Jubileum joekskapel De Plaarzèk Venray Addicura: Economische producten met sociaal karakter Competitie stimuleert nieuw ondernemerschap Jubileum Harmonie Sub Matris Tutela Museum open 25 Mille voor inrichting De Kemphaan Nieuwe atletiekbaan 'inofficieel' open Expositie keramische en bronzen beelden ROLLUIKEN Zittingsavonden De Karklingels Oostrum Inschrijftijden peuterspeelzalen De Zonnebloem Hobby tentoonstelling in Ysselsteyn Rommelmarkt SV Venray UW Top SKA- Formatie Beatbusters in Merlin Jeugdtref Schöpke 'EEL EN MAAS donderdag 10 december 1998 - Pagina 17 Door symbolisch een touw weg te halen heeft bouwcoördinator Twan van Els dinsdagavond 'inofficieel' de nieuwe kunststofbaan van Atletiekvereniging Venray-Regio geopend. Nu de aannemer groen licht heeft gegeven en de eindkeu- ring door NOC/NSF heeft plaatsge vonden, kunnen de atleten van AV Venray-Regio gebruik maken van de baan die in het voorjaar officieel in gebruik wordt genomen. Atleten, medewerkers, sponsors en andere belangstellenden woonden dinsdag avond de bijeenkomst bij. Het bestuur van de atletiekvereni ging werd verrast door een spontane geste van Auto Arena in Venray. Hanny Arens van het automobielbe drijf, dat onlangs zelf heropende, overhandigde een cheque van 1000 gulden aan voorzitter Gé Peterink (zie foto). Op vrijdag 8 en zaterdag 9 januari 1999 worden weer de zittingsavon den gehouden in het gemeenschaps huis te Oostrum. De leden (gratis toegang) kunnen hun entreebewijs ophalen: zondag 20 december van ll.00 tot 13.00 uur in 't Allemans Cafe. De vrije verkoop is op zondag 27 december van 11.00 tot 13.00 uur. ook in hel Allemans Café. PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Gewijzigde inschrijftijden in december Op donderdag 17 december is er op de peuterspeelzalen gelegenheid uw peuter op te geven. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedra gen ƒ15,-, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. Bewoners van het Anthoniusveld worden geadviseerd hun peuter aan te melden bij peuterspeelzaal de Hummeltjeshoek of de Paddestoel. Informatie over plaatsing op de Hummeltjeshoek: woensdagavond 16 december van 20.00 tot 21.00 uur, tel. 583301. Donderdag 17 december kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op peuterspeelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498; van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 586446 en peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, tel. 583077 en van 19.00 tot 20.00 uur op peuterspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 510585. Vacaturebank vrijwilligerscentrale De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activitei ten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst wor den. VROUW/MAN Synthese zoekt iemand voor het bezorgen van warme maaltijden bij de aanleunwoningen en flat van het Schuttersveld in Venray. Men moet affiniteit hebben met ouderen en enthousiast zijn. De werktijden: een of meerdere keren per week, tussen 11.30 en 12.30 uur. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray. Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). De Zonnebloem regio Venray viert met haar gasten op dinsdag 15 december het jaarlijkse kerstfeest in zaal In den Engel om 14.30 uur. Ook dit jaar gaat deken J. Coenen voor in de eucharistieviering. We zullen met de dames van het zieken huiskoor kerstliedjes zingen. Onder de mis zal de collecte gehouden worden voor een project van onze plaatsgenoot Paul Kronenberg. Hij werkt in Tibet samen met een blinde jonge vrouw aan een project voor blinden. De vrouw heeft tijdens haar studie een brailleschrift in het Tibetaans ont wikkeld en Paul probeert een brail- leboekdrukkerij op te zetten. Vanuit Venray wordt geprobeerd hen finan cieel te helpen. Na de mis is er natuurlijk koffie met iets lekkers. U heeft een per soonlijke uitnodiging gehad. Zondag 13 december wordt er een mooie hobbytentoonstelling gehou den in Ysselsteyn. U kunt deze dag niet alleen de spullen bewonderen maar de makers demonstreren ook hoe zij met hun hobby bezig zijn en geven graag de nodige uitleg en informatie. De volgende hobby's worden uit geoefend: boeken prepareren, beren maken, dieren/berketakken, 3 dimensionaal, houtbewerking, hand werk, kabouters, paddestoelen, stro- kransen, stoomloco's, tekenen schilderen, vogelverschrikkers, vlechtwerk. De tentoonstelling is van 11.00 tot 17.00 uur in gemeenschapshuis De Smelehof aan de Puttenweg 2 in Ysselsteyn. Een bezoek hieraan is meer dan de moeite waard! Op zondag 10 januari 1999 van 11.00 tot 16.00 uur, organiseert de activiteitencommissie de jaarlijkse rommelmarkt in kantine Den Boggerd, Sportlaan 6 te Venray. Mensen die interesse hebben om een tafel te huren kunnen contact opnemen met Peter Kooien, tel. 585269 (privé) of 526048 (werk). 50 meter (goede) gebruikte spul len gingen voor spotprijzen over de 'toontafel'. De kopers en verkopers waren allen zeer tevreden. Wilt u tweedehands klein-goed aan SVV schenken, bel dan Truus van Veghel, tel. 585116. De spullen worden bij u thuis opgehaald. De inkomsten worden gebruikt om verschillende activiteiten te organiseren voor de jeugd van SV Venray. Voor jonge (startende) onderne- ners, die tussen 1 januari 1998 en januari 2000 zijn gestart of gaan itarten, is een nieuwe competitie n het leven geroepen: 'De Venlose itart'. In deze competitie worden Ie deelnemers uitgedaagd het leste ondernemingsplan te maken n hiermee de titel Winnaar van De Venlose Start' te verdienen. Een bedrijf wordt opgericht, het iloeit op en groeit uit. Dan komt er en tijd van consolidatie of, in som- nige gevallen, van liquidatie. Een ran de oorzaken van het laatstge- joemde feit kan zijn dat vooraf gaand aan de start geen goed onder bouwd ondernemingsplan is gemaakt. Om jonge (startende) onderne mers te enthousiasmeren om wel een doordacht ondernemingsplan op te stellen, heeft een aantal organisa ties in de regio Venlo de competitie 'De Venlose Start' in het leven geroepen. Aan deze competitie kunnen alle (aspirant) ondernemers meedoen, die tussen 1 januari 1998 en 1 janu ari 2000 zijn gestart of gaan starten met een eigen onderneming in de gemeenten Arcen en Velden, Beesel, Belfeld, Bergen, Broekhuizen, Grubbenvorst, Helden, Horst, Kessel, Maasbree, Meerlo- Wanssum, Meijel, Sevenum, Tegelen, Venlo en Venray. Jonge ondernemers worden uitge nodigd hun ondernemingsplan in te dienen bij een deskundige jury. In 1999 worden vier keer per jaar de drie beste inzendingen gekozen uit de in dat kwartaal binnengekomen ondernemingsplannen. Een van deze drie ondernemers wordt uitge roepen tot de Starter van het Kwartaal. De plannen worden beoordeeld op onder andere haal baarheid, innovatie, creativiteit en volledigheid. Elke kwartaalwinnaar ontvangt een prijs ter waarde van 5.000.- in de vorm van gratis dienst verlening. aangeboden door de organiserende partijen. Op 23 maart 2000 wordt uit de vier kwartaalwinnaars de winnaar van 'De Venlose Start' gekozen. Deze ontvangt de hoofdprijs ter waarde van ƒ20.000,-. Voor meer informatie, of voor het aanvragen van het wedstrijdregle ment en een inschrijfformulier, kan men terecht bij de heer Gé Gijsen van de Kamer van Koophandel, tel. 077-3203302 of de heer Martin Kusters van Syntens, tel. 077- 3546474. Zondag 13 december viert Harmonie Sub Matris Tutela haar 80-jarig bestaan. Daarnaast heeft de harmonie op zondag 29 november deelgenomen aan een concours van de Bossche Bond te Veldhoven en behaalde daar onder leiding van dirigent Piet Poels uit Wanssum met 296 punten een eerste prijs. zondag begint het feest om 10.00 uur met een H. Mis in de parochie kerk O.L. Vrouwe Geboorte in Oostrum. Deze wordt muzikaal opgeluisterd door de jubilerende vereniging. Aansluitend is er voor leden, part ners en jeugdleden een informele bijeenkomst in het gemeenschaps huis. Tijdens deze bijeenkomst zal o.a. de huldiging plaatsvinden van de jubilarissen. Van 14.30 tot 15.30 uur wordt er ter gelegenheid van het 80-jarig bestaansfeest en het behalen van de eerste prijs tijdens het concours een receptie gehouden in het gemeen schapshuis aan de Watermolenstraat in Oostrum. JUBILARISSEN 60-jarig lidmaatschap Jacques van Oijen is sinds 1951 lid van de harmonie in Oostrum en daarvoor lid van de fanfare in Tienray (vanaf 1938). Naast actief muzikant is hij van 1958 tot 1972 bestuurslid geweest. Jacques speelt trompet en is nog altijd actief muzi kant binnen het orkest. 40-jarig lidmaatschap Jan Weijs is lid sinds 1958. Naast actief muzikant is Jan ook bijna drie jaar tamboer maïtre geweest van het tamboerkorps. Hij maakt deel uit van het orkest en is lid van de Eikenhofkapel en bespeelt de tuba. Ruud Ebisch is lid van onze ver eniging sinds 1971 en daarvoor speelde hij in Helden-Panningen. Ruud is naast orkestlid ook lid van de Eikenhofkapel en speelt klarinet. 15-jarig lidmaatschap Maurice Mater is met een korte onderbreking lid sinds 1981. Maurice heeft zowel een opleiding gehad als tamboer als op klein koper. Als muzikant is zijn keuze gevallen op het tamboerkorps, waar van hij dan ook lid is. Ron Boreas is nadat hij in deze regio is komen wonen in 1995 lid geworden. Daarvoor is hij lid geweest van enkele verenigingen in Zuid-Limburg. Ron speelt bas en is lid van het orkest. Feestconcert en receptie op 13 december VERA Venray B.V. Schenking Fonds Zomerpostzegels De plaatselijke afdeling Venray van het Fonds Zomerpostzegels/ ouderenpostzegels heeft donderdag 25.000 gulden overhandigd aan de Stichting Centrum voor Ouderen De Kemphaan. De bijdrage is bestemd voor de inrichting van De Kemphaan. Het ouderencentrum wordt druk bezocht door veel oude ren uit Venray. Zij kunnen er terecht voor een breed scala aan activitei ten en diensten, zowel voor groepen ouderen als voor individuele vra gen. Er wordt momenteel druk gewerkt aan het opknappen van het gebouw. Straks kan het weer opti maal gebruikt worden door de vele ouderenorganisaties, hulpdiensten en dienstverleners. Het fonds heeft de bijdrage gegeven omdat het cen trum een belangrijke plek inneemt in het werk voor*en door ouderen. ONDERSCHEIDING Vanzelfsprekend viel de opricht ingsdatum sarrien met de opening tan het carnavalsseizoen, den elfde tan den elfde 1976. Het initiatief tan De Plaarzèk was de aanzet voor Ie oprichting van meerdere joekska- l tellen en momenteel kent Venray neer dan 20 van deze onvervalste iiemmingmakers en vastelaovend ionder joekskapellekes is welhaast denkbaar geworden. Gedurende 22 jaar van hun bestaan hebben Plaarzèk nimmer op het appèl intbroken en zij verleenden aan tal /an aktiviteiten hun medewerking, loorgaans geheel belangeloos. Voor un vele verdiensten werden de apel en hun initiatiefnemer onlangs oor de Venrayse carnavalsvereni- ling onderscheiden. GRATIS CONCERT |PEEL EN MAAS WEEKBLAD De joekskapel gaat het jubi(eum ïestelijk vieren met een groots ipgezet jubileumconcert en receptie ip zondag 13 december in 'artycentrum De Witte Hoeve te i'enray, aanvang 14.14 uur. Behalve Ie jubilerende kapel zelf zullen ook )treden het befaamde trompetduo he Amazing Trumpets, de Closed larmony Group Confetti en de «kende Venrayse zanger Sjaak van ils met zijn troubadours. De toe- ang is gratis. De oudste joekskapel van 'enray, De Plaarzèk, viert dit jaar iet 22-jarig, of liever gezegd, het xl 1-jarig bestaansfeest. Dit leuglijke feit wordt op zondag 13 lecember gevierd met een feest- oncert en receptie in partycen- rum De Witte Hoeve. Op initiatief van Karei Beerkens wamen in 1975 een aantal fenrayse carnavalsvierders samen im eens van gedachten te wisselen iver de mogelijke oprichting van en vastelaovesmuziekvereniging. let was deze mensen een doorn in iet oog dat er in Venray's straten ;edurende de dolle drie dagen van arnaval zo weinig levende muziek vas te horen en als rechtgeaarde 'iëlhazen was men voornemens om laar verandering in aan te brengen ioor het oprichten van een op de lastelaovend afgestemde blaaska- id. Er was echter maar één probleem, leen van de initiatiefnemers kon een nstrument bespelen of kon ook naar één noot lezen. Maar niets kon leze muzikale analfabeten nog van lun voornemen afbrengen en met iroot enthousiasme ging men op j oek naar een instructeur die hen de erste beginselen van de blaasmu- iek zou kunnen bijbrengen. Die iverd gevonden in de persoon van nuzikant/componist/arrangeur Jo ran Els, het muzikale schaap met rijf poten die de wereld van de m ilaasmuziek kende als zijn eigen iroekzak. Na enkele maanden van lard werken werden de overlevings- ;ansen reëel genoeg geacht en werd lesloten tot de officiële oprichting ran de eerste Venrayse joekskapel die vanwege het muzikale geploeter der leden de echte Venrayse naam 'De Plaarzèk" meekreeg. Theo Rutten nam de officiële ope ningshandeling voor zijn rekening len, thermometers, spuit en naald, sterilisators, dwangvesten, bloed drukmeters, zelfs het serviesgoed van eind jaren 60 ontbreken niet in de collectie. Verder is er een perma nente expositie te zien met foto's van Beukenrode nu en in vroegere jaren. In de maand december kun nen medewerkers en bewoners van Beukenrode al een bezoek brengen aan het museum. Vanaf 1 januari is ook de geïnteresseerde Venraynaar van harte welkom. i i Venray krijgt comfortwinkel voor ouderen en gehandicapten In verpleeghuis Beukenrode is afgelopen maandag een wel heel speciaal museum geopend. Door symbolisch de deur van een van de zolderruimten te openen gaf Theo Rutten, de initiator van het museum, het officiële startsein. Het nieuwe museum in het Venrayse verpleeg huis brengt heden en verleden van Beukenrode in beeld. Er is onder andere een collectie van oude ver pleegkundige materialen en andere gebruiksvoorwerpen, zoals die vroe ger binnen Beukenrode werden gebruikt, te zien. Antieke verpleeg kundige materialen zoals weegscha- Medio januari wordt aan de Bleek in het winkelcentrum van Venray een gloednieuwe winkel geopend: 'Addicura'. Een detail handel die, zoals de naam al zegt, iets toevoegt (addi) aan de regulie re gezondheidszorg. Lichamelijk gehandicapten, senioren en mede werkers uit de zorgsector kunnen hier terecht voor de aanschaf van allerlei comfortproducten, zoals loopwagens (rollator), scooters, badliften, douchestoelen, hand grepen, relaxfauteuils en kleding. Marij Timmermans en Cees Smits, die de zaak samen gaan runnen, hebben alle vertrouwen in de toekomst. "Venray is nog een witte vlek op de kaart wat betreft comfort- en handig-in-huispro- ducten voor deze specifieke doel groep. En daar willen we graag verandering in brengen" Waar de officiële opening van Addicura medio januari plaatsvindt, zal de zaak, die is gevestigd aan de Bleek 66-68, reeds op maandag 14 december haar deuren openen. Geïnteresseerden kunnen vanaf die datum alvast kennismaken met de winkel en de producten die er wor den verkocht. "Om de toegankelijk heid voor met name rolstoelers opti maal te maken, wordt het een winkel zonder drempels", vertelt Marij Timmermans. "We zijn dus letterlijk laagdrempelig." Na twintig jaar in de gezondheids zorg met verstandelijk gehandicap ten en ouderen te hebben gewerkt, vond de Venrayse de tijd rijp voor iets anders. "Omdat ik de zorgsector echter niet helemaal de rug wil toe keren, heb ik gekozen voor een uit daging waarbij ik het ondernemer schap met de gezondheidszorg kan combineren. Samen met Cees Smits ga ik economische producten verko pen met een sociaal karakter. De ervaring die ik in de zorg heb opge daan, zal me prima van pas komen bij de benadering naar klanten toe. Cees heeft een hele andere achter grond. hij weet alles van techniek. Dat is in deze branche natuurlijk onmisbaar. Ik ben er dan ook van overtuigd dat we een prima koppel zullen vormen." Naast de verkoop aan particulie ren in de winkel gaat Addicura zich ook richten op bedrijven. Timmermans en Smits zullen bedrij ven gaan bezoeken om te polsen of er behoefte bestaat aan hun produc ten, die stuk voor stuk zijn gericht op het gebruiksgemak. Comfortabele producten die mensen ten dienst zijn. Een optimale service staat bij dit alles centraal. "We heb ben in dit kader contacten gelegd met een arts uit Meerlo-Wanssum, die bereid is om klanten, die behoef te hebben aan een second opinion, deskundige adviezen te geven. Cees en ik zijn namelijk geen medici, we geven adviezen op basis van de ervaring die we hebben. Mijn eigen ervaring die ik in de zorgsector heb opgedaan, zal me zeer zeker goed van pas komen" Timmermans hoopt dat veel Venraynaren vanaf maandag 14 december alvast een kijkje komen nemen in de nieuwe winkel. "Het assortiment is dan wel nog niet compleet maar dat is niet erg. De mensen kunnen dan toch al een indruk krijgen van wat er allemaal te koop is. Beschouw het maar als een snuffelbezoek." Presentatie van Mieke van Uden Zaterdag 12 december a.s. zal er in Jongerencentrum Merlin in Meerlo Ska op Nederlands TOP- niveau te horen zijn, en wel van de Nederlandse SKA-groepering The Beatbusters. De formatie is goed op weg naar internationale faam en zorgt overal voor dampende feesten en swingende zalen. Dit alles is al te horen aan hun laatst uitgebrachte CD die in de Nederlandse SKA- scene een van de bestsellers blijkt te zijn. Gek is het niet, want de zeven jon genheren van het gezelschap weten hun repertoire te brengen met een mengeling van SKA. Funk, Jazz en een vleugje Blues, en brengen met hun live-uitstraling en overtuiging de stemming op de juiste co'rdina- ten.The Beatbusters traden vorig jaar op tijdens het Lowlands-festival en verbouwde de gigantische Lowlandstent om tot een weeshuis voor SKA-kinderen. Kortom feest waar het feest moest zijn. Ook in OJC.Merlin zullen zij wer ken volgens deze recepten en de menigte te laten voelen en horen hoe een leest als 12 december moet worden gefeest. Entree: F1.5,-; aanvang: 21.00 uur, zaal open: 20.00 uur. Voor het eerst zal in de feest maand een expositie gehouden worden bij Juwelier Camps in de Grotestraat te Venray. Mieke van Uden uit Geysteren presenteert keramische objecten. In de afgelopen tien jaar ontwikkelde zij een bijzondere stookmethode. De aardse tinten die ze daar mee bereikt accentueren de strakke vorm van haar beelden. Als primeur kunt u van 10 decem ber tot 8 januari haar eerste bronzen beelden zien bij Juwelier Henri Camps. In samenwerking met Synthese start de wijkvereniging binnenkort met een aantal openstellingen van haar wijkgebouw op de zaterdagavond voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Betreffende jeugd kan hier dan terecht van 19.15 tot 22.00 uur in haar 'jeugdcafe' en daar naar eigen inzicht de tijd doorbrengen, zoals bijv. met kaarten, tafelbiljart, tafelvoetbal, 'kletsen' of anderszins. Voorts kunnen zij daarbij hun eigen muziek (laten) draaien. De eerste vrije openstelling met happy-houre-tarief voor alcoholvrije drankjes staat nu gepland voor 12 december. Enkele ouders en J

Peel en Maas | 1998 | | pagina 17