Max Smeets nieuwe muzikale leider Venrode Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? C Wij wensen onze cliënten fijne feestdagen en een gelukkig 1999. Nieuwjaarsconcert Harmonie Euterpe Fabulous sound of the Sixties Music Night Proeverij J elke zondag Kerst en Nieuw in De Bonte Koe Antwoordcoupon High Tea fj elke zaterdag f32.50p.p. Kerstwandeling Geysteren om 12.30 uur I jial ii vernissen mei diverse proeverijtjes (6of9-gangen) bel voor meer informatie: Marion Harold Michiels Schoolstraat 31Venray 0478-582215 Deze advertentie vervangt de traditionele kerstkaart. Dat is beter voor het milieu en veel goedkoper. Het bedrag dat wij zo besparen, hebben wij geschonken aan de Grote Kerk in Venray t.b.v. de restauratie van het torenuurwerk. ABN'AMRO Ztebank ABN AMRO Henseniusplein 8, Venray. Telefoon: 0478 - 58 25 65. ABN AMRO Julianasingel 7a, Venray. Telefoon: 0478 - 58 24 41 ABN AMRO Raadhuisplein 13, Bergen. Telefoon: 0485 - 34 17 44. Het repertoire laat zich omschrijven als een mix van soul, rhytm blues en Rock roll met veel invloeden van Aretha Franklin, Tina Turner en de Blues Brothers. Zondag 27 december zal de Venrayse/Venlose vijfmansformatie Lafayette op de planken staan. Ze spelen Top 100 muziek van o.a. Marco Borsato. Genesis tot aan Bon Jovi. De band heeft reeds een enorm verleden achter zich en zijn na een rustperiode weer opnieuw gestart. Het optreden begint om 20.00 uur. Het Koetoepen zal ook dit jaar weer doorgang vinden en wel op maandag, dinsdag en woensdag. Tevens zullen er andere spellen gespeeld kunnen worden ten behoe ve van het spekken van de pretpot van spaarkas De Bonte Knaak (vraag het aan Wim en Myce). Op dinsdagavond vanaf 22.00 uur zal Wim Baltussen (Venrays ware muziekkenner) zijn favoriete Top 30 draaien (1998) voor het kritische Bonte Koe-publiek. Donderdagnacht gaan we kurken- trekkend het nieuwe jaar in met veel swing- en meezingwerk. Tot diep in de nacht zal iedereen zijn eigen 1999-feestje in stijl kunnen vieren. Nieuwjaarsdag, wanneer iedereen weer een beetje nuchter is, zal om 20.00 uur de band Bitch Pieces op het podium staan. Het publiek zal genadeloos worden heen en weer geslingerd tussen southern rock, soul en latin. Deze vier heren die ook op kermiszondag in De Bonte Koe optreden spelen covers van o.a. Joe Cocker, James Brouwn, Mink Devill, Santana en The Beatles. Nieuwjaarsdag is de entree gratis. SEL EN MAAS gin Professionele aspiraties dameskoor bezegeld met komst topdirigent Ie MEEADEMEN De eerste vraag aan Max Smeets ligt voor de hand. Wat brengt een gerenommeerd dirigent met inter nationale allure ertoe om veertig dames van een Venrays amateur koor te gaan dirigeren? Smeets (cynisch): "Gek hé, die vraag had ik nou niet verwacht. Nee, zonder gekheid. Venrode is niet het eerste amateurkoor voor mij. Ik dirigeer al de Restabbling Singers uit Weert. Op de eerste plaats is het zo dat ik niet mijn hele leven op topniveau wil blij ven werken. Hoewel het mis schien gek klinkt, beschouw ik dit als een grote uitdaging. Het is absoluut niet zo dat ik dit er gewoon even bij kan doen op basis van de ervaring die ik in de profes sionele muziekwereld reeds heb opgedaan. Hoewel ik verschillen de koren heb gedirigeerd, ben ik in hoofdzaak een orkestdirigent en dat is iets heel anders dan een koordirigent. Als leider van een orkest moetje op alles letten; het orkest wil exact weten waar de eerste tel van de maat komt. De leden van een koor hoeven van een dirigent alleen maar te weten wanneer ze moeten inzetten. Een goede dirigent ademt mee met het koor en gaat niet mee zitten blè ren." Smeets benadrukt verder dat het werken met amateurgezelschap pen niet valt te vergelijken met het dirigeren van professionele koren. Als je op topniveau bezig bent, gaat het puur en alleen om het behalen van 100 procent resultaat. Als het een keer iets minder is, mag je als dirigent al niet tevreden zijn. Lekker gezellig zingen is er dus niet bij. Er moet keihard gewerkt worden om tot perfectie te komen. Lichamelijk vergt dat van een dirigent erg veel; het is gewoon topsport. Bij Venrode kan ik weer op een hele andere, meer ontspannen manier met muziek bezig zijn. Het is hier niet nodig om met een stokje voor het koor te gaan staan. Ik kan er gewoon bij gaan zitten en de dames op de piano begeleiden." TOPPER De belangrijkste reden om 'ja' tegen Venrode te zeggen was voor Smeets echter het feit dat het met de dames meteen klikte. "Het is een hele gezellige groep die haar zaakjes prima voor elkaar heeft. Daarbij - maar dat spreekt voor zich - zitten ze al op een behoor lijk hoog niveau. En last but not least: het is een groep die barst van de ambities en dat ligt me wel. We gaan samen in een ontspannen sfeer aan iets heel moois werken, dat weet ik zeker." Voorzitster Janny Jenniskens van Venrode is het roerend met hem eens. "We zijn ontzettend blij met Max. Als koor kun je van zo'n topper toch alleen maar dromen." De Kerst en Nieuwjaar staan weer voor de deur en zoals gewoonlijk biedt café De Bonte Koe ook dit jaar een vol en gezellig programma voor iedereen. Kerstnacht zijn we traditiege trouw geopend en vieren deze kerst nacht in sfeer met muziek, drankjes, hapjes en...? Eerste Kerstdag zijn we geopend vanaf 19.00 uur en tweede Kerstdag vanaf 16.00 uur. 's Avonds zal vanaf 21.00 uur de swingende coverband Going La Paz optreden. Deze suc cesvolle Limburgs/Brabantse band, bestaande uit liefst twee dames en zeven heren, hebben afgelopen ker mis De Bonte Koe volledig op z'n kop gezet en ze hebben beloofd dat feest ook dit keer weer te herhalen. Venrayse dameskoor is volop in beweging. 38 jaar klassieke muziek te vertolkd, werd vier jaar definitief de weg naar de muziek ingeslagen. En succes. De serieuze aspira- van de dames om een profes- koor te worden, begin- steeds nadrukkelijker te worden. Na het ver van dirigent Noël Seerden, zijn werk niet meer met nrode kon combineren, moest koor op zoek naar een nieu- dirigent. Iemand met uitstra- die bovendien het klappen n de zweep kent. Dp aanraden van Noël werd Smeets uit Roermond mnaderd. Een kansloze missie leek het. Smeets is namelijk Antwerpen algemeen muziek- ■ecteur en dirigent van de .jisical van het Koninklijk van Vlaanderen in ïtwerpen. Daarnaast dirigeer- deze man in Duitsland de ïsicals Miss Saigon en Les iiserables. 'Waarom zou dit ïzikale 'zwaargewicht' met stel dames uit Venray in zee an', zo werd op voorhand J lacht. f Iet onvoorstelbare gebeurde. ax Smeets ging in op het ver- ^iinds 11 november is Max Sleets (44) dirigent van Venrode. Roermondenaar, die aan het iiservatorium in Maastricht stu- l erde, nam op zijn 17e voor het |rst het stokje ter hand als diri- I nt van een jongerenkoor. Op j n 22e werd hij docent begelei- ïg aan de muziekacademie in naken en stond hij bovendien in jaar lang als dirigent voor ver- ïillende koren. Zijn grote door aak maakte hij op zijn 32e als igent bij het Koninklijk Ballet Vlaanderen in Antwerpen, lar hij momenteel full-time iziekdirecteur is. Hij dirigeert il alleen het orkest, hij leidt, dersteund door een regisseur en oreograaf, ook de audities voor cestleden en studeert bovendien e solisten en het koor in. En of alles nog niet genoeg is, diri- erde Smeets in Duitsland ook de eesten in de musicals Miss igon en Les Miserables. dinsdag 22 december 1998 - Pagina 3 Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken: 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in, en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530343 rabobank.zevenrode@tref.nl Ja, ik wil graag weten of ik iets opschiet met oversluiten. Bel mij voor een afspraak. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) v.a. 14.00 uur Een gezellig samenzijn met efjrlfMF aan zoete en hartige hapjes bel voor meer informatie: In de schouwburg Marion Harold Michiels Schoolstraat 31Venray 0478-582215 De Sixties Music Club is zondag 27 december organisator van de achtste Sixties Music Night. De organisatie heeft deze keer geko zen voor een nieuwe locatie: par tycentrum De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray. Het muziek spektakel met optredens van Toni Macaroni Swinging Devils, Dixie Aces en Ricky Lee begint om 20.00 uur. Toni Macaroni Swinging Devils is op dit moment samen met de Clarks de toonaangevende band in het sixtiescircuit. Het spetterende rock rollspektakel van de groep is meer dan de moeite waard. Degenen die denken een instrumentarium, eenvoudige snaredrum, een string- bass en een opgepompte semi-akoe- stische gitaar aan te treffen, zullen even tijd nodig hebben om hun teleurstelling te verwerken. Al na het eerste nummer maakt dit plaats voor een ongeremd enthousiasme. De groep combineert en componeert alle nummers zelf tot eigen med ley's, maar schrijft en speelt ook eigen nummers. Nummers van Elvis Presley, Status Quo, The Animals en The Who gaan met snelheid en veel dynamiek in het optreden over het podium. VOORVERKOOP The Dixie Aces is een veelzijdige Limburgse band met een uitgebreid repertoire. De formatie treedt veel vuldig op tijdens rock rollshows, sixtiesfestivals en countryshows. The Dixie Aces stonden op festivals met onder andere Fats Domino, Lucille Starr, René Shuman, The Platters, Lee Towers en Electric Johnny. De band bracht inmiddels vijftien cd's (vocaal en instrumen taal) op de markt die hun weg von den in Europa. Brazilië, Japan, Canada, Australië en Zuid-Afrika. Ricky Lee is van Indische komaf en brengt een ode aan zijn favorie ten die in de jaren vijftig de Indorock in Nederland introduceer den. Begin jaren zestig kende Nederland meer dan I00 groepen waarvan Hot Jumpers, The Tielman Brothers, Jack Jersey, Crazy Rockers en The Javalins de bekend ste zijn. Ricky was in 1991 Limburgs kampioen soundmix met Unchained Melody van The Righteous Brothers. Zijn eerste cd die aan het einde van dit jaar uit kwam bevat vooral ballads van Op zondag 3 januari 1999 houdt Venrays Koninklijke Harmonie Euterpe haar inmid dels traditionele Nieuwjaarsconcert. Het pro gramma begint om 11.30 uur met een uitvoering door de Jeugdafdeling. Om 12.15 uur treedt het Harmonie-orkest voor u op. De toegang is gratis. Elvis Presleynummers. In de voorverkoop kosten kaarten 15 gulden en aan de zaal 17,50 gul den. Voorverkoopadressen zijn modezaak Lifestyle aan het Henseniusplein 4a en Sigarenhuis Jansen aan de Grote Markt 22. Voor meer informatie/reserveringen: tele foon (0478)580624/515355. Het Kon. St. Willibrordusgilde organiseert op 2e Kerstdag, zaterdag 26 december weer zijn kerstwande ling. Voor velen is deze wandeling intussen een traditie geworden. Elk jaar keren zij terug en dat geeft aan dat het gilde er telkens weer in slaagt om een attractieve tocht uit te zetten. Naast de 'oude bekenden' zijn er natuurlijk ook altijd nieuw komers en voor sommigen onder hen vormt het Geysterens bos met de diep insnijdende en meanderende Oostrumse Beek en het landschap een openbaring. Anderen waren er wel al vaker, maar komen nu op plekjes waar zij anders niet terecht zouden komen, misschien uit vrees voor verdwalen in dit uitgestrekte gebeid. Ook dit keer heeft het gilde twee routes (een lange en een kortere) uitgezet door bossen en landerijen van Landgoed Geysteren en Limburgs Landschap. Natuurlijk is er in de routes ook weer een pauze plaats opgenomen, waar u warme chocomel of koffie kunt kopen. Deelnemers kunnen starten tussen 11.30 en 14.00 uur in het gildehuis Zaal De Kei aan de Nieuwlandsestraat in Geysteren. De deelnamekosten bedragen ƒ3,- voor personen van 16 jaar en ouder. Kinderen tot en met 10 jaar lopen gratis mee en voor jeugd van 11 tot en met 15 jaar is de deelnameprijs 1,50. Daarvoor krijgt u een prach tige wandelroute met vragen en maakt u ook nog kans op het winnen van een prijs, als u de vragen goed beantwoordt. U kunt deelnemen met een zelf samengestelde groep, maar ook als eenling. Een mooie gelegenheid dus om te genieten van natuur en landschap in Geysteren en om lekker actief bezig te zijn. Dat geldt voor jong en oud. TRADITIE Het nieuwjaarsconcert is uitge groeid tot een traditie in Venray. Enkele jaren geleden kwam het bestuur van Euterpe met het voorne men, om het nieuwe jaar muzikaal in te luiden, zoals dat in vroeger jaren ook ooit door het muziekgezelschap gebeurde. Het bleek een schot in de roos te zijn. 'Ons nieuwjaarsconcert mag zich in een groeiende belang stelling verheugen', zegt Paul Halmans, vice-voorzitter en PR-man van Euterpe. 'Het bleek dat veel mensen nog een wat zeg maar tradi tioneel beeld hadden van een harmo nie. Men denkt dan aan marsmuziek, die door de straten klinkt. Maar straatoptredens vormen slechts een deel van onze activiteiten. Ook wij zijn met de ontwikkelingen van de tijd meegegaan, en steeds vaker zal men ons op concertpodia aantreffen'. HOOG GEHALT En op die podia wordt muziek van een kwalitatief hoog gehalte gepre senteerd. Muziekliefhebbers uit Venray en verre omgeving hebben dat kunnen vaststellen bij de onlangs gehouden Venray Proms. Daar bracht Euterpe een keur van klassie ke en eigentijdse werken ten gehore, aangevuld met optredens van koren en solisten. Ruim 2500 mensen heb ben toen genoten van twee boeiende muziekavonden. PROGRAMMA Ook het programma van het nieuwjaarsconcert heeft veel in petto. Op de lessenaar liggen zowel klassieke als eigentijdse werken, en natuurlijk ontbreekt ook de Weense noot nooit. Dat is een onmisbaar ingrediënt op het muzikale menu van een nieuwjaarsconcert. Maar Euterpe zou Euterpe niet zijn, als er geen bijzonder tintje aan het concert zou zijn gegeven. Dit keer kunt u namelijk ook luisteren naar musical- werk. Euterpe speelt voor u een selectie uit de bekende musical 'Annie'. VENRAYSE SOLISTE De hoofdrol in deze 'Annie'-selec- tie wordt gezongen door de 14-jarige Venrayse Annelie Reijnders. Vorig jaar stond zij op de planken in theater Carré in Amsterdam, waar zij de rol van het weesmeisje Duffy speelde in deze musicalproductie van Joop van den Ende. Euterpe is er trots op, dat deze jonge soliste meewerkt aan dit con cert. TEGENPRESTATIE Euterpe ziet dit concert als een tegenprestatie in de richting van de Venrayse gemeenschap. 'We onder vinden de laatste jaren een groeiende belangstelling, sympathie en onder steuning bij het Venrayse publiek en het bedrijfsleven. Met een dergelijk concert kunnen we ook iets terug doen, als blijk van dank en waarde ring voor deze support', zegt Halmans. 'Ik ben blij, dat we weer in de schouwburg kunnen optreden, nu deze zo prachtig is gerenoveerd. Maar zeker ook, omdat het aantal zitplaatsen is uitgebreid, want ik verwacht zeker, dat we weer een volle zaal zullen trekken. Zondag 27 december in De Witte Hoeve /4eye*tcUr ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: 25 dec.: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 26 dec.: I. v. TIEL-KNOPPEN Aronskelk 76, tel. 585900 27 dec.: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer. L. Keijzer-Bors. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: 25 dec.: P. CORVER Kennedyplein 8. tel. 581393 26 dec.: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 27 dec.: P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 25/26/27 dec.: G. VALLEN tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen 25 dec.: R. GOEDEGEBUURE 26 dec.: V. GEURTS za: en zo.: V. GEURTS en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN, tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Giotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3