Spierdystrofie-patiëntjes maken hierop een uitzondering Zij mogen storen... Bekendmakingen gemeente Venray Dt> GARAGEI PREN woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Openingstijden gemeentehuis feestdagen TAXATIES uw Open Türntables in OJC Dingus 'Mooi was die tijd' Ophalen afval Kerstmis in Geysteren Sluiting Kerst en Eindejaar ROLLUIKEN Kerst programma Luxor Venray voor elk wat wils Kerst in de Evenaar EL EN MAAS dinsdag 22 december 1998 - Pagina 17 Ingekomen bouwaanvragen er voldoening aan het bepaalde in kei 41 van de Woningwet treft u erstaand aan een overzicht van de e afgelopen week bij burgemees- en wethouders van Venray ingeko- bouwaanvragen. 'iet bouwen van een garage aan de Lollebeekweg 91 te Castenray tnv j.C.P. Strijbos, Lollebeekweg 91 het plaatsen van 2 ondergrondse containers voor restafval van de Kloosterhof te Venray tnv Gemeente Venray, Raadhuisstraat I te Venray; het vergroten van de woning aan de Westsingel 15 te Venray tnv Fam. Maessen, Westsingel 15; het verbouwen van de garage aan de Wilhelminastraat 13 te Venray E.M.T.J. Wolters, Wilhelminastraat 13; het bouwen van een dakkapel aan de Aronskelk 59 te Venray tnv M. Hageman, Aronskelk 59. Bouwvergunning verleend urgemeester en wethouders heb- de afgelopen week voor erstaande bouwplannen bouwver- ning verleend. het veranderen van het kantoor de Jan Poelsweg la te Ysselsteyn tnv B.B.T.Teunissen.Jan Poelsweg la; het veranderen en vergroten van het jeugd-gemeenschapshuis en bouwen logeereenheden aan de Timmermannsweg 75 te Ysselsteyn tnv Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge E.V.,Timmermannsweg 75; het bouwen van negen woningen de Clara Wichmannstraat (2/4/6), Anna Blamanstraat (2/4/6/8) en St. Servatiusweg (6/8) Venray tnv B.B.O.M. B.V., Leijenbroekerweg 38 te Sittard; het bouwen van een serre aan de Overloonseweg 22a te Venray tnv H.J.M. Lommen, Overloonseweg 22a; het plaatsen van ondergrondse containers tbv restafval aan de: - Pastoor Verheggenstraat, tegen over nr. 5, te Castenray; - Kapel weg. ter hoogte van nr. 6, te Leunen; - Kiosk, tegenover nr. 30 t/m 51te Venray; - Veltumse Kleffen, ter hoogte van nr. 64 t/m 158, te Venray; - Veltumse Kleffen, ter hoogte van nr. 45, te Venray. tnv Gemeente Venray, Raadhuisstraat I te Venray; - het bouwen van 12 woningen aan de Dopheide 11 t/m 33 (oneven) te Ysselsteyn tnv M.J. Teunissen B.V., Ysselsteynseweg 82a te Ysselsteyn; - het bouwen van een carport aan de Kruidenlaan 238 te Venray tnv H.A.G.M. Vermeulen, Kruidenlaan 238; - het vergroten van de woning aan de Sleutelbloem 13 te Venray tnv H.A.M. Coopmans, SLeutelbloem 13. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. het plaatsen van een dakkapel aan de Hoogakker 8 te Venray tnv T.J. van Raaij, Hoogakker 8; het plaatsen van een afdak als opslagplaats aan de Lodewijkhof 6 te Venray tnv J.H. Vaessen, Lodewijkhof 6. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daarte gen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschik king is toegezonden of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen. - het vergroten van de woning aan de Rector Cremersstraat 5 te Smakt tnv A.H.G.M. Cremers, Rector Cremersstraat 5; het vergroten van de berging tot berging/garage aan de Leunseweg 27 te Venray tnv J.G.G.M. Tax, Leunseweg 27; het bouwen van een terrasover kapping aan de Randenrade 20 te Oostrum tnv W.J. Felder, Randenrade 20; het bouwen van een dakkapel aan de Aronskelk 59 te Venray tnv M. Hageman, Aronskelk 59; het bouwen van een bedrijfsloods aan de Beekweg 98 te Vredepeel tnv M.J.M. Classens, Beekweg 98; het vergroten van de woning aan de Serenadestraat I te Venray tnv P.G.J Michels, Serenadestraat I; het plaatsen van 2 ondergrondse containers tbv restafval aan de Kloosterhof te Venray tnv Gemeente Venray, Raadhuisstraat I te Venray. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 24 december I998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. M.v.B.-meldingen. ielet op het bepaalde in de Wet ieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij emene Maatregel van Bestuur 1.V.B.) een aantal categorieën van rijven vrijgesteld van de vergun- plicht. deze algemene maatregel van tuur zijn voor die inrichtingen mene regels gesteld welke nodig in het belang van de bescherming het milieu. urgemeester en wethouders van ray maken bekend dat er A.M.V.B.- dingen zijn binnengekomen van: H.M.J Hendriks Klaproos 27 te Venray voor oprichten van een detailhandel ingevolge het Besluit detailhandel milieubeheer gelegen aan de Haag 4 te Merselo. Maatschap Custers, Boddenbroek 4 te Oirlo voor het uitbreiden/wij zigen van een melkrundveehoude- rij ingevolge het Besluit melkrund- veehouderijen milieubeheer gele gen aan de Boddenbroek 4 te Oirlo. meldingen kunnen worden inge- van 24 december I998 tot en 8 januari 1999(2 weken) in het neentehuis, Raadhuisstraat I te iray, op maandag van 09.00 uur tot 30 uur en op de overige werkda- van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie ilieksdiensten). Op telefonische iraak (0478-523630) kunnen de tken ook op een ander tijdstip rden ingezien. ongenoemde meldingen moeten worden beoordeeld, ray, 22 december 1998 gemeester en wethouders voor- md, namens dezen, het hoofd van iling Bouwen en Milieu, h.vanVelzen De openingstijden van het gemeentehuis in de periode rond kerst en oud en nieuw zijn als volgt: Woensdag 23 en donderdag 24 dec.: geopend (09.00 tot 17.00 uur). Vrijdag 25 dec.: gesloten. Maandag 28 dec.: gesloten, behalve de afdeling Publieksdiensten (09.00-17.30 uur). Dinsdag 29, woensdag 30 en donderdag 31 dec.: gesloten, behal ve de afdeling Publieksdiensten (09.00-Ï7.00 uur). Vrijdag I jan. 1999: gesloten. Maandag 4 jan.: geopend Yanaf 11.00 uur. Inkomstenbriefjes voor de afdeling Sociale Zaken kunnen in de brievenbus bij het gemeentehuis worden gestopt SERVICE BE VOORDELIGSTE Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 10478-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen - Puin en afval containers van 6 nT tot 35 m' open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Sinds er in Nederland meer dj's als bands rondlopen en het 'open podium' een algemeen gegeven is, zijn wij bij Dingus vanmening dat er dus ook een soort open dj-podium moet komen in Venray. De bedoeling hiervan is om aanstormende dj-talenten (in wording) een kans te geven zich voor een grote publiek te presenteren met geschikte apparatuur. Resultaat hiervan zal don derdag 24 december te horen zijn in OJC Dingus onder de naam 'Ópen Turntabels Part 1'. Bij een slagen hiervan zal dit een terugkerende activiteit worden. Dj's kunnen zich dan tot drie weken van te voren inschrijven bij Dingus. Dj's voor deze donderdag zullen zijn: Ramonster, Juan Remco. Komt dan allen gratis bezien en beluisteren van 20.00 tot 02.00 uur in OJC Dinges. Goud van Oud '99 Op zaterdag 24 april a.s. is het dan weer zover. Het vierde Goud van Oud in de Merthal te Horst. Evenals voorgaande jaren heeft de organisatie weer topartiesten uit die tijd kunnen contracteren. Wat dat u van The New Four (in ons stamcafé), Tony Bass (Ik ben met jou niet getrouwd), Imca Marina (Viva Espana), Peter Koelewijn (Kom dan dat dak af) en onze Duitse topper Peter Orloff (Ein Madchen für immer). Lekker toch, terug in die tijd. De voorverkoop start begin maart. De datum wordt tijdig bekend gemaakt. Noteer alvast 24 april: Goud van Oud '99 Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/50 Woningwet). Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan vragen. het bouwen van een woning (twee onder een kap) aan De Leng te Oirlo tnv Gebr. J.H.W. en M.T.H. Steeghs, p/a Zandhoek 15 te Oirlo; het bouwen van een woning met garage aan De Leng 32 te Oirlo tnv H. Classens, Boddenbroek 3 te Oirlo. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 24 december 1998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 22 december 1998 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 De gemeente Venray heeft de Afvalkalender I999 verspreid. Deze kalender gaat in op maandag 4 januari. Om verwarring te vokomen: de oude ophaalregeling loopt door tot en met vrijdag I januari. Vanwege de feestdagen zal het (gft)afval niet op vrijdag I, maar op zaterdag 2 januari worden opge haald. Vanaf I januari zal het afval vanaf 's morgens 07.00 uur worden opge haald. In het verleden was dat vanaf 08.00 uur. Het Pastoor Kemmerekoor uit Geysteren nodigt u van harte uit om samen kerstmis te vieren in de H. Willibrorduskerk, aanvang van de nachtmis is om 23.00 uur. Het koor zingt de Missa Ternis Vocibus van Josef Butz onder leiding van Wim van der Meer. Tevens voert het koor enkele kerstliederen uit en natuurlijk een samenzang aan het slot. De begeleiding op piano is in de ver trouwde handen van Martien Maas. We vinden het Fijn als u naar de altijd sfeervolle kerk van Geysteren komt. Het Ledenservicesteunpunt van de FNV-Bondgenoten dat gevestigd is aan het Henseniusplein 10a te Venray helpt leden die met een probleem over inkomen en werk. Zo kan een lid zich laten bijstaan door een van onze experts als ze een oproep krijgen voor een keuring of herkeuring voor de WAO. Een van onze experts gaan dan met het lid mee naar die keuring en helpen daar door een luisterend oor te hebben voor alles wat er gezegd word. Het lid krijgt daarbij dan advies over hoe te handelen. Zijn wij het als bond dan niet eens met de beslissing die daarop volgt dan word voor het lid in beroep gegaan. Ook mensen die geen lid zijn wor den geholpen. Ze krijgen advies over hoe te handelen als ze een probleem hebben met werk of inkomen. Voor niet-leden geld eigenlijk dat we ze voorzien van advies en indien nodig worden ze doorverwezen naar de betreffende instanties die hen dan ver der kunnen helpen. Dit werk wordt geheel gedaan door vrijwilligers. Tijdens het hele jaar staan deze voor de leden en niet-leden elke maandag en donderdagavond van 19.00 uur tot 20.30 uur en op de eer ste maandag van de maand ook nog van 14.00 uur tot 15.30 uur klaar. Tijdens de komende feestdagen hebben deze mensen dan ook een klei ne vakantie verdiend. Dit houdt voor de leden en niet- leden in dal we niet aanwezig zullen zijn op donderdag 24 en 31 december. Natuurlijk hebben ook leden van een Lionsclub met Kerstmis graag rust U moet er een keer bij zijn geweest, bij de aankomst van de spierdystrofie- patiëntjes, die met hun speciale bus terugkeren van een week vakantie op Texel. Een blaaskapel die vrolijke muziek speelt, de gespannen sfeer bij ouders en leden van Lions Club, die de groep van acht vakantiegangertjes die met hun begeleiders terugkeren va weggeweest, opvangen bij De Witte Hoeve in Venray. Gelooft u ons, het zou ook u iets doen. Gebroederlijk sta je daar want ons kent ons na tien jaar, al zijn het ieder jaar grotendeels anderen die de reis naar het waddeneiland aanvaarden. En daar zijn ze dan: prachtig gebruind, fris, uitgeslapen, het Tesselse zand nog aan de rolstoelen. Een voor een via de buslift op het trot toir gezet. Vervolgens weerzien van ouders en kinderen, die hun geluk niet op kunnen omdat ze elkaar weer zien. En daarna de gêne van de meeste omdat zij zich in het openbaar zo heb ben laten gaan. Na de obligate toespraakjes van de organisatoren en de overhandiging van de bloemen en cadeaus ontvouwt zich een wonderbaarlijk tafereel van de vakantiegangertjes en hun begelei ders die een oermenselijke binding demonstreren door op hun manier afscheid te nemen van een voor hen emotionele week. Er is een band gegroeid die de aanwezigen vertede rend verrast. Zo is het iedere keer weer en iedere keer even overdonde rend. Daar mag je met Kerstmis toch wel even bij stilstaan. Want. daar doe je 't toch voor, al die rompslomp het hele jaar door. RELATIE VSN Ruim elf jaar geleden ontving het secretariaat van de Vereniging Spierziekten Nederland (regio Limburg) een interessant telefoontje. Het was afkomstig van de Lions Club uit Venray. Deze club wilde, met als uitgangspunt hun devies 'We Serve' een aantal kinderen met spierdystrofie een vakantie aanbieden op het eiland Texel. Spierdystrofie is een progressieve, niet te stoppen aandoening van de spieren, met als gevolg dat deze jon geren rond hun tiende jaar in een elek trische rolstoel belanden, hun licha melijke krachten steeds verder achteruit gaan en waarb'j vaak op latere leeftijd ademhal ingsondersteu- ning noodzakelijk is. En 'latere leef tijd' moet helaas met enige reserve uit gesproken worden: deze jongeren is een lang leven niet gegund. Op Texel ligt 'het Tesselhuus', een prachtig aangepaste bungalow, van VERA Venray B.V. Filmnieuws In de kerst- en nieuwjaarsweek worden de volgende films vertoond: Het masker van Zorro. Een uiterma te spannende en spectaculaire film zoals u dat eigenlijk alleen in de bio scoop kunt beleven. Vergeet dan rus tig de flauwe tv-serie, want daar heeft deze film niets mee te maken. What dreams may come. Een romantische film met Robin Williams. Hij droomt weg naar het hiernamaals om zijn gestorven vrouw te zoeken. Schitterende droombeelden maken deze film tot een genot. There is something about Mary draait alweer zes weken lang. Het is volgens velen de leukste film sinds jaren. The horse whisperer ofwel de Paarden Huisleraar is een schitterende film met Robert Redford die de zevende week ingaat. Echt een film die men gezien moet hebben. Lange speelduur dus let op de aanvangstij den. A perfect murder is een spannende thriller met Michael Douglas. Hoe geraffineerd een moord ook is, er komt altijd wel een kink in de kabel. Abeltje is een Nederlands gesproken film die geen nadere uitleg nodig heeft. De prins van Egypte is een bijzonder spectaculaire Nederlands gesproken tekenfilm uit de studio's van Steven Spielberg. Zo ontzettend mooi is dit verhaal over de 10 geboden, dat het een must is. Mulan is ook alweer een Nederlands gesproken tekenfilm uit de studio's van Walt Disney. Vergelijkbaar met Belle en het Beest en Alladin, dus uit stekend vermaak voor jong en oud. Op Oudejaarsdag is traditioneel de entreeprijs ƒ7,50. Tweede Kerstdag is het 's avonds weer swingen op muziek van de 60er en 70er jaren met dj Jos Gommans. Aanvang 21.00 uur en de entree is gratis. Zondag 27 december live muziek van Tom Waits in de evenaar gebracht door de band The Piano has been Drinking. Een rauwe stem, karakteristieke sound van de piano en sax. drummen op o.a. potten en pannen en een stu wende bas bepalen het zeer eigenzin nige geluid van Tom Waits. De band rond oud-Leunenaar Theo Verstappen slaagt er wonderwel in de sfeer neer te zetten die Tom Waits zelf met zijn optredens beroemd en berucht maakte. Niet te missen dus voor de liefhebber. Deze middag wordt tevens de gedachtenbundel van Gerard Bastiaans en Ingrid Knelissen gelan ceerd. De bundel heet 'Sociaal Anaal' en behandelt zaken die spelen in de onderkant van de samenleving. Datum 27 december, aanvang 16.00 uur. entree ƒ7,50. E-mail adres Peel&Maas peelenm@tref.nl waaruit acht kinderen samen met acht begeleiders van een heerlijke vakantie kunnen genieten. Niet alleen de bun galow biedt alle mogelijkheden voor de zwaar gehandicapte jongeren, ook het programma dat ter plaatse wordt aangeboden en de culinaire verzor ging klinken als een klok. Dit pro gramma bestaat onder andere uit een tocht op een visserskotter, een bezoek aan het zeehondencentrum en - als het weer het toelaat - zelfs een rondvlucht boven Texel. Natuurlijk ging de VSN destijds gretig in op dit grandioos aanbod van de Venrayse club. Daarbij ervaren de Lions op hun beurt jaarlijks bij het vertrek van de gehandicapte jongeren en hun bege leiders de spannende verwachtingen en bij terugkomst de blijdschap en het plezier dat een week Texel hun heeft opgeleverd. Ook de wetenschap, dat de ouders een weekje de vaak zware dagelijkse en nachtelijke verzorging van hun kind aan anderen kunnen overdragen, deed de Lions besluiten dit jaarlijkse aanbod aan jongeren met een spierziekte tot speerpunt van hun activiteiten te maken. Zij tekenen voor het transport en de kosten van een week Texel, zo ongeveer ƒ20.000,-. De laatste jaren gaan zij zelfs zover in hun enthousiasme, dal er twee groepen uitgezonden kunnen worden. Daarbij komen de inkomsten van de Lionsclub niet uit eigen zak: er wor den rond Kerstmis, kerststollen gebakken en verkocht, in de asperge- tijd waaieren de Lions uit naar diverse markten in de Randstad en (last bul not least) is er jaarlijks een grandioze veiling, waarvan de opbrengst onder andere voor deze schitterende vakan tieweken bestemd is. 10e LIONSVEILING 1999 En daar gaat het nu om. die veiling, want de activiteiten hiervoor zijn weer volledig gestart. De jaarlijkse Lionsveiling in het Raayland College staat weer voor de deur. Het doel is natuurlijk hetzelfde gebleven: onze spierdystrofie-patiën tjes staan weer in de startblokken. Op zaterdag 2'* maart a.s. is het weer zover. Met weer betere kavels, met koopjes voor verzamelaars, van antiek tot kunst, van sierraden tot computers. Voor elk wat wils. Met spanning, met sensatie, met gezellig heid. Zes uur aan een stuk. Alleen de actieradius wordt verdubbeld. Het is niet alleen Venray. maar ook Horst met al haar kerkdorpen, die sinds vorig jaar bij de onderneming betrokken is, datgene waar de twee burgervaders Waals en Fasol eerder een lans voor gebroken hebben en met hun eengezindheid willen benadruk ken én promoten. Want het zijn vaak prachtige zaken dit te koop aangebo den worden. Zaken, die hier thuisho ren en die eigenlijk ook op deze breedtegraad horen te blijven. Zaken uit grootmoederstijd, zaken van de boerderij, die ons erfgebied blijven sieren en die de inrichting van huis met al hun modetrends juist hier hun identiteit geven. WAAR, WAT, HOE In de komende weken zijn wij zo vrij u middels dit blad in te lichten hoe u aan een en ander kunt deelnemen. Want Lions kunnen het niet alleen. Zij hebben spullen nodig om te veilen en klanten om ze weer kwijt te raken en daarbij willen zij zich de blije gezicht jes van de terugkerende vakantiegan gertjes niet laten ontgaan. Wilt u hierover nu al meer weten, (Kerstmis is vaak een goede raadge ver), belt u dan 0478-551640. CURSUS ONTSPANNINGSMASSAGE TE HOLTHEES In de praktijk voor LICHAAMSGERICHTE PSYCHOTHERAPIE werkt Leo Oome als BIODYNAMISCH THERAPEUT en verzorgt hij 'n cursus ontspanningsmassage/anti-stressbehandeling. Op donderdag 7 jan. 1999 starten er nieuwe groepen. In 12 bijeenkomsten leer je hoe je jezelf, je huis genoten en je vrienden op biodynamiscne wijze door massage kunt helpen diep te ontspannen. Ook leer je hoe je meer ontspannen in het leven kunt staan en je je onafhankelijk welzijn kunt bevorderen. Voor informatie bel je 0478-636287 Leo Oome, Biodynamisch Therapeut

Peel en Maas | 1998 | | pagina 17