Sfiwtt t*t> 1/e*vuzcf> Ropa Cup ten dele geslaagd Biljarten Niet-Rokers Bridgeclub Veldvoetbalscheidsrechters gezocht Bowlen Rooyse VK Midgetgolf Buiten lust Jumpers'76 Tennis vereniging Ysselsteyn Nachttoernooi Phoenix Fikse nederlaag Red Stars Honk- en Softbal vereniging Red Caps ATB- vereniging Mudhunters Loopgroep De Barrier Korfbal steeds populairder HSV 't Alvertje Atletiek Vereniging Venray-Regio Bridgeclub Venray PEEL en maas donderdag 10 september 1998 - Pagina 17 Lake Valley/'t Podium, een van de jongste zaalvoetbalverenigingen in Venray. timmerde de laatste weken publicitair flink aan de weg. De club had afgelopen weekeinde beide sporthallen in Venray afgehuurd voor een 'grandi oos zaalvoetbalspektakel' om de Ropa Cup Wisseltrofee 1998. Ondanks alle ophef en publiciteit viel de deelname zwaar tegen. Met pijn en moeite kon uiteindelijk een programma met slechts twaalf teams worden samen gesteld. Zaterdag, op de eerste toernooi- lag. lieten ook nog eens twee ploegen verstek gaan waardoor er slechts tien clubs overbleven. "In april hebben we •ontact gehad met de KNVB over de oernooidatum. Toen werd ons verteld lat er in het eerste weekeinde van sep- ember nog geen competitie voor het 'eldvoetbal was. Dat bleek later wel het ;eval te zijn waardoor veel verenigin gen niet konden deelnemen", zegt orga- isator John Kemmelings van Lake 'alley. Op zaterdag 5 september werkten in De Wetteling zes teams en in De Weert vier ploegen een volledige competitie af. De beste zes kwalificeerden zich voor het hoofdtoernooi op zondag. De Bonte Koe en Sporting Metima, afkomstig uit Bemmel. bereikten op de slotdag de finale. Daarin toonde De Bonte Koe zich het sterkste en won met 2-0. De Venrayse tweedeklasser ontving naast de Ropa Wisseltrofee de hoofd prijs van (maar liefst) 500 gulden. "Het was zaterdag een tegenvaller dat er slechts tien teams deelnamen. We hebben er desondanks het beste van pro beren te maken. Maar zondag was een perfecte finaledag", vond John Kemmelings. "De ploegen waren goed aan elkaar gewaagd en het verliep heel sportief. We kregen zelfs complimenten van de deelnemers en zelf zijn we ook niet ontevreden over het toernooi. We wilden er als zaalvoetbalclub financieel sterker van worden en tevens proberen we een sportief evenement op te zetten. Het zal volgend jaar zeker een vervolg krijgen". Volgens John Kemmelings had de vereniging Lake Valley voldoende geld schieters. waaronder hoofdsponsor Ropa Computer, om geen financiële schade te hoeven lijden door de geringe deelname. Wellicht zal de tweede editie dan eer der plaatsvinden of in de periode rond Kerstmis wanneer het veld- en zaalvoet bal volledig stilligt. Lake Valley experi menteerde overigens met de nieuwe UEFA-zaalvoetbal die in de eredivisie al verplicht is. De spelers moesten aanvan kelijk nogal nogal wennen aan de Adidas Tricolore/Low Bounds-bal die slechts twee keer stuiten. Eindstand Ropa Cup: 1De Bonte Koe 2. Sporting Metima 3. Venrode 4. ZVV Venray 5. ZVCBJ 6. Venrode 2. Programma VBB: Uitslagen afgelopen week: HGL l -Evenaar/de Steeg 7-0 HGL 5-HGL 3 0-9 HGL4-L67 3 9-0 '.Rongen 10 beurten gem. 2.000 HGL KNBB )p donderdag, vrijdag en zaterdag 24, 25 en 26 september wordt in café de Klomp de voorwedstrijden 4e klasse Libre van de KNBB district Oost- Brabant gespeeld. Hier doen van onze vereniging mee: G. Hendriks en A. Schuurmans\ DOS Uitslagen VBB: libre: DOS l - L'67 0-7 Alle begin is moeilijk, zullen we maar leggen. LBC 2 - DOS 3 5-4 Voor de winstpartijen zorgden Harry Bongaerts (15 beurten, gem. 1,47) en rheo Mertens (15 beurten, gem. 1,33 en en hoogste serie van 9). iven./Steeg 3 - DOS 4 4-5 Miep Weerts (met een hoogte serie van en Jenny van der Leden namen de linten mee. i-banden: IDS 3 - DOS 1 2-5 Uo Siebers (39 beurten, gem. 0,615) en Sef Peeters waren hun clubgenoten van DOS 3 te sterk af, terwijl Jac Lucassen ondanks een serie van 10) verloor van loyce Voesten. rlip voor DOS 3 de partij won in 31 beurten (gem. 0,612). DOS 2 - BCY 2 6-1 Mart Siebers (met een hoogste serie van en Will Berden pakten de volle winst. Ton van Gaaien wist gelijk te spelen. Programma VBB: Maandag 14-09 BCY I - DOS 1 (3-banden) Dinsdag 15-09 DOS 2 - Evenaar/Steeg (3-banden) DOS 3 - OBK (3-banden) Jonderdag 17-09 X)S 1 - SNA 1 DOS 2 - OGO 3 HGL 5 - DOS 3 DOS 4 is vrij. Programma KNBB: Maandag 14-09 DOS C3 - Maasbree Jinsdag 15-09 DOS C1 - BC Helden Donderdag 17-09 Jordaan 2 - DOS C2 Toernooien KNBB: Op 12 en 13 september spelen Gerrit en Wiel Vermeulen hun voorronde 3-ban den klein klasse 2 bij De Peel in Deume. VOP BCY I -VOP 1 4-3 Nellie Dericks speelde haar partij gelijk met 2.80 gem. winst, met 5.29 gem. was rvoor Theo Voesten. ODIUM 1-VOP 2 5-4 Voor de winstpartijen zorgden Roland Michels met 1.42 gem. en Jan Voesten met 1.87 gem. VOP 3-OGO 5 2-7 Winst was er alleen voor Johan Jansen met 1.82 gem. Persoonlijke kampioenschappen 'BB Tijdens de voorwedstrijden 6e kl. Libre zijn Elke Godschalk en Brenda Roozeboom gepromoveerd naar de 5e klas. Met een algemene ledenvergadering op 1 september jl. werd het startschot [dost voor weer een seizoen rookvrij iridgen. Tijdens deze vergadering werd lot ons aller verrassing medegedeeld dat onze club al 87 leden heeft, bestaande uit niet-rokers en zij die het kunnen opbrengen een avond niet te roken. Verder zijn onze leden in drie kwaliteits klassen ingedeeld zodat iedereen op zijn of haar niveau kan spelen. Als klap op de vuurpijl werd op deze avond ons nieuwe 'home' gepresenteerd. Nu de Witte Hoeve de vernieuwing nagenoeg gerealiseerd heeft blijkt dat er met de Venravse bridgeclubs terdege rekening Sgehouden. Na de vergadering was er nog lelegenheid voor het leggen van een kaartje als 'warming-up' voor het nieu- 'e seizoen. Wij wensen al onze leden Kn bijzonder fijn en sportief bridgejaar nons nieuw gebouw waar ook volop Qrkeergelegenheid aanwezig is. Voor meer informatie bent u welkom >p onze vaste speelavond (dinsdag- yond) om 19.30 uur in de Witte Hoeve, iasstraat in Venray. De KNVB District Zuid II start, in samenwerking met Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray, op maandag 21 september 1998 met een cursus voor veldvoetbalscheids rechters (zowel voor bondsscheidsrech- ter als voor wedstrijdleiders van vereni gingen). De initiatiefnemers hopen met deze cursus het groeiende tekort aan voetbal scheidsrechters enigszins tegen te gaan. Tevens wordt hiermee aan verenigings mensen de gelegenheid geboden voor een opleiding tot gediplomeerd wed strijdleider. Deze cursus, die gehouden wordt in clublokaal 'Trefhove' van Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray. omvat vijf a zes lesavonden van ieder drie uur met aansluitend een exa menavond. De kosten bedragen 35,- per persoon (incl. Lesmateriaal). Enige voorwaarde voor inschrijving is een minimumleeftijd van 16 jaar. Als extra stimulans zal de Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray de cursuskosten vergoeden aan iedere geslaagde cursist die minimaal een jaar lid van onze scheidsrechtersver eniging blijft. Eventueel geïnteresseer den voor deze cursus kunenn zich tele fonisch aanmelden bij de secretaris van Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray, Piet Hanen (tel. 0478-510974). Deze zal zorgdragen voor aanmelding bij de KNVB. Voor eventuele nadere inlichtingen kunt u ook met hem contact opnemen, dan wel met Jack Heidens (tel. 0478-589017) of met KNVB- docent Frans Gielen (tel. 0478-692351). Bij voldoende interesse zal tevens een korte KNVB-cursus 'grensrechter' wor den gegeven, vooral bedoeld voor nieu we clubgrensrechters, waaraan echter ook reeds langer actieve grensrechters, wedstrijdleiders en overige geïnteres seerden kunnen deelnemen. Deze cursus wordt gegeven op de woensdagen 23 sept. en 7 okt. 1998. eveneens in clublo kaal Trefhove' van Scheidsrechtersvereniging Horst- Venray te Horst. De kosten bedragen ƒ15,- p.p. Aanmelding en informatie kan geschieden bij dezelfde personen als hierboven vermeld. Bowling Vereniging Venray Uitslagen Huisleague d.d. 1 sept. '98 leklasse: Bokual/Mijling Sigma's/Rest.Bowl.Venray 4-24 Pinhunters - Red Arrows 3 - 25 Hit Miss - Drankenh. Winters 7-21 Strikers/Groeipunt - B.T. Feller Heftr. 14.5- 13.5 Het nieuwe seizoen is weer begonnen en de aandacht ging uit naar de debutant in deze klasse: Bokual/Mijling. Helaas was de goede vorm van vorig seizoen nog niet aanwezig bij de Bokualmannen, want alleen Twan Claessens scoorde met precies 200 een 200-game. Beter ging het de Sigma's af, die Leo van der Rijt en Tiny Janssen ieder tweemaal die grens zagen passeren met resp. 204 en 203 en 205 en 201. Ook Harrie Peeters kwam tot 203. Leo nam ook de hoogste herenserie met 588 voor zijn rekening. Red Arrows behaalde een ruime zege op de Pinhunters en veroverden meteen de koppositie. Bij de kersverse koploper had Marlies Thijssen een sterke start met zowel de hoogste game als serie bij de dames met resp. 204 en 582 en kwam Maria Siebers tot 200. Het Winterskwartet bleek een maatje te groot voor Hit Miss want zowel Mien van Seccelen als Jan Baltussen (game 213) pakten al de te winnen persoonlijke punten. Het zwak startende Fellerteam kwam via een 206-game van Wiel Feller en een 214 (de hoogste herengame) van Hans Bonants nog sterk terug in de laat ste game, maar meer dan 13.5 punten leverde het niet op en de Strikers won nen dan ook nipt. 2e Klasse: Altijd Raak/Masta Sport - Club Up 11 - 24 V.v.G.I./Van Rensch - Texcar/Scores 22 - 13 B.T. Ontex - W.D.O.B. 4-31 Karklingel/Magic Line - Plusmarkt van Dijck 11 - 24 W.D.O.B. (wij doen ons best) verraste vriend en vijand door het gedegradeerde Ontex op een dikke nederlaag te trakte ren en vooral invaller Rinus Kanning had daarin met de hoogste herengame van 223 en -serie van 569 een belangrijk aandeel. Plusmarkt van Dijck bracht de andere ex-eersteklasser Karklingel/Magic Line wel met twee nieuwelingen spelend, ook al een neder laag toe. Toos Janssen was met 3 pers. punten een plus voor haar team. Club Up kende een goede start met de winst op Altijd Raak. Theo Swemers scoorde een mooie 210-game en pakte samen met teamgenoot Martien Verhagen ook 3 persoonlijke punten. Inge Lenssen (hoogste damesgame met 202 en -serie 557) had een belangrijk aandeel in de eerste winst van V.v.G.I.. Zij bleef ook 3 maal haar directe tegenstander de baas, iets wat Serge D'Amore bij Texcar ook presteerde. Uitslagen Trioleague van 2 sept. '98 B.T. Poels - Hit Miss 13.5-7.5 Flying Strikers - Bokual/Mijling 7-14 B.T. Kuijten Ass. - Born Losers 7-14 Dreamteam/A.M.C. - Crash 12-9 B.T. Feller - Sigma's/R.B.V. 15 - 6 De kampioen van vorig seizoen. Sigma's, kende een slechte seizocnsope- ning tegen het Fellertrio. dat Hans Bonants 3 punten zag pakken. Voor de Sigma's zat er niet meer in dan een winstgame en een 200-score voor Ad van Hemert. Bij Bokual bleek John Koekkelkoren al vroeg de vorm te pak ken te hebben, want hij bracht met 224 de hoogste game en met 639 de hoogste serie op zijn naam en bracht 3 pers. pun ten in tegen The Flying Strikers. Ondanks de hoogste game en serie bij de dames kon Fien Jenniskens (222- 572) alleen haar Crashteam niet voorbij het Dreamteam krijgen. Piet Minten ver raste daarin met een 201-game. Het slechts met 2 spelers uitkomende Hit Misstrio was geen echte partij voor het Poelsdrietal, waarin Bert Alards goed was voor 2,5 pers. punten. De Born Losers boekten hun eerste overwinning op Kuijten zonder tot grootse daden te komen 3e PEELCUP-toernooi. Na de drie op zondag gespeelde series gaat bij de dames de Venrayse Toos Janssen aan de leiding gevolgd door clubgenote Fien Jenniskens. Bij de heren zijn ook twee Venrayse spelers aan de kop van het klassement te vinden en wel John Koekkelkoren met 1224 pins op de eerste plaats en Mark Mijling met 1204 pins op plaats twee. Maar in de loop van deze week treden nog aan de winnaars en winnaressen van de twee vorige toernooien, Tessa van de Valk en Farida Pascoal bij de dames en Harols Punessen en Jo Verstappen bij de heren. Verder komen nog aan de start wereld kampioene Annemiek van de Boogaard en tweevoudig Nederlands kampioene Chris Koopmans bij de dames en veel voudig herenkampioen Ton Plummen, o.a. samen met Eric Kok. een vaste kracht in het Nederlands team, Henry Clerkx, winnaar van een wedstrijd in de Golden Bowling Tourserie 9die regel matig te zien is op Eurosport) en enige andere sterke spelers uit de Nederlandse en Duitse competitie. Zaterdag 12 sep tember zal de halve finale bij de heren aanvangen om 15.15 uur, terwijl de damesfïnale gepland staat om 17.00 uur en de herenfinale om 18.15 uur. De wedstrijden worden gespeeld op de banen van Restaurant Bowling Venray te Oostrum, Mgr. Hanssenstraat 10 en iedere belangstellende is daar van harte welkom. Bedrijvenbowlingcompetitie. Ie Klasse: Vinc.v.Gogh Inst 3 - Van Rattineen 1 - 3 Nestlé 2 - Vincnv.Gogh Inst 1 1-3 Nelissen/Van Egteren - Inalfa 1 - 3 Xerox Boys and Girls - Nestig 11-3 2e Klasse: Vinc.v.Gogh Inst 2 - B.L.Z.N. 3.5 - 0.5 Ford van Haren 1 - B.T. Van Elswijk 0 - 4 Custers Hydraulica - Franke R.V.S. 1 - 3 Rest.Bowl.Venray - Jan Linders Supermarkten 1 - 3 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard 19 sept.: oefendriekamp 'Wetteling' zaal open 09.30 10.00" MB1, MC 1, JB1: zelf voor scheidsr. zorgen 13.00: D2. D3, H2: zelf voor scheidsr. zorgen 17.00: D4. Dl, Hl: zelf voor scheidsr. zorgen De laatste teams ruimen alles op. 20 sept.: HV2 naar Set Point De eerste competitiewedstrijden na de zomer zijn succesvol verlopen voor alle drie de teams, allen wonnen hun wed strijden. Het eerste team dat aantrad zonder H.Lenssen, omdat deze zich voorbereidt op Papendal voor EK voor senioren. Jan Litjens was zijn vervanger en deed het voortreffelijk. Men speefde thuis tegen Cuijk en wonnen alle vier de ronden, zodat men nog steeds uitzicht heeft op het kampioenschap. Beste spe lers waren G. Vermeulen en J. Engels met 95 en 96 holeslagen. Het derde team speelde in een nat Eindhoven tegen Eindhoven 2. Men verloor maar één ronde, zodat de drie punten mee naar Venray gingen. Hierdoor zijn de kansen op het kampioenschap flink gestegen, indien men de twee resterende wedstrij den winnend weet af te sluiten, want men ontvang koploper Geldrop 3 thuis. Beste speler hier was invaller K. v. Ham met 121 holeslagen. Het vierde team leverde een knappe prestatie door kop loper Geldrop 3 een nederlaag toe te brengen. Men won beide twee ronden, zodat de stand gelijk was, maar omdat zij een holeslag minder hadden wonnen zij hun wedstrijd met 2 1/2 tegen 1/2. Beste spelers waren R. Lemmers en M. Clevers met 112 en 114 holeslagen. Donderdagavond wordt de onderlinge competitie voortgezet, aanvang 18.30 uur. Aanstaand weekend nemen enkele leden deel aan het toernooi van de Poal uit Maasbree. De vertrektijden worden donderdagavond bekend gemaakt. Jaarvergadering Jumpers '76 Op 11 september a.s. zal de jaarlijkse algemene ledenvergadering plaatsvin den. De trainingen op vrijdag 11 sept. eindigen i.v.m. de jaarverg. Om 20.15 uur. Agenda 1. ingekomen stukken en medede lingen; 2. Notulen j.a.v. d.d. 19-09- 1997; 3. Verslag: secretariaat, wed strijdsecretariaat; 4. Financiën; 5. Bestuurssamenstelling: Aftredend: Henk Wijnen (herkiesbaar), Martien Flinsenberg (niet herkiesbaar); voor stel: Mare v. Berlo te kiezen in het bestuur; 6. Verkiezing kascommissie; 7. Begroting; 8. Op- en aanmerkingen teamindeling/trainingen; 9. Rondvraag en sluiting. Aanvang zal zijn om 20.30 uur; plaats: de Wissel, het verenigingsgebouw van de atle tiekvereniging. Trainingen zijn gestart De voorlopige indeling van de trai ningen ziet er voor dit seizoen als volgt uit: Dinsdag: 17.30-18.30: kadetten 1 en 2, meisjes mini's; 18.30-19.30: jongens mini's 1 en 2; 18.30-20.00: meisjes juni oren; 19.30-20.30: jongens junioren: 19.30-21.00: heren 3; 20.00-22.00: heren 1; 20.30-22.00: dames; 21.00- 22.00: heren 2. Vrijdag: 17.30-19.00: jonens passe rellen, benjamins en jongens kadetten 1 19.00-20.30: jongens junioren, heren 1 en 2. Introducé toernooi Afgelopen zondag is het introducé toernooi gespeeld. De mix van leden en introducees, die wel of niet getennist hebben, staat elk jaar weer garant voor een leuke en gezellige tennisdag. De meeste deelnemers gingen na de prijs uitreiking dan ook niet meteen naar huis. De poulewinnaars: poule A: Ger Crienen en Rian Spreeuwenberg; poule B: Eric v. Schijndel en Miranda Koonings; poule C: Bert v.d. Hulst en Adri Jenniskens; poule D: Leo v.d. Pas en Annie Jansen. Voor alle deelnemers was er een leuke attentie. Clubkampioenschappen De clubkampioenschappen zijn in volle gang. Dit weekend worden hoofd zakelijk dubbelpartijen gespeeld. Misschien leuk om een keertje te komen kijken en uw buurman of buurvrouw aan te moedigen. In totaal spelen dit jaar 71 leden mee in de enkelpartijen en 38 koppels in de dubbelpartijen. Diegenen die na de poulewedstrijden uit het hoofdtoernooi zijn gevallen spelen auto matisch mee in de verliezersronde. Uitwisseling LVH Op zondag 4 oktober wordt in Leunen de uitwisseling gespeeld met tennisver eniging LVH. Inschrijven kan middels de inschrijfkaarlen in de kantine. Er wordt gespeeld in poulevorm. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50. De inschrijving sluit op 21 sept. Volleybalclub Phoenix '75 volleybalclub Phoenix '75 organi seert op zaterdag 31 oktober a.s. weer een nachttoernooi. Plaats van handeling zijn de gymzalen in het Brukske in Venray. Wij willen jullie van harte uit nodigen deel te nemen. Algemene informatie: 1. Het is een recreatief toernooi; 2. Per team is het verplicht dat twee dames meespelen: 3. Het inschrijfgeld is ƒ30,- per team; 4. De zalen zijn vanaf 21.00- 03.00 uur geopend; 5. In onze 'kantine' kan de inwendige mens verzorgd wor den. Als jullie willen deelnemen kan dit kenbaar gemaakt worden door de bijge voegde antwoordstrook voor 24 oktober terug te sturen aan het hieronder genoemd adres. Het inschrijfgeld van 30,- moet overgemaakt worden op rekemngnr. 5797.19.375 of gironummer 103.14.71 t.n.v. Volleybalclub Phoenix '75, onder vermelding van nachttoer nooi en vervolgens de naam van jullie team. Wij zenden jullie zo snel mogelijk een bevestiging van deelname. Namens Volleybalclub Phoenix '75 Marion Verspaij. tel. 0478-513071. Dames 1 heeft de eerste wedstrijd in de eredivisie verrassend verloren met 7- 0. In Harkstede bleek De Borgmeren te sterk, waardoor Red Stars een flinke klap heeft opgelopen. De rest van het seizoen zal het team een inhaalrace moeten lopen om de play-offs te berei ken. Doorslaggevend waren de eerste drie partijen, die allen in drie games verloren gingen. Mentaal zorgde dat voor de Red Stars-dames voor een hindernis, die niet meer genomen kon worden. Het spelen ging niet 'lekker', waardoor Red Stars aangewezen was op vechttafeltennis. En daarin toonde De Borgmeren zich men taal gezien de sterkste. Het resultaat is verrassend, aangezien de Harkstede- ploeg fris gepromoveerd is uit de 1ste divisie. Vooraf was eerder rekening gehouden met een 4-3 overwinning of verlies, niet met een volledige neder laag. De teleurstelling bij de dames was dan ook groot. Bij Red Stars speelden mee. Daniëlle Poels, Vanja Santicen Sabina Larmené. Voor De Borgmeren speelden Cathrv Hof, Susan Derx en Jantien van Dijken. Het resultaat staat in schril contrast met een dag ervoor. Toen nam Daniëlle Poels sportieve wraak voor het feit, dat ze niet rechtstreeks voor de halve finale van de A-meerkampen was geplaatst. Als 1 ste reserve mocht ze toch meedoen en plaatste zich gewoon voor de Top-12. Vanja Santic redde het net niet en is voor die Top-12 Iste reserve. Sabina Larmené werd gedeeld derde, maar het onderlinge verlies tegen Guusje Hendriks zorgde ervoor, dat de laatste doorgaat. Ondanks het slechte weer, was er veel te beleven op de velden van Red Caps Venray. Op de zaterdag leven de velden echter leeg; alle teams hadden uitwed strijden, maar alleen het pupillenteam kon aan haar verplichtingen voldoen. De aspiranten kampten met vervoersproble men, de softbal junioren waren, door ziekte, niet instaat voldoende speelsters bij elkaar te krijgen. Zondag was alleen voor de honkbal senioren 2 een teleurstelling. Na aan komst in Eindhoven, waar de wedstrijd tégen de Studs zou worden gespeeld, bleek het veld te zijn afgekeurd. Onverrichter zake konden de senioren de terugreis aanvaarden om nog te kun nen genieten van de wedstrijd van de honkbal senioren 1. De pupillen gingen met veel enthou siasme op weg naar Sittard. Hoewel de pupillen maar met 7 spelers konden aan treden, bleek dat de tegenstander, de Condors, ook maar 7 spelers hadden. Het team van de Condors bleek veel meer ervaring te hebben dan de pupillen van Red Caps, die veelal met het eerste seizoen bezig zijn. Dat verschil in erva ring kwam terug in de eindstand: 18-9. De volgende week zijn de ouders van de pupillen uitgenodigd om te komen kij ken naar de laatste competitie wedstrijd. De softbal senioren waren eerder op de dag al begonnen aan een gevecht om de sub-top. Thuis moest worden afgere kend met Roef! uit Moergestel. Vanaf de eerste inning was de strijd ontbrand, hoewel dat niet van de speelsters afs traalde. Eerder gelaten probeerde Red Caps het veld dicht te houden en Roef' geen punt toe te staan. Hierin slaagde Red Caps grotendeels. Toch bleek al snel, dat de eerste pitcher van Red Caps die dag niet in staat was om Roef! lang stand te bieden. Geleidelijk sprokkelde Roef! puntjes binnen en leken de dames van Venray zelfs op achterstand gezet te worden. De nieuwe pitcher van Red Caps, Monique Dielingen, bleek wel in staat te zijn om Roef! op achterstand te houden. Door goed slagwerk kon Red Caps haar voorsprong uitbouwen tot een comfortabele 10-6. In de laatste inning werd het nog even spannend, omdat Roef! dankzij enkele fouten van Red Caps nog terug kon komen. Gelukkig bleken de dames over een goede con centratie te beschikken, want de laatste nul werd snel gemaakt. Eindstand 10-8. De honkbal senioren 1 moesten tegen mede koploper Bullfighters uit Cuyk aantreden. De uitwedstrijd eerder dit seizoen ging verloren, ondanks diverse homeruns aan de kant van Venray. Dit keer bleken geen homeruns nodig te zijn om toch de winst te kunnen pakken. In een zinderende wedstrijd heeft Red Caps eigenlijk nooit achter gestaan. Meteen in de eerste inning namen de senioren een 4-1 voorsprong en wisten De Mountain-Bike specialist in uw regio BIKE t\SPO SCHUHMACHER BIKE SPORT LEUNEN ATB-vereniging Mudhunters, een jonge en aktieve vereniging met leden van 13 tot 54 jaar. De ££n komt er voor gezelligheid en de ander komt om fana tiek met zijn sport bezig te kunnen zijn. Het gaat prima samen. In en uitfietsen doen we samen en daarna kan iedereen op zijn of haar eigen tempo aan de gang. Buiten samen trainen en tourtochten rij den zijn er ook andere aktiviteiten. Het weekend van 18-20 September zijn we in het Zuid-Limburgse Margraten. Er is daar dan een weekend voor onder andere Mountain-bikers. Het vertrek is vrijdagavond om 18.15 uur. Het uil-eten van vrijdagavond 11 September (morgen dus) is om 19.00 uur bij het Chinees Restaurant op het Kennedyplein. Natuurlijk is er altijd plaats voor men sen die lid willen worden van onze ver eniging. Een Moutainbike een helm en veel zin zijn de ingredianten die nodig zijn. De eerste maand kun je zonder ver dere verplichtingen proef-fietsen Chauffeurs denken jullie aan de ver- zekrings-verklaring? Programma voor de komende weken. Vrijdag 11 September uit-eten bij de chinees 19.00 Zondag 13 September vertrek 9.00 voor training in Overloon. Dinsdag 15 September vertrek 19.00 voor de avondtraining. Vrijdag 18 September vertrek 18.15 voor weekend Margraten Dinsdag 22 September vertrek 19.00 voor de avondtraining. Denk aan Lampje. Het vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar Q£n van de trainingen of bel met Piet Dupont 589880. deze geleidelijk uit te bouwen tot 10-6. In de laatste drie inningen probeerden de Bullfighters nog van alles, maar het veld van Red Caps zat goed dicht. Vooral het pitchen, door Patrick van Fessem, verhinderde, dat de Bullfighers in konden lopen. Door de nadruk te leg gen op tacktische 'nullen1 wist Cuyk in de laatste inningen nog ÈÈn punt te sco ren, maar Red Caps had haar laatste slagbeurt niet meer nodig om met een 1- 7 overwinning de Bullfighters de kam pioensaspiraties te ontnemen. Voor de meeste teams, softbal senio ren en honkbal senioren 2 uitgezonderd, is het komende weekeinde het laatste reguliere competitie weekeinde. Op zaterdag 26 en zondag 27 september zal de jeugd, de honkbal senioren 2 en de recreanten deelnemen aan het Gijs Gommans toernooi van Red Caps Venray. Een week later zullen de softbal senioren 1 en de honkbal 1 deelnemen aan het internationale gedeelte van het Gijs Gommans Toernooi Uitslagen: Pupillen Condors Sittard - Red Caps 18- 09 Aspiranten Meppers Eersel - Red Caps 02-00 (regl.) Junioren PSV Eindhoven - Red Caps 02-00 (regl.) Softbal Red Caps - Roef! Moergestel 11-10 Honkbal 2 Studs Eindhoven - Red Caps afg. Honkbal 1 Red Caps - Bullfighters 11- 07 Programma zaterdag 12 september Pupillen Red Caps - DVS Waalre al 1.00 Aspiranten Red Caps - Blue Sox Bladel a!3.00 Junioren Red Caps - PSV Eindhoven a 15.00 Programma zondag 13 september Softbal Nuenen2 - Red Caps a 14.00 Honkbal 2 Red Caps - Cardinals Oss al0.30 Honkbal 1 Red Caps - Meppers Eersel a 14.00 Programma zaterdag 19 september Pupillen: toernooi in Nuenen. Vertrek 08.45 uur. Tegenstanders zijn o.a, Twins en Holy. Programma zondag 20 september Softbal Red Caps - Mustangs Venlo al 1.00 Honkbal 2 Red Caps - Knuppelaars Rosmalen al 1.00 Zaterdag 26 Zondag 27 september: Nationaal Toernooi Zaterdag 3 Zondag 4 oktober Internationaal Toernooi Voor meer informatie omtrent honk bal, softbal of Red Caps Venray kunt u terecht bij Richard Draaisma tel 0478- 582907,of per e-mail: RedCaps@dds.nl Natuurlijk kunt u voor de actuele infor matie ook terecht op het internet: HTTP://w ww. i nter. n 1net/users/RDraai s ma/redcaps/ Wilt u meer informatie over het recre anten team? Neem dan gerust contact op met Cecile van de Geer (0478-514656) PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Plaats voor nieuwe leden bij Loopgroep de Barrier. Gedurende de maand September kunnen nieuwe en beginnende lopers zich aansluiten bij onze loopgroep. Er is dan twee keer per week een training waarin aandacht wordt besteed aan de opbouw van het hardlopen. Deze trainingen zijn op zaterdag middag en maandag avond. Na deze opbouw kun je zonder problemen aansluiten bij de rest van de groep. Een groep fanatieke en minder fanatieke lopers die elkaar twee tot drie keer per week vinden in hun gezamenlijke pas sie. Het hardlopen. Voor de een is de drijfveer om iets aan de gezondheid te doen en de ander durft zelfs te zeggen dat hij alleen voor de koffie komt. Toch vinden we elkaar iedere week weer om onder begeleiding van de trainer ons programma af te werken. De ene keer is het een interval met kort herhalingen en de andere keer zijn de herhalingen zes tot twaalfhonderd meter lang. De afwis seling is groot en zo vliegt de tijd altijd om. Zelfs voor nieuwelingen gaat dit altijd gemakkelijk. Voor beginnende leden past de trainer het programma aan terwijl de snelleren hun eigen program ma kunnen lopen. Zo komt iedereen aan zijn trekken. Twee keer per week is er een interval training, en een keer per week wordt er aan een stuk gelopen. De zogenaamde duurtraining. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafe "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafe "de Barrier" Zaterdag Van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrai nen en het verplicht je tot mets. Voor meer informatie kunt je ook bellen met Piet Dupont. telefoon 589880 De korfbalsport breidt zich nog steeds verder uit. Zo hadden we vorig jaar in Venray het 'Beach-korfbaltoernooi' en de spannende zaalcompetitie deze win ter Nu start de veldcompetitie weer. Vooral bij de meisjes is du aloude Hollandse spel zeer geliefd. Elk jaar weer groeit het aantal korfbalspeelsters in onze regio. Er kan nu al op jonge leeftijd kennis gemaakt worden met deze tak van sport. De korfbalverenigin gen van Merselo, Oostrum, Oirlo, Leunen. Ysselsteyn en Casienray heb ben ook een 'welpen'-groepje. Deze groepjes zijn voor kinderen tot acht jaar. Öp een speelse manier wordt het korf- balspel aangeleerd. Onderling worden ook wedstrijdjes gespeeld met voor deze leeftijd aangepaste regels. Zaterdag 12 september om 13.30 uur wordt in het sportpark van Ysselsteyn hel eerste Welpen-toernooi gehouden. Iedereen is van harte welkom om te komen kijken en te informeren naar de mogelijkheden om deze sport te beoefe nen. De besturen korfbalverenigingen cluster Venray. Uitslagen: Za. 5 sept. 2e Zomerkoning voor de korte hengels; 1 Dieter Wagner; 2 Theo Hendriks: 3 Wiel Verberkt: 4 John Hendriks; 5 Hay Linders. Koppelwedstrijd aan de vijver te Horst, hier waren goede klasseringen voor de koppels Jan Sanders/Peter Gerrats en Rene Wijnhoven/Peter Cuppen Zo. 6 sept. 1ste Herfstkoning lange hengels: 1 Harry Kanning: 2 Toon van Ooyen; 3 Harry Theeuwen; 4 Toon Sanders: 5 Pieter Kunen. Programma: Za. 12 sept. 3e Zomerkoning voor de korte hengels aan het Wanssums Ven. bijeenkomst om 07.15 uur, er wordt gevist van 08.00-12.00 uur. Zo. 13 sept. 2e Herfstkoning Lange Hengels aan "Het Wanssums Ven". Bijeenkomst om 07.00 uur, er wordt gevist van 08.00-12.00 uur. Vergunningen 1998. Vergunningen zijn ook verkrijgbaar bij H. Theeuwen, de Houskuilstr. 38 en Dierenspeciaalzaak Liagro. Brugstraat te Wanssum. In Venray bij Hengelsport v. Grootel aan de Stationsweg 21. Dag en Weekvergunningen voor de visvijver "Het Wanssums Ven" zijn ver krijgbaar bij, Shell tankstation en Dierenspeciaalzaak LIAGRO. Brugstraat te Wanssum en bij Hengelsport v. Grootel aan de Stationsweg 21 te Venray. Verdere inlichtingen bij de secr. H. Lenssen, tel. 0478-587606. Trainingen worden hervat Nu de schoolvakanties weer voorbij zijn, worden de trainingen voor de baan- atleten weer hervat. Doordat de nieuw kunststof baan nog niet helemaal gereed is, betekent dit dat de trainingen enigs zins aangepast worden Verzamelen voor de trainingen bij ons clubgebouw 't Wisselpunt. Vanaf 8 september tot en met 24 oktober zijn de trainingstijden als volgt: Pupillen: dinsdag van 18.00-19.15 en zaterdag van 10.30-11.30. D-C-B-junioren: dinsdag van 17.30- 18.45. donderdag 17.30-19.00 D/C juni oren en 19.00-20.00 B-junioren. Voorts zal in het weekeinde (zaterdag of zondag) een training extra zijn voor alle A/B-juioren en senioren. De A-junioren en senioren trainen voorts op: dinsdag van 18.45-20.00 en op donderdag van 19.00-20.00 uur. De looptrainingen duren op donder dag tot 20.30 uur. De trainingen voor de G-groepen zijn op donderdag van 19.00- 20.00 uur. Nadere informatie kan worden ver kregen bij de trainers of tel. 0478- 582842. Twee avonden waarop er niet zoveel op het spel stond. Twee avonden, die meetellen voor de vrije-avond competi tie. Dat betekent dat men eens een extra gokje kan wagen zonder dat het gelijk vervelende consequenties heeft. Twee avonden waarop toch nog 70 leden kwa men kaarten. Op dit moment wordt de kop van het klassement aangevoerd door hr. v. Genugten met 38 p.; ds. Keizers-Martens met 36 en nnv. Thijssen samen met hr. Corzilius, Keizers en Teunissen met 34 p. Vanavond zullen we in onze nieuwe zaal alle aanwezigen in de bloemetjes zetten. Voor de entourage in de zaal is het eigenlijk jammer dat alles op het einde weggaat, maar de traditie wil dat iedereen op de eerste officiële speel avond met bloemen naar huis gaat. Denkt u eraan dat we om 19.00 uur pre cies beginnen. De uitslagen van vorige week: Geel. 1. Ds. Jungslager-Verheijen; 2. Ep. van Genugten: 3. Hr. Keizes- Teunissen. Rood: 1. Ds. Verbove-de Weert: 2. Ds. Keizers-Martens; 3. Ds. Bisscheroux- Mutsaers. Groen: I Ep. Janssen; 2. Ds. Camps- Schaeffers; 3. Mw. Poels-hr. Benders. Programma: Vanavond om 19.00 uur jaargergadering met aansluitend bloemendrive. 17 Sept. eerste competitie-avond. Tot slot: de bridgewijsheid van de week: verslik u nooit in teveel conventies.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 17