Venrayse kandidaten voor Provinciale Statenverkiezingen Spaarziek na 73 opnames Meer betrokkenheid allochtone bewoners Harold öf LENSSEN vervalt het vrije spreekuur ^een jonge enthousiaste HANSENb voorjaarsaanbieding Succesvol zaken doen is een kwestie van samenwerken Rabobank I PEEL en maas donderdag 25 februari 1999 - Pagina 7 Volgende week woensdag zijn de Iprovinciale statenverkiezingen. Peel en Maas heeft vijf Venrayse kandi- I daten die op een redelijk hoge posi- I tie op hun partijlijst staan, benaderd I om hun standpunt over enkele zaken (weer te geven. foto Hoedemaeken JAN HOUBEN (CDA, NUMMER 8) Een brede volkspartij met een sociaal karakter. Zo moet het CDA volgens Jan Houben (65) uit Ysselsteyn worden omschreven. De afgelopen vier jaar zat Houben voor deze partij in Provinciale Staten en als het aan hem ligt komen daar nog eens vier jaar bij. De Ysselsteyner neemt op 3 maart de achtste plaats in op de kandidatenlijst van het CDA. De vernieuwing van het plat teland, het leveren van maatwerk met nadrukkelijke aandacht voor de kleine kernen, het bieden van vol doende werkgelegenheid, het erken nen en stimuleren van vrijwilligers werk en het ontwikkelen van ami caal beleid voor jong en oud zijn zaken waar hij zich de komende vier jaar sterk voor wil maken. "We moeten ervoor zorgen dat mensen zo lang mogelijk in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen en werken. Om de werkgelegenheid op het platteland en in de industrie goed te blijven ontwikkelen, moet het Middelbaar Beroeps Onderwijs zo optimaal mogelijk zijn. Alleen met een sterke onderwijsbasis kun nen in de toekomst voldoende banen worden gegarandeerd." Houben, die vier jaar geleden met 3100 stemmen in de Statenfractie werd gekozen, hoopt dat het CDA haar aantal van 23 zetels handhaafd. "Het wordt een stevige opdracht maar ik heb er alle vertrouwen in dat het ons gaat lukken. Ik wil ieder een op het hart drukken om op 3 maart te gaan stemmen." JOHN OOSTERBEEK (VVD, NUMMER 5) VVD-er John Oosterbeek (39) is al geruime tijd actief in de steun- fractie van de VVD in Venray en zit in de raadscommissies Stedelijke Ontwikkeling en Agrarische Economie en Milieu. Op 3 maart staat hij voor de eerste keer op de regionale lijst Noord-Limburg voor de Provinciale Statenverkiezingen. Het bieden van ruimtelijke ordening op maat en werken aan een goede infrastructuur in de meest brede zin van het woord zijn de belangrijkste taken waarvoor Oosterbeek zich ziet gesteld. "De huidige ontsluiting van het buitengebied van Venray op Nijmegen en Maastricht is erbarme lijk. Daar moet nodig aan gewerkt worden." De VVD zal zich verder sterk maken om de veiligheid op straat te verbeteren en de politiek onder het motto 'geen woorden maar daden' dichter bij de burger te brengen. "Het is jammer dat de pro vinciale politiek veel mensen nog niet echt aanspreekt", aldus Oosterbeek. "Het vertalen van lan delijk naar provinciaal beleid is blijkbaar voor velen niet concreet genoeg. Toch is dit ontzettend belangrijk. Ik raad dan ook iedereen aan om op 3 maart te gaan stemmen. Ik hoop dat de VVD haar huidige aantal van 13 zetels behoudt. Als dat gebeurt, ben ik erg tevreden al hoop ik natuurlijk dat we dit aantal kun nen uitbreiden." HARRIE VAN DER BORG (PvdA, NUMMER 6) Harrie van der Borg zat vier jaar lang voor de PvdA in de Venrayse gemeenteraad en zit momenteel in de raadscommissie Agrarische Economie en Milieu. Hij staat nu voor de PvdA op de kandidatenlijst voor de Provinciale Statenverkiezingen. Gezien zijn bestuurlijke ervaring die hij heeft opgedaan, is hij ervan overtuigd de belangen van de gemeente Venray ook op provinciaal niveau prima te kunnen behartigen. "Het is uiterma te belangrijk dat er iemand in de Statenfractie zit, die voor de belan gen van Noord-Limburg opkomt. De provincie bestaat toch nog een beetje uit twee delen; Zuid- en Noord-Limburg liggen niet alleen qua afstand ver van elkaar verwij derd, de regio's hebben ook een eigen cultuur en leefklimaat. Daarom is het belangrijk dat Noord- Limburg in Maastricht sterk is ver tegenwoordigd." Van der Borg ziet de ontwikkelin gen in de varkenshouderij als voor naamste speerpunt van beleid voor de komende vier jaar. "Bedrijven die levensvatbaar zijn, moet de kans geboden worden om te overleven. Voor agrariërs die hun bedrijf niet meer in stand kunnen houden, moet vervangende werkgelegenheid wor den gecreeërd. De aandacht voor de natuur en het landschap verdient in het hele verhaal een structurele plaats. Daarnaast zal ik me sterk maken om te komen tot één ecologi sche hoofdstructuur in Limburg. Dit betekent dat nu nog separate natuur gebieden aan elkaar worden gekop peld, zodat er één landelijk gebied ontstaat. Van der Borg vindt dat veel men sen de rol van de provincie onder schatten. "De provincie regelt meer zaken dan je denkt. Zo wordt het gemeentelijk beleid op het gebied van ruimtelijke ordening, milieu en infrastructuur geregisseerd. De pro vincie is een doorgeefluik van lan delijk beleid. Het is daarom van essentieel belang dat zoveel moge lijk mensen op 3 maart de gang naar de stembus maken." JOOST VAN DE VORLE (PNL, NUMMER 6) Joost van de Vorle zit sinds 1986 voor de partij Fractie van de Vorle onafgebroken in de Venrayse gemeenteraad. Vanaf 1986 staat hij voor de Partij Nieuw Limburg op de lijst voor de Provinciale Statenverkiezingen. Dit jaar neemt hij de zesde plaats in op de lijst. De komende vier jaar wil hij zich in de Statenfractie graag voor de volgen de zaken sterk maken: openbaar vervoer, ouderenzorg, een goede controle op de uitgaven van gemeenten, een verantwoorde reconstructie van de landbouw in samenhang met natuur, een goede infrastructuur en de bouw van betaalbare sociale huurwoningen voor jong en oud. "Als de opkomst op 3 maart hoog is, zie ik voor mezelf goede kansen op een zetel in de Statenfractie. Ik verwacht dat Partij Nieuw Limburg haar aantal van vijf zetels zeker zal behouden, waarbij ik de hoop uitspreek dat we er een of twee zetels bijkrijgen." Met het oog op de naderende ver kiezingen heeft Van de Vorle voor de Venrayse kiezers een bijzondere boodschap in petto: "Stem op Joost en maak van Joost een kunstwerk voor Venray. Dan heeft de gemeente een miljoen verdiend." MARTINET ROLING (D66, NUMMER 4) Martinet Roling zat tussen 1987 en 1994 voor D66 in de Venrayse gemeenteraad en heeft momenteel zitting in de gemeentelijke commis sie voor bezwaar- beroep- en klacht schriften. Vorig jaar werd ze door D66 Venray benaderd om zich kan didaat te stellen voor een zetel in Provinciale Staten. Zelf is ze ervan overtuigd dat haar uitgebreide poli tieke ervaring en maatschappelijke betrokkenheid (Katholiek Vrouwen Gilde, 8 mei-beweging) haar in Maastricht prima van pas zullen komen. Als nummer 4 op de lijst denkt ze een goede kans te maken om op 3 maart als hoogste vrouw op de kandidatenlijst te worden geko zen. Haar doel is om de politiek zo dicht mogelijk bij de burger te bren gen. Roling: "Dat kan alleen maar als je naar de mensen toegaat en naar ze luistert. Het menselijke gezicht in de politiek vind ik ontzet tend belangrijk. Ik wil een soort van ombudsfunctie gaan vervullen en dat kan alleen maar als je open en eerlijk politiek bedrijft. Consistent beleid voeren op basis van duidelij ke en steekhoudende argumenten, daar ga ik voor." Martinet Roling wil zich de komende vier jaar vooral richten op de welzijnssector in het algemeen met daarbinnen de problematiek van ouderen in het bijzonder. "De verg rijzing is - zeker in Limburg - enorm. Investeren in de zorgsector en in wonen is noodzakelijk. Het is erg belangrijk dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen wonen. Daar moetje de voorzieningen dus ook voor treffen", aldus Roling. D66 vindt het verder van levens belang dat er op een goede manier wordt omgegaan met de steeds schaarser wordende ruimte. De par tij streeft naar een groen Limburg, waarin natuur en economie met elkaar in balans worden gebracht. Roling voelt zicht binnen D66 als een vis in het water. "Het is gewoon de partij die perfect bij mij past; D66 is mijn huismerk." 2M RUIM BAAN I VOOR DE TOEKOMST 1 H.J.H.M. SCHRAVEN M.W.M. VAN TIEL, HUISARTSEN Stationsweg 15a 5802 AA Venray tel. 0478-581465 Vanaf maandag 1 maart a.s. Vanaf deze datum alleen nog spreekuur volgens afspraak. Wij zoeken voor ons autobedrijf in Venray AUTOBEDRIJF VENRAY KEIZERSVELD 2 T E L 0 4 7 8 - 5 5 0 9 9 0 MEISJES - JONGENS -TIENERS OPGELET!! Legerbroeken - afrltsbaar - alle kleuren - alle maten grote keuze kinderbroeken, voor aktuele prijzen legerpakken: duits - amerikaans - engels - nederlands nieuw en gebruikt Groot assortiment In legerartlkelen o,a.: schoenen, overalls, parka's, legerblouses, petten, regenkleding, koppels, riemen, veldvtessen, tasjes, gasmaskers, veldbedden, tenten. Wij hebben een groot assortiment fan-artikelen van zowel Ajax, Feyenoord, PSV Vrijdags koopavond tot 20.00 uur Ook 's zondags geopend! DE PAPEGAAI TOPSHOP - POPSHOP - DUMPSHOP - LEGERSHOP bij het Oorlogsmuseum, t.o. het postkantoor G. Terschuren-Dijks Museumpark 5, Overloon, tel. 0478-641311 GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR verhuur en verkoop van legertenten L Patiënt Nol Evers verzamelt alles van St. Elisabethziekenhuis Een record of niet, opmerkelijk is het in ieder geval zeker. Nol Evers uit Heide is 69 jaar en heeft maar liefst 73 keer in het Venrayse St. Elisabethziekenhuis gelegen. Aan zijn talloze, vaak langdurige opnames heeft hij bovendien een bijzondere hobby overgehouden. Of het nog niet genoeg is geweest, spaart Nol spaart alles wat met het zieken huis te maken heeft. Heidenaar Nol Evers was sinds 12 januari 1981 73 keer te gast in het Venrayse ziekenhuis. Daarnaast werd hij vijf keer opgenomen in zie kenhuizen in Heerlen (lx), Breda (3x) en Leiden (lx). Zijn opnames waren het gevolg van verschillende aandoendingen. "Ik ben suikerpa tiënt en ben verder geopereerd aan mijn knieën, ogen, hart, rug, heup en polsen. Bovendien heb ik een keer in het ziekenhuis gelegen omdat ik vocht achter mijn longen had." Ondanks allle ziekenhuisopnames blijft Nol het leven van de positieve kant benaderen. Naar eigen zeggen heeft het geen zin om te kniezen omdat je daar helemaal niets mee opschiet. SPECIALE BAND Met het St. Elisabethziekenhuis heeft hij in de loop der jaren een speciale band opgebouwd. "Het is een hartstikke goed ziekenhuis waar iedereen erg aardig voor me is. De artsen en verpleegkundigen zijn goede bekenden van me geworden. Ook over het eten heb ik geen ver (Ervaren) Medewerker Commerciële Binnendienst Verzekeringen mhr Als u zelf ergens komt als klant, wilt u ook gewoon goed en attent geholpen worden. Als Medewerker Commerciële Binnendienst Verzekeringen van Rabobank Zevenrode weet u dan ook dat u de cliënten van de bank correct te woord staat en dat ze volledig antwoord krijgen op hun vragen of doorgeleid worden naar de Buitendienstadviseur. U maakt deel uit van een team dat onder meer bestaat uit drie Buiten dienstadviseurs. Voor hun bent u steun en toeverlaat. U bereidt de Het werkgebied van Rabobank Zevenrode strekt zich uit over zeven kerkdorpen van de Gemeente Venray en over vier dorpen die de gemeente Meerlo- Wanssum vormen, m bet gebied wonen bijna 13.000 dossiers voor ten behoeve van het cliëntenbezoek van de Buiten dienstadviseur. U neemt schades aan en begeleidt ze met zorg. Ook onderhoudt u optimale contacten met de verzekeraars. U bent in staat om onder sterk wisselende omstan digheden optimaal te functioneren en prioriteiten te stellen. Kortom een spilfunctie binnen de verzeke ringsgroep. Er wordt nogal wat aan u toevertrouwd. Maar u staat er niet alleen voor. Samenwerken zit ook bij Rabobank Zevenrode diep geworteld. Bent uzelf ook van nature mensen. Kenmerkend voor deze streek is de sterke bedrijvigheid in het MkB en met name de agrarische sector. De omvang en kwaliteit van de bedrijven steekt duidelijk uit boven het landelijk gemiddelde. een teamplayer, dan zult u een stimulerende werkomgeving vinden met een prettige dynamische sfeer. Bij ervaring in theorie en praktijk hebt u een duidelijke pré. De functie van Medewerker Commerciële Binnendienst Verzekeringen kan een prima basis zijn voor verdere ont wikkeling. Onze organisatie veran dert en groeit voortdurend en biedt zo steeds diverse loopbaanmogelijk heden. Vanzelfsprekend zijn onze arbeidsvoorwaarden uitstekend. Zevenrode Bedrijfscliénten worden bediend vanuit ons kantoor in Ysselsteyn. Bij Rabobank Zevenrode zijn 84 medewerkers actief over zeven kantoren. Het balanstotaal bedraagt 650 miljoen. Als basis voor deze functie denken we aan een mbo- of hbo-opleiding, vaktechnisch aangevuld met mini maal assurantie-B. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met Leo Driessen, Manager Bedrijven of Toine Claessens, Coördinator Binnendienst Verzekeringen, te bereiken op resp. 0478-530 411 en 0478 -530 452 of stuur uw sollicitatie naar Rabobank Zevenrode, t.a.v. Algemeen Directeur W.T.G. Bens, Postbus 5006, 5800 GA te Venray. keerd woord over. Het is altijd heer lijk wat ik krijg voorgeschoteld." Zijn vrouw Nettie heeft Nol al die keren dat hij in het ziekenhuis lag, 's middags en 's avonds trouw opgezocht. "Eén keer kon ik niet gaan in verband met een sneeuw storm. Het was toen zo'n verschrik kelijk slecht weer dat het gewoon niet mogelijk was om de deur uit te gaan. Bij die ene keer is het echter gebleven", aldus Nettie. BIJZONDERE HOBBY Legio plakboeken met allerlei wetenswaardigheden over de gezondheidszorg in het algemeen en het ziekenhuis in het bijzonder, her inneren aan al die keren dat Nol in het Venrayse ziekenhuis lag. Krantenknipsels, ziekenhuiskranten, etiketten van medicijnen, dieetlijs- ten, handtekeningen van artsen, wenskaarten, doktersrekeningen, bijsluiters: alles is zorgvuldig bewaard en gedocumenteerd. Zijn vrouw Nettie helpt hem mee door alles wat hij heeft uitgeknipt netjes in te plakken. Nol: "Ik ben er in 1981 meer begonnen toen ik voor het eerst werd opgenomen. Het is een echte hobby van me geworden. Medicijnpotjes spaar ik niet. "Als ik daar aan was begonnen, was de sta pel nu zo'n beetje tot het plafond gekomen. Daar is dus geen begin nen aan." Op de vraag of het met 73 zieken- huisnames niet onderhand genoeg is geweest, knikt hij instemmend. "Een broeder op de intensive care vroeg me eens 'Nol, wat denk je, ga je voor de 100?' Val jij maar dood, heb ik hem laten weten." Wijkplatform Veltum in 1999 Het Wijkplatform Veltum wil dit jaar gaan werken aan een betere relatie met en een partici patie aan het wijk- en buurtleven door allochtone bewoners. Dat valt te lezen in het jaarverslag 1998 en de planning voor 1999. Dit voornemen vormt een van de onderdelen om de sociale samen hang in de wijk en in de diverse buurten te versterken. Het Platform ziet dat als haar belangrijkste opdracht en uitdaging voor dit jaar. Het bestuur is echter van mening dat dit een proces zal worden dat niet dit jaar gerealiseerd kan worden maar enkele jaren zal gaan duren. Binnen dat kader vormt ook de bevordering van de relatie met de organisaties, die in het Platform ver tegenwoordigd zijn, een van de speerpunten. Daarnaast zal het Platform zich ook richten op de steeds groter wordende groep jonge ren in de wijk. Voor dit jaar heeft het Wijkplatform verder nog de verbou wing van het Wijkgebouw, renova tie en herinrichting van speelterrei nen, het beheer en toezicht daarop en het realiseren van een jongeren ontmoetingsplaats op het program ma staan. Het Wijkplatform werd eind 1997 opgericht om de Sociale Vernieuwing binnen de wijk, waar voor de gemeente geld heeft vrijge maakt, vorm te geven. Zo werd afgelopen jaar de infrastructuur rondom de flats in Veltum verbeterd met verharde wandelpaden en ver lichting. Op K •o KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum

Peel en Maas | 1999 | | pagina 7