lion d'or Zaterdag 27 februari: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN Uitwisselingsconcert DSB St. Theobaldus Ontspannend avondje schouwburg, begint natuurlijk bij de LION D'OR LION D'OR Rockband Bl0f en bijzondere veiling Griekse werkgroep 6 Apollo' r Extra optreden Hans Teeuwen UW V Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de tam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - Venray - tel. 0478-582630 Veel Livemuziek in 'de Evenaar' Meisjes die vragen worden overgeslagen Miriam weet nu alles van landgoed de Klinze in Friesland; Vera weet nu alles van Tulip Inn in Callantsoog; Peter weet alles van de Hedse vastelaovend; Linda weet alles van de Boetegewoëne Boetezittinge in Venlo en de Heljese vastelaovend; Maja weet alles van de Rooyse vastelaovend, van Disneyland Parijs en van de griep! Gouden Vlam videofestival PEEL EN MAAS BEZORGEN? Doe mee met het literair café ni PEEL EN MAAS donderdag 25 februari 1999 - Pagina 3 V Op zaterdag 20 maart treedt Hans Teeuwen met zijn nieuwe theaterprogramma Trui" (als voorlopige werktitel) in de schouwburg op. Het betreft hier een inspeeivoorstelling en duurt 90 minuten, zonder pauze. De toe gangsprijs bedraagt 30.-. De voorstelling begint om 20.00 uur. Kaarten vanaf heden, tijdens de kassa-uren van maandag t/m vrij dag vanaf 10.00 uur t/m 16.00 uur verkrijgbaar (maximaal 8 kaarten p-p-)- j Op zondag 28 februari organiseert de drumshowband van het St. Theobaldusgilde een uitwisselings concert in het gemeenschapshuis van Overloon. Dit houden zij in samenwerking met fanfare en drum band St. Marcellus uit Odiliapeel. Alhoewel show draaien toch de voorkeur heeft bij de drumshow band uit Overloon, willen zij zich ook eens van de andere kant presen teren. Als eerste zal optreden de drum showband uit Overloon die onder leiding staat van Peter Hendriks, waarna fanfare en drumband St. Marcellus uit Odiliapeel het concert zal vervolgen. De fanfare St. Marcellus staat onder leiding van dirigent Hans de Klein. Onder het genot van een kopje koffie kunt u genieten van de muziek van beide korpsen en van de dans die de majorettes van Overloon naar voren zullen brengen. Hopelijk voor u een gevarieerd programma. Het concert begint om 11.15 uur en de toegang is geheel gratis. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Op zondag 7 maart a.s. wordt in de Evenaar in Venray voor de eerste keer Muziekscene Venray georgani seerd. Een aantal gelouterde muzi kanten wilden een evenement waar verschillende muziekstijlen elkaar ontmoeten en waar veel Venrayse muzikanten op het podium staan. Dat ze in deze opzet zijn geslaagd, moge blijken uit het programma. Er staan zeven verschillende formaties op het podium en stijlen variëren van gitaarrock tot zigeunerjazz en rock 'n roll uit de jaren '50 en '60 tot blues. Aanvang van deze dag is 15.00 uur en de entree is gratis. De Evenaar. Merseloseweg 96, l 5801 CE Venray, tel. 0478-510036. Toneelvereniging De Vlasbloem: Op zondag 28 februari wordt in het gemeenschapshuis van Oostrum het toneelstuk 'Meisjes die vragen worden overgeslagen', een blijspel in drie bedrijven, gepresenteerd. Aanvang 20.00 uur. De familie Derksen woont op het Dahliahöfke. Haar naaste buur vrouw, vrouw Willemse, is pas ver huisd naar een flatje in het dorp. Marie Derksen is nogal een bazige vrouw. Haar man, Gerrit, zit behoor lijk onder de plak bij zijn Marie. Ze hebben ook een zoon, Joop. Dat is een simpele, maar verder een lieve jongen. Hij wordt door zijn moeder behandeld als een klein kind. Alles lijkt zijn gang te gaan. Tot het moment dat Wanda, een erg leuk meisje, het huis naast de familie Derksen krijgt toegewezen, ledereen vind dit hartstikke leuk, alleen Marie niet. Die ziet de bui .met Wanda en Joop al lang hangen I en vinden dit maar niks, want straks zijn ze hun zoon misschien wel j kwijt aan die vrouw. Marie probeert dan van alles om het meisje weg te pesten uit het I Dahliahöfke. Dit lijkt haar aardig te jukken, totdat een paar vrienden van Wanda, Wout en Roy, zich er mee j gaan bemoeien. Ook Gerrit en Joop j keren zich tegen Marie, ze zijn het gedril zat. En was had je gedacht j van het vroegere onschuldige schoolvriendinneke van Jopie, j Astrid genoemd? Is zij wel zo onschuldig? Marie krijgt het heel erg moeilijk, maar dat is haar eigen schuld. Zal Marie haar man en zoon nog ooit terugzien of is alles al te laat? Feestweekend te Leunen 19-21 maart Over een drietal weken organi seert harmonie St. Catharina een groots feestweekend. De meest opvallende publiekstrekker is daar bij de bekende Zeeuwse formatie Bl0f. Deze van radio en tv zo bekende hardrockband zal op de vrijdagavond aan Leunen en wijde omgeving laten zien en vooral horen, waarom zij de laatste tijd zo Hink aan de weg timmert, in het voorprogramma zal de groep Kaja de zaal vast in stemming brengen. Maar ook voor de zaterdagavond denkt de organisatie met het con tracteren van Geert Pelzer, Striepke Veur en De Noot, een ijzersterk pro gramma te kunnen presenteren: veel humor in combinatie met allerlei lekker in het gehoor liggende muziek. Diezelfde middag heeft de kleinste jeugd zich al kunnen ver maken met de fratsen en capriolen van de bekende clown Malle Mat. Zij zullen ongetwijfeld een heerlijk en 'malle' middag vol verrasingen beleven! Op zondag 21 maart zal dan de tweede goederen- en dienstenvei ling plaatsvinden. Ook dit jaar heb ben veel bedrijven en particulieren weer allerlei waardevolle zaken beschikbaar gesteld. De organisato ren hebben die middag ook aan de kinderen gedacht. Er is een ballon nenwedstrijd met een speciale ver rassende 'start' en met een plaatse lijke vereniging is men nog in onderhandeling over een extra attractie. En vanwege het grote suc ces van vorig jaar. kan Leunen opnieuw van maar liefst 48 meter hoogte vanuit een hijskraanbak bekeken worden. Ter vergelijking: de naastgelegen kerktoren meet al 36 meter! Het gehele feestweekend vindt plaats in de grote tuinbouwloods aan de Veulenseweg, welke voor deze gelegenheid speciaal omge bouwd is tot een gezellige en sfeer volle feesttempel. Gezien de kwali teit en diversiteit van programma en artiesten, zal de belangstelling groot zijn. Om teleurstelling te voorko men, zij er voor de vrijdag en zater dag kaarten in de voorverkoop te verkrijgen. Volgende week zal hier omtrent meer over bekend worden gemaakt. Zet het weekend van 19-21 maart alvast in uw persoonlijke activitei tenkalender! Vice Versa "eisburea*» Kapelaanspacl 12 tel. 515155 Maja Kateman-van Opbergen Miriam Thuijls-Schelbergen Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 27 februari tussen 10.00 en 13.00 uur naar de Rabobank. De adviseurs van onze kantoren in Venray en Leunen staan dan voor je klaar om jou uit voerig te informeren en. jouw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabobank.zevenrode@tref.nl Het Gouden Vlam videofestival viert dit jaar zijn eerste jubileum. Al tien jaar biedt het festival amateur een aankomend professionele film en videomakers de mogelijkheid hun films aan een groter publiek te tonen. In dit jubileumjaar schrijft het festival geschiedenis; voor het eerst zullen de provinciale Gouden Vlamorganisaties van Limburg, Noord-Brabant en Gelderland een gezamenlijk videofestival organise ren. Onder de naam 'de Nacht van de Gouden Vlam' gaat dit in de nacht van 26 op 27 juni bij cultureel centrum de Lindenberg in Nijmegen gebeuren. Aan dit festival kunnen individu ele amateurs, scholieren, leden van film- en videoclubs, vrijwilligers van lokale omroepen, cursisten of ex-cursisten van videocursussen, studenten en kunstacademies deel nemen. Speelfilms, documentaires, reportages, experimentele films en vrij werk kunnen ingestuurd wor den. Begin februari is voor belangstel lenden een informatiepakket beschikbaar. Daarin vindt u naast de reglementen en een inschrijfformu lier, informatie over de verschillen de genres waarin kan worden deel genomen en over de categorie-indeling. Geïnteresseerden uit Limburg kunnen dit pakket aanvragen bij; Symbiose, kunst en cultuur. Postbank 5086, 6130 PB Sittard, tel. 046-4208049. Disco (karaoke) - avond voor jeugd SV Venray Zaterdag 27 febr. vindt weer de spectaculaire ontknoping van het winterprogramma plaats. Maandenlang aan vele spellen en sporten meegedaan en nu is het dan zo ver: op welke plaats ben je terechtgekomen. Wie is er eerste geworden bij de D's, E's en Meisjes? Mooie prijzen zullen er uitgereikt worden en er is ook een speciale Mysterie guest aanwezig. Wie zal raden wie deze man/vrouw is? Kom dus allemaal en dans, zing en spring er flink op los. Ook de beste karaokezanger/zan- geres zal een mooie prijs ontvangen. Dit mag je niet missen; nog één keer helemaal uitje dak gaan in de kantine van SV Venray van 19.00 tot 21.30 uur. Neem ook gerust een vriendjes, broertje, zusje, etc. mee. Ook alle leiders mogen dit feest niet voorbij laten gaan! Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas.Zondagskrant E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo PERIODIEK11 Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray - Q6Ur va. Inde maand februari ligt het volgende vraagstuk voor Uw land is zo ver van mijn land verwijderd; Van licht tot verste duisternis B dat ik öp vleugten vimverlangen rustloos reizend, U zou begroeten met mijn stervenssnik Uit welk gedicht is dit kwatrijn afkomstig en wie is de auteur ervan? Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 19 maart a.s. sturen naar het secretariaat van hel Literair Café, Roehusstraat 15801 RR Venray Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt dan de vraag gesteld van welke richter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Élke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het-gedicht. Elke maand wordt ook het klassement gepubliceerd. De uiteindelijke win naar daarvan wordt tijdens de feestelijke zitting rond de uitreiking van de Raadselige Roos gehuldigd. Maar ook voor diegenen die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, is ook een prijs te verdienen! Ieder dus, die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen In.de maand volgend op de opgave wordt steeds bij de lokale Omroep Venray op de laatste donderdag van de maand tussen 18.00 en 19.00 uur onder meer aandacht besteed aan de rubriek "Doe mee met het Literair Café" en wordt het antwoord op de vragen gegeven. De eerste 10 punten zijn binnen! Goede oplossingen werden ingestuurd door de dames H. van Beek, L. Colsen, R. van Daal en W. Vink en de heren A. Kroft en A. Leijssen. Het nieuwe jaar begon met een fragment uit het gedicht 'Insomnia' (slape loosheid) van J.C. Bloem. Altijd moet de ik-figuur aan de dood denken. Denken aan de dood veroorzaakt slapeloosheid^ En als hij niet slaapt dan beheerst het denken aan de dood zijn leven. Het leven is niet veranderbaar, elk leven is voorbestemd tot de dood. De wil om te leven blijkt onmachtig, de dood roept onverbiddelijk jong en oud. Zoals een vrouw, die in ver wachting raakt, moet baren, zo draagt ieder wezen de dood in zich en is de liefdesdaad voorbestemd om tot geboorte én dood te leiden. J.C. Bloem - Insomnia Denkend aan de dood kan ik niet slapen. En niet slapend denk ik aan de dood, En het leven vliet gelijk het vlood, En elk zijn is tot niet zijn geschapen. Hoé onmachtig klinkt het schriel 'te wapen', Waar de levenswil ten strijd mee noodt. Naast der doodsklaroenen schrille Stoot, Die de grijsaards oproept met de knapen. Evenals een vrouw die eens zich gaf Baren moet, of ze al dan niet wil baren, Want het kind is groeiende in haar schoot Is elk wezen -zwanger van de. dood En het voorbestemde doel van 't paren És niet minder dan de wieg het graf U noteerde al de "Moordavond" op donderdag 11 maart a.s. met René Appel (auteur) en Chris Rippen, (voorzitter Nederlandse Vereniging van Misdaadauteurs)? Ook dit belooft weer een bijzondere avond te worden. U kunt verder ons werk ondersteunen door donateur te worden van het Literair Café Venray-regio. Voor minimaal f 30,- per jaar bent u lid en krijgt u naast algemene informatie altijd korting op de entree van de bij eenkomsten. Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Roehusstraat 15801 RR VENRAY. Telefoon; 0478-582948). De Griekse werkgroep Apollo organiseert een Griekse feestavond op zaterdag 27 maart a.s. De muzi kale begeleiding is in handen van Trio Hellenique. Het feest vindt plaats in hotel Asteria, gelegen aan de A73, afslag Venray-Noord. Het feest begint om 20.00 uur. De zaal is geopend vanaf 19.30 uur. De entree bedraagt ƒ27,50 inclusief maaltijd. In verband met de organisatie ver zoeken wij u vriendelijk om uiterlijk voor 21 maart a.s de entreekaarten te bestellen en af te halen bij: dhr. A. Francken. Pastoorstraat 5 Wanssum, tel. 0478-531936 of bij mw. A. Bosnia. Sambastraat 21 Venray, tel. 0478-584226. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: Zaterdag 27 febr.: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Zondag 28 febr.: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer. L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag 27 en zondag 28 febr.: P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur *s middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. LOONEN en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail; peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10,00 uur.

Peel en Maas | 1999 | | pagina 3