r Sr Ontsluitingsweg hooguit twee jaar in gebruik als aanvoerroute Bekendmakingen gemeente Ven ray wet milieubeheer RATTINGEN bv! IVENRAY Dorperveld afgesloten TAXATIES ÉL i Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese woningwet wet ruimtelijke ordening GEMEENTE VENRAY PEEL en maas donderdag 29 oktober 1998 Verzoek tot intrekking van e milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de lOgelijkheid tot intrekking van de lilieuvergunning. Hiervoor geldt een Rondere procedure die in paragraaf 5.6 van de Algemene wet bestuurs- echt staat beschreven. Besluiten Burgemeester en Wethouders van gemeente Venray maken bekend zij in belang van de bescherming jn het milieu de milieuvergunning edeeltelijk of geheel intrekken van: Maatschap Claessens-Jeuken, Ysselsteynseweg 70 te Ysselsteyn voor de milieuvergunningen voor een legkippenhouderij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 59/61 te Ysselsteyn. De gedeeltelijke intrekking geldt t.b.v. de inrichting, gelegen aan de Karissendijk 7 te Egchel. let besluit en alle relevante stukken .q.gegevens liggen ter inzage van 29 ktober I998 tot en met 10 decem- I998 in het gemeentehuis, aadhuisstraat I te Venray, op maan- ag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op e overige werkdagen van 09.00 uur it 13.00 uur (balie Publieksdiensten), lp telefonische afspraak (0478- 23630) kunnen de stukken ook op en ander tijdstip worden ingezien, edurende bovengenoemde kan bij afdeling Bestuursrechtspraak van Raad van State een beroepschrift -orden ingediend door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. et beroepschrift moet (in twee- iud) worden gericht aan de Raad State, afdeling istuursrechtspraak, postbus 20019, 00 EA 's-Gravenhage. a afloop van deze termijn wordt de rgunning van kracht, tenzij vóór ze datum beroep is ingesteld en 1 verzoek tot het treffen van een irlopige voorziening (waaronder i schorsingsverzoek) is ingediend, t verzoek tot het treffen van een orlopige voorziening moet worden icht aan de voorzitter van de afde- l Bestuursrechtspraak van de Raad State, Postbus 20019,2500 EA 's- avenhage. Het besluit wordt niet rder van kracht dan nadat op dat zoek is beslist. Vergunningaanvragen. Een groot aantal bedrijven en ichtingen is verplicht om krachtens Wet milieubeheer een milieuver- nning aan te vragen. In de milieuver- nning worden milieuvoorschriften enomen in het belang van de :herming van het milieu, procedure kent 2 fasen: de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; de fase van het opstellen van het besluit. iedere fase wordt de beslissing op i aanvraag ingevolge de Wet milieu- leer en de Algemene Wet stuursrecht bekendgemaakt ofdstuk 13 Wet milieubeheer en filing 3.5 van de Algemene Wet stuursrecht). Het ontwerp van het besluit lurgemeester en wethouders van gemeente Venray maken bekend t zij voornemens zijn een vergun- ig krachtens de Wet milieubeheer verlenen aan: H.W.M. Janssen, Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn voor een revisie vergunning op grond van artikel 8,4 van de Wet milieubeheer voor een pluimveebedrijf, gelegen aan i de Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn; Maatschap P. Hesselmans, Deurneseweg 148 te Ysselsteyn voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkrund- vee- en vleesvarkenshouderij, gelegen aan de Deurneseweg 148 te Ysselsteyn; 3. Maatschap Smits-Stiphout, Puttenweg 70 te Ysselsteyn voor een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een pluimveebedrijf, gelegen aan de Puttenweg 70 te Ysselsteyn; 4. VOF Walter Fresh Food, Roffert 7a te Castenray voor een revisie vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een inrichting voor opslag, condi tionering en distributie van agrari sche producten t.b.v. de horeca, gelegen aan de Roffert 7a te Castenray. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 29 oktober 1998 tot en met 26 november 1998 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: IH.Herpers, Vredeweg 215816 AJ Vredepeel voor een uitbrei- dings/wijzigingsvergunning op grond van artikel 8.1lid I onder b van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkenshouderij met meer- vallenkwekerij, gelegen aan de Vredeweg 21 te Vredepeel. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 29 oktober 1998 tot en met 10 december 1998 (6 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. (.M78-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij iouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden JVrachtauto's voor aan- en afvoer materialen 11» Puin en afval containers van 6 m3 tot 35 m3 open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst U Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, ind, rode en grijze split en in eigen compostering jewonnen groen-compost. i gri Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunsti ge gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er meldin gen zijn binnengekomen van: 1. J. Swinkels, Past. Jacobspeel 2 te Ysselsteyn voor het gedeeltelijk dichten van roostervloeren en wijzigen van hokafscheidingen bij vleesvarkens, gelegen aan de Past. Jacobspeel 2 te Ysselsteyn; 2. CVZ-groep Vught, Helvoirtseweg 227 te Vught voor het verleggen van een toegangsweg aan de Rozendaal 3 te Merselo. De meldingen kunnen worden inge zien van 29 oktober 1998 tot 12 november 1998 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: I. OLBA Products, Wasbloem 5 te Venray voor het oprichten van een inrichting voor de opslag van goederen ingevolge het Besluit opslag goederen milieubeheer, gelegen aan het Keizersveld te Venray. De meldingen kunnen worden inge zien van 29 oktober 1998 tot en met 12 november 1998 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Wet milieubeheer en de wet verontreiniging oppervlaktewateren Kennisgeving ontwerp-besluiten Het dagelijks bestuur van het Zuiveringschap Limburg en het colle ge van burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken, gelet op artikel 7b tweede lid van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren juncto artikel 14.3 tweede lid sub b en artikel 13.4 van de Wet milieube heer juncto artikel 3:19 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat zij voornemens zijn positief te beschikken op de aanvraag van Zeef Safe Productions, Stationsweg 126C te Oostrum voor: - een vergunning krachtens de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren voor het lozen van bedrijfsafvalwater en huishoudelijk afvalwater via de gemeentelijke riolering en de rioolwaterzuiveringsinstallatie (nwzi) Venray in het oppervlakte water genaamd Smakterveld (ingeschreven onder nummer V98-33I); - een vergunning ingevolge artikel 8.1eerste lid van de Wet milieu beheer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor zeefdrukactiviteiten aan het adres Stationsweg I26C te Oostrum (ingeschreven onder nummer 98/1289); Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvragen, de ontwerp-besluiten en andere relevante stukken liggen vanaf 29 oktober 1998 tot en met 26 november 1998 ter inzage en wel: op het kantoor van genoemd Zuiveringschap, Maria Theresialaan 99 te Roermond op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur (afdeling vergunningen en handhaving); - in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur. Op telefonische afspraak (04780- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden inge zien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen bedenkingenter mijn) indienen bij: - het dagelijks bestuur van het Zuiveringschap Limburg, postbus 314,6040 AH Roermond; het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, postbus 500, 5800 AM Venray. Deze kan hierbij verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend- te maken. Gedurende de bedenkingentermijn wordt een ieder, na telefonische afspraak: tel.nrs. 0475-394349 (Zuiveringschap Limburg) en/of 0478- 523630 (gemeente Venray) in de gele genheid gesteld tot een gedachten- wisseling over de ontwerp-besluiten hetzij tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. Alleen degenen, die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen, daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Venray, 29 oktober 1998 Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 In verband met werkzaamheden ten behoeve van het bestemmingsplan Merselo fase I wordt Dorperveld ter hoogte van huisnummer 25-27 afge sloten van maandag 2 t/m vrijdag 6 november. De huisnummers I t/m 25 en 2 t/m 8 zijn in deze periode bereikbaar vanaf Coppelenberg, de overige huisnummers zijn bereikbaar vanaf Kleindorp. Voor informatie tijdens de uitvoe ring kunt u contact opnemen met de toezichthouder van de gemeente de heer M. Arens, tel. 0478-523552 of de uitvoerder van Heijmans, de heer Panduric, tel. 0475-329999. SNEULE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN j mÊÊL*j aAresJ d. Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 De vrijwilligerscentrale van Synthese is regelmatig op zoek naar vrijwilligers voor diverse activiteiten. In Peel en Maas zal regelmatig een oproep hiervoor geplaatst worden. VROUW/MAN Synthese zoekt een vrouw/man voor de AVO - AanVullende Opvang (Bergerheide) voor het begeleiden van kinderactiviteiten, leeftijd 5-11 jaar (ook in de vakantietijd) en voor bingo, spelletjes enz. in Well. Men moet een open houding heb ben naar andere culturen, met kinde ren om kunnen gaan en gemotiveerd en enthousiast zijn. De werktijden zijn in overleg 's middags en/of 's avonds. Voor meer informatie over deze vacature kunt U contact opnemen met Synthese Venray, Bergweg 4, 5801 EG Venray, tel. 0478- 586245 (Kees Moerkerk of Karen Longstaff). Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. - het aanbouwen van een berging en hobbyruimte aan de Grauwveen 7 te Ysselsteyn tnv fam. Craenmehr, Grauwveen 7; het bouwen van een erker, portaal en luifel aan de Hagelweg 15 te Venray tnv J.J.M. Michiels, Hagelweg 15; het bouwen van een opslagruimte en kantoor aan het Keizersveld te Venray tnv Olba Products, Wasbloem 5 te Venray; - het wijzigen van de voorgevel aan de Stationsweg 14 te Venray tnv W.R.C. Kooien, Stationsweg 14; het bouwen van een bedrijfsloods aan de Peelweg 25 te Ysselsteyn tnv F.RJ. Claessens, Peelweg 25; het vergroten van de werkruimte aan de Noorderhof 30 te Venray tnv Orthopedisch Schoentechniek Litjens Ewalts VOF, Noorderhof 30; het bouwen van een buitenberging aan de Dagoberthof 12 te Venray tnv J. Rongen, Dagoberthof 12; - het bouwen van 2 loodsen aan de Endepoel te Merselo tnv G. de Mulder, Schaapskuil la te Merselo; het bouwen van een woning met garage aan de Oeldershof te Oirlo tnv H. Classens, Boddenbroek 3f te Oirlo; het vervangen van de garagedeur door pui van bergruimte aan het Gemmadal 20 te Venray tnv W. van Rijswick, St. Jozeflaan 4 te Smakt. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het vergroten van de woning aan de Vlinderbloem 12 te Venray tnv M.C.J. Rats-van Ooi, Vlinderbloem 12; het bouwen van een veranda/win tertuin aan de Langstraat 91 te Venray tnv H.P.A. Bexkens, Langstraat 91 het vergroten van een kantoor vleugel aan de Witte Vennenweg 6 te Oostrum tnv Nestlé Nederland B.V., Witte Vennenweg 6; het veranderen van de woning aan de Ooster Thienweg 2 te Oostrum tnv T.P.A.M. Camps, Ooster Thienweg 2; - het veranderen van winkelpand in amusementscenter aan de Henseniusstraat l/hoek Kortestraat te Venray tnv Fair Play Centers B.V., Postbus 3009 te Kerkrade; het bouwen van een showroom met magazijn aan het Keizersveld 22 te Venray tnv Tegelzettersbedrijf Rongen V.O.F., Andeslaan 19 te Venray. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het vergroten van de woning aan De gemeente start op maandag 2 november met werk zaamheden aan de Haag in Merselo. De Haag zal tot circa 23 november afgesloten zijn vanaf Grootdorp tot aan de Schaapskuil. Tevens wordt indeze periode aan de riolering op de kruising Grootdorp/Haag gewerkt. Het doorgaand verkeer wordt ter plaatse omgeleid. De kruising Haag/ Schaapskuil blijft tijdens de werkzaam heden open. De gemeente zal vanaf maandag 2 november tot circa 6 december werkzaamheden uitvoeren in de Bontekoestraat, de Hogeweg en de Hoenderstraat. De gemeente is deze week (26-30 oktober) gestart met de werkzaamheden aan het noordelijk gedeelte van de Henseniusstraat. De werkzaamheden zullen tot circa 14 november duren. de Johan van Wyttenhorstweg 18 te Vredepeel tnv P.J. van Duijnhoven, Johan van Wyttenhorstweg 18; het bouwen van een tuinhuisje aan de Ouverturestraat 31 te Venray tnv W.G.A. Blom, Ouverturestraat 31; - het bouwen van een terrasover kapping/afdak aan de Muurpeper 7 te Venray tnv J.L.G. Klaassens, Muurpeper 7; het bouwen van een bedrijfsloods aan deTwistweg 12a te Vredepeel tnv P.C.M. v.d. Zanden, Twistweg 12a; het vergroten van de ligboxenstal aan de Paardekopweg 19 te Ysselsteyn tnv VOF Lijten, Paardekopweg 19. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 30 oktober 1998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel 19 WRO/SO Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan- vraag. - het bouwen van 8 appartementen aan de Raadhuisstraat te Venray tnv Verhoeven Vastgoed, Postbus 67 te Venray. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 30 oktober 1998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel ding. - het bouwen van een dakkapel aan de Penningkruid 37 te Venray tnv E.H.J. Pouwels, Penningkruid 37. De op de bouwmeldingen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 30 oktober 1998 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 29 oktober 1998 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Gemeente doet toezegging aan Comité Milieustation De ontsluitingsweg, die de gemeente Venray wil aanleggen om de aanvoer van huishoudelijke containers vanaf de Plataanstraat naar het nieuwe milieustation op de Brier te regelen, zal slechts tij delijk in die hoedanigheid in gebruik zijn. Na twee jaar, als de stedebouwkundige ontwikkelings plannen voor het hele gebied op tafel liggen en bekend is hoe de exploitatie van het milieustation door AVL Sturing verloopt, zal een definitieve aanvoerroute wor den aangelegd. Via de tijdelijke ontsluitingsweg zal bovendien uit sluitend het transport van huis houdelijk afval naar het nieuwe milieustation zijn toegestaan. De nieuwe weg mag dus niet gebruikt worden voor de afvoer van lege containers. Deze toezeggingen deed de gemeente maandagmid dag aan vier bewoners uit het Brukske die namens het Comité Milieustation bezwaar hadden aangetekend tegen de aanleg van de ontsluitingsweg. Twee bewoners van de Serenadestraat en twee van de Aubadestraat maakten enkele weken geleden hun bezwaren kenbaar tegen het besluit van het college van B&W om bij het milieustation vanaf de Plataanstraat een toegangsweg naar het nieuwe regionale milieustation aan te leggen. Om dit besluit te kun nen nemen, moest de gemeente een vrijstelling verlenen voor de geldende bouwverordening. In deze verorde ning staat dat de aanleg van zo'n ont sluitingsweg in strijd is met het bestemmingsplan. Volgens de gemeente leidt de huidige weg, die over het terrein van het tijdelijke milieustation loopt, tot problemen in de bedrijfsvoering en schade aan eigendommen. Bovendien zullen er met het oog op de invoering van diftar per 1 januari 1999 enorme logistieke problemen ontstaan als zo'n derde ontsluitingsweg er niet snel komt. De gemeente, die door het bezwaar van het Comité Milieustation tegen de milieuvergunning, forse vertraging oploopt bij de bouw van het nieuwe regionale milieustation wil dus haast zetten achter de aanleg van de tijdelij ke aanvoerroute. Zeker nu blijkt dat het nieuwe milieustation op 1 januari 1999, niet klaar is. De keuze om deze ontsluitingsweg aan de Plataanstraat te realiseren, evenals de eerdere keuze van de gemeente om het milieustation op de Brier te bouwen, viel bij de bewoners uit het Brukske in verkeerde aarde. Zij vrezen dat de aanleg van zo'n weg tot een onacceptabele toename van de verkeersdrukte zal leiden. De kans is volgens hen groot dat burgers de weg naast de aanvoer ook voor de afvoer zullen gaan gebruiken. SCEPTISCH Maandagmiddag boog de commis sie voor bezwaar-, beroep en klacht schriften zich in een hoorzitting over het bezwaarschrift, dat de vier bewo ners namens het Comité Milieustation hadden ingediend. Namens de gemeente liet Han Hoogma (Openbare Werken) weten, dat de ont sluitingsweg hooguit twee jaar én uit sluitend als aanvoerroute van contai ners dienst zal gaan doen. Na die twee jaar zal in overleg met alle betrokken partijen naar een andere manier wor den gezocht om de aanvoer van afval te regelen. Dit definitieve tracé moet dan passen in een nieuw bestem mingsplan, waar momenteel de eerste voorbereidingen voor worden getrof fen. Hoogma zei verder dat de gemeente naar alternatieven heeft gezocht voor de ontsluiting van het milieustation maar die bleken geen van allen geschikt te zijn. "Een gebrek aan ruimte maakt een ontsluitingsweg op een andere plek onmogelijk", aldus Hoogma. De heer De Keijzer, een van de vier bewoners die bezwaar had aangetekend tegen het collegebesluit, liet na deze uitleg weten 'sceptisch te blijven over het plan'. "Wij begrijpen niet waarom de gemeente zo'n haast maakt met de aanleg van een ontslui tingsweg. Het is niet eens zeker dat er een milieustation op de Brier komt. Verder is het op dit moment volstrekt onduidelijk hoe deze ontsluitingsweg eruit komt te zien." GELUIDSOVERLAST Dat het Comité Milieustation bezwaar heeft aangetekend tegen de aanleg van de ontsluitingsweg naar het milieustation, is vrij logisch gezien het feit dat het comité eerder al bij de provincie de milieuvergunning voor het milieustation aanvocht. Zonder deze milieuvergunning kan de gemeente Venray geen bouwvergun ning verlenen. Kortom, het comité vindt de Brier volledig ongeschikt als locatie voor het nieuwe milieustation en grijpt alle mogelijkheden aan om de komst ervan tegen te houden. Han Hoogma benadrukt dat de keuze voor de Brier niet meer ter discussie slaat. Die is immers in 1996 door de gemeenteraad vastgesteld. "Binnen dat gegeven proberen we binnen de bestaande mogelijkheden tegemoet te komen aan het comité. Om de geluidsoverlast voor de buurt te beperken, zullen we er bijvoorbeeld voor zorgen dat de houtversnipperaar die straks op het milieustation zal worden geposteerd, slechts een uur per dag mag worden gebruikt. Als gemeente komen we onze verplichtin gen na. Meer kunnen we niet doen." Binnen zes weken is duidelijk welk advies de klachtencommissie aan het college van B&W zal geven. De aan leg van een ontsluitingsweg wordt dus in ieder geval met een aantal weken vertraagd.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 15