- Venray gaat weer zes dagen aan de zwier tijdens kermis y Jaren '50/'60 herleven in De Koets Gevarieerd kermisprogramma café De Bonte Koe OJC Dingus In den Engel 't Podium De Evenaar Ook dit jaar biedt OJC Dingus weer een gevarieerd kermispro- gramma. Namelijk het volgende. Vrijdags is er de Trance-Dance. De naam zegt al genoeg. Een swing avond mei de beste trance-tracks o.l.v. dj Ramonster. 's Zaterdags kan er tijdens de House of Gods geswingd worden in een ontspannen sfeer en een leuk aangekleed café. Voor zondag 2 augustus staat de Sevenumse meial-formatie Exile op het programma. Deze vijf-koppige formatie wordt beïnvloed door grootmeesters als Metallica. Slayer en Edge of Sanity. Deze 'band met kloten' valt op door melodieuze gitaarsolo's en de krachtige zang. Zij kunnen vanaf 20.00 uur het podium betreden en de entree is gra tis. De maandagavond staat bij Dingus in het teken van alles wat niet van deze aarde komt. Aliens, UFO's, alles van outerspace zal aan wezig zijn deze avond. Dus, als je teveel Science Fictionfilms hebt gezien kun je je hart ophalen! Op dinsdag is er weer de traditio nele punk/hardcore-avond. Deze keer zullen de volgende bands optreden: Out of Control uil Den Haag en Bad Karma en Up Yours! Uit Den Bosch. Drie bands voorde prijs van ƒ0,-. De liefhebbers weten de weg wel te vinden. Tenslotte gaan we op woensdag avond nog even terug naar de jaren 70 en 80. ledereen die in die tijden hoogtij vierden (de Stones, de Doors. Pink Floyd, Bowie etc.) zul len de revue passeren. Dingus is vrijdag en zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur open, zondag van 16.00 tot 02.00 uur en maandag, dinsdag en woensdag van 19.00 tot 02.00 uur. En je kunt alle dagen voor niks. nul komma noppes naar binnen! Dus. niets let je om op een (of alle) dezer kermisdagen even bij Dingus binnen te wandelen. Tot dan! Dit jaar wederom een uitgebreid en gevarieerd programma in zaal In den Engel: voor elk wat wils. Een paar vertrouwde bands en ook enke le nieuwe. Kortom gezellig genieten en feesten maar! Vrijdag starten wij met Santa Rosa. Vijf rasmuzikanten met een repertoire om een enthousiast feest mee te maken. Een band met een verbluffende sound en een schitte rende lichtshow voor nog meer feest en entertainment. Zaterdag V-Male. een enthousias te groep jonge musici uit ons eigen Noord-Limburg. Het enthousiasme van deze groep werkt aanstekelijk op het publiek. Het repertoire Iaat vooral de stevige roek-zijde van de muziek aan bod komen, een goede ballad of klassiekers wordt echter niet vergeten. Ook worden nummers uit vervlogen lijden gespeeld. Zondag Bad Habit. Een slechte gewoonte? Absoluut niet! Bad Habit is een verademing in het hedendaag se popcircuit. Hun muziek is gewoon eerlijk en recht voor zijn raap. Geen moeilijke dingen maar gewoon zoals het hoort, gewoonweg altijd een belevenis. Maandag Little Earth Band. Deze zes leden tellende formatie zijn oude rotten in het vak. Zij gaan lot de bodem om hun product aan de man te brengen. Alle stijlen binnen de hedendaagse muziek komen aan bod. Zij weten een ieder te verrassen met een behoorlijk stuk kwaliteit. Dinsdag Major League. Via een fris. breed en dansbaar repertoire, bestaande uit de hits van deze tijd afgewisseld met zorgvuldig geko zen gouwe ouwe, verzorgt deze vijf mans formatie een avondvullend programma van top entertainment. Een echte gezellige meezinger ver pakt in.een speciale act past uiter aard ook in dit geheel. Kortom een herkenbare formatie met een duide lijk eigen gezicht. Woensdag Fragment. Ter afslui ting van de kermis iels speciaals. Deze formatie wordt gevormd door drie Engelse mensen, die in Nederland zijn komen wonen. Zij zetten een show neer vol enthou siasme. de betere muziek, vele licht effecten en rook. een complete 'georganiseerde' muzikale chaos. Al met al een avondje gezellige muzi kale ontspanning ter afsluiting van deze kermis. Maandag en woensdag speelt in het café hel alom bekende orkest Tocdem. Muziek uil de oude doos met ouderwetse gezellige kermis- sl'eer. 1| PEEL EN MAAS betaald uit het promotiebudget, wat nagenoeg geheel beschikbaar wordt gesteld door de Venrayse kermis exploitanten Het vuurwerk wordt dit jaar gedeeltelijk gesponsord dooi de horeca-ondernemers die geves tigd zijn aan de kermisterreinen. Totaal worden er bijna 60 attrac ties geplaatst. Een van de toppers dit jaar is de Space Roller, een nieuwe attractie voor Venray. De rit vindt plaats op een hoogte van meer dan 20 meter en is alleen weggelegd voor avonturiers die alle hoeken van het luchtruim willen zien. Een andere grote nieuwe topper is de Beach Party die op de Grote Markt wordt geplaatst. Zittend in een groot rond rad met de benen vrij in de lucht, schiet deze attractie 22 meter de lucht in om vervolgens een 'verfrissende' vrije val te maken. Verder is er de voor de echte straaljagerpiloten die het eentrifuge- efleet en supersnelle manoeuvres lijfelijk willen ervaren de Move-It. die in tegengestelde richtingen om zijn as en over de kop draait. De Move-It staat op het Schouwburgplein langs de nieuwe Autoscooter. Voor de mensen die lie vei met beide benen op de grond willen blij ven is er de avontuurlijke Pirate's Adventure op hel Raadhuisplein. In deze ongeëvenaarde realistische simulatie wordt een heus priaten- avontuur geboden met de bijbeho rende verrassingen. Een spannende belevenis voor jong en oud. Verder staan er op het Raadhuisplein onder andere een Reuzenrad, een Rotor Klcefwand en de Magie en er is een speciaal kin- derhockje ingericht. Hier slaan o.a. een Kinderwaterbaan, een Mini- scooter en de Flying Dutchman. Op de Raadhuisstraat staan o.a. de Break Dance. Lolenverkoop en diverse eetzaken en balspelen, waar onder de Kamelenrace en de Play- ball. De Grote Markt heeft een meta morfose ondergaan in verband met de verplaatsing van de Autoscooter naar het Schouwburgplein. De Beach Party, een nieuwe attractie in Nederland gaat het hier maken, met o.a. de Crazy Frog en het Kikkerspel. Op het Henseniusplein staan dit jaar het Lunapark, de Heart Breaker, een Kinderrad en een Foto-schietsa- lon. Op het Schouwburgplein staan nu de Autoscooter. Move-It, de Poffertjessalon en de Turbo-Polyp. Verder staan er naast de sfeervolle terrasjes vele kinderzaken, diverse eetzaken, balspelen, grootvermaak- zaken en gokzaken. De kermis is vrijdags open van 16.00 tot 01.00 uur. "De overige dagen van 13.00 tot 01.00 uur. De tarieven voor grootvermaakza- ken zijn vastgesteld op het maxi mum bedrag van ƒ3.- per ril. De tarieven voor kinderzaken zijn vast gesteld op het maximum bedrag van ƒ1.50 per ril. I juli. om 16.00 uur Ier J. Driessen van de Venray, op het de grootste en gezel ligste kermis van Noord-Limburg. Wethouder Driessen. zal dan onder begeleiding van diverse oldti mers. hel officiële startschot afvuren voor het zesdaagse grootste Venrayse spektakel. Dit alles zal plaatsvinden bij de topper dit jaar: de Space Roller op het Raadhuisplein. Na deze openingshandeling zullen, .wethouder Driessen en diverse genodigden, onder begeleiding van diverse oldtimers, een rondgang 1 maken over hel kermisterrein, dat i zich uitstrekt over het Raadhuisplein, een gedeelte van de Raadhuisstraat, de Grote Markt, het Henseniusplein en het Schouwburgplein. Op het Schouwburgplein wordt vervolgens de nieuwe Autoscooter van de fami- Jie Roulaux geopend. Zoals gebruikelijk vindt maan dagmiddag van 12.00 tot 16.00 uur de kennismarkt weer plaats op de Julianasingel. Voor op zijn minst een vrolijke glimlach zorgen de activiteiten van het clownsteam. Deze vijf leuke clowns, komen op maandagmiddag van 13.30 tol 17.30 uur het jongere publiek vermaken met de fun-bike. het uitdelen van gratis ballon-dicren en andere lekkere traktaties. Tevens kunnen de kinderen zich door deze clowns gratis laten schminken. Dinsdagavond vanaf 22.00 uur wordt (waarschijnlijk voor hel laat ste jaar!) het grootse Venrayse ker- misvuurwerk afgestoken vanaf het sportveld aan de Raadhuisstraat. Tijdens de slotdag van de kermis, op woensdag 5 augustus, om 20.30 uur vindt bij de ingang van hel gemeentehuis de trekking van de grote kermisloterij plaats. [Voorgaandejaren was de afsluiting van de kermis met een loterij een 'gigantisch succes. Ook dit jaar is de hoofdprijs een geheel verzorgde 10- daagse reis voor twee personen naar Behidorm gesponsord door louring- carbcdrijf Van Ham Reizen Venray. Andere grote prijzen die dit jaar weer worden verloot zijn o.a. een 'kleuren-tv. magnetron, mini-set. Ikoelkast. cd-spelcr en nog vele landcre grote en kleine prijzen. Loten voor deze loterij krijgt u gedurende de kermisdagen zolang !de voorraad strekt, gratis hij de kas sa's van alle attracties bij aankoop van een kaartje. Daarbij verzorgt lokale Omroep Venray dagelijks van 16.00 tot 18.00 uur speciale radio-uitzendin gen waarbij de kermis centraal staal, iIn deze radio-uitzendingen wordt actuele kermisinl'ormatie uitgezon den en er vinden gesprekken plaats met o.a. kermisbezoekers, (oud- ikermishezoekers. kermisexploitan ten. horeca-ondernemers. Deze spe ciale 'kermisradio' is te ontvangen op 90.2 Mhz en op 102.4 Mhz. (kabel). Alle promotie-activiteiten worden Het kermisprogramma van Feestcafé De Koets in Venray is er een met een zeer hoog feestgehalte. De kermisweed. die op vrijdag 31 juli begint en tot en met woensdag 5 augustus duurt, wordt alle dagen wederom ondersteund met muziek van de Double Dutch Karaoke Discoshow, voor de mensen die al vaker kermis in De Koets gevierd hebben beter bekend als Karaoke Theo. die dit jaar alweer voor het vijfde jaar de muziek in Feestcafé De Koets verzorgt tijdens de ker misdagen. Op zondagmiddag vanaf 16.00 uur komt het Wanssumse meiden duo Kaja haa~ kunsten op het podi um in de tent vertonen. Kaja. dat bestaat uit Janine Schell en Karlijn Surminski. spelen nummers van o.a. K's Choice en Nathalie Imbrugiia. Kortom een kermismiddag die je niet mag missen. Op woensdagavond ter afsluiting van de Venrayse kermisweek haalt Zondag 2 augustus: Puberpop. Inmiddels na twee avonden in 't Podium razend populair bij jong en oud. Muziek vanaf de jaren '50 die niet mocht, die fout was omdat je in die tijd bij een bepaalde groep hoor de waar die muziek taboe was. bij voorbeeld Abba. The Sweet. Mud. Osmonds, soul en meezingers. De discjockeys zullen er deze keer extra op letten dat het een swingen de avond wordt. Uiteraard is het café weer veranderd door lichteffec ten. bellenblaas en rookmachine, aanvang 21.00 uur. Maandag 3 augustus: Clemens v.d. Ven cn band. Dit jaar komt Clemens met een heuse band. Afgelopen jaren steeds met Sjoerd v. Bommel maar helaas ia aan deze combinatie een eind gekomen. Nu met zijn vieren waaronder buit Clemens nog een oude bekende, namelijk Niels van Hoorn op saxo foon. Als vanouds stevige, swingen de funk-rock. Aanvang ongeveer 21.00 uur. entree ƒ5.-. Dinsdag 4 augustus: Amsterdamse avond. Misschien is dit al wel de 20e Amsterdamse avond in historie. Uitgegroeid lot een begrip in Venray en verre oms treken. Geert Pelzer zingt, heeft een aantal verrassend nieuwe nummers en er zijn een aantal gasten uilgeno digd. Aanvang ongeveer 21.00 uur. entree vrij. Woensdag 5 augustus: Trade Mark. Traditioneel op woensdag een Venrayse band. Het was een tijdje stil rond de band maar nu zijn ze terug met diverse optredens in Venray en de regio. Stevige muziek door een band die steeds beter wordt. Aanvang ongeveer 21.00 uur. entree vrij. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Vrijdag 31 juli begint de kermis traditioneel met het lichten van de spaarkas. Dit gebeurt rond 20.00 uur. Zaterdag I augustus is er een optreden van Muskogee. De band bestaat uit Ben Hermsen. Boudewijn Pelzer. Paul v. Waayenburg en Jos Ewalts. Ze bren gen country, rock 'n roll en goud van oud. Aanvang 21.00 uur. entree gratis. Maandag 3 augustus Sireetcorner met Bas van Meijgaarden. Piel van de Wouw. Boudewijn Pelzer en G radje Dijkmans. Na hel succesvol le optreden v an vorig jaar op de ker mis ook dit jaar deze oude Venrayse rock 'n roll band in de Evenaar. Aanvang 16.00 uur en de entree is gratis. Dus ook deze kermis even naar... de Evenaar. Merseloseweg 96. 5801 CT Venrav. lel. 510036 Feestcafé De Koets de jaren vijftig en zestig in huis. Op deze avond komt de groep Chantilly Lace de jeugdherinneringen bij velen naar boven halen. De groep is in 1995 als grap begonnen bij prilpop in Sevenum maar nu loeren ze alle feesten in de regio af. Deze knots gekke vijfmansformatie bestaat uit Johan Custers. zanger en pianist: John Howen. gitaar: Pieter Beelen. bas: Roy Peeters. drums en Tristans Smits, saxofoon Tot voor kort speelde ook Fred Hoeben mee die ook bassist was yan de Heideroosjes, toen die bekender begonnen te worden heeft Fred zich vol ingezet voor die band. Toch valt Kaja hij zo nu en dan nog in voor Chantilly Lace. misschien ook wel in De Koets. Met muziek van o.a. Jerry Lee Lewis (Great balls of Ure). Little Richard (Tutti frutti) en Bil Haley (Rock around the clock) halen zij met de nodige kippenvel alle beentjes van de vloer, dus een avond voor jong en oud. Feestcafé De Koets gaat op zon dag al om 15.00 uur open en op alle andere dagen om 17.00 uur. Voor hel eten hoefje niet naar huis want ook daarvoor kun je alle dagen in de Koets terecht. Ook dit jaar heeft café De Bonte Koe voor alle kermisvierders een groots programma op poten gezet. Kermis vrijdag, begin van de bouwvak. speelt de Limburgs/Brabantse band Going La Paz. in café De Bonte Koe. Ooit eens begonnen als een regionaal project, nu de stap naar een uit negen perso nen bestaande swingende cover band. Het repertoire laat zich omschrijven als een mix van soul. rhythm blues, rock roll met veel invloeden van Aretha Franklin. Tina Turner en de Blues Brothers (aanvang 21.30 uur). Zaterdag is onze dj aan de beurt en zondag betreedt de band Bitch Pieces (ex Tuff-E-Nuff) het podium. Het publiek zal genadeloos worden heen cn weer geslingerd lussen southern rock. soul en latin (20.00 uur). Maandag speelt de Caribische band Solare. Deze band met hun exotische zangeres zal iedereen in tropische sferen brengen. Solare heeft een grootse reputatie in deze swingende opzwepende caraïbische muziek (aanvang 20.00 uur). Op dinsdagavond, wanneer het vuurwerk ontstoken wordt is het weer de beurt aan de nr. I wal feest bands betreft: De Puppies. De heren, die de Bonte Koe reeds ver schillende keren op de kop gezet hebben, zullen ook dit keer zorgen voor een geweldig feest (aanvanc 2().(X) uur). De rockband Blind Date (uit het land van Maas en Waal zal op woensdag, de laatste kermisdag optreden. Covers van o.a. Prince. Joe Jackson. ZZ Top. Live en Rick James zullen de kermis waardig afsluiten. vrijdag 31 juli Raadhuisplein OFFICIËLE OPENING 16.00 uur Space Roller maandag 3 aug. KERMISMARKT 12.00 tot 16.00 uur Julianasingel KINDERMIDDAG Het Clowns-Team brengt een bezoek aan de kermisterreinen van 13.30 tot 17.30 uur. Dus: gra tis schmincken, gratis ballonnen en gratis trakta ties! dinsdag 4 aug. KERMISVUURWERK vanaf 22.00 uur sportveld Raadhuisstraat woensdag 5 aug. KERMISLOTERIJ Hoofdprijs: 10-daagse reis voor 2 personen naar Benidorm. (Aangeboden door "van Ham Reizen Venray") Trekking 20.30 uur: Ingang Gemeentehuis. Raadhuisstraat dagelijks \petialr kmnh-mdiout tzrndingen in« 16.00 lol IS.OII uur duur Ijikale Omruep Ycurar GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN: VRIJDAG VAN 16.00 TOT 01.00 UUR OVERIGE DAGEN VAN 13.00 TOT 01.00 UUR donderdag 30 juli 1998 - Pagina 19

Peel en Maas | 1998 | | pagina 19