'De aardappeleters' in Odapark Mijn hypotheek oversluiten? Wat schiet ik daar mee op? Opening schouwburg door regionale gezelschappen Kermis in Veulen ist-y Jera '70 Ysselsteyn presenteert Q-size Zomerkoorproject succesvol Oud papier Zin in zingen Boekenmarkt in Venray Geslaagd Antwoordcoupon Peutermaand in bibliotheek PEEL EN MAAS donderdag 3 september 1998 - Pagina 3 Do Stichting Odapark is /oer enthousiast, dat zij er in is geslaagd, om in samenwerking met de Stichting Bedrijf en Cultuur Venray e.o.. een nouveauté op gebied van beeldende dans naar Venray te kun nen halen. Het gaat hier om de voorstelling 'De Aardappeleters', een voorstelling van Beelden Danstheater Telder uit Arnhem. Dit danstheater gezelschap heeft de Nederlandse cultuur vertegenwoor digd op de wereldtentoonstelling te Lissabon. Deze voorstelling, een openlucht uitvoering, komt in de ambiance van het Odapark uitstekend tot haar recht. De uitvoering voor het Venrayse publiek is op zondag 6 september a.s. op de zandvlakte van het Odapark. De Stichting Odapark is het mogelijk gemaakt middels sponsoring slechts een toegangsprijs van ƒ15.- te vragen. Kaarten kunt u reserveren op de navolgende telefoonnummers: 0478-589071 en 0478-513690 of via een fax onder het nummer 0478- 513690. Tevens zijn karten op zon dag 6 september vanaf 19.30 uur verkrijgbaar aan de ingang van het Odapark. Indien men aanwezig wil zijn bij deze dansproductie wordt u verzocht rond 20.15 uur aanwezig te zijn rond het Theehuis, vanwaar bij het invallen van de schemering gezamenlijk naar de zandvlakte getrokken zal worden om daar geze ten aan boerentafeltjes te genieten van de voorstelling 'de Aard appeleters' van Vincent v. Gogh in de sfeer van het Odapark.De voor stelling is geïnspireerd op het gelijk namige schilderij de Aardappeleters van Vincent v. Gogh en handelt over een kleine plattelandsgemeente, met bindende sociale codes, de aan de ene kant de zekerheid en bestaans zekerheid bieden, maar tevens een dwingend verlangen naar vrijheid losmaken. Start vrije verkoop nieuw theaterseizoen De vrije verkoop van het nieuwe theaterseizoen van de schouwburg Venray start op zaterdag 12 septem ber a.s. Er zijn nog volop kaartjes te verkrijgen. Een maand later, op 18 oktober, is de eerste voorstelling van het nieuwe seizoen door gezel schappen uit de regio. Zaterdag 12 september is de schouwburg van 10.00 uur tot 16.00 uur geopend. Voor telefonische reserveringen kunt u vanaf 12.00 uur bellen. De ingang voor de kaart verkoop is via de laad- en losruimte aan de Merseloseweg tegenover de Rabobank. Theaterliefhebbers kun nen dan voor het hele seizoen losse kaartjes kopen. Voldoende kaarten Ondanks de topverkoop aan abon nementen -in totaal zijn er meer dan 38.000 kaartjes verkocht- zijn er ook voor andere voorstellingen nog voldoende kaarten te krijgen. Dit onder andere dankzij de 150 extra theaterstoelen die de vernieuwde schouwburg nu rijk is. Liefhebbers voor Youp van 't Hek kunnen ook dit seizoen weer genieten van zijn show. Er is nog de helft van het aan tal plaatsen van Youp voor de vrije verkoop beschikbaar, de andere helft is reeds in abonnement ver kocht. Belangstellenden kunnen hiervoor maximaal vier plaatsen per persoon bestellen. Voor alle andere voorstellingen is er geen maximum. Vanwege de grote belangstelling geeft Rowwen Hèze op maandag 7 december a.s. een extra voorstelling. Verder zijn er nog kaarten voor o.a. Margriet Eshuijs, Frank Boeijen, René Froger, Paul van Vliet, Ruth Jacott, De Berini's, Dutch Swing College Band, Intermezzo, Mahalia Jackson, Zwagerman Giphart. Ain't Misbehavin, Montezuma's Revenge, Hans Klok. Hair, Giselle. De Blood Brothersdit seizoen in de Schouwburg. De Notenkraker. Ballet Folclorico de Mexico, Carmina Burana, Het Zwanenmeer, De Parelvissers. The King and I. Mysterieuze dansen fascinerende muziek uit Tibet. Pippi Langkous, Opus One (Ollie B.Bommel Tom Poes en Klokkenluider van de Notre Dame) en Het Wintercircus. Regionaal gezelschap De vernieuwde Venrayse schouw burg zal op 16 oktober haar deuren voor het publiek openen. Na maan den verbouwing kunnen bezoekers voor een avondje theater weer in de schouwburg terecht. Artiesten, groe pen en verenigingen uit Venray en omgeving zullen drie achtereenvol gende avonden schitteren met muziek, musical, cabaret, theater en show. De artiesten zijn allen afkom stig uit gemeentes die de Venrayse schouwburg subsidiëren. Onder andere met de opbrengst van deze optredens zal het nieuwe geluids systeem in de theaterzaal gefinan cierd worden. Er zijn nog kaarten voor deze voorstellingen te krijgen. Kortingen Schouwburg Venray geeft kortin gen aan bezoekers met een 65+ pas en aan CJP houders. Op de dag van de voorstelling zelf kunnen zij voor de helft van de prijs een kaartje kopen. Scholieren en ouderen uit gemeentes die de schouwburg sub sidiëren kunnen via school of ouderenvereniging 50% korting op een voorstelling krijgen. Scholen en ouderenverenigingen krijgen bin nenkort een brief waarin uiteengezet is hoe zij van deze korting gebruik kunnen maken. De kassa is van maandag t/m vrij dag geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. De eerste maal was dat op zondag 29 januari 1995. Erg veel bezoekers hebben daarna de avonden bezocht, gemiddeld zo'n 100. Nu, ruim drie jaar later beleven we dan de vijftien de avond 'Zin in zingen', dus ons derde lustrum, reden voor een feest je....? Als u weer in groten getale aan wezig bent beloofd het een vrolijke feestelike zangmanifestatie te wor den. Piet Huys en Wim Smits heb ben uiteraard ook zin in zingen en trekken weer de muzikale kar. Tot ziens en horens a.s. zondag 6 september om 20.00 uur in zaal In de Engel te Venray. Heeft u zich al aangemeld voor de boekenmarkt op zondag 27 septem ber a.s. Venray Initiatief organi seert op die verkoopzondag voor de eerste maal een boekenmarkt in het centrum van Venray. Als particulier kunt u ook ene gedeelte van een marktkraam huren. Ook biedt Venray Initiatief aan namens u boe ken. devotionalia, tweedehands CD's. LP's of bladmuziek te verko pen. Meldt u aan of informeer naar de voorwaarden bij Venray Initiatief i of VVV/ANWB Venray. telefoon 0478-510505. De boekenmarkt op het schouw burgplein is tevens het startpunt van I de Poëziewandeling. Deze wande ling o.l.v. een gids begint om 14.00 uur en voert langs kunstwerken in het centrum van Venray. Bij ieder beeld hoort een passend gedicht. Hel Limburgs Boekbindersgilde geeft tijdens de boekenmarkt een doorlopende demonstratie. Aan de Technische Universiteit i Eindhoven is Maurice Janssen uit j Venray geslaagd voor de opleiding Electrotechniek, richting energie- I techniek. Annemarie Emons is geslaagd j voor het doctoraal examen Nederlands Recht aan de Rijksuniversiteit te Groningen. Op 28 aug. jl. Is David de Vries uil Overloon afgestudeerd aan de Faculteit Wijsbegeerte van de 1 Katholieke Universiteit te j Nijmegen. Johan Droesen (27) uit Venray- Heide heeft het beroepsbrevet voor i dc burgerluchtvaart op zak. De kers verse piloot genoot zijn opleiding in v de Verenigde Staten. Schiphol en 'Beek. Van 4 t/m 8 september wordt er weer kermis gevierd in het Venrayse kerkdorpje Veulen. Op vrijdagavond wordt 'afgetrapt' met een Flügel- party in het café. vanaf 20.00 uur. waarna het op zaterdag de beurt is aan the Free and easy band. Deze tijdens live-optredens furore maken de 9-mans band speelt in de feest tent tegenover het café om 21.00 uur. Op zondagmiddag vindt het tra ditionele 'koeschieten' plaats. Het terrein langs de feesttent is inge deeld in 100 delen. Toeschouwers kunnen inschrijven in zo'n vak. De koe loopt wat rond. bekijke de vak ken en.... Laat zijn behoefte vallen De 'eigenaar' van het stuk grond waar de koe 'gedropt' heeft, ont vangt een aardige prijs en kan ver der ongestoord kermis vieren. Nieuw dit jaar is een spectaculair gevecht dat vanaf 16.00 uur plaats vindt nabij het café. Als u hier meer over wilt weten, zult u toch echt even naar het Veulen moeten gaan. En of het niet op kan: aansluitend op deze activiteiten maakt hel fameuze 'Puppies Huisorkest' zijn opwachting in de feesttent. Reeds vele malen hebben deze puppies bewezen jong én oud te kunnen ver maken lot in de late uurtjes. Precies vijf jaar geleden werd de Veulense band Shit! Wiend len opgericht. Deze inmiddels landelijk bekende band heeft altijd wel een verrassing in petto. Degenen die reeds een optreden van Shit! hebben meegemaakt zullen dit beamen! Voor haar eerste lustrum heeft de band wederom stoute planne. Welke dit zijn. wil men nu nog niet prijs geven. Dat het publiek ervan kan profiteren staat echter nu al vast. 'Shit! Wiend len' staat tijdens de kermis te Veulen op het podium van de feesttent op maandag 7 septem ber vanaf 21.00 uur. Voor de afsluitingsdag is aan iedereen gedacht. Op dinsdag 8 sep tember opent de zaal van café-zaal 't Veule zijn deuren voor de echte dansliefhebbers. Om 20.00 uur wor den de eerste klanken ingezet door 'het Huisorkest'. Dit orkest heeft reeds vele jaren bewezen precies aan te voelen waarop het veelal wat oudere publiek wil dansen. Maar ook aan de jeugd wordt op de afslui tingsdag niet voorbij gegaan. Vanaf 20.00 uur kan men zich uitleven in het café waar een Smartlappenavond vergezeld van Karaoke gehouden wordt. Tot in de late uurtjes kunnen mensen gebruik maken van de microfoon. Dat dit een gezellige afsluiter wordt, behoeft geen beloog... PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant 12-13 SEPT EN NOC VEEL MEER ANDERE ATTRACTIES Veel hypotheekverstrekkers schreeuwen het van de daken: 'profiteer van de lage rente en sluit uw hypotheek over!' Toegegeven, soms kan dit leiden tot een lagere maandlast, maar vaak betekent het alleen maar extra kosten en een hogere schuld. Maar dat wil nog niet zeggen dat u niets kunt bijstellen aan uw hypo theek. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Daarom kijken wij altijd verder dan enkel naar het simpelweg oversluiten. Want uw hypotheek is meer dan alleen maar rente. Stuur daarom de antwoordcoupon in, en wij rekenen graag uit of oversluiten voor u zinvol is. Zo ja, dan krijgt u van ons een perfect voorstel. Zo niet, dan weet u dat uw hypotheek prima in orde is. Rabobank Venray-Oostrum Ze ven rode tel.(0478)530216 tel. (0478) 530 343 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl Ja, ik wil graag meer weten over het oversluiten van mijn hypotheek. Neem contact met mij op voor nadere informatie. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) In de bibliotheek Venray zal ook in 1998 de maand september in het teken staan van baby's en peuters. De bibliotheek hoopt hiermee te bereiken at ouders zich meer bewust worden van het grote belang van boeken voor de ontwikkeling van jonge kinderen. Veel ouders van baby's en peuters denken dat hun kind nog te jong is om lid te worden van de jeugdbibliotheek. Toch zijn er veel materialen voor deze klein tjes te leen: aanwijsboekjes met plaatjes, voorleesverhaaltjes, boe ken met rijmpjes en versjes, liedjes op cassette en Cd's, puzzels en zelf CD-roms. In de maand september zijn er tal van activiteiten voor baby's en peu ters. Kinderen van 0-4 jaar kunnen gratis als lid worden ingeschreven. Bovendien krijgen zij een prenten boekposter cadeau. Iedere woensdagmiddag in september zal er van 3 tot 4 uur door 50-plussers worden voorgelezen. Ter gelegen heid van de tweede peutermaand zullen op woensdagmiddag 23 sep tember alle 2-jarige peuterleden van de bibliotheek worden uitgenodigd voor een gratis voorstelling. Theatergroep Pimpernel zal dan twee keer optreden, met het thema 'Vertel eens vlinder'. Uiteraard zal de collectie baby- en peuterboeken van de bibliotheek in de maand september volop in het voetlicht staan. Er zijn tentoonstel lingen rondom peuterboeken inge richt en folders met tips over het kiezen en voorlezen kunnen gratis worden meegenomen. Bovendien zijn de peuterboeken opnieuw inge deeld: 0 tot 2 jaar en 2 tot 4 jaar. Op boeken met veelgevraagde onder werpen zoals telboeken of zindelijk heidstraining is een thema-picto gram geplakt. Tenslotte wordt eind september het startsein gegeven voor het leesbevorderingsproject Boekenpret. In de maanden oktober en november wordt in de II peuter en kleutergroepen hel voorlezen en vooral ook het leesplezier gepro moot. Het is de moeite waard om in sep tember uw baby of peuter gratis lid van de bibliotheek te maken! Bij inschrijving is een legitimatiebewijs van één van de ouders of verzorgers nodig. Tot ziens in de bibliotheek Venray. Op zaterdag 5 september zal de formatie Q-size het podium betre den. Q-size is een band met erg veel ervaring, want alle leden van de band zitten of zaten al in andere bands. Hun repertoire bestaat voor namelijk uit stevige rockcovers gezongen door Marie-Jose en Karola. Deze twee 'rocking ladies' van Q- size geven zich volledig, want ook zij willen dat iedere bezoeker tevre den naar huis gaat. Deze prima band speelt voornamelijk nummers van deze tijd (Skunk Anansie, Meredith Brooks. Anouk. Alanis Morisette, No Doubt. Republica. Kula Shaker) maar ook wat ouder werk komt aan bod (Mothers finest. Janis Joplin. Alannah Myles). Of te wel een band waar je zeker bij moet zijn. dus a.s. zaterdag 5 sept, in de Jera '70 in Ysselsteyn: Q-size. Zaal open om 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ5.00. Afgelopen zaterdag voor de eerste maal gehouden Zomerkoorproject is succesvol verlopen. Dit project werd gehouden in de schouwburg van St. Anna. De honderd deelne mers aan het project waren zeer gemotiveerd. De geplande aanvang van het gebeuren tussen 09.30 en 10.00 uur kam even onder druk te staan van de start van de wielerron de. die ook over de Noordsingel zou rijden. Iedereen kon bij het genot van een kopje koffie of thee met elkaar kennis maken, er waren deel nemers van 23 verschillende koren. Om 10.00 uur werd begonnen met het repeteren van de reeds thuis bestudeerde werken. Deze repetities die de hele dag zouden duren (tot 17.00 uur) verliepen in een gezellige sfeer. Desalniettemin waren zij soms toch enigszins vermoeiend. Het afsluitende concert, dat 's avonds om 20.00 uur inde schouw burg werd gegeven, was redelijk bezocht. De uitvoering was spranke lend. mede door het enthousiasme van de zangeressen en zangers. Als dank voor het gebodene werd een daverend applaus gegeven door de luisteraars. Gezien de reacties van alle zangers/zangeressen en de resultaten uit de gehouden enquête is het vrijwel zeker dut hel Zomerkoor in 1999 weer akte de présence geeft in Venray! LANDWEERTIII: Maandag 7 sept. wordt er in Landweert III door leden van DOS Venray het oud papier opge haald. Gevraagd wordt om het papier om uiterlijk 09.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed te zetten. WIJK ZUID: Tafeltennisvereniging Red Stars komt voortaan iedere eerste vrijdag van de maand oud papier ophalen in wijk Zuid (tussen Zutdsingel en Bernhardstraat) tussen 18.00 en 20.00 uur. Deze keer dus vrijdag 4 sept. Wij verzoeken u vriendelijk oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebundeld. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, lel. 589134. LANDWEERT I+II: Woensdagavond 9 sept. halen de Zangers van St. Frans vanaf 18.30 uur oud papier op in Landweert I+II. Wilt u zo vriendelijk zijn uw oud papier vanaf 18.00 uur goedgebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewerking. ANTONIUSVELD: Zoals bekend wordt er bij u in de wijk. ten behoeve van de Venrayse basketbalverenlging Jumpers '76 oud papier opgehaald en wel op elke eerste vrijdag van de maand. De eerstvolgende dag dat er papier opgehaald wordt is dus vrijdag 4 september a.s. Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld in dozen of in plastic zakken (maar natuurlijk liever dozen) vanaf 13.00 uur buiten te zetten. De volgende vrijdagen kunt u alvast noteren: 2 oktober, 6 november en 4 decem ber. Contactpersoon: dhr. Henk Hendriks, Kloosterhof 30, tel. 585415. Wij danken u bij voorbaat. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Schraven. F. Schmeetz. M. van Tiel en J Wittgen: Za en zo: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26. tel. 588800 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes. R. Keijzer. L. Keijzer-Bors. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. M. Van Straaten. J. de Vocht: Za: H. SCHRAVEN Stationsweg I5a, tel. 58146 Zo: M. van TIEL Stationsweg I5a. tel. 581465 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.(X) tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST V ENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. EELDERING en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-51372 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16. Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsmeuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3