PEEL EN MAAS Feestelijk 2000 in Divinolandia draagt 'Donna Emma' op handen "Hart hebben voor de zaak, daar gaat het om" •BK Rabobank Jubileum trofee uitgereikt V.I.P.-kaartjes voor de ronde van Nederland bij Jan Linders éTLK Buurtfeest in nieuwe wijk Jong Nederland Venray opent seizoen 8 W Bedevaart naar Wittem ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1998 - NR. 36 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 1 Januari 2000 lijkt nog ver weg en velen zijn momenteel meer bezig met het oplossen van het milleniumprobleem op de compu ter. Partycentrum Janssen en Culinair Creatief Ruud Welbers willen echter van de eeuwwisse ling een groot feest maken en zijn nu al bezig met de voorbereidin gen. Zij willen van de nacht van 31 december 1999 op I januari 2000 een stijlvolle avond maken met topamusement. drankjes en culinai re hoogstandjes. Immers, het is niet iedereen gegeven om een eeuwwis seling mee te maken. Het idee is gestaan tijdens een van de communieshows die in het Partycentrum werden gehouden. Voor beide partijen een prima gelegenheid om hun samenwerking een heel andere invulling te geven. Het dans- en partycentrum zal deze avond sfeervol aangekleed worden en inmiddels zijn al diverse artiesten gecontracteerd. Vast staat dat Frank&Mirella. Maribelle en Twice deze avond muzikaal zullen oplui steren. De organisatie is nog bezeg met enkele andere artiesten. Het uur U. 00.00 uur zal die avond spectaculair aanbreken met een grote champagnefontein. En wat de kleding betreft, een smoking hoeft niet persé maar nette uitgaans- kleding is voor deze bijzondere nacht zeker op zijn plaats. Wie dit "Feest van de eeuw" wil meemaken kan zich nu al aanmel den bij Partycentrum Janssen. Raadhuisstraat 6. tel. 310500 of bij Culiuair Creatief Ruud Welbers. Nieuwhuisweg 5. tel. 586926. Herma Darmstadt verzamelt kleding voor Jacqueline Eibers Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op zaterdag 12 september aan staande opent Jong Nederland Venray het nieuwe seizoen '98-'99 met een geweldige spellenmiddag. Deze keer vindt de opening plaats bij ons eigen clubgebouw 'de vier Uterste', aan de Kempweg 162. Alle jeugd van 5-17 jaar, lid of geen lid, kan meedoen aan deze te gekke activiteit. Natuurlijk hoef je niets te betalen om mee te mogen doen. De inschrijving zal zijn om 13.00 uur waarna de geweldige spellen middag van start gaat. Naast ver schillende leuke spellen is er ook een spannende zeephelling. dus dat beloofd wat! Rond de klok van 17.00 uur zal het afgelopen zijn. Tevens is er die middag gelegenheid om lid te worden van Jong Nederland Venray. We staan je graag te woord om meer te vertellen over onze vereniging. Jong Nederland is aangesloten bij een provinciale organisatie. Wekelijks wordt er rondom de drie spelpeilers: buitenleven, spel en sport of creativiteit gespeeld. Er zijn nu ongeveer 130 leden in de leeftijd van 5-17 jaar bij onze vereniging. Deze kinderen worden begeleid door een 30-tal lcid(st)ers. Kom eens een kijkje nemen in ons gebouw aan de Kempweg met uw kind. Uw zoon/dochter mag vrijblij vend eens mee komen spelen. Dit jaar starten we met een nieu we meisjesgroep. Meisjes die in groep 2 of 3 zitten kunnen op vrij dagavond van 18.00-19.00 uur gerust eens komenkijken en lid wor den. Jong Nederland Venray is er ook voor jouw! Vanaf dinsdag 15 september star ten de verschillende groepsavonden weer. Voor meer informatie over de vereniging kunt u terecht bij E. Geuyen. tel. 077-3662588 (na 18.30 uur). Verkeersgewonde Bij een botsing tussen twee fiet sers op de kruising Molenpad Westsingel Veltumse Kleffen in Venray is vanmorgen een 81-jarige man uil die plaats gewond geraakt. Hij is met een gebroken heup opge nomen in het ziekenhuis. De botsing ontstond toen de 81- jarige fietser geen voorrang verleende" aan een 16-jurige fietssier uit Venray. Henk Willems neemt afscheid als bode gemeente Venray De inspanningen van Jaqueline Eibers voor de allerarmsten in het Braziliaanse Divinolandia zijn in Venray allang een begrip. Wellicht minder bekend is dat Jaqueline's werk al 26 jaar lang vanuit Venray wordt onder steund. Als lid van het Katholiek Vrouwen Gilde (KVG) zamelt Herma Darmstadt (67) kleding, dekens, schoenen en speelgoed in, die in grote dozen naar Brazilië worden verstuurd. Haar man Charles pakt alles op professione le wijze in. Herma Darmstadt kwam in 1972 vanuit Nunspeel naar Venray. waar ze vrijwel meteen toetrad lot het Katholiek Vrouwen Gilde. 'Als je in een volstrekt nieuwe omgeving terechtkomt, wil je toch zo snel mogelijk ergens bijhoren. In Nunspeet was ik ook lid en later zelfs bestuurslid bij het gilde. Volstrekt nieuw was het dus niet", zo motiveert Helma haar toenmalige keuze. Toen Jacqueline Eibers in 1972 voor hulp aanklopte bij het KVG werd Helma contactpersoon. "Vanaf die tijd zamel ik kleding, dekens, schoenen en speelgoed in voor Jacqueline. Ik zie hel niet als ont wikkelingswerk. we proberen hun leed een beetje te verzachten. De allerarmsten krijgen de kleren voor niks. de anderen moeten ervoor betalen. Met de opbrengst koopt Jacqueline bijvoorbeeld medicijnen voor bejaarden. Hel geld blijft dus allemaal in hel project. Het is onvoorstelbaar wat zij daar in dertig jaar tijd allemaal in gang heeft gezet." 'GARAGEPROJECT' Haar inspanningen voor Jaqueline lypeert Helma als "ontzettend dank baar werk', dat ze met heel veel lief de doet. "Alle spullen die worden verzameld, gaan in export-dozen. Daar zorgt mijn man voor. Ik verza mel de spullen, de rest van de eer komt hem toe. We hebben onze Herma Darmstadt, bezig met het inpakken van kleding voor de mensen in Divinolandia. inspanningen maar gemakshalve hel 'garageproject' genoemd omdat alle dozen in onze garage gereed worden gemaakt voor verzending." Jaarlijks gaan er ruim 100 dozen van 20 kg per stuk naar Brazilië. De verzendkosten voor één doos bedra gen 88 gulden. De PTT brengt alle paketten naar Rotterdam, waar ze op de boot naar Rio worden gezet. Van daaruit gaat de reis per vliegtuig verder naar Bello Horizonte. De laatste etappe naar Divinolandia wordt per bus afgelegd. Helma: "Je zou denken dat er onderweg heel wat mis kan gaan maar in 26 jaar tijd is het nog nooit voorgekomen dat een doos niet bij Jacqueline is aangekomen." 'DONNA EMMA' Het benodigde geld om de spullen te verzenden - circa 8800 gulden - krijgt het KVG op verschillende manieren. Op de KVG-ledenavon- den gaat de collectebus rond. met kerstmis verkopen de leden eigen gemaakte producten en van het Vincent van Gogh Instituut komt ieder jaar een vergoeding voor de hulp van de leden bij hun fancy-fair. Ook de opbrengst van de KVG- snuffelmarkt wordt gebruikt om de kosten te dekken. Tot slot zijn er bedrijven die spon soren en particulieren die geld stor ten op een speciale rekening voor Jacqueline. Voorzitter Carla Oude Elferink (46) van het Katholiek Vrouwen Gilde, afdeling Venray, heeft alom waardering voor het werk van Herma Darmstadt. "Wat zij en niet te vergeten haar man voor het KVG betekenen, is eigenlijk niet in woorden uit te drukken. Zc doen dit werk met hart en ziel. Ik heb daar grote bewondering voor." Zelf zijn Helma en haar man twee keer in Divinolandia bij Jaqueline op bezoek geweest. De mensen in Brazilië noemen Helma 'Donna Emma' uil dankbaarheid voor alle kleding die ze voor hen heeft inge zameld. Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Jeugdteam TCV winnaar tennis-clinic Zonwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant De jeugdleden kregen deze trofee omdat ze tijdens een tennis-clinic de meeste punten hadden gekregen Rabobank Venray-Oostrum wil met de uitreiking van de trofee o.a. spor tieve activiteiten stimuleren. Zeven verenigingen uit Venray kwamen afgelopen zonag tijdens de tennis-clinic bij elkaar. Jeugdige tennissers tussen de acht en vijftien jaar speelden op een ludieke manier een potje tennis. Daarbij moesten ze o.a. een bal op een clown of in een bewegend vangnet slaan. Alle jeug dige tennisspelers kregen overigens gedurende de clinic een prijsje. Het is de tweede keer dat de tennisver enigingen een tennis-clinic organi seren. Een extra activiteit die de tennis verenigingen uit Venray en omge ving dit weekend organiseerden was een tennisdemonstratie dor twee jeugdige lopspelers, Nathan Spunda en Sanne v.d. Biggelaar. Spelers die daarvoor interesse hadden, konden na afloop van de demonstratie een wedstrijdje tennis met hen spelen. Rabobank Venray-Oostrum reikt de Rabobank Jubileumtrofee in het kader van haar 100-jarig bestaan aan verenigingen in haar werkge bied uit. Verenigingen kunnen zelf aangeven voor welke activiteit of persoon zijn de trofee willen krij gen. Verenigingen die in aanmer king willen komen voor de Rabobank Jubileumtrofee kunnen zich bij Piet Rutten van de Rabobank Venray-Oostrum aanmel den. tel. 0478-530269. lorf_v RENOVATIE LEIEN DAKEN BITUMINEUZE DAKEN LOOD-, ZINK-, KOPERWERKEN I 0478-511094 ~1 \Top Support dakwerken V.O.fV Zuivelweg 2D Venray-Leunen y' Op 17 september neemt Venraynaar Henk Willems (60) officieel afscheid als bode van de gemeente Venray. Na een periode van 29 jaar trouwe dienst, waarin hij geen enkele keer te laat kwam, gaat Henk vervroegd met pen sioen. In oktober 1969 kreeg Henk Willems een aanstelling als bode bij de gemeente Venray. Zijn toenmali ge werkplek: het gebouw aan de Leunseweg, dat nu (nog) onderdak biedt aan leerlingen van het Intervencollege. In 1976 verhuisde de gemeente naar de huidige locatie aan de Raadhuisstraat. ZAKELIJKER afgelopen week heeft supermarkt Jan Linders in Venray weer een leuke actie georganiseerd voor zijn klanten. De klanten konden V.I.P.- kaartjes winnen voor de aankomst voor de ronde van Nederland, bij aankoop van twee zakjes Eclairs bonbons moest men naam en tele foonnummer op de kassabon note ren en hieruit zijn vervolgens zes winnaars getrokken. De winnaars van deze V.I.P.-kaartjes zijn afgelo pen vrijdag om drie uur ontvangen bij de finish van de ronde van Nederland en zij hebben van dicht bij. voorzien van een hapje en een drankje, de finish en de huldiging van de etappewinnaar mee mogen maken. De prijswinnaars waren zeer le spreken over de entourage en de ontvangst tijdens de aankomsts van de ronde van Nederland. Dc prijswinnaars waren achter eenvolgens: mw. Eibers, mw. Cruysberg. mw. Verbeek, mw. Alofs. dhr. v. Osch en dhr. Guezen. Deze week is bij Jan Linders het 35-jarig bestaansfeest begonnen met talrijke acties. 35 procent korting, artikelen voor 35 dubbeltjes, prijzen van 35 jaar geleden etc. en talrijke prijsvragen waarbij de klanten kans maken op mooie prijzen waaronder een ballonvaart, een racefiets, een mountainbike en.... Voor 3500,- aan gratis boodschappen. Verder sparen Jan Linders Voordeel kaarthouders automatisch voor vrijkaartjes voor circus Royal, dal dc hele maand november exclu sief voor de klanten van Jan Linders door Limburg trekt. Foto: dhr. Lambregts supermarkt manager van Jan Linders met de prijswinnaars. Willems kijkt enigszins met wee moed terug op zijn beginperiode als bode. "De taken van een bode zijn in de loop der jaren inhoudelijk erg veranderd. Vroeger wasje bode in de "ambachtelijke' zin van hel woord. Je was voor de burgers hel eerste aanspreekpunt. Je stond bij de ingang en maakte met iedereen een praatje. Daarnaast bracht je bij de burgemeester en wethouders per soonlijk de post en de koffie op de kamer en assisteerde je bij commis sie- en raadsvergaderingen. Tegenwoordig heb je op iedere hoek in het gemeentehuis 'déft corner met een kopieerapparaat en haalt het personeel van een afdeling zejf de post uit het postvak". 'Eri 'de cfafnës van de catering zorgen tijdens ver gaderingen voor de koffie. Het is allemaal wat zakelijker geworden. De burgers die het gemeentehuis binnenkomen, mel den zich bij de balie. De bode is dus niet meer het eerste aanspreekpunt maar zit in een aparte bodekamer." MEER TAKEN Wie denkt dat de bode door al deze veranderingen min of meer overbodig is geworden binnen de gemeente, heeft het mis. Het taken pakket van de bode is veranderd en uitgebreider gewórden. Willems: "De bode is verantwoordelijk voor de beveiliging van het gebouw. Hij ziet erop toe dat de veiligheid blijft gewaarborgd. Hij opent 's morgens het gebouw en vertrekt 's avonds als laatste om te sluiten. Verder heeft hij een controlerende taak. Hij ziet er tijdens zijn ronde bijvoorbeeld op toe dat de schoonmaakdienst haar F 12-13 SEPT SPRING KUSSEN GRIMEREN VENRAY SPORTTERREIN OOSTSINGEL Inmiddels zijn 189 koopwoningen en 60 huurwoningen, in opdracht van de Woningstichting, opgele verd. Momenteel zijn 53 koopwo ningen in aanbouw en is het geplan de gezondheidscentrum langs de Stationsweg in voorbereiding. De meeste van deze woningen zijn door Janssen en Janssen de Jong gereali seerd. Voor het bedrijf reden voor een feestje, samen mei de bewoners. PEEL EN MAAS on line Tel 0478-54 50 28 Rouwkuilenweq 11, Ysselsteyn Het takenpakket van een bode is de afgelopen jaren sterk veranderd. werk goed doet. Maar het grootste deel van de dag is de bode te vinden op de bodekamer. Daar maakt hij alle post gereed voor verzending, voert hij afspraken van het peroneel in in de computer en maakt hij de vergaderroosters van de catering." HART NOOR DE ZAAK Als bode werkte Henk Willems in een rouleringssysteem samen met drie andere bodes, te weten Wil Berden. Wim Bongers en Jan van de Heuvel. "Dat rouleringssyssteem hield in dat je of kamerdienst (07.45-16.45 uur), postdienst (08.00-17.00 uur) of sluitdienst 10.00-19.00 uur) draaide. Bij mijn weten ben ik in 29 jaar geen enkele keer te laat gekomen. Volgens Willems is dat een eigenschap die je als bode moet hebben. "Je moet attent zijn en een groot verantwoor delijkheidsgevoel hebben. Hart heben voor de zaak. daar gaat het om." Willems, die op 31 juli zijn laatste dag als bode bij de gemeente Venray werkte, kijkt met erg veel plezier terug op de afgelopeli 29 jaar. "Ik heb veel goede contacten opge bouwd met het personeel en "de Venrayse burgers. Dat is me zeer dierbaar." Op zaterdag 12 september aan slaande. Opgave en informatie bij A. v. Mil-Pouwels Nieuweind 32 Venray Auto beschadigd De in de nacht van vorige week donderdag op vrijdag in Oostrum gestolen VW Golf GTI werd vrijdag zwaar beschadigd aangetroffen op een bospad aan de Sparrendreef in Oostrum. De auto was met de voorzijde tegen een boom gebotst. Het voer tuig werd weggetakeld en de eige naar is in kennis gesteld. Woensdagmiddag onthulde wet houder Kersten op Antoniusveld een kunstwerk van Piet Hermans. Het kunstwerk is aangeboden door Jansen Projekt uit Venray en Jansen de Jong Plancoördinatie uit Son en Breugel. Beide bedrij ven hebben gezamenlijk groot deel van Antoniusveld ontwikeld. Na de onthulling konden kinderen uil de wijk zich uitleven op diver se speelattracties terwijl voor alle bewoners door de beide bedrijven een barbecue was georganiseerd. Industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486 Auto gestolen Aan de Sloterbeekstraat in Venlo is zaterdagmorgen de auto van een 43-jarige vrouw uit Venray gestolen. De waarde van de rode Alfa Romeo is op dit moment nog niet bekend. Diezelfde morgen werden er in Venlo nog twee andere auto's gesto len. De politie onderzoekt of de drie diefstallen verband houden met elkaar. Afgelopen zondag 30 augustus reikte Thom Spee. één van de orga nisatoren van het Venruy's Open. weer een Rabobank Jubileumtrofec aan de jeugdafdeling van TCV uit.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9