Werkgeverspanels lossen knelpunten arbeidsmarkt op ZONWERING ROLLUIKEN Venrayse wint televisie Verbetering bereik Wet op de Rechtsbijstand ay B.V. Politie controleert ook dit jaar weer woningen vakantiegangers Uitslag ballonwedstrijd Rabobank Grote opbrengst collecte Hartstichting 'V/3 POLITIE Vijf mille voor Seniorservice Dronken bestuurder maakt amok PEEL EN MAAS donderdag 16 juli 1998 - Pagina 7 Project van LOZO, Arbeidsvoorziening Limburg en De Unie Op dit moment zijn er zo'n 6000 banen in het Limburgse midden- en kleinbedrijf moeilijk vervul baar. Wat zijn dat voor banen? Over welke kwalificaties dienen potentiële werknemers te beschik ken? Zijn de eisen die werkgevers stellen juist geformuleerd? Om op deze vragen antwoord te kunnen geven, zijn de Arbeidsvoorziening Limburg. LOZO en vakorganisaties dit jaar gestart met de vorming van zeven 'Werkgeverspanels', onder andere in Ven ray, om de arbeidsmarkt voor werkgevers en Arbeidsvoorziening doorzichtiger te maken. Genoemde instanties hebben het voortouw genomen om werkgevers te helpen bij het oplossen van hun toekomsti ge kwantitatieve en kwalitatieve personeelsproblematiek. Het doel van de gezamenlijke actie is de vacatures van werkgevers gevuld te krijgen en werkzoekenden op een goede manier naar een baan te leiden. Een win-win situatie. "Werkgevers en werkzoekenden leren eikaars behoeften en wensen beter kennen. Werkgevers kunnen beter inzichf krijgen in de op- en toeleidingstrajecten voor werkzoe kenden. zodat het aanbod beter aan sluit bij de behoeften van de werk gevers". aldus Carla Pluijmaekers. directeur Bemiddeling Arbeids voorziening Limburg. KLEINE VIJVER De arbeidsmarkt verandert snel. De ontgroening en vergrijzing van de maatschappij leidt ertoe dat er steeds minder aanwas van jongeren op de arbeidsmarkt 'is. Voor de werkgevers is het daarom van belang duidelijk aan te geven aan welk personeel zij behoefte hebben en hoe zij personeel kunnen behou den. "Wantje zit met z'n allen in die ene kleine vijver te vissen", ver klaart Frans Rulkens van het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening. "Werkgevers moeten heel goed kenbaar maken welke personeelsbehoefte zij heb ben. Wij constateren in overleg met de vertegenwoordigers van bran cheorganisaties dat er kennis is van de komende spanning op de arbeids markt. maar de individuele werkge ver weet er nog weinig tot niets vanaf. Met de Werkgeverspanels proberen we de toekomst te tacke len." AFSTEMMING Met de Werkgeverspanels zijn drie categorieën gediend: werkzoe kenden worden aan een baan gehol pen, ondernemers bij de invulling van hun vacatures en Arbeids voorziening vervult haar wettelijke taak. Met name de groep werkzoe kenden die met bij- of omscholing geschikt kan worden gemaakt voor de arbeidsmarkt, verdient nauwkeu rige aandacht. "Daar zitten goede kandidaten tussen. Het is van belang om in de afstemming met werkge vers een juist beeld te krijgen over de vraag wat hun behoeften zijn. We kunnen met leertrajecten de afstand tot de arbeidsmarkt verkleinen. In het belang van de werkgever willen we deze groepen vroegtijdig aanbo ren en opleiden", aldus Carla Pluijmaekers. "Het gaat hier om heel goede mensen die net het verkeerde vak of net in een verkeerde tijd op de arbeidsmarkt zijn terechtgekomen en met bij- of omscholing en bege leiding heel goed aan het vacature- profiel kunnen voldoen. Als er geen jonge mensen meer zijn, kunnen wij in een vroeg stadium aangeven wie er wel beschikbaar is. Laat werkge vers maar aangeven wat ze willen. Het belang is niet alleen de samen werking, maar ook vroegtijdig sig naleren, zodat we de knelpunten samen kunnen oplossen. Die kunnen liggen in een andere werkwijze, maar ook in een andere vraagstel ling van de werkgever. Deze werkwijze is uniek in Nederland." Vredeskerk, sluiting of behoud De argumenten, die de laatste weken in uw blad zijn genoemd en waardoor gevreesd moet worden, dat deze tot sluiting van de kerk zul len leiden, verdienen toch enige kanttekeningen. Onderhoud De Vredeskerk vraagt zeer weinig onderhoud. Het dak echter behoeft een jaarlijkse inspectie en heeft in de jaren 75/76 en 93/94 een grote onderhoudsbeurt gehad. Deze twee pieken in de exploitatie met de jaar lijkse controle resulteert op jaarba sis gemiddeld in een laag bedrag aan onderhoudskosten en is zeker geen serieus argument als een te zware last op de exploitatie. Ook het betrekkelijk lage en platte dak is gunstig met betrekking tot de kosten voor verwarming. Achterstallig onderhoud is niet het geval. Financiële steun buitenland Bij de bouw van de kerk is belangrijke steun vanuit het buiten land verkregen. In de jaren 84/85 heeft het monument, te weten de zuilen en de marmeren platen een grote opknapbeurt ondergaan. Via de Duitse ambassade zijn de dertien Duitse steden, vermeld op de zuilen, benaderd voor een bijdrage in de kosten. Dit heeft geresulteerd in der tien maal DM 1.000, waarmee de kosten nagenoeg werden gedekt. Als attentie zijn na de opknap beurt grote foto's gemaakt van het monument, die opnieuw via de Duitse ambassade naar de dertien Duitse steden zijn gezonden, waarna diverse reacties werden ontvangen, dat dit zeer op prijs was gesteld. Daarna is door het Kerkbestuur geen beroep op steun meer gedaan ten behoeve van een dakreparatie, dit in tegenstelling tot de bewering in uw blad van 9 juli jl. Naar de mening van het Kerkbestuur was een nieuw verzoek niet zinvol. Kerkbezoek De opmerking met betrekking tot kerkbezoek is zeer pijnlijk voor de parochianen van de Vredeskerk als men ziet dat er thans acht diensten in de Paterskerk per week worden gedaan tegenover slechts één in de Vredeskerk. Ook de beperkingen met Pinksteren en zeker met Pasen (geen diensten op Witte Donderdag en Goede Vrijdag) zijn geen ontwikke lingen om een parochiegemeen schap in stand te houden. Dit heeft ook zijn negatieve effect op de inkomsten. Op deze wijze heeft de Vredeskerk geen echte kans om de concurrentie met de andere kerken, zoals genoemd in uw blad van 2 juli jl. aan te gaan. Dc parochiegemeenschap heeft in de 34 jaren van bestaan steeds getoond de Vredeskerk te steunen, hetgeen wel is gebleken bij acties voor het nieuwe orgel, corpus op het kruis, Mariabeeld, tweede altaar, kruisweg, dakreparatie met de geslaagde renteloze geldlening. Bouwschulden uit de eerste jaren zijn volledig afgelost en de kerk is schuldenvrij met zelfs een flinke reserve. Uitstraling en betrokken heid lagen hieraan ten grondslag. Op aandringen van het bisdom is indertijd een aparte kapelanie aan gekocht, waarop bij latere verkoop een belangrijk verlies is geleden. Het is typerend dat de gezinsbij drage vele jaren op hetzelfde niveau bleef, terwijl er reeds duidelijk van teruglopen kerkbezoek sprake was. Een betere verdeling van de dien sten zou een eerste stap kunnen zijn om de parochiegemeenschap te behouden. Begrip kan worden opgebracht voor een ontwikkeling, dal er een situatie ontstaat, dat over een kerk sluiting dient te worden gesproken. Echter wel op basis van de juiste argumenten. R. van Wijk. oud secr. penning meester Vredeskerk Ruiten vernield Een tuinder uit Oostrum deed aan gifte dat van zijn warenhuis aan de Zuiderbergweg enkele ruiten met stenen waren vernield. Het schade bedrag is nog niet bekend. Met ingang van I juli is de inkom stencategorie tot waar de burger recht heeft op gefinancierde rechts bijstand met ƒ345.- verhoogd. Dit betekent dat samenwonenden tot een netto maandinkomen van 3.655.- voor deze voorziening in aanmerking komen. Voor alleen staanden geldt nu een maximum inkomen van ƒ2.560.- netto per maand. De verhoging van de inko mensgrens is het resultaat van een amendement ingediend door de PvdA/D'66 (Van der Burg/Dittrich). Het optrekken van het netto maand inkomen heeft tot gevolg dat het Buro voor Rechtshulp aan een gro tere groep cliënten een gratis spreekuur kan aanbieden. Tevens wordt het verlengde spreekuur bij het Buro voor Rechtshulp uitgebreid van twee naar drie uur. De eigen bijdrage hiervoor blijft op ƒ30,- gehandhaafd. Deze .spreekuurvoorziening biedt een goedkope oplossing wanneer een juridisch probleem tijdens het gratis spreekuur niet opgelost kan worden. Beide maatregelen zijn bedoeld om het bereik van de regeling voor gefinancierde rechtsbijstand uit te breiden. Minder draagkrachtigen die de commerciële tarieven van advo caten niet kunnen betalen kunnen zodoende een beroep doen op de gefinancierde rechtsbijstand. De door de overheid gefinancierde rechtshulp wordt dan verleend door juristen/advocaten in dienst van het Buro voor Rechtshulp en advoca tenkantoren. Een en ander is gere geld in de Wet op de Rechtsbijstand. De Buro's voor Rechtshulp heb ben zich de afgelopen jaren - samen met anderen - sterk gemaakt voor verbetering van de rechtsbijstand voorziening. Zij hebben veelvuldig gepleit voor een verhoging van de inkomensgrens. Door de recente aanpassing valt nu ongeveer 50% van de bevolking onder het bereik van de regeling voor gefinancierde rechtsbijstand. De uitbreiding van het verlengde spreekuur (van twee naar drie uur) zien de buro's als een versterking van hun snelle en doel treffende voorziening; de cliënten hebben er baat bij. Overigens zijn de cliënten van het Buro voor Rechtshulp zeer tevreden over de dienstverlening, zo bleek uit een onlangs door Intomart uitge voerd Klanltevredenheidsonderzoek. De cliënten van het Buro over Rechtshulp waardeerden de dienst verlening met een 7.9 hetgeen uit zonderlijk hoog is. De juristen en advocaten van de Buro's voor Rechtshulp trachten in eerste instan tie door bemiddeling en onderhan deling tot een gewenste oplossing te komen, indien dit niet lukt gaat men over tot procederen. Op deze wijze worden veel procedures voorkomen, bovendien draagt deze werkwijze bij tot het reduceren van de werklast van de rechterlijke macht. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met dhr. mr. M.M.J.G. Janssen, directeur Buro voor Rechtshulp Zuidoost-Nederland, tel. 040-2969110. Het Buro voor Rechtshulp Zuidoost-Nederland heeft onder andere een vestiging in Venray. 100 jaar Rabobank vierde Rabobank Zevenrode op 30 mei jl. met een groot kinderfeest in de feesttent te Merselo met de kinde ren van de basisscholen uit haar werkgebied. Dit feest werd afge sloten met een ballonwedstrijd. Donderdag 9 juli werden op het kantoor van de Rabobank te Leunen de prijzen uitgereikt aan de win naars waarvan de ballon de grootste afstand had afgelegd. Mevrouw Miriam Giliam mocht namens de bank de prijzen overhandigen aan: Ie prijs; Nikki van Lierop. Vullingsstraat 32 te Leunen. Deze ballon werd gevonden te Neumunster, gelegen achter Hamburg in Duitsland en had 490 km afgelegd. De tweede prijs was voor Laura Spee, Zeilbergseweg 7b te Ysselsteyn. Haar ballon kwam terecht te Oudeschild op Texel op een afstand van 226 km. De derde prijs ging naar twee winnaars. Beide ballonnen hadden 218 km afgelegd. De ballon van Koen Cornelissen, Twistweg 7 te Vredepeel kwam terecht in Westerbroek en de ballon van Tom Theunis. Bershof 7 te Leunen werd gevonden in Groningen. De winnaars kijken met veel ple zier terug op een mooi kinderfeest dat werd afgesloten met de mooie prijzen die zij hier in ontvangst mochten nemen. De opbrengst van de collecte was ook dit jaar weer een succes. In 1997 ƒ24.873,40; in 1998 ƒ26.189,15. Ysselsteyn ƒ1.508,05. Leunen ƒ1.268,15. Oostrum ƒ1.268,25, Oirlo ƒ1.013,75, Merselo ƒ907,30, Castenray ƒ476,05. Heide ƒ463,95. Veulen ƒ402,60. Smakt ƒ204.85, Vredepeel ƒ206,75, Venray ƒ16.595,90, extra giften ƒ1.873,55. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Seniorenservice Venray een bij drage toegekend van 5000 gulden in de kosten van vloerbedekking voor het creativiteitencentrum en een las apparaat. Het Juliana Welzijn Fonds onder steunt projecten die mensen betrek ken bij hun eigen omgeving. Voorbeelden zijn buurtvereniging, sociëteiten van ouderen, dorpshui zen, buurt- en wijkcentra, projecten met en voor buitenlanders en buurt- projeclen. Het fonds verstrekt jaar lijks voor in totaal zo'n 20 miljoen gulden. Graag willen wij allen die ons gesteund hebben, per bank-giro of aan huis in de collectebus, hartelijk dank zeggen. In onze gemeente waren zo'n 400 collectanten actief. Zij zorgden voor dit succes in de wetenschap dat de Nederlandse Hartstichting veel geld nodig heeft om geweldig veel te kunnen ondernemen ter bestrijding van de hart- en vaatziekten. Nog altijd doodsoorzaak nr. I Een bijzonder woord van dank aan het adres van al deze vrijwilli gers, de kurk waarop ons werk draait. Wij rekenen in 1999 weer op hen en op u. Heeft u interesse, bel ons of schrijf een briefje naar Henriëtte Poels-Peters. Dr. Poelsstraat 16. 5802 AX. Venray. tel. 581782. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Een 49-jarige inwoner van Nuenen is maandagmiddag om 16.00 uur gecontroleerd op het gebruik van alcohol. De man bleek onder invloed en kreeg een rijverbod van 6 uur en een dag vaarding. De man had om 13.00 uur een woordenwisseling uitge lokt met politiemensen op de markt. De politieagenten stonden tijdens het maken van een foto voor de gemeentekrant met hun auto voor de marktkraam van de man uit Nuenen. Deze maakte zich hier boos over, merkte op dat de agenten de borden niet konden lezen en dat de politieauto daar niet mocht komen. De man bleek niet voor rede vatbaar, ook niet toen in alle rust werd uitgelegd wat de bedoeling was van de foto sessie. De man bleek onder invloed bleek te zijn. De agenten reden om 16.00 uur op de Henseniusstraat en zagen een personenauto de gesloten ver klaring van de Leeuwstraat negeerde. De auto reed via de Leeuwstraat naar de Markt, waar de bestuurder werd staande gehouden en gecontroleerd. Het bleek dezelfde persoon te zijn als waarmee de agenten al contact hadden die middag. Hij moest vervolgens blazen en bleek onder invloed. Poolse man gewond In Meterik vond vrijdagavond rond 23.40 uur een ongeval plaats waarbij een Pool gewond raakte. Een 17-jarige jongen uit Castenray fietste over de Meteriksebaan toen hij op een fietsende, zwalkende tegen ligger stuitte die zonder licht reed. De twee komen met elkaar in bot sing waarbij de onbekende man valt en niet meer opstaat. De jongen belt 1-1-2 waarna politie en ambulance arriveren. De Pool is dan weer bij kennis maar kon niet zeggen wie hij was of waar hij woonde. Hij werd ter observatie meegenomen naar het ziekenhuis. Duur pilsje Een 30-jarige automobilist uit Liessel werd in de nacht van zondag op maandag aangehouden op de Deumeseweg. De man bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur en in het kader van het snelrecht werd hem een transactie van 900 gulden aangeboden. gegarandeerd goed! Industrieterrein de Hulst Tel. 0478-581486 Zonwering-Rolluiken-Roldeuren-Garagedeuren-Hordeuren-Rolhekken ONDERHOUD - REPARATIE - RENOVATIE Tineke Liefting uil Venray is de winnares geworden van de loterij die werd gehouden tijdens Venray Muzikaal Totaal. Tijdens de muzikale happening vond tegen middernacht de verloting plaats. De prijswinnares was echter niet aanwezig en meldde zich afgelopen week bij de VVV, nadat de winnende lotnummers werden gepubliceerd. Zaterdagmorgen kreeg zij de prijs, een tv-toestel beschikbaar gesteld door Electro Martens overhandigd door de VVV-directrice Betty Bradley. De politie in de regio Limburg- Noord - gebied Midden- en Noord-Limburg - zal ook dit jaar weer de woningen controleren van vakantiegangers die daar om heb ben verzocht. Het project wordt in hoofdzaak uitgevoerd door leden van de vrijwillige politie. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij het politiebureau in hun gemeente, wijk of streek. Dit aanmelden dient bij voorkeur te gebeuren via een vakantiemel dingsformulier dat hier bij wordt gepubliceerd en verkrijgbaar is op elk politiebureau. Het is uiteraard ook mogelijk de vakantie te melden tijdens de politiespreekuren in enke le dorpen en wijken. Het formulier dient na volledig invulling te wor den ingeleverd bij het politiebureau in de gemeente, wijk of streek waar in de woning ligt. Op het vakantie meldingsformulier staan gegevens van de betrokkene die met vakantie gaat en van degene die in het bezit is van een sleutel van de woning van de vakantiegangers, de sleutelhou der. Verder kunnen op het formulier bepaalde bijzonderheden worden aangegeven over de woning gedu rende de vakantieperiode. De bij de politiebasiseenheden binnengeko men vakantiemeldingen worden geregistreerd. CONTROLES Met name de vrijwillige politie gaat op ongeregelde tijden de aan gemelde woningen van vakantie gangers bezoeken en controleren. In urgentiegevallen wordt terstond de sleutelhouder gewaarschuwd met het verzoek om een bepaalde onvei lige situatie te verhelpen. Denk hier bij bijvoorbeeld aan een raam dat nog open staat of een brievenbus waar stapels post in liggen. De poli tie streeft er altijd naar om alle aan gemelde woningen van vakantie gangers minstens een keer te bezoeken. Het project wordt binnen de diverse basiseenheden in de poli tieregio Limburg-Noord gecoördi neerd en uitgevoerd. Geïnteresseerde vakantiegangers worden verzocht hun afwezigheid tijdig aan te melden op werkdagen en tijdens kantooruren bij dat poli tiebureau dat voor hen eeldt. VAKANTIE -r r- MELDINGSFORMULIER o Limburg-Noord S.v.p. duidelijk en met blokletters invullen Naam Adres Postcode Plaats Datum vertrek Datum terugkomst Vakantie-adres I Bekend bij sleutelhouder Sleutelhouder (persoon die in het bezit is van uw huissleutel) Naam Adres Plaats Telefoon BIJZONDERHEDEN: licht brandt in woonkamer hal keuken tussen uur en uur rolluiken zijn wel niet gesloten De politie Limburg-Noord wenst u een prettige en onbezorgde vakantie.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7