Merselo viert drie jubilea Bekendmakingen gemeente Ven ray Gratis concert Fanfart St. Oda Bekendmaking Informatie avonden Weg werkzaamheden Venray leent kunstwerk uit TAXATIES PEEL EN MAAS donderdag 15 oktober 1998 - Pagina El Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders vanVenray ingeko men bouwaanvragen. het veranderen van de woning aan het Zevenblad 15 te Venray tnv J.H.G. Broeren, Zevenblad 15; het uitbreiden van de bedrijfshal aan de Microstraat te Venray tnv W. Fleuren, Kortedrilweg 6 te Venray; het bouwen van 9 woningen op het Antoniusveld te Venray tnv B.B.O.M., Leijenbroekerweg 38 te Sittard; het bouwen van 22 woningen op het Antoniusveld te Venray tnv B.B.O.M., Leijenbroekerweg 38 te Sittard; het vernieuwen en verplaatsen van de berging aan de Parkweg 3 te Venray tnv P.H.J. Cöp, Parkweg - het bouwen van een kantoor met werkplaats aan het Keizersveld te Venray tnv Numac Beheer B.V., Lollebroekweg 75 te Castenray; het bouwen van een bedrijfsloods aan de Twistweg 12a te Vredepeel tnv P v.d. Zanden,Twistweg I2a; het bouwen van een tuinkamer/serre aan de Weg in de Berg 22 te Venray tnv Fam. Van Grootel.Weg in de Berg 22. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. - het bouwen van een pluimveestal aan de Kempkensberg Ib te Ysselsteyn tnv H.M.H. van Ass, Kempkensberg 2; het veranderen en vernieuwen van de woning aan de Eijkenhofweg 6 te Veulen tnv J. van Meijel, Eijkenhofweg 6; - het vergroten van de woning aan de Lisdodde 5 te Venray tnv H.G. Stegehuis, Lisdodde 5; het vergroten van de woning aan de Wasbloem 2 te Venray tnv A.G.J.G. Smits, Wasbloem 2; - het veranderen van 10 woningen aan de Wilhelmina Druckerstraat 2 t/m 20 te Venray tnv Janssen de Jong Plancoördinatie, Postbus 131 te Son en Breugel; het bouwen van een tuinkamer aan de Walstro 4 te Venray tnv R.H.M.Verbeek,Walstro 4; - het bouwen van een carport aan de Dopheide 34 te Ysselsteyn tnv R.G.H.M. Smolders, Dopheide 34; - het bouwen van een carport aan de Dopheide 36 te Ysselsteyn tnv J.L.A.M. Bovee, Dopheide 36; het veranderen van de woning aan de Zevenblad 15 te Venray tnv J.H.G. Broeren, Zevenblad 15. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvragen medewerking te verlenen, het bouwen van een carport aan de Sleutelbloem 68 te Venray tnv D.S.E. Moss, Sleutelbloem 68; het vervangen berging/carport, bouwen carport/tuinmuur aan de Eisenhowerstraat I te Venray tnv O.H.F. Ingenpas, Eisenhowerstraat I; het vernieuwen en verplaatsen van de berging aan de Parkweg 3 te Venray tnv RH.J. Cöp, Parkweg 3; het verbouwen van winkelpand tot woning aan de Pastoor Gerardstraat 3 te Oirlo tnv M.A.J. Hebing-van Gaaien, Pastoor Gerardstraat 3. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 16 oktober 1998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v. bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijn de herziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmel ding. het plaatsen van een tuinhuisje aan de Gemmadal 20 te Venray tnv W.C.L.M. van Rijswick, St.Jozeflaan 4 te Smakt. De op de bouwmelding betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 16 oktober I998 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijk bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 15 oktober I998 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit;. Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeènte Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. W. Sikes, Overloonseweg 95 te Venray voor een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergun ning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkens- en vleesstierenhou- derij, gelegen aan de Overloonseweg 95 te Venray; 2. Speciaalwerk Venray B.V., Smakterweg 23 te Venray voor een uitbreidings-/wijzigingsvergun- ning op grond van artikel 8.1 lid I onder b van de Wet milieubeheer voor een inrichting voor verspa ning en montage van kunstof- en metalen fijnmechanische produc ten, gelegen aan de Smakterweg 23 te Venray. 3. Claessens-Louwers, Kempkensberg 32 te Ysselsteyn voor een nieuwe.de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een pluimvee houderij, gelegen aan de Kempkensberg 32 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 15 oktober I998 tot en met 12 november 1998 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1. V.O.F. Claessens-Nijenhuis, Rozendaal 2 te Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een varkensfokkerij, vleesvarkensmesterij en een land bouwbedrijf, gelegen aan de Rozendaal 2 te Merselo; 2. Coöperatieve Varkensverbetering Zuid (CVZ-groep), Postbus 86 te Helvoirt voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor het houden van varkensberen ten behoeve van de spermaproductie, gelegen aan de Rozendaal 3 te Merselo. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 15 oktober 1998 tot en met 26 november I998 (6 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden inge diend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge diend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 2001°, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Melding Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer. Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangenomen dat de veranderingen geen gevolgen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunsti ge gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een mel ding is binnengekomen van: I. H.J.M. Verheijen, van Broekhuizenstraat 40 te Oostrum voor het veranderen van de inrichting voor een varkenshoude rij en opslag van goederen aan de Wanssumseweg 15 te Oostrum. De meldingen kunnen worden inge zien van 15 oktober 1998 tot 29 oktober 1998 (2 weken) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.V.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1. Sportcentrum Ibsul p/a I. Ugurdiken, Helfrichstraat 36 te Venray voor het van toepassing worden van het Besluit horeca, sport en recreatie Wet milieube heer, gelegen aan de Veltumse Kleffen 50 te Venray; 2. .Fair Play Center, Postbus 3009 te Kerkrade voor het van toepassing worden van het Besluit horeca, sport en recreatie Wet milieube heer. gelegen aan de Kortestraat/Henseniusstraat te Venray; 3. Maatschap Reijnders-Willemssen, Lollebeekweg 33 te Castenray voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrij ven Wet milieubeheer, gelegen aan de Lollebeekweg 33 te Castenray; 4. Bonnet Expo, De Hulst 9 te Oostrum voor het oprichten van een inrichting ingevolge het Besluit houtbewerkende bedrijven Wet milieubeheer, gelegen aan De Hulst 9 te Oostrum. De meldingen kunnen worden inge zien van 15 oktober 1998 tot 29 oktober 1998 (2 weken) in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Venray, 15 oktober 1998 Burge meester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van de afdeling openbare werken, maken hierbij bekend hun besluit waarbij besloten is tot: 1intrekking, onder verwijdering van de desbetreffende borden en ver keerstekens. al hetgeen in voor gaande besluiten is bepaald; 2. het nemen van de verkeersmaat regelen, zoals die onder 3 zijn genoemd en deze maatregelen uit te voeren door plaatsing van de desbetreffende borden overeen komst het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, e.e.a. zoals op bij dit besluit behorende tekening aangegevèn; 3. a. tot het aanwijzen van de rotonde Oostsingel/ Noordsingel/Nieuwe Maashese- weg als voorrangsrotonde, zoda nig dat het verkeer dat de roton de nadert, voorrang dient te verle nen aan verkeer dat op de roton de rijdt; b. de voorrangsregeling op zodanige wijze te regelen dat het verkeer op de rotonde voorrang dient te verlenen aan al het fiets- verkeer op de rotonde; c. de verkeerssituatie zondanig te regelen dat op de rotonde een verplichte rijrichting geldt voor zowel gemotoriseerd verkeer als fietsers; d. tot het aanwijzen van het fietspad langs de rotonde als zijn de een verplicht fietspad; e. de verkeerssituatie zodanig te regelen dat het verkeer van de Oostsingel, Noordsingel en de Nieuwe Maasheseweg naar de rotonde de aanwezige middenge leider rechts dienen te passeren; f. tot het aanduiden van de Noordsingel, de Oostsingel en de Nieuwe Maasheseweg als zijnde voorrangswegen voor het verkeer dat de rotonde verlaat; 4. te bepalen dat deze maatregelen vanaf 15 september 1998 ingaan. Venray Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het Hoofd van afdeling Openbare Werken ing.T.J. van der Peijl Bovengenoemd besluit ligt voor eenieder ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Deze Publieksbalie is open van maan dag t/m donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van bekendmaking een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500,5800 AM Venray. De afdeling Openbare Werken van de gemeente Venray organiseert informatie-avonden over diverse pro jecten op het gebied van Infrastructurele Werken. Alle informa tiebijeenkomsten zijn openbaar en belangstellenden zijn van harte wel kom. Op maandag 19 oktober is er een informatie-avond over de uitvoering van de plannen betreffende de Bontekoestraat. De bijeenkomst begint om 19.00 uur in het gemeente huis in Venray. Op maandag 19 oktober is er een informatie-avond over de uitvoering van de plannen betreffende de Hogeweg. De bijeenkomst begint om 20.30 uur in het gemeentehuis in Venray. Op dinsdag 20 oktober is een infor matie-avond over het onderhoud aan de Haag in Merselo. (Tijdens deze bijeenkomst komen de verkeersrem- mende maatregelen NIET aan de orde. Daarvoor organiseert de gemeente medio november een apar te informatie-avond waarin zij de ver keersmaatregelen zal toelichten.) De bijeenkomst over de Haag begint om 20.30 uur in café Den Tommes, Grootdorp 40. Op dinsdag 20 oktober is er een informatie-avond over de uitvoering van de plannen betreffende de B>Henseniusstraat. De bijeenkomst begint om 19.00 uur in het gemeente huis in Venray. De gemeente start op donderdag 15 oktober met de werkzaamheden aan de Loobeek, Zandhoek (gedeeltelijk), Diepeling en Spurkterdijk (gedeeltelijk).De werkzaamheden zullen tot circa 21 november duren. Hotel Asteria is bereikbaar via de Maasheseweg. De algemene begraafplaats Boschhuizen is te bereiken via een omleidingsrou te. De omleidingsroute loopt vanuit de Maasheseweg via Keizersveld. Sleutelbloem, Kruidenlaan, Lisdodde, Rosmolenbaan en Spurkterdijk. De gemeente start op maandag 19 oktober met de werkzaamheden aan de Langeweg. Van 19 tot en met circa 24 oktober is de Langeweg, gedeelte Hoenderstraat tot de Kruitweg, voor doorgaand verkeer afgesloten. Het verkeer kan nog wel via de Hoenderstraat het centrum in, en via de Kruitweg het centrum uit. De kruising van de Langeweg met de Merseloseweg wordt geheel afgeslo- De geschiedenis van de fanfare en de drumband Het weekend van 23 tot en met 25 oktober is in Merselo uitge trokken om drie jubilea te vieren. Fanfare St. Oda bestaat 80 jaar, de drumban en de blaaskapel Die Fidelen Rosentaler bestaan 30 jaar. Voor de viering is aan de Haag 38 in Merselo een loods als feestruimte verrezen. Op vrijdag 23 oktober wordt om 20.30 uur het feest ingezet met een concert van het Venray's Mannenkoor samen met kerkelij ke fanfare St. Oda en van de drumband. Op zaterdag 24 oktober is er een play-in georganiseerd. Onder leiding van J. v. Osch zullen diver se jeugdorkesten uit de regio na een repetitie om 16.00 uur een concert brengen. 's Avonds om 18.30 uur vindt de huldiging van de jubilarissen en benoeming tot ere-lid Harrie Kessels plaats. Daarna zal de receptie van fanfare St. Oda en de drumband plaatsvinden met aan sluitend optreden van het orkest Calypso. Zondag 25 oktober is er om 10.00 uur een heilige mis in de kerk in Merselo. 's Middags om 14.00 uur zal de receptie en cd- presentatie van Die Fidelen Rosentaler met medewerking van WAO VAN SOEST B.V. Taxaties Advies onroerend goed Kruitweg 13, 5801 XR Venray Telefoon 0478-586408 De gemeente Venray leent tijde lijk het kunstwerk 'Samenvloeien' van Roelien de Lange uit aan de Stadsschouwburg Nijmegen. In deze schouwburg is van 25 oktober tot en met 22 november van dit jaar een overzichtstentoonstelling te zien van De Lange. De schouwburg heeft particulieren en instellingen aange schreven die werken van de kunste nares in bezit hebben. Venray kocht in 1979 'Samenvloeien' voor de verfraaiing van de trouwzaal. Het kunstwerk, met een waarde van ruim 9000 gulden, wordt op dit moment niet geëxposeerd maar ligt opgeslagen in het magazijn. Het uit lenen van het kunstwerk heeft voor Venray geen financiële consequen ties. De Stadsschouwburg verzorgt en financiert het transport, terwijl ook de verzekering van het doek voor rekening van de Nijmeegse schouwburg komt. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 blaaskapel de Crombacher plaats vinden. KERKBESTUUR In 1918, om precies te zijn op 17 september, had de oprichting plaats van kerkelijke fanfare St. Oda. De naam kerkelijke vloeide uit het feit dat het bestuur bestond uit de leden van het toenmalige kerkbestuur. Naast rector Janssen waren dit J.M. Michels, Jan van Osch. Martin Arts en P. Pubben. In de dertiger jaren werd het bestuur uitgebreid met personen die geen lid waren van het kerkbestuur. Het kerkbestuur bleef zitting houden in het fanfarebestuur tot 1970. In dat jaar werden de statuten veranderd. Hoewel men nog steeds als officiële naam kerkelijke fanfare St. Oda Merselo voert is het kerkbestuur niet meer in het muziekgezelschap verte genwoordig. Na de jongste wereld oorlog sloot de Merselose fanfare zich aan bij de Katholieke Limburgse Bond van Muziekgezelschappen. CONCOURS In 1952 werd voor de eerste maal aan een concours deelgenomen. Dit gebeurde in Echt en met een tweede prijs in de derde afdeling keerde men die avond huiswaarts. Tot J959 speel de St. Oda in de derde afdeling. In dat jaar volgde promotie naar de tweede afdeling en een jaar later kwam men weer een tree hoger op de muzikale ladder. Van 1964 tot 1986 kwam St. Oda uit in de afdeling uitmuntendheid en van 1986 tot 1989 in de ere-afde- ling In 1989 nam de fanfare deel aan het bondsconcours van de Limburgse Muziek Bond te Kerkrade in de ere- afdeling. Hier behaalde de fanfare een eerste prijs met promotie naar de afde ling superieur en tevens waren ze Limburgs kampioen. Op 23 oktober 1994 is de fanfare voor de eerste m ul op concours geweest in de superiei li afdeling en behaalde daar een eet i prijs met 319 punten. Op 12 oktol 1997 behaalden zij wèer een eer prijs met 331 punten. R Ui DRUMBA* Ook de drumband werd in 11 1 opgericht. In eerste instantie w ;v' begonnen met een tamboerkorps f' een tijdsbestek van twee jaar stoc f het korps door naar de hoogste afi ling, de eredivisie. Ook de drumbi ,i kende in de voorbije 25 jaar divtr- hoogtepunten. Zo werd in 19691 5 reserve-kampioenschap van Limbi 1 behaald, deelgenomen aan het Wen!^ Muziek Concours te Kerkrade (191 het hoogste aantal punten behaaldi dens het Jordaan festival (1977) gouden klok gewonnen in St. Hub (1980), de Limburgse titel in de er - visie (1984) en een mooie eerste p: tijdens het bondsconcours in de ere visie sectie AB de hoogste divi - (1992). De drumband van kerkelijke fanf St. Oda werd officieel opgericht 1968 als onderdeel van de fanfare, grote man achter deze oprichting \i K de huidige voorzitter van fanfare Oda Gerrit Hendriks. Instructeur van deze drumband v dhr. A. v. Opbergen uit Overloon vijftien jaar lang met dit korps heti succes na het andere boekte. In 19 nam hij afscheid van de drumbai Zijn opvolger werd dhr. W. v. Hot uil Tegelen, onder wiens deskundi leiding de successen werden voort) zet. In 1996 is de drumband voor laatst op concours geweest in 0 Gastel in de afdeling eredivisie set AB. Ze behaalde daar een eerste pi met 313.5 punten. In het kader 80-jarig jubileum Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaansfeest verzorgt i Kerkelijke Fanfare St. Oda uit Merselo op vrijdag 23 oktober een co& cert in de feesthal aan de Haag 38. Het concert begint om 20.30 uurc de entree is gratis. Aan het concert wordt medewerking verleend door de Kerkelijke Fanf are Oda onder leiding van P. Joris, het Venray's Mannenkoor (o.l.v. H. Nooyén en het Tamboerkorps St. Oda (o.l.v. W, v. Horck). Op het programmastal werken van Giuseppe Verdi, Richard Wagner, G. Richards, Gian Prince, Ja van der Roost en Franz Lehar. Onder het motto 'St. Oda vroeger en nu' won! geprobeerd een beeld te scheppen van de ontwikkeling van de fanfare end muziek in de afgelopen 80 jaren. Er is gezocht naar oude muziek uit de begin periode, helaas is in de oorlogstijd bijna alles aan muziekpartituren verlort gegaan. Desondanks is er een programma samengesteld dat recht doet aan h motto. Samen met het Venray's Mannenkoor voert St Oda enkele werken ai Zo is het uitvoeren van opera ouvertures lange tijd bijzonder populair gewees Het taraboerkorps laat horen welk enorme ontwikkeling het slagwerk vanda de dag doormaakt. Was er vroeger alleen het voorop gaan bij het marchetti buiten, vandaag staan er alleen nog maar concertwerken op het programma is het tamboerkorps in staat om zich als een muziekgroep te presenteren. Dj drie muziekgroepen, die alle al jarenlang op een zeer hoog niveau musiceté? i£ brengen daarnaast ook nog hedendaagse muziek ten gehore. R( sVjRATTINGENJjy VENRAY UM78-582S79 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAV TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 m' tot 35 m' open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16