Waar kunt U voor Kies Techniek terecht Manifestatie Nelipak kiest voor techniek -fv' cJa'■m ©p Ja Deelnemende bedrijven Manifestatie Kies Techniek VtthnLk De Manifestatie Kies Techniek Venray 1999 is mede mogelijk gemaakt door: Business Vision Venray Tim voor Kantoor/Bührmann Groep Cesmetal O+A FME/CWM Gemeente Venray Industriële Club Venray Kies Techniek, Woerden Martens Elektro B.V. Metaalunie Munckhof Reizen MMT International Ine Nelipak B.V. Stichting OOM Stichting REP Van Mierlo Logistic Services Venrayse Uitzendbureaus/intermediairs Xerox Manufacturing (Nederland) Manifestatie 2' PEEL EN MAAS donderdag 25 februari 1999 - Pagina 21 De Manifestatie Kies Techniek, komende zaterdag, vindt plaats op twee locaties. Een gedeelte van de manifestatie vindt plaats in de nieu we locatie van Nelipak Thermo- forming aan de Spurkt 3 te Smakterheide. De andere locatie is het Technisch Opleidings Centrum, eveneens gele gen op Smakterheide aan de Smakterweg 29. Beide locaties zijn te bezoeken van 10.00 tot 15.00 uur. Nelipak is een springlevend, marktgericht bedrijf, dat maatwerk levert, geen standaard producten. Het continu ontwikkelen van nieu we producten, het maken van proto types en modellen en het in eigen beheer bouwen van productiege reedschap zijn een belangrijk onder deel van deze opzet. De laatste 15 jaar heeft Nelipak duidelijk voor een markt gekozen waar hoogwaar dige technische kennis gevraagd wordt. Nelipak is leider in de Europese markt als toeleverancier voor verpakkingen aan de medische industrie. Nelipak ontwerpt en produceert kunststof producten, die toegepast worden in de medische, de elektro nische en de consumenten industrie. Zo maakt Nelipak bijvoorbeeld ver pakkingen voor kunstheupen, hart kleppen en pacemakers, maar ook interne transporttrays voor assem blage lijnen bij de fabricage van electronica componenten, omkastin- gen, tentpanelen en carosseriedelen. Een modern, gevarieerd en goed onderhouden machinepark vormt de basis van het productie-apparaat. Thermovormmachines vormen hier van uiteraard de kern. Daarnaast beschikt Nelipak over afwerkrobots voor het frezen van vormdelen (enkelstuks, nooit seriewerk). Eindproducten kunnen worden gestanst, gezaagd en gefreesd. Verder kunnen zij worden geassem bleerd door middel van hoogfre quent lassen, heatsealen of lijmen. Voor het assembleren van verpak kingen bouwt Nelipak verpakkings- lijnen waarmee kunststof verpak kingen dichtgeseald kunnen worden en er is een uitgebreid scala aan sealmachines en hoogfrequent las- apparatuur beschikbaar. Veel verpakkingen voor medische en electronische producten worden in cleanrooms gemaakt. Ook het eigenlijke verpakken van deze pro ducten gebeurt doorgaans in clean- rooms. Een cleanroom is een schone ruimte waarin de omstandigheden vergelijkbaar zijn met een operatie kamer. Voor het thermovormen en verpakken beschikt Nelipak over een aantal van deze gecontioneerde ruimten (klasse 10.000). Vanaf midden 1999 zal in Venray ook afdekmateriaal voor medische verpakkingen in een cleanroom bedrukt gaan worden. Daarvoor wordt in de eerste helft van 1999 in Venray een nieuwe drukkerij gebouwd. Daarnaast wordt de productieca paciteit bij Nelipak Venray-2 uitge breid ten behoeve van het zware Anderhalf jaar geleden trok Kies Techniek een groot aantal bezoekers die zich op allerlei wijzen konden amuseren. De huidige fabriek Nelipak Venray-2 op het industrieterrein Smakterheide, Spurkt 3 te Venray. technisch-industriele vormwerk zoals tentpanelen en omkastingen. Ook deze nieuwe fabriek zal medio 1999 opgeleverd worden. De totale oppervlakte van de nieuwbouw, die in 1999 gerealiseerd zal worden, bedraagt-6000 m_. In het afgelopen jaar heeft Nelipak grote investeringen gedaan in een nieuw CAD-CAM-CAE sys teem, dat in de eerste helft van 1999 wordt ingevoerd. Het totale investeringsprogramma voor 1999 is begroot op 12 miljoen gulden. Dit is inclusief de uitbrei ding van de productiecapaciteit bij Nelipak Venray-2. Met het oog op de geplande uit breidingen zoekt Nelipak voortdu rend nieuwe personeelsleden, die affiniteit hebben met de techniek en daarin mogelijk al een basisoplei ding hebben genoten. Voor aanvul lende funktiegerichte opleidingen wordt intern zorggedragen. Arbeidsvoorziening Limburg Blitta B.V. Bouw Opleidings Centrum Horst B.T. Group Centrum voor Vakopleiding Cox Metaal B.V. Elektro van Goch B.V. Koninklijke Luchtmacht GGW De Peel Gilde Opleidingen Van Geel Hermus Inalfa Industries Jabro Tools B.V. Kersten Wanssum B.V. Koninklijke Landmacht Limburgs Centrum Bedrijfsopleidingen Manders Machines B.V. MMI B.V. Nelipak B.V. Nelissen Van Egteren Bouw Partner in Training en Technologie Raayland College Raedts Bouwbedrijf Bouwmij Janssen Speciaalwerk Venray B.V. De Staalmeesters B.V. Syntens Technisch Opleidings Centrum Xerox Manufacturing (Nederland) B.V. De intermediairs presenteren zich via een geza menlijke stand. Hierin zijn vertegenwoordigt: Adecco Dactylo Intervention Manpower Randstad Start Tempo Team Vedior Werk en Vakmanschap Tl* SttWTJB «p «te

Peel en Maas | 1999 | | pagina 21