Nabucco en Wilhelmina: je maintiendrai Met de nieuwe combi-automaat van de Rabobank slaat u twee vliegen in één klap. 'Klapstuk' in de schouwburg Onattic presenteert CD Cabaretvoorstelling in Gryphus Geslaagd Lc Wildavond 1998 6-gangen wildmenu 5 Armand in Meerlo Hobby Kerstmarkt Thxedo Buck in café De Bonte Koe Oud ijzer actie en Rommelmarkt Rommelmarkt in De Opmaat African Night en darttoernooi bij De Evenaar Openings voorstelling door Eige Volk Teken- en schildersclub Amber 75 jaar koorzang in Ysselsteyn C s4$e*ula, igEL EN MAAS donderdag 15 oktober 1998 - Pagina 3 Eerste voorstellingen in verbouwde schouwburg Sa de opening van de fraai ver- ouwde schouwburg staan er op laandag 19 en zaterdag 24 okto- er twee prachtige voorstellingen het programma van de Schouwburg Venray: Nabucco en Wilhelmina: je maintiendrai. Maandag 19 oktober is de opera Nabucco te zien, het tijdloze opera drama in een schitterende uitvoering van Opera Nova Bydgoszcz. Nabucco is de opera van de vrijheid, van liefde en drama en niet te verge ten het Slavenkoor. Voor de toen nog jonge Guiseppe Verdi beteken de deze opera zijn grote doorbraak en nog steeds is de opera zeer popu lair. Dit seizoen brengt de Opera Nova Bydgoszcz dit wonderschone drama in Nederland. Dit gerenom meerde gezelschap, dat tot een van de beste van Polen behoort, oogstte internationaal veel lof voor deze Nabucco. Wilhelmina: je maintiendrai is een nieuw toneelstuk van Ton Vorstenbosch en wordt op zaterdag 24 oktober opgevoerd in de Schouwburg Venray. Het is een afwisselende, onthullende en amu sante voorstelling over een markan te Oranje-vorstin. Het toneelstuk start aan het einde van het voor koningin Wilhelmina zo bewogen jaar 1934, waarin zowel haar moe der als haar man zijn overleden. In een zestal bedrijven passeren ver- volgens een aantal belangrijke epi soden uit het leven van de koningin. Anne-Wil Blankers speelt de rol van Wilhelmina. Een scente uit Nabucco, maandag "live" in de nieuwe schouwburg. Schoolstraat 31, 5801 BN Venray, tel: 0478 - 582215, fax: 0478 - 582215 Waar gastronomie en creativiteit samenkomen. vrijdag 16 oktober op deze avond serveren wij een Ier gelegenheid van de opening van het wildseizoen 1998. Wij adviseren u tijdig te reserveren. Graag tot ziens. Uw gastvrouw en gastheer Marion en Harold Michiels Voor reserveringen: 582215 Een vertegenwoordiger van de idige generatie, die leeft in de (vlakkende omgeving van een vij- lige samenleving', zo typeerde wr Schroder Armand. Dat zijn composities nooit klas- zullen worden, dat zijn stem enig zangpedagoog slapeloze ichten bezorgde, is bijzaak. 'Er oest iets overkomen', beweerde Dat was toendertijd de hoofd tak en dat is hem gelukt. De Nederlandse protestzanger rmand die in het jaar 1996 vol in media belandde en in no time in top 5 met zijn hits: Ben ik te min Een van hen ben ik komt na vier ar weer terug naar Meerlo. Deze en nog vele andere nummers 1 Armand op 17 oktober ten geho- brengen tijdens zijn bezoek in ngerencentrum Merlin te Meerlo. Entree ƒ5,-, aanvang 20.00 uur. Reuma Vereniging Venray Op zondag 29 november 1998 janiseert de eumapatiëntenvereniging een obby Kerstmarkt in zaal In den T ngel van 11.00 tot 16.00 uur. I Deze Hobby Kerstmarkt komt ten lede van de veÉ eumapatiëntenvereniging Venray a omstreken. De bedoeling is dat elke hobby site) zijn hobby kan promoten en erkopcn. Standplaats ƒ10,- per meter, ischrijven is mogelijk bij mevr. M. llijzen. tel. 510056 en mevr. A. ieraedts. tel. 581463. Voor 15 övember opgeven en betalen is erzekeren van een stand, 'rofessionele handelaren en winke- iers zijn uitgesloten van deelname. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard In tegenstelling tot eerdere bërich- n zal zondag 18 oktober niet de and The Backstreet Men optreden aar de Nijmeegse band Tuxedo uck. De overeenkomst van beide inds is dat ze beiden dezelfde timmer hebben, Henk-Jan Versteg. De muziek van Tuxedo Buck aat garant voor een lekker swin- end avondje dat volgens diverse anten staat voor reguliere fun. :Deze ervaren muzikanten bieden in rock 's Billy blues van hoge waliteit waarbij ieder liefhebber tn zijn trekken komt. Dit alles a.s. zondag in café De onte Koe, aanvang 20.00 uur, itree ƒ5,-. Zaterdag 17 oktober houden Voetbalvereniging Holthees-Smakt en carnavalsvereniging De Kaevers weer hun jaarlijkse oud ijzeractie. Vanaf 09.00 uur wordt het oud ijzer opgehaald. Zondag 18 oktober is de rommel markt in zaal Het Trefpunt te Holthees. Aanvang van de rommel markt is 10.30 uur en duurt tot 13.00 uur. De entree bedraagt ƒ2,- per per soon. Zijn er nog mensen die spullen die geschikt zijn voor de verkoop kwijt moeten of heeft men oud ijzer wat weg moet, dan kunt u bellen met Nico van Tilburg, tel. 0478-636817. De spullen worden dan bij u opge haald. Op zaterdag 31 oktober wordt door het Oudercomité van Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrusbanden een rommelmarkt georganiseerd in verenigingsge bouw De Opmaat aan de Oostsingel 37 te Venray. U bent van harte welkom tussen 10.00 en 16.00 uur. Ook is het mogelijk om hier een tafel voor uw eigen spulletjes te huren. Neem hiervoor contact op met tel. 580524. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Vridjag 16 oktober is het weer tijd voor de African NightDeze avond is er- een demonstratie Afrikaans dansen verzorgd door dansgroep Dini. Zij laten verschillende Afrikaanse dansen zien in een fraaie choreografie. Ze worden muzikaal begeleid en ondersteund door Percussion Inibara. Deze muzikan ten maken vooral West-Afrikaanse percussiemuziek. Er wordt gebruik gemaakt van Djembe, Kenkeni, Sambang, Doumdoum en Balafoon. Het optreden van Dini en Inibara is een enthousiast en aanstekelijk gebeuren. Daarna is het weer swin gen op wereldse muziek. Aanvai.g van de avond is 22.00 uur en de entree bedraagt ƒ5,-. Zondag 18 oktober is het weer darten om de Maaskeitrofee. Inschrijven voor de koppels kan tot 12.45 uur en voor singles tol 13.00 uur. De Evenaar, Merseloseweg 96, 5801 CE Venray, tel. 510036. Venrayse schouwburg opent 16 oktober 16 oktober opent de Venrayse schouwburg haar deuren. De ver bouwing, die een half jaar duur de, is dan achter de rug. 150 artie sten uit de regio van Venray zullen het nieuwe theaterseizoen openen, ze presenteren drie avon den lang muziek, dans, theater, cabaret en show. De voorstellingen voor Eige Volk waren binnen een week na de kaart verkoop al uitverkocht. Eige Volk bestaat uit artiesten en gezelschap pen uit Noord-Limburg en Oost- Brabant. Geert Pelzer, het Venrays Mannenkoor, Nard Reijnders, Canapee, Friends in Music, The Amazing Trumpets,, Um en Um, de Trennesetters en Frank Schrijen zul len drie avonden lang het publiek vermaken. Sommige liedjes zingen zij in het dialect. Het optreden door Eige Volk is eenmalig. Ten Duijf, artistiek leider van Eige Volk en bekend van het duo Grad en Petran: 'Op verzoek van de Venrayse schouwburg heb ben we voor de heropening een gevarieerd programma gemaakt. Het is dus een uniek optreden. Met artiesten die ruimschoots ervaring in het theater hebben opgedaan. Eige Volk zal veel mensen uit de regio aanspreken. Want het is een geva rieerd programma met voor ieder een wat wils'. FLAVOUR Bijzonder is dat na de drie uur durende voorstelling Eige Volk nog een onverwacht verlengstuk heeft in het nieuwe grand café en de foyer van de schouwburg. Daar speelt dan tot in de kleine uurtjes het dans- en amusementsorkest Flavour. Twintig enthousiaste muzikanten uit Venray en Overloon en de regio onder lei ding van de al even enthousiaste dirigent Maarten Rijs. Flavour heeft in korte tijd een goede reputatie opgebouwd in de regio. Flavour heeft inmiddels een zeer gevarieerd repertoire met zang opgebouwd. Van Zuid-Amerikaanse tot dixie en evergreens, van James Last tot blues, kortom in drie woor den samengevat: swingende enthou siaste muziek. Niet voor niets is Flavour, ook allemaal Eige Volk, uitgenodigd om na de theatervoorstelling Eige Volk nog even lekker swingend met het publiek uit het dak te gaan. Aan de ene kant is het een pinautomaat, aan de andere kant is het een chipknip. Uw klant kan er zowel grote bedragen mee pinnen als kleingeld 'chippen'. Dit laatste zelfs binnen twee seconden. Denkt u zich eens in hoe makkelijk en veilig zo'n automaat voor uw zaak zou zijn. Altijd gepast geld. Geen gehannes meer met duur wisselgeld. Geen kasverschillen meer. Minder geld tellen, in kas houden en afstor ten. Bij de dichtstbijzijnde Rabobank vertellen ze u er graag het fijne van. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530247 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel. (0478) 530460 rabol28l@tref.nl De Oirlose viermansformatie Onattic zal op 18 oktober a.s. haar eerste volledige CD presente ren! De CD, die de titel "People Of Vietnam" heeft meegekregen, bevat 10 eigen composities en een bewer king van Radiohead's Creep. De gehele CD is overigens geheel in eigen beheer opgenomen en gepro duceerd. Onattic bestaat sinds de zomer van 1996 en mag zich sinds die tijd verheugen op een steeds grotere belangstelling van zowel publiek als zaalhouders. Was de verhouding covers - eigen werk in het begin ongeveer fifty-fifty, nu is het aantal eigen nummers al gegroeid naar zo'n 30 stuks en zijn de covers naar de achtergrond verschoven. Naast het vastberaden karakter van de Vietnambevolking, gaan de tracks op de CD o.a. over vandalisme (Big guy),eenzaamheid (Home) en men sen die zich anders voordoen dan dat ze zijn (Stupid girl). De CD presentatie zal plaatsvin den op Zondag 18 oktober in Café 't Podium in Venray vanaf 20.00 uur. Op vrijdag 16 oktober vindt er in het Vierlingsbeekse jongeren centrum Gryphus een voorstelling plaats van de Utrechtse cabaretier Eric Koller. In Gryphus speelt Koller zijn tweede programma Juichen. Eric Koller bezit de eigenschap van een kameleon. Aan een half gebaar heeft hij, met zijn boomlange elastieke lijf, genoeg om in een vol komen andere personen te verande ren. Het ene moment is hij een bij ziende golfspeler. het volgende moment een deerne op kaplaarzen die een missverkiezing probeert te winnen. Of een jongen die ineens niet meer van de duikplank af durft. Woorden heeft hij bij al deze trans formaties nauwelijks nodig. Want ook zonder zijn scherpe tong krijgt deze man zijn publiek onbedaarlijk aan het lachen. Eric Koller was de terechte win naar van het Groninger Studenten Cabaret Festival '95, de Wim Sonneveldprijs/Amsterdams Kleinkunst Festival '96 en de Kunstanjer '97. De jonge theaterma ker is verwant aan explosieve, beeldende collega's als Alex d'Electrique. Jim van der Woude en Waardenberg De Jong. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. De voorstelling van Eric Koller begint om 21.00 uur precies. Kaarten voor deze voorstelling kos ten ƒ12,50 en zijn (in de voorver koop) in Gryphus verkrijgbaar of telefonisch te reserveren via 0478- 631802 of 631529. Meer informatie over deze voorstelling is te vinden op Internet http://come.to/gryphus Op zondag 25 oktober staat toneelgroep Klapstuk uit Well vanaf 20.00 uur in de geheel verbouwde schouwburg va'n Venray op de plan ken. Opgevoerd wordt de dialect klucht 'Geluk brengt scherve'. Deze klucht telt drie bedrijven en is door regisseur Vic Timmermans vanuit het Gronings dialect bewerkt naar het Wells. Bij liefhebbers van ama teurtoneel is Klapstuk een begrip. Velen uit de regio weten ieder jaar de weg naar deze schouwburgvoor stelling te vingen. Dit komt met name omdat Klapstuk tot hoofddoel heeft mensen te laten schateren van het lachen. Daar is het hele uitbun dige spel op gebaseerd. Speciale effecten worden verzonnen en voor een goede grap wordt heel gemak kelijk van het script afgeweken. De nieuwe schouwburg zal op zijn deugdelijkheid worden getest. Centraal staat het thema: wat doe je met tonnen winst in de gokwereld als je hele geluk afhangt van de geheimhouding van die winst. Een bijna onoplosbaar probleem. Entreekaartjes zijn te koop aan de schouwburgkassa en bij alle mede werkers van Klapstuk. Ook telefo nisch reserveren is mogelijk. Bel met Twan Huys, tel. 0478-501893 en uw kaartjes liggen klaar bij de entree. De teken- en schildersclub Amber te Venray, voorheen Kunstkring Amber, bestaat inmiddels 16 jaar. In al die jaren is er hard gewerkt en is er een scala aan activiteiten georga niseerd. Er zijn exposities gehouden zelfs met buitenlandse kunstenaars, excursies georganiseerd, tentoon stellingen bezocht in binnen- en bui tenland, samengewerkt met zuster verenigingen, werkweekenden bezocht en ook zelf georganiseerd, enz. Tijdens de jaarvergadering van donderdag 17 september maakte de penningmeester Ger Munten bekend, dat hij het tijd vindt zijn taak van penningmeester aan een ander over te dragen. Met algemene stemmen werd dhr. Bernard Assen benoemd tot de nieuwe penning meester. Tevens werd besloten het eerstkomende werkweekend voor Zuid-Nederlandse Amateurverenigingen te organise ren. Dit zal dan in september 1999 zijn. Nieuwe leden Er is wat meer ruimte ontstaan voor het aannemen van nieuwe leden. Heeft u de grondbeginselen van tekenen en/of schilderen al een beetje onder de knie en wilt op don derdagavond samen met anderen tekenen of schilderen, dan kunt u zich hiervoor aanmelden op de don derdagavond vanaf 20.00 uur. Het lokaal is op de Oude Oostrumseweg achter de speelplaats van De Hommel. Voor informatie kunt u ook telefonisch contact opnemen met de voorzitter Martin Arens, tel. 583356, liefst na 18.00 uur, of Jac v. Bakel, tel. 631509 Een van de oudste verenigingen van Ysselsteyn is wel het zangkoor Vivace, als kerkelijk herenkoor opgericht door pater Elzarius Tulp en het hoofd van de school meester Jac. Reynders. Deze week beperken wij ons tot het publiceren van het feestpro- gramma. Volgende week gaan we uitgebreider in op de historie van dit kerkkoor. FEESTPROGRAMMA 18 oktober: 10.00 uur PI. Hoogmis in de parochiekerk. Uitgevoerd zal worden de Misse Breve in C van Ch. Gounod. 11.30 uur Receptie in de Smelehof. Tijdens deze receptie zullen enkele jubilarissen worden gehuldigd. 24 oktober: Muziekavond waar aan bijna alle muziekgezelschappen en koren van Ysselsteyn deelnemen. Aanvang om 19.30 uur in de Smelehof. 25 oktober: Feestdiner voor leden met hun partner. Op 18 oktober zal het koor ook haar, voor de dames helemaal en de heren gedeeltelijk, nieuwe unifor men presenteren. In mei jl. werd er een geslaagde rommelmarkt gehou den. Aan de Universiteit van Utrecht slaagde voor het doctoraal examen internationaal recht en voor het doc toraal examen Nederlands recht (richting Europees- en internatio naal recht) Jan Willem Beaujean. Aan de universiteit van Utrecht slaagde Michel T.M. Willems uit Oostrum voor het doctoraal examen dierengeneeskunde. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler. H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel, J. van Tiel- Knoppen en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 569506 zo: dkt. V.d. ENDE, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. M. Van Straaten, J. de Vocht: R. KEIJZER, tel. 0478-541777 Spreekuren van 10.00-11.00 en van 17.00-18.00 uur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur "s middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C- Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink. G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en E. RUYM BEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvei 16, Overloon tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3