ettevidtett Verbluffende staaltjes van techniek en schoonheid öccde fato. Gezinsviering Paterskerk PEEL EN MAAS donderdag 16 juli 1998 - Pagina 16 PEEL Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6. lel. 550740; kapelaan: P. Hoedemae- ckers. Whistlerstraat j. lel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 Geen H. Mis. 19.00 H. Mis, jrd. Frank Kroon (eoll); Hendrik v.d. Heuvel (eoll); Drika Peeters-van Leendert (eoll); Jan en Mira Vcrhaegen-Meijer (eoll); Roel Peeters (eoll). Zondag: 16e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis voor Harrie Rongen. 11.00 H. Mis Harry v.d. Hoogenhof (eoll); overl. echtel. Piet Hanssen en Maria Hanssen- Verhofstad; Lien Phi 1 ipsen; jrd. Gonny Voermans-Franssen; overl. ouders Lies en Herman Jeuken- Verhulsdonk. Maandag: 9.00 H. Mis Ron Lau rens. Dinsdag: 9.00 H. Mis Roel Peelers; Wim Janssen; overl. fam. Janssen- Voermans. Woensdag: H. Maria Magdalena. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Barbare (BJ). Donderdag: 9.00 H. Mis Gerarda Broers. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte. Dienbeurten: za 19.00: Pascal. Sjoerd P.. Sjoerd D.. Jasper; zo 9.30: L. Truijen. Thijs. Leon. Eomer, Tom; 11.00: Job. Paul (m), Martijn, Kevin. Lectoren: za. 19.00: G. de Groot; zo 11.00: L. Truijen. Opgeven misintenties: In verband met de kermis zal de Peel en Maas de eerste week van augustus niet verschijnen. Concreet betekent dit dat als u uw misintentie in de Peel en Maas wilt hebben, u deze tijdig moet doorgeven bij de deken. Dus: misintenties voor 25 juli-7 aug. opgeven uiterlijk 17 juli. Eindstraat 6, tel. 550740. Vincent van Gogh Instituut Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lector: P. Witten- bols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. den Hartog. Lectrice: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voor ganger: W. den Hartog. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 11.00 Liturgieviering in het Vincentiushuis. 16.45 Liturgie viering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 16.00-17.00 Psalmen- groep. Donderdag: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering. Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. lel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur.- Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Geen kinderwoord dienst; Gezinsviering; Nel Thijssen- Odenhoven (eoll). Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zonne lied: Jacobus Naus: Lien Philipsen; overl. fam. Claessens-Philipsen: jrg. Toon Jenniskens; jrg. Henk v.d. Heuvel: Cato Flinsenberg-Gooren en echtgen. 12.00 Doop Jimmy Martens. Klarinetstraat 15. 12.30 Doop Joppe Fleurkens, Serenade straat 37. Maandag: 18.30 Voor eenheid onder alle Christenen. Dinsdag: 18.30 Ouders Janssen- Prast. Woensdag: 18.30 Jacobus Naus; Lisette Jansen (eoll); Bert Fleuren. Donderdag: 9.00 Schoolmis De Bongerd. 18.30 Bernard Ras (eoll). Vrijdag: 18.30 Ouders Derikx- Geurts en overl. fam. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tcring, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5. ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoord dienst. 19.15 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid: Huub Willemsen (eoll); papa en moeke Vermeulen, dochter Truus. schoondochter Marion en Marinus Hout; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen: Cees de Jong (eoll). Zondag: Geen H. Mis. Vanaf I juli komt de hoogmis op zondagmorgen in de Vredeskerk 'gedurende de vakantietijd te vervallen. Misinten ties zullen verplaatst worden naar de zaterdagavond, maar indien de wens bestaat om de intentie in een andere kerk te laten lezen, kan men de administratie daarvan telefonisch in kennis stellen, ma. t/m vr. van 09.30 lot 10.30 uur. tel. 5802020. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis 'Maak er wat van'; Petronella Maria Kusters-v.d. Berg; Peter Clephas: overl. ouders Pelzer-Janssen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Voor een ernstige zieke. 10.00 Uil dankbaarheid bij een 56-jarig priesterschap: gest. jrd. Antoon Verheggen en Hendrina v. Maeren (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Woensdag: 9.00 Voor het behoud van het geloof in onze gezinnen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Frans Derks. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God. schepper van alle leven. 9.00 Voor een goede uit komst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Niki Emons, Giel Emons, Peter Fleurkens, Maarten Wijnen; zo 8.30: gebr. Kessels, Lennart Peeters, Willem Verheijen; 10.00: Jacqueline Engels, Danielle Wijnen, Anneke Denissen. Geertje de Kleijn. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 H. Mis m.m.v. Kelderband; overl. ouders Friesen- Custers: jrd. Esther Houwen; Jan Tijssen, tevens uit dankbaarheid vanwege een 85e verjaardag; Hay Versleijen; Chrit Jacobs; Jac Philipsen (neven en nichten): overl. ouders Duijf-Rongen en zoon Pieter; Gerardus Friesen en Anna Kemmelings. Zondag: 7e Zondag na Pinkste ren. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Jacob Baltussen en Francisca v. Ooi; overl. fam. Kusters-Vogelzangs; uit dankbaarheid (B). Woensdag: 9.00'H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes (5). Vrijdag: 9.00 H. Mis voor het wel zijn van onze parochie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jan Thielen; overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; jrd. Marie v. Kuyck; jrd. Albert Druggen; jrd. Willem Baltussen; Helm v. Kuyck (buurt). Woensdag: 18.00 H. Mis. Misdienaars: za: Sandra, Wilma, Sjekky. Karlien. Pastoor te Boekhorst is bereikbaar onder tel. 531270. Contactadres 'Zorggroep': Ans Kunen, tel. 571454 bgg. Grad Swinkels, tel. 571616. Parochie Leunen 16e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Tijdens deze avondmis zal het corpus voor het nieuwe wegkruis aan de Brienshoekweg 3 worden ingeze gend. Lsm. Pierre Lucassen; pastoor Jan Hafmans; Han Keijsers-Kusters, Piel Keijsers en overl. fam.; Lod Leijssen; Lies Kusters-Koenen (buurt): wkd. Frans Fleurkens (6); jrd. Wim Weijs. Zondag: 10.00 Hgm. Wiel Keijsers; Teng Claessens; overl. fam. Van Dijck-Bouten; Henricus Leijssen, dochter An en kleindochter Annie; Jan Verheijen; weekd. An Groen- Branger (4). 14.30 Doopviering Tom van Hees. Maandag: 19.00 Lsm. Leo Loonen en Petronella Loonen-v. Mil; Piet Bouten; Anita Loeffen-v. Ooi. Dinsdag: 19.00 Lsm. Wilhelmina Loonen. Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers, Wim Loonen en Fien Loonen- Duijkers en Nellie Loonen: Piet v.d. Sterren (kaartclub). Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; gest. jrd. Eduard Asselberghs en Wilhelmina v. Helden; gest. jrd. Peter Johannes Arts en Maria Poels. Vrijdag: 18.00 Hoogmis b.g.v. 25- jarig huw. Ger Josten en Diny Zegers. Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Jop Janssen en Bas v.d. Heuvel; zo 10.00: Yvonne Theunis en Jeanne Theunis; weekd.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 10.00: Lies v. Bavel. Rectoraat Heide Zondag: 16e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis Sjang Derikx (eoll); Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; overl. ouders Hees en v. Soest (eoll); Roel Cornelissen (verj.). Misd.. Mariëlle, Ivo, Joost, Joep, Frank en Manon. Donderdag: Gedachtenis van de H. Birgitta, kloosterlinge. 18.30 H. Mis. Misd.: Stef, Mieke en Niek. Rectoraat Veulen 16e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Sef Janssen. Cornelis Cremers en echtgen.: Harry Hendrix (namens vrienden). Zondag: 10.30 Hgm. voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dankbaar heid (N). Vrijdag: 8.00 H. Mis als jgt. Gertruda Thissen en fam. Thissen- Hendriks. Misdienaars: za: Willem Classens en Rogier Holtermans; zo: Moniek Classens en Patrick Classens. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Volkszang); Truss Mulders en overl. ouders en fam.; overl. ouders V.d. Pas-Custers; jrd. overl. ouders Thijssen-Direks en Francisca Thijssen v.d. Poel; jrd. Alfons Claessens. Zondag: 10.00 (Vivace); Lien Philipsen; jrd. ouders V. Ass- Geerets; Leo Spreeuwenberg. Maandag: 19.00 Jrd. M.M. Geurts- v. Dijck (Til); Willem Smeets en zoon Sjaak. Woensdag: 19.00 Nel Janssen- Pouwels (ouderenver.). Vrijdag: 19.00 Voor de zieken van de parochie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Maria en Sandra: zo 10.00: Paul. Linda, Daan en Maartje: ma 19.00: Rinske en Anneke; di 19.30: Bram en Freek; wo 19.00: Ronnie P. en Dennie; vr 19.00: Niels en Tom. Gaan trouwen: René Bouten uit Deurne en Hilda v.d. Broek uit Ysselsteyn. Ontvangen het doopsel: Roy Vollenberg, Puttenweg 71: Marjolein Zegers, Kievitsweg 1; Timo Hubers, Timmermannsweg 56. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Voor de parochie. Misd.: Johan Hoedemakers en Johan Loonen. Zondag: 10.00 Jgt. Truus Marcellis en Sjaak Hendrix. Misd.: Paul Koppes en Andy Stevens. Woensdag: 19.00 Antonia Wismans; jgt. Wilhelmus Arts en Lamberdina Lemmens; jgt. Joh. Mathia v.d. Hoogenhof; lev. en overl. fam. Broeren-Janssen; Harrie Thijssen en Catharina Franssen (buurt). Kerk poetsen: mevr. Arts-Cremers en Van Tilburg. Rectoraat Vredepeel Zondag: Vredesfeest. 10.00 Uit dankbaarheid en voor het welslagen van het Vredefeest. Misdienaars: zo: Karin v.d. H.. Frank, Ronnie, Karin v.d. Z. Lezers: zo: Josien Claessens. Rectoraat Smakt Zondag: 16e week door het jaar; 7e zondag na Pinksteren. 10.00 Hoogmis Herman Janssen; Dora Versteegen-v. Kempen; fam. Versieegen-Kuypers; overl. ouders Philipsen; Lien en Piet v.d. Lee; Tiny Martens-Heiming. Lectrice: Thea Reijnders. Dienb.: Lieke Koopmans. 11.30 Doopviering fam. Manders. 14.30 Doopviering fam. De Muideren fam Hermans. 16.00 Doopviering fam. Philipsen. Woensdag: In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. 9.30 H. Mis Piet Poels. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 19 juli zal in de Ned. Herv. Kerk. Maasweg 9 te Blitterswijck de heer P. Molenaar uit Geldrop voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang waar eventueel ook oudere kinderen gebruik van kunnen maken. Na afloop van de dienst is er kof fie drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor hel bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Een gereinigde aarde. Zult u dat meemaken? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 19 juli om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J>A.J. Bals. 's Morgens is er kinder oppas. Reisje: Zaterdag 18 juli om 08.30 uur verzamelen bij gebouw Rehoboth. De bus vertrekt om 09.00 uur. Voor diegenen die nog geen programma voor die dag hebben gekregen laat hel even weten. Door ziekten zijn er enkele plaatsen over. Als u die dit leest, met ons mee wil gaan, ook al kent u ons niet. bel gerust op. Het kost u niets. Hoe meer zielen hoe meer vreugd. Bijbelgemeente Venray Zondag 19 juli: Evangelisch en baptistisch! Hartelijk welkom in de diensten die gehouden worden in wijkgebouw 't Slekske, Kruidenlaan 161 te Venray. Kernwoorden: ont moeting. vriendschap, aandacht en zorg. Laagdrempelig! Voor de kin deren is er iedere zondag zondag school en er is creche voor de aller kleinsten. De diensten beginnen om 10.00 uur. Na afloop is er de moge lijkheid om gezamenlijk koffie te drinken. Inlichtingen: predikant R. Lammers, tel. 586001. Witte verf van balkon gegooid Onbekenden vonden het leuk om vanaf een flat aan de Haammaker- straat witte verf naar beneden te gooien. De verf kwam op een lager gelegen etage terecht. Een 45-jarige Venraynaar deed hiervan aangifte bij de politie. Verleden week een foto van een dagje uit van personeelsleden van St. j Anna naar Noordwijkerhout. Deze week een foto van leden van toneelvereniging Hioob uit Venray dat i op verzoek van broeder Abraham, overste van St. Bavo een bezoek brachten aan de psychiatrische inrich- ting St. Bavo te Noordwijkerhout omstreeks 1948. We zien hier de leden opgesteld voor het hoofdgebouw van genoemde inrichting. Staand v.l.n.r.: Jan Janssen, Giel v. Houdt, Frans Aerts. Eugéne Sijbers, broeder Abraham. Wiel Lucassen, Piet Gerrits, Piet v. Melfoort, De Bruyn, Jan Gerrits, Johan Jeuken. Pierre Claessen, Gradje Custers. Johan de Bruyn. V.l.n.r. zittend: Harrie Sijbers, Dinie Thomassen, Gerrit Thomassen, Nelly Peeters. Mia Spee. Jos Peeters. T. Rozier, Annie v. Waayenburg, Nelly Claessen, Wies Janssen, Nelly Laurensse, Jac Janssen, Toon Voesten. Jan v.d. Putten Het is bijna vakantie; dit jaar heb ben we er lang op moeten wachten. Het schooljaar willen we graag afsluiten met een gezinsviering in de Paterskerk op zaterdag 18 juli om 18.00 uur. Het thema zal 'Vakantie! zijn. De communican ten van dit jaar mogen, in hun com- muniekleding, een aantal liedjes zingen, die ze gezongen hebben bij hun Eerste H. Communie. Ze zijn hiervoor persoonlijk uilgenodigd. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een kopje koffie en voor de kinderen limonade, wat gezellig na te praten in de pastorie aan de Leunseweg. U bent van harte uitgenodigd. Werkgroep Kinderliturgie 'Parochie Zuid' Poging tot tasjesroof Dinsdagmiddag vond tussen 13.30 en 14.00 uur op de Langeweg een poging tot tasjes roof onder bedreiging plaats bij een 78-jarige VenraystL De bejaar de dame wilde haar tas niet afge ven en daardoor volgde de bedrei ging met een mes. Ze schrok hier wel van maar pakte haar wandel stok stevig vast en zwaaide daar mee. Ze dreigde zelfs dat ze de jongen over de straat zou slaan als hij niet maakte dat hij. wegkwam. Dat was het sein voor de dader om het hazenpad te kiezen. Het signalement: blanke jongen tussen de 15 en 17 jaar, net voor komen. ongeveer LóOm lang, nor maal haar, vermoedelijk bruin, geen bril, snor of baard,, gekleed in een vaal spijketjasje. Hij maak te gebruik van een normale fiets. Het lemmet van het mes was ongeveer 10 it 12 cm, bruin hand vat Op het tijdstip van de bedrei ging zag de dame een tweede fiet ser. Hij had kennelijk niets met de dader te maken maar moet die wel hebben gezien. Die fietser wordt DRINGEND verzocht contact op te nemen met de politie. Ook andere getuigen worden verzocht zich te melden. Het bekende tium- y mer 531111. j Bromfietsen gestolen Uit een schuurtje van een woning aan de Makkenhof zijn in de nacht van zondag op maandag twee brom fietsen en twee bromfietshelmen gestolen. De gedupeerde, een 37- jarige Venrayse, zit te kijken met een schadepost van 6500 gulden. Inbraak in Den Hoebert Bij een inbraak in opleidingscen trum Den Hoebert zijn in het afgelo pen weekeinde twee magnetrons en een kookplaat ontvreemd. De waar de is nog niet bekend. Er zijn moge lijk nog meerdere goederen ont vreemd. Oplettende Merselonaar Dankzij de oplettendheid van een inwoner van Merselo kon een koe bevallen van een gezonde kalf. De Merselonaar waarschuwde donder dagavond om 21.00 uur de politie met de mededeling dat in een weide aan de Handrik een 'koe aan het bevallen was, maar dat dat niet goed ging'. De politie waarschuwde meteen de dierenarts die snel ter plaatse was en de koe hielp bij het bevallen. De eigenaar van de koe, een veehouder uit Ysselsteyn, werd ook meteen gewaarschuwd. Zeug vermist Een varkenshouder aan de Venneweg deed aangifte van ver missing van een zeug. Een zoekactie leverde niets op. Het is niet bekend of de zeug aan de 'wandel is gegaan' of gestolen is. Computer gestolen De beveiligingsdienst van Xerox deed aangifte van diefstal van een draagbare computer ter waarde van 3900 gulden. Deze was gestolen uit een loods van een expeditiebedrijf aan dc Vennootstraal. Het is niet bekend wanneer de diefstal heeft plaatsgevonden. Oldtimers op volle toeren door het Noordlimburgse land Op zondag 26 juli vindt voor het vierde opeenvolgende jaar de Venrayse Oldtimer Toertocht plaats, een unieke tocht over een afstand van 75 kilometer met start en finish in Venray. Peel en Maas sprak met de twee organisa toren Ben Roelofs en Henk Achten. Twee oldtimer fanaten uit Venray die urenlang kunnen pra ten over hun passie. Op het Schouwburgplein in Venray klinkt op zondag 26 juli om 12.00 het startschot voor de Venrayse Oldtimer Toertocht. Zo'n honderd unieke oldtimers zullen dan hun opwachting maken. Stuk voor stuk verbluffende staaltjes van tech niek en schoonheid, die vanuit Venray via Merselo, Heide. Veulen, Meterik. Hegelsom, Horst, Melderslo, Broekhuizen. Lottum. Wellerlooi, Wanssum, Geijsteren. Oostrum weer terug naar Venray zullen rijden. Roelofs en Achten zijn beiden lid van de MG TTO (T-Type Owners) Department South. De leden van deze vereniging hebben in ieder geval drie dingen met elkaar gemeen: ze komen uit het zuiden des lands, ze zijn de trot se eigenaar van een T-type van het Engelse automerk MG en ze zijn 'verslaafd' aan oude auto's. BIJZONDERE HOBBY Roelofs: "De afdeling 'South' van de MG TTO is met 120 leden de meest actieve van het land. Er is een maandelijkse praatavond, waar de leden kennis en ervaringen kunnen uitwisselen over hun hobby en de dames van de leden gezellig kunnen bijkletsen. In de zomerperiode wordt er iedere maand een toertocht georganiseerd. In juli is Noord- Limburg weer aan de beurt en daar ben ik erg blij mee. Het zwaartepunt van het oldtimergebeuren ligt nor maliter in Zuid-Limburg, het noor delijk deel kan dus wel een impuls gebruiken. Roelofs is in zijn nopjes met de toenemende aandacht, die er de laat- Vernieling auto De politie verzoekt dringend mensen zich te melden die getui gen waren van meer dan ergerlijke: vernielingen die woensdagmorgen aan de Kólkweg plaats vonden en waarvan een 48-jarige Venrayer de dupe werd. Zijn Ford Escort stond gepar keerd op de oprit naast een woning aan de Kolkweg. De lin ker zijkant stond tegen de afschei dingsmuur. De vandaal is over de auto gelopen met als gevolg dat het dak en de motorkap op meer dere plaatsen deuken had opgelo pen. Ook was de voorruit ver nield. De dader heeft ook tegen de auto geschopt. Over de gehele lengte zaten deuken. Omdat de vernieling redelijk lang heeft gêduurd is het mogelijk dat er getuigen zijn die de politie op het spoor kunnen zetten van de dader. Zij worden verzocht contact op te nemen met tel.nr. 531 11 1 ste jaren is ontstaan voor deze bij zondere hobby. "In de 80-er en 90- er jaren zijn er steeds meer mensen gaan inzien hoe interessant en ple zierig het is. De commercie speelt daar op in, zoals bijvoorbeeld blijkt uit het feit dat er in de RAI in Amsterdam dit jaar voor het eerst een oldtimerbeurs wordt gehouden. Als je je verdiept in deze hobby zul je snel merken dat het veel meer is dan alleen in een klassieke auto rij den. Je leest boeken, wint informa tie in, koopt na tal van afwegingen een oud wrak en gaat dat zelf restau reren." UITDAGING Een klassieker in de oorspronke lijke staal terugbrengen is volgens Achten behalve een tijdrovend pro ces een geweldige uitdaging. "Hel is een gigantisch karwei dat nie'. aan iedereen is besteed. Je hebt enorm veel geduld en doorzettingsvermo gen nodig. Je breekt een auto name lijk tot op de grond toe af en en bouwt hem vervolgens tot de laatste schroef weer op." Roelofs beaamt dit. "Toen ik met deze hobby begon, was ik wel geïn teresseerd in auto's maar daar hield het verder mee op. Dat weerhield mij er echter niet van om de uitda ging aan te gaan. Problemen zijn er om te opgelost te worden. Daar gaat het in het leven ook om. zo zit ik nu eenmaal in elkaar." De stelling dat oldtimers uitslui tend een hobby is, die door mensen met veel geld beoefend kan worden, wordt door zowel Roelofs als Achten stellig ontkend. "Iedere hobby is betaalbaar omdat je bij iedere hobby zelf je keuzes kunt bepalen. Je hoeft echt niet in een Bugatti te gaan rijden. Je kunt ook een oude Fiat 500 op UW7&-582579 KANTOOR HENRI DUNANTSTRAAT 37 5807 ES OOSTRUM-VENRAY TELEFOON 0478-582579 FAX 0478-584210 AFVALOVERSLAG METAALWEG 7 VENRAY TELEFOON 0478-585002 Van het begin tot het einde kunnen wij u hulp bieden bij bouw- of verbouwwerkzaamheden: Mobiele kranen en machines voor graafwerkzaamheden Vrachtauto's voor aan- en afvoer materialen Puin en afval containers van 6 nv' tot 35 m' open en gesloten Magazijn containers voor tijdelijke opslag Stratenmakers voor de nette binnenkomst Tevens kunnen wij diverse materialen leveren zoals zand, grind, rode en grijze split en in eigen compostering gewonnen groen-compost. de kop tikken. Een oldtimer is een auto die 25 jaar of ouder is. Als je er in gaat rijden, hoef je overigens ook geen wegenbelasting te betalen. Die plicht vervalt namelijk na 25 jaar. Met de keuze van je auto kun je het dus zo gek maken als je zelf wilt, variërend van 5000 tot 500.000 gul den. Hel gaat om het plezier, de uit daging." TECHNISCH VERNUFT Op zondag 26 juli zullen vele prachtige klassiekers in Venray hun opwachting maken. Zo zullen ondermeer een Aston Martin uit 1934 en een MG-M uit 1930 zijn te bewonderen. Maar ook de 'gewone' auto's, zoals de Fiat 500 en de Volkswagen Kever zullen meerij den. Roelofs: "Deelname aan derge lijke toertochten was oorspronkelijk uitsluitend mogelijk voor leden van de MG TTO, Department South met hel Engelse automerk MG. Daar zijn we echter vanaf gestapt. Voorwaarde om deel te nemen aan de tocht is dal je in het bezit bent van een auto die 25 jaar of ouder is. De diversiteit aan oldtimers zal dus enorm zijn, de deelnemers zijn ech ter verbonden in hun liefde en ple zier voor hun auto." Om 11.00 uur verzamelen alle deelnemers zich met hun persoonlijke trots op het Schouwburplein en Henseniusplein, waar ze zich bij De Heeren van Aemstel in kunnen schrijven. Tegen de achtergrond van Iive-muziek zul len de deelnemers aan belangstel lenden alles over hun hobby vertel len. "Laten we hopen dat het weer zondag net als vorig jaar meewerkt. Ik zie het al helemaal voor me. zo'n honderd prachtige staaltjes tech nisch vernuft in de blinkende zon", besluit Roelofs.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 16