V Gezinsviering Schiet vereniging De Roos AV Venray- Regio H.S.V. De Roerdomp De Treffers Ruitersport St. Jan Merselo Triathlon Vereniging Regio Venray Reikicursus Geslaagd UW Ze drijven je] soms tot wanhoop! Informatie-/ contactavond over borstkanker L PEEL EN MAAS donderdag 29 oktober 1998 - Pagina; Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindslraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis Cor Weijers (coll); Gerrit Arts (coll); overl. ouders Bouten- Verschuren en overl. tam.; Piet v. Mil en kleinzoon Marijntje Erps (coll); ouders Loonen-Quiken; Jan v.d. Bekerom en zoon Huub (coll); overl. fam. Odenhoven-v.d. Kerkhof. Zondag: Allerheiligen. 9.30 Latijnse hoogmis voor Mies Goossens-Janssen; overl. fam. Coenen-Coopmans (CP); An Versteegen-Voesten (coll); fam. Bouderij-Oosterbosch: fam. Trum; Huub Stoef en overl. fam.; overl. ouders Gerardus Thijssen-Maters, overl. kinderen en fam.; Agnes Camps-Thié. 11.00 H. Mis Drien Voermans-Heesen en Henny; overl. ouders Jan en Annie Schwachöfer, opa Dijkmans, Wim Driessen en overl. fam.; jrd. Gerrit Gossens; overl. fam. Vermeltfoort-Uijen (coll); Aleida v.d. Wijngaard-v.d. Wijst (coll); jrd. ouders Cox- Deckers en overl. fam.; Cor Janssen; Jan Bastiaans; Dora Theeuwen- Welbers; Frank Kroon; Arnoldus Jacobs; ouders Herman en Lies Jeuken-Verhulsdonk; Mie Swinkels- Seykens; Nora Laurensse-Janssen; Harrie Swaghoven en overl. fam. Maandag: Allerzielen. 9.00 H. Mis voor de eenheid van onze kerk. 19.00 PI. Requiemmis voor de overl. parochianen van het afgelo pen jaar (deze worden met naam genoemd) alsook voor Jan Schiks en Truus Schiks-Ramsteyn; Harrie Rongen; Ferdie Dobbelaer; overl. fam. Thijssen-Hendrix; Jan Arts en Cis Schwachöfer (coll); Bertus Meesters en overl. fam.; jrd. Petrus Gooren en Gerda Gooren. Dinsdag: H. Hubertus. 9.00 H. Mis overl. ouders Van Osch-Hebben en zoon Sjef; Jac Backus en kleinzoon Roel. Woensdag: H. Carolus Borromeus. 9.00 H. Mis Gondje Verstegen. Donderdag: 9.00 H. Mis ouders Geurtjens-Vermazeren. Vrijdag: Alle heilige geloofsver kondigers in onze streken. 9.00 H. MisJac Backus en kleinzoon Roel. 13.00 Feestelijke H. Mis huw. Mike Linders en Loena Hermans. 14.45 Feestelijke H. Mis b.g.v. zilveren huw. echtel. Evers-v.d. Kerkhof. Dienbeurten: za 19.00: Sjoerd, Simone, William, Paul (m); zo 9.30: de heren Hoppenbrouwers en Mingels, Leon en Joost; 11.00: Thijs, Eomer, Stef en Ties T.; ma 19.00: Marco, Tom, Pascal en Jasper. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo P. v.d. Broek; ma: Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Jos Korff. Lector: K. Hilgers. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Jos Korff. Lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: Jos Korff. Woensdag: 11.00 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 yoga en meditatie. Woensdag: 16.00-17.00 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Liturgie van Allerheiligen. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang; geen Kinderwoorddienst; nagedach tenis overl. ouders Van Daal- Könings; Jan Arts en overl. fam.leden; Eugene Meertens (coll); Riet v. Bijlevelt (coll); overl. ouders Linders-Verkoeijen en overl. kinde ren; lev. en overl. fam. Swinkels; overl. ouders Jeuken-Cox; overl. ouders Van Bindsbergen-Beterams; overl. ouders Riet en Piet Stoks-v.d. Wiel. Zondag: Feest van Allerheiligen. 8.30 Voor onze parochie Venray- Zuid. 10.30 Jacobus Naus; jrg. Rombout Appels; pastoor Kemmere en overl. fam.: Ria de Keijzer- Verwey (coll); overl. fam. Janssen- Cup: jrg. Frits Frederix; jrg. ouc'ers Kersten-v. Bracht; Harrie Janssen en overl. fam.; Meta Schim v.d. Loeff (coll); Frans Cuppen: Louis Koppens en overl. fam.; Jan-Willem Wijnhoven en overl. fam.leden; André v. Lin en overl. fam. 15.00 PI. Allerzielcnlof m.m.v. Zangers van St. Frans, Zonnelied en Herenkoor Vredeskerk; herdenking van alle in het afgelopen jaar overl. dierbaren van Vredeskerk en Paterskerk. Maandag: Allerzielen. 18.30 Gez. Requiem m.m.v. Venray's Gregoriaans Koor; Riek v.d. Boom- Hendrix (coll); Grad Hermsen (coll); Piet Baeten-Martens en overl. fam.; fam. Peters-Arts; Gert Jansen; pastoor Jacques Haenen; Daan Hugens (coll); overl. fam. Jan Arts- Janssen; Ria Hugens-Hierck (coll). Dinsdag: 18.30 Jrg. ouders Wim Huybers en echtgen.; jrg. Teng Arts en overl. fam.; Ageeth Schaeffers- Broekhof. Woensdag: 18.30 Wim v.d. Munckhof en overl. fam. Donderdag: 18.30 Overl. ouders Lormans-Gerrats en Gerrit en Wim. Vrijdag: 14.45 25-j. huw. hr. en mw. Evers. 18.30 Jrg. overl. fam. Slits; Jac v. Dijck, Lambert Kerkhof en Piet Jacobs. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Herenkoor Vredskerk; voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. Theo en Truus Jansen- Beerkens. Vrijdag: 14.30 40-j huw. Werson- Bosch. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs en overl. fam.; Pierre Vandevenne, Truus Vandevenne: Herman de Kleijn; overl. fam. Hermans-v.d. Berg; overl. fam. Joosten-v.d. Berg; Toon Perenboom; gest. jrd. overl. ouders Broeren-Kersten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam.; gest. jrd. Gerrit Rutten; overl. ouders Bovee-Bartels en zoon Chretien. Zondag: Feest van Allerheiligen. 8.30 Jan v.d. Berg; Antoon Janssen. 10.00 Overl. ouders Verrijdt-de Lauw; jrd. Piet van Hout; gest. jrd. Leonard Maas en Maria Martens (koor Harmony). 15.00 Allerzielenviering (Gem.koor en Harmony). Maandag: 19.00 Voor de overl! van het afgelopen jaar: Toon Perenboom, Marietje Nooijen, Peter Cuppen, Peter Clephas, Frans Derks, Dien Jeucken, Maria Litjens, Piet Rutten (Gem.Koor). Dinsdag: 9.00 T.e.v. Maria. Woensdag: 9.00 Gest. jrd. overl. fam. Litjens en echtgen. (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 T.e.v. Maria. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Uit dankbaarheid en tot bijz. int.; voor 'n goede uitkomst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Kelly Willems, Maren de Boer, Chantal Lenssen, Floortje Gloudemans; zo 8.30 Bas Vermeulen, Niki Emons, Giel Emons, Guus Op den Camp; 10.00 Maarten Wijnen, Peter Fleurkens, Lennart Peeters, Job Euwes; 15.00 Mieke v. Bracht, Susan Felder, Geertje de Kleijn. Parochie Oirlo Hoogfeest van Allerheiligen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor van Vlierden en Oirlo samen); overl. ouders De Rijck- Classens, zwd. en jrd. vader; Lei Direks; overl. fam. Direks-Nelissen; jrd. Jan Houwen; Diena Hellegers- Marcellis; overl. fam. Baten-v. Rijssel; overl. fam. Nelissen- Jenniskens; Sjang Direks; overl. ouders Peeters-Hermans en kinde ren Martien en Gon. Zondag: 10.00 Hoogmis van Allerheiligen (Herenkoor); overl. ouders Rutten-Simons; overl. ouders Turlings-Thielen: overl. fam. Stevens-Steeghs: overl. ouders Wiollemssen-Opheij; Miel Janssen en overl. fam. Janssen-Jenniskens; Jan Verheijen en overl. fam.; st. Wim Rongen; Chris Houwen, Mathijs Geurts; Alphons Kurvers. 15.00 Allerzielenviering. Daarna bezoek aan de graven met zegening (Fanfare en Koor). Woensdag: 9.00 H. Mis fam. Stevens-Steeghs. Vrijdag: le Vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priester roepingen. Parochie Leunen Hoogfeest van Allerheiligen, le Zondag van de maand; bijz. collecte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. Harrie Smits en overl. fam.; Nella Janssen Litjens; Albert Vissers en Dorothea Vissers-Theeuwen. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Litjens en Mien Litjens-Lemmen; overl. ouders Direks-Derckx en overl. fam.; Handrie Koenen; Piet Verschuuren, echtgen. en Teng. Sef en Toon Verschuuren, Theo Brok en Johan Gommans: overl. fam. Wismans-Loonen; Willem Bal en Denise Bal-Buray; Jan v.d. Berg en overl. fam.; mndd. Piet Croijmans; jrd. Harrij Geurts. 14.30 Allerzielendienst met aansluitend stille tocht naar ons kerkhof waar wij de graven van onze dierbare overledenen zullen besprenkelen met wijwater. Maandag: Gedachtenis van alle overleden gelovigen (Allerzielen). 19.00 Lsm. Piet Bouten; gest. jrd. Gerard Vöermans. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: H. Carolus Borromeüs, bisschop. 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Donderdag: 19.00 Lsm. t.e.v. H. Apollonia (offerblok). Vrijdag: Alle heilige verkondigers van het geloof in onze streken. Tevens le vrijdag van de maand. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offer blok); overl. fam. Hendrickx- Jenniskens. Misdienaars: za 19.00: Benny Janssen en Yvonne Theunis; zo 10.00: Kim Vullings en Cindy Janssen; 14.30: Jop Janssen, Mark Weijs, Max Baeten, Jonas Vergeldt en Juul Janssen (allen om 14.00 uur in de kerk zijn); weekb.: Groep 1. Lectoren: za 19.00: Goen Reintjés; zo 10.00: Jan Reintjes. Gedoopt: Daan Weijs, Wethouder Reintjesstraat 15. Rectoraat Heide Zondag: Hoogfeest van Allerheiligen. 9.30 PI. Hoogmis overl. ouders Achten-Cox; Stephania Coppus-de Groot; Grad Janssen (coll); Drika Derikx-v. Vegchel (coll); Grad Derikx en dochter Nellie; overl. ouders Poels- Michels. Misd.: Mariëlle, René, Caroline, Rian, Frank en Mieke. 14.00 Allerzielendienst, daarna pro cessie naar het kerkhof. Donderdag: 18.30 H. Mis. Mis. Stef en Sef. Rectoraat Veulen Allerheiligen en Allerzielen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Dien Cox- Mommen en zoon Huub; overl. fam. Groetelaars-Slroucken; Petronella Reintjes-Versteegen; jgt. Annie Janssen-Gröb; Ant. Drabbels en Dina Klaassen; Frans v. Staveren. Zondag: 14.30 Allerzielendienst en bezoek aan het kerkhof. Collecte voor onderhoud kerkhof. Misdienaars: za: Moniek Classens en Karei Classens; zo: Steffan Mulders,Sjef Classens, Lianne Derks en Linda Cox. Om 14.00 uur aanwezig zijn. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Jan Swinkels, Piet Swinkels en Jeanne v.d. Berg-Swinkels; mndd. Piet Stiphout, Antoon Janssen; Piet Spreeuwenberg; Jozef Linders (vrienden Ronald). Zondag: Hoogfeest van Allerheiligen. 10.00 (Gregoriaans); Bert en Mie Janssen-Keysers; Gerrit Flinsenberg, Wilhelmus Spreeuwenberg. 15.00 PI. herden king van al onze overl., in het bij zonder van hen die sinds 1 nov. .1997 gestorven zijn. We brengen een bezoek aan het kerkhof. Maandag: Allerzielen. 19.00 Overl. fam. Mulders-Maessen. Woensdag: 19.00 Thei Janssen. Vrijdag: 19.00 Alle overl. en de zieken van de parochie. Misdienaarsbeurten: Raadpleeg YNB. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Grad Ewals; Joos Bonants; fam. De Mulder-Kersten. Misd.: Sandy Stiphout en Suzan v. Tilburg. Zondag: Hoogfeest van Allerheiligen. 10.00 Jgt. Jan Janssen. Misd.: Loes Jacobs en Laura Dielissen. 15.00 Allerzielenlof. Misd.: Angela v. Tilburg en Jolanda Willems. Woensdag: 19.00 Piet Janssen; jgt. overl. priesters hier werkzaam geweest;. Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; Harrie Thijssen en Catharina Franssen; Sjaak Thissen. Kerk poetsen: mevr. Poels-Nooyen en Van Dijck. Rectoraat Vredepeel Zondag: Feest van Allerheiligen. 10.00 Henk en Truus Nabuurs, Harrie Arts; Arnold Zegers en Gert Fleuren en echtgen. Na de H. Mis processie naar het kerkhof en zegening der graven. Maandag: Allerzielen. 19.30 Voor alle overl. parochianen. Donderdag: 19.00 M. Jansen. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 08.30 Schoolmis. Misdienaars: zo: Nicole, Mark, Grard en Niek. Lezers: zo: L. v.d. Heuvel; ma: Jan Classens. Rectoraat Smakt Zondag: Hoogfeest: Allerheiligen; 31e Week door het jaar; 22e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis jrd. René Buijzen; vader en moeder Kersten, Sraar en Corry; overl. fam. Van Kempen-Lochtens; Lies Custers-Bonants; Piet Poels: Harrie Beckers; overl. ouders Nellen en fam.; vader en moeder Logtens-Seroo; Herman v.d. Berg; Betsie Willems-Ramakers; fam. Wijnhoven-Braun; fam. Koopmans- Hofmans. Lectrice: Thea Reijnders. Dienb.: Susan Geurts. 15.00 Gebedsdienst waarna bezoek aan de begraafplaats. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis Nella Bastiaans-Deenen; overl. fam. Bonants-Verrijdt; Sjeng Jenneskens. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 1 november zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. In deze dienst zullen er weer een aantal ambtsdragers bevestigd wor den. Tijdens de dienst is er kinderop vang en er wordt kindemevendienst gehouden. Na afloop is er gelegenheid een kopje koffie te blijven drinken. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 1 novem ber om 10.00 uur. Voorganger: G. Middag, Bennekom. Om 14.30 uur. Voorganger: ds. M.M. v. Campen, Hedel. 's Morgens is er kinderoppas. Woensdag 4 november om 19.00 uur: Dankdag voor gewas en arbeid; om 19.00 uur. Evangelist J.A.J.Bals. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Volgende week zijn ér i.v.m. Dankdag geen catechisaties. Zangkoor: Op donderdag 5 nov. om 20.00 uur. iedereen boven de 16 jaar is hartelijk welkom om mee te zingen. Bijbelgemeente Venray Hartelijk welkom in de diensten (evangelische, baptistische) die fehouden worden in wijkgebouw 't tekske, Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoe ting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondagschool en er is een crèche voor de allerkleinsten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rond om de Bijbel door de weeks. Inlichtingen: tel. 586001. R. Lammers. Parochieblad Paterskerk en Vredeskerk Wij willen de parochianen van Paterskerk en Vredeskerk erop attenderen dat in het weekend van 31 oktober het parochieblad huis- aan-huis bezorgd zal worden, met uitzondering van die adressen, die voorzien zijn van een nee/nee sti cker. Uitnodiging voor de Gezinsvie ring op zondag 1 november om 11.00 uur met als thema: 'Mijn idool'. Wat heeft Allerheiligen met mijn idool te maken? Wil je dat weten? Kom dan zondag 1 november om 11.00 uur naar de Grote Kerk. Breng je papa en mama ook mee. Werkgroep Gezinsviering Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Uitslagen: Maasbree 1-Leunen 1 824-803 Beste schutter: W. Koenen. 275p. Leunen 2-Maasbree 3 755-776 Beste schutter: L. Bartels, 259p. Maasbree 3-Leunen 3 740-720 Beste schutter: P. Willemsen, 248p. Wedstrijd 1 nov.: Snelle Sprong Cross in Tegelen. Mededeling De atleten die hebben ingeschre ven voor de Snelle sprong Cross van 1 nov. dienen uiterlijk om 11.25 uur aanwezig te zijn op de baan. Van hieruit zal om 11.35 uur vertrokken worden naar de wedstrijd. Aanvang van de cross is om 12.30 uur en zal gehouden worden op sportpark De Snelle Sprong. Deze is gelegen aan de Leemhorsterweg in Tegelen. Het reisgeld is vastgesteld op ƒ3,-, dit te voldoen bij vertrek. Het vervoer zal verzorgd worden door: Keijsers, Van Reeuwijk, de derde auto en trai ner zal in overleg geregeld worden. Broers en Lensen winnen Duvelscross te Afferden Afgelopen zondag werd in Afferden het crossseizoen geopend met de Duvelscross. Onder slechte weersomstandigheden en een zeer modderig en zwaar parcours gingen de .crossers op de verschillende afstanden ploeterend van start. De Venrayse A-juniore Katja Broers moest 2800m afleggen in de blubber, maar dit deerde haar niet om met ruime voorsprong de eerste plaats te pakken in een tijd van 10.42 min., deze tijd bleek maar 2 sec. weg te liggen van het parcours- record. Ook senior Twan Lensen was op zijn afstand te sterk voor de concur rentie en pakte met ruime voor sprong de overwinning op de 5600m, dit in een mooie tijd van 19.22 min. Uitslagen Bij de 5-dorpen van Well behaalde A. de Klein een derde plaats in zijn sector na loting. Programma: Zaterdag 31 okt.: Koppel Geitenhok te Well. Vissen van 12.00 tot 15.30 uur op het Leuken te Well. Zondag 1 nov.: Vijfde 5-dorpen van Venray. Vissen op het Leuken te Well. Vergunningen Bij H. Hendriks, Past. v.d. Gaetstraat 48, Venray of Dierengilde Van Grootel, Stationsweg 21 Venray. Nu ook ver krijgbaar jaar-, maand-, week- en dagvergunningen voor de Ballonzuil. Voor verdere inlichtin gen en opgaven voor wedstrijden kunt u terecht bij secr. H. Hendriks, tel. 0478-582994. Ook in 1999 verkrijgbaar bij de HSV de Sport Vis Akte. Leden die een nieuw abonnement willen op het Visblad of het niet meer wensen te ontvangen, even doorgeven op het bekende telefoonnummer. Leden die al een abonnement hebben en dit nog wensen te behouden hoeven niets te ondernemen, dat loopt gewoon door. Uitslag: EMS 2 - De Treffers 762-763 Hoogste schutter: P. Rutten, 254r. Nog niet geheel bekomen van de nederlaag van het voorgaande weekend, bleek ons team niet opge wassen tegen de tegenstand van het tweede team van EMS (Meerlo). Met een evenwichtige score over drie schutters verdeeld bleven de punten in Meerlo. Een onverwacht verlies, ook al was de tegenstander gewoon beter, echter de laatste jaren konden wij er altijd de puntjes pak ken. Duidelijk dus uit vorm. Het komend weekend is ons team vrij. Hierdoor is er deze keer vol doende tijd om deze nederlagen te verwerken. Het daarop volgende weekend staat dan de uitwedstrijd tegen koploper en tevens de kam pioen van het voorgaande seizoen het derde team van HSV Helden op het programma. Eigenlijk een onmogelijke opgave, zeker gezien onze huidige vorm, echter niet geprobeerd is altijd verloren. Dus met alle goede moed opnieuw aan de slag. Op zondag 18 okt. organiseerden de Paardenvrienden uit America de jaarlijkse veteranenwedstrijd. Ook van onze vereniging startte een aan tal oud-ruiters, om hier hun favorie te hobby nog eens een keer uit te oefenen. In de prijzen reden: Afdelingsdressuur: 4-tal L 5e met 126p; Josef v. Well, Hiola, een mooie 2e plaats in de klasse B met 174p en Peter Willems met Emile behaalde een 3e plaats met 159p. Afgelopen weekend werden de eerste selectiewedstrijden voor de paarden en pony's al weer afge werkt. Sevenum, springen pony's: Jmark Janssen. Little Mistery EL een mooie le plaats; Rick Janssen Tarzan BL eveneens een le plaats. Kathelijn Maessen behaalde twee keer een 2e plaats met Nicol. In de klasse AB en met Espérance in de EL klasse. Simone v. Ooi met Rowan werd 3e in de DB klasse. Dressuur Meerlo: Alleen Janine v. Ooi met Katinka H reed hier in de prijzen. Janine behaalde in de klasse L een 2e plaats met 156-159p. Wintertijd Zoals de meesten van jullie al gemerkt hebben is de wintertijd ingegaan. Dit heeft tot gevolg dat de trainingen op zaterdag een half uur eerder plaatsvinden. Vanaf zondag is het ook al weer november. Je raadt het al, de rustmaand is voorbij en de trainingen worden weer opge pakt. Zie hiervoor het onderstaande programma. Baantraining Vanaf volgende week woensdag zullen de baantrainingen (waar schijnlijk) weer in Venray plaatsvin den. We verlaten dus de baan bij de Kasteelse Bossen in Horst om op de nieuwe kunststofbaan bij de Wieën in Venray te trainen. Aangezien dit tijdstip nog niet 100% zeker is, kun je het beste hiervoor informeren bij Chris Beurskens. Programma Zaterdag: 14.30-15.30 uur moun- tainbiken; 15.30-17.15 uur lopen in Schadijker Bossen. Zondag: 09.00-10.00 uur zwemmen in De Sprank. Dinsdag: 19.15-20.15 uur zwem men in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.45 uur baan training op nieuwe atletiekbaan in Venray. Ontdek Reiki, een natuurlijke geneeswijze om jezelf, anderen, die ren en planten te helen. Ook u kunt het leren Met uw eigen handen helende energie doorgeven, een energie die harmoniserend werkt op alles wat wordt aangeraakt. Reiki kan worden ervaren als een heel-makende energie op zowel lichamelijk, emotioneel, mentaal, als op spiritueel niveau. Het werkt verrijkend en bevrijdend en brengt je weer dichterbij wie of wat je in wezen bent. Ont-dek Reiki... Ont-dek Jezelf! Van 6 t/m 8 november is er een cursus Reiki in Venray. Bel voor info: Coen en Marga Klaassen, tel. 0478-586327. Lonneke Gillissen is aan de Universiteit te Nijmegen geslaagd voor het doctoraal Nederlandse taai en letterkunde. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Fanfare Merselo 80 jaar Het initiatief tot oprichting vi een fanfare te Merselo ging uit vi rector Janssen. Dat was in 1917. juni 1918 vond de oprichtingsverg dering plaats, met als resultaat: e< j flink aantal leden meldden zich aa Het kerkbestuur zal tevens a bestuur van de kerkelijke fanfai optreden. Zitting in het bestuur hadden toe J.M. Michels, Mart. Arts, Jan Osch en Piet Pubben. Tot directe; der fanfare werd benoemd Pu Schols uit Venray. Later opgevol door Henri Welting. In januari 19 opgevolgd door dhr. Van Opberg uit Overloon. Daarna nam de ze jeugdige Math. Arts uit Venray dirigeerstok over. Aan het bestu werden later nog toegevoegd i heren J. Janssen, S.H. Muysersi P J. Ewals. De foto is van begin 1920. Er u nog geen verenigingsvaandel. D was er wel op 2e Pinksterdag 192 Tijdens een plechtig lof om 3 uur middags werd het vaandel ingewij De fanfareleden van toen zij bovenste rij v.l.n.r.: Jan Arts, b v.d. Heuvel, Jamethies Miche! Hub. Bistervelds en Piet Pubben. Derde rij: Ley Broers, HannL Lemmens, Wim Verstraaten, Pein Bistervelds, onbekend, dirigent Pi Schols met zijn zoontje Hub., Petif Poels, Gerrit Michels. Sjef Heuvel, Petran Michels, Ta Muysers, Broers, Joep Versteegi en Sjaak v.d. Heuvel. Tweede rij: Onbekend, onbeken onbekend, Teng Arts, Toon v Rijswijck. Onderste rij: Jo Jaspars, Chr Kessels, Ley van Dijck, Harrie v) Stiphout en Helm Lemmens. Jan v.d. Putti Het Groene Kruis heeft een cursus: Opvoeden Zo! Kinderen zijn de hele dag dl bezig. Soms doen ze dingen die leuk zijn. Zoals voetballen in kamer of knoeien met eten. ouders dat vervelend vinden, moet J( zij grenzen stellen. Grenzen steil kan op veel verschillende maniet Het Groene Kruis Noord-Limb» start op 11 november in Gennep, cursus Opvoeden Zo! Deze cursi bestaat uit vijf bijeenkomsten duurt van 19.00 tot 21.00 uur. Er zi nog enkele plaatsen vrij. De cursus is bedoeld voor oude en verzorgers van kinderen van 0 jaar. De cursusleiding is in hand van een daartoe speciaal opgelei wijkverpleegkundige Jeugdgezondheidszorg van Groene Kruis. Het doel van deze cursus is oudi en verzorgers inzicht te geven in het effect is als zij hun kinderen pi zen, straffen en dingen verbiedt Ook worden nieuwe mogelijkhed aangeboden om op een pedagogis verantwoorde wijze met kinden om te gaan. Leden van het pluspakket van Groene Kruis betalen ƒ50',-, m; leden betalen ƒ100,-, prijzen incl sief cursusmateriaal. Als u meer wilt weten over de; cursus, dan kunt u telefonisch cö tact opnemen met het Bure; Klantenservice van het Groa Kruis, bereikbaar tijdens kantoon ren via telefoonnummer OT 3209595. Hier kunt u zich ook aa; melden voor de cursus. De begeleidingsgroep Vemf organiseert voor de zestiende r een informatie-contactavond i dames die met borstkanker geconfronteerd. Natuurlijk zijn o andere betrokkenen van harte v< K kom. De avond vindt plaats op 4 nove ber in het personeelsrestaurant het St. Elisabeth ziekenhu Merseloseweg 130 te Venray, aa Tele vang 20.00 uur; ontvangst om 19 fhr, uur. Wij verzoeken u tijdig aanwez te zijn. Voorgaande jaren waren op d avonden één of meerdere sprekt uitgenodigd die een onderwe behandelden dat met borstkanker maken had. Dit jaar willen wij del* eenkomst anders invullen en daar» hebben we een modeshow georgac seerd met medewerking van de li ma's 'Livera' en 'Berden Mode'. Het thema van de avond is: vrouw als ieder ander'. Het doel| om te laten zien dat vrouwen die pr thesen dragen er goed uit kunw zien. Een aantal lotgenoten zal ling rie, badkleding en andere kledii tonen. Ook de nieuwste prothese; op deze avond gepresenteerd wo den. Graag weten wij voor 1 novefflb met hoeveel bezoekers wij rekenii mogen houden. Daarom verzoek wij u uw komst telefonisch door geven aan een van de teamled' Deze zijn na 18.00 uur bereikbi - onder de telefoonnummers: 04; 582743, 584609 of 531915. de :k<

Peel en Maas | 1998 | | pagina 22