ZONWERING ROLLUIKEN Harold Of LENSSEN VERA Venray B.V. Tegenvaller bedrijventerrein Ysselsteyn Vrijwilligers maken optimale ouderenzorg mogelijk Ons Genoegen wil verhuizen naar sportpark in Ysselsteyn Collectief surveilleren in winkelcentrum Stap eens binnen bij Irish Express Logistics Grotesk, belachelijk en érg komisch Jongeren aangehouden Poëziewedstrijd voor jongeren girtpEEL EN MAAS donderdag 15 oktober 1998 - Pagina 5 Het eierpakstation Ovocare komt definitief niet naar het agrarosch bedrijventerrein in Ysselsteyn. De provincie Limburg staat geen ver soepeling toe in het bestaande bestemmingsplan, dat voorziet in kavels van hooguit 3000 vierkante meter. Wethouder Jan Houba meldde dat maandag in de commissie Financille en Economische Zaken. Ondanks een lobby van de gemeen te Venray bleef de provincie bij haar standpunt. Ovocare had graag 20.000 vier kante meter gehad, maar paste dat aan naar 7.000 toen dat niet moge lijk bleek. Ook dat laatste voorstel haalde het niet. De provincie heeft het Ysselsteynse bedrijventerrein voor lokale bedrijven bestemd. Venlo en Venray zijn aangewezen als locatie voor grote bedrijven, ter wijl agri-bedrijven naar Horst mogen. De komst van Ovocare naar Ysselsteyn past niet in dat beleid. Overigens heeft het bedrijf een kavel op Smakterheide als alterna tief in optie gekregen van de gemeente. Het is nog niet bekend of Ovocare ook daadwerkelijk hiervan gebruik maakt. Wethouder Houba sprak de hoop uit, dat ze positief zullen besluiten. "Het zou jammer zijn als het bedrijf niet naar Venray komt". Zes jongeren uit Castenray. in de Èftijd van 17 tot en met 19 jaar, i begin oktober door de politie i het district Land van Cuijk aan- ;ehouden. De jongens hebben lekend tijdens de kermis in Jverloon, medio augustus, een taxi- msje te hebben vernield. De schade 5 niet bekend. De jongeren hebben nmiddels een dagvaarding gekregen wanneer zij zich voor de echter moeten verantwoorden. Het Literair Café Venray-regio ganiseert in samenwerking met de ibliotheek Venray een poëziewed- rijd voor scholieren in het voortge it onderwijs. Jongeren van 14 tot •n met 16 jaar die wonen in de Peelregio kunnen aan deze wed strijd deelnemen. In de afgelopen weken hebben ruim twintig middelbare scholen in de regio van Blerick tot en met Boxmeer en Uden en Weert hierover Ien brief ontvangen. De jongeren linnen via school, maar ook indivi- ueel deelnemen aan de wedstrijd. Het thema van het gedicht is: toe- omst, eeuwwisseling, het jaar 2000 Bijvoorbeeld: Toekomst? Help! Of >ewoon: Tweeduizend. Of: :euwwisseling, nou en? Geeuw, weer een eeuw? Of over een betove rend mooie toekomstdroom.) Men mag één gedicht inzenden, in minimaal 50 en maximaal 150 woorden. Het thema moet in het gedicht terug te vinden zijn of er üthans raakvlakken mee hebben. De uiterste inzenddatum is 1 febru ari 1999. De gedichten kan men stu ren naar: Poëziewedstrijd voor jon geren, t.a.v. Toos van Ooi, lenseniusstraat 53, 5801 AW Venray. Hel gedicht moet voorzien zijn van voor- en achternaam, geboorte datum. adres en telefoonnummer. Het gedicht mag niet eerder gepu bliceerd zijn. Te winnen zijn geschenkbonnen Ier waarde van 150, 100 en 75 gul den. De eerste prijswinnaar komt levens in het bezit van de wisseltro fee. Voor meer informatie of het volle- ige wedstrijdreglement kan men aellen met Toos van Ooi, tel. 0478- 589352. De prijsuitreiking vindt plaats op vrijdag 23 april 1999 om 19.00 uur in de ontvangstruimte van de Bibliotheek Venray aan de Merseloseweg 1. Controle vreemdelingen Donderdagmorgen is door de lolilie en vreemdelingendienst van iet Land van Cuijk. in samenwer king met de arbeidsinspectie een controle verricht bij een champig nonkwekerij in Overloon. De con trole was gericht op overtredingen van de Wet Arbeid Vreemdelingen en de Vreemdelingenwet. In de kwekerij werden veertien vreemde lingen met de Poolse nationaliteit aangetroffen. Bij onderzoek bleek dat ze daar al enkele maanden werkten zonder in het bezit te zijn van een tewerkstel lingsvergunning. Deze vreemdelin gen worden uit Nederland verwij derd en tegen de werkgever wordt proces-verbaal opgemaakt. Auto uitgebrand Door nog onbekende oorzaak is zondag rond het middaguur op de Peelweg in Ysselsteyn de auto van een 48- arige automobilist uit Helmond in 'rand geraakt. Het voertuig werd geheel in de as gelegd. De brand weer had ruim drie kwartier nodig om het vuur te blussen. Er raakte niemand gewond. Autodiefstal Vorige week vrijdagmiddag bleek vanaf het parkeerterrein aan de Stationsweg in Venray een groene Honda Civic te zijn gestolen. De auto is eigendom van een 53-jarige man uit Blitterswijck en heeft een waarde van ongeveer duizend gul den. Dagopvang St. Joriskwartier Venray viert eerste lustrum De dagopvang voor ouderen in het St. Joriskwartier aan de Burgemeester Esserstraat in Venray bestaat vijf jaar. Het pro ject, dat door Stichting Syntese met behulp van vrijwilligers wordt ingevuld, heeft tot doel om ouderen die zich thuis vaak een zaam voelen een dag in de week op een gezellige, creatieve en pro fessionele manier op te vangen en bezig te houden. Daarnaast is de opvang bedoeld om ouderen, die vanwege de verzorging van hun partner moeilijk van huis weg- kunnen, een dag te ontlasten. "Deze mensen kunnen dan vrij dags bijvoorbeeld eens op hun gemak boodschappen gaan doen in de wetenschap dat hun partner in het St. Joriskwartier prima wordt opgevangen", zegt Jeanette Janssen van de afdeling Ouderenwerk van Synthese, die het project coördineert. Momenteel nemen zeven ouderen van 75 jaar en ouder deel aan de dagopvang in het St. Joriskwartier. "We streven naar tien mensen maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan", aldus Janssen. "De opvang die wij bieden is met name bedoeld Vrijwilligers spelen volgens Jeanette Janssen een zeer belangrij ke rol bij de dagopvang voor oude voor ouderen die nog vrij zelfstan dig zijn en geestelijk in redelijke tot goede conditie. Het zijn vaak men sen die zich thuis eenzaam voelen of niet goed tegen massale drukte kun nen. Tja..en dat is een doelgroep die je niet zo gemakkelijk bereikt. Meestal schrijven ouderen zich in voor de dagopvang op aanraden van familie of een huisarts. Verder moe ten we het hebben van mond-op- mond-reclame. Op dit moment weten misschien nog te weinig men sen dat in het St. Joriskwartier een dagopvang bestaat. Ouderen die intensieve zorg nodig hebben, kun nen hier echter niet worden opge vangen. Het huidige budget - we werken immers uitsluitend met vrij willigers - laat dat helaas niet toe", verduidelijkt Janssen. SUPERGEZELLIG De dagopvang, zoals in het St. Joriskwartier, neemt binnen de zorg verlening een unieke plaats in. co KEUKENINRICHTING (0478)539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Handboogschutterij bereikt principe-akkoord Handboogschutterij Ons Genoegen heeft plannen om te verhuizen naar het sportpark in Ysselsteyn. Ons Genoegen heeft met de gebruikers, de voetbal- en korfbalclub. een principe akkoord bereikt om een deel van het sportpark in gebruik te mogen nemen. Dat stelde wethouder Jan Driessen dinsdagavond in de com missievergadering welzijn. Handboogschutterij Ons Genoe gen heeft nu nog haar schietbaan in een aan het gemeenschapshuis gren zende ruimte. Indien de vereniging verhuist, ziet Driessen een moge lijkheid om peuterspeelzaal De Calimero's in het leegkomende gebouw onder te brengen. De peu terspeelzaal heeft nu een ruimte in jeugdgebouw De Koel, waar ook jongerensoos Jera in is gehuisvest. Een verre van ideale situatie, zo zei Driessen dinsdagavond. In de ont werpbegroting voor 1999 staat voor de renovatie van De Koel een post van 150.000 gulden. Indien De Calimero's verhuist, ontstaat een geheel andere situatie en dient dit plaatje aangepast te worden. Op welke termijn de verhuisplannen definitieve vormen aan kunnen nemen, is nog onduidelijk. De be trokken verenigingen en instellin gen voeren op dit moment overleg. Waarschijnlijk in de eerste helft van 1999 komt er meer duidelijkheid. Als alles volgens plan verloopt, zou aan het eind van volgend jaar een en ander gerealiseerd kunnen zijn. Geen slimme aangifte Een 25-jarige bewoner van de Bachstraat in Venray ontdekte in de nacht van vrijdag op zaterdag drie hennepplanten van zijn balkon waren gestolen. Hij wilde aangifte doen bij de politie om zodoende de schade op zijn verzekering te kun nen verhalen. Nadat de man duide lijk was gemaakt dat het bezit van de planten verboden is en de verze kering daarom de schade niet zal vergoeden zag hij af van de aangif te. Janssen: "Ons werk is bijvoorbeeld tegengesteld aan dat van de vrijwil lige thuiszorg. Wij halen de mensen het huis uit om ze vervolgens opvang te bieden, de vrijwillige thuiszorg verzorgt mensen aan huis. Wij richten ons alleen op mensen van 65 jaar of ouder, de thuiszorg biedt hulp aan een bredere doel groep, waaronder zieken, ouderen en verstandelijk gehandicapten. Daarnaast is er ook een verschil tus sen de dagopvang in het St. Joriskwartier en die in woonzorg centra zoals het Schuttersveld in Venray. Bij ons wordt zorg verleend door externen, terwijl in het Schuttersveld eigen personeel uit voering geeft aan de dagopvang. De zeven ouderen die momenteel in het St. Joriskwartier worden opgevangen, worden iedere vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur door vijf vrijwilligsters in de watten gelegd. Nelly Nellen uit Oostrum is een van die vrijwillige medewerksters. Zij legt hoe zo'n dag eruit ziet. 's Morgens wordt er onder het genot van een kopje koffie en een koekje bijgepraat. Gewoon gezellig klet sen. Daarna gaan we altijd iets cre atiefs doen, zoals schilderen, knut selen of vouwen. We proberen om de twee weken iets anders te doen. Om 12.00 uur is het etenstijd. We hebben drie koks die de ouderen op toerbeurt de heerlijkste gerechten voorschotelen. Ook het koken gebeurt door vrijwilligers, 's Middags gaan we meestal rummi- cubben. Om 14.30 uur is het weer tijd voor koffie. Het is gewoon supergezellig en ook de vrijwillig sters kunnen perfect met elkaar opschieten", aldus Nellen. VERRASSING "De ouderen zijn uitermate tevre den over het project", gaat Janssen verder. "Er zijn er bij die 's morgens al een half uur voor aanvang aanwe zig zijn. Ook wordt regelmatig gevraagd of we het aantal dagen niet kunnen uitbreiden. Helaas is dat op dit moment niet mogelijk. Met het huidige budget moeten we iedere keer weer de touwtjes aan elkaar knopen om een zo optimale service te kunnen bieden. Tot nog toe lukt dat goed, dankzij de fantastische inzet van onze vrijwilligers. De deelnemers mogen ook niet teveel gaan betalen. Ze krijgen nu een compleet verzorgde dag aangeboden voor slechts 11 gulden: ƒ8,50 voor het eten en 2,50 voor de drank en het materiaal dat nodig is om te knutselen. Iedere deelnemer moet tevens zelf het vervoer betalen maar dat is voor niemand een probleem. Ze komen met de streektaxi of wor den door een familielid gebracht." Op vrijdag 16 oktober wordt in het St. Joriskwartier op sobere wijze het eerste lustrum gevierd. "We zul len zeker iets speciaals doen voor ons groepje ouderen. Wat dat is blijft nog een verrassing", besluit Janssen. gegarandeerd goed! Industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486 Zonwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE Winkelcentrum wil Intergarde BV inschakelen Het bestuur van Winkel Centrum Venray wil Intergarde BV inschakelen voor het collectief surveilleren in het winkelcen trum. Winkelcentrum Venray heeft daarvoor bij Intergarde BV een offerte opgevraagd. Bij een deelname van 100 bedrijven dient elke ondernemer 50 gulden per maand bij te dragen in de kosten. Doel van het collectief surveille ren is om via gerichte controles onregelmatigheden in het winkel centrum te signaleren zodat tijdig en adequaat actie kan worden onderno men naar ondernemer, politie en/of brandweer. Uit praktische overwe gingen zal Intergarde niet continu toezicht houden in het Venrayse winkelcentrum. Wel zullen geduren de de nachtelijke uren, tussen 22.00 en 06.00 uur, vier controles worden uitgevoerd. Intergarde BV surveil leert al op de industrieterreinen in Venray en is een van de grotere bewakingsondernemingen in Nederland. Het beleid is erop gericht zich via het leveren van kwalitatief hoge diensten en produc ten te onderscheiden van andere beveiligingsbedrijven. Open dag Irish Express Logistics is een Iers bedrijf dat sinds juni een belangrijke vestiging heeft in Venray aan de Energieweg 16. Op 17 oktober houdt Irish Express Logistics in samenwerking met Start Uitzendbureau en Randstad een open dag voor iedereen die graag in de logistieke sector werkzaam wil zijn. Vanaf 10.30 uur tot 13.30 uur kun je een kijkje nemen in de wereld van de logistiek. Het is voor iedereen belangrijk te weten dat het hier na een uitzendpe- riode van drie tot zes maanden een vaste baan betreft. Irish Express Logistics heeft in Venray een warehouse met daarin een grote voorraad van computer en elektronica-artikelen. Je moet hierbij denken aan computers en toetsenborden, echter ook kleine artikelen behoren tot de voorraad. Om het bedrijf mee te helpen groeien in deze opstartfase is Irish Express Logistics op zoek naar voorwerkers, heftruckchauffeurs, magazijnmedewerkers en inpakkers. Men kan in dagdienst en ploegen dienst werken. Zoals eerder vernoemd is er behoefte aan mensen die de intentie hebben hier een vaste baan te willen verdienen. Laatje dus positief ver rassen en neem een kijkje op zater dag 17 oktober. Uiteraard kun je voor meer infor matie contact opnemen met Start Uitzendbureau en Randstad. Venrayse Vrouwenraad Dit zijn de kernwoorden die passen bij de eerste film die de Venrayse Vrouwenraad presen teert in haar filmcyclus, waarbij in totaal vijf films worden ver toond. De prijs voor een abonne ment bedraagt ƒ25,- voor een serie van vier films. Losse voor stellingen komen op ƒ7,50 per persoon. De eerste vier films zijn toegankelijk voor vrouwen én mannen. De vijfde film die gedraaid wordt in het kader van de 8 maart viering, is gratis en alleen toegankelijk voor vrouwen. Als filmzaal kunnen we gebruik maken van de aula/kantine van het Raayland College, locatie Noord (voormalige LTS) aan de St. Josefweg 2, 580-1 CW Venray. Aanvang steeds om 20.00 uur. Na afloop is er gelegenheid tot discus- Voorverkoop van toegangskaarten en abonnementen bij de VVV Venray. Grote Martk 23, bij bestuursleden van de Venrayse Vrouwenraad, of 's avonds aan de zaal. De cyclus omvat de volgende films. I. Woensdag 21 oktober: Take it like a man, madam! (Neem't als een man, mevrouw). Regie: Mette Knudsen, Elisabeth Rygaard, Li Vilstrup Denemarken 1975. Een huis vrouw van 50 droomt hoe het allemaal heel anders had kunnen zijn als vrouwen de rol van man nen en mannen de rol van vrou wen zouden hebben. De film is gemaakt in een tijd dat het hoogst ongewoon was een ver haal te bedenken met een vrouw van 50 in de hoofdrol. Het resul taat werd een zeer onderhouden de feministische film die ook in de bioscopen een enorm succes was en ook nu nog beslist het aanzien waard. Gegarandeerd een amusante avond! Woensdag 18 november: Julia's geheim. Regie: Hans Hylkema Nederland 1987. Een Turks meisje dat in Nederland opgroeit en te kampen krijgt met een zenuwslopend dubbelleven. Woensdag 13 januari 1999: Gebroken spiegels. Regie: Marleen Gorris Nederland 1984. Een pijnlijk realistische aan klacht tegen de manier waarop mensen met elkaar omgaan met heel af en toe ook onverwachte warmte en humor om te overle ven. Woensdag 10 februari 1999: De ontkenning - portret van een vrouw met meerdere persoon lijkheden. Regie: Tom Verheul - Nederland 1992. Met instemming van haar 'alters* (meervoudige persoon lijkheden) werkte de hoofdper soon mee aan de film om te laten zien dat MPS (meervoudig per soonlijkheidssyndroom) geen vorm van gekte is, maar een ingenieuze overlevingsstrategie. Maandag 8 maart 1999: Aletta Jacobs. Het hoogste streven. Regie: Nouchka van Brakel - Nederland 1995. In de film fun geert regisseur Nouchka van Brabbel als interviewster die in het levensverhaal van Aletta Jacobs inbreekt en tijdgenoten ondervraagt over het fenomeen 'Dr. Jacobs'. Over de verdere invulling van de 8 maart viering volgen ter zijner tijd nadere berichten. De laatste tijd zie ik erg veel berichten over het verdwijnen van de 'Vredeskerk-Nederland', maar het wordt vergeten dat dit eigenlijk een 'Oorlogsmonument' is in de vorm van een kerk! En wat deed men er veèl moeite voor in de jaren zestig en bovendien vond men het een voorrecht dat dit gebouw in Venray terecht is gekomen. Men heeft het recht niet om het te slopen, ook ter nagedachtenis van wijlen bouwpastoor Geerits (Pastuurke) die iedereen gekend heeft en trots was dat hij deze kerk heeft mogen bouwen! Met allerlei acties, waaronder een heuse wielerronde in het parochie- gebied 1962) heeft hij in Venray ca. ƒ80.000,- bijeen gebracht. Het gebouw is eigenlijk een soort 'vre despaleis' in Venray en zou eigenlijk door de gemeente ook eens een keer gesubsidieerd moeten worden, in plaats van dit af te schuiven op de kerkbesturen van Parochie Zuid, omdat ze zogenaamd geen partij in deze zijn, is hun uitspraak! Het 'oorlogsmonument' is van de gehele Venrayse bevolking of 'leeft' dit niet meer zo in deze tijd. Zelfs scholieren weten dit niet. Het gebouw zou daarom een meer mul tifunctionele functie moeten krijgen als b.v. wijkcentrum, dan heeft het meer financiële draagkracht, want het is zonde dat dit oorlogsmonu ment gaat verdwijnen uit Venray, of wil de gemeente er weer apparte menten bouwen zoals geruchten gaan, of zelfs een 'moskee'. Men zou er net als pastoor Geerits trots op moeten zijn, nu er volgend jaar geen Ronde van Nederland meer is in Venray kan het monument gered worden van de ondergang, met een zelfde bedrag als voor deze ronde uitgegeven wordt. Het is ronduit jammer dat ons kerkbestuur niet voor 100% achter deze kerk en haar doelstelling staat. De huidige Paterskerk heeft als men deze kwestie toch op de spits wil drijven, niet zo veel waarde, want de oorspronkelijke uit de 17e eeuw bestaat toch niet meer! (Barokke stijl) Enige feiten van onze Vredeskerk, om de Venrayers weer in herinne ring te brengen zijn: 1959: Na de bevrijding werd het idee geopperd om de eerlijke wil tot samenwerking van de vroegere tegenstanders in een uiterlijk teken te symboliseren. De Venrayse pries ter dr. H.P.M. Litjens, directeur van de Pedagogische Academie te Roermond, meende dat met behulp van de bij de verbeten strijd om Noord-Limburg betrokken landen, een monument zou dienen opgericht te worden in de vorm van een kerk. Deze-gedachte vond veel weerklank en bijdragen werden ontvangen van Duitsland, Amerika, Engeland en Canada. Benoeming van kapelaan W. Geerits van De Grote Kerk tot bouwpastoor van Veltum. Architect J. Boosten heeft een goede, moder ne kerk gebouwd. In deze kerk is ook geplaatst een zg. 'Lamp der broederschap' 1964: 4 mei. In aanwezigheid van autoriteiten uit Duitsland, Engeland en Nederland werd in Venray voor de Vredeskerk plechtig de eerste steen gelegd door mgr. Wilhelm Cleven, wijbisschop van Keulen, namens aartsbisdom Keulen. Voor deze kerk had paus Johannes XXII een gedeelte van de hem toegekende Balzanprijs afgestaan, terwijl de Duitse regering 10.000 DM had geschonken. Het aandeel van de Venrayse bevolking bedroeg ƒ80.000,-. De gehele bouw werd geraamd op 6 ton. 1964: 25 oktober op Christus Koning zondag (toen nog) werd de kerk ingezegend en bouwpastoor W. Geerits plechtig geïnstalleerd als pastoor van de Vredeskerk en aan sluitend de eerste H. Mis. 1965: 31 mei werd de Vredeskerk onder aanwezigheid van wereldlijke en kerkelijke autoriteiten uit de gehele wereld plechtig geopend^ door minister dr. Marga Klompé.' die zij een symbool van nieuwe een heid tussen de volkeren noemde! De kerk werd daarbij geconsacreerd door mgr. P. Moors van Roermond en dit alles rechtstreeks op de televi sie door de KRO. Het Duitse volk had meer dan 200.000 DM bijeen gebracht. 1968: Een nieuw orgel bij gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van pastoor W. Geerits. 1971: 10 mei. De kerk wordt gecompleteerd door het vredesmo- nument, onder aanwezigheid van weer autoriteiten uit de gehele wereld, waarbij de doelstelling werd onthuld door kardinaal Alfrink van Nederland. Het monument heeft ook een carillon en aan de voet ligt een grafsteen met de tekst: Reiken wij over de graven heen elkaar de hand. met de bede: nooit meer oorlog! P.H. Thijssen Inbraken in woningen In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in verschillende woningen in Overloon. Uil een woning aan de Oploseweg verdwenen persoonlijke papieren en autosleutels. De auto van de bewo ners, een grijze Audi A4, die bij de woning geparkeerd stond bleek eveneens verdwenen te zijn. In dezelfde nacht is getracht in te breken in een woning aan de Baansestraat in Overloon. Vermoedelijk is de dader gestoord door de bewoners van de woning. Eer is niets weggehaald. Bij deze woning is een fiets aangetroffen die eerder die nacht gesloten is uit een schuur aan Hoge Akker in Overloon.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5