PEEL EN MAAS Weten wat er bij je personeel leeft, daar gaat het om' 700 kinderen griezelen met spoken, monsters en heksen Herbalife naar Venray Bouw TBS-kliniek kan beginnen Nieuwe horecamunt ten doop gehouden Gehandicaptenlift in gebruik genomen ^>5 Automobilist gewond na botsing Paginj Commandant Van Dam van GGW De Peel neemt afscheid 99 ,99 j In december 1996 werd kolonel [uud van Dam (48) uit Den Bosch enoemd tot commandant van de roep Geleide Wapens (GGW) ie Peel in Vredepeel. Afgelopen roensdag werd zijn commando jdens een feestelijke bijeenkomst ergedragen aan kolonel leulnian. Kolonel Van Dam is 30 juli benoemd tot assistant lief of staff op het oofdkwartier AFCENT (Allied [orces Central Europe) in runssum. De functie die hij gaat rvullen is een generaalsfunctie. k ben erg blij met deze promo maar dat wil niet zeggen dat ik liier geen geweldige tijd heb ehad. Integendeel." Als commandant van dc GGW De [cel gaf Ruud van Dam anderhalf bar lang leiding aan maar liefst Tl 00 mensen, ruwweg verdeeld [ver acht squadrons en een kleine jndersteunende staf. De lucht- jiachtbasis is gespecialiseerd in siketsysternen die worden gebruikt »m in crisissituaties aanvallende liegtuigen en raketten af te weren. "Anderhalf jaar in deze functie is Jigenlijk te kort. Het is gebruikelijk jat een commandant zeker twee tot Jrie jaar dezelfde functie vervult, bat mijn benoeming tot assistant [hief of staff zo snel is gekomen, jeschouw ik dan ook als een hele [rote eer", aldus Van Dam. "Op Lijn periode als commandant kijk I met veel-plezicr terug. Het is een oepenfunctie. wat inhoudt dal je lonlinu met mensen werkt. Daarbij het zo datje erg zelfstandig werkt een functie die veel hestuursdruk iet zich meebrengt. Je bent eigen- ijk directeur van een groot bedrijf, ïaust management moetje in staat lijn om op een natuurlijke wijze lei- ing te geven. Duidelijke orders [even als dat nodig is maar altijd t een open vizier naar je perso- ?l toe." Sinds de oprichting van GGW De 'cel in juli 1994 is er volgens de iud-koloncl op de luchtmachtbasis icel veranderd. "Toen in 1994 twee parate eenheden Geleide Wapens vanuit Duitsland in de gemeente Venray werden gestationeerd, begon een periode van opbouw. Het duurt een hele tijd voor je volledig opera tioneel bent en prestaties kunt leve ren. Mijn voorganger van wie ik hel stokje in december 1996 overnam, had te weinig tijd om zich veelvul dig onder de mensen op de werk vloer te kunnen begeven. Als hoofd van zo n groot bedrijf, wat GGW De Peel gewoon is. is het van emi nent belang dat je weet wat er bij je personeel leeft. Alleen dan kun je eventuele problemen direct de wereld uithelpen. En natuurlijk moet je verstand van zaken hebben, maar dat spreekt vanzelf." Dat Van Dam in zijn werk weet waar hij over praat, blijkt onomstotelijk uit zijn grote staal van dienst, een enorme dosis ervaring die hij in de loop der jaren heeft opgedaan. Nadat hij in 1972 als luitenant begon op vliegba sis Twente, bekleedde hij tussen 1977 en 1984 binnen de 5e Groep Geleide Wapens in Slolzenau Duitsland tal van functies. Van 1985 tot 1988 was hij werkzaam in het hoofdkwartier van de luchtmacht in Den Haag. waarna hij een post-uni- versitaire opleiding hogere stafvor ming tot kolonel/generaal volgde. Na deze met succes te hebben vol tooid, werkte hij ondermeer als lui tenant-kolonel in het hoofdkwartier van de luchtmacht in Den Haag en als hoofd crisisbeheersingsoperaties bij het Ministerie van Defensie. Terugkijkend op zijn periode bij GGW De Peel is Van Dam van mening dal hij er in ieder geval in is geslaagd om een goede relatie met het personeel op te bouwen. "Ik maak iedere week een paar uurtjes vrij om op de werkvloer uit de eer ste hand te horen hoe de zaken ervoor staan. Zij zijn het per slot van rekening die hel werk uitvoeren In anderhalfjaar tijd hebben we met zijn allen goede operationele presta ties geleverd. Zo hebben we in februari van dit jaar op verzoek van Amerika en Israël stand-by geslaan om een eventuele raketaanval vanuit Irak af te weren. Geen onbelangrijk werk. dacht ik zo." Van Dam heeft zichtbaar zin in zijn nieuwe job. Bij AFCENT in Brunssum gaat hij zich bezighouden met communicatie, automatisering en informalisering. "Het wordt mijn taak om Polen en Tsjechië, de lan den die binnenkort tot de NAVO zullen toetreden, een plaats te geven binnen de huidige NAVO-structuur. Waarschijnlijk zal ik ook deze func tie anderhalf a twee jaar vervullen. Volgens de huidige regeling heb ik nu nog zeven jaar te gaan tot aan mijn pensioen. Dat betekent dus nog twee of drie nieuwe uitdagingen", besluit de kersverse generaal lachend. iHet Amerikaanse bedrijf ïrbalife haaft Venray geselecteerd ior de vestiging van haar Europese stributiecentrum. Het bedrijf <ende daaroe recent een huurcon- ict voor 7500 m2 in bestaande hal- van De Maessen Bedrijven op Justrieterrein Smakterheide. Herbalife is actief op het gebied n persoonblijke verzorgings- en zondheidsproducten. Het bedrijf iegt haar distributiecentra uit igeland en Frankrijk samen in inray en zal vanaf oktober in .lord-Limburg actief zijn. Deze rplaatsing naar Venray levert naar rwachting binnen twee jaar 100 beidsplaatsen op. Herbalife met haar hoofdkantoor Los Angeles, is met 1300 mensen ïreldwijd actief in 37 landen. De stuursvoorzitter van het bedrijf, ark Hughes, richtte Herbalife in .februari 1980 op met het idee men- pen veilig en effectief hun gewicht te laten beheersen door goede voe ding. Bij de producten van Herbalife ligt de nadruk op kruiden en andere natuurlijke ingrediënten. Herbalife koos voor Nederland in het algemeen en Venray in het bij zonder vanwege de uitstekende lig ging en verbindingen met de klan ten in de wesl-Europese markt. Daarnaast biedt de gehuurde bedrijfsruimte volop uitbreidings mogelijkheden voor de toekomst. Bij de verwerving van Herbalife zijn het Commissariaat voor Buitenlandse Investeringen in Nederland (CBIN. ministerie van EZ), de Industriebank LIOF en de gemeente Venray nauw betrokken geweest. Herbalife is de tweede buitenlandse investeerder die dit jaar voor Venray kiest. Eerder besloot Irish Express Cargo uit Ierland voor vestiging van een dis tributiecentrum in Venray. Protest veehouder Loonen afgewezen De poging van veehouderij Loonen aan de Wunssumseweg om de komst van de TBS-kliniek in Oostrum tegen te houden, is mis lukt. De Raad van State in Den Haag wees vorige week donderdag hel verzoek van Loonen af. De Oostrumse veehouder protesteerde tegen de komst van de instelling waar mensen worden verpleegd die misdrijven hebben begaan waarvoor zij niet geheel toerekeningsvatbaar zijn. De veehouder is bang dat zijn bedrijf in de toekomst niet verder zal kunnen uitbreiden door de aan wezigheid van de kliniek. Zowel de gemeente als de kliniek willen zo snel mogelijk met de bouw beginnen. Er is een groot tekort aan plaatsen in TBS-klinie- ken. Door een uitspraak van de Hoge Raad moet de Nederlandse staat een schadevergoeding gaan betalen als zij TBS-patiënten te lang in politiecellen vasthoudt. De uit spraak van de Raad van State bete kent dat de bouw nu kan beginnen Graszoden-Kweekbedrijf DIRECT GAZON v.o.f. Ook particuliere verkoop eventueel thuis bezorgd. Tel 0478-54 50 28 Rouwkuilenweg 11Ysselsteyn DONDERDAG 30 JULI 1998 - NR. 31 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Afgelopen vrijdag werd de nieu we horecamunt van de horeca ondernemers. verenigd in Horeca Gemeente Venray (HGV). officieel ten doop gehouden. Wethouder Jan Driessen kreeg bij die gelegenheid uit handen van HGV-voorzitter Paul Hulsman een blijvend aandenken overhandigd. De nieuwe munt. die de vorig jaar door de horeca-onder: nemers geintroduceerde horecamunt vervangt, is iets kleiner. Bovendien zijn de gele muntjes met blauwe opdruk vervaardigd volgens twee drukmethodes om fraude te voorko men. Aan de ene kant staat het HGV-logo. aan de andere kant de logo's van de deelnemende bedrij ven. vijf meer dan voorheen. Wethouder Jan Driessen beschouwt de nieuwe horecamunt als een sym bool van de eensgezindheid onder de Venrayse horeca-ondernemers. En een nieuwe stap voorwaarts in hel vijf jaar geleden in de horeca- convenant neergelegde samenwer kingsverband tussen horeca en gemeente. "De nieuwe horecamunt is een winstpunt in de wijze waarop de horeca-ondernemers gezamenlijk Uit handen van HGV-voorzitter PanI Hidsman (links) ontvangt wethouder Jan Driessen een blijvende herinnering voor de dag komen. Hel blijft een utopie dat alle ondernemers mee doen. maar met deze munt is aan zowel de horeca als de Venrayse burgers opnieuw een dienst bewe zen". aldus Driessen. Afgelopen zaterdag is de nieuwe gehandicaptenlift bij zwembad De Sprank in gebruik genomen. Wethouder Jan Houba van Venray gaf de ingebruikname een officieel tintje. De nieuwe, mobiele lift komt bij het wedstrijdbad te staan en is bedoeld om rolstoelgebruikers in het water te laten zakken en er ook weer uit te tillen. Dat gebeurt met behulp van een soort zwenkarm. Het initiatief van de Invaliden Sport en Belangenvereniging Venray (ISBV) is gefinancierd door de gemeente Venray. De gehandi captenlift kost ongeveer 20.000 gulden, een bedrag dat komt uit het potje Wet Voorziening Gehandicapten (WVG). Met de gehandicaptenlift is de toeganke- Werving vrijwilligers dit jaar geen probleem Afgelopen maandag verzamel den zich ruim 700 kinderen uit groep 3 tot en met 7 van het basis onderwijs in Venray en kerkdor pen op de parkeerplaats van het voormalig zwembad. Gezegend met een strakke blauwe hemel en een felle zon ging om half tien de Jaarlijkse vakantieweek van start. 'Spoken, monsters en heksen' is .het thema... van Kindervakantie werk 1998. j Hel thema werd meteen duidelijk tijdens de spectaculaire opening. Öp leen podium met veel rook en een spookachtig decor kwamen een voor een drie spoken tevoorschijn. I Op de muziek van Michael [Jackson's 'Thriller' zongen ze een Nederlandse tekst, waarin ze zich I voorstelden en te kennen gaven Keen spook meer te willen zijn. Met I veel gebaar en dans kregen ze de kinderen op hun hand. die hen de verdere week zouden gaan helpen. Zeker nadat die vervelende heks haar intrede deed. De loon was [gezel vooreen week lang griezelen, maar vooral voor een gezellige. I leuke en actieve vakantieweek. UITSLOVERS Maandagmiddag logen de kinde ren naar het dorp: griezelen in hel dorp. In groepjes van tien gingen de kids op zoek naar vleermuizen en andere enge beesten, die in de etala ges van de winkels verscholen waren. En wie kwamen ze bij Jamin legen? Oeh. hel was de heks! Gelukkig bleek ze best wel aardig, want ze trakteerde iedereen op een waterijsje. Gezien hel warme weer een welkome verfrissing. De vol gende dag was het weer iets minder, maar dal mocht de pret niet druk ken. De activiteiten die dag waren toch 'binnenshuis": zwemmen in De Sprank en een creatieve markt op hel Raayland College. Ook dit jaar geen lijd om stil te zitten.Woensdag viel er wat regen... maar wie daar niet legen kan. Deze dag werden de kinderen verdeeld over twee groe pen. De ene had een uitstapje, de andere groep kon zich op de par keerplaats van het voormalig zwem bad uitleven met allerlei enge spel letjes: Dracula-hungyrun. Doodskop vullen. Krokodillen slingeren. Bloed vangen. Lijken voelen. Natuurlijk was het allemaal niet zo eng als'je zou denken, maar wel inspannend en gezellig. Donderdag wisselen de groepen en krijgen de uitslovers een uitstapje en mag de andere groep zich in het zweet werken. VEEL JONGEREN ONDER VRIJWILLIGERS Vrijdag wordt dan een fantastisch Kindervakantiewerk 1998 afgeslo ten met een spectaculair toneelstuk. Hen vakantieweek, die dit jaar orga nisatorisch geen problemen kende, leder jaar is hel weer een hele toer om voldoende vrijwilligers te strik ken als leiding. De kinderen worden namelijk verdeeld in groepjes van tien en elk groepje krijgt twee lei- ders/sters mee. In voorgaande jaren was het wcleens een probleem om die plaatsen opgevuld te krijgen. Vorig jaar moesten zelfs kinderen teleurgesteld worden, omdat er niet genoeg leiding was. Dit jaar overtrof het aantal vrij willigers de verwachtingen. Liefst honderd meldden zich aan. waaron der ook veel jongeren. Karin Mandeis, een van de organisatoren: "Daar waren we toch wel blij ver rast mee. Het Kindervakantiewerk valt. uiteraard, in de vakantie en dan kunnen veel jongeren een leuk zakcentje verdienen met betaald vakantiewerk. Er is ook veel vraag naar vakantiekrachten. Dan is hel mooi om te zien. dat zoveel jonge ren er dan toch voor kiezen om zon der betaling een week lang met dc kinderen op te trekken". Ook vanuit de ouders kwam veel respons op de oproep om mee te helpen. "Veel ouders hebben hun hulp aangeboden, tijdens de activi teiten of om te brigadieren. Maar ook uit onverwachte hoek is men bereid gevonden om mee te helpen. Enkele leden van de Raad van Elf boden spontaan hun hulp aan", aldus Karin Manders. Het is een teken aan de wand. dat zovelen blijkbaar hel belang van Kindervakantiewerk inzien. Bij mooi of slecht weer. telkens weer zorgt de organisatie voor een week vol leuke, inspannende en ontspan nende activiteiten. Zonder al die vrijwilligers zou dat onmogelijk zijn en zouden de kinderen een onvergetelijke week missen. En daar gaat het uiteindelijk om: een week van plezier en actie, om nooit meer te vergeten. Stefan was afgelopen zaterdag de eerste gebruiker van de gehan dicaptenlift lijkheid voor gehandicapten in zwembad De Sprank verder verbe terd. Tasjesroof Vrijdagmorgen is een 60-jarige vrouw uit Venray op de Merseloseweg beroofd van haar handtas. De vrouw liep over het trot toir toen zij van achteren benaderd werd door een jongen op een moun tainbike. De jongen greep naar de zwarte tas. griste deze uil haar han den en fietste er vervolgens met grote snelheid mee weg. In de tas zaten enkele honderden guldens, een telefoonkaart en een bankpasje. De dader is ongeveer 20 jaar. circa 1.70 g'ooi. hij droeg een donkerblauwe je.N en een donkerkleurig petje. xNieleis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Dronken automobilist aangehouden Een 50-jarige man uil Well is maandagavond door de politie gecontroleerd op alcoholgebruik toen hij met zijn auto over de MaaSheseweg reed. De man bleek teveel alcohol te hebben gedronken en kreeg hiervoor een rijverbod van acht uur en een proces verbaal. Inzittenden auto gewond Bij een verkeersongeval op dc Puttenweg in Ysselsteyn zijn zon dagavond kort voor half acht een 26-jarige bestuurder en een 16-jan- ge inzittende uit Wuppertal, beiden inwoners van Wuppertal gewond geraakt. De estuurder is opgenomen in het ziekenhuis van Venray; de inzittende kon na behandeling naar huis. Een derde inzittende van de auto bleef ongedeerd. Het ongeval gebéurde toen de auto waarin het drietal zat. op de Puttenweg in een bocht moest uitwijken voor een tegemoetkomende auto, die bezig was een aantal (oude) tractoren in te halen. De tractoren hadden in Panningen deelgenomen aan een festijn. Omdat de inhalende auto niet meer kon invoegen in de file die was ontstaan achter de tractoren, moest de tegemoetkomende auto uitwijken naar de rechterberm. Na het terugsturen naar de rijbaan raak te de auto in een slip. botste tegen een pilaar bij een woning en sloeg vervolgens over de kop. De bestuur der van de inhalende auto is nu het ongeval doorgereden. Het gaat om een rode Opel Astra en volgens getuigen zaten er twee oudere men sen in die auto. De politie zoekt getuigen die mogelijk het kenteken, of een gedeelte daarvan, hebben genoteerd. Bier duur betaald Het stelen van vijf blikken bier is een 42-jarige man uit Venray duur komen te staan. Hij werd donderdagmiddag betrapt in een winkel aan de Kruidenlaan waarna hij werd overgedragen aan de poli tie In het kader van het snelrecht kreeg de man een boete van 240 gulden opgelegd. Dinsdagmiddag omstreeks 15.30 uur vond er op de kruising Zuidsingel - Leunscweg in Venray een eenzijdige aanrijding plaats. Een automobilist (leeftijd en woon plaats vooralsnog niet bij de politie bekend) raakte tijdens hel rijden onwel. Hij raakte hierdoor de ach terkant van een semeenle-auto en kwam vervolgens legen een boom lot stilstand. De bestelauto van de man sloeg hierbij over de kop. De man werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis. Over de aard van de verwondingen is momenteel geen informatie beschikbaar.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9