PDC.' Eric Houben nieuwe voorzitter Rabobank Zevenrode Vrienden van Euterpe gaat harmonie financieel ondersteunen Meerlo-Wanssum kiest voor hulpproject in Indonesië Meerlo-Wanssum kiest voor hulpproject in Indonesië Jongste statenlid stelt zich niet meer herkiesbaar Rabobank Zevenrode mededelingen Te huur kantoorruimte te Merselo Dronken vrouw op de bon helpt ondernemers op CUSTERS BV OIRLO 'PEEL en maas donderdag 29 oktober 1998 - Pagina 7 Rabobank 100 jaar Eric Houben uit Ysselsteyn is sinds vrijdag 16 oktober de nieu we voorzitter van het College van Bestuur van Rabobank Zevenrode. De avond tevoren, op donderdag 15 oktober was hij door de leden van Rabobank Zevenrode tijdens een feestelijke vergadering al samen met Raf Dittrich uit Geysteren gekozen als lid van het College van Bestuur. Eric Houben volgt als voorzitter Jan van Elzakker uit Ysselsteyn op. Ten gevolge van een statuten wijziging trad ook directeur Wim Bens toe tot het College van Bestuur. Van Elzakker heeft zich geduren de meer dan 25 jaar in verschillende foncties voor de Rabobank in de regio Peel en Maas ingezet. Hij ont ving daarvoor uit handen van David Luteijn, voorzitter van de Raad van Toezicht van Rabobank Nederland, de gouden Rabospeld. Luteijn prees Jan van Elzakker om zijn houding len opzichte van mensen. Hij verzet te zich sterk tegen maatschappelijke stromingen die mensen zien als een Eric Houben middel en niet als doel. Van Elzakker is 'een man met een gewoon, nuchter boerenverstand, zonder ook maar een zweem van hoogdravends'. WIJZIGING STATUTEN Tijdens de vergadering besloten de aanwezige leden ook tot wijzi ging van de statuten van Rabobank Zevenrode. Rabobank Zevenrode is niet langer meer louter een krediet coöperatie maar is voortaan een coöperatie die haar klanten een breed assortiment aan financiële diensten biedt. Het verplichte lid maatschap van de bank vervalt, evenals de beperkte aansprakelijk heid (ƒ5.000,-) van elk lid. Het lid maatschap van de bank staat voor taan open voor alle klanten die zich betrokken voelen en tonen bij de bank en wonen in het werkgebied van Rabobank Zevenrode. De direc teur treedt toe tot het College van Bestuur van de bank. Stichting Vrienden van larmonie Euterpe is de naam van nieuwe stichting, die de koninklijke harmonie Euterpe financieel gaat ondersteunen. Dit initiatief is in goed overleg met bestuur en leden van de harmonie lot stand gekomen. De 'koninklijke' wil zich in de toekomst nog nadrukkelijker pre senteren in de Venrayse gemeen schap. Daarnaast wil zij het niveau opeen nog hoger peil brengen. Ten behoeve van de continuïteit wil Euterpe zich vooral gaan toeleggen op de opleiding en begeleiding van jonge muziekliefhebbers. Dat alles ost meer geld, dan uit de normale bronnen gegenereerd kan worden. Het bestuur van de nieuwe stich ting, de heren Piet van Aar, Gerard de Beijer, Paul Pop en Ad Swinkels, wil de harmonie hierbij ondersteu nen, door activiteiten te ontplooien, waarvan de financiële opbrengst gebruikt gaat worden voor de plan nen van Euterpe. Het bestuur start haar activiteiten met een wervingsactie voor Vrienden van Euterpe. Voor een bedrag van ƒ100,- per jaar, mag men zich vriend van Euterpe noemen. Dit houdt in, dat de mannelijke of trouwelijke vriend, als zodanig, een oorkonde krijgt en een speciaal ont worpen speldje. Natuurlijk zijn de vrienden van de stichting eregasten bij activiteiten van Euterpe. Zo zul len 'de vrienden' een extra ont- 'angst krijgen bij de komende Proms op 6 en 7 november 1998. Vrienden van Euterpe kunnen ken baar maken wanneer zij de Proms willen bijwonen. Het bestuur van de stichting zal dan plaatsen reserveren n zorgen dat de kaartjes worden huisgestuurd. Tijdens het Nieuwjaarsconcert zullen ook extra plaatsen worden gereserveerd voor de vrienden. Aspirant-vrienden, die zich vóór 5 november 1998 als vriend aanmel den bij een der bestuursleden en voor genoemde datum nog ƒ100,- overmaken op onze bankrekening nummer 52.15.31.950 krijgen voor het komende Promsconcert twee gratis kaarten aangeboden en een extra ontvangst. Degenen, die thans al als Vriend van Euterpe staan ingeschreven en over 1998 al hun bijdrage gestort hebben, ontvangen nu nog de kaart jes van het bestuur van de harmonie. Uiteraard krijgen zij ook een extra ontvangst. Het bestuur vertrouwt er op, veel vrienden te mogen inschrijven, zodat onze harmonie haar doelstel lingen, een betere kwaliteit, nog meer opleiding en begeleiding van de jeugd, nog meer naar buiten tre den in de gemeenschap, versterking van het thans 40 man sterke jeugd orkest, ook financieel kan waarma ken. Euterpe wil meer doen voor de Venrayse gemeenschap. Laat de gemeenschap meer doen voor de meer dan 150 jaar oude koninklijke harmonie Euterpe. U kunt zich aanmelden bij Ad Swinkels, tel. 0478-510741. Piet van Aar, tel. 0478-569426, Gerard de Beijer, tel. 0478-510037 en Paul Pop. tel. 0478-569514. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard WAARDE VAN ZINGEN De feestelijke jaarvergadering werd afgerond met een lezing van professor Potter over de waarde van zingen voor het contact tussen men sen. Potter bleek gaandeweg zijn lezing geen professor maar wel heel leuk en slaagde er bovendien in de 850 aanwezigen in de enorme tent luidkeels en enthousiast te laten zin gen. Na de lezing door professor Potter konden de klanten van Rabobank Zevenrode zich te goed doen aan een buffet. Bij het naar huis gaan kregen zij van Rabobank Nederland allen het boek 'Lage Landen, Hoge Sprongen. Nederland in beweging 1898/1998' van Jos van der Lans en Herman Vuijsje, uitgegeven ter gelegenheid van 100 jaar Rabobank. Pool verdronken in Castenray De politie heeft woensdagnacht in een zandafgraving aan Klein Oirlo in Castenray het stoffelijk overschot gevonden van een 41 - jarige Pool. De man werd door duikers van de brandweer uit het water gehaald. Diezelfde nacht werden vijf Poolse mannen aange houden in de leeftijd van 18 tot 25 jaar. Deze mannen hadden het slachtoffer in zijn woning in Merselo opgehaald, waarna drie van hen met hem naar de zandaf graving in Castenray reden. Vermoedelijk is daar een ruzie ontstaan over een auto. Hoe de man in het water terecht is geko men is op dit moment nog niet duidelijk. De politie heeft de zaak in onderzoek. Inbraak in woning Onbekenden hebben dinsdag ingebroken in een woning aan het Kerkpad in Venray. Zij kwamen binnen door een raam te forceren. De daders doorzochten de woning en namen een onbekend geldbedrag en sieraden mee. Patrick van der Broeck verruilt provinciale- voor gemeentepolitiek Het jongste lid van de Provinciale Staten van Limburg, Patrick van der Broeck (32, CDA), heeft besloten zich niet meer herkiesbaar te stellen voor de Statenverkiezingen van maart volgend jaar. Na vier jaar voor het CDA in de Staten actief te zijn geweest, gaat hij zich voortaan meer op de gemeentepolitiek voor het CDA in zijn woonplaats Venray richten. Dit zal overigens niet betekenen dat het CDA- Venray na het vertrek van Patrick van der Broeck geen gooi meer zal doen naar een zetel in de Provinciale Staten. CDA-partijge- noot en zittend Statenlid Jan Houben uit Ysselsteyn heeft namelijk besloten zich wel opnieuw verkiesbaar te stellen. Ondanks dat het CDA-Venray een beroep op hem heeft gedaan zich ophieuw verkiesbaar te stellen voor een Statenlidmaatschap, is Patrick van der Broeck's keuze voor de plaatselijke politiek een bewuste en persoonlijke geweest. 'Ik woon nu bijna een jaar in Venray en ben daar al helemaal ingeburgerd. Vanuit de plaatselijke politiek, merkje datje dichter bij de mensen staat en direc ter voor hun belangen kunt opko men dan als Statenlid vanuit het 'verre' Maastricht. Daarbij komt dat mijn vrouw en ik binnenkort een kind krijgen en als CDA'ers breiden we dus onze partijslogan uit: 'samen-leven doe je niet alleen, opvoeden evenmin'. Die verbondenheid met Venray en de burgerij heeft Patrick er ook toe gebracht zich al gelijk in maart van dit jaar kandidaat te stellen voor de gemeenteraad. Dat het statenlid ondanks de relatief korte periode dat hij in Venray woont toch al op veel krediet kan rekenen vanuit de bevol king, bewijst het feit dat hij meteen 224 stemmen kreeg; net 31 te wei nig voor het gemeenteraadslidmaat schap. Toch timmert het statenlid plaatselijk al volop politiek aan de weg, want sinds de gemeenteraads verkiezingen is hij actief als toege voegd lid van de commissies Agrarische Economie en Milieu en Welzijn, werkterreinen waarop hij ook al in de Staten actief was. Daarnaast onderhoudt hij in het Venrayse contacten met de actie groep tegen het milieustation. Op die manier kan hij heel concreet iets voor mensen betekenen en daar was het allemaal om begonnen. Luxe afgewerkte kantoorruimte (±152 rrr) met eigen parkeergelegen heid in dependance van de Rabobank. Indeling: entree, toiletgroep, keuken met aanrechtblok, twee spreekkamers, grote kantoorruimte, archief/magazijn. Algemeen: goed bereikbaar, vijf minuten verwijderd van Venray, representatief gebouw, uitstekende isolatie, ruime parkeergelegenheid. Huurprijs: op aanvraag Aanvaarding: per direct Voor vedere informatie kunt u contact opnemen met Martin Janssen, directeur bedrijfsvoering, telefoon (0478) 530321. m i— t-i sa uu De politie heeft in de nacht van vorige week woensdag op donder dag een 56-jarige automobiliste uit Maashees op de bon geslingerd. De vrouw bleek bij een controle op de Bongerdstraat in Venray teveel te hebben gedronken. Ze kreeg een rijverbod van negen uur en haar rijbewijs werd in beslag genomen. Tevens zal tegen haar proces-verbaar worden opgemaakt. Expositie-en presentatie scholenmap De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wanssum gaat de komende twee jaren actie voeren voor een humanitaire stichting op het Indonesische eiland Sulawesi, het vroegere Celebes. Bij dit project zijn Meerionaar Jan Camps en Horsternaar Erik Boots als vrij willigers betrokken. Elke driejaar kiest de stichting uit de door de inwoners aangedragen projecten één project waarvoor gedurende enkele jaren actie wordt gevoerd. In 1993 bij de start van de stichting werd met succes actie gevoerd voor een straatkinderpro ject in de Braziliaanse miljoenen stad Rio de Janeiro. De afgelopen jaren heeft de Meerlo-Wanssumse stichting zich ingezet voor de bouw van een school en aanschaf van enkele koeien ten behoeve van een weeskinderproject in Addis Abeba (Ethiopië). BEWUSTWORDING Belangrijkste doel van de stich ting zijn de bewustwordingsactivi teiten in de gemeente Meerlo- Wanssum. Om dat concreet te maken worden deze activiteiten gekoppeld aan een project in een Ais ondernemer wilt u graag op Internet. Uw klanten moeten uw bedrijf dan wei snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan. TrefPunt biedt ondernemers een toplocatie op Internet. Want TrefPunt combineert presentaties van ondernemingen met actuele lokale en regionale informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke actlviteitea Een levendige afspiegeling van uw eigen stad of regio op Internet, waar u ziel» als ondernemer eenvoudig kunt vestigen. Zo ontsnapt u niet aan de aandacht van klanten uit uw omgeving. U heeft de keuze uit tal van opvallende presentatievormen, waaronder winkels met betaalfunctie. Bezoekers van TrefPunt kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen en kopen of nadere infor matie opvragen. Maar TrefPunt kent meer voordelen. De huren zijn opmerkelijk laag, En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slot: TrefPunt is een initatief van de Rabobank. Dat maakt deskundige sei vice vanzelfsprekend- .TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet Bij TrefPunt beul u aan liet goede adre www iref.nl/Peel&Maas Meer informatie? Vul de bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: TrefPunt Peel&Maas, antwoordnummer 14. 5800 VB. Venray. U kunt ons ook bereiken via tel.: (0478) 58 27 27, fax: (0478) 51 09 16, e-mailadres: peelenm@tref.nl Ja, Ik b«i gemterrsseerd in zaken doen op TrefPunt O Neem contact met mij op voor een afspraak O Stuur mij infort bedrijf' IJke mogelijkheden van Trefpunt TrefPunt Peel&Maas Tref.nl Derde Wereldland waarbij een inwoner uit Meerlo-Wanssum hetzij terplaatse of vanuit Meerlo- Wanssum betrokken is. Eind vorig jaar kreeg de stichting na een oproep liefst zes projecten aangebo den van inwoners. Uit deze zes koos de stichting unaniem het project van de humanitaire stichting Yamaru op het Indonesische eiland Sulawesi. Deze stichting wordt geleid door de Nederlandse broeder Han Gerritse en is actief voor de arme bevolking en speciaal voor kinderen en gehan dicapten. Jan Camps en Erik Boots werken als vrijwilligers bij deze stichting. De Meerlo-Wanssumse stichting heeft de Stichting Yamaru beloofd om te helpen bij de realisering van een land- en tuinbouwprojcct, een visbouwproject en de start van een kippenbedrijfje. Bovendien helpen wij bij de bouw van een revalidatie centrum voor gehandicapten. Bij dit centrum bouwt de Stichting Yamaru in samenspraak met de lokale en nationale overheid en het bisdom een opleidingsinstituut voor fysio therapeuten. De komende maanden worden op tal van plaatsen in de gemeente bij zondere acties gehouden om het project onder de aandacht van de inwoners te brengen. De grote slot manifestatie, een Indonesië-dag, wordt gehouden op zondag 27 augustus 2000. EXPOSITIE Het startsein van de acties wordt donderdagavond 12 november om 20.00 uur gegeven in de raadzaal van het gemeentehuis te Meerlo door oud-ambassadeur mr. Nol Hermans, kleinzoon van het vroege re Meerlose schoolhoofd' meister' Hermans. Tegelijk wordt in de hal van het gemeentehuis een expositie over Indonesië en in het bijzonder het project geopend. Deze expositie is geheel ingericht door de werk groep Expositie van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking. De werkgroep scholen heeft speciaal voor dit project een scholenmap samengesteld die tijdens de startma nifestatie wordt gepresenteerd en aangeboden aan de docenten van de zes basisscholen in de gemeente. OOGGETUIGEVERSLAG Het programma van de startmani festatie begint om 20.00 uur met een openingswoord door secretaresse Karin Vestjens die zal uitleggen waarom gekozen is voor het project Sulawesi. Vervolgens onthult burge meester mr. Joep Hahn van Meerlo- Wanssum het door Marijn Poels uit Meerlo ontworpen embleem van de acties. Vervolgens zal werkgroeplid Ben Minken uit Wanssum een histo risch overzicht geven van Indonesië en de relatie van dit land bespreken met ons land. Patrick Beterams van de werk groep Scholen presenteert vervol gens de scholenmap waarna voorzit ter René Poels, net terug uit Indonesië, zal verhalen over zijn belevenissen op Sulawesi. Hoogtepunt van de startmanifestatie is de inleiding van de oud-diplomaat mr. Nol Hermans over ontwikke lingssamenwerking. Hij geeft offi cieel het startsein van de acties en de opening van de expositie. Deze manifestatie in de raadzaal van het gemeentehuis wordt opge luisterd met optredens van een dan seres en zangers uit Indonesië. Expositie en presentatie scholenmap De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wanssum gaat de komende twee jaren actie voeren voor een humanitaire stichting op het Indonesische eiland Sulawesi, het vroegere Celebes. Bij dit project zijn Meerionaar Jan Camps en Horsternaar Erik Boots als vrij willigers betrokken. Elke drie jaar kiest de stichting uit de door de inwoners aangedragen projecten één project waarvoor gedurende enkele jaren actie wordt gevoerd. In 1993 bij de start van de stichting werd met succes actie gevoerd voor een straatkinderpro ject in de Braziliaanse miljoenen stad Rio de Janeiro. De afgelopen jaren heeft de Meerlo-Wanssumse stichting zich ingezet voor de bouw van een school en aanschaf van enkele koeien ten behoeve van een weeskinderproject in Addis Abeba (Ethiopië). BEWUSTWORDING Belangrijkste doel van de stich ting zijn de bewustwordingsactivi teiten in de gemeente Meerlo- Wanssum. Om dat concreet te maken worden deze activiteiten gekoppeld aan een project in een Derde Wereldland waarbij een inwoner uit Meerlo-Wanssum hetzij terplaatse of vanuit Meerlo- Wanssum betrokken is. Eind vorig jaar kreeg de stichting na een oproep liefst zes projecten aangebo den van inwoners. Uit deze zes koos TE KOOP KLEIAARDAPPELEN NICOLA BINTJE Wij bezorgen ook aan huis. Oirloseweg 7 Tel. 571282 TE KOOP van particulier, mooie Opel Omega 2.4i GL Diamant bj m'91, ben zine kleur blauw metal. H.W. banden - trekhaak - radio/gas L.M. velgen. Prijs ƒ5900,- tel. 581826 TE KOOP massief zilveren pan- ser armband8 mm br. ƒ120.- (winkelwaarde ƒ280.-) div. reisboe ken. tel. 0478-510862 TE KOOP Opel Kadett G.T. ver- TE KOOP TE KOOP flets, fietskar, bankstel tel. 0478-583406 of 077-3074961 PV.D. BROEK METAALHANDEL is geïnteresseerd in bedrijfsafval van ijzer, metalen en draaisels. Hiervoor GRATIS open en dichte containers. Tel. 0478-589788 VOOR HET SLIJPEN VAN: (kartel)messen, scharen, handzagen, circelzagen (ook wildia), lintzagen, kettingza gen, (schaaf)beitels, gras maaiers, schaatsen etc. LEENDERS Langstraat 28, Venray Telefoon 0478-584190 laagd, sportvelgen, bj '89 l.p.g. tel. 0478-54!5697 TE KOOP eethoek, salontafel, tv/audio meubel, don ker eiken p.n.o.t.k. tel. 580404 na 18/00 uur TE KOOP Susuki Intruder VS 1400,1987, prijs n.o.t.k. tel. 0478-513783 2 massief eiken hang lampen en 2 vloerkle den tel. 589377 TE KOOP ruime 2/1 kap te Wanssum tel. 0478-532856 TE KOOP vouwwagen, Conway Crown (1980) i.g.s. tel. 0478-531849 TE KOOP Akita 1 nu met stam boom, 5 jr, rashond, wegens emigratie 0622205557 TE KOOP digitale piano, Yamaha-Clavinova ƒ1000,- tel. 582226 TE KOOP kinderwagen h ƒ150.- 581664 stoel TE KOOP 1 persoons wit stalen ledikant, wit bureau, TE KOOP Dru gevelkachel groot, Dru gevelkachel klein 2x, inbouwafzuigkap, kookpannen, eiken bankstel 3+2 zits, magnetrons 2x 'telefoon 0485-371691 TE KOOP bietenmolen duiventil Giant 24 inch jongens 0478-546653 citybike 7-12 jaar ï.z.g.st. 580012 TE KOOP wasmachine, wasdro ger, koelkast, diep vries, gasfornuis 0485-314945 TE KOOP eiken bankstel, 2-per- soons slaapkamer, eet hoek, salontafel TE KOOP antieke eiken brood spindel. koperen pomp 0478-580460 TE KOOP speelkeuken, camping tel. 0478-585373 na 17.00 ,c|b5<?Ï84 |dekbedje de stichting unaniem het project van de humanitaire stichting Yamaru op het Indonesische eiland Sulawesi. Deze stichting wordt geleid door de Nederlandse broeder Han Gerritse en is actief voor de arme bevolking en speciaal voor kinderen en gehan dicapten. Jan Camps en Erik Boots werken als vrijwilligers bij deze stichting. De Meerlo-Wanssumse stichting heeft de Stichting Yamaru beloofd om te helpen bij de realisering van een land- en tuinbouwproject, een visbouwproject en de start van een kippenbedrijfje. Bovendien helpen wij bij de bouw van een revalidatie centrum voor gehandicapten. Bij dit centrum bouwt de Stichting Yamaru in samenspraak met de lokale en nationale overheid en het bisdom een opleidingsinstituut voor fysio therapeuten. De komende maanden worden op tal van plaatsen in de gemeente bij zondere acties gehouden om het project onder de aandacht van de inwoners te brengen. De grote slot manifestatie. een Indonesië-dag. wordt gehouden op zondag 27 augustus 2000. EXPOSITIE Het startsein van de acties wordt donderdagavond 12 november om 20.00 uur gegeven in de raadzaal van het gemeentehuis te Meerlo door oud-ambassadeur mr. Nol Hermans, kleinzoon van het vroege re Meerlose schoolhoofd' meister' Hermans. Tegelijk wordt in de hal van het gemeentehuis een expositie over Indonesië en in het bijzonder het project geopend. Deze expositie is geheel ingericht door de werk groep Expositie van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking. De werkgroep scholen heeft speciaal voor dit project een scholenmap samengesteld die tijdens de startma nifestatie wordt gepresenteerd en aangeboden aan de docenten van de zes basisscholen in de gemeente. OOGGETUIGEVERSLAG Hel programma van de startmani festatie begint om 20.00 uur met een openingswoord door secretaresse Karin Vestjens die zal uitleggen waarom gekozen is voor het project Sulawesi. Vervolgens onthult burge meester mr. Joep Hahn van Meerlo- Wanssum het door Marijn Poels uit Meerlo ontworpen embleem van de acties. Vervolgens zal werkgroeplid Ben Minken uit Wanssum een histo risch overzicht geven van Indonesië en de relatie van dit land bespreken met ons land. Patrick Beterams van de werk groep Scholen presenteert vervol gens de scholenmap waarna voorzit ter René Poels, net terug uit Indonesië, zal verhalen over zijn belevenissen op Sulawesi. Hoogtepunt van de startmanifestatie is de inleiding van de oud-diplomaat mr. Nol Hermans over ontwikke lingssamenwerking. Hij geeft offi cieel het startsein van de acties en de opening van de expositie. Deze manifestatie in de raadzaal van hel gemeentehuis wordt opge luisterd met optredens van een dan seres en zangers uit Indonesië.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7