petters Diftar levert gemeente voordeel op Dit najaar gemengd verplegen in ziekenhuis 70%! 4J:M Gemeenteraad buigt zich over megastal spetterende zorperkoopjes Feest. Geen derde ritzege Zabel Open dag ziekenhuis in september arina kortingen 03X223 tot 50 Jaar schoenmaker Ven ray's Wijnhui^ WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING - Groot in jonge mode voor hem en haar 'i Venray Topper van de week Onze baas is op vakantie daarom deze week èxtraopruim- asteria M Venraynaar gewond 24 uur service: AUTOLEASE UUR FOTO SERVICE ini v.d. Leur Janssen Donderdag 20 augustus 1998 Nr. 34 honderd negentiende jaargang Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS rolestraat 68 - Postadres: Postbus 1, 5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 mail adres: peelenm@tref nl - internet site: http//www.tref nl/peel&maas/tpkrant fKTERSSTRAAT 19a «VEtflAY•TEL M78 £&5?S8 Advertentieprijs: ƒ0.40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33.00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Invoering op 1 januari 1999 De invoering van het gedifferen tieerd tarief voor afvalinzameling (Diftar) levert de gemeente Venray een voordeel van ƒ190.000,- op. Dat blijkt uit een tussenrapportage met betrekking tot de stand van zaken rondom de invoering hiervan in negen Noordlimburgse gemeenten. Uit de rapportage blijkt ook dat er nog steeds van wordt uitgegaan dat de invoering van Diftar op 1 januari van het komend jaar zal zijn. Of het voordeel ten gunste van de burger zal vallen, ligt aan de Venrayse gemeenteraad. Het gemeentelijk voordeel zit met name in de tarieven van afvalinza meling. De negen gemeenten heb ben gezamenlijk een prijs opge vraagd voor het ophalen van huisvuil in containers met daaraan een chip gekoppeld. Dat verschil kan oplopen lot zeker ƒ470.000,- en mogelijk zelfs tot ruim ƒ600.000.-. Tegenover dit voordeel staan echte rook extra kosten. Zo heeft Afvalverwerking Limburg (AVL) haar tarieven voor 1999 verhoogd wat de gemeente Venray een ton extra kost. Verder zullen de kosten voor zaken als facturering en admi nistratie met betrekking tot Diftar per huishouden ƒ25,- bedragen. Een deel van het voordelig saldo wil de gemeente gaan inzetten om Diftar versneld in te voeren bij hoogbouwcomplexen. In 1999 wil men op vijf hoogbouwlocaties als proef starten met een verzamelcon- tainer. De kosten hiervan bedragen ƒ120.000.-. Dit najaar zal in de ziekenhui- en te Venray en Venlo gestart vorden met de invoering van 'emengd verplegen. Mannen en rouwen zullen voortaan samen n een kamer worden verpleegd. )e directie van de Ziekenhuizen «loord-Limburg heeft hiervoor »roen licht gegeven. Al tijdens dc verbouwingsperiode s in hel St. Elisabeth Ziekenhuis al Tvaring opgedaan met gemengd crplegen. Tijdens die periode blijkt lat deze verpleegvorm een sfeerbe- /orderend effect heeft gehad. Bovendien is er meer oog voor pri vacy en is er minder sprake Van typisch mannen- of vrouwengedrag. De ziekenhuizen hebben steeds meer te maken met patiënten die met spoed opgenomen moeten wor den. Daardoor is hel steeds moeilij ker om die patiënten in te plannen. Gemengd verplegen neemt die pro blemen voor een groot deel weg waardoor een bedbczelling van 90% gehaald kan worden. In de oude situatie komt het te vaak voor dat patiënten vaak moeten verhuizen, vaak door de komst van een manne lijke of vrouwelijke patiënt. Behalve dat dit als patiëntonvriendelijk wordt ervaren betekent dit ook veel extra administratieve rondslomp en gesjouw met bedden, wat weer ten f Renovatie beddenhuis nadert voltooiing De renovatie van het beddenhuis in het St. Elisabeth ziekenhuis nadert haar voltooiing. Onder het motto "St. Elisabeth ziekenhuis Venray, vitale schakel in de regionale gezondheidszorg" wordt er op 18 en 19 september een groot feest gehouden. Een feest waarvoor door het ziekenhuis sponsoren zijn benaderd, om het ziekenhuisbudget niet onnodig te belasten. Op vrijdag 18 september zal cr 's middags een officiële heropening zijn voor genodigden, die aansluitend een rondleiding krijgen. Het is de bedoe ling dat de medewerkers en patiënten de openingsceremonie live-op via de radio en televisie kunnen volgen Op zaterdag 19 september kan de bevolking van Venray en omstreken kennis maken met het vernieuwde ziekenhuis. Tussen 10.00 uur en 16.00 uur is er een open dag. Ruim 25 afdelingen en groepen binnen het zieken huis zullen medewerking hieraan verlenen. Diezelfde avond is er een feestavond voor de medewerkers in De Witte Hoeve. Tijdens beide dagen zullen de patiënten in het ziekenhuis en hun bezoek zeker niet vergeten worden. Nu het beddenhuis bijna gereed is. is inmiddels ook al de fysiotherapie gesloopt. De nieuw fysiotherapie-afdeling zal in december gereed zijn. De afdeling zal overigens wel kleiner zijn dan de oude fysiotherapie omdat de ruimte gedeeld wordt met de nieuw polikliniek oogheelkunde. Venray Leunseweg 47 a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Audi 100 2.6E 110kw, houtinleg, lichtmetalen velgen, airbag, ABS, stuurbekrachtiging, 100.830 km, ragusagroenmetallic, 1994 Nu: ƒ37.900,- Ruim 50 Volkswagens op voorraad! koste gaat van de zorg aan het bed. Minder verplaatsingen betekent bovendien minder kans op vergiss ingen. UITZONDERINGEN Vanwege hun specifieke geaard heid zijn gynaecologische, obstetri sche en urologische patiënten uitge sloten van gemengd verplegen. Hetzelfde geldt ook voor patiënten die op levensbeschouwelijke gron den bezwaar hebben tegen deze vorm van verplegen. Bij mensen met principiële bezwaren zal rekening worden gehouden met hun wensen. Het ziektebeeld bepaalt echter in eerste instantie waar een patiënt terecht komt. Kluis gestolen Onbekenden hebben in de afgelo pen weken vanuit een woning aan de Ericaweg in Oirlo een circa 150 kg wegende kluis gestolen. Daarin bevonden zich enkele antieke vuur wapens. bajonetten en kruithoorns met een totale waarde van enkele tienduizenden guldens. Omdat de bewoner niet vaak in de ruimte komt van waaruit de kluis is gesto len. is niet bekend wanneer deze exact is weggenomen en hoe toe gang lot de woning werd verkregen. De politie heeft de zaak in onder zoek. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard VENRAY Julianasingel 7 De inzameling van het huisvuil, na invoering van Diftar, zal vermoe delijk door Cotrans uit Deurne geschieden. Ook zijn inmiddels de bedrijven bekend die de containers met chips gaan leveren. Daarbij gaat het om de huisvuilcontainers. Bovendien zullen alle gft-containers van een chip worden voorzien. Met betrekking tot het "uitzetten" van de huisvuilcontainers moet de gemeente Venray nog overleg ple gen met hel bedrijf dat de uitgifte onder haar hoede heeft. De gemeen1 te is er voorstander van dat Venrayse verenigingen hieraan mee kunnen werken zodat zij hun kas kunnen spekken. Punt van zorg is wel de adminis tratieve afhandeling bij huishoudens die in aanmerking komen voor kwijtschelding van gemeentelijke belastingen. De gemeente Venray wil hier de komende periode onder zoek naar doen. Hotel restaurant" nodigt u uit voor.,,,* PEEL-BRUNCH iedere zondag, vanaf U.00 uur menu makt-mw-wat-vfireg 4-, 5- of 6'êanSen^^0 "oNBEPÉÏpO^ MOSSELEN' iedere vrijdag, zaïerdae, en zondag rTGANCEN-KEUZE-MENU 1 (vrijdag, zaterdag en zondag) I Leuze uit 4 voorgerechten, J 4 hoofdgerechten 1 en 4 desserts J•>->< Zondag a.s. viert Martin Lucassen liet feit dat hij 50 jaar als schoen maker actief is. Meer over deze vakman in hart en nieren leest U op pagi na 5 van deze krant. De gemeenteraad van Venray buigt zich komende dinsdag o.a. op de geplande megastal in Oirlo aan de Molenhoek. Maatschap Janssen wil daar de bestaande kippenstal uitbreiden tot een stal waarin de kippen 12 etages hoog huizen. In totaal zouden in de stal 320.000 kippen gehouden kunnen worden. Tijdens de commissie Stedelijke Ontwikkeling, begin juli. bleek dat de diverse politieke partijen nogal verdeeld waren over deze plannen. Wijziging van hel bestemmingsplan Buitengebied, die de bouw van de stal mogelijk moet maken, is daar om nog lang niet zeker. Met name het CDA liet weten weinig te voelen voor een dergelijke Een 32-jarige man uit Venray heeft bij een ongeluk op de krui sing Veemarkt/Schoolstraat in Horst een dikke knie opgelopen. De man reed op 14 augustus met zijn bromfiets over de Veemarkt toen hij op het kruispunt geen voorrang kreeg van een personen auto die bestuurd werd door een 25-jarige vrouw uit Mcterik. Een botsing volgde waarbij de man het letsel opliep. grote stal. De stal zou een te domi nante positie in de omgeving inne men. Ook waren er volgens hel CDA weinig economische motieven vooreen dergelijke stal. De werkge legenheid zou hier nauwelijks mee gebaat zijn. Ook D66 plaatste in de commissievergadering vraagtekens bij de omvang van de stal. De overige partijen spraken zich niet expleciet voor of tegen de stal uit. met uitzondering van de VVD De liberalen zijn van mening dat de stal goed in hel landschap in te pas sen valt. Bovendien betekent de stal volgens de VVD een steun in de rug van de agrarische sector. Het is dus duidelijk dat het CDA het niet eens is met het standpunt van burgemeester en wethouders. Het college (met twee CDA-wet- houders) wil wel medewerking ver lenen aan de stal en stapt daarbij zelfs over een advies van de Agrarische Adviescommissie (AAC). Deze commissie conclu deerde dat een dergelijk hoog gebouw aantasting van de basiskwa liteit van het landschap betekent. De AAC is van mening dat een derge lijke stal op een industrieterrein thuishoort. Bovendien stelt de AAC dat een dergelijk hoge stal geen ver eiste is om deel te nemen aan het project "het zuivere ei" waarbij het welzijn van de dieren een belangrijk uitgangspunt is. Hel Maatschap Janssen wil in dit project gaan deel nemen waardoor uitbreiding moge lijk wordt. De gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag 25 augustus om 19.00 uur in hei gemeentehuis. Uw onderneming persoonlijk bereikbaar voor: Storingsdiensten Boodschappendiensten Alarmservice T.A.8. VENRAY Tel. 551600 Een ding is zeker, Eric Zabel zal volgende week vrijdag niet voor de derde keer de etappe naar Venray in de Ronde van Nederland winnen. Zabel zal nl. niet aan de start verschijnen. Hetzelfde geldt voor Micahei Boogerd, de onlangs nog vijfde werd in de Tour de France. Boogerd kiest voor de Vuelta als voorbereiding op het WK in Valkenburg. Verder zal ook de Banesto ploeg niet aan de start verschijnen. Deze ploeg heeft na de Tour besloten om voorlopig niet meer buiten Frankrijk aan de start te verschijnen. Verder is het ook onzeker of Eric Dekker van de Raboploeg aan de start ver schijnt. Dekker liep tijdens de Ronde van Denemarken een spier blessure op. Wel aan de start verschijnen twee ex-Tour winnaars, Bjarne Riis en Jan Ulrich. Terug in het rennersveld is ex-wereldkampioen Lance Amstrong die hersteld is van kanker. Aan de start zal ook Axel Merkcx. zoon van. verschijnen. Merkcx werd tijdens de laatste Tour de France tiende. Een van de favoriete Nederlanders is ongetwijfeld Leon van Bon. die afgelopen zondag in Hamburg een wereldbekerkoers op zijn naam wist te schrijven.Verder zal sprinter Jeroen Blijlevens er alles aan doen om de nodige etappe zeges te gaan pakken. De aankomst in Venray. volgende week vrijdag, is gepland rond 16.00 uur. Volgende week zullen wij uit gebreid op het evenement terugko- Snelheidscontroles Bij vier snelheidscontroles heeft de politie vorige week woensdag middag legen 310 automobilisten proces-verbaal opgemaakt wegens te hard rijden. Van 13.30-14.3.0 werd een contro le gehouden op de Noordsingel in Venray: 268 auto's passeerden het meetpunt waar niet harder dan 50 km/u mag worden gereden. 60 Automobilisten kregen hier een bekeuring: de hoogst gemeten snel heid bedroeg 72 km/u. Van 14.45-16.15 uur werden 294 auto's gecontroleerd op de maxi mum snelheid van 50 km/u op de Maasheseweg in Venray. Hier wer den 90 bekeuringen uitgedeeld; de allersnelste was hier 86 km/u. Van 16.30-17.30 uur kregen op de Deurneseweg in Heide 90 van de 530 automobilisten een bekeuring. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier lïl km/u terwijl 80 km/u is toegestaan. Bij een controle op de Westsingel van 18.15-19.45 uur werden 351 automobilisten gemeten op de toe gestane snelheid van 50 km/u. 90 Reden er harder, waarbij de hoogst gemeten snelheid 83 km/u bedroes. op maat GEZELLENBAAN S 58134 EA YSSELSTEYN TEL 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adres: GOMMANS@TREF.NL "iaat in juli en augustus zijn wij ook op maandagmorgen geopend. Rfoto I video Patersstraat 10. Venray, tel. (0478) 58 44 85 Iffll De gezelligste en meest sfeervolle accommodatie in de omgeving. Voor bruiloften, partijen, bedrijfsfeesten, ete. donsöfjjort^ alle gezelligheid onder een dolt! Tel. 0478-510500 werknet uitzendbureau Ben jij op zoek naar part-time inpakwerk? Dan ben je bij ons aan het goede adres Wij hebben leuk en licht werk in de omgeving van Venray en Oostrum voor 4 uur per dag. Verschillende tijden mogelijk! Reageer snel: Tel. 077-3988989 PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant Accountants belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer. Venray. Reuver en Venlo Noorderhof 8.Venray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1