PEEL EN MAAS Zandakker wint Jordaanfestival EasyStart helpt starters op weg! f"De harde G neem ik op de koop toe" Wim van Meyel werkte meer dan 40 jaar in Brazilië Dribbel bezoekt 't Silveren Swaentje voor werkgroep 6Aid Venroj ien beeld' Vacaturebank vrijwilligers- centrale Synthese issen gestolen h boekhandel Martin Cuypers Gepromoveerd Afgelopen weekend heeft het tamboerkorps van de schutterij 't Zandakker deelgenomen aan het Jordaan Drumbandfestival te Amsterdam. Het werd een geweldig succes voor het tamboerkorps van onze schutterij. Zij behaalden een prachtige eerste prijs met 143.5 pun ten, net een half punt te kort voor. Ook behaalden ze een eerste prijs voor het mooiste défilé en behaal den ze op zaterdag de dagprijs. Tenslotte ontving het tamboerskorps ook nog de politieprijs voor het meest gedisciplineerde korps tijdens het festival. Door deze resultaten ning zeer bijzonder maakt. Onder leiding van Toon van Opbergen heeft het korps zich de afgelopen jaren naar dit niveau toegewerkt, maar bij de enthousiaste leden smaakt de drang naar meer. Het korps kan daarom best wat aanvul ling gebruiken. Nieuwe leerlingen maar ook ervaren drummers zijn van harte welkom en kunnen zich opgeven tijdens de wekelijkse repetitie van het korps, op dinsdag avond in 't Trumke aan de Oostsingel (achter basisschool De Hommel). De repetitie is van 20.00 tot 21.30-uur. De leden van het tamboerkorps zijn maar wat trots op hun prijzen. werden ze ook totaalwinnaar van dit 30e Jordaan Drumbandfestival, waarvoor ze de wisselbeker kregen als beloning. Een mooi resultaat voor onze Venrayse schutters. Gevolg van deze overwinning is dat het Venrayse korps volgend jaar weer terug naar Amsterdam gaat om deze overwinning te verdedigen. Het tamboerkorps had maar liefst vijf punten voorsprong op de overi ge concurrenten, wat deze overwin- DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1998 - NR. 38 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De leden van de stichting 't Silveren Swaentje hebben unaniem besloten om dit jaar de culturele ere prijs 't Silveren Swaentje toe te ken nen aan de werkgroep van de video film 'Aid Venroj ien beeld'. Deze werkgroep wist door het verzamelen van historisch filmmateriaal een uniek beeld van het Venray van vroeger in een fïlmcollage vast te leggen. De werkgroep bestond uit Jeanne Peters-Thomassen, Eduard Messemaeckers. Jac en Rudy van Sinten en Joost Verbeek. De ereprijs wordt zoals gewoonlijk beschikbaar gesteld door de Venrayse juwelier Verlinden en is tevens een artistieke creatie van zijn hand. De uitreiking vindt plaats op zaterdag 10 oktober om 20.30 uur in Hotel-Brasserie De Zwaan. Jan Houben. de laureaat van vorig jaar. reikt de prijs uit. Oud-Venraynaar Leonard Roeven wil slagen als acteur Als Caes Dorhout was oud- wraynaar Leonard Roeven Jangs te bewonderen in het eede deel van de nieuwe drama- Zebra op Nederland 1. De •rste grote televisierol voor foeven nadat hij vorig jaar een ierjarige opleiding aan de leelschool Amsterdam had vol- lid. Het had overigens niet veel iheeld of Leonard Roeven had iit en te nimmer de status van .jW bereikt. Op 17-jarige leeftijd jng de Roeven op zoek naar zijn jre ik. Een oriëntatie die leidde via ileidingen en studentenkamers in jnlo, Roermond. Heerlen en laastricht (onder andere in de ver- eging, het Voorbereidend Hoger eroeps Onderwijs en Rechten) iar de Toneelschool Amsterdam, k wist gewoon niet wat ik wilde, aen ik in Heerlen voor het eerst in intact kwam met het studentento- iel, wist ik 'dal is het'. Achteraf izien heeft acteren, toneel, altijd in lijn bloed gezeten. Al op de basis- :hool imiteerde ik leraren." Roeven verhuisde naar msterdam en rondde in vier jaar jd de opleiding aan de hoofdstede- jke Toneelschool af. In z'n laatste ar hield hij zich bezig met buiten- poolse activiteiten bij het Noord- ollands Toneel en Toneelgroep msterdam. Als een van de weini- :n kon hij na zijn studie meteen in de slag. Waar studiegenoten Irenlang vechten voor een klein illetje in een tv-serie of toneel- oorstelling, rolde Roeven als het are de televisiewereld in. "Ik heb >luk gehad. ja. Want naast m'n eer- grote werk, m'n bijdrage in de levering in Zebra, heb ik nu klei- :re gastrollen in series als Unit 13 Oud Geld. Die verschijnen spectievelijk in oktober en januari 19 weer op de buis. Voor komend izoen doe ik verder audities voor ineelproducties van Toneelgroep msterdam en het Kruis van ourgondië." KRUIWAGEN Succes dat hem niet vanzelf is imen aanwaaien. Al geeft hij grif dat een portie geluk ook nodig is n in 'het wereldje' aan de slag te imen. Roeven: "Of je ertussen Leonard Roeven: "ik probeer mijn eigen weg te vinden, hoe lastig dat ook is" komt, is van zoveel factoren afhan kelijk. Kwaliteiten en een flinke portie uithoudingsvermogen moetje in ieder geval hebben. Want als je het er tijdens een screentest goed vanaf brengt, maar toch niet wordt gekozen voor een rol, levert dat een deukje op. Gelukkig ben ik positief ingesteld. Dat moet ook wel in dit vak. De banen, en dat wist ik voor dat ik de studie begon, liggen niet voor het oprapen." De spreekwoordelijk kruiwagen, waar zoveel huidige tv-sterren niet zonder resultaat gebruik van hebben gemaakt, is niet aan hem besteed. "Nee. ik vertrouw op mijn eigen kruiwagen. Ik probeer mijn eigen weg te zoeken, hoe lastig dat ook is. Gevoelsmatig Iaat ik alles op me afkomen. Al zal ik nooit klakkeloos ja zeggen op een aanbieding voor een tv- of toneelrol. Ik ben nuchter genoeg om te bekijken of een rol me wel of niet bevalt." SOAPS Vooralsnog ligt z'n hart bij het drama. In Zebra speelde hij Caes Dorhout, een charmante jongen van een jaar of twintig die in aanraking komt met de reclassering nadat hij een tube tandpasta heeft gestolen. Het blijkt dat hij in feite een psycho paat is die een groot internationaal complot vermoedt achter het sys teem van airmiles. Hij bedreigt zelfs een pompbediende en ontvoert de directrice van Vendex om de aan dacht van de media te trekken. De rol van 'slechterik' ligt hem. "Drama trekt me het meest", aldus Roeven. "Dat is ook het genre waar ik me in eerste instantie op concen treer. Maar wie weet kom in de toe komst ook nog weieens in het luch tigere genre terecht. Daar heb ik tot nu toe geen kennis mee gemaakt. En kan er feitelijk niet over oordelen." De 29-jarige acteur ziet zichzelf niet zo snel terechtgekomen in de cast van pak 'm beet GTST, Onderweg naar Morgen of Goudkust. Geen rol als Arnie, Ludo, Daniël, Julian of hoe ze allemaal ook heten. Geen gillende meiden die dankzij de soaps aan z'n voeten lig gen. "Nee, soaps zijn kwalitatief niet verantwoord. Dat is ook niet de opzet. Ik vergelijk soaps met luchtig opgeklopte kwark, zelf hou ik het liever bij tira misu. ik kijk overigens ook zelden naar de commerciële zenders op tv." HARDE G Ruim tien jaar is hij nu uit Venray weg. Maar het bloed kruipt waar het niet kan gaan. Regelmatig is hij op bezoek bij z'n ouders aan de Tinnegieterstraal. Limburg, en met name Venray. zal hij niet snel verge ten. "Er gaat niets boven Limburg. Ondanks de op de opleiding aange leerde harde G. Die neem ik op de koop toe." Wim van Meijel, ondanks veertig jaar Brazilië bleef Merselo zijn thuishaven zijn nieuwe werkterrein. Het gebied reist hij af per paard, later met een door het missiethuisfront geschon ken jeep. Het dorp is armoedig, met matige voorzieningen voor wat betreft water en electriciteit. Zijn pastorie verkeert in goede staat en met behulp van de plaatselijke gemeente en met steun van vooral de Merselose mensen worden er armenhuisjes gebouwd. Huisjes die de naam van Merselo dragen. Wim van Meyel zet zich enorm in voor de strijd tegen grootgrondbezitters, die de kleine boeren en zelfstandigen verjagen en alles proberen af te pak ken. Groot is zijn teleurstelling als boerenoptrekjes (kleine huisjes) in vlammen opgaan. THUISHAVEN De laatste jaren van zijn missiele ven slijt Van Meyel in Cabiceiras, een plattelandsplaats in een grote open vlakte. De bouw van een twee de kerk en een dorpsgemeenschaps- huis zijn de laatste activiteiten voor dat hij getroffen wordt door een hersenbloeding. In 1995 keert hij. na een verblijf van meer dan 40 jaar in Brazilië, derhalve terug naar het centrale moederhuis in Bavel. In al die Braziliaanse jaren blijft Merselo zijn thuishaven. Zijn vakanties brengt hij in het Venrayse kerkdorp door. Zo komt hij in 1968 terug als zijn ouders op 3 september 50 jaar getrouwd zijn en vijfjaar later, in 1973, viert hij zijn 25-jarige pries terfeest eveneens in z'n geboorte dorp. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Oud-Merselonaar Wim van Meyel viert op woensdag 7 okto ber in besloten kring het feit dat hij 50 jaar geleden tot priester werd gewijd. Het feest vindt plaats in het klooster-bejaarden centrum in Bavel waar Van Meyel momenteel verblijft. In 1934 treedt Wim van Meyel, op advies van de toenmalige rector Lipperz uit Merselo, toe tot de Paters van de H.H. Harten in St. Oedenrode. In Valkenburg voltooit hij zijn studie, waama hij op 3 okto ber 1948 in Schimmert door Mgr. Lemmens tot priester wordt gewijd. Precies een week later verzorgt hij z'n eerste heilige mis in Merselo. In de eerste jaren van zijn priester schap is hij werkzaam in St. Oedenrode en omliggende plaatsen en besteedt hij veel aandacht aan bijscholing en studie in de schilder kunst aan de academie in Den Bosch. In 1955 wordt hij benoemd tot missionaris, zijn werkgebied wordt Brazilië. Van Meyel moet in de beginjaren veel hobbels nemen; de omgang met de karakteristieke Braziliaan, de taalbarrière (Portugees), de subtropische hitte en de markante afscheidingen tussen droge en natte tijden. Vooral aan de afschuwelijk lange, droge perioden kan hij moeilijk wennen. Z'n eerste werkterrein ligt in de stad Patricinio. met een voornamelijk blanke bevol king met een redelijke welvaart. De samenwerking tussen wereldlijke en geestelijke overheid is goed en in het onderwijs is ruimte voor religi euze taken. STRIJD In de tweede fase van zijn verblijf in Brazilië is de oud-Merselonaar werkzaam op het seminarie voor priesteropleiding in Sao Bonifacio. Jaren van vruchtbaar werk worden afgesloten nadat de belangstelling voor de opleiding blijft afnemen. Vervolgens wordt Van Meyel inge zet bij zijn collega's in het bisdom Formosa ten noordoosten van de hoofdstad Brasilia. Het dorp Sao Joao d'Aliange (St. Jan de Doper) met het omliggende gebied (groter dan de provincie Limburg) wordt (iraszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.f. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel. 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn De vrijwilligerscentrale van (nthese is regelmatig op zoek naar ijwilligers voor diverse activi- iten. In Peel en Maas zal regelma- l een oproep hiervoor geplaatst órden. VROUW/MAN Synthese zoekt voor Basketbal- ubJumpers'76 een 'zaalwacht' in :nray die zoveel mogelijk aanwe lf is bij trainingen en thuiswed- rijden. De werktijden zijn in over- Voor meer informatie over deze icature kunt U contact opnemen et Synthese Venray, Bergweg 4, 101 EG Venray, tel. 0478- 586245 (ees Moerkerk of Karen ongstaff). Uit een vijver in de achtertuin van 'n woning aan de Ravelstraat in enray zijn vijf Japanse Koikarpers stolen. Ook twee betonnen spuit- lelden van ongeveer 20 cm hoog i een schepnet werden meege ren. De diefstal heeft plaatsge lden op zondag tussen 12.00 en 100 uur. Vermoedelijk heeft de ider een fiets of bolderkar bij zich ihacl. De waarde van de vissen ordt geschat op 2000 gulden, ter ijl de beeldjes en het schepnet ikele honderden guldens waard jn. PEEL EN MAAS 'n abonnement waant Oud-Merselonaar 50 jaar priester ALLE KINDEREN ZIJN WELKOM OP HET DRIBBELFEEST! Er zijn meer dan een miljoen Dubbelboeken verkocht. Dribbel viert feest en komt zaterdag 19 september van 13.00-17.00 uur in Venray zelf cadeautjes uitdelen in onze boekhandel Passage 17 in Venray Fred Janssen (3I) uit Venray is aan de faculteit economische weten schappen van de Katholieke Universiteit Brabant in Tilburg gepromoveerd op het proefschrift Inventory management systems, control and information issues. Aan de Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg promoveerden maandag 14 september jl. tot doctor Hans Bom en Marcel Nollen. Beiden in Venray getogen promo vendi verdedigden hun gezamenlijk proefschrift 'Kwaliteit van de perso nele functie: de ontwikkeling van een meetinstrument' met een toe passing bij de Landmacht en Luchtmacht. Welkom bij Copretto! Mijn naam 1$ G«a Glelen. Ik heb Hendricc schoenen aan de Grotestraat overgenomen. Ik open er nu een Copretto winkel. Copretto biedt u een uitgebreid assortiment dames- en heren- Spreekuur voor starters Het softwarepakket EasyStart helpt u op weg! Door middel van informatie en vra gen laat EasyStart u stap voor stap uw ideeën uitwerken. En natuurlijk krijgt u alléén vragen die van belang zijn voor uw eigen situatie. Aan de hand van de door u beantwoorde vragen maakt EasyStart voor u automatisch een compleet onderne mingsplan. Dus u hoeft zelf geen lastige analyses en ingewikkelde berekeningen te maken. Verder stelt EasyStart u in staat om de overlevingskansen van uw bedrijf beter in te schatten en de markt alvast grondig te verkennen. Zo kunt u goed voorbereid beginnen aan een nieuwe uitdaging! Wilt u meer weten, kom dan vrijdag naar ons spreekuur voor starters van lé.00-17.00 uur. U kunt ook bellen voor een afspraak. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530 247 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 460 rabol281@tref.nl

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9