Herplaatsing wegkruis Brienshoekweg 'Wij maken zelf wel uit hoelang wij onze hypotheekrente vastzetten' Kindervakantiewerk zoekt nog steeds vrijwilligers Het vakantie seizoen gaat deze week van start Geslaagd Snuffelmarkt Sterretje in uw autoruit? Trefpunt Access Liedjesfestival De Piëlhaas Omroep Venray Oranje boven 1 i j i'J l ay ilia 1 1i i t ^wai L 1 i lni) PEEL EN MAAS donderdag 9 juli 1998 - Pagina 3 Op zaterdag 18 juli wordt in Leunen een kruisbeeld terugge plaatst. dat enkele tientallen jaren geleden geruimd is. Het gaat om het kruis, dat de familie Loenen-Poels aan de Brienshoekweg 3 in 1958 oprichtte. Het betrof toen de inlos sing van een oude belofte: de herin nering aan een plotseling overleden familielid. De Peel en Maas van 4 juli 1903 berichtte daarover als volgt: 'Donderdag had alhier weer een zeer plotseling sterfgeval plaats. De landbouwer Joh. Poels. wonende aan den Brienshoek. die den geheel- en dag goed gezond in het hooiveld bezig was geweest met grasmaaien, bleef 's avonds, toen de anderen naar huis gingen nog wat doorwer ken. Toen hij omstreeks 10 uur nog niet thuis was, werden de huisge- nooten ongerust en gingen eens kij ken, waar hij zoo lang bleef. Men kan zich echter hunne ontstentenis voorstellen, dtoen zij in de wiede gekomen, aldaar, naast zijne zeis het lijk van den ouden man vonden lig gen. Waarschijnlijk had de groote overspanning, veroorzaakt door het warme weder, plotseling een einde gemaakt aan zijn leven'. De familie Loenen-Poels liet in I956 door de Venrayse kunstenaar Piet van Dongen een corpus snijden, dat aan een nieuw kruis op het erf werd gehangen. In de jaren '60 ging het beeld naar binnen. Het had al geleden van het weer en stond wat in de weg bij het boerenbedrijf. Naast de zorg voor de bestaande kleine religieuze monumenten heeft id wordt gelegd aan het corpus. de Venrayse Stichting Kruisen en Kapellen ook aandacht voor de ver dwenen plekjes van devotie. Daarom klopte zij bij de familie aan om te vragen*of die interesse zou hebben in een herstel van de oude toestand. Het resultaat is binnenkort weer te zien. Medewerkers van de stichting hebben van het houten beeld een mal gemaakt en een copie in beton gemaakt. Het originele beeld is vei lig gesteld en de opvolger kan beter tegen de weersinvloeden. In de H. Mis van zaterdag 18 juli om 19.00 uur in de kerk van Leunen zal pastoor Ewals het beeld inzege nen. Daarna wordt het naar zijn nieuwe plek gebracht en aan een nieuw kruishout bevestigd. Filmnieuws Gelijktijdig met New York gaat in Venray de wereldpremière van Armageddon. Deze uitermate spec taculaire superproductie wordt als dé zomerhit van 1998 beschouwd. Bruce Willis gaat weer een stapje verder dan in de Die Hard films. Bezoekers die de trailer van de film zagen, weten zeker, dat ze deze film absoluut moeten gaan zien. Geprolongeerd worden The Wedding Singer, de vrolijke kome die over jonge mensen die net voor hun trouwen de enige echte ontmoe ten. In Amerika is deze film een hit. The Blues Brothers en Lost in Space gaan eveneens door. Titanic blijkt onzinkbaar te zijn. want zelfs in de 23e week waren er nog uitverkochte voorstellingen. In de vakantieweken wordt grote aandacht aan de jeugd geschonken. Niet minder dan vier familievakan tiefilms staan momenteel gepro grammeerd. Walt Disney's De Kleine Zeemeermin en de eveneens Nederlands gesproken tekenfilm Het Magische Zwaard blijven op het programma. Ook Air Bud over de basketballende hond gaat door. Nieuw is de Nederlands gespro ken topper De Jacht op de Kleintjes. Een soort Gullivers Reizen. Ze zijn slim. dapper, hele goede klimmers en zo klein als een wijsvinger. Echt te gek. Een 'must see' film. Slot container geforceerd Van een aan de Veldstraat in Merselo staande container van een bouwbedrijf uit Leunen werd het slot geforceerd. Er werd niets ont vreemd. de schade bleef beperkt. Inbraak in bedrijfsauto Een 38-jarige inwoner van Leunen deed aangifte van inbraak in de auto van een bouwbedrijf uit Leunen. Een ruit werd daarbij uit de auto gesneden. Diverse goederen zijn ontvreemd, de waarde van de buit is niet bekend. Raayland College Aan het Raayland College te Venray zijn in de 2e termijn geslaagd: ATHENEUM: Sander Hofmans. Overloon: Laura Meijer, Venray: Marco Thielen. Venray; HAVO: Paul de Beer. Oostrum; Lonneke van den Berg. Geijsteren: Maarlje van Bracht, Venray: Dick van Dijck, Venray; Ruud van Heesch, Blitterswijck: Kim Peeters, Leunen; Lonneke Peeters, Venray; Maartje Peeters, Heide; MAVO: Paola Janssen. Venray; Gijs de Wit. Ysselsteyn; VBO: Sabine Cox, Venray. SG Stevensbeek Aan de SG Stevensbeek zijn in het 2e tijdvak geslaagd: HAVO: Natascha v.d. Bosch. Boxmeer; Paul Engelen, Venray: Marieke Hendriks. Boxmeer; Koen Swaghoven. Overloon: Josine Vloei en Marieke Vloet. Sint Anthonis. Aan de Hogeschool in Sittard is Esther Litjens uit Oostrum geslaagd voor dramatherapeut. Aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen slaagden Mila en Pieter Rijs resp. voor leraar ver pleegkunde en HTS autotechniek. Sonja van Dijck uit Holthees is op 5 juli afgestudeerd aan de Sociaal Pedagogische Hogeschool te Nijmegen. Klachten over geluidsoverlast Een 23-jarige bewoner van de Fagotstraat kreeg een boete van 150 gulden omdat hij geluidsoverlast veroorzaakte. De politie had ver schillende klachten binnengekregen dat de muziek in de woning te hard stond. Bij herhaling wordt de muziekapparatuur in beslag geno men. Op zondag 27 september is in Venray koopzondag. Dat wil zeggen dat op die dag in Venray de winkels geopend zijn. Op deze zondag orga niseert Dansvereniging Amusement een snuffelmarkt in zaal In den Engel te Venray. Een snuffelmarkt is een markt waar mensen een stukje tafelruimte huren om spulletjes voor eigen reke ning te verkopen. Dit kunnen spulletjes zijn die: men nog op de zolder, in de kelder of schuurtje heeft liggen, die men wel weg wil doen maar ze te goed en te duur vinden om weg te gooien of af te geven; men vervaardigd heeft bij de eigen hobby en die men wil verkopen om wat geld vrij te krijgen voor de aanschaf van nieu we materialen; men elders verza melt en via Luikse markten, brade rieën, vlooienmarkten etc. weer aan de man wil brengen, etc. In voorgaande jaren werden deze markten door zeer veel mensen bezocht. Onze standhouders waren over het algemeen zeer tevreden. Heeft u interesse om ook een aan tal meters verkoopruimte te huren, neem dan eens contact op dhr. P. Vullings, tel. 582371 of dhr. K. Jenniskens, tel. 531688. MELEN MAAS 'n abonnement waard Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Tot voor kort was de keuze in rentevast perioden beperkt. Dat is voorbij. U kunt nu zelf uitmaken voor hoeveel jaren u uw hypotheekrente vastzet. Dat kan bij de Rabobank voor een periode tussen 1 en 15 jaar. Met als extra mogelijkheid het inbouwen van rentebedenktijd. U zegt het maar. Wilt u meer weten? Neem dan con tact op met de adviseurs van Rabobank Huis &C Hypotheekadvies. Rentevast op maat. Traploos van 1 tot 15 jaar. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530216 tel. (0478) 530 343 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl De oproep in deze krant - donder dag 2 juli jl. - om hulp als leiding om groepen kinderen één week te begeleiden bij spel en sport heeft geholpen... en ook het uitdelen van vlugschriften - op vrijdag op Venray Muzikaal Totaal - waarin opgeroe pen werd om leiding, heeft vruchten afgeworpen... alle kleine beetjes helpen! Maar nu... de laatste loodjes wegen het zwaarst... wij zoeken toch nog enige ouderen, in ieder geval ouder dan 15 jaar, om voor slechts één week, of als het echt niet anders kan. enige dagen, of zelfs maar dagdelen te willen helpen. Het is best wel inspannend, dat wel, maar je krijgt er zovéél voor terug. Tevreden gezichtjes van de kinderen, die over deze week zeker weer een jaar zullen napraten, gelukkige medeleidinggevenden, dat hun taak enigszins verlicht wordt en zéér tevreden ouders, die zeker weten dat hun kind in ieder geval de eerste week van de vakan tie zal genieten. En jijzelf, jij leert mensen kennen, maakt vrienden en krijgt weken na de Kindervakantiewerkweek in het dorp van de kinderen nog steeds te horen: 'hallo' en word je naam genoemd. Zalig een beetje beroemd zijn! Meer reden om nü toe te hap pen kan er toch niet bestaan. Denk toch nog even terug aan je eigen vakantieweken van vroeger. Jij had al vrij, maar pap of mam nog niet. Wat deed jij die eerste week van de vakantie; spelen op het veld- Gratis reparatie vanaf WA+ Klaar terwijl u wacht! Als u door steenslag een kleine beschadiging (sterretje) in uw autoruit heeft en u bent minimaal WA+ verzekerd, dan kunt u dit geheel kostenloos laten repareren. Door een kleine ruitreparatie d.m.v. een harsinjectie wordt verder scheuren van het sterretje voorkomen. Uw voorruit krijgt weer zijn oorspronkelijke sterkte (veiligheid) terug en de beschadiging wordt vrijwel onzichtbaar. Nedglass zorgt voor de verdere afwikkeling met alle verzekeraars in Nederland, u hoeft dus niets te regelen, wel de groene kaart of polis meebrengen s.v.p. U kunt zonder afspraak terecht bij de blau we reklamestand. vrijdag 10 en zaterdag 11 juli in Venray op de parkeerplaats nabij conferentieoord De Witte Hoeve" van 10.00-17.30 uur. U kunt hier ook uw kenteken in al uw autoruiten laten graveren. je of het schoolplein, vaak terug naar huis voor snoep en limo; veel van je vriendjes of vriendinnetjes waren misschien al op vakantie. Jij moest nog wennen aan die vrije uren. Als je meehelpt, geef jij die kin deren die nu aan de beurt zijn met hun vakantie een goede start, ook voor later. Je hulp is nodig in de week van 27 tot en met 31 juli I998 (de week vóór de Venrayse kermis). Voor meer informatie of aanmel ding is ons secretariaat te bereiken van 18.00 tot 19.00 uur via tel. 0478-587560. Kindervakantiewerk... dat moet je meebeleefd hebben! Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 28 juni tot en met 4 juli kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Abonnement Hoge school; bank- pasjes en europas; fiets, Midas Shimano, zwart/paars/lila; gehoor apparaat (verloren in ziekenhuis); halsketting met druppelvormige hanger: identiteitsbewijs; OV-jaar- kaart; NSU weekend; leren map met trouwboekje, bankbiljetten en bid prentjes; Nederlands paspoort; brui ne damesportemonnee met o.a. ƒ245,-; damesportemonnee met Rabopas en ca ƒ100.-; Bert en Emie portemonnee met bankpas en bieb- pas; envelop met buitenlandse post zegels; vier rijbewijzen: handtas met id-kaart, portemonnee en sleu tels; GSM telefoon; PTT telefoon Pocketline Jazz in zwart hoesje; twee travelercheques: trouwboek; zonnebril, glazen op sterkte. DIEREN Tijgerkat, zwarte pootjes en zwar te streep over de rug; Mechelse her der. GEVONDEN Bromfiets; dasspeld met 4 briljan- tjes; Union herenfiets met handrem; tas met muziekstukken, gevonden op Schouwburgplein; kanvas rugzak rood/blauw/groen. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. en beslis dan over een abonnement op Stuur onderstaande bon op naar Rabobank Venray-Oostrum, Antwoordnummer 1001, 580-0 VB Venray of haal de start CD-rom bij uw eigen Rabobank. Ja, stuur mij de gratis CD-rom zodat ik tien uur gratis kan internetten naam: adres: postcode: telefoon: woonplaats: TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet TrefPunt Peel&Maas Trefpunt Peel en Maas is een initiatief van de iokale banken en van den Munckhof b.v. Tref.nl Het gaat hard. Nog 17 dagen en dan moeten alle inzendingen voor het Liedjesfestival binnen zijn. Bijna traditioneel komt alles op het laatste moment. De beste ideeën ontstaan blijkbaar onder tijdsdruk. Maar, ligt er nog wat op de plank, zit er nog iets in de computer, loopt je hoofd over van de ideeën, dan nu aan de slag, de tijd begint nu echt te dringen. 26 juli a.s. is beslist de laatste dag dat inzendingen nog worden geac cepteerd. Maar, je hoeft echt niet tol de laatste dag te wachten... Maar voor diegenen die het beslist niet kunnen laten, op zondag 26 juli tussen 14.00 en 16.00 uur zijn de leden van Kemissie Liedje van de Piëlhaas aanwezig in café Hulsman aan het Schouwburgplein. Daar kan iedereen dan nog terecht met zijn of haar inzending. Ook diegenen die wel aan onze oproep hebben vol daan en reeds eerder hun inzending hebben ingeleverd zijn uiteraard van harte welkom. We proberen er iets gezelligs van te maken. Inzenders kunnen alvast wennen aan elkaar. ervaringen uitwisselen, misschien zelfs nog ideeën opdoen voor toe komstige festivals. Tevens worden de datums bekend gemaakt voor repetities, afspraken gemaakt over de muzikale begeleiding e.d. Indien een voorselectie nodig is, zal dat ook deze middag bekend worden gemaakt. Dit mag u dus niet missen. Voor iedereen die het nog niet weet, uw inzending kunt u tot 26 juli a.s. nog inleveren bij Anne- Christien Liebrand, Geysterseweg 10 in Oostrum of op 26 juli tussen 14.00 en 16.00 uur in café Hulsman aan het Schouwburgplein. Uw inzending dient aan enkele voorwaarden te voldoen t.w.: het liedje dient gezongen en geschreven te worden in Venrays dialect; het liedje dient een hoge carnavaleske waarde te hebben; het liedje mag niet langer duren dan ongeveer drie minuten: de melodiepartij dient op bladmuziek ingeleverd te worden tegelijk met een ingezongen casset tebandje. Voor nog meer informatie kunt u bellen 589129 of 512333. 'n Wandeling dur 't Rooise Land Donderdag 9 juli beginnen we in 'n Wandeling dur 't Rooise Land met onze wandeling door Smakt- Holthees. Smakt (gemeente Venray) en Holthees (gemeente Boxmeer) vormen samen een dorpsgemeen schap. Sinds jaar en dag werken de inwoners van Smakt en Holthees samen in verenigingen, school, dorpsraad enz. Samen met Theo Gommans, Pius van Loon en Harrie Wijenberg lopen we door Smakt en Holthees, waarbij we verrassende ontdekkingen doen. (donderdag 19.00 uur, herhaling maandag 18.00 uur). Waar zijn de Troubadours gebleven Raymonde en Bert Quaedvlieg, beter bekend als Fietsefreem. komen weer naar Venray en wel op 9 juli. Nu naar aanleiding van hun CD "Veen goon op stap". Het is hun negende CD maar de eerste CD als duo Fietsefreem. Heeft u zelf vragen of wilt u de uitzending bijwonen? Neem dan even contact op met Omroep Venray: 512362. (donder dag 21.00 uur). Nieuwe medewerkers Radioprogramma's maken of samenstellen is gewoon hartstikke leuk (vrijwilligers-) werk. Bij Omroep Venray zijn volop moge lijkheden op het gebied van presen tatie. verslaggeving, techniek en redactiewerk. Heeft u nog tijd over en ziet in dit werk een (nieuwe) uit daging? Maak dan even een afspraak voor een gesprek: 512362. Verenigingsnieuws De lokale omroep brengt ook ver enigingsnieuws. Stuur uw persbe richten naar onderstaand adres. Voor alle duidelijkheid: deze berichten 'omroepen' kost u niets. Dat is namelijk een van de taken van Omroep Venray! Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2 Postadres: Postbus 91, 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray; telefoon: (0478) 512362: fax: (0478) 513656: Internet: http://www.easy.nl/lov; E-mail: lovenray@plex.nl Wereldwinkel Venray Nederland was de afgelopen tijd oranje gekleurd. De Wereldwinkel wil dat dit zo blijft. En wel in de vorm van tropische sinaasappelsap; al weer een nieuw product in het food-assortiment van de Wereld winkel. De sinaasappels zijn afkom stig van de coöperatie José Marti op Cuba. De boeren, aangesloten bij deze coöperatie, ontvangen hiervoor een salaris, bouwen een pensioen op en krijgen aan het eind van het jaar een deel van de eventueel gemaakte winst. En daarmee verkeren ze in een voor Cuba uitzonderlijk goede situatie. Daarnaast besteden ze aandacht aan het milieu. Om economische redenen kon Cuba een aantal jaren geen kunstmest en chemische bestrijdingsmiddelen meer importe ren. Daardoor was ook de coöpera tie José Marti gedwongen naar andere methoden om te zien. Sinds die tijd is het milieubewustzijn van de leden toegenomen. En wel zoda nig dat men. ook nu het economisch weer beter gaat. de voorkeur blijft geven aan alternatieven als compost en biologische bestrijdingsmidde len. Dat komt niet alleen het milieu ten goede, maar ook de smaak van het sap. Ter kennisname is deze maand zo'n literpak te koop voor ƒ1.99 in plaats van ƒ2.29. U kunt dan tegelijk uw bood schappentas vullen met koffie, thee. honing, hagelslag, chocoladepasta (allemaal Max Havelaar-producten). rijst, chruncho. honingkoek, marme lade en nog meer voor een goed gevulde picknickmand. Of een lek kere fles wijn voor de zomeravond... Acyettda ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils. R.E. Gabeler. H. Schraven. F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen. za: dkt. V.d. ENDE, tel. 585900 zo: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes. R. Keijzer. L. Keijzer-Bors. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: P. HENKES Helfrichstraat la. tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: \s morgens van* 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar; G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumsewee 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden, W H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen R. GOEDEGEBUURE en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feest dagen en weekend is hel Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-maü: peelenm@tref.nl Redaktie Frits Hoverjs Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10 00 uur

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3