berden Zwembad VvGI sluit 1 januari Tïïïl feest ..99 MODESHOW "Ronde in 2002 weer in Venray" rn f32,50 Met de huidige rente-stand leeft u misschien wel ver beneden uw stand... onbeperkt, mosselen, lei.service Venray de lucht in! ar na Venray's Wijnhuis L WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING wintercollectie '98 - '99 Samenwerken bij schuldhulp verlening KORTINGEN Hotel restaurant1 ASTERIA nodigt u uit voor.j i peel-brunch ïanssën AUTOLEASE DIGITALE DIAPRINTS 10x15 ini v.d. Leur Topper van de week Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1998 Nr. 36 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG <0^ Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS Grotestraat 68 - Postadres. Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 email adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www tref nl/peel&maas/tpkrant Advertentieprijs, ƒ0,40 p. mm (excl btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47.00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Wervelende presentatie van onze dames - heren - kinderkleding ZATERDAG 12 SEPTEMBER aanvang: 10.00 uur, 11.30 uur, 14.00 uur, 15.30 uur Kaarten gratis verkrijgbaar bij MODEHUIS VENRAY Het zwembad De Meerpaal van het Vincent van Gogh Instituut, gelegen aan de Oostsingel, sluit op 1 januari a.s. De Raad van Bestuur heeft dat vorige week aan het personeel en de medegebrui kers medegedeeld. De exploitatie van het zwembad is in de toe komst niet meer rendabel. Dit betekent dat zwemverenigingen zoals Blub Blub en Spio naar een andere locatie moeten gaan uitkij ken. Het personeel van het zwem bad valt onder het sociaal plan van het instituut heeft een ont slaggarantie tot het jaar 2000. Het besluit is het gevolg van de decentralisatie van het instituut, dat Het peloton pas seert voorlopig voor hel laatst de finishlijn. Mogelijk dat Venray in 2002 weer etappeplaats wordt. Voorzitter Jan Verhoeven van hel comité Venray etappeplaats Ronde van Nederland kijkt tevreden terug op het afgelopen weekend. Alles is perfect verlopen; er hebben zich geen calamiteiten voorgedaan. Duizenden mensen stonden langs de kant om de renners aan te moedigen en ook het randprogrumma in de feesttent op het Schouwburgplein met optredens van Hans Dulfer en Rob de Nijs trok vele bezoekers. Bel gerust voor een afspraak en laat ons vrijblijvend een financieel advies maken. Rentes variabel vanaf 4,2% Rentes 20 jaar vast tegen 5,8% "Het landelijke comité van de Ronde van Nederland heeft ons een groot compliment gemaakt voor de wijze waarop we het evenement voor het derde opeenvolgende jaar hebben georganiseerd. We zijn dus dik tevreden", aldus Verhoeven. De komende drie jaar is Venray geen etappeplaats in de Ronde van Nederland. De fakkel moet. con form het regelement van de landelij ke organisatie, worden overge dragen aan een andere gemeente. Volgens Verhoeven komt de Ronde van Nederland in het jaar 2002 ech ter weer gewoon naar Venray. "We hebben immers wel bewezen dal we de belofte kunnen waarmaken." op dit moment in volle gang is. Elders in Noord-Limburg worden kleinere afdelingen van het instituut gerealiseerd terwijl de locatie Venray kleiner wordt. "Het aantal patiënten wordt daardoor zo klein dat een zelfstandige exploitatie niet meer mogelijk is" aldus dhr. Buitendijk, manager bedrijfsvoering binnen het VvGI. "Eind vorig jaar hebben we het personeel en de gebruikers al laten weten dal het zwembad mogelijk zou sluiten. We hebben vervolgens onderzoek gedaan of exploitanten van buiten het instituut, interesse hebben om de exploitatie over te nemen. Diverse exploitanten zijn benaderd maar het bleek niet moge- Overeenkomst Synthese en GKB Nijmegen Afgelopen week hebben Synthese en de GKB Nijmegen een samen werkingsovereenkomst afgesloten voor de uilvoering van de schuldhulpverlening van het werk gebied van Synthese. Hiermee beogen de beide instellingen hun werkzaamheden optimaal op elkaar af te stemmen. Daarmee zijn zij in staat een vol ledig pakket diensten aan te bieden op hel gebied van preventie, hulp verlening en schuldsanering. De GKB verzorgt daarbij vooral de materiële dienstverlening terwijl Synthese de hulpverlening en bege leiding voor haar rekening neemt. Het pakket zal aangeboden worden aan de verschillende gemeenten in he' werkgebied van Synthese. Wanneer deze over willen gaan tot financiering van de werkzaam heden kunnen inwoners van deze gemeenten vanaf dat moment voor hulp hij financiële problemen terecht bij één loket. De nieuwe kollekties komen er aan... tot Julianasingel 7 Zwembad De Meerpaal gaat I januari a.s. definitief dicht. lijk om het zwembad daar onder te brengen". MODERNISERING Verder moet het zwembad, wil het aan de huidige eisen van de gezond heidszorg voldoen, gemoderniseerd worden. Daarmee is een investering gemoeid van rond anderhalf miljoen gulden. Alleen dan kan hel zwem bad op langere termijn goed functio neren "De voorzieningen zijn niet meer volgens de huidige rege lingen" aldus Buitendijk. "Dal bete kent dat de Raad van Bestuur een keuze heeft moeten maken". Die investering is te groot voor zowel het instituut als voor mogelijke externe exploitanten. PERSONEEL Vorige week is het personeel inge licht. Binnen het zwembad zijn zes personeelsleden al dan niet full-time actief. Daarnaast zijn diverse thera peuten een aantal uren werkzaam in het zwembad. Zij komen onder het sociaal plan van het instituut te val len. Dat houdt in dat zij in ieder geval niet voor I januari 2000 gedwongen ontslagen zullen wor den. Bovendien zal het instituut zich inspannen om te zoeken naar ver vangende arbeid. "We gaan voor elk personeelslid de ontstane situatie in kaart brengen en die met de mensen bespreken" aldus Buitendijk. Over de toekomst van het gebouw kan Buitendijk geen uitspraak doen. "Er hebben zich wel geïntereseer- den bij het instituut gemeld die het gebouw voor andere doeleinden willen gebruiken". Hel besluit van de Raad van Bestuur ligt overigens ter advisering bij de Ondernemingsraad en de Patiëntenraad. VERENIGINGEN Door de sluiting zijn zwemvereni gingen zoals Spio en Blub Blub genoodzaakt uit te kijken naar een andere locatie. Ook zijn er nog veel vrijzwemmers die regelmatig op hel instituut komen zwemmen. Veel keus lijken zij echter niet te hebben. Binnen Venray is De Sprank het enige alternatief. Zwem vereniging Spio is inmiddels al in gesprek met het management van De Sprank. Bij de opening van dit zwembad liepen gesprekken tussen De Sprank en Spio op niets uil omdat beide partijen van inzicht verschilde over wie er les mocht geven en op welke wijze dal gebeur de. Hei toenmalige management. Sportfondsen, bleef bij hel stand punt dat alleen haar personeel, en niet de mensen van Spio. les moch ten geven. "Het huidige manage ment staat niet negatief tegenover het gegeven dat Spio niet haar eigen kaderleden en op haar eigen wijze les gaat geven in De Sprank" laat Leon Janssen van Spio weten "Wij zijn al enige tijd in gesprek en wachten nu op een aanbod voor de huur van het zwembad". Janssen had gehoopt dal Spio in De Meerpaal kon blijven zwemmen. "Wij zwemmen daar al achttien jaar op vaste tijden. Elke zaterdag komen vierhondër kinderen bij ons zwemmen". Manager Koen Geerts van De Sprank bevestigt dat de onderhande lingen tussen Spio en De Sprank al in een vergevorderd stadium zijn. "Spio zit ook al met wedstrijd- zwemmen. waterpolo en kunst- zwemmen bij ons en de contacten zijn goed. Bovendien hebben de mensen nog altijd de keus. iedere zondag. .O vanaf U.00 uur I menu makt-mar-wat-verreg i 4., 5-otö-gangenmOTi^ iedere vrijdag, zaterdag, en zon(~JLg gangen-keuze» I (vrijdag, zaterdag en z( keuze uit 4 voorgerechten, hoofdgerechten j>j n 4 desserts J Pff rp_1 antwoord. 7 T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 551611 24 uurs centrale voor Klein- en Middenbedrijf. Voor uw bereikbaarheid tijdens uw afwezigheid: Uw eigen telefoniste al vanaf ƒ7.50 per dag. OOK TIJDENS UW VAKANTIE Opbrengst voor reparatie verlichting kerkklok Op initiatief van Paul Janssen van het gelijknamige Dans Partycentrum aan de Raadhuisstraat 6 in Venray vindt op zondag 13 sep tember de eerste editie van het eve nement 'Venray de lucht in!" plaats. Tussen 13.30-17.30 uur kunnen belangstellenden Venray vanaf een hoogte van maar liefst 50 meter bekijken en eventueel fotograferen. Speciaal hiervoor staat de grote hoogwerker beschikbaar gesteld door de firma v. Rattingen opgesteld midden op de Raadhuisstraat ter hoogte van het Venrayse danscen trum. Alvorens men het luchtruim verkiest wordt iedere deelnemer beveiligd met een speciaal vest dat bevestigd wordt aan de grote, bak waarin men omhoog gehesen wordt. Een adembenemend uitzicht is de beloning, want bij helder weer heeft men behalve een schitterend over zicht over de eigen gemeente ook een fraaie blik op de ons omringen de plaatsen zoals Horst en Boxmeer. Degenen die niet direct zo hoog de lucht in durven kunnen gebruik maken van een special schaarwagen die tot een hoogte van tien meter reikt. De openingshandeling van dit evenement geschiedt door deken J.J.J. Coenen die als eerste een luchtdoop zal maken. Dit heeft zijn redenen, want de totale opbrengst van deze eerste 'Venray de lucht in' komt geheel ten goede aan de repa ratie van de verlichting van de kerk klok van de Grote Kerk die als een van de blikvangers van het Venrayse centrum reeds geruime tijd de dienst weigert. Een rit met de grote kraan kost ƒ7.50 per persoon. De kleinere uitvoering beschikbaar gesteld door de fa Lumar uit Horst, kost slechts ƒ2.50. Een vrijwillige hogere bijdra ge is natuurlijk van harte welkom! Bij goede nazomerse weersomstan digheden kan het geheel worden bekeken vanaf een gezellig muzi kaal terras wat speciaal voor deze gelegenheid opgesteld staat. Als men uitgekeken is op du spektakel kan men binnen in het danscentrum een kijkje gaan nemen bij een van de vele fraaie dansshows die ter gelegenheid van een spetterende open huis gegeven worden tussen 13.30 en 17.00 uur met zeker voor elk wat wils. Bij een goed welslagen van deze eerste editie is h'et zéker niet uitgesloten dat dit evenement in een uitgebreidere vorm voortaan jaarlijks op de VVV agenda zal prijken, die overigens dit initiatief van harte toejuicht, omdat het weer wat meer leven in het Venrayse cen trum brengt. Voor meer informatie kunt u terecht op tel. 0478-510500. Dt gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, etc. dansfsfjjart} alle gezelligheid onder een dak! Tel. 0478-510500 op maat GEZELLEN BAAN 8 5X134 EA YSSELSTEYN TEL. («78-541945 FAX («78-541876 EMAIL-adrcv GOMMANS4tTREF.NL Rfoto I vi Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 cent foto I video Venray Leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Volkswagen Golf 1.8 GL, Atlanta Comfort, stuurbekrachtiging, centrale portiervergrendeling, elektrisch verstelbare ramen en spiegels, lichtmetalen velgen, 16V-antenne, donkere achter lichten, hoofdsteunen achter, 31.314 km, dragongreen. 1996 Nu: 30.900,- Ruim 50 Volkswagens op voorraad! Rühl Haegens van Aar AA izzsiZX; Winter de Bruin Consultancy AlfiA Specialist in Hypotheken, Pensioenen en verzekeringen. InM Bel voor informatie of een vrijblijvende afspraak met uw hypotheekspecialist: Jan-Hein Loonen tel. 0478-511569

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1