erden Tijdelijke opvang asielzoekers in Venray VVV gaat toch naar Henseniusplein Golfcentrum niet welkom op Keizersveld 14.95 X<0 Feest, A.s. zaterdag Kies Techniek Venray mag graf niet ruimen Venray's rijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING - Parttime verkoopmedewerkster Parttime verkoopmedewerkster CD "Ik weet van de prins geen kwaad" Ruim 150 occasions op voorraad Auto Arena larasén AUTOLEASE Asteria medewerker bediening m/v CPafé - (Restaurant 't ~9delarimshitb UW 2X AGFA HDC 400 lini v.d. Leur Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden "NDERDAG 25 FEBRUARI 1999 Nr. 8 HONDERD TWINTIGSTE JAARGANG roiestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 H mailadres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS IPATERSSTRAAT I9a VENRAY •■TEL. 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,41 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ34,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ48,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Wij zoeken: 20 tot 25 uur per week, afd. dameskleding 30 uur per week Ben je 20 tot 40 jaar? Kun je klantgericht denken en handelen. Ben je flexibel en vind je het fijn om in team verband te werken? Dan ben je diegene die wij zoeken! ie kunt schriftelijk reageren met recente pasfoto aan: Grotestraat 23 5801 BE Venray Gemeente honoreert derde verzoek COA De gemeente Venray wil gehoor geven aan een verzoek van het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) om in Venray een tijdelijk asielzoekerscentrum op te richten. Op de locatie, die nog moet worden bepaald, zullen vier- tot vijfhonderd vluchtelingen voor een periode van vijf jaar worden opgevangen. De fractie voorzitters van de politieke partij en hebben positief gereageerd op het voorstel dat op 30 maart aan de gemeenteraad wordt voorge legd. Het is de derde keer dat het COA de gemeente vraagt om een tijdelijk asielzoekerscentrum. Twee eerdere verzoeken werden afgewezen omdat Venray het te druk had met de komst van de tbs-kliniek en het op orde brengen van haar bouwplannen. De VVV/ANWB gaat alsnog rhuizen naar het enseniusplein. Dit ondanks de ededeling dat de gemeente enray de VVV financieel niet wil ndersteunen bij deze verbou- ing. Onlangs werd een verzoek ertoe door b. en w. van Venray w wezen. De gemeente Venray de organisatie pas bijspringen de nabije toekomst het eigen ogen daalt tot ƒ90.000,-. De eente is dinsdag van het voor- en op de hoogte gesteld, i VVV-bestuur is van mening de VVV voor veel bezoekers een ie kennismaking met Venray is dus een verantwoordelijkheid gemeente en VVV-bestuur. Ook irde inwoners van Venray is de VV een vertrouwd informatiepunt, ndanks dat de gemeente financieel et bij wil springen heeft het stuur gemeend haar verantwoor- lijkheid jegens klanten, het drijfsleven maar haar personeel te :ten nemen en uilvoering te geven aan haar toekomstplannen. Binnenkort zal dan ook met de ver bouwing van het pand aan het Henseniusplein begonnen worden. Om geen tijd te verliezen had het VVV-bestuur, nog voordat bekend werd of de gemeente wel of niet financieel zou bijspringen, reeds een bouwvergunning aangevraagd. Deze is inmiddels verleend. De VVV hoopt voor deze zomer van "plein te kunnen wisselen". In haar brief aan de gemeente stelt het VVV bestuur dat het bericht in Peel en Maas, twee weken geleden enigszins ongenuanceerd was, maar wel gebaseerd op de op dat moment beschikbare feite. Voorzitter Erik Peters reageerde daarin op uitspra ken van wethouder Houba in de commissie financiële en economi sche zaken. "De toonzetting was wat heftig, maar gaf wel een juiste weergave van onze gevoelens. Hoewel wij begrip hebben voor uw reactie over de wederzijdse commu nicatie blijven wij van mening dat ght is een bekend gegeven in uitgeversland. Denk aan teksten en s van anderen. Ook in de muziek zijn dergelijke zaken beschermd, zijn er instanties die zich daar weinig van aantrekken. Zo oók joeks- De Zeverzek uit Vierlingsbeek. ij dachten tijdens de carnaval prins Henny Cremers, in het dagelijks directeur van de basisschool, te kunnen eren met een schitterend ia! nummer. Schijnbaar was de tijd om zelf een goed nummer in ir te sleutelen te kort geweest. Geen nood, dacht men m Vierlingsbeek. inkijken we even over de provinciegrens naar Venray. Daar hadden de Teca-ondememers immers voor hun collega Paul Hulsman een nummer cd gezet. Op de klanken van Jurgen Marcus' "Ëin Festival der Liebe" ""De Carnaval beej Hulsman" gerealiseerd. >azing alom in Venray toen bleek dat in Vierlingsbeek dit nummer tbruikt werd als cadeau voor de Prins aldaar. "De carnval beej Nellis", fcrerend aan zaal Concordia in Vierlingsbeek, werd de prins aldaar deau gedaan. Op een enkele regel na blijkt hel nummer letterlijk te zijn "ejgenomen. Woorden als "Piëlhaasbieëst" en "kastelein" werden veran- rd m "Fieëstbieëst" en "meester", Zelfs blijkt dat de prins uit erlingshcek net als Paul Hulsman, zijn "Koninckje" (een Belgisch bier, (1.) niet kan laten staan. Zelfs het motto van de Venrayse prins werd nage- neg intact gelaten. Elly Swinkels, een van de initiatiefnemers van de Venrayse horecahit en rant woordelijk voor de tekst, is verbaasd over deze vorm van plagiaat, j vindt het handelen van de Vierlingsbeekse joekskapel alles behalve net- sen noemt het triest. Het nummer is auteursrechtelijk beschermd maar de fenrayse horeca-ondememers zullen geen stappen ondernemen omdat het umm'er alleen tijdens de receptie ten gehore is gebracht. Piet Verbeeten van joekskapel De Zeverzek weet zich van de prins geen waad. "Ik was zaterdagavond in dé tent in Venray waar dat nummer werd ispeeld. Bovendien kreeg ik een briefje met de tekst in de vingers duwd. Aangezien wij dat nummer als joekskapel al jaren spelen leek mij ei een leuk idee om dat voor onze eigen prins aan te passen. Dat heb ik mdagmorgen nog gedaan en 's middags hebben wij het gespeeld." erbeeten had geen idee dat dit nummer door de horeca ondernemers op cd as gezet. "Bovendien ken ik Elly Swinkels goed. Had ik het geweten, dan ■"''lik ze zeker even gebeld". fel ons voor de complete voorraadlijst Ford Fiesta 1 i CIX, grijs metallic, maart 1996, 17.325 km Nu: ƒ16.900,- 7.668,89 eunseweg 47a Venray 'Woon (04781 58 35 35 (oopavond vrijdag tot 20.00 uur 'easing - verzekering f i n a n c i e wij onze teleurstelling naar buiten mogen uiten. Tenslotte schromen wij ook niet bij goed nieuws de pers te informeren en laten wij nimmer na, indien van toepassing, het colle ge de hulde toe te zwaaien, die het verdient." De beheerder van de begraaf plaats Boschhuizen mag een graf op straffe van een dwangsom niet ont ruimen voor de periode van drie maanden. Dit bepaalde de president van de rechtbank in Roermond dins dagmiddag. De nabestaanden, de familie Smits, hadden het kort geding aangespannen tegen de beheerder (gemeente Venray). Deze wil het graf ruimen omdat de nabe staanden weigeren huurpenningen te betalen. De familie vindt ruiming van het graf onrechtmatig. De huurpenningen zijn verschul digd, omdat de familie het algemeen graf wil omzetten in een huurgraf. Voor een algemeen graf zijn slechts eenmalige kosten verbonden, maar het wordt wel na 15 jaar geruimd. Mensen kiezen zo'n graf vaak uit kostenoverwegingen. De familie Smits wil nu dit graf omzetten in een huurgraf, maar daarvoor ver langt de beheerder van Boschhuizen huurpenningen met terugwerkende kracht (vanaf 1983) en dat vindt de familie niet terecht. De komende drie maanden moe ten beide partijen tot een akkoord zien te komen. Volgens de recht bankpresident zou een terugbetaling van de laatste vijf jaar redelijk zijn. Volledige betaling van de achterlig gende periode zou teveel van het goede zijn. De beheerder daarente gen vindt het niet meer dan terecht, daar mensen die meteen een huur graf nemen daarvoor ook vanaf het begin het volle pond voor betalen. «llff De gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Voer bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, etc. dans^ffMirt) alle gezelligheid onder een dab! Tel. 0478-510500 op maat GEZELLENBAAN X 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-udres: GOMMANS@TREF.NL Bovendien liet de penibele artikel- 12 situatie de komst van een asiel zoekerscentrum lange tijd niet toe. Burgemeester Waals"liet woensdag morgen weten dat deze argumenten nu van tafel zijn en dat Venray daar om graag aan de wens van het COA tegemoet wil komen. "Als centrum gemeente in Noord-Limburg heb ben we de plicht om mee te werken aan een oplossing voor het nijpende tekort aan opvangcentra in ons land. In Limburg zijn momenteel 3400 tijdelijke opvangplaatsen maar die zijn die onevenredig over de provin cie verdeeld. De regio Venray is nog een witte vlek op de kaart en daar moet nu maar eens verandering in komen. We willen de multiculturele samenleving graag op een positieve manier benaderen en solidair zijn met mensen die in nood verkeren." WEERSTAND ONVERMIJDELIJK De gemeente gaat nu bekijken waar het asielzoekerscentrum, dat circa vier hectare aan ruimte in beslag gaat nemen, het beste kan worden gevestigd. De blik wordt hierbij gericht op Venray en de aan grenzende kerkdorpen Leunen en Oostrum. De kans dat er een opvangplaats in een van de overige kerkdorpen komt, is gering. De gemeente vindt namelijk dat een asielzoekerscentrum dichtbij Venray-kern moet liggen. Omdat haast geboden is bij de opvang ligt het volgens Waals voor de hand dat de vluchtelingen in een bestaand gebouw worden ondergebracht. Alleen als de gemeente geen geschikt pand kan vinden, zal er een opvangcentrum gebouwd moeten worden. In dat geval laat de opvang van de asielzoekers langer op zich wachten. Waals beseft dat de komst van een asielzoekerscentrum hoe dan ook op weerstand zal stuiten. "Als gemeen te mag je die kritiek en gevoelens van onrust niet negeren. Structureel overleg met het COA, dorps- en wijkraden en andere (kerkelijke) organisaties is daarom van cruciaal belang om tot een aanvaardbare oplossing te komen. Met het COA zullen we tevens praten over het exacte aantal asielzoekers dat in Venray kan worden opgevangen. We willen zorgen voor een zo breed mogelijk maatschappelijk draag vlak. Ik heb er vertrouwen in dat dit gaat lukken. In 1994 hebben we ook meegewerkt aan de tijdelijke opvang van een kleine groep asiel zoekers in Ysselsteyn en Oirlo. Aanvankelijk waren hier ook de nodige problemen maar die zijn uit eindelijk na goed overleg opgelost." Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL 0478-51 1466 A.s. zaterdag wordt weer de manifestatie Kies Techniek georganiseerd. De manifestatie is erop gericht jongeren te bewegen een technische opleiding te gaan volgen. Meer hierover in een apart katern in deze krant. Provincie wil bestemmingsplan niet wijzigen De provincie geeft geen toestem ming voor de komst van London Golf Centre naar Keizersveld. Reden hiervoor is dat het Bunnikse bedrijf in golfspullen en aanverwante artikelen naast groothandel ook in detailhandel doet en dat is volgens het huidige bestemmingsplan op Keizerveld niet toegestaan. Het besluit van de provincie is een tegenvaller voor de gemeente Venray. De gemeen teraad ging immers in augustus vorig jaar - zij het moeizaam - akkoord met de komst van het golfcentrum, dat voor Venray een aanwinst zou betekenen. De provincie heeft Venray laten weten voor London Golf Centre geen uitzondering te willen maken. Perifere detailhandel op Keizersveld is volgens het bestemmingsplan uit sluitend toegestaan als de daarvoor benodigde bedrijfsruimte minder dan tien procent van het totale vloeroppervlak beslaat. En dat is bij het bedrijf uit Bunnik niet het geval. Reden genoeg om geen gehoor te geven aan het verzoek van de gemeente Venray om speciaal voor London Golf Centre het huidige bestemmingsplan op Keizersveld te wijzigen.. De Venrayse gemeenteraad stem de in augustus in met de komst van het bedrijf. Een besluit dat pas tot stand kwam nadat B&W de toezeg ging deden regelmatig te zullen con troleren of de omzet uit de detail handel van London Golf Centre binnen de perken blijft. Van de tota le omzet zou niet meer dan twintig procent uit de verkoop aan particu lieren mogen komen. De gemeente drong er bij de provincie op aan om bij haar besluit niet te letten op het vloeroppervlak dat het golfcentrum voor detailhandel nodig heeft maar op de omzet die het bedrijf uit de verkoop aan particulieren genereert. Verder zou de komst van een golf centrum geen nadelige gevolgen voor het centrum van Venray zou hebben, aangezien zo'n specifieke zaak hier momenteel nog niet aan wezig is. De provincie wijst het voorstel van de gemeente Venray om op basis van omzetcijfers de onderge schiktheid van de detailhandel te garanderen van de hand omdat dit in de praktijk niet zou werken. Verder Restaurant 't Pelgrimshuis zoekt op korte termijn een fulltime Horeca ervaring vereist Schriftelijke sollicitatie aan dhr. Bonants Tevens gevraagd weekendhulp bediening I St. Jozeflaan 52 - 5817 AD Smakt Tel./Fax: 0478-636228 Vanaf 1 maart elke dag geopend vanaf 10.00 uur openingstijden keuken: ma. t/m do.: tot 20.30 uur vrij. en zat.tot 21.00 uur Zon. tot 20.00 uur wordt gevreesd dat de detailhandel binnen het golfcentrum een zelf standige en volwaardige plaats zal innemen. De gemeente Venray en London Golf Centre hebben nu nog ruim drie weken de tijd om bezwaar te maken tegen het provinciale besluit. De gemeente zal binnenkort bezien of het besluit aanleiding vormt om dit te doen. London Golf Centre bleek bij navraag nog niet op de hoogte te zijn van het besluit. Volgens woordvoerder Marcel de Bruyn van het Bunnikse bedrijf is dit niet vreemd aangezien niet het golfcentrum maar de gemeente Venray de officiële aanvraag bij de provincie heeft ingediend om het bestemmingsplan Fe wijzigen. De Bruyn liet dinsdag weten de afwij zing zeer te betreuren. "Ik hoor nu dat de provincie geen detailhandel op Keizersveld wil toestaan en in zekere zin kan ik de vrees voor een te grote groei van deze activiteiten wel begrijpen. Als de zaken name lijk goed gaan, zal geen enkele ondernemer het in zijn hoofd halen om zijn activiteiten te beperken. Wel vind ik het belachelijk dat de provincie detailhandel relateert aan vloeroppervlak. Als ik een bedrijf heb dat oorbellen verkoop, heb ik immers maar zeer weinig ruimte nodig en kan ik toch een geweldige omzet draaien." PEEL EN MAAS WEEKBLAD 24+3 OPNAMEN VOOR SLECHTS foto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 Geleend of gestolen? De politie is op zoek naar een vrouw die vrijdag 19 februari jongstleden een gouden halsketting heeft meegenomen in een winkel aan de Grotestraat in Venray. De vrouw kreeg de ketting te leen van een winkelbediende om te kijken of deze bij een bepaalde jurk paste. Toen ze later de winkel verliet, heeft ze het sieraad kennelijk meegeno men. De winkelbediende was verge ten deze terug te vragen. Het signa lement van de vrouw luidt als volgt: circa 35 jaar, klein en slank van pos tuur, kort roodachtig haar. De vrouw heeft vier kinderen. Mustang Dames Jeans nu qi 1/2 prijs -g/ Rühl Haegens van Aar AA Trtfooo (047H) S8 43 33. fu (0478) S8 44 24

Peel en Maas | 1999 | | pagina 1