie- en ontmoedigingsbeleid bij met name jongeren, het terug dringen van riskant drugsgebruik door jongeren en het scheppen van een menswaardig bestaan voor drugsgebruikers. De politie heeft zondagnacht vijf lersonen aangehouden die betrok- ;en zijn geweest bij een vechtpartij bij een horecagelegenheid aan de St jCatharinastraat in Leunen. Hierbij berden drie personen mishandeld, waarvan er éen met een hoofdwond F naar het ziekenhuis moest. I Toen de politie ter plaatse kwam, I was er van de vijf verdachten geen poor meer te bekennen. Zij werden in samenwerking met de politie van loxmeer getraceerd en aangehou- den op de Brabantweg in Gennep, yaama ze naar het politiebureau in fenray werden gebracht. De vijf erdachten zijn woonachtig in Jennep, Boxmeer en Milsbeek en tussen de 20 en 24 jaar. De drie slachtoffers wonen allen nCastenray en zijn 18, 19 en 20 aar. De daders zijn in de loop van Ie nacht weer in vrijheid gesteld. De echtpartij zou zijn ontstaan doordat en van de slachtoffers een leeg fri esbakje zou hebben gegooid rake- ings langs de auto waarin de vijf (erdachten zaten. De politie heeft de zaak in onder dek. Jonge dief gepakt De politie heeft een 15-jarige inwoner van Venray aangehouden die in een winkel aan de Bleek in Venray kaas, scheerschuim en snoep had gestolen. De jongen werd mee genomen naar het politiebureau. Sinds afgelopen maandag zijn de mediatheek van het Raaylandcollege en de bibliotheek in Venray 'online'. Drs. Martin Knijpers, die aan het begin van dit jaar afscheid nam als voorzitter van de bieb en die tevens directielid is van het Raaylandcollege, zocht als eerste vanuit de mediatheek op school een boek op in de catalogus van de bibliotheek. De onlineverbin- ding is voor het Raaylandcollege een belangrijke stap met het oog op de grote onderwijsvernieuwingen van dit moment. De leerlingen kun nen voortaan dus in de catalogus kijken zonder zelf naar de bieb te moeten gaan. Op het moment dat de unilocatie van het Raayland College een feit is, zal het gebruik van deze nieuwe studiefaciliteit alleen maar toenemen. Ook voor de Openbare Bibliotheek betekent de online ver binding met de scholengemeen schap een volgende stap in het pro ces van geautomatiseerde informatieverstrekking. Martin Kuijpers verrichtte in het bijzijn van Els Quast, mediathecaris van het Raaylandcollege, de ope- n ingshandel ing. De Kies Manifestatie in Venray was afgelopen weekeinde opnieuw een groot succes. Duizenden bezoe kers brachten zaterdag een bezoek aan het bedrijf Nelipak op industrie terrein Smakterheide waar de negende editie van deze manifesta tie plaatsvond en waar zich zo 'n 35 bedrijven, instellingen, opleidings instituten en organisaties die op de arbeidsmarkt actief zijn, zich pre senteerden. Kies Techniek stond evenals voorgaande jaren in het teken van zelf doen en kennis maken met techniek. Zoveel mensen, zoveel smaken. Dus ook zoveel tegels. Wat dacht u van een prachtige tegelmozaïek. Of de combinatie tegels en vloerverwarming. Eigenlijk moet u zelf eens naar Stevensbeek komen, want De Groot heeft een enorm assortiment vloer- en wandfegels. m mm u mm aai mm*, mi a m m mut at aw a au a aw „ar a' m m iaaii at ar a ia ar a -ai v imm m m ia ia ai aai nmr a« mm aar U kiest niet zo moor voor gerenommeerde merken. De Groot. Dol doet u om de En natuurlijk om het advies op uitstekende service. Dat doet moat van onze deskundige u om het brede ossortiment medewerkers. I bouw - tegels - sanitair <$r*ds <k Kloosterstraat 18,5844 AN Stevensbeek, Tel. (0485) 38 23 05

Peel en Maas | 1999 | | pagina 11