FRANSOL Met verstand bouwen Optocht start op Bergweg Politiek loopt niet warm voor particuliere vrachtwagenparkeerplaats METEEN FRANSOL JALOEZIE ZIEN UW GROEN VAN JALOEZIE» CONTACTLENZEN Online verbinding tussen bieb en mediatheek Raayland 582215 Prowerij f ''4 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND MM\ ZONWERINGEN Vrouw overlijdt na val van trap Dames Red Stars beginnen weer in mineur K U R S T JEMS ALLES op het gebied van Jfi contactlenzen aj Elke Zondagmiddag muF'J i* i PEEL EN MAAS donderdag 11 februari 1999 - Pagina 5 Commissie Stedelijke Ontwikkeling ondanks twijfels akkoord met voorstel De Venrayse politiek steunt het voorstel van B&W om het.bedrijf Sporttrans Beheer op Smakterheide een parkeerplaats voor vrachtwagens te laten aan leggen. Wethouder Driessen had I maandagavond echter ruim anderhalf uur nodig om de com missie Stedelijk Beheer uit te leg gen waarom het voor de gemeente beter is om zo'n parkeerplaats door een particulier te laten behe ren. Alleen de VVD en D66 waren het op voorhand al met de wet houder eens. De gemeente Venray is blij dat na anderhalf jaar onderhandelen einde lijk een akkoord is bereikt met Sporttrans Beheer over de aanleg van een vrachtwagenparkeerplaats op Smakterheide. Eigenaar H. Vollenberg van het transportbedrijf zal bij zijn nog te bouwen loods aan de Energieweg dertig chauffeurs - waaronder tien van zijn eigen bedrijf - de mogelijkheid bieden om hun vrachtwagens bewaakt te parke ren. De eerste twee jaar kost hen dat jaarlijks 750 gulden, een verlaagd tarief om chauffeurs aan de nieuwe parkeervoorziening te laten wennen. Daarna schroeft Sporttrans het tarief op tot circa 3000 gulden. Voor dit geld kunnen zij tevens gebruikma ken van de kantine die het transport bedrijf als extra voorziening voor de chauffeurs in haar loods inricht. SCEPTISCH De Venrayse politiek maakt zich al sinds 1994 sterk voor een aparte parkeervoorziening buiten het cen trum om de overlast van geparkeer de vrachtwagens aan de openbare weg en in de woonwijken aan ban den te leggen. Dat B&W nu met een concreet plan komt, wordt dan ook toegejuichd, met de inhoud van het voorstel zijn de meeste politieke partijen echter niet blij, zo bleek maandagavond tijdens de commis sie Stedelijk Beheer. Volgens het CDA, de PvdA, Fractie van de Vorle en Samenwerking Venray is het niet verstandig om de nieuwe parkeer voorziening door een particulier te laten beheren. De vrees bestaat dat de gemeente, die 8,5 ton in het plan stopt, met een gigantisch probleem komt te zitten als over twee jaar blijkt dat chauffeurs onvoldoende gebruik maken van de parkeervoor ziening. Wethouder Driessen moest garanderen dat de gemeente straks niet met dit probleem opgezadeld wordt en een hoop geld kwijt is. De portefeuillehouder Stedelijk Beheer benadrukte dat Sporttrans het zover echt niet zal laten komen en dat Vollenberg er zeer zeker belang bij heeft dat al zijn parkeerplaatsen zijn bezet. Gemeenteambtenaar A. Janssen wist de sceptici uiteindelijk te overtuigen door te garanderen dat de gemeente geen enkel risico loopt. "Als blijkt dat er niet geparkeerd wordt, zit Sporttrans met een pro bleem, niet wij. Ook draagt Vollenberg zelf de volledige verant woordelijkheid voor de veiligheids eisen. Waar het ons als gemeente om gaat, is dat we de vrachtwagens uit de woonwijken weren. Of Vollenberg zijn parkeerplaatsen bezet krijgt, zal ons eigenlijk een worst zijn. Daar moet hij zelf voor zorgen." WIELKLEMMEN Na deze woorden was de politiek min of meer overtuigd. Het CDA, de grootste partij, liet weten ondanks blijvende twijfel toch met het voorstel in te stemmen. Ook de overige sceptici zagen in dat er niks anders opzat dan akkoord te gaan. Ze hadden zich immers in het verle den meerdere malen zelf sterk gemaakt voor de komst van een vrachtwagenparkeerplaats. Wethouder Driessen benadrukte dat de gemeente goede afspraken met de politie zal maken om het parke ren van vrachtwagens in de woon wijken tegen te gaan. Streng toe zicht moet ertoe leiden dat chauffeurs van fout geparkeerde vrachtwagens snel worden gepakt. G. Verkoeyen (Samenwerking Venray) opperde in dit kader zelfs de mogelijkheid om wielklemmen te gebruiken. STATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 Schennispleger gepakt De politie heeft vorige week woensdagnacht een 34-jarige inwo ner van Venray aangehouden die ervan wordt verdacht schennis te hebben gepleegd tegenover een 46- jarige inwoonster van Venray. Een getuige had gezien dat de verdachte de woning van de vrouw binnenging en belde de politie. De Venraynaar wordt ervan verdacht de afgelopen maand meerdere malen schennis te hebben gepleegd tegenover dezelfde vrouw. De man liet steeds zijn geslachtsdeel zien en riep naar de vrouw waarna hij er weer vandoor ging. Hij is ingesloten voor nader onderzoek. Ongeval in hagelbui Een hagelbui zorgde zaterdagmid dag voor een ongeval op de A73 in Venray. Een 29-jarige automobiliste uit Swalmen raakte tijdens de bui de macht over het stuur kwijt. Haar auto slipte naar rechts en kwam via de vluchtstrook in de berm terecht, raakte een hekwerk, rolde over de kop om uiteindelijk op de weg tot stilstand te komen. De drie inzitten den, waaronder een 3-jarig kind, raakten niet gewond. Na enige tijd kregen de bestuurster en een 32-jari- ge inzittende echter last van hoofd pijn en werden ze naar de Eerste Hulp gebracht. Bromfietser gewond Een 16-jarige bromfetser uit Wanssum raakte op 5 februari gewond bij een ongeval in Venray. De jongen werd op de kruising Zuidsingel/Plataanstraat geschept door een auto die over de Zuidsingel reed en rechtsaf wilde slaan op het kruispunt. De 64-jarige Venrayse bestuurder had de bromfietser, die rechts van hem reed niet gezien. Een botsing was het gevolg waarbij de jongen heupletsel opliep. Geld en drank gestolen Onbekenden hebben zaterdagoch tend ingebroken in een pand aan de St. Antoniusstraat in Venray. De daders kwamen via een raam het gebouw binnen. Ze namen een geld bedrag van ruim duizend gulden mee en tien flessen sterke drank. Van de daders ontbreekt tot op heden ieder spoor. Een 57-jarige vrouw uit Leunen is afgelopen zaterdag overleden na in haar woning aan de Molenhofweg in Leunen van de trap te zijn geval len. Een getuige trof de vrouw rond 15.10 uur onderaan de trap aan. Een misdrijf wordt uitgesloten. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard i i Als gevolg van wegwerkzaamheden Langeweg De grote optocht, die a.s. maan dagmiddag door Venray trekt, heeft tijdens de voorbereiding de nodige hinder ondervonden van de weg werkzaamheden op de Langeweg. Daar is onlangs een nieuwe riole ring ingelegd en het wegdek inclu sief het kruispunt met de Kempweg moet nog verhard worden. De Langeweg vormt al sinds jaar en dag de locatie waar de deelne mers van de optocht zich opstellen. Van daaruit start de optocht dan ook De Langeweg blijkt ondanks toe zeggingen, niet gereed te zijn. richting Merseloseweg. Omdat de werkzaamheden, ondanks toezeggingen van de gemeente, niet op tijd gereed zijn, zeker niet met het slechte weer, heeft de organisatie van de optocht afgelopen dinsdag het aanvangspunt van de optocht moeten aanpassen. De optocht start nu op de Bergweg, bij de Clockert. Deelnemers stellen zich daar op en vervolgens op de Merseloseweg tot bij de schouwburg. Het opstellen op de Langeweg (tussen Merseloseweg en Hoenderstraat) en op de Helfrichstraat, blijft gehandhaafd. De optocht trekt maandag vanaf 14.11 uur door de Venrayse straten. Voor de deelnemerslijst en de aan- rijroutes voor de deelnemers verwij zen wij U naar de carnavalspagina's elders in dit blad. - vraag ons informatiepakket aan - VENRAY - NOORDERHOF 20 TEL. 0478 - 55Q630 y Leerlingen kunnen sneller informatie opvragen Met ingang van 1 maart heeft de mediatheek van het Raayland College in Venray een online ver binding met de Venrayse biblio theek. Drs. Martin Kuijpers, tot 1 januari 1999 voorzitter van de Bibliotheek Venray en tevens directielid van de Venrayse scho lengemeenschap, verricht die dag de officiële openingshandeling. Als eerste zoekt hij vanuit de mediatheek op school een boek op in de catalogus van de bieb. De drie grote onderwijsvernieu wingen van dit moment maken het noodzakelijk dat leerlingen sneller en gemakkelijker meer informatie kunnen opvragen en raadplegen. Het Raaylandcollege heeft te maken met de basisvorming voor alle leer lingen tussen 12 en 15 jaar, de opzet van het VMBO (concreet de samen voeging tussen VBO en MAVO) en de inrichting van het studiehuis in de tweede fase met als uiteindelijke resultaat het komen tot een meer zelfstandige leerling in de boven bouw van het HAVO/VWO. Op dat terrein is de totstandkoming van de onlineverbinding tussen Raaylandcollege en bieb een grote stap voorwaarts. De leerlingen kun nen voortaan dus in de catalogus kijken zonder zelf naar de bieb te moeten gaan. Op het moment dat de unilocatie van het Raayland College een feit is, zal het gebruik van deze nieuwe studiefaciliteit alleen maar toenemen. Ook voor de Openbare Bibliotheek betekent de online ver binding met de scholengemeen schap een volgende stap in het pro ces van geautomatiseerde informatieverstrekking. Op termijn ziet de bieb voor zichzelf een rol weggelegd als hét informatiecen trum van de gemeente Venray. Een centrale plaats waar iedere burger over allerlei onderwerpen van uit eenlopende aard informatie kan vin den. Van een deskundig hypothee kadvies. de films die in de bioscoop te zien zijn tot en met gemeentelijke informatie en sportwedstrijden in het weekeinde. Dus de bibliotheek niet alleen meer als uitdrager van cultuur. KDQ oe VARNEWV- Acqe sfcPTwifceetNcse \OP 2oNOCtqn4RRGqC \KUNOE oteUN atUNMcE LW»T£ %uu*ft£qt... .GvuMtN q.ii £N Henseniusplein 9a 5801 BB Venray Tel.: 0478-588198 Man dood na ongeval Bij een verkeersongeval op de Oude Heerweg in Blitterswijck is vorige week donderdagavond omst reeks 22.15 uur een 46-jarige man uit Blitterswijck om het leven geko men. De man werd bij het overste ken geschept door een personenauto die werd bestuurd door een 33-jari- ge inwoner van Venray. De oorzaak van de aanrijding is niet bekend. Het slachtoffer was op slag dood. Te hard rijden Bij een radarcontrole op de Stationsweg in Venray heeft de poli tie vorige week donderdag 53 bekeuringen opgemaakt onder de 385 passanten. Hoogst gemeten snelheid was 74 km, waar slechts 50 is toegestaan. Aan de Noordsingel in Venray werden donderdag 42 bekeuringen opgemaakt onder de 286 voorbijgangers. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 84 km per uur. Autodiefstal Vorige week vrijdag is op de Raadhuisstraat in Venray een rode Opel Vectra gestolen die eigendom is van een inwoner van Gilze. A/1 Marion Harold Michiels Neuzen stichting Stadspark en gemeente wijzen zelfde kant op 'De gemeente Venray, die het St. Annaterrein van het Vincent van Gogh Instituut wil kopen om er woningen te bouwen, mag niet voorbijgaan aan het unieke land schappelijke en monumentale karakter van het terrein.' Dat advies kregen de leden van de gemeenteraad maandagmiddag mee van de Venrayse stichting Stadspark tijdens een presentatie van ideeën in het gemeentehuis. De stichting denkt dat het beoog de stadspark - een groen gebied ten noorden van de Petrus Banden Kerk tot aan de Noordsingel - op een verant woorde wijze met het aangrenzen de St. Annaterrein kan worden uitgebreid, zodat wonen, werken, cultuur, recreatie en natuur per fect met elkaar in harmonie kun nen worden gebracht. De gemeente Venray wil het 40 hectare grote St. Annaterrein graag kopen van het VvGI om er met behoud van monumentale bomen en gebouwen woningen te bouwen. Het handhaven van oude bomen en kapitale gebouwen, is iets waar de stichting Stadspark Venray - ook met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling van het St. Annaterrein - veel waarde aan hecht. De stichting heeft dit streven verwoord in een eigen visie, waarin verder ook het behoud van het wes telijk stuifduingebied langs de Overloonseweg, het parkkarakter inclusief de lanen en het huidige wegenpatroon op het terrein is opgenomen. Namens de stichting drukte Twan van Els de gemeente raad op het hart om vooral behoed zaam te zijn en niet te zwichten voor alle mooie plannen die projectont wikkelaars ongetwijfeld in petto zullen hebben. "We moeten met zijn allen zeer zorgvuldig bekijken wat we willen behouden en wat niet. Het is duidelijk dat we niet alles kunnen laten staan. We moeten niet alleen oog hebben voor wat het ons kost maar onze aandacht veel meer rich ten op wat het ons oplevert. Alles 4 i ïi {•-' i i. F VI' J wat er gebouwd gaat worden, moet ondergeschikt zijn aan de natuur. Het typische karakter van het terrein mag immers niet verloren gaan." GEZICHTSBEPALEND Ook de Tilburgse architect Theo van Esch die het St. Annaterrein in opdracht van de gemeente heeft onderzocht, vindt het noodzakelijk dat stedenbouwkundige plannen worden ontwikkeld op basis van de landschappelijke waarde van het terrein. "Toen ik voor het eerst op het St. Annaterrein kwam, wist ik dat ik op het mooiste plekje van Nederland stond. Als je echter naar de toekomstige ontwikkeling van het terrein kijkt, is het belangrijk dat je dat op een rationele en niet op een emotionele manier doet. Je moet op zoek gaan naar de kwaliteit van het terrein en op basis daarvan bepalen welk gebouw ter discussie mag staan en van welk gebouw je met je handen af moet blijven." Van Esch liet in dit kader een aantal gebou wen op St. Anna de revue passeren. Volgens de architect is het niet voor alle monumentale gebouwen een voudig om een nieuwe bestemming te vinden. Het hoofdgebouw is eigenlijk alleen geschikt voor de vestiging van kantoren. Of er vanuit de ondernemerswereld echter belangstelling voor het gebouw zal worden getoond, is volgens hem maar de vraag. "Met alle respect voor Venray maar in een stad als Den Bosch zouden dergelijke gebouwen nog geen kwartier leeg staan. In economisch opzicht Is Venray echter een hele andere regio. Toch moet het hoofdgebouw zeker blijven staan omdat het gezichtsbe palend is voor het St. Annaterrein." MET VERSTAND De stichting Stadspark is van mening dat hel hoofdgebouw in de toekomst niet alleen als kantoor ruimte dienst kan doen maar dat ook het museum 't Freulekeshuus in het monumentale gebouw onderge bracht kan worden. Dit laatste wordt door architect Van Esch betwijfeld. "Het gebouw is voor iemand met een beperkt budget veel te duur in onderhoud. Ik denk niet dat 't Freulekeshuus jaarlijks 40.000 gul den ophoest. Bovendien is het gebouw, gezien de huidige indëling en bouwwijze, bijna niet geschikt te maken voor woningbouw." De gemeente Venray en de stich ting Stadspark zijn het erover eens dat dè bouw van woningen noodza kelijk is om het behoud van monu mentale gebouwen en groen te kun nen betalen. Beide vinden ook dat het unieke karakter van het St: Annaterrein intact moet blijven en dat er dus met verstand gebouwd moet worden."

Peel en Maas | 1999 | | pagina 5