Peel venen: streekcommissie kiest voor landinrichting Zomaarpop '98 Afrika- viering Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Jubileum oefentherapie- Mensendieck PEEL EN MAAS donderdag 22 oktober 1998 - Pagina 20 Grote Kerk Deken: J..Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan: P. Hoedemae- ckers. Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis overl. ouders Neeteson- Cuslers; Jan Arts en Cis Schwachöfer (coll); Gé Vermeulen- Stoks en overl. ouders Stoks-Bonn; overl. fam. Van Goch-Stein en overl. lam. Van Goch-Bertrams; Jaap Hendricx. Zondag: 9.30 Latijnse hoogmis voor overl. fam. Coenen-Coopmans (OC); jrd. Wim v. Ham en overl. fam. 11.00 H. Mis Jan Ruijten; Martien Hendriks (coll); Joos Buyssen; Sraar Spee; jrd. Jo v. Oers. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte; Kitty Pouwels. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Anny v. Stiphout-Keyzers en fam; Wim Janssen en overl. fam. Janssen-Voermans. Woensdag: HH. Simon en Judas. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Nelly Jans-Beken-Thuijls (buurt); jrd. Til Janssen-Pelzer. Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor de eenheid van onze kerkgemeenschap. Vrijdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Misouders Kleuskens-Achten. Dienbeurten: za 19.00: Kevin, Marlijn. Job en Cas; zo 9.30: dhr. Truyen en Vosbeek, Koen en Ties; 11.00: Marco, Loek, Rowan en Sjoerd D. Lectoren: za. 19.00: L. Truyen; zo 11.00: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lector: G. Olislagers. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de kapel van het Vincentiushuis. Voorganger: W. den Hartog. Woensdag: 11.00 Liturgieviering in de kapel van het Vincentiushuis. 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 16.00-17.00 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 14.00 H. Mis voor de Derde Orde bgv 140 jaar bestaan afd. Venray. 16.30 Doop Pim v. Rijt. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang. Geen Kinder woorddienst; Ger Duijkers (verj.); Th ij Thuijls; Johan Lichteveld; overl. ouders Verbruggen-Jacbos; lev. en overl. fam.Swinkels. Zondag: 8.30 Teng Hendrix. 10.30 M.m.v. Zangers van St. Frans; Jacobus Naus; jrg. Martien v.d. Brandt; jrg. Ben Albers; overl. ouders Colsen-v.d. Wiel; Wim Peeters; jrg. Cato Flinsenberg- Gooren. 12.00 Doop Yael v. Gerven. Weg i.d. Berg 2. 12.30 Doop Loek Michiels. Kruisstraat 30. Maandag: 18.30 Grad Hermsen (coll). Dinsdag: 18.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. Woensdag: 18.30 Voor slachtoffers in de Derde Wereld. Donderdag: 18.30 Voor de zieken van onze parochie. Vrijdag: 14.00 Huw. Anita Kusters en Bas Ebben, Mina Krusemanstr. 18. 18.30 Voor wereldvrede. Gedurende de maand okt. zal elke ma- t/m vr.avond om 18.10 uur de Rozenkrans gebeden worden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou tering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray- Zuid; .lep Jansen; fam. Martens- Michiels; jrd. Jac v. Ass; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kind.; Antoon Huijs (coll). Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Frits v.d. Berg; Sjang Joosten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Vooreen zieke. 10.00 Gest. jrd. Mia Houba; gest. jrd. Piet v. Hout; overl. ouders Camps- Willems; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Top bijz. int. (met Rozenkran sgebed) Dinsdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen (met Rozenkransgebed). Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten. 19.00 Plechtig Lof met Rozenkransgebed. Donderdag: 9.00 Gest. jr. Hubertus Jenneskens (met Rozenkransgebed). Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor een goede uitkomst (met Rozenkransgebed). Misdienaarsbeurten: za 19.00: Daan en Derik Gloudemans, Jom en Lanrs Kessel; zo 8.30: Job Euwes, Luuk Gielens, Lennart Peeters, Willem Verheijen; 10.00: Mieke v. Bracht, Brandy v. Dyck, Susan Felder, Geertje de Kleijn. Parochie Oirlo Vrijdag: 13.30 PI. huw.mis bruid spaar Michels-Lommen. Zaterdag: 13.30 PI. huw.mis bruid spaar Zanders-Hendrix. 19.00Gez. H. Mis (Dameskoor); overl. ouders Peeters, Sanders, Achten, Wijnhoven en zoon Jan; overl. ouders Nelissen-Gerards (verj.); Sjaak Bots; Petrus Muijzers, Maria v.d. Sterren en kinderen; To Vogelzangs-Jeurissen (Ouderver. St. Machutus). Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Wim Steeghs en Louisa Lucassen. Woensdag: 9.00 H. Mis overl. fam. Stevens-Steeghs. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart van Jezus en voor priesterroepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Feestelijke viering t.g.v. 60-jarig koorjub. Handrie Wismans; overl. ouders Van Kuyck en kinderen; jrd. Peter Ewals en Carolina Rambags; overl. ouders Maes-Baeten en zoon Martein. Na afloop van de H. Mis wordt Handrie Wismans een receptie aan geboden in gemeenschapshuis de Wis, waar iedereen in de gelegen heid wordt gesteld de jubilaris te feliciteren. Tijdens deze viering collecte voor Wereldmissiedag. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). De Allerzielenviering op 1 nov. zal in onze parochie gehouden worden op zondagmiddag om 15.30 uur. Misdienaars: za: Marian, Elleke, Yvonne Claessens en Roel. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Contactadres 'Zorggroep': Ans Kunen, tel. 571454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen 30e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Sjaak Classens en zoon Gerrit; Toon v. Cuijck, Jan v. Cuijck en echtgen. en overl. fam., Frans Rongen en overl. fam.; Grad Koonings en Leida Koonings-Hermans; Sjeng Vullings en Laura Joosten en overl. fam. Manders-Hendrikx; wkd. Marie Stevens-Vandevenne (4); mndd. Frans Fleurkens en overl. fam. Fleurkens-Peeters; gest. jrd. Martin v. Dijck, Nellie v. Dijck en overl. ouders; gest. jrd. Ferdinand Beerkens, echtgen. en zoon Antoon; gest. jrd. Harrie Versteegen en Marie Versteegen-Moorrees; gest. jrd. Teng Jenniskens. Zondag: 10.00 Hgm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen; Wiel Keijsers; gest. jrd. Sjang Heesen. 14.30 Doopviering Daan Weijs. Maandag: Geen avondmis. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. Jan Verheijen; Piet Bouten. Vrijdag: 19.00 Lsm. Frans Baltussen, Willem Baltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen; wkd. Marie Stevens-Vandevenne (5). Misdienaars: za 19.00: Mark Weijs en Benny Janssen; zo 10.00: Jop Janssen en Jonas Vergeldt; weekb.: Groep 3. Lectoren: za 19.00: Els Wijnhoven; zo 10.00: Lies v. Bavel. Gedoopt: Jens Smeets, Vullingsstraat 4; Jarno Peeters, Vicarieweg 72; Jeroen Vullings, Van Megenstraat 19. Opbrengst kerkdeurcollectie Wereldmissiedag: ƒ323,60. Rectoraat Heide Zondag: 30e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis jgt. Nella Claes- Derikx. Misd.: Ivo, Joost, Frank, Manon, Joke. Na de H. Mis kerkdeurcoll. voor Wereldmissiedag. Donderdag: 18.30 H. Mis. Misd.: Mieken en Martin. Rectoraat Veulen 30e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Gezamenlijke Congo-viering in de kerk te Heide door de kinderen van de basisschoc' van Veulen en Heide. In Veulen is dan geen dienst. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Piet Verstappen en Nel Vervoort; jrd. Albert Fleurkens en Fien Fleurkens-Keijsers; overl. ouders Kuunders-van Dijck en zoon Frans; lev. en overl. leden SV Ysselsteyn; mndd. Jeu Spreeuwen- berg; Helena Flinsenberg-Arts; Gerrit Flinsenberg. Zondag: 10.00 Jrd. Andreas Philipsen; Ties Peeters. Maandag: 19.00 Jrd. Theo Vollenberg. Woensdag: 19.00 Uit dankbaarheid voor een 80-jarige. Vrijdag: 19.00 Voor de zieken van de parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Bram en Niels; zo 10.00: Sandra, Marian, Ronny O. en Ronnie P.; ma 19.00: Paul en Daan: wo 19.00: Anneke en Maartje: vr 19.00: Linda en Rinske. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Maria Sibylla Pubben. Misd.: Johan Hoedemakers en Richard Engels. Zondag: 10.00 Overl. van fanfare St. Oda en herdenking van 80-jarig bestaan; jgt. Teng Michels. Misd.: Marieke v. Rheden en Anke Poels. Woensdag: 19.00 Jgt. overl. ouders Gellings-Jilisen; jgt. Hub. Verstegen en Martien v. Tilburg; jgt. Carolina v. Dijck; lev. en overl. fam. Janssen- Pubben; Peter Mathijs Gielen, echt gen. en overl. kinderen; Bernard Gielen en Maria Arts en overl. fam. Kerk poetsen: mevr. Franssen-Arts en Poels-Nooyen. De collecte voor de Wereldmissie dag bedroeg ƒ217,30; dank aan alle gevers. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 Dankbaarheid fa. V.d. Heuvel-Peters. Donderdag: 19.00 Bidden van het Rozenhoedje. Misdienaars: zo: Bonnie, Laura, Karin v.d. H., Anita. Lezers: zo: Maria Lenkens. De Missiecollecte heeft ƒ133,50 opgebracht. Hartelijk dank hiervoor. Het Ceciliafeest zal dit jaar zijn op 24 nov. Rectoraat Smakt Zondag: 30e Week door het jaar; 21e Zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis Ria v.d. Oord-Berge; Amoldus Reijnders; fam. Philipsen- v. Dijk; ouders v.d. Winkel-Geurts; overl. fam. Seijkens-Fleurkens; Harrie Beckers (buurt); mevr. Ellis v. Zwamen-Claessen; Annie Janssen v.d. Sluis en overl. fam. Lectrice: Olga v.d. Meer. Dienb.: Eefje Koopmans. 15.00 Doopviering fam. Fransen. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis M.F.A. Kramer; Harrie Beckers. Vrijdag: 14.30 Gebedsdienst b.g.v. 40-j. huw.jub. fam. Martens. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 25 oktober zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Wandelt u met God? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanslaande zondag 25 oktober is er weer een eucharistieviering van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: 'Herder is Jahweh, het ontbreekt mij aan niets'. Voorganger is pastor Fr. Meyer. Plaats: kapel van het bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 25 oktober om-10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals, Horst, 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: Volgende week zijn er i.v.m. de herfstvakantie geen catechisaties. Zangkoor: Op donderdag 22 okt. om 20.00 uur. Iedereen boven de 16 jaar is hartelijk welkom. Bijbelgemeente Venray Hartelijk welkom in de diensten (evangelische, baptistische) die gehouden worden in wijkgebouw 't Stekske, Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden gemeente: ontmoe ting, vriendschap, aandacht en zorg! Voor de kinderen is er iedere zondag zondagschool en er is een crèche voor de allerkleinsten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de mogelijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Ook diverse gespreksgroepen rond om de Bijbel door de weeks. Inlichtingen: tel. 586001, R. Lammers. Peel&Maas on line http:www.tref.nl/ peel&niaas/tpkrant OctcCe foto- Hengelsportvereniging De Roerdomp zond deze helaas slech te foto in. Het zijn de leden, vis sers, van omstreeks 1958, dus veertig jaar geleden. De oprichters van De Roerdomp waren Frans Hendriks en Jaap Janssen, beiden bewoners van de Langstraat. Het ledenbestand is in die veertig jaar gegroeid van de enkele leden op de toto van toen naar ruim 450 leden nu. De leden achteraan zijn v.l.ri.r.; Marinus Hendriks, Jaap Janssen, Matt Bonants (voorzitter in die tijd), Leo Swinkels, Frans Hendriks, Gerrit Rongen, Teng Janssen, Chris van Hoof, Wim Janssen en Jeu Coppens. Zittend v.i.n.r.: Teng Jacobs, Harry Hendriks en Mathie Hendriks. Jan v.d. Putten Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. In het weekend van zaterdag 24 en zondag 25 oktober 1998 zullen Ben en Mary v.d. Boom in de kerk van Heide twee Bantoe-vieringen verzorgen. Ze zullen dit samen doen met leerlingen van basisschool De Hei uit Heide en Antonius uit Veulen, ook de werkgroep Afrika- viering en ouders van de kinderen zijn betrokken bij de voorbereiding en uitvoering van de viering. Kinderen zullen Congolese liede ren zingen, Afrikaanse instrumenten bespelen, de kleurrijke kleding dra gen van Afrika, verhalen vertellen uit Congo, met kalebassen en man den lopen, kortom in Afrikaanse stijl een eucharistieviering houden. Al deze elementen van de Bantoe viering tezamen blijken een indruk wekkende en indringende methode om kinderen, maar ook volwassenen iets van het Afrika-gevoel te laten ervaren. Zo wordt de boodschap overgebracht, dat Afrika niet alleen ellende is, maar dat het ons meer te bieden heeft dan wij kunnen ver moeden. Ben en Mary v.d. Boom, die jarenlang als missionaris en ontwik kelingswerker in Congo hebben doorgebracht, waren na hun terug keer in meer dan 150 parochies en 200 scholen in Nederland, Duitsland en België te gast om met dit project een ander gezicht van Afrika te laten zien. Een Congo dat levenskracht en jeugdig elan uitstraalt en jong en oud op een goede manier bij de Afrikaanse werkelijkheid betrekt. Voor scholen dient het project vaak als een stimulans en een begeleiding van reeds bestaande ontwikkelings projecten. Ter voorbereiding op de Afrika- viering is op beide scholen een pro ject uitgevoerd rond het thema 'samen leven'. Een onderdeel hier van was de Afrika-werkdag. Ben en Mary v.d. Boom hebben op deze dat de kinderen informatie gegeven over het leven in Afrika. Naast informatie was er ruimschoots aan dacht voor de doe-activiteiten. Na elke viering is er een kleine verkoop van o.a. muziekcassettes waarop o.a. liedjes die ook door de kinderen in de vieringen zijn gezon gen, handgeschilderde kaarsen enz. De opbrengst hiervan is bestemd voor een centrum voor dakloze jeugd in de miljoenenstad Kinshasa- Congo. Dit Bantoe-project was genomi neerd voor de Bisschop Ernst Prijs voor Diakonie 1996. Deze prijs is bedoeld als erkenning en stimulans voor activiteiten op diakonaal gebied, die in één of meerdere opzichten opmerkelijk genoemd kunnen worden. De Evenaar De artikelen die de Wereldwinkel verkoopt zijn afkomstig van kleine productiegroepen uit ontwikkelings landen. Een deel van de productie is voor de inlandse markt, voor een ander deel wordt een eerlijke prijs betaald door een alternatieve importorganisatie. De grootste Nederlandse alternatieve importor ganisatie is Fair Trade in Culemborg. Hierna komt o.a. de Evenaar. Sinds 1 april 1998 is deze gefuseerd met het Belgische Oxfam Solidariteitsfonds en heet nu Stichting de Evenaar Projecten. De Stichting is gevestigd in het Noord- Brabantse Liempde. Geimporteerd wordt b.v. aardewerk uit Mexico, manden uit Madagascar en houtsnij werk uit India. De Stichting wordt gerund door de heer Huub Bosse en zijn vrouw, uiteraard samen met een aantal medewerkers. In het voorjaar bezoeken zij zoveel mogelijk produ- centengroepen. Voorafgaand aan het bezoek is er onderzoek gedaan naar verbetering en verandering van de producten. Aan de andere kant van de lijn zijn nieuwe producten bedacht, getekend of geboetseerd en iedereen staat open voor nieuwe ideeën. De intentie van de bezoeken is velerlei van aard: hoe is de situ atie van de producent en zijn/haar familie - in vergelijking met eerder; zijn er wel of geen tegenslagen in verband met klimatologische of politieke aspecten; uitwisseling of opmerkingen over kwaliteit van geleverde producten. Door middel van tijdschriften over huis-, tuin- of woonideeën krijgt de producent inzicht in de kleuren, smaken en stijlen van de Europese markt. Soms voldoet een producent niet aan de gestelde eisen. Als, ondanks veel energie en tijd om het bedrijf nieu we impulsen te geven, resultaat uit blijft wordt de samenwerking beëin digd en er wordt een nieuw project gezocht. Naar aanleiding van een bestelling wordt een hele handelscy clus op gang gebracht: vooruitbet aling aan de producenten, monster zendingen, informatie over vorderingen in het productieproces en/of over problemen die de lever tijd kunnen beïnvloeden. De Evenaar Projecten heeft in Zuid- India ook een medewerker gestatio neerd om producenten te begelei den. De Evenaar verzorgLieder jaar heel veel kerstpakketten. Op 26 oktober is de Henseniusstraat aan de beurt voor een nieuwe riolering. Hierna krijgt de straat bredere trottoirs. Kortom, de Henseniusstraat wordt opgewaar deerd. Ondanks de rommel van de werkzaamheden blijft de Wereldwinkel op nummer 3a gewoon open, iedere dag. Tel. 588571. De Nederlandse Vereniging van Oefentherapeuten-Mensendieck bestaat 70 jaar. De jubilerende oefentherapeuten vieren deze mijl paal met de campagne '70 jaar met beide benen op de grond'. Op dins dag 27 oktober staat het programma 2 voor Elkaar (Nederland 2, 17.00- 17.25 uur) geheel in het teken van oefentherapie-Mensendieck. In de uitzending behandelt een oefenthe rapeut een patiënt met nekklachten. Een huisarts en een oefentherapeut lichten in de studio de beelden toe en beantwoorden vragen van de pre sentator. Tevens wordt in het pro gramma aandacht besteed aan de opleiding oefentherapie- Mensendieck. Oefentherapeuten-Mensendieck zijn buiten het behandelen van men sen met klachten ook preventief werkzaam. Ter voorkoming van beroepsklachten geven zij trainin gen bij bedrijven en beroepsoplei dingen. Ook zijn zij werkzaam met doelgroepen zoals onder andere zwangeren. kinderen en ouderen. De therapie richt zich op het ver beteren van de houding en de manier van bewegen van mensen. De behandeling verhelpt bestaande klachten en zorgt ervoor dat proble men in de toekomst worden voorko men. Kerngedachte van de therapie is zelf doen, zelf zien, zelf doorvoe len en zelf oordelen. De patiënt krijgt praktische oefeningen op zodanige wijze aangereikt, dat hij die uiteindelijk in het dagelijks leven, thuis, op het werk en bij spor ten kan toepassen In haar vergadering van 8 oktober te Asten heeft de Streekcommissie Peelvenen unaniem ja gezegd tegen landinrichting. Voor de ontwikke ling van de natuur en het behoud van een perspectiefvolle landbouw is landinrichting een goed instru ment. Wel kijkt de streekcommissie heel kritisch naar de toepassing van land inrichting in de komende jaren. Zij verwacht veel van de herijking van de landinrichting zodat het instru ment in de toekomst slagvaardiger en gerichter kan worden ingezet. De streekcommissie, bestaande uit vertegenwoordigers vanuit de landbouw, natuur en recreatie, als mede gemeenten en waterschappen, is bij de keuze voor landinrichting niet over een nacht ijs gegaan. Bij de instelling van de commissie in 1996 hebben de leden reeds aan gegeven de voor- en nadelen van het instrument landinrichting zorgvul dig te willen afwegen. Belangrijk bij die afweging is de projectnota Peelvenen. De commis sie is de afgelopen twee jaar inten sief bezig geweest bouwstenen voor deze nota te ontwikkelen. Zo wordt er onder andere een landbouwvisie, een waterwensenkaart voor zowel natuur als landbouw en een recre atief zoneringsplan voor de Peelvenen opgesteld. De projectnota is nu in concept gereed. De komende maanden zal de nota in nauw overleg met bewo ners en organisaties in de streek ver der worden aangescherpt. De Streekcommissie Peelvenen is op 4 juli 1996 ingesteld. Er is een intentieverklaring opgesteld die is ondertekend door diverse belangen organisaties uit de streek en door diverse belangenorganisaties uit de streek en door de Stuurgroep NUBL (Nadere Uitwerking Brabant Limburg). De streekcommissie is ingesteld om - in zo goed mogelijke afstemming met andere belangen - de geplande doelen van rijk en pro vincies te bereiken. OJC Watjang?!? Oirlo Het is weer zover! Op 24 en 25 oktober 1998 organiseert OJC Watjang uit Oirlo wederom het jaar lijkse popfestival Zomaarpop. Hel is al weer voor de dertiende keer dat OJC Watjang?!? voor jullie een pro gramma heeft samengesteld met bands vol met enthousiaste, aanstor mende muzikanten. Het accent ligt als vanouds op regionale gerechten, maar we hebben ook dit jaar weer een aantal landelijke lekkernijen. Op zaterdag 24 oktober zal Full of Fun het spits afbijten. Deze punk rock band uit Wanssum bestaat pas ruim een jaar, maar heeft intussen al op vele regionale podia van zich laten zien en vooral van zich laten horen. Ze spelen niet alleen zeer geslaagde covers van onder andere Millencolin en Lagwagon maar ook eigen num mers. Eén ding is zeker: Fun kun je zeer zeker beleven aan deze band. Na Full of Fun is het de beurt aan Once in a Blue Moon. Deze Brabantse band heeft niet alleen een originele naam, de muziek is dat ook zeker. Voor het merendeel speelt de band eigen nummers. Deze nummers zijn zowel Engels- als Nederlandstalig en geïnspireerd door de stijl van Live, Bush en Pearl Jam. Aan podiumervaring heeft de band geen gebrek: ze stonden al in de voor programma's van onder andere De Dijk, Rowwen Hèze en de Band zon der Banaan. Als afsluiter op de Zomaarpop- zaterdag staat er dit jaar iets heel bij zonders: de Cords. Na twee Europese, drie Amerikaanse en een Australische toer, optredens op onder andere Lowlands. Noorderslag (twee maal). Dynamo en Roskilde komen ze nu langs in Oirlo voor een optreden. De muziek die deze band speelt wordt omschreven als noise-pop. Zoals gebruikelijk zal ook het jonge regionale tlent zich weer mogen bewijzen op Zomaarpop '98. Daarom zal de band Cleech de twee de dag van Zomaarpop mogen ope nen. Het is een geheel Venrayse band met enkele veelbelovende jonge muzikanten. Het trio bestaat uit de klassieke samenstelling: drums, bass en gitaar en ze zullen de beste num mers uit de afgelopen jaren ten geho re brengen. Ook de Boxmeerse band Louis behoort zeer zeker tot de categorie 'veelbelovend jong talent'. Nauwelijks een jaar oud speelden ze al twee nummers live op Radio 3FM. Dit was de aanzet tot een heleboel nieuwe optredens. Zelf noemen ze hun muziek Pop of Indië Rock. Hun inspiratie halen ze uit bands als Ceasar, The Who, Benjamin B, Sonic Youth en Weezer. Na dit Boxmeerse talent begint het echter werk. Given zal immers het podium beklimmen. Met hun krijsen de zang, een zware bass, een agressie ve gitaar en explosieve drums zullen ze alles en iedereen op zijn/haar grondvesten laten suddenren. X-Ray- Hardcore noemen ze het (groten deels) zelf geschreven repertoire. Al met al een garantie voor een knallend optreden. Vervolgens is het de beurt aan Army of Darkness. Deze band bestaat uit drie Amerikanen en een Nederlander. Ze spelen onder andere punk, metal, funk en rock. Deze band zal dus zeer gevarieerde muziek uit de boxen laten knallen. Iedereen die na deze band nog zin heeft om verder te feesten mag Rudeness Empire beslist niet missen. Twee dames en zes heren spelen SKA zoals SKA moet klinen: swingend, uitbundig, vrolijk. Na de Melkweg, Tivoli, de Effenaar en het Noorderligt zullen ze ook Zomaarpop helemaal plat weten te krijgen. De grote afsluiter van Zomaarpop is het voor iedereen bekende Unyx. Het is snel gegaan met deze band en het einde is nog lang niet in zicht. Hun nieuwe cd zal namelijk rond Zomaarpop '98 in première gaan en daarna zullen ze verder gaan met het veroveren van Nederland. Met hun zeer aanstekelijke en dans bare mix van techno, hiphop, jungle en acid weten ze het publiek precies te geven waar het om vraagt. Onder in de soos zal er op zondag om 19.00 uur een optreden zijn van Didgendat. Deze band is speciaal voor Zomaarpop opgericht en zal door gebruik te maken van een didge- ridoo, een gitaar zorgen voor een optreden dat niemand zal vergeten. Op zondag zal dj Jorrit na afloop onder in de soos een spetterend optre den verzorgen. De entree op zaterdag 24 oktober is ƒ10,- en de zaal zal om 20.00 uur open zijn. De entree op zondag 25 oktober is ook ƒ10,- en de zaal zal nu om 14.00 uur haar deuren openen, i Kom wel op tijd want vol=vol!

Peel en Maas | 1998 | | pagina 20