FRANSOL Beeldentuin in wording "Ze moeten van mijn viskraam afblijven" ij»4 r Bouw TBS-kliniek kan beginnen Na Veulen nu ook erven beplant in Vredepeel Harold 0 LENSSEN OOK ZO DE BALEN VAN LASTIGE ZONNESTRALEN? GEWOON ERANSOL IN HUIS HALEN! 1 ISO 14001-certificaat voor Inalfa Gemeente wil WVG snel gaan uitvoeren NOS heeft touwtjes strak in handen Lachen voor 'n knaak met Jantje Beton! 4 Geef om leven' PEEL EN MAAS donderdag 3 september 1998 - Pagina 5 Rechtbank wijst bezwaren tegen bouwvergunning af De rechtbank in Roermond heeft het schorsingsverzoek van de Stichting 'TBS Nee' en de Oostrumse maatschap Loonen tegen de bouw van de TBS-kliniek aan de Wanssumseweg in Oostrum afgewezen. De Stichting TBS-kliniek Venray kan nu met de bouw beginnen. Bij Willem-Jan Buizer van de Stichting TBS-kliniek Venray over- heerst opluchting, nu het licht voor de bouw definitief op groen staat. "Ik ben blij dat de uitspraak in ons voordeel is uitgevallen. Een rechts zaak waarin twee partijen lijnrecht tegenover elkaar staan, is nooit leuk." De maatschap Loonen, een van de bezwaarmakers tegen de bouwver gunning. stapte naar de rechter nadat een eerder verzoek om de milieuvergunning voor de TBS-kli niek te schorsen door de Raad van State was afgewezen. "Het argument van de maatschap Loonen kan ik persoonlijk wel begrijpen.", gaat Buizer verder. "Als je een TBS-kliniek als nieuwe buur krijgt, ben je daar in eerste instantie natuurlijk niet blij mee. We zullen er echter alles aan doen om een zo optimaal contact met onze nieuwe buurman op te bouwen. Dat meen ik oprecht. Ik hoop dal Loonen over een paar jaar zal zeggen 'Het valt allemaal best mee, daar hadden we toen niet zoveel ophef over hoeven te maken'. De Roermondse rechtbank ver klaarde het bezwaar van de Stichting TBS Nee - lees bewoners aan de Dr. Kortmannweg - niet ont vankelijk. Buizer: "Ik vermoed dat het schorsingsverzoek is afgewezen omdat de bewoners van deze straat geen direct belang hebben in deze zaak. Zij wonen immers niet in de directe omgeving van de Wanssumseweg." Voor dit argument valt wel iets te zeggen. De stichting 'tbs nee' werd in eerste instantie namelijk in het leven geroepen om bezwaar te maken tegen de komst van een dependance van de TBS-kliniek in het centrum van Venray. De jonge en onbekende Belg Peter Wuyts drukte vorige week vrijdag zijn wiel als eerste over de streep in Venray, in zijn kielzog gevolgd door de Deen Morten Sonne. 'Morten wie?', hoor ik u nu denken. Het peloton had die dag geen zin. Sprintkanon Jeroen Blijlevens zette vlak voor de finish eventjes aan en werd derde. Het. publiek was toen ogenschijn lijk al vergeten dat de nummers 1 en 2 in de koers tien minuten daar voor al waren gefinished. De derde plaats van Blijlevens werd namelijk bejubeld op een manier, die alleen bij een winnaar past. Maar dit terzijde. Mijn aandacht ging die vrijdag echter naar iets heel anders uit. Vol verbazing heb ik gekeken naar de verrichtingen van de Nationale Omroep Stichting. De motor van de NOS-radio is meer dan gemid deld uitgerust met faciliteiten en wordt bemand door lieden die net iets meer op de hoogte zijn van de verkeersregels die onderweg gel den. Onze collega's van Omroep Venray kunnen hier over meepra ten. Hun motor werd door de organisatie noodgedwongen uit de koers gehaald. Maar verder met de NOS. Dat Jean Nelissen en consorten hun sporen in de sportjournalistiek inmiddels lang en breed verdiend hebben, was mij reeds bekend. Waar zij ten tonele verschijnen, beginnen mensen plotseling har der te rennen, drukker te gebaren en sneller te praten. De aanwezig heid van de NOS vormt voor iede re organisatie het bewijs dat haar evenement 'toch wel heel erg belangrijk is'. Dat een overdosis aan respect ook bij de NOS tot misplaatste arrogantie leidt, ver raste mij enigszins. Jean Nelissen, op tv toch altijd zo rustig en gemoedelijk, regisseerde in zijn eentje de huldiging. De Deen Rolf Sörensen. die de Ronde van Nederland won, moest eerder dan gepland in zijn oranje leiderstrui opdraven. Waarom? Omdat- de NOS alleen geïnteresseerd was in de etappewinnaar en de nummer I van het klassement en geen zin had om op de overige huldigingen te wachten. Er moest immers ook nog gemonteerd worden. Jean Nelissen delegeert, de ispreker op de vrachtwagen gehoorzaamt. Een vreemd gezicht, zeker als je Jean van dichtbij hebt gezien. Het kleine, oude mannetje met zijn grote zwarte bril, versleten pak en kapotte schoenen heeft het meeste weg van een zwerver, die het spoor volledig bijster is. Er is echter één essentieel verschil. Om te krijgen wat ie wil hoeft Jean niet te bedelen. Hij eist het gewoon. Bas Pocll^ Inbraken in Wanssum In de nacht van zaterdag op zon dag hebben onbekenden in vier woningen in Wanssum ingebroken. In totaal gingen de daders met een buit van enkele honderden guldens aan de haal. Uit een van de wonin gen werd naast een geldbedrag een groot aantal anti-depressiva medi cijnen gestolen. Bij onjuist gebruik door met name kinderen kunnen deze medicijnen levensgevaarlijk zijn. Dinsdagmiddag is het eerste beeld geplaatst in het Odapark, dat deel uit gaat maken van een permanente beeldentuin. In totaal zullen zo'n vijftig beelden worden geplaatst. De primeur was wegge legd voor de Milsbeekse kunste naar Wim Clabbers. Woensdag werd al een tweede beeld geplaatst en deze maand volgen er meer. De Stichting Odapark wil van de beeldentuin een constante factor maken in het park. "Mensen die in hel park komen kunnen voortaan permanent van de natuur en van kunst genieten" aldus Joop Wismans van de stichting. "De beel den moeten een constante factor worden". Uiteindelijk zullen vijftig grote werken het park gaan verrijken. "De opzet is dat elk beeld vijfjaar blijft staan, Wel bestaat de mogelijkheid dat het beeld tussentijds verkocht wordt. De beeldentuin kan nl. ook gezien worden als een soort kunst etalage voor bedrijven, overheid maar ook particulieren." Wordt zo'n beeld verkocht dan mag de desbe treffende kunstenaar een nieuw beeld vervaardigen en in het park plaatsen. Na vijf jaar wordt met de kunstenaars bekeken of de opzet bevalt en of de kunstenaar door wil gaan. De kunstenaars komen niet alleen uit Nederland. Eind deze maand worden diverse kunstwerken van Duitse kunstenaars geplaatst terwijl ook Belgische. Tsjechische en Engelse kunstenaars met werken naar hel Odapark komen. all-mag-inspr:De realisatie van de beeldentuin betekent wel dat er geen tweejaarlijkse themamanifestaties meer plaatsvinden in het park. De afgelopen jaren bleken die manifes taties veel bezoekers te trekken. De stichting ziet in de beeldentuin ech ter een meer dan goed alternatief. Wel zullen er in het park nog wis seltentoonstellingen plaatsvinden. Naast binnententoonstellingen in het Theehuis en de nieuw aan te bouwen expositieruimte, is er ook Het beeld van kunstenaar Clabbers werd dinsdag als eerste geplaatst nog builen plaats voor dergelijke tentoonstellingen. "Dat werk zal dan bij de oude rolschaatsbaan of bij het grasveld worden geplaatst" aldus Wismans. Wismans is niet bang dat de beel den vernield zullen worden. "Allé beelden zijn "hufterproof" en gemaakt van materiaal zoals ijzer, steen en brons. Allemaal werken die ook in de openbare ruimte slaan en niet kwetsbaar zijn. <3 KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum In navolging van het succesvol verlopen erfbeplantingsproject, dat vorig jaar in Veulen werd gerealiseerd, wil het college van B&W nu ook erven in Vredepeel gaan beplanten. Ongeveer 15 agrariërs hebben interesse getoond voor het project, dat door De LLTB in Venray zal worden aange stuurd. De totale kosten voor de Gewond bij kop- staartbotsing Bij een kop/staart aanrijding tus sen drie auto's op de Nieuwe Maasheseweg in Venray is vorige week woensdagmiddag een 18-jari- ge vrouw uit Vegnel gewond geraakt. Zij liep hoofd- en nekletsel op en moest zich medisch laten behandelen. De aanrijding ontstond toen een 33-jarige automobilist uit Ierland de weg aan het zoeken was en daardoor afremde. De achteropkomende 30- jarige automobilist uit Venlo en de 19-jarige automobilist uit Uden konden niet meer tijdig remmen en botsten op elkaar. De gewonde vrouw zat in de bestelauto uit Uden. beplanting van één erf bedragen 3500 gulden. De gemeente Venray betaalt hiervan eentiende deel. Primair doel van het erfbeplan tingsproject is om in buitengebie den. zoals Vredepeel. storende ele menten in de natuur in te passen en zo de kwaliteit van het landschap te verbeteren. Daarnaast moet er door de beplanting een positiever beeld van de landbouw en een groter draagvlak voor natuur- en land schapsontwikkeling ontstaan. In 1997 werden in Veulen 22 erven beplant op grond van een des tijds gesloten convenant tussen de gemeenten Venray, Sevenum. Horst, Helden en Nederweert. Gezien hel succes van dit project, is besloten om door te gaan. Verlangde de pro vincie vorig jaar nog geen financiële bijdragen van de deelnemende gemeenten, dit jaar worden zij gevraagd 10% van de totale kosten - 3500 gulden - per erfbeplanting voor hun rekening te nemen. Dit houdt concreet in dal Venray 350 gulden pererfin Vredepeel zal beta len. De deelnemers aan het project nemen de helft van de kosten voor. hun rekening. De resterende 40% wordt grotendeels gedragen door de Dienst Landelijk Gebied en de pro vincie Limburg. Van 11 augustus tot en met 30 september a.s. organiseert het fonds van Jantje Beton voor de derde keer een grootscheepse actie voor jeugd verenigingen en basisscholen in Nederland; de Lachen voor een knaak Loterij. Het bijzondere aan deze vrolijke actie is dat de helft van deze opbrengst bestemd is voor de deelnemende scholen en verenigin gen. Hiermee kunnen zij eindelijk lang gekoesterde plannen realiseren, zoals hel opknappen van speelplaats of clubgebouw, of hel aanschaffen van spelmateriaal of speeltoestellen. Wij, als Jong Nederland Venray, doen ook weer mee aan de verkoop van loten. De andere helft van de opbrengst wordt door Jantje Beton besteed aan allerlei jeugdvoorzie ningen in het land. zoals buurtspeel- plaatsen. trapveldjes en kinder boerderijen. Koopt u een lot. dan ondersteunt u de jeugd dus dubbel: en via hun school of jeugdvereni ging en via Jantje Beton! De Lachen voor een Knaak loten worden door al onze leden verkocht aan ouders, familieleden en beken den. Voor 2,50 maakt iedere koper kans op een van de 4.999 prach tige prijzen, waaronder een cruise voor twee personen van ƒ20.000.-: een breedbeeld TV. een camcorder kortom: teveel om op te noemen. Maar ook. de kinderen die loten ver kopen kunnen mooie prijzen winnen zoals een mountainbike, gameboys, walkmans en frisbees. Op die manier kan iedereen dus lachen vooreen knaak! De trekking van de winnende nummers volgt op 29 oktober. Wij maken die als vereni ging uiteraard bekend in de ver schillende weekkranten. Dankzij de steun van een aantal grote bedrijven gaat een zo groot mogelijk deel van de opbrengst van de Lachen voor een Knaak loterij naar het goede doel. Vele jeugdpro- jeclen wachten op steun, ook Bij u in de huurt, Dat maakt het kopen van een lot dubbel en dwars waard! Voor meer informatie Jong Nederland Venray p.a. R. de Haart, tel. 0478-582730 (na 18.00 uur). PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant de nieuwe najaars collectie bij... Inalfa Venray heeft het ISO 14001-certificaat behaald. Dit bete kent dat er een milieubeleid gevoerd wordt dat voldoet aan de internatio naal vastgestelde richtlijnen en doelstellingen. Beheersing van afvalstromen en hergebruik van materialen: Inalfa heeft hier een gecertificeerd systeem voor. Inalfa neemt milieuzorg meer dan serieus en speelt hierin een pro actieve rol. We leven in een tijd van gescheiden afval en recycling van materialen en Inalfa neemt daarin al jaren haar verantwoordelijkheid. Het ISO 14001-gecertificeerde milieuzorgsysteem is daar een voor beeld van. Inalfa behoort daarmee tot de eerste bedrijven die dit sys teem ingevoerd hebben. Inalfa heeft nauwkeurig beschre ven wat er binnen hel bedrijf aan afval wordt geproduceerd. Maar ook wat er met dat afval wordt gedaan: afvoeren, hergebruiken, opslaan of andere mogelijkheden, alles staat precies omschreven. Behalve afval heeft Inalfa ook te maken met zaken als geluidsoverlast of uitstoot van C02. Een ook hiervoor staat precies op papier wat er gebeurt en welke maatregelen het bedrijf hier voor handen heeft. Daarnaast vormt het Calamiteitenplan een belangrijk onderdeel van het milieuzorgsys teem: welke procedures worden bij Inalfa gevolgd in geval van een calamiteit? Ook dit plan staat uit voerig beschreven in hel zorgsys teem. Certificeerder Lloyd's heeft tevens aangetoond dat het systeem in de praktijk ook daadwerkelijk functioneert. Lloyd's voerde de praktijkdoorlichting uit en heeft geoordeeld dat Inalfa het ISO 14001-certificaat mag voeren. In de praktijk betekent dit dat Inalfa voortdurend het voortouw blijft nemen op hel gebied van preventie ve en milieu-ontlastende maatrege len. Inalfa plaatst zich met het certi ficaat in de rol van actieve speler op hel terrein van de milieuzorg. Marktkoopman verwikkeld in kwestie met gemeente De gemeente Venray blijft bij haar standpunt dat eigenaar Jan Zwarthoed van de gelijknamige vishandel op de weekmarkt op het Henseniusplein zijn oude stand plaats weer moet innemen. Zwarthoed kreeg deze plaats aan de oostzijde van het plein eind 1996 aangewezen na de volledige herinrichting van het marktplein. Bij wijze van uitzondering gaf de gemeente op 9 maart van dit jaar toestemming voor een experi ment, waarbij de viskraam met koelwagen op de hoek Grotestraat/Henseniusplein mocht worden opgesteld. De gemeente vindt het experiment niet geslaagd. De twaalf' meter lange kraam met koelwagen zou de doorkijk vanuit de Grotestraat, de Poststraat en de Henseniusstraat naar het midden van het plein teveel belemmeren. Zwarthoed zelf denkt hier heel anders over. Afgelopen maandag boog de commissie voor bezwaar-, beroep en klachtschriften zich in een hoor zitting over het bezwaarschrift dat Hendrickx Freeman Advocaten uit Valkenswaard namens Jan Zwarthoed had ingediend tegen het collegebesluit van 26 januari om de standplaats van de vishandel te wij zigen. Gemeente-ambtenaar Ineke Lensen maakte duidelijk dat de vis handel van de heer Zwarthoed vol gens de gemeente terugmoet naar de oude plek aan de oostzijde van het Henseniusplein. De gemeente wil de kraam en koelwagen weer in het marktgebeuren integreren. Momenteel staat de vishandel nog, hij w ijze van experiment, op de kop van het Henseniusplein aan de Grotestraal. Een plek. die Zwarthoed voor de herinrichting van het marktplein ook al innam en die hem altijd prima is bevallen. :"Hét winkelend publiek dat vanuit de Grotestraat het plein oploopt. Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Voetreflexzonetherapie Oorreflexzonetlierapie Aroma behandelingen NIEUW: Pedicure behandeling (allernieuwste apparatuur) Schoulenjliaal|e 16 VENRAY TEL 0478589295 komt nu altijd langs mijn viskraam. Met name in de seizoenmaanden, waarin veel toeristen de markt bezoeken, heeft de huidige opstel ling van mijn kraam, een gunstig effect op mijn opzet. Volgens gemeente-ambtenaar Lensen is het echter estetische kwestie. "In het kader van de herin richting van het centrum streven we naar een goed functionerend, sfeer vol centrum. De plastic ramen aan de achterzijde van de viskraam die nen niet om een doorkijk naar het plein te bewerkstelligen." Lensen wijst in dit kader bovendien op een bezwaarschrift, dat voorzitter Moers van de winkeliersvereniging namens een aantal ontevreden ondernemers bij de gemeente heeft ingediend. Voor deze winkeliers is de viskraam van Zwarthoed een doorn in het oog. aangezien het zicht op hun eigen winkel wordt weggenomen. Zwarthoed zelf vindt de hele gang van zaken ronduit belachelijk. "De gemeente heeft maar één argument, wat een argument van niks is. Het is onvoorstelbaar dat ze een esthetisch argument laten prevaleren boven een economisch. Wij staan slechts een keer per week op maandag tus sen 10.00 en 16.00 op de markt, dus waar zeuren ze eigenlijk over. Daar komt nog eens bij dal ik onlangs een nieuwe wagen heb gekocht van 11 meter lang, waar de koeling al inzit. Het verhaal van dc koelwagen ach ter de kraam die het zicht belem mert, gaat dan ook al niet meer op. Maar dat is niet liet ergste. Als ik terug moet naar de oude plek loop ik veel klanten mis. Het winkelend publiek moet dan immers een ande re. omslachtigere route afleggen om bij mijn kraam te komen. Advocaat Hendrickxs gaf maandag aan dal dit voor Zwarthoed een omzetverlies van 35% betekent. Een percentage dat door een gerenommeerde accountant is berekend. Het bezwaarschrift van de winke liers neemt Zwarthoed niet serieus. "Het is totaal niet duidelijk door wie het bezwaarschrift wordt gesteund. Lr staan geen namen hij. Als je echt bezwaar hebt legen iets, maak je op zijn minst je naam toch kenbaar." Een ding weet de marktkoopman zeker: om zijn gelijk te krijgen, zal hij tot het hittere einde doorgaan. "Als het moet. span ik een zaak aan hij de Kroon. Als het me om wat voor reden dan ook niet lukt om mijn gewenste stekkie terug te krij gen. stop ik ermee. Ik moet er niet aan denken hoeveel pijn dal hij mijn vader zou teweegbrengen. Vishandel Zwarthoed staal immers al 55 jaar op de markt in Venray." Over maximaal zes weken is dui delijk welk advies de commissie voor bezwaar-, beroep- en klacht- schriften aan het college van B&W geeft. Wachttijd voor wonin gaanpassingen gehan dicapten te lang Als het aan de gemeente Venray ligt hoeven gehandicapte inwo ners straks minder lang te wach ten op noodzakelijke aanpassin gen aan hun woning. 'De tijd tussen de aanvraag voor een ver bouwing en de daadwerkelijke uitvoering is momenteel onaan vaardbaar lang', aldus de gemeente. Het verkorten van de wachttijd denkt Venray te realiseren door de afhandeling van WVG-aanvragen (Wet Voorzieningen Gehandicapten) te simplificeren. Allerlei aanpassin gen. zoals het plaatsen van een hogere wc-pot. het verwijderen van drempels en de kosten daarvan zou den in een standaardpakket moeten worden opgenomen. Als de gemeen te een aanvraag krijgt die binnen dat pakket past. kan de verbouwing van de woning sneller plaatsvinden. Het aanvragen van tijdrovende offertes zou dan immers overbodig worden. De gemeente beseft echter wel dat het moeilijk wordt om de wachttijd in alle gevallen te verkorten. Een complexe verbouwing of het zoeken naar een andere, geschiktere woning zal veel tijd blijven vergen. Bovendien kan de krappe personele bezetting op de afdeling sociale zaken ertoe leiden dat een aanvraag niet direct kan worden afgehandeld. De plannen om tot een standaard pakket te komen, liggen momenteel nog ter goedkeuring bij de Woningstichting Noord-Limburg. De meeste aanpassingen hebben immers betrekking op huurwonin gen. De gemeente heeft echter ook plannen om voor bezitters van een eigen huis de procedure eenvoudi ger te maken. In een convenant met een aantal Venrayse aannemers zou den afspraken moeten worden vast gelegd over tarieven voor wonin gaanpassingen. De aanvrager hoeft dan niet langer zelfstandig aanne mers te benaderen en prijsopgaven aan te vragen. 12-13 SEPT KOM C0ME0 HELPEN W grimeren GROOT RAD VAN AVONTUUR Collecte kankerbestrijding Onder het motto 'Geef om leven' houdt de Nederland Kankerbestrijding/Koningin Wilhelminafonds (KWFl van 7-12 september haar jaarlijkse collecte. Informatie over de besteding van het geld staat in 'De krant van uw leven' die huis aan huis is bezorgd. In de krant staal ook een persoonlijk relaas van Willeke Alberti. Ook via de radio doet zij een persoonlijk oproep om het KWF te steunen. Mocht u de collectant missen dan kunt u de kankerbestrijding steunen via de antwoordbon in dc krant. Elke gulden goed besteed Van elke gulden die het KWF ont vangt komt 88 cent rechtstreeks ten goede aan kankeronderzoek, ook onderzoek naar nieuwe behandelin gen. en aan voorlichting en begelei ding. In 1996 kreeg de Nederlandse Kankerbestrijding als één van de eerste organisaties, het officiële keurmerk van het Centraal Bureau Fondsenwerving De Nederlandse Kankerbestrijding/Koningin Wilhelminafonds (KWF) rekent daarom ook dit jaar weer op uw steun. Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding kan bellen met de Hulp- en Informatielijn van het KWF: 0800-0226622. Bij de Nederland Kankerbestrijding zijn kosteloos brochures verkrijgbaar over onderzoek en behandeling van veel voorkomende soorten kanker, en over preventie en vroege ontdek king. Ook via www.kankerbestrij- ding.nl is informatie verkrijgbaar. Wilt u zich als collectant inzetten voor de Nederland Kankerbestrijding.'dan kunt u zich aanmelden bij L. Stoks-Steijvers. Oude Oostrumsewec 42h Venray. tel. 0478-586659 Geen gordel Tijdens controles op hel dragen van de autogordel op de Noordsingel en dc Deurneseweg in Heide heeft de politie donderdag 4 bekeuringen opgemaakt. Totaal werden 100 automobilisten aan een controle onderworpen. Dc politie is tevreden met dit resultaat.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5