OPRUIMING NU AFGEPRIJSD berden Toch eerst plateaus in Merselo 'Er wordt veel te weinig gedaan voor jongeren" Oplossing voor De Artiest' lijkt in zicht AU het besU 1 Fusie Wonen Noord-Limburg een feit ?eest, Brukske krijgt Marokkaanse moskee t'daar WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING DE WINTERKOLLEKTIE dames-, heren- en kinderkleding 'el .service. Lt riini v.d. ueur «sJSSSSSS, Hotel Restaurant ASTERIAflg)' NODIGT U UIT Vjap^f.. lElke^nn„nlZPuL 'rejm i 1 AUTOLEASE anssen Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden )NDERDAG 31 DECEMBER 1998 Nr. 53 HONDERD NfcüfcN I ItNUfc JAAHUANU tenray's Hjnhuis Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS llestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 kil adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant IPA7ERSSTRAAT19a VENRAY '.TEL 0478 585956 Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 33,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) MODEHUIS VENRAY B&W volgen advies commissie op Wat heeft de Venrayese burger beziggehouden in 1998? Met het nieuwe jaar in zicht, zet Peel en Maas traditiegetrouw de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar op een rijtje. Elders in deze krant vindt u de meest in het oog springende nieuwsfeiten overzichtelijk per maand gerangschikt. Maar hoe heeft de Venrayse burger 1998 eigenlijk beleefd? Is hij tevreden of zijn er toch zaken waar hij het absoluut niet mee eens is? Peel en Maas ging dinsdagmiddag de straat op en peilde de meningen van vijftig burgers in het centrum van Venray. "Er wordt in Venray voor de kin deren tot 16 jaar veel te weinig georganiseerd. Als je nog te jong bent om uit te gaan, kun je hier eigenlijk nergens terecht om eens iets leuks te gaan doen. In plaats van vier miljoen aan een schouwburg te besteden, kunnen ze er beter voor zorgen dat er een jongerencafé p de kruispunten ig/Grootdorp en Grootdorp/ indorp in Merselo worden vol- d jaar toch snelheidsremmen- plateaus aangelegd. Aan de waren van een aantal omwo- den tegen de aanleg van de iddels roemruchte drempels e kom van dit Venrayse kcrk- p probeert de gemeente zoveel elijk tegemoet te komen door everen van 'individueel maat- k'. Het oorspronkelijk voor- van B&W om eerst komrem- s en een paar jaar later pas eaus aan te leggen, is hiermee de baan. Zodra de drempels ir zijn, zullen - volgend jaar vijf komremmers worden gelegd. &W volgen daarmee het advies van de commissie Stedelijk eer, die het college er begin december op wees dat de gemeente onder geen geding - dus ook niet in Merselo - mag afwijken van het door de raad vastgestelde verkeers- veiligheidsplan. Aan de bezwaren van een aantal bewoners van Merselo tegen de aanleg van pla teaus, zou volgens de commissiele den bovendien tegemoet kunnen worden gekomen met behulp van enkele technische aanpassingen. De Venrayse fracties steunden hiermee het standpunt van de dorpsraad in Merselo, die fervent voorstander van plateaus is. Omdat het advies van de commis sie Stedelijk Beheer - eerst plateaus, dan komremmers - essentieel afweek van het oorspronkelijke col legevoorstel - eerst komremmers, dan plateaus - werden B&W genoodzaakt om de kwestie opnieuw in het college te bespreken. Derksen en Schouwburg uiteen im Derksen, horecamanager café De Artiest in de Venrayse iuwburg, zal binnenkort zijn :tie zal neerleggen. Volgens uwburgdirecteur Peter de is het bestuur samen met tsen tot de conclusie gekomen rijn vertrek de enige manier is rit de impasse rond zijn per- te komen. :dio november meldde Dersken bij het schouwburgbestuur De Neef bracht het voltallige oneel op de hoogte van zijn e, waarna de medewerkers een il zaken over Derksen venti- ;n, die de schouwburgdirecteur ig deden schrikken. De wijze op de horecamanager De ist beheert en leiding geeft aan lersoneel zou niet stroken met ipen communnicatiestructuur, le schouwburg in haar nieuwe d nastreeft. De Neef liet hierop n èen intern onderzoek te zul- istellen naar de gang van zaken in het horecagedeelte. De resul- hiervan zijn nog niet bekend. gin november - toen de nieuwe uwburg werd geopend - raakte sen ook al in opspraak. P. van ilden deed tijdens een vergade- van de commissie Cultuur, irwijs en Sport een dringende :p aan de directie en beheerder van De Artiest om zich ten opzichte van de Venrayse verenigingen toe gankelijker op te stellen. Het com missielid had verschillende klachten binnengekregen over de klanton vriendelijke opstelling van Wim Derksen, de horecabeheerder van De Artiest. Verenigingen zouden alleen nog welkom zijn in de schouwburg als ze met voldoende geld over de brug kwamen. Met name de zangverenigingen Euterpe, Venrode, het Venrays Mannenkoor en c.v. De Piëlhaas zouden van Derksen te horen hebben gekregen dat ze met hun activiteiten niet meer in de nieuwe schouwburg terecht kunnen. Na gesprekken die De Neef met de verenigingen voerde, zijn deze problemen opgelost. De schouw burgdirecteur benadrukte onlangs dat de problemen niet zozeer betrek king hadden op het gebruik van de ruimte om hun activiteiten te ont plooien maar op het feit dat de ver enigingen als gevolg van de nieuwe horecawet de horeca tijdens hun activiteiten niet meer zelfstandig mogen exploiteren. Het schouwburgbestuur zal waarschijnlijk nog deze week een opvolger voor Wim Derksen aan trekken. Wie dat gaat worden was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet bekend. antwoord. Venray tbus 363, 5800 AJ Venray (0478) 551600, Fax (0478) 551611 Alarm-service voor alleenstaanden en ouderen. Voor veiliger zelfstandig wonen. 24 uurs servicecentrale voor kleir en middenbedrijf Wij verzorgen uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid. Zij besluiten nu om de aanleg van plateaus toch naar voren te halen maar deze 'onder bepaalde voor waarden te laten plaatsvinden'. De bezwaarmakers, zo'n 33 in aantal, kunnen rekenen op 'individueel maatwerk'. Zo blijft de toezegging aan de gehandicapte eigenares C. Janssen van cafetari: De Lekkernij overeind. De Merselose pleit ervoor dat haar eetgelegenheid voor rol stoelgebruikers goed toegankelijk blijft en dat ze zelf veilig de straat kan oversteken over de drempel die pal voor haar deur zal worden aan gelegd. De gemeente zal verder bij een notaris een zogeheten 'nulmeting' laten vastleggen om naderhand - als de drempels er liggen - de trillings effecten op aanliggende woningen te controleren. De resultaten van deze metingen zullen met de bewo ners worden besproken. Als de plateaus op beide kruis punten klaar zijn, worden er op de volgende locaties in Merselo kom remmers aangelegd: Kleindorp ter hoogte van nr. 13, Grootdorp (ten westen van de Steeg), Pas (ten oos ten van Haag), de kruising Haag- Schaapskuil. Bovendien wordt een bestaande komremmer in de Veldstraat vervangen. Om de ver keersveiligheid in de kom van Merselo verder te optimaliseren, zal er tot slot nog een 30-km zone wor den ingesteld. De inwoners van Merselo worden binnenkort door de gemeente over de plannen voor de plateaus geïnfor meerd. De bezwaarmakers nemen vooralsnog een afwachtende hou ding aan. UUR FOTO SERVICE ÓÓK APS foto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 ij wensen^ U een gezond en voorspoedig J ''"RUTtS""* komt." Het zijn geluiden, die dins dagmiddag uit de monden klinken van veel ouders en kinderen. De komst van een speeltuin in het Vlakwatergebied wordt dan ook door vele ondervraagden op prijs gesteld, al wordt daar meteen aan toegevoegd dat dit niet ten koste mag gaan van het groen in de gemeente Venray. De wat oudere jeugd blijkt over het algemeen tevreden te zijn over de uitgaansmo gelijkheden in de gemeente Venray. Café De Koets, De Bonte Koe, 't Podium en discotheek De Steeg in Leunen worden genoemd als favo riete uitgaansgelegenheden. ABSURD Ook de nieuwe schouwburg heeft de gemoederen van de burgers in 1998 beziggehouden. Waar de meesten het erover eens zijn dat het gebouw er mag zijn, vragen veel mensen zich toch af waarom het altijd zoveel geld moet kosten. Het plan om op het Schouwburgplein een kunstwerk van zes ton neer te zetten, wordt door vrijwel iedereen als 'absurd' afgedaan. Dat er iets moet veranderen aan het uiterlijk van het plein, daar is iedereen het roerend over eens. Het plein is kaal en sfeerloos en heeft dringend een metamorfose nodig. "Zet er een aan tal mooie bomen neer met een paar gezellige terrassen en het is meteen een heel ander gezicht", zo luidt de suggestie van winkelend Venray. TE OPTIMISTISCH Het merendeel van de onder vraagden geeft verder te kennen sceptisch te zijn over de werking van diftar, het nieuwe afvalsysteem dat per 1 januari officieel in werking treedt. De veronderstelling dat de burger zijn afval optimaal scheidt om zijn eigen afvalkosten zo laag mogelijk te houden is volgens velen veel te c pt;r.r.st:ndien zou. den de afvalbakken iedere week opgehaald moeten worden. Eén keer in de twee weken is gewoon veel te weinig. "In het begin zal iedereen nog heel ijverig proberen om zo goed mogelijk zijn afval te scheiden maar als het systeem eenmaal is ingeburgerd, zal dit fanatisme snel De komst van de TBS kliniek, hier op maquette en de daaraan gekop pelde resocialisatiekliniek heeft de Venrayse burger minder bezig gehouden dan verwacht. verdwijnen'", zo wordt gevreesd. Daarnaast wordt aangegeven dat er dringend iets gedaan moet worden om diftar ook voor ouderen in hoog- bouwwoningen gebruiksvriendelijk te maken. Verder wordt door een enkeling de suggestie gedaan om de proef met containers voor blik en plastic flessen in Antoniusveld in de hele gemeente Venray door te voe ren. IN ERE HOUDEN De aanleg van rotondes in Venray, zoals op de kruising Oostsingel- Stationsweg en Henri Dunantstraat wordt positief ontvangen. Verkeersveiligheid blijkt bij de Venrayse burger hoog in het vaandel te staan. Wel worden bedenkingen geuit bij de planning van de weg werkzaamheden. 'Als je alles tege- lijktijd gaat uitvoeren, kun je op je klompen aanvoelen dat het centrum niet goed bereikbaar meer wordt", zo luidt de strekking van de kritiek. Wat het merendeel van de onder vraagden verder zorgen baart, is dat er steeds meer oude, monumentale gebouwen in hun gemeente verdwij nen. "Ze blijven maar bouwen en bouwen en dat gaat veel te vaak ten koste van prachtige gebouwen, die -lt- j, 'onstuitbre ngenoDln é"een JjggWEER TIJDIC Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 8ÓA, 5804 AD VENRAY 3 INL EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 zo typerend voor Venray zijn. Wat er voor in de plaats komt is meestal een of ander afzichtelijk, modern gebouw. Venray is een dorp en moet dat ook blijven. De gemeente pro beert nu krampachtig om er een stad van te maken, wat niet verstandig is. Datgene wat zo kenmerkend voor Venray is, moet je in ere houden." OPMERKELIJK De dreigende sluiting van het open jongerencentrum Dingus is niet iets waar de burgers wakker van liggen, wat op zijn minst opmerke lijk te noemen is. Het gebrek aan activiteiten voor de jeugd tot 16 jaar wordt immers door velen aange kaart als een gemis. Van de vijftig ondervraagden heeft er slechts één een mening over het jongerencen trum. "Rondom Dingus is altijd een hoop te doen geweest. Het jongeren centrum heeft al heel lang een slech te naam en het zal heel moeilijk worden om daar vanaf te komen." Ook de komst van de TBS-kliniek in Oostrum vormt voor de Venrayse burger geen hot item. Een mevrouw, die sinds enkele maanden in de nieuwe wijk Antoniusveld woont, laat weten 'overvallen' te zijn door de vestiging van de resocialisatiekli niek in haar 'achtertuin'. Vestigingen in Helden, Venray en Horst Met ingang van 1 januari 1999 is de fusie tussen Woningstichting Noord-Limburg en Woning stichting Helden een feit. De hui dige bestuurlijke samenwerking wordt dan voortgezet in één juri dische organisatie die de naam 'Stichting Wonen Noord- Limburg' draagt. Met ingang van het jaar 2000 wordt ook het woningbestand van de Woningstichting Maasbree door fusie aan de nieuwe stichting toe gevoegd. Om de herkenbaarheid en service voor de huurders in kwaliteit te handhaven en waar nodig te verbe teren komen er in het werkgebied drie naar de huurders zelfstandig werkende vestigingen. Vanaf 1 janu ari 1999 heten de bestaande vesti gingen Wonen Helden en Wonen Venray. Na het gereedkomen van het nieuwe kantoor aan de Jacob Merlostraat in Horst, zal Wonen Horst eveneens de huurders in de nu nog aparte gemeenten Horst en Grubbenvorst gaan bedienen. De verwachting is dat rond einde maart op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres GOMMANS@TREF.NL zal zijn. Voor de huurders in Horst heeft dit in zoverre gevolgen dat zij voor het huren niet meer contact zullen moeten leggen met Woningstichting Noord-Limburg maar met Wonen Horst. De centrale organisatie Wonen Noord-Limburg blijft verantwoordelijk voor de hoofdlijnen van beleid in het totale werkgebied. f Directie, redactie en medewerkers van Peel en Maas wensen U een goede jaarwisseling en een voorspoedig en gezond 1999 Dl gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Veor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, ete. dans€ïj>art^ JC E N T R U M alle gezelligheid onder een dak! Tal. 0478-S10S00 'De Marokkaanse moskee kan het beste worden gebouwd op het grasveld naast de tafeltennishal van Red Stars in de Venrayse wijk Brukske.' Dat is de uitkomst van een door de gemeente uitgevoerd onderzoek, waarbij zeven locaties onder de loep werden genomen. De Marokkaanse gemeenschap in Venray is verheugd dat er einde lijk vaart wordt gezet achter de Klannen voor een eigen gebeds- uis. De ambtenaren van de gemeente Venray die het onderzoek uitvoer den, hebben ondermeer gekeken naar de bereikbaarheid van de plek en wie de betreffende grond in eigendom heeft. De beoogde locatie in Brukske voldoet het beste aan de criteria. In deze wijk wonen veel Marokkanen en bovendien is het stuk grond naast de tennishal gemeentelijk eigendom. Twee ande re locaties, die in het onderzoek werden betrokken, scoorden iets lager maar bleken eveneens geschikt te zijn. De biologische school op de hoek Zuidzingel- Brukske en het trapveldje aan de Plataanstraat nabij het milieustation kwamen respectievelijk als tweede en derde uit de bus. Dat de absolute voorkeur niet naar een van beider locaties uitgaat, heeft te maken met het feit dat de gemeente deze gron den niet in eigendom heeft. De ove rige locaties die werden onderzocht - St. Servatius, Keizersveld, St. Josefweg en Noordsingel - bleken niet geschikt te zijn voor de vesti ging van een Marokkaanse moskee. De gemeenteraad kan eind januari het licht op groen zetten voor de bouw van het gebedshuis in Brukske. Als dit gebeurt, zal de Marokkaanse gemeenschap tijdelijk haar intrek nemen in de leegstaande Dr. Poelsschool totdat de moskee klaar is. Momenteel houden de Marokkanen nog hun diensten in de voormalige Brak aan de Leunseweg maar dit pand zal volgend jaar gelijktijdig met het Intervengebouw worden gesloopt. Bromfietsster gewond Op de Wanssumseweg in Oostrum kwam vorige week woensdagmor gen een 25-jarige vrouw uit Meerlo met haar bromfiets ten val. De vrouw werd verblind door een tege moetkomende auto die groot licht voerde. De Meerlose werd met een beenbreuk per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De politie is op zoek naar de bestuurder van deze personenauto die groot licht voerde. Deze automobilist of mogelijke getuigen worden verzocht zich in verbinding te stellen met de politie. Rühi. Haegens van Aar AA l

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1