Alleen een roofvogel in topconditie overleeft de 'survival of the fittest' Nieuwe shirtsponsor Red Stars Pareltjes uut ut Piëlland enthousiast ontvangen REGIOKALENDER "j Geslaagd jubileum De Foekepot Entreekaarten in één week uitverkocht Helga Ruebsamen bij Literair Café Blaaskapellen festival in Leunen Vrije, rookvrije bridgeavonden op donderdag peel en maas donderdag 8 oktober 1998 - Pagina 9 Valkenier uit Merselo jaagt met havik en slechtvalk op natuurlijke prooien Top-tafeltennis blijft weinig aanspreken De maand oktober is begonnen en dat betekent dat Wini van de Vlasakker (64) uit Merselo zich Weer vol overgave stort op zijn grote passie: de valkerij. Zijn twee 'paradepaardjes', een havik en een slechtvalk, zijn inmiddels uit hun muithok gehaald en wor den nu afgericht om in de vrije natuur op respectievelijk konij nen en kraaien te jagen. Wim van de Vlasakker, die in Wageningen werd geboren en sinds 1973 aan hel Deskesven in Merselo woont, raakte in 1959 via zijn broer die valkenier was. verslingerd aan de valkerij. "Een oeroude hobby, die met de kruistochten vanuit Mongolië naar Europa is overge waaid". weet Van de Vlasakker te vertellen. "Had de valkerij in de beginjaren uitsluitend tot doel om op natuurlijke prooien te jagen die door de mens werden opgegeten, in de loop der tijd werd het statusas- pect steeds belangrijker. De uitvin ding van het geweer rond de 17e eeuw leidde tot een teloorgang van de valkerij als natuurlijke jacht- vorm. In 1938 werd door een tiental mensen de valkeniersclub Adriaan Mollen - naar de laatste hofvalke- nier - opgericht, wat lot gevolg had dat de valkerij in Nederland nieuw leven werd ingeblazen. De laatste jaren is de animo flink toegenomen. Valkerij wordt weer steeds meer gezien als een veilige en natuurlijke manier om te jagen. Het ministerie houdt echter strict vast aan haar beleid en weigert tot dusver om meer valkeniersvergunningen te ver lenen. Officieel zijn er in Nederland 121 valkeniers, een aantal dat al twintig jaar gelijk is. De wet bepaalt verder dat iedere valkenier maar met twee soorten roofvogels mag jagen, namelijk de slechtvalk en de havik, die bovendien kunstmatig gekweekt moeten zijn. H'et jagen met wilde roofvogels is dus uit den boze." Van de Vlasakker legt uil hoe hij zijn slechtvalk en havik voor het veldwerk klaarstoomt. "Als de vogels uit het muithok komen, moeten ze eerst weer tam worden gemaakt. Ze moeten hun angst voor mensen overwinnen en gewend raken aan andere dieren en verkeer. Omdat een havik en een slechtvalk verschillende karakters en specifieke eigenschappen heb ben. moeten beide vogels op een andere manier worden getraind. Een havik, die van nature nerveus en snel van slag is, wordt eerst getraind nm rustig op mijn handschoen te zit ten. Ik ga er mee rondlopen om hem Blaaskapel Die fröhlichen Rübensammler uit Leunen, Veulen cn Heide organiseert dit jaar een blaaskapellenfestival in gemeen schapshuis De Brink in Leunen. In een sfeervol en in stijl ingericht gemeenschapshuis zullen zaterdag 17 en zondag 18 oktober diverse bekende en succesvolle blaaskapel len voor een gezellige en muzikale avond zorgen. Tijdens het festival spelen de vol gende kapellen: Zaterdag 17 oktober van 20.30 tot 22.00 uur Die fröhlichen Rübensammler uit Leunen en van 22.30 tot 01.00 uur Rovinecka uit 's-Hertogenbosch. Zondag 18 oktober spelen van 14.30 tot 16.15 uur de Aa-Liinder Musikanten uit Bakel. van 16.30 tot 17.45 uur de Original D'Ind-jse Dorpsmuzikanten uil Nederweert- Eind en van 18.00 tot 20.00 uur speelt Amatinka uit Hedel. Hedendaagse volksmuziek uil Tsjechië en Bohemen voert de boventoon. Geen 1.000 km hier van daan. maar gewoon gezellig in de buurt. Die fröhlichen Rübensammler zal hoofdzakelijk Egerliinder en Tsjechische muziek spelen. Ze zijn een graag geziene gast op blaaskep- pelenfestivals en maken een aardig stukje muziek. Rovinetcka en Amatinka zullen uitsluitend Tsjechische muziek ten gehore brengen. Deze twee kapellen hebben zich in de Tsjechische blaas muziek gespecialiseerd en behoren in Nederland dan ook tot de toon aangevende kapellen op dit gebied. Amatinka heeft vorig jaar nog een nieuwe cd uitgebracht, waarop ook de typische Tsjechische zang ten gehore wordt gebracht door afwis selend twee vrouwen en twee man nen. De Aa-Liinder Musikanten heb ben naast volksmuziek ook het bekende moderne repertoire in hun programma. Deze kapel is een graag geziene gast op de festivals in de regio en staal bekend om haar hoge niveau. Een nieuwkomer is de blaaskapel de Original DTnd'jse Dorpsmuzikanten. Zij werden onlangs kampioen in de Heuvelklasse, maar stijgt langzaam bergopwaarts naar de top. Kiest voor kwaliteit met de nodige Limburgse gezelligheid. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard aan zijn omgeving te laten wennen. Pas Jiij op mijn hand wil eten en van een vijftigtal meters weer op mijn hand terugkomt, ga ik met de vogel en mijn honden naar het bos. Daar mag ie dan konijnen proberen te vangen. Een valk is makkelijker tam te maken. Ik doe een namaakprooi aan een louw - een zogeheten loer - die ik iedere keer als de valk naar mij toevliegt net voor zijn neus weg neem. Ik draai de valk dus telkens een loer. Op deze manier raakt ie in opti male conditie." "Beide vogels hebben ook een verschillende manier van jagen", gaat de Merselonaar verder. "Met de valk jwordt gejaagd 'op kraaien in grote, open vlaktes. Ik begin met mijn slechtvalk pas half december te jagen. Dan zijn immers alle blade ren van de bomen en heeft zowel de vogel als de valkenier dus beter zicht op de kraaien. Om zijn prooi te vangen maakt de slechtvalk een duikvlucht, waarbij snelheden van wel 200 kilometer per uur worden bereikt. Het is een magistraal gezicht om de vogel hoog in de lucht keer op keer verticale stoten op een kraai te zien geven. De havik Basisschool De Foekepot kan terugkijken op een geslaagd 25-jarig jubileum. Dankzij de grote inzet van ouders en teamleden, en niet te ver geten hulp van derden, werd het een daverend feest met veel hoogtepun ten. Zo brachten de kinderen een morgen door met creatieve opdrach ten op de Vrije Academie. Onder leiding van Piet Hermans en Guus van Enckevort werden beelden van mergel en sculpturen van resten tim merhout gemaakt en snoeihout werd aan elkaar gebonden tot kunstwer ken. Van textiel werden mooie doe ken gemaakt met afbindtechnieken en stempelen. Er zijn prachtige din gen geboetseerd, die nog gebakken De voorstellingen Eige Volk op 16,17 en 18 oktober zijn helemaal uitverkocht. Binnen één dag tijd was een groot deel van de kaartjes al uitverkocht. Ten Duijf, artistiek leider van Eige Volk: 'Dat is uniek voor een amateurgezelschap. Mensen hebben blijkbaar behoef te aan theater uit de eigen streek'. De vernieuwde Venrayse schouw burg opent het nieuwe seizoen met drie achtereenvolgende voorstellin gen door 150 artiesten uit de eigen regio. Onder de naam 'Eige Volk' presenteren zijn op 16. 17 en 18 oktober een avond met muziek, dans, theater, cabaret en show voor een breed publick. Ten Duijf, bekend van het duo Grad en Petran en van de voorstel ling Gèr Gedaon: 'Eige Volk is een eenmalig optreden. Wc hebben spe- daarentegen is een wendbare bosvo gel die het moet hebben van de eer ste honderd meter. Hij is een echte sprinter en daardoor meer geschikt voor het jagen op konijnen in bos en hei. Jachtvogels moeten in een uit stekende conditie verkeren om prooien in het wild te kunnen slaan. Wat beide roofvogels volgens de valkenier met elkaar gemeen heb ben. is dat ze vaak een zieke of zwakke prooi pakken. Een gezonde en fitte prooi heeft namelijk een zeer grote kans om de dans te ont springen. Het is dus een pure 'survi val of the fittest'. Van de Vlasakker: "Als de roofvogel zelf ziek of niet fit genoeg is kan hij het wel vergeten. Zestig procent van de jonge roofvo gels sterft in het eerste levensjaar puur en alleen omdat ze niet in staat zijn om hun prooi te pakken." Ooit kan het voorkomen dat de havik of slechtvalk na de jacht niet bij zijn baas terugkeert of ver weg vliegt. Om de vogels dan te traceren, bevestigt de Merselose valkenier belletjes aan de poot van de vogels en een klein radiozendertje aan de staart. "Als een vogel niet reageert op het fluitje weet ik ongeveer waar hij zich bevindt. Als hij niet op com mando bij mij terugkeert, kan dat moeten worden en over twee weken klaar zijn. Er is geschilderd en er werden gipsafdrukken gemaakt in zand en als klap op de vuurpijl werd een afdruk gemaakt van meneer Gé, die nu samen met andere kunstwer ken tentoon wordt gesteld in de gan gen van de school. Andere toppers in de feeslweek waren de dansvoor stelling van kinderen, de piratendag en de musical Sneeuwwitje, opge voerd door alle leerkrachten van De Foekepot. Met de hulp van Piet Hermans (rechts) werd er een afdruk gemaakt van meneer Gé ciaal voor de heropening van de schouwburg de koppen bij elkaar gestoken en een programma samen gesteld. Het zijn optredens door en voor mensen uit Limburg en Brabant. De grote belangstelling voor theater uit de eigen regio is volgens Ten Duijf logisch te verkla ren. 'Mensen gaan graag naar een voorstelling toe die herkenbaar is. Bijvoorbeeld doordat ze de artiesten kennen van andere optredens in de regio. Zo treedt er een aantal bekende artiesten op. zoals Geert Pelzer, het Venrays Mannenkoor en Nard Reijnders, vaste begeleider van Herman van Veen. En ook Canapec, Friends in Music. The Amazing Trumpets,. Um en Urn. de Trennesetters en Frank Schrijen. Sommige liedjes zijn in het dialect. Dat spreekt de mensen ook aan'. betekenen dat hij nog niet tam genoeg is, onvoldoende trek heeft of buiten het zicht een prooi geslagen heeft. Ik zal hem in dan in het ver volg voor de jacht iets minder te eten moeten geven of hem tijdens hernieuwde trainingen tammer moe ten maken." Via de valkerij raakte Van de Vlasakker tevens verzeild in een andere hobby: de vogelopvang. Zijn woning omgeven door groen in het buitengebied van Merselo is bij uit stek geschikt als roofvogelasiel voor Noord-Limburg. In het centrum zou zo'n vogelopvangcentrum niet te realiseren zijn. De Merselonaar lapt jaarlijks veertig tot vijftig gewonde, vergiftigde of vermagerde, voorna melijk inheemse roofvogels op, die vanuit heel Noord-Limburg worden aangeboden. Zijn credo luidt datje deze dieren moet verzorgen en daar na weer zo snel mogelijk moet terugbrengen naar de plek waar ze thuishoren: de vrije natuur. "Soms komt het voor dat ik een vogel moet afmaken omdat hij simpelweg niet meer te redden is. Als een roofvogel terug in de natuur komt en geen prooi kan bemachtigen, is het voor hem snel afgelopen." Het Literair Café Venray-regio start het nieuwe seizoen in een nieu we locatie, de geheel verbouwde, uitgebreide en gemoderniseerde schouwburg Venray. Donderdagavond 15 oktober om 20.00 uur bijt de schrijfster Helga Ruebsamen de spits af. Deze bijzon dere schrijversavond wordt muzi kaal opgeluisterd door het promo koor van de Zangers van Sint Frans. De entree bedraagt 15,-. Donateurs krijgen 2,50 reductie. Helga Ruebsamen is een bijzon dere schrijfster. Ze debuteerde in 1964 met een verhalenbundel en werd twee jaar geleden genomi neerd voor de Gouden Uil en de Libris literatuurprijs voorde roman Het lied van de Waarheid. In haar werk bepalen ondergang, verpaupe ring, alcoholisme en dood de uit zichtloze sfeer. De personages zijn meestal randfiguren zoals hoeren, dronkelappen en andere 'buiten- maatschappelijken'. Ruebsamen werd in 1934 geboren in Batavia, in het toenmalige Nederlandsch-Indië. Op 5-jarige leeftijd kwam ze met haar ouders naar Nederland. Zij studeerde psy chologie in Leiden, maar maakte de studie niet af. Ze werd namelijk leerling-verslaggever en later redac teur bij de krant Het Vaderland in Den Haag. Ze voelde zich als jour naliste aangetrokken tot de 'zwarte schapen' onder de Haagse bohé miens. In 1964 debuteerde Helga Ruebsamen met de verhalenbundel Kameleon. Voor een paar van de verhalen kreeg ze reeds in 1959 de Rei na Prinsen Geerligs-aanmoedi- gingsprijs. Later was zij zelf jurylid bij de Rei na Prinsen Geerligs-prijs, in welke hoedanigheid de eerste ervaringen werden opgedaan met het stimuleren, adviseren en bege leiden van beginnende schrijvers. Ze publiceerde nog enkele boeken: De heksenvriend (1966), Wonderolie (1970) en De ondergang van Marakov 1971 Na dit laatste boek stopte ze zeventien jaar lang met publice ren, in boekvorm althans. Ze was niet 'overmatig enthousiast" over de publieke aandacht die het publice ren met zich meebracht. Helga Ruebsamen is sinds 1975 voorna melijk in het buitenland geweest. Daarna vestigde ze zich in Dan Haag. In 1988 verscheen er einde lijk een nieuwe verhalenbundel: Op Scheveningen, met wederom nogal ongewone personages zoals de zui pende 'oude meisjes' en de 'De meisjes van Marlot', en de pooier en hoeren in 'De panter van Piet'. In de bundel wordt wederom een sfeer getekend van waanzin, neergang en Zangbundel lijkt nu al succes! Het vorige week in de pers aange kondigde initiatief van twee Venrayse zangverenigingen. Zangvereniging Venrode en het Venray's Mannenkoor, is alom met enthousiasme ontvangen. Beide ver enigingen organiseren samen de Boerebrulluft 1999. de laatste van deze eeuw. Om echter alle muzikale cultuurgoed op carnavalsgebied voor het nageslacht te kunnen bewa ren hebben zij het op zich genomen alle vastelaovesliedjes tot nu tot in één bundel te verenigen. Zoals nu bekend wordt dit initiatief nu reeds alom geprezen! (Diverse andere grote steden kijken met argusogen- toe!) Het kostte de 'stuurgroep' en anderen al veel moeite veel oude nummers her en der boven water te halen. Bovendien zal het van diver se vrijwilligers nog de nodige zweetdruppels en vrije uurtjes vra gen om het geheel keurig hernieuwd op papier te krijgen. Volgens de laat ste berichten lukt dat bijzonder goed en is een fantastisch eindproduct in zicht. Het geheel zal zeer luxe als ingenaaid boek worden geprodu ceerd. Zoals al eerder vermeld kunnen zowel particulieren als bedrijven zich aanmelden om een liedje uit de bundel te 'adopteren' (particulieren voor ƒ111,-, bedrijven voor ƒ333,-). Dat betekent dat men in de bundel als adoptant bij het betreffende lied je wordt vermeld en uiteraard tevens een gratis bundel ontvangt. Begin november zal de verkoop prijs van de bundel 'Pareltjes uut ut Piëlland' bekend worden, alsmede de speciale voorinteken-prijs. Zowel adoptanten als voorinteke naars kunnen zich nu al telefonisch melden bij Theo Janssen, tel. 583402. Met de bundel zullen de beide organiserende 'Boerebrulluft'-ver enigingen dus een bijzonder geschenk van culturele waarde aan de Venrayse samenleving aanbie den. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard eenzaamheid. In alle verhalen bewe gen de personages zich op een hel lend vlak tussen realiteit en fantasie. Op Scheveningen werd in de pers zeer goed ontvangen en - vooral na een optreden bij Adriaan van Dis - goed verkocht. Wim Vogel schreef erover in Vrij Nederland: 'Wat mij in deze vitale verhalen vooral bevalt, is het plezier waarmee ze zijn geschreven'. In 1989 verscheen een bundel verhalen die eerder te vinden waren in de bundels Kameleon en De ondergang van Marakov. In 1992 verscheen de verhalen bundel De dansende kater. De tragi komische verhalen werden in de pers lovend besproken (o.m. in Vrij Nederland) en leverden haar optre dens op radio (Ophef en Vertier) en tv (Karei v.d. Graaf). In het najaar van 1997 verscheen Helga Ruebsamens nieuwe roman Het lied en de waarheid bij uitgeverij Contact. Het boek werd unaniem geprezen en al voor verschijnen ver kocht aan Duitsland en de Verenigde Staten. De nieuwe rookvrije bridgever- eniging stelt een ieder die graag gezellig en rookvrij wil bridgen hiertoe in staat. Dit bridgen is volle dig vrijblijvend, dus zonder dat een lidmaatschap van deze vereniging vereist is. Dus op donderdagavond om 19.30 uur in de Kiosk in het Brukske te Venray. De kosten bedragen I,- per persoon per avond. Nieuwe leden worden wel vrien delijk verzocht even telefonisch hun belangstelling kenbaar te maken en wel bij mevr. Corrie Visscher. tel. 0478-514768. HALT-procedure voor raddraaiers De zaak van de twee jongens die vorige week dinsdag door een poli tieman werden betrapt tijdens ver nielingen wordt afgehandeld door middel van de HALT-procedure. De twee 17-jarige jongens uit Venray trokken dinsdagmiddag voor de ogen van een politieman in bur ger een 30-tal geraniums uit plan tenbakken op het Henseniusplein. Tafeltennisvereniging Red Stars speelt dit seizoen in een nieuw ciubtenue. Ter elfder ure werd een shirtsponsor gevonden en prijkt de naam van Van de Kamp en Partners nu op de ruggen van de spelers. Henk Bisschops, voorzit ter van TTV Red Stars, is blij met de overeenkomst: ''De oude shirts waren dringend aan vervanging toe en dan is het prettig om in zo'n situatie een sponsor bereid te vinden om in de kosten te delen. Maar dat het zolang heeft geduurd geeft wel aan, hoe moei lijk het is om als tafeltennisvereni ging bedrijven te interesseren om ons te sponsoren". Een gesprek over Red Stars, tafeltennis op top niveau en tafeltennissponsoring. De voorzitter is zeer te spreken over de bereidheid van Van de Kamp om als shirtsponsor op te tre den. Van de Kamp is al 27 jaar een begrip in Venray als het gaat om assurantiën, hypotheken en pensioe nen. "Voor hun is het belangrijk om een Venrayse sportvereniging te sponsoren. Het is een goede en vooral ook plaatselijke reclame. Al spelen we ook met tien landelijke teams", voegt Bisschops eraan toe. Tafeltennisvereniging Red Stars is een grote club. Met een ledenaantal, dat schommelt rond de 180 leden, is het de grootste tafeltennisclub in Limburg. En de prestaties mogen er ook zijn. Het eerste damesteam speelt al enkele jaren in de eredivi sie, de hoogste klasse van de NTTB (Nederlandse Tafeltennis Bond). Bij de jeugd had Red Stars vorig jaar een Nederlands jeugdkampioene bij de meisjes junioren en een winna res van de Jeugdmeerkampen (in beide gevallen Susan Lenssen). Bij de meisjes .pupillen eindigde Kelly Willems op beide evenementen als derde. Het eerste herenteam acteert dit seizoen in de 1ste divisie, de op één na hoogste klasse van de NTTB. En met 10 landelijke teams heeft Red Stars het hoogste aantal van alle verenigingen in Nederland. Toch blijkt dit weinig aan te spre ken. Henk Bisschops: "Als je al ziet, hoeveel moeite het heeft gekost om een nieuwe shirt-sponsor te vinden. Maar tafeltennis is een marginale sport: het komt niet zo vaak op tele visie als voetbal of schaatsen en dat is voor sponsors belangrijk". Toch is het vreemd, dat in een plaats als Venray een vereniging als Red Stars zo weinig bedrijven bereid kan vin den om de club te sponsoren. Vorig jaar speelde het damesteam Europacup-wedstrijden. Met pijn en moeite kon Red Stars uit de kosten komen. "Je hebt het over Europacup in Venray. laten we wel wezen. Zo vaak komt dat niet voor. En dan nog spreekt dit niet aan. Dit jaar hebben we ook moeten besluiten om geen Europese wedstrijden te spelen, omdat we niet zeker van kunnen zijn. dat we het kunnen betalen", aldus Bisschops. Red Stars heeft een sluitende begroting, die voor het overgrote deel opgebracht wordt door de con tributie en de bar-inkomsten. "We hebben geen ruimte voor extra eve nementen als een Europacup of zelfs een trainingskamp voor de jeugd. We gaan wel elk jaar op trai ningskamp. maar daar moeten de jeugdspelers een behoorlijke eigen bijdrage aan leveren. Wat we met een klein bedrag al niet zouden kun nen doen. want tafeltennis is een sport die in principe goedkoper is dan andere sporten". In vergelijking met andere sporten is tafeltennis inderdaad een 'kleine' sport. Er gaan geen miljoenen in om en zelfs de overkoepelende bond (de NTTB) heeft geen geld. Een ambitieus plan als Jong Oranje vraagt nog van de deelnemende speler en speelsters een eigen bijdrage van 2.000,-. Per jaar. Natuurlijk zijn er verenigingen die genoeg sponsors vinden. Schoonderbeek, bijvoorbeeld, de landskampioen bij de dames werkt met een begroting van rond de vier ton. Daarvan kunnen ze een Bettine Vriesekoop betalen, een Chinese speelster (Dong Li) en een toptrai- ner. Jan Vlieg, die ook niet voor niets training komt geven. "Wat dat betreft doen we het als vereniging nog niet zo slecht. Het damesteam bestaat voor 75% uit eigen speelsters, de vierde speelster krijgt enkel reiskostenvergoeding. Maar het betekent wel, datje altijd afhankelijk bent van de talenten van je eigen spelers en dan moet je het maar net treffen, dat je de Nederlandse top kunt benaderen", zegt Henk Bisschops. Maar ook al zou die top niet haalbaar zijn, als vereniging kan Red Stars veel bete kenen voor de regionale jeugdspe lers. Met extra inkomsten uit spon soring zou de jeugd wat vaker in het buitenland op trainingsstage kunnen gaan of kunnen deelnemen aan internationale toernooien. Daarnaast zijn er van die vanzelfsprekende zaken als een sportvloer. Die is nodig om te spelen, maar is na 13 jaar ook aan vervanging toe. Bisschops: "Voor die dingen zouden we graag wat extra sponors willen vinden. We proberen met de beperk te mogelijkheden die we hebben, de tafeltennissport zo breed mogelijk uil te dragen en dat lukt vrij aardig. En zo'n Europacup-toernooi, dat spreekt natuurlijk enorm aan bij de jongere spelers. Als we volgend jaar bijvoorbeeld zo'n wedstrijd in Venray kunnen spelen, dan kun je toch wel over topsport spreken". Peel en Maas is een blad dat zich richt op Venray en directe omge ving. We willen onze lezers echter ook de activiteiten die elders in de regio plaatsvinden niet onthouden. Daarom is er de Peel en Maas Regiokalender. Daarin vindt u een korte opsomming van evenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Vrijdag 9 oktober: In 't Missiehuis St. Willibrord in Deume verzorgt de NAN een lezing over Dromen. De lezing wordt gegeven door natuurarts en homeopaat H van Gemert uit Maastricht. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 10 oktober: De groep Rowwen Hèze treedt op in sporthal Den Asscldonk in Nieuw- Bergen. Het optreden vindt plaats in het kader van het 100-jarig jubileum- feestprogramma van de fanfare Les Montagnards uit Bergen. Aanvang 22.00 uur. Zaterdag 10 oktober: De vrijwilligers van de Werkgroep Behoud De Peel gaan aan de slag in natuurgebied De Liesselse Peel. De deelnemers verzamelen zich om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. Voor meer informatie: telefoon (0492)515683 of (0493)319610. Zaterdag 10 en zondag 11 oktober: Postzegelvereniging De Maasdorpen verzorgt de Limburgse Filatelisten- dagen met een postzegeltentoonstelling in party- en sportcentre De Riet. De"tentoonstelling is zaterdag van 12.30 tot 21.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Zondag 11 oktober: Instuif Downside heeft een herfstmarkt in het gemeenschapshuis aan de Moostenstraat in Neerkant. De markt duurt van 11.00 tot 18.00 uur. Zondag 11 oktober: In het Bezoekerscentrum Mijl op Zeven in Ospel vindt een koffieconcert plaats van de plaatselijke accordeonvereniging. Aansluiting is er een wan deling door de Peel. Aanvang 14.30 uur. Zondag 11 oktober: Openingsactiviteit Literair Café Helden in het Centrum, Mariaplein 15 in Helden. Gast is de Afrikaanse schrijver Moses Isegawa van het bock "Abessijnse Kronieken'. Aanvang 10.30 uur. Woensdag 14 oktober: In CC 't Gasthoês in Horst vindt de Kinderhoekenweekmiddag plaats. De middag wordt om 14.00 uur geopend door het dichterlijke duoHe-Ma. Daarna is het woord aan illustratrice Charlotte Dematons en schrijver/illu strator Sander de Heer. Zaterdag 17 oktober: In Venlo gaat de jaarlijkse nachtelijke puzzel-, oriëntatie of kaartlecsrit. de 3 le Nacht van Venlo, van start. De start is vanaf 19.30 uur op het terrein van Maxis aan de Nijmeegseweg. Grote belangstelling Eige Volk Donderdag 15 oktober start literair seizoen

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9