FRANSOL Oké-sticker voor een goede fiets Venray heeft ruimte voor 2576 nieuwe woningen Dingus stapt naar rechter De jeugd heeft de opdracht de vrede te waarborgen' CONTACTLENZEN iNEENFRANSOL ZONWERING RELEGGEN LEVERT GEGARANDEERT RENDEMENT OP Geen tijdelijke bassins Mi PP PP PP PP 16-Jarige Venraynaar aangehouden Belgische foutparkeerders achterhalen 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND ZONWERINGEN Extra openingstijden winkelcentrum Venray UW 66 KU RSTJENS ALLES op het gebied van .lp contactlenzen zie/v. 'EEL EN MAAS donderdag 19 november 1998 - Pagina 5 Informatieset voor leerlingen groepen 7 en 8 Vervolg voorpagina: 'Geen ver- chting MIJ NIET GEZIEN' Bij de campagne 'Geen verlich- J ng MIJ NIET GEZIEN' wordl oor de afdeling Venray van Veilig 'erkcer Nederland en de politie limburg Noord Basiseenheid 'enray aan diverse lokale instanties ft evraagd om vooral de jonge weg- ebruikers mede te informeren over e noodzaak van een veilige fiets erlichting. Zo zullen leerlingen in e bovenbouw van diverse basis- '8 :holen in de gelegenheid worden d esteld om hun fiets op school te it ontroleren. Voldoet de fiets aan de >5 ettelijke eisen, dan wordt de fiets oorzien van een 'Deze fiets is Oké ïcker'. Leerlingen met een derge- jke sticker maken kans op enkele E uke prijzen. Goed gedrag belonen us. De leerlingen van groep 7 en 8 ntvangen ook een informatieset, iet het verzoek om deze met de uders te bespreken. Daarnaast zal e Politie Basiseenheid Venray, de amende maanden verbaliserend aan optreden tegen fietsers die nvoldoende reflectie en verlichting oeren. WAAROM DEZE ACTIE? De titel van de campagne had net zo goed kunnen luiden 'Fietsverlichting voeren een kwestie van mentaliteit' of 'Fietsverlichting vaak van Levensbelang'. De Venrayse verkeerspraktijk van de laatste jaren heeft immers geleerd dat het voeren van fietsverlichting en goede reflectie door deze groep weggebruikers steeds vaker als niet vanzelfsprekend wordt ervaren. Als je fietsers vraagt wie het grootste gevaar in het Venrayse verkeer zijn, dan wordt vaak naar de andere weg gebruiker, de automobilist of voet ganger gewezen. Stel je de Venrayse automobilist dezelfde vraag, dan krijg je naast het met drieën naast elkaar rijden, door vaak jonge weg gebruikers. vaak te horen dat zij het niet voeren van fietsverlichting of goede reflectie vaak als verkeerser- gernis nummer twee zien. Nu gaat het de werkgroep Netwerk 2000 er niet om wie er nu gelijk heeft, maar een ding slaat voor ons vast. Slechte fietsverlichting en reflectie zorgt in de donkere maanden van het jaar voor meer verkeersonveilige situ aties waarbij fietsers zijn betrokken. We hoeven niemand natuurlijk uit te leggen waaraan een fiets wettelijk dient te voldoen. TIPS VOOR FIETSERS Technisch gezien heeft ook de rij wielbranche niet stilgezeten en de vaak gehoorde klacht dat het met fietsverlichting op extra zwaar trap pen is, behoeft dus technisch gezien geen bezwaar meer te zijn. Dynamo's zijn immers kwalitatief verbeterd en de koplampen bestaan tegenwoordig vaak uit hoogwaardi ge halogeen lampjes. Enkele tips die fietsers mogelijk nog niet weten zijn: Naafdynamo: Voor wie de gewo ne dynamo als lastig ervaart, is de naafdynamo een alternatief. Hij is betrouwbaar, heeft weinig weestand en slipt niet bij regen of sneeuw. Niet alle fietsen zijn echter geschikt voor een naafdynamo. Bovendien ligt de prijs hoger dan bij een gewo ne dynamo waardoor dit een typisch product is voor de 'veel-fietser' of echte liefhebber. Wij wilde hem in elk geval even noemen. Standverlichting: Normaal is je verlichting uit als je stilstaat, bij voorbeeld voor een verkeerslicht. Met standverlichting achterop, blijft je achterlicht nog enige tijd branden terwijl is stilstaat. Hierdoor ben je beter zichtbaar en wordt je veilig heid vergroot. LED-verlichting: Met name bij batterijverlichting worden LED- lampjes gebruikt. Deze gebruiken zeer weinig stroom en gaan niet snel stuk. Als voorlicht hebben ze echter een zwakke straling waardoor de weg amper of niet wordl beschenen. Ook LED-achterlichten moeten een wettelijk NL-keurmerk hebben. Knipperende LED's zijn verboden! Naast de zijreflectie op de banden of op de wiel naaf en de reflecteren trappers en de bekende rode achter- reflector zie je gelukkig steeds meer fietsers, maar ook voetgangers en trimmers met goede reflecterende kleding. Ook hun zichtbaarheid neemt daardoor toe. Netwerk 2000 hoopt, samen met haar lokale verkeersveiligheidspart- ners, scholen en rijwiel-branche dat de verkeersveiligheid voor de Venrayse fietser zal toenemen door deze campagne OH STATIONSWEG 13 VENRAY TEL 0478 515010 Winkelcentrum Venray heeft porafgaande aan het interklaasfeest verruimde opening- lijden. De winkels zijn op de vol- ende dagen en. tijden open: zondag 9 november van 12.00 tot 17.00 ur en woensdag 2, donderdag 3 en rijdag 4 december koopavonden t 21.00 uur. Tijdens deze dagen jn de winkels in sinterklaassfeer :rsierd en wordt er sinterklaasmu- ek gedraaid. Pieten zullen in het :nirum met strooigoed gooien. Het college van B&W heeft de JLTB Kring Venray in een brief iten weten, dat veehouders geen ledewerking krijgen van de emeente bij tijdelijke bassins voor ^lestopslag als zo'n voorziening eperkt blijft tot het aanbrengen van lastic op de bodem. Ze mogen wel lestzakken aanleggen overeenkom- tig het Besluit 'mestbassins milieu- eheer' en mestkelders onder leeg- aande stallen gebruiken mits aarop nog een milieuvergunning ïst. Tot sïot mag men stapelbare lest in sleufsilo's of stallen/loodsen pslaan met een vloeistofdichte odem. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Overval op tankstation Een 43-jarige man uit Kevelaer is ïaandagmiddag aangehouden nadat ijgemaskerd en met een vuistvuur wapen gewapend had geprobeerd Ti eigenaar van een tankstation aan :Gochsedijk te beroven. De man ong omstreeks 13.30 uur het tank- ation binnen en bedreigde de eige- aar met een vuurwapen. Toen de inn weigerde zijn geld af te geven, ntstond een handgemeen en vielen ver en weer klappen. De overvaller ertrok hierop met een rode perso- enauto. De gewaarschuwde meld- amer van de politie Limburg- 'oord gaf onmiddellijk alarm aan He in het gebied aanwezige politie- atrouilles. Het gebied werd inge- oten door ongeveer acht surveil- ince-auto's, waarna een eenheid op e Rijksweg onder Well de gezochte uto kon staande houden en de ver- loedelijke dader aanhouden. De ian is overgedragen aan de konink- jke marechaussee omdat bleek dat ij beroepsmilitair is. Hij is inmid- cls in verzekering gesteld. Indrukwekkende Dodenherdenking in Ysselsteyn Op een sobere, maar niet min der indrukwekkende wijze vond afgelopen zondag op het Duits sol- datenkerkhof in Ysselsteyn de jaarlijkse Duitse Dodenherdenking plaats. De Duitse ambassadeur Eberhard van Puttkammer betrok bij de herdenking ook de slachtoffers van het verzet en de concentratie kampen. Burgemeester Waals van Venray bracht in zijn toespraak in herinne ring hoe 80 jaar geleden een einde kwam aan de Eerste Wereldoorlog, waarvan op het kerkhof in Ysselsteyn 85 slachtoffers begraven liggen. Hij stond verder stil bij de Kristalnacht, 60 jaar geleden het begin van de Jodenvernietiting, en het feit dat tien jaar geleden de Berlijnse muur werd gesloopt. Volgens Waals mijlpalen in de geschiedenis van een wereld waar nog dagelijks slachtoffers vallen als gevolg van oorlog en geweld. Veel indruk maakte ook de toespraak van Stefan Franckenpohl van de Afcentschool in Brunssum: "De wereld heeft eigenlijk nog niets geleerd; er staan nog altijd 'helden' op die de vrede willen verstoren. De hedendaagse jeugd heelt de plicht en de opdracht om zich met alle middelen in te zetten voor het waar borgen van de vrede." Kranslegging De plechtigheid begon overigens tien minuten later dan gepland omdat het koor Vivace verplichtin gen had in de parochiekerk. Tijdens de ontvangst in het gemeenschaps huis kreeg datzelfde koor voor de jarenlange inzet een bedankje van de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge. Voor de eer ste keer was een delegatie van het Oranjecomité aanwezig. De politie kon tijdig een inwoner van Venray van het kerkhof verwijderen. Het vermoeden bestond dat de man. evenals vorig bij de herdenking op het Engels kerkhof, de plechtigheid wilde verstoren. Na de kranslegging en het op een trompet blazen van 'Ich hatt' einen Kameraden' werd de herdenking afgesloten. Woningmarktonderzoek wijst uit De gemeente Venray heeft tot en met het jaar 2002 ruimte om in totaal 1300 nieuwe woningen te bouwen. In de daarop volgende periode (2003 tot 2008) kunnen in Venray nog eens 1276 woningen gebouwd worden. Dat blijkt uit een tussentijds woningmarkton derzoek door Akro-Consult. Het door de gemeente ingeschakelde bureau werd gevraagd de relatie tussen woningbehoefte en bouw mogelijkheden in Venray ^te onderzoeken. Venray heeft de afgelopen zes jaren een versnelde bevolkingsont wikkeling heeft doorgemaakt. Zo bedroeg de gemiddelde groei 444 personen, voornamelijk door de komst van een groot aantal militai ren, de vestiging van nieuwe bedrij ven (onder andere Nestlé) en de oplevering van de wijken Landweert en St. Antoniusveld. De verwachting is dat de bevolkings aanwas na 2002 zal dalen, hetgeen van invloed is op het bouwprogram ma voor de komende jaren. Venray wil tot 2002 de bouwproductie hoog houden met een gevarieerd aanbod van woningen. Zo dienen er in het centrum woningen voor ouderen worden gerealiseerd en in de buiten gebieden vrije sector- en huurwo ningen. Om ook na 2002 een hoge bouwproductie te garanderen is het voor Venray van groot belang dat de industriële ontwikkeling alle kansen krijgt en dat zich ook de komende jaren nieuwe mensen in de gemeen te vestigen. Uit het marktonderzoek is gebleken dat Venray een aantrek kelijke vestigingsplaats is en een regionale- opvangfunctie heeft. Akro-Consult concludeert in het onderzoek dan ook dat Venray op korte termijn voldoende bouwka- vels nodig heeft om uit te geven. BRABANDER Venray telt 21 woningbouwloca ties die in de periode 1999-2008 gerealiseerd worden. De nieuwe wijk Brabander biedt tot 2008 de mogelijkheid om 1148 woningen te bouwen. Tot en met 2002 zijn er hier 520 nieuwe woningen gepland. De komende jaren zijn ook Jerusalem (171 nieuwe woningen), St. Antoniusveld (146), de Leunseweg (100), Gouden Leeuw (73) en St. Jozefklooster (40) loca ties waar volop wordt gebouwd. In de wijken Landweert I (28 wonin gen) en Landweert II zijn er aan zienlijk minder bouwplannen, respectievelijk 28 en 15 nieuwe woningen. Na 2002 worden de vrij komende schoollocaties Marianum/De Kolk en KTS/MBO- college zo spoedig mogelijk ontwik keld. Voor beide gebieden staan in totaal 108 nieuwe woningen gepland. Opvallend is dat de locatie Vlierstraat (60 woningen) ook pas na 2002 wordt ontwikkeld. Bejaarde vrouw beroofd Een 67-jarige inwoonster van Venray is maandagavond om onge veer 22.40 uur op de Bachstraat onder bedreiging met .een mes beroofd van haar portemonnaie. De vrouw liep hierbij geen letsel op. Maandagavond liep de vrouw met haar fiets aan de hand op genoemd tijdstip in de Bachstraat toen zij plotseling een man achter zich hoor de, die haar om haar geld vroeg. De jongeman is tussen de 18 en 20 jaar en klein van stuk: ongeveer 1.60 m. lang. De vrouw nam de vraag niet serieus, totdat ze merkte dat het de man menens was omdat hij een mes in zijn hand had. Hierop pakte hij de portemonnaie van de vrouw weg en verdween daarmee. ÜAtlil VENRAY - NOORDERHOF 20 - TEL. 0478 550630 Het bestuur van Stichting OJWV heeft, bij monde van Vlaminckx Advocaten in Venlo. officieel gere ageerd op het collegebesluit van 27 oktober j.l., waarin B&W de reno vatie van het jongerencentrum opschort en aankondigde de subsi die per 1 april 1999 aan OJWV stop te zetten. Zich baserend op officiële stuk ken van afdeling Welzijn en versla gen van vergaderingen wordt in de reactie een beeld geschetst van de, in de ogen van OJWV, continue tegenwerking van de gemeente tegen Dingus. Een en ander betekent in ieder geval een gang naar de kan tonrechter om de renovatie af te dwingen. Daarnaast zal OJWV een rechterlijke procedure starten tegen de gemeente wegens achterstallig onderhoud van het pand. In de reactie wordl gesteld, dat de laatste besluiten (van 27 oktober) in strijd zijn met eerder gedane toezeg gingen, zoals die in het raadsbesluit van 26 augustus 1997. Toen werd de bijdrage voor de renovatie van het pand aan de Hoenderstraat toege zegd zonder de voorwaarden, die de laatste maanden door de gemeente zijn gesteld: verbreding van bestuur en meer op afstand besturen van het centrum, het betrekken van jongeren bij het beheer, het bereiken van zoveel mogelijk doelgroepen jonge ren en democratisch functioneren van de instelling. De toekenning van de subsidie van 739.500 gulden voor de verbouwing van het verpau perde pand was onvoorwaardelijk. Tijdens de bewuste raadsvergade ring werden, volgens OJWV. enkel kanttekeningen geplaatst bij het Op verdenking van twee overvallen De politie Land van Cuijk heeft dinsdag een 16-jarige Venraynaar aangehouden die betrokken is geweest bij een overval op een sta tion in Boxmeer. Samen met drie andere jongeren, in de leeftijd van 17 en 18 jaar en afkomstig uit Boxmeer en St. Anthonis, overviel de Venraynaar begin november een man in het station. Het viertal wordt eveneens verdacht van een tweede overval in dezelfde nacht op de Markt in Boxmeer. Voor zover bekend hebben de vier jongeren zich in de maanden september en oktober ook schuldig gemaakt aan enkele afpersingen en diefstallen met geweld. Ook bekenden zij een inbraak in een woning en in een auto en vernieling van enkele ruiten van winkels. Alle zaken vonden plaats in Boxmeer en Venray. Van de buit, voornamelijk geld en sie raden, is een klein gedeelte terugge vonden. De politie kwam de verdachten op het spoor dankzij getuigenverklarin gen en video-opnamen van een bank waarop te zien was dat de verdach ten probeerden geld te pinnen met een gestolen bankpas. De politie herkende de verdachten van deze beelden. De drie verdachten uil Boxmeer en Sint Anthonis zijn inmiddels door de rechter-commissaris in bewaring gesteld. De Venraynaar wordt vrijdag voorgeleid voor de Officier van Justitie in Den Bosch. Venray neemt deel aan proefproject De gemeente Venray gaat de komende vijfjaar deelnemen aan een project om het aantal niet te innen parkeerboetes van Belgische foutparkeerders te ver minderen. Nu loopt Venray nog vaak parkeerboetes mis door het ontbreken van persoonsgegevens (naam, adres en woonplaats) van buitenlandse kentekenhouders. De gemeente Maastricht heeft in samenwerking met de regiopolitie Midden- en West-Brabant in 1997 een centraal kentekenbevragings- punt opengesteld, waar gemeenten de persoonsgegevens van foutpar keerders uit België kunnen opvra gen. Het Belgische ministerie 'van Verkeer en Infrastructuur verleent haar medewerking aan het project door haar kentekenregister toegan kelijk te maken. Dit op voorwaarde dat de kentekens centraal vanuit Nederland worden aangevraagd. Het proefproject, waaraan onder andere de gemeenten Breda, Tilburg. Bergen op Zoom en Maastricht hebben deelgenomen, is succesvol verlopen. Vanuit de regio politie Midden- en West-Brabant worden de gegevens van foutpar keerders centraal aangevraagd, de administratieve afhandeling en fac turering komt voor rekening van de gemeente Maastricht. Venray gaat voor elke kentekenaanvraag bij het centralepunt één gulden betalen. Die kosten zijn in relatie tot de inkomsten die worden gemist, uiterst gering. Zo liep Venray alleen al in 1997 3000 gulden aan boetes mis van Belgische foutparkeerders die niet meer achterhaald konden worden. renovatievoorstel door het CDA, die het 'inspanningsverplichtingen' noemde. Volgens OJWV is dat iets anders dan 'voorwaarden', waar over het college sindsdien spreekt. Ook het tijdstip waarop aan deze 'voorwaarden' voldaan moesten zijn is nimmer onderwerp van discussie geweest bij de totstandkoming van het raadsbesluit. Volgens het struc tuurplan zou OJWV eerst de verant woordelijkheid over het pand en het jongerenwerk af moeten dragen aan een nieuwe beheersstichting, voor dat de renovatie van start kan gaan. Volgens OJWV bestond er slechts één officieuze 'harde' voorwaarde, die bestond uit de eigen bijdrage van OJWV van 120.000 gulden in de kosten van de renovatie en ook die voorwaarde bleek als inspan ningsverplichting gezien te worden zonder dat de renovatie opgeschort zou worden indien die bijdrage niet gehaald zou worden. Uit de reactie blijkt de houding van OJWV op dit moment: men wil niet meer terug naar de situatie van 1995 (het faillisement) en houdt voet bij stuk. Het oud zeer uit de tijd van het faillissement is nog immer aanwezig en gezien de rol van Synthese in de nieuwe organisatie structuur heeft OJWV daar geen zin in. Zij acht Synthese (toendertijd RISC) verantwoordelijk voor het teloorgaan van het jongerenwerk in 1995. OJWV ziet in de invloed van Synthese nu een band met het CDA, dat mensen levert aan het hoofdbe stuur van de welzijnsinstelling. Het CDA is volgens OJWV ook altijd de grootste tegenstander geweest van Dingus. Voor OJWV is het duide lijk: Dingus heeft nooit goed gele gen en nu wordt dit pas duidelijk. OJWV wil verder ook geen water meer bij de wijn doen. Gewond bij botsing Bij een botsing tussen een trekker met oplegger en een personenauto op de kruising Ysselsteynseweg Rouwkuilenweg in Ysselsteyn is vorige week donderdagmorgen één persoon gewond geraakt. De 44- jarige vrachtwagenchauffeur uit Broekhuizenvorst werd met borst- letsel en diverse kneuzingen per ambulance in het ziekenhuis opge nomen. De aanrijding ontstond doordat de vrachtwagenchauffeur geen voorrang vérleende aan de 20- jarige bestuurder van de personen auto uil Deume. Brand in Smakt In het restaurant-gebouw van een camping aan de Maasheseweg heeft vanmorgen omstreeks 06.00 uur een brandje gewoed. De brandweer bluste het vuur dat mogelijk is ont staan door een oververhitte ventila tor. Hoe groot de schade is die door de brand is aangericht, is niet bekend. Inbraak in café Onbekenden hebben deze week ingebroken in een cafe aan de Kiosk in Venray. Hierbij werden snoep goed, frisdrank en sterke drank gestolen. De waarde van de buil is vooralsnog onbekend. De toegang werd verschaft door een deurruit te vernielen.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5