Volop keuzevrijheid in verzekerd sparen. Schouwburg Venray kan haar deuren eindelijk openen lion d'or Ontspannend avondje schouwburg, begint natuurlijk bij de LION D'OR LION D'OR Crescendo presenteert 'Een schat van 'n buste' Concert T- Nailed in Gryphus The Great "ornholio in )e Bonte Koe Dansen voor singles Ontstaansgeschiedenis van de blaasmuziek in Venray Expositie in ziekenhuis Hobby- en creativiteiten- centrum Wat let U om bij ons voor de voorstelling een hapje te nuttigen en de rest van de avond met een voldaan gevoel in de schouwburg door te brengen. Graag tot ziens in de tam. Stoks en medewerkers Schoolstraat 40-42 - tel. 0478-582630 She, Devils Rope en Longshot Expositie in Beukenrode Hobby kunstmarkt in Overloon Automobilist van de weg 3JEL EN MAAS donderdag 22 oktober 1998 - Pagina 3 )e Schouwburg Venray is er bijna ar voor. Na zo'n vijf maanden <r)bouwen werden de afgelopen ken de contouren van een ver- uwde schouwburg zichtbaar, tfgelopen weekeinde kon de louwburg dan eindelijk van bin- bekeken worden en werd de ts afgebeten door de voorstelling ge Volk', in een nieuwe zaal met 3 stoelen. In een vernieuwde er en een extra fide tussen zaal balkon. De schouwburg mag zich echt een schouwburg noemen. 'eter de Neef, directeur van de louwburg, was positief gespan- "Op papier ziet het er altijd jd uit, maar in de praktijk loop je letwijfeld tegen zaken aan, die ii nog veranderd moeten worden. iar met 3 maal 'Eige Volk" heb- we meteen een goede vuur- ief: in het weekeinde komen er 30 bezoekers. Dan weten we leen meer". jeer over bijvoorbeeld de garde- ie. meer over de foyer en wellicht erover het Grand Café. dat vrij- javond misschien al open is (op moment van dit schrijven weten inmiddels, dat het Grand Café jerdaad open was). Het Grand fé is een van de dingen, die nog pwerkt moeten worden. Peter de ef: "Ik hoop, dat het café vrij- gavond al open is. Maar het hele lovatieproject gebeurt in fasen: niet alles is klaar", o is de toneeltoren nog niet aan- ikt, een project voor volgend Ook de nieuwe trekkenwand is )g niet, maar ook die zal er vol- nd jaar zijn. "Dat is alleen nog en afwachten qua financiën. We Eind vorige week werd hard gewerkt om de schouwburg klaar te krijgen. betalen die wand uit eigen midde len, maar hebben de gemeente gevraagd de rentekosten te betalen. Uit het achterstallig onderhoud kun nen we de wand wel betalen, maar de rentekosten zijn voor ons teveel". De gemeente draagt overigens 3,7 miljoen gulden bij aan de renovatie, die in totaal zo'n 5 miljoen heeft gekost. De Neef: "Bovendien, en dat vind ik uniek, heeft het bedrijfs leven flink gesponsord en dan heb je het over meer dan 1 miljoen. Het geeft aan dat de schouwburg en haar sociaal-culturele waarde breed gewaardeerd wordt". Ondanks de vernieuwingen is de 'oude Beejekurf' nog wel hier en daar aanwezig. De foyer is bijvoor beeld hetzelfde gebleven, met uit zondering van het achterste gedeel te. Daar is een nooduitgang voor de zaal aangebracht. De mooie stenen vloer ligt er nog wel, maar of daar volgend jaar met de carnaval weer vele glazen op zullen sneuvelen is uiterst onzeker. De Neef: "Deze schouwburg leent zich daar niet meer zo voor. Voorheen was De Beejekurf, met alle respect, een soort sociaal-cultu reel centrum, waar alles gedaan kon worden. Nu is de nadruk toch echt op het theater komen te liggen. Neemt echter niet weg, dat bepaalde activiteiten tijdens de carnaval best in de schouwburg gehouden kunnen worden. Alleen zullen bepaalde plekken daar niet voor in aanmer king komen, zoals de overloop. Want laat maar eens per ongeluk een glas vallen..." frijdag 23 oktober speelt tijdens jaarlijkse Herfstfeest de irayse rockband The Great nholio. he Great Cornholio is een 100 :ent Venrayse rockband, taande uit Erik v.d. Leur (lead ;als, piano, rhythem guitar), oen v.d. Leur (Lead guitar, kground vocals), Maikel 'Bert' sbers (bass) en Marco straaten (drums). 'he Great Cornholio is begin 35 ontstaan uit een vriendengroep speelt tot op heden in ongewij- le samenstelling. leband speelt nederrock (o.a. De st, Van Dik Hout en The Scene) gaat via nummers van Live en ish tot de neo-punk van Green ly en De Heideroosjes. Ook de issieke rock zoals Van Halen en leen komt ruimschoots aan bod. Ifs muziek van de niet langer itaande Venrayse band Kachuk rap wordt niet vergeten. \anvang van dit optreden, in een fstachtig versierde Bonte Koe it hapjes en drankjes, begint rond klok van half tien, de entree is tis. 'oor alle alleenstaanden en engaanden is er vrijdag 30 okto- weer een gezellige dans- en ont- etingsavond bij Dans- tycentrum Janssen, idhuisstraat 6 in Venray. nvang 21.30 uur. Mleengaanden uit de regio zijn harte welkom om in een onge- ongen sfeer andere singles te ont- leten en eventueel een dansje te ken. Kopstoot ien 23-jarige man uit Venray rdt ervan verdacht afgelopen ekend een 27-jarige man uit unen te hebben mishandeld. De Ier is maandagochtend in zijn Ktnplaats aangehouden. De twee nnen kregen zaterdagnacht een lordenwisseling in een cafetaria i de Patersstraat in Venray. De Jraynaar gaf het slachtoffer een Bloot; de Leunenaar verloor drie den. JJL P&U4, Schoolstraat 31, 5801 BN Venray, tel: 0478 - 582215, fax: 0478 - 582215 Waar gastronomie en creativiteit samenkomen. Dagelijks geopend: lunch: van 12.00 tot 15.00 uur diner: vanaf 17.00 - 22.00 uur brunch: uitsluitend op reservering op zaterdag en zondag van 11.30 -14.00 uur woensdag: rustdag Wij heten u graag van harte welkom. Marion en Harold Michiels Telefoon: 582215 Schoolstraat 31 - 5801 BN Venray JJL i Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray eo Op maandag 26 oktober organi seert de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray eo een lezing over de Ontstaansgeschiedenis van de blaas muziek in Venray. Spreker is de heer T. van Els. Wist u dat de oudste muziekver eniging van Venray dateert van 1838? Dhr. Van Els komt met nieu we gegevens over de 'prehistorie' van de Venrayse muziekcultuur. Verder zal hij spreken over het ont staan van fanfare Euterpe 1860) en de ontwikkeling van dorpsfanfare tot blaasorkest. In het st. Elisabeth Ziekenhuis zijn in oktober en november de wer ken van Annet van de Ven en haar zus Rian van Beek te zien. Van Annet van de Ven zijn niet alleen aquarellen maar ook werken waarin zij aquarelverf met Oost- Indische inkt combineert. Haar the ma's variëren van fantasiefiguren, landschappen tot bloemen. Opvallend zijn vooral de felle kleu ren die zij gebruikt. Rian van Beek heeft een totaal andere stijl. Zij gebruikt bij haar aquarellen hoofdzaleijk bloemen in zachte pasteltinten. f Voor meer informatie: tel. 0478- 571915. De lezing vindt plaats in zaal Het Trefpunt in verpleeghuis Beukenrode, aanvang 19.30 uur. Vrij toegankelijk. Het hobby- en creativiteitencen- trum heeft nieuwe activiteiten: stoe- lenmatten en houtsnijkunst. Bij stoelenmatten leert u de tech nieken voor het verwerken van bie zen en riet. Maak of repareer daar om voortaan zelf uw zittingen en rugleuningen van uw stoelen, haard en voetenbankjes. Aanschaf van gereedschap is niet nodig. De kosten voor deze hobby bestaan uit het ver bruik van de gebruikte materialen. Elke dinsdagmorgen van 09.00 tot 12.00 uur. Nieuw is ook de hobby houtsnij kunst. Mogelijkheid hiertoe is op donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Speciaal voor jongeren in verband met werk of scholing. De kosten bestaan ook hier uit het ver bruik van gebruikte materialen. Voor inlichtingen kunt u ons bel len, tel. 512139, maar u kunt ook gerust binnenlopen, bij voorkeur op deze twee dagen bij hobby- en cre- ativiteitencentrum. Prins Bemhard- straat 12a, 5802 BM Venray. r Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Welke reden je ook hebt om te sparen, je wilt in ieder geval maximaal rendement én maximale vrijheid. Dat kan met de Cumulent Spaarproducten. Je kunt deze altijd aanpassen aan jouw levens situatie. Zo spaar je voor een flink kapi taal zonder met handen en voeten gebon den te zijn. Gemakkelijk geregeld bij de Rabobank. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530 300 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl Op zondag 1 november heeft toneelvereniging Crescendo haar premièrevoorstelling van de klucht 'Een schat van een buste'. Deze pre mière vindt plaats in de compleet verbouwde en onlangs geopende schouwburg van Venray. Zondag 15 en maandag 16 november volgen er twee uitvoeringen in de thuishaven van Crescendo in gemeenschaps huis de Smelehof in Ysselsteyn. Op woensdag 9 december is er nog een voorstelling in het gemeenschaps huis in Arcen. Alle voorstellingen beginnen om 20.00 uur. 'Een schat van een buste' is een klucht in drie bedrijven en wordt gebracht in het dialect. Hierin staat het verhaal centraal van een familie bedrijf met Gerard aan het hoofd. Gerard is weduwnaar en woont met zijn dochter en schoonvader in een landhuisje. De zaken gaan niet al te best! Een opdringerige mevrouw Hanekam is bereid te investeren in de zaak, maar daar staat 'iets' tegen over waar de rest van de familie het absoluut niet mee eens is. Grootvader, de oprichter van Gerard's zaak, is permanent in de vorm van een buste (borstbeeld) in het huis aanwezig. En deze grootva der heeft vele verrassingen in petto. De klucht 'Een schat van een buste' staat onder regie van Henk Stevens en staat voor een avond gezellig met elkaar lachen. Kaarten zijn te verkrijgen bij Joke van Asten, tel. 0478-541667 (te bereiken na 16.00 uur). Kaarten voor de uitvoering in de schouw burg in Venray zijn ook via de schouwburg te verkrijgen. Foto: Hein v. Bakel Jera '70 Ysselsteyn presenteert mini-festival met: Op zaterdag 31 oktober is het dan zover. Maar liefst drie bands op een avond op het podium van de Jera'70 in Ysselselsteyn. Allereerst zal de uit Maashees/Nieuw-Bergen afkomsti ge band She optreden. Dit trio is na enkele omzettingen in de band sinds februari 1997 bij elkaar. Ze spelen covers van o.a. Bush, Nirvana, Green Day, maar ook Herman Brood, daarbij hebben ze een groot arsenaal eigen nummers in dezelfde stijl. Dus wat krijg je als je drie gestoorde muzikanten injecteert met een overdosis grunge, dan weet je het antwoord: She. Aanvang optre den 20.30 uur. Hierna zal de Venlose formatie Devils Rope optreden. De band werd in 1995 opgericht en speelt ballads en stevige rock muziek. Devils Rope heeft inmiddels al een demo uitgebracht en vrijdag 30 oktober presenteren ze een mini-cd in café De Splinter in Venlo. In 1997 haalde de band een tweede plek op Vanaf de eerste week van november is in Beukenrode aan de Beukenlaan 5 te Venray weer een expositie te zien. Deze keer gaat het om een expositie van foto's gemaakt door twee Venrayse fotografen, Wiel Reynders en Jaap Kaan. Beide fotografen zijn lid van zowel de fotoclub van Rank Xerox als van de Amateur Fotografen Vereniging Venray. De foto's geven een impressie van het leven en de woonomgeving van de in Venray welbekende 'Dölfke' Schaeffers, een onderwerp dat menig Venraynaar zal aanspreken. De expositie loopt tot begin janu ari 1999 en is dagelijks geopend tus sen 08.00 en 20.30 uur op werkda gen en tussen 10.00 en 20.30 uur in het weekend. het Grand Gala du Zoks en eind 1997 in de finale van Regionaal Kabaal behaalde de gitarist een eer ste prijs als beste gitarist en de band een tweede plaats. Als topper van deze avond zal de formatie Longshot een optreden geven. Longshot is een achtmans formatie uit Amsterdam en speelt niet zomaar muziek, maar een eigen stijl: funk-a-mental ska low-land rock-steady. Longshot mixt rockste ady ska met elementen uit de funk, punk, hiphop, merengue, rock, salsa en klassieke muziek tot een dansba re eigen stijl. De driestemmige blaassectie, zang van Edgar en Frans, aangevuld met raps van Joost, stevige en funky ritmes met vette toetspartijen geven een jaren negentig invulling aan een dertig jaar oude muziekstijl. Longshot speelde reeds in de Melkweg en Paradiso in Amsterdam, ze waren reeds te bewonderen op tv bij Nederland 1 en kranten noemde in juni '97 Longshot samen met Osdorp Posse het hoogtepunt van het Beeckestijn-festival. In de zomer van '97 kwam er ook een eigen cd uit genaamd '0251'. Dus op 31 oktober feest in de Jera'70 in Ysselsteyn. Zaal open om 20.00 uur. aanvang optredens om 20.30 uur. De entree is ƒ5,-. Toegang vanaf 14 jaar en ouder. Jera'70, Peter Janssenweg 12, 5813 BR Ysselsteyn. In het gemeenschapshuis Overloon 14 Oktober Plein te Overloon, wordt zondag 25 oktober een Hobby-kunstmarkt gehouden van 11.00 tot 17.00 uur. Met de don kere dagen voor de deur wordt het weer tijd om een hobby ter hand te nemen. Om hobbyisten in de gelegenheid te stellen ideeën op te doen en anderszins geïnteresseerden de mogelijkheid te bieden veelal nieu we creaties van kunstzinnige aard te zien, wordt ook dit jaar de jaarlijkse Hobby-kunstmarkt te Overloon georganiseerd. De exposanten zijn gaarne bereid alle aspecten van hun werk toe te lichten. Tevens bestaat de mogelijkheid om zich te laten informeren over door de exposanten verzorgde cur sussen. De entree bedraagt voor volwas senen ƒ4,50, met 65-plus kaart 3,50; kinderen tot 10 jaar gratis. Op vrijdag 23 oktober vindt in het Vierlingsbeekse jongerencentrum Gryphus een concert plaats van T- Nailed. Het voorprogramma wordt verzord door h.d. Idaho. Metal meets grunge meets dance. In deze moderne muzikale omge ving beweegt zich T-Nailed. Dé invloeden van de Brabanders lopen van Tool en Soundgarden via Prong en Nine Inch Nails naar The Chemical Brothers. Het debuutal bum Drown is een waardige getuige van deze avontuurlijke crossover. Om deze complexe muziek goed tot haar recht te laten komen, werkt het zestal op het podium met twee drummers. Dat dit T-Nailed live tot een spectaculaire band maakt kun nen de bezoekers van Dynamo Open Air '98 bevestigen. Het Boxmeers/Vierlingsbeekse h.d. Idaho is een jaar actief in de huidige samenstelling. Het vijftal maakt muziek in de stijl van Pearl Jam en is momenteel hard aan het werk met het opbouwen van een eigen repertoire, hetgeen binnenkort uitmondt in een eerste demo. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert begint om 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ7.50. Meer informatie over dit concert is te vin den op Internet http://come.to/gryp- hus Een 35-jarige motorrijder uit Arcen is zondagmorgen gewond geraakt toen hij op De Hoef in Leunen in een flauwe bocht van de weg raakte en in de greppel terecht kwam. De motorrijder keek in de spiegels waar zijn collega-motorrij ders bleven en reed daardoor in de bocht rechtdoor. Hij werd per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd waar bleek dat hij nagenoeg geen verwondingen had. Hij kon weer huiswaarts keren. f4cye*ui<i ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Schraven. F. Schmeetz. M. van Tiel. I. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43. tel. 582824 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 5859U0 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors. G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten. J. de Vocht: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht, 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren I. PEETERS, tel. 077-3981450 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-raail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3