Kortings actie katten- castratie sterilisatie wet milieubeheer woningwet wet ruimtelijke ordening Info-avond x Resocialisatie JfdelingTBS Rechtgezet Belasting formulier Bekendmaking Open dagen op Coninxhof mmg# ^RATTINGEN b£ A< Open dag basisschool De Keg TAXATIES Senioren- middagen Diabetes Vereniging Hobby- en creativiteiten centrum PEEL EN MAAS BEZORGEN? PEEL EN MAAS donderdag 25 februari 1999 - Pagina 1 Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1.de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2.de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1.X.P.S. BV, Keizersveld 4 te Venray voor een uitbreidings-/wijzigings- vergunning op grond van artikel 8.I lid I onder b van de Wet milieubeheer voor het verwerken van kopieerapparaatonderdelen, gelegen aan Keizersveld 4 te Venray; 2.Nelipak Thermoforming, Maasheseweg 75 te Venray voor een uitbreidings-/wijzigingsvergun- ning op grond van artikel 8.1 lid I onder b van de Wet milieubeheer voor een inrichting voor het ver werken/opslaan van kunstoffen, gelegen aan de Spurkt 3 te Venray; 3.L.M.J. Janssen, Peelweg 17 te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimvee- en varkenshouderij, gelegen aan de Veldstraat onge nummerd te Merselo; 4.P. Kusters, Hoopweg 38 te Venray voor een nieuwe.de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een slachtkui- kenhouderij en volle gronds tuin bouwbedrijf, gelegen aan de Hoopweg 38 te Venray. Dit onder oplegging van voorschrif ten in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 25 februari 1999 tot en met 25 maart I999 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. v Gedurende bovengenoemde perio de kan een ieder schriftelijk gemoti veerde bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethou ders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingen termijn in de gelegenheid gesteld met betrekking tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen het zij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij een vergunning krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: I .Maatschap Lenkens.Vredeweg I I te Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een rundvee- en varkenshouderij annex akker bouwbedrijf, gelegen aan deVredeweg I I te Vredepeel. De vergunning wordt onder opleg ging van voorschriften en/of beperkin gen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage van 25 februari I999 tot en met 8 april I999 (6 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde perio de kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a.degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b.de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c.degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d.belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: I.Senior Service Venray, Prins Bernhardstraat 12a te Venray voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen Wet milieubeheer aan de Prins Bernhardstraat 12a te Venray; 2.Foto Dom Melskens, Schoolstraat 15 te Venray voor het veranderen van de inrichting ingevolge het Besluit detailhandel en ambachts- bedrijven milieubeheer aan de Schoolstraat 15 te Venray; 3.A.J.M. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 3a te Ysselsteyn voor het van toe passing worden van het Besluit opslag propaan milieubeheer aan de Pastoor Jacobspeel 3a te Ysselsteyn; 4.A.J.M. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 3a te Ysselsteyn voor het uitbrei den/wijzigen van een akkerbouw bedrijf ingevolge het Besluit akker- bouwbedrijven milieubeheer aan de Pastoor Jacobspeel 3a te Ysselsteyn; 5.Café-Zaal 'tVeule.Veulenseweg 49 te Veulen voor het van toepassing worden van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubéheer aan de Veulenseweg 49 te Veulen; 6.B.H.C.M. Geven, Ericaweg 5 te Oirlo voor het uitbreiden/wijzigen van een tuinbouwbedrijf ingevolge het Besluit tuinbouwbedrijven met bedekte teelt milieubeheer aan de Ericaweg 5 te Oirlo; 7.Coöperatie SaWeCo UA, Deputé Petersstraat 30 te Oirlo voor het oprichten van een inrichting inge volge het Besluit woon- en ver- blijfsgebouwen milieubeheer aan de Deputé Petersstraat 27 te Oirlo t.n.v. Vegio Verzekeringsgroep. De meldingen kunnen worden inge zien van 25 februari 1999 tot en met 11 maart 1999 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moe ten nog worden beoordeeld. Venray, 25 februari 1999 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. -het veranderen en vergroten van de woning/winkel aan de Henseniusstraat I la te Venray tnv L.H.F.M. Creemers, Henseniusstraat I la; -het vergroten van de woning aan de Hoogriebroekseweg 19 te Oirlo tnv Fam. Loonen, Hoogriebroekseweg 19; -het plaatsen van een dakkapel aan de Eifellaan 12 te Venray tnv N.J. Hovestad, Eifellaan 12; -het plaatsen van een antennemast tbv mobiele telefonie aan de Deurneseweg 76a te Venray tnv Dutchtone, Postbus 261 te Veenendaal; -het vergroten van de woning aan de Aubadestraat 6 te Venray tnv M.RJ. van den Brand, Aubadestraat 6; -het vergroten van de woning aan de Andeslaan 5 te Venray tnv W.A. Boot,Andeslaan 5; -het vergroten van de woning aan de Walstro 10 te Venray tnv J.W.G. Mulder, Walstro 10; -het verbouwen van de garage tot berging/speelkamer aan de Etnalaan 3 te Venray tnv P.J.F. Rutten, Etnalaan 3; -het plaatsen van een tuinhuisje aan het Lenteklokje 8 te Venray tnv R.P.P. Berden, Lenteklokje 8; -het bouwen van een stallingsruimte en wijzigen voorgevel woning aan de Brennerlaan 8 te Venray tnv G.RW. Coppus, Brennerlaan 8; -het bouwen van een mestput aan de Loobeek 3c te Smakt tnv Maatschap Hendrickx-Keijsers, Laagheidseweg 17 te Venray; -het vergroten van de basisschool aan de Kiosk 116 te Venray tnv gemeente Venray, Postbus 500 te Venray. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. -het vervangen van de aanbouw aan de Stationsweg 20 te Venray tnv H.J.T.M. Creemers, Stationsweg 20; -het bouwen van een woning aan de Ringweg 7 teYsselsteyn tnv P.G.M. Reintjes, Veenmos 25 te Ysselsteyn. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waar op de beschikking is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven, -het vernieuwen van het tuinhuis aan de Luitstraat 53 te Venray tnvT.A. Krouwel, Luitstraat 53; -het veranderen van de woning aan de Vingerhoedskruid 23 te Venray tnv M.W.M. Albers, Vingerhoedskruid 23. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel ding. -het plaatsen van een tuinhuisje aan de Kaardebol 32 te Venray tnv T.M.G. van Mil, Kaardebol 32. De op de -bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 26 februari I999 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, -het bouwen van een serre aan de Ringweg 12a te Ysselsteyn tnv M.B.M. Kleuskens, Ringweg 12a; -het vergroten van de woning aan de Vossestaart 37 te Venray tnv E.G.O.M. Goumans, Vossestaart 37; -het verbouwen van de woning boven bestaande aanbouw aan de Deputé Petersstraat 8 te Oirlo tnv F. Pluijm, Americaanseweg 66a te Horst; -het bouwen van een terrasoverkap ping aan de Oostsingel 32a te Venray tnv F.H.W. Derkx, Oostsingel 32a; -het vergroten van de woning aan de Vossestaart 39 te Venray tnv J.P.M. Broeren,Vossestaart 39; -het vergroten van de woning aan de Vossestaart 41 te Venray tnv L.A.C. de Waal, Vossestaart 41 -het bouwen van een bedrijfsgebouw aan de Overloonseweg 71 te Venray tnv R. Janssen, Overloonseweg 71 De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 26 februari 1999 geduren de 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Wet geluidhinder Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij voorne mens zijn bij Gedeputeerde Staten van Limburg een verzoek als bedoeld in artikel 83 van de Wet geluidhinder in te dienen om vaststelling van hoge re grenswaarden voor 6 van de 28 te bouwen woningen aan de Kaardebol te Venray. Het ontwerp van het verzoek tot vaststelling van hogere waarden ligt met ingang van 26 februari 1999 twee weken ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in de hal van het gemeentehuis. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om schriftelijke opmerkingen ten aanzien van het ontwerpverzoek bij burge meester en wethouders in te dienen. Voorts bestaat de gelegenheid om tij dens een openbare zitting, welke zal worden gehouden op woensdag 3 maart I999 om 14.00 uur in het gemeentehuis (kamer bekend bij receptie), opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerpverzoek. Bouwvergunning aangevraagd (artikel I9WRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan- vraag. -het bouwen van een tuinbouwkas aan de Ericaweg 5 te Oirlo tnv B.H.C.M. Geven, Ericaweg 5. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 26 februari I999 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 25 februari 1999 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. Wijziging bouwverordening van de gemeente Venray Burgemeester en wethouders van Venray brengen hiermee ter algemene kennis dat vanaf heden gedurende drie maanden voor eenieder bij de afdeling publieksdiensten ter inzage is neerge legd het besluit van de raad van deze gemeente d.d. 26 januari 1999, nr. R 205 tot wijziging van de "Bouwverordening gemeente Venray" met bijlagen. De wijziging treedt in werking op de 8e dag na afkondiging. Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester, drs. A.W.M. de Bever, secretaris. De gemeente organiseert op dinsdag 2 maart 1999 een informatiebijeenkomst over het locatieonderzoek betreffende de resocialisatie afdeling TBS-kliniek Venray. De bijeenkomst begint om 20.30 uur in de Witte Hoeve, Gasstraat 5 in Venray. In de gemeentekrant Burgers bij de tijd van februari is een foutje geslo pen. De bedragen in de tabel Belastingdruk 1999-2002 op pagina 7 zijn correct, maar moeten niet met ƒ1000,- worden vermenigvuldigd zoals in het bijschrift per abuis ver meld. Onze exuses hievoor. Wet milieubeheer Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunning geheel wensen in te trekken van: I.T.G.M. Kooter-Manders, Vredeweg 2a te Vredepeel voor de milieu vergunning voor een pluimvee houderij, gelegen aan de Opdekamp 4 te Merselo. De gehe le intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrich ting gelegen aan de Vredeweg 2a te Vredepeel. Het ontwerp van de besluiten en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 25 februari 1999 tot en met II maart 1999 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde beden kingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge bedenkingen of een mon delinge gedachtenwisseling. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht op de bovenom schreven wijze en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instellen van beroep gerechtigd. Venray, 25 februari 1999 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Heeft u een laag inkomen en wilt u hulp bij het invullen van uw belas tingformulier? B<el dan met hét Platform Lagere Inkomens Venray, tel. 581332."Het platform"teeft spreekuur van maandag t/m don- van 10.00-12.00 uur. Horeca Patersstraat 4 De burgemeester van Venray maakt bekend dat gedurende vier weken na deze publicatie in het gemeentehuis op locatie 2 van de publieksbalie tij dens de openingsuren ter inzage ligt het verzoek van deheren S. Ouadid en N. Beerkens om een exploitatiever gunning als bedoeld in de Algemene Plaatselijke Verordening Venray voor de vestiging van een horecabedrijf in het pand Patersstraat 4. Voor nadere informatie kan contact opgenomen worden met de Afdeling Openbare orde en veiligheid, door- kiesnummer 0478-523431. Venray, 22 februari 1999 De burgemeester voornoemd, Namens deze. het hoofd van de afdeling Openbare Orde en Veiligheid, drs. I.H.J. Starmans Om u kennis te laten maken met het onderwijs op basisschool Coninxhof nodigt het team u uit om een kijkje te komen nemen tijdens de open dagen op dinsdag 2 maart van 13.30 tot 15.00 uur of op donderdag 4 maart van 08.30 tot 11.45 uur. Begin maart maken veel ouders een schoolkeuze voor hun vierjarig kind. Die keuze is niet altijd even gemakke lijk, omdat er in het onderwijsland op veel verschillende manieren gewerkt wordt. Misschien staat ook u voor die keuze. Om die keuze wat eenvoudiger te maken, bieden zij u de mogelijk heid om op deze school eens te komen kijken. Het ene kind is al vrij zelfstandig, terwijl een ander nog met veel dingen geholpen moet worden. Sommige kin deren kunnen al woorden lezen voor dat ze met het aanvankelijk leesonder wijs beginnen, terwijl andere leerlingen daar nog niet aan toe zijn. Wat gebeurt er op de school met kin deren die in een achterstandsituatie terechtkomen en hoe wordt die ach terstandsituatie weggewerkt? Wat doet de school met kinderen die vóór lig gen op hun leeftijdgenootjes? Kortom, hoe werken ze op deze school met de zorgverbreding? Als u meer zich wilt krijgen op (de mogelijkheid van) het onderwijs voor uw kind, kunt u gebruik maken van de open dagen op 2 en 4 maart. U bent hartelijk welkom op basisschool Coninxhof, Goudsmidstraat 9. Als u op beide dagen verhinderd bent, neem dan gerust contact op: 0478-569233. VENRAY UW7&-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAYl TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. Op maandag 22 maart vindt in Venray de inschrijving plaats voor kinderen die in de loop van het vol gende schooljaar naar de basisschool zullen gaan. Voorafgaand aan deze datum houdt de openbare basisschool De Keg (de school is gelegen in de wijk Veltum aan de Blauwververstraat) een open dag op dinsdag 16 maart. Belangstellenden kunnen dan ken nis nemen van de dagelijkse gang van zaken op deze school, waar eigentijds en kindgericht onderwijs gegeven wordt. Ouders die reeds ervaring heb ben met de wijze van werken op De Keg zullen ook aanwezig zijn om bezoekers eventueel te woord te staan. Tussen ca. 08.45 en 11.45 uur en 13.30 en 15.15 uur zijn belangstellen den van harte welkom op ieder wille keurig moment. De Keg is een Jenaplan-basis- school. De school is toegankelijk voor kinderen tussen 4 en 12 jaar. Het Jenaplan organiseert het basisschool programma vanuit een kindgerichte sfeer, waarbij het leren zoveel moge lijk wordt afgestemd op het kunnen en kennen van ieder kind. Begrippen als respect, rechten en plichten, eigenheid en creativiteit krijgen dagelijks aan dacht binnen de groepssfeer. Aan kin deren wordt daarbij geleerd om ver antwoordelijk te willen zijn voor het eigen - of voor het groepshandelen. Naast het gewone leren is er daarom veel aandacht voor de persoonsvor ming van iederkind. Het Jenaplan op De Keg krijgt zodoende vorm als leef- en werkgemeenschap, waar kinderen, ouders en leerkrachten plezierig met elkaar werken. Op school is informatiemateriaal aanwezig. Neemt u dat gerust mee om thuis meer te lezen over de achter gronden van De Keg en haar werkwij- Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 lOUdt De DVN-afdeling Veïïray e.ont in maan een Senioren koffie (of thee) inloop met als thema: 'Omgaan met diabetes'. Deze wordt gehouden op woensdag 3 maart in het Schuttersveld en woensdag 10 maan in het Eldershome te Well. Beide dagen is de aanvang 14.00 uur. Naast een videopresentatie is er gelegenheid tot vragen stellen. Aanwezig zijn mw. Mieke Loonen, diabetesverpleegkundige; mw. Ineke v.d. Weijden, diëtiste en iemand van de DVN-afdeling Venray e.o. Ingegaan wordt op thema's als: wat is diabetes, welke soorten, behande ling, complicaties, voeding, tabletten, insuline, zelfcontrole enz. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Dierenbescherming „1 afd. Venray e.o. h In de gehele maand maart organi seert de Dierenbescherming afd Venray e.o. (Horst, Sevenum, Meerlo Wanssum, Broekhuizen, Berge:1 Vierlingsbeek en Venray) met mede werking van de dierenartsen de jaai lijks terugkerende kattencastratie sterilisatieactie. Na de behandeling kan de eigenasL| de nota van de dierenarts sturen naar, De Dierenbescherming afd. Venraj e.o.. Postbus 223,5800 AE Venray. h korting voor de poes is ƒ15,- en voa de kater 10,-. Men dient uiteraan naam, adres, bank-girorekeningnum mer en soort behandeling duidelijk o; de nota te vermelden. Deze jaarlijks terugkerende aciiiró; organiseert de Dierenbescherming on iyf het kattenoverschot in Nederlam,ri terug te dringen. Katten kunnen ziel enorm snel voortplanten. Een poe w kan tweemaal per jaar een nest jonj ter wereld brengen. Omdat niet a katten als huiskat gehouden kunnet' worden gaan er veel (elk jaar zo'i 45.000) naar de asiels. Naast de ovei In volle asiels vormen zwerfkatten eet groot probleem, deze dieren vèroorza en ken voor veel mensen met name ii U[ dorpen en steden grote overlast. ad Een onvruchtbaar gemaakte huiskat sa wordt rustiger en blijft dichter bi huis. Katten kunnen al op zeer jon»; leeftijd (6/7 maanden) onvruchtbaa gemaakt worden. Dat een poes een maal een nestje jongen gehad moe, hebben is een fabeltje. Voor meer informatie en vragen Klachten- en informatielijn, tel. 0478 546666. Blikflligram Blikfiligram is een hobby dii0 afkomstig is uit de Derdi Wereldlanden en die ons leert wat mei blikjes van allerlei maten en vormet gemaakt kan worden. U kunt u« eigen fantasie laten meespelen bij hfl voorwerp dat u gaat maken zoals fot olijstjes, kaarsenhouders, poppenmeu beitjes enz. enz. Met heel weinig gereedschap ei kosteloos materiaal kunt u beginnen. Wilt u meer weten over blikfili r gram, kom dan eens kijken naar onzi:r (beperkte) showmodellen. We starten met deze cursus o( 1 woensdag 10 maart om 14.00 uur. Die kosten van deze cursus van tien lessea ïl bedragen 75,-. Aanmelden voor 2 febr., bij voorkeur op maandag, dins dag of vrijdag van 10.00 tot 12.00uu bij Hobby- en Creativiteitencentrum Prins Bernhardstraat 12a, 5802 BW Venray, tel. 512139. Wil jij of andere bladen zoals Grens en Maas,Zondagskran E3-Journaal, Trompetter, De Telegraaf Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 1999 | | pagina 10