Adempauze voor Vredeskerk FRAIMSOL Oda terug naar huis Treintje voor Slovenië 5 C MTACTLENZEN Harold LENSSEN H0-H0-H000 WAT GEEFT DE KERSTMAN HET LEST IKAD0-H0-H000? 'lusmarkt SP ontevreden op reactie b en w Nelipak neemt ictiviteiten _Lekaplast over Arbeidsbureau breidt dienstverlening voor gehandicapten uit ZONWERINGEN UW KURSTJENS ALLES op het gebied van .Ifr #0^1 contactlenzen Huurders vereniging krijgt steun van gemeente 'Rode Kruis- medailles van trouwe dienst' uitgereikt a'EEL EN MAAS dinsdag 22 december 1998 - Pagina 5 Parochianen voelen zich bedonderd door kerkbestuur Het bisdom in Roermond gaat ich de komende drie maanden ipnieuw beraden over de toe- [omst van de Vredeskerk. De aan- eiding hiervoor vormen de argu- nenten, die afgelopen donderdag ijdens een emotionele hoorzitting oor zeventien bezwaarmakers egen de sluiting van de 'redeskerk werden aangedragen, n de adempauze, die tot begin ïaart zal duren, blijft het princi- e-besluit van het bisdom om de 'redeskerk 'aan de eredienst te nttrekken' echter wel gehand- aafd." Met de hoorzitting wilde et bisdom toetsen of de bezwaar- takers argumenten konden aan- ragen die een ander licht op de aak werpen en de sluiting van de redeskerk niet meer zo vanzelf- prekend maken. Vicaris-Generaal Maessen beaam- e dat het bisdom geen schoon- eidsprijs verdient voor de manier aarop de hele procedure is verlo- en. "De communicatie tussen het isdom en de parochianen die ezwaar hebben aangetekend is lesbehalve vlekkeloos geweest, ormaal gesproken dienen arochianen hun bezwaren kenbaar maken bij de betreffende deken van het dekenaat, in dit geval deken Coenen. Toen wij een communica tieplan op aan het zetten waren, heeft de deken echter een aantal onverstandige uitspraken gedaan over de Vredeskerk. Uitspraken die bij de parochianen in het verkeerde keelsgat schoten. Vanaf dat moment vormde Coenen een partij in deze kwestie en hebben we besloten hem geen tussenpersoon in de bezwaar procedure te laten zijn. Bezwaarmakers dienden vanaf dat moment hun brief naar de pastoor van Geijsteren, aalmoezenier Van Kempen te sturen. Op de een of andere manier is dat niet gebeurd en heeft het bisdom alle post gekregen. Het was dus blijkbaar onvoldoende bekend hoe de procedure in zijn werk ging. Bij het bisdom is vervol gens de fout gemaakt dat alle post, die bij mij is binnengekomen, niet meteen is beantwoord maar op de grote hoop is gegooid. Pas later zijn alle brieven in één keer beant woord." GEDISCRIMINEERD De parochianen - zeventien in aantal - lieten er donderdagmorgen geen misverstand over bestaan. In diverse bewoordingen lieten zij weten zich door het kerkbestuur bedonderd en buiten spel gezet te voelen. "Er is sprake geweest van een ordinaire overname. Van com municatie met de parochianen is absoluut geen sprake geweest. Wij als parochianen, die altijd keihard hebben gewerkt voor onze kerk, zijn na de fusie als vuil aan de straat gezet. Ze hadden ons gewoon niet meer nodig. We zijn gewoon struc tureel achtergesteld. Onze parochie is gediscrimineerd. Bovendien is het belachelijk dat er pas nu een hoor zitting plaatsvindt waarin we onze argumenten kenbaar kunnen maken. Dat had veel eerder moeten gebeu ren. Nu lijkt het er sterk op dat deze bijeenkomst een goedmakertje is omdat het besluit allang vaststaat." Ook de locatie waar de hoorzit ting over de Vredeskerk plaatsvond - notabene in de pastorie van de Paterskerk - vonden de aanwezigen allesbehalve gelukkig gekozen. Een woordvoerder van het kerkbestuur liet weten dat hij zich de frustratie van de parochianen goed kon voor stellen maar benadrukte dat het besluit om de Vredeskerk te sluiten beslist niet al op voorhand door het kerkbestuur is genomen. "Nadat alle argumenten zorgvuldig zijn gewo gen, is pas het besluit genomen." OPROEP De bezwaarmakers droegen don derdag tal van argumenten aan om het bisdom ervan te overtuigen dat het besluit om de Vredeskerk te slui ten niet juist is. De belangrijkste: 'De Vredeskerk is veel beter bereik baar, er is veel meer parkeergele genheid er komen voldoende bezoekers om de kerk open te hou den, het vredesmonument mag onder geen geding verloren gaan en de Paterskerk is echt niet mooier dan de Vredeskerk.' De parochianen zijn in hoofdzaak zwaar teleurge steld in de manier waarop er met hen is gecommuniceerd, of beter gezegd niet is gecommuniceerd. Inhoudelijk werden er maar weinig nieuwe argumenten aangedragen. Het bisdom, dat alle argumenten aanhoorde, zal medio maart een definitief besluit nemen over de Vredeskerk. D. van Stiphout van de Werkgroep Behoud Vredeskerk deed daags na de hoorzitting een oproep aan alle parochianen om nu en in de toekomst weer massaal naar de kerk te komen. "We hebben 600 handtekeningen verzameld tegen de sluiting van de Vredeskerk en dat alleen is blijkbaar niet genoeg. Een verhoogd kerkbezoek vergroot de kans dat onze kerk openblijft." OH fATIONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 )e directies van Nelipak bv te nray en Lekaplast bv te Etten- zijn voornemens om alle 3 ticuiimvorm-activiteiten van beide dernemingen te bundelen. In dat ée der zal Nelipak alle activa van lenkaplast thermovormen verwerven deze binnen de Nelipak-organi- T. ie integreren. (j herover is een principeakkoord eikt tussen de partijen en na for- 99! Ie goedkeuringen zullen de acti- eiten per 1 januari 1999 geïnte- erd worden. n verband met de voortzetting A deze activiteiten en concentratie irvan te Venray in de loop van )9 is er met sociale partners vol- ige overeenstemming bereikt igaande de personele invulling, 'et I januari 1999 zal Lekaplast r activiteiten volledig concentre- op de toelevering van hoog fre- :nt gelaste producten en Nelipak haar specialisme aanwenden >r de toelevering van thermoge- mde producten. t^EEL EN MAAS WEEKBLAD ixtra service bij angere openingstijden voor de kerstdagen naandag 21 december 08.00 - 20.00 uur dinsdag 22 december 08.00 - 22.00 uur 'oensdag 23 december 08.00 - 22.00 uur onderdag 24 december 07.00 - 18.00 uur MAHkt ipgetefd de beste.' idenlaan 159, (Landweert) Venray Het Odabeeld is gerestaureerd. Jeanne Hijl en Gerda Koster heb ben zich het afgelopen jaar over dit beeld uit het Odapark ont fermd. A.s. woensdag zal Oda terug naar huisheren en op een gloednieuwe sokkel in het park geplaatst worden. Eind vorig jaar werd in deze krant een oproep geplaatst, waarin gezocht werd naar de vogel die bij het Odabeeld hoort. De vogel ont brak al vele jaren en niemand wist waar het was. Tenminste dat dacht men maar de vogel werd uiteinde lijk aangetroffen in het magazijn van museum 't Freulekeshuus. De hand van Oda bleef echter spoor loos. Jeanne Hijl en Gerda Koster ont fermden zich vervolgens over het beeld. Eerder hadden zij vorig jaar het Henseniusbeeld voorzien van een nieuwe neus. De beide Venrayse dames hebben al tien jaar een eigen atelier waarin zij tal van restauraties verrichten. "De vogel bleek al eens eerder gerestaureerd te zijn. Er zat een kop op die niet goed was" laat Jeanne Hijl weten. "We hebben toen met speciale mortel, die bestand is tegen vorst en hitte, een nieuwe kop erop gezet. Vervolgens hebben we een nieuwe had gemaakt en het geheel aan het beeld bevestigd". De beide dames hebben ook het beeld zelf helemaal schoongemaakt. "Dat zat helemaal onder het mos" aldus Jeanne Hijl. "Nu is het beeld schoon maar omdat het van zand steen is moet het wel om de paar jaar schoongemaakt worden, anders raakt hel beeld helemaal in verval". Gerda Koster en Jeanne Hijl heb ben vanaf eind vorig jaar tot en met mei twee middagen per week aan het beeld gewerkt. Vervolgens was het wachten op een nieuwe sokkel in het park. Die is inmiddels gereed en zo kan woensdagmiddag het beeld worden overgebracht naar het park. De nieuwe sokkel is voorzien van een draaiplateau, zodat het beeld naar alle kanten van het park gedraaid kan worden. Waarschijnlijk zal het beeld tij dens de heropening van het ver bouwde Theehuis, in juni van het volgend jaar, officieel gezegend worden. Vijf oud-werknemers van Inalfa Venray, Wiel Stoffels, Noud Janssen, Jan Driessen, Toon Arts en Martien Loonen, willen service en steun verlenen aan hun colle ga's in Vrable dat ligt in Slowakije. Het Inalfa-bloed' kruipt nog steeds door hun ade ren. Daar in dat verre land heeft Inalfa-Venray immers een vestiging die de naam draagt van 'Pal-Inalfa', waaraan tevens een kindercrèche verbonden is. Deze crèche heeft o.a. dringend behoefte aan speelgoed, voor buitenspeelgoed. Om hiervoor te zorgen zien deze vijf mannen dit als een uitdaging en willen daarvoor hun handen uit de mouwen steken. In deze activiteit worden zij ondersteund door Seniorservice te Venray, waar zij in hun lokaliteiten aan de Pr. Bernhardstraat belange loos onderdak vinden en tevens gebruik mogen maken van materia len, diverse voorzieningen en gereedschappen. Dit 'buitenspeelgoed' wordt samengesteld uit stevig hout, voor zien van verschillende bonte kleu ren verf, zodat de diverse Slowaakse weersinvloeden daar weinig of geen vat op krijgen. Elke maandag zijn zij bij Seniorservice daarvoor in de weer met passen en meten, zagen en scha ven, boren, sleutelen en schilderen. Eer karwei wat veel overleg, samen spraak en teamgeest vraagt. Opgewekt en ontspannen werken deze vijf mannen aan deze klus, die veel meer is als een klus: Zij werken belangeloos voor een goed doel, zoals iedereen dat doet die bewust of onbewust in het gebouw van Seniorservice belandt: Belangeloos aanbieden of gebruik maken van kennis, kunde en ervaring op veler lei gebied. Een gildegedachte die ongemerkt ook hen te pakken heeft gekregen, hen bezig houdt en waar zij een prettig (blijvend) gevoel aan over houden. aan de gildegedachte (overdracht van kennis, kunde en ervaring) zou dus terecht toegevoegd mogen wor den: overdracht van enthousiasme'. Dat is dus de band tussen Inalfa en Seniorservice, een band waaraan niemand ooit gedacht heeft en waar van wij samen hopen dat dit goede resultaten zal blijven opleveren. VENRAY NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 - 550630 De Socialistische Partij afd. Venray i.o. is niet tevreden met de reactie van burgemeester en wet houders op de brandbrief van deze nieuwe politieke partij. Op 10 november bood de SP afdeling wethouder Janssen een brief aan met daarin een aantal kritische kanttekeningen rondom de invoe ring van Diftar. De SP is van mening dat b. en w. hun vragen onvoldoende hebben beantwoord en dat de bezorgdheid van de SP nog niet is gesust. In haar brief van 10 november stelde de SP dat het principe van "De vervuiler betaalt" niet juist is. De consument is volgens de SP niet de vervuiler maar de producent van de producten. Verder vreest de SP afvaltoerisme, meer zerfvuil en het zg. ontwijkgedrag, waarbij burgers meer gebruik gaan maken van alles- branders om zo het afval te beper ken, maar waar het milieu niet mee gediend is. HORST Burgemeester en wethouders geven aan dat zij niet bevreesd zijn voor afvaltoerisme omdat nagenoeg alle omliggende gemeenten ook dif tar hebben ingevoerd. De SP stelt echter dat de gemeente Horst dat niet heeft gedaan en verwacht een toenemende stroom afval naar deze gemeente. De gemeente erkent verder het probleem van de allesbranders maar geeft in haar brief aan dat gestart wordt met een proef waarbij blik en plastic kan worden ingezameld via bakken. Deze proef startte deze week in Antoniusveld (zie elders in dit blad). De SP juicht dit toe maar vraagt zich af waarom dit niet meteen in alle wijken en dorpen van Venray ingevoerd wordt. "Diftar probeert U toch ook niet eerst uit in één wijk". De SP stelt dat de moge lijkheden tot verdere afvalscheiding moeten worden uitgebreid. Het aantal plaatsen in de pro vincie Limburg waar arbeidsge handicapten terecht kunnen voor informatie, advies en dienstverle ning is uitgebreid van drie naar zeven. Deze groep van werkzoe kenden, die om lichamelijke op psychische redenen buiten het arbeidsproces zijn geraakt en nu weer op zoek zijn naar werk, kun nen terecht bij de Arbeidsbureaus Heerlen, Maastricht, Venlo, Venray, Roermond, Weert en Sittard. Mogelijk zal men in 1999 ook terecht kunnen in Gennep. Voorheen kon men alleen terecht bij de drie GAK kantoren te Heerlen, Maastricht en Venlo. De geboden diensten zijn niet alleen interessant voor arbeidsge handicapten, maar ook voor werk gevers. Het Arbeidsbureau kan ook deze groep van belangrijke adviezen en informatie voorzien als het gaat om wetgeving en subsidies met betrekking tot deze aantrekkelijke groep werkzoekenden. Op de genoemde Arbeidsbureaus worden gespecialiseerde bemidde laars aangesteld om deze dienstver lening te bieden. Naast de genoemde uitbreiding worden er ook intensieve bemidde lingsactiviteiten voor arbeidsgehan dicapten opgestart. Door de inzet van zogenaamde 'jobhunt-teams' van de Arbeidsbureaus worden werkgevers actief benaderd om vacatures binnen te halen voor deze zeer gemotiveerde en ^aak zeer ervaren groep werkzoekenden. In 1999 willen de Arbeidsbureaus Arbeidsintegratie via dit systeem ca. 250 personen aan een baan helpen. Deze acties zijn enerzijds het gevolg van de verdere samenwer king door de Arbeidsbureaus en Arbeidsintegratie Limburg, de reïn- tegratiedienst voor arbeidsgehandi capten, zoals die per 1 januari van dit jaar van het GAK door Arbeidsvoorziening is overgeno men. Anderzijds hangen deze activi teiten voor een belangrijk deel samen met de Wet op de Reïntegratie Arbeidsgehandicapten (Wet Rea) die per I juli van kracht is geworden. Deze wet maakt het voor werkgevers (financieel) aan trekkelijk om arbeidsgehandicapten in dienst te nemen. en KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Wethouder B.Kersten, met o. m. volkshuisvesting in zijn porte feuille, heeft de in april j. 1. opge richte Huurdersvereniging Noord-Limburg, gemeentelijke steun toegezegd. Op de donderdag j. .1. gehouden eerste algemene ledenvergadering van deze ver eniging deelde hij mede, dat het college van B. en W. had besloten, als blijk van waardering voor de activiteiten van de Huurdersvereniging, een bijdrage van f 2.500 toe te kennen. "Als jullie hulp en medewerking nodig hebben, wil de gemeente graag helpen", zei de wethouder. Om de huurdersvereniging te pro moten bood hij ruimte aan in de krant van de gemeente. Hij beloofde eenmaal per jaar aanwezig te zijn op een algemene ledenvergadering van de huurdersvereniging. Voor deze eerste algemene leden vergadering bestond grote belang stelling. Als gastspreker ging wet houder Kersten dieper in op de rol, die een huurdersvereniging kan spe len bij een goede volkshuisvesting. Nu door gewijzigde omstandighe den de Woningstichting Noord- Limburg (waarvan de naam na 1 januari a. s. wordt gewijzigd in "Wonen Noord-Limburg") de rol krijgt toebedeeld van projectontwik kelaar, vond hij het van zeer groot belang, dat de huurders via een ster ke organisatie, hun stem kunnen laten horen bij de directie. De wet houder vond het een goede zaak. dat er een organisatie is, die adequaat reageert op plannen van de woning corporatie. In dit verband spoorde hij de huurders aan lid te worden van de huurdersvereniging, want hoe meer leden, hoe sterker de ver eniging kan optreden als gespreks partner van de Woningstichting. Hij stelde, dat zowel de gemeente als de Woningstichting blij is met deze goede organisatie, die in de korte tijd van haar bestaan al veel heeft bereikt en zeker nog veel kan aan het verbeteren van de leefbaarheid van de woonwijken. Bij acclamatie werden dertien bestuursleden gekozen, waarvan de meesten zeer nauw waren betrokken bij de voorbereiding en oprichting van de huurdersvereniging. De heer W.Lemmen zag met algemene stem men zijn mandaat als voorzitter ver lengd. ZWERFAFVAL De SP wil verder van de gemeente weten hoe ze de problematiek van zwerfvuil wil aanpakken. Uit evalu aties van Brabantse gemeenten blijkt, volgens de SP, een toename van 15% voor wat betreft het zwerf vuil. "U spreekt over flankerende maatregelen, maar om deze te kun nen beoordelen vragen wij U hier over duidelijker en explecieter te zijn." aldus de SP die om een analy se van de neveneffecten vraagt en de flankerende maatregelen wil weten die de gemeente daartegen wil nemen. Verder blijft de SP bezorgd over de hanteerbaarheid van bakken voor minder validen, de hoge kosten van het systeem voor met name de lage re inkomens en de voorlichting. Wat dat laatste betreft is de voorlichting volgens de SP te laat op gang geko men en ook niet volledig. Zo stelt de SP dat bijvoorbeeeld het gebruik van melk in statiegeldflessen duur der is dan in pakken. Bij de lagere inkomens zal hierdoor de drang om minder afval te produceren niet groot zijn. Maar liefst drie vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis hebben donderdag tijdens de jaarlijkse Kerstmiddag een medaille van trou we dienst in ontvangst mogen nemen. Mevrouw J.M. Jacobs- Kortenbach en mevrouw M.J.F van Meyel-Takken uit Venray kregen deze onderscheiding voor 20 jaar trouwe dienst binnen het welfare- werk in Venray. Mevrouw G.A.M Smedts van de Beid ontving de medaille voor 10 jaar trouwde dienst als welfarevrijwilligster. Vice-voorzitter Ad Swinkels van de afdeling Venray kon namens het Rode Kruis Nederland de medailles met bijhehorende oorkondes uitrei ken met daarbij bloemen voor de jubilarissen en flessen wijn voor de echtgenoten van de vrijwilligers- vrouwen. In zijn toespraak ging hij dieper in op de waarde van het vrij willigerswerk in het algemeen en voor het Rode Kruis in het bijzon der. Meer dan 50 deelnemers moch ten genieten van deze gevarieerde Kerstmiddag in de zaaT van dans school Janssen, georganiseerd door de Welfare em opgeluisterd door ondermeer het Dameskoor uit Leunen, de pastoor van Ysselsteyn, een pianiste en enkele vrijwilligers. Blerickse in Venray aangerand Op de A73 is vorige week dins dagavond een 27-jarige automobi liste uit Blerick door een vrachtwa genchauffeur aangerand. De man gebaarde haar te stoppen, nadat hij had duidelijk gemaakt dat er met haar auto iets niet in orde was. De vrouw reed omstreeks 18.30 uur op de A 3 in de richting Venray toen de vrachtwagen de auto inhaalde. Ter hoogte van de afrit stopte de Blerickse. De vrachtwagen chauffeur vroeg haar vervolgens of ze problemen met haar auto had. De vrouw begreep deze vraag niet, omdat hij haar juist had gewezen op eventuele problemen. Zij wilde hier op teruggaan naar haar auto. toen de ongeveer 58-jarige blanke man met grijs golvend haar en een fors pos tuur, haar van achteren vastgreep en in een wurggreep hield. De vrouw, die onzedelijk werd betast, kon zich uiteindelijk losruk ken, in haar auto komen en wegrij den. Ze deed bij de politie aangifte van hetgeen was gebeurd. De politie is op zoek naar de vrachtwagen chauffeur en getuigen die iets heb ben gezien van de worsteling nabij de afrit Venray. Lastige klant aangehouden Een 31-jarige inwoner van Venray heeft vorige week dinsdagmiddag een proces-verbaal gekregen omdat hij weigerde om het gemeentehuis van Venray te ver laten. De politie werd ingeseind nadat de man weigerde het verzoek van een ambtenaar om de spreekka mer van de sociale dienst te verla ten. Bij zijn aanhouding bood de Venraynaar weerstand, waarop hij geboeid moest worden overgebracht naar het politiebureau. Hij kreeg een geldboete van 250 gulden in het kader van het lik-op-stukbeleid.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5