Sloop juiste keus Uitbreiding Schöpke gaat vier ton kosten NU TAPIJT g 55 HIM Waar is de draaimolen? 'Kruisen en Kapellen' krijgt onderkomen in De Essel "Procedure rond roller- skatebaan niet onrechtmatig 44 ar na Tel Ven ray's Wijnhuis WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING OPRUIMING - dameskleding - herenkleding - kinderkleding Alle voorjaars- kleding in prijs verlaagd Plannen komen eraan AUTOLEASE Topper van de week .service. Ruiter zwaargewond Bermuda's en shorts Asteria 99 en JONDERAG 25 JUNI 1998 Nr. 26 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG .O* va Tel. 0478-515616 PEEL EN MAAS Srotestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 il adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant PATERSSTRAAT 19a VENRAY ■TEL 0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar 33,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Vrijdag 3 juli Midnightshopping open van 9.30 tot 23.00 uur Intervengebouw maakt plaats voor nieuwbouw Het Intervengebouw aan de Leunseweg in Venray gaat tegen de vlakte. Het college van B&W heeft hierover een principe akkoord bereikt, nadat onder meer is gebleken dat het voorma lige Gymnasium Immaculatae Conceptionis te weinig cultuur historische waarde heeft om het te behouden. Bovendien is het met het oog op toekomstige woning bouw financieel een stuk aantrek- kelijkerer om het gebouw te slo pen. Woningen bouwen in een bestaand complex is nu eenmaal veel duurder. Wethouder Jan Houba liet dins dagmorgen weten te zullen bekijken of specifieke, historisch waardevol le elementen van het Intervengebouw een plaats kunnen krijgen in de nieuwbouw. "Het zou mooi zijn als een herinnering aan het complex levend kan worden gehouden. Hoe dat er concreet komt uit te zien, kan ik nu nog niet zeg gen. Ik kan me voorstellen dat het opschrift 'Gymnasium Immaculatae Conceptionis' op de voorgevel van het pand in de nieuwbouwplannen wordt verankerd. Als je historische elementen in een modern gebouw integreert, kun je echter het gevaar lopen dat het uiteindelijk resultaat tegenvalt. Daar moeten we dus goed op letten", aldus Houba. 'SLOOP JUISTE KEUZE' Met de sloop van het Peuterspeelzaal wil naar wijkcentrum Het opknappen en uitbreiden an wijkcentrum 't Schöpke in feltum gaat ongeveer vier ton osten. Dat liet voorzitter Hans eterams dinsdagavond weten tij- ens de vergadering van het Wijkplatform. De plannen, samen itgewerkt met architect de onge, zijn volgens de wijkvereni- ing noodzakelijk om de sociale inctie van het centrum te vergro- De gemeente is voornemens om Ie wijkcentra in 2000 te privatise ren. Uitgangspunt is dat de accom- nodaties in goede staat worden vergedragen en voldoen aan de luidige eisen die daaraan gesteld vorden. Het Verlichtingsplan en het peelterreinenplan van de gemeente Venray komen er aan. ^at meldde wethouder Driessen iinsdagavond bij het Wijk platform - Vellum. De wet houder woonde de vergadering )ij van het platform. Driessen is sinds de nieuwe raadsperiode lelast met sociale Vernieuwing en openbare werken. Volgens de wethouder moeten P plannen, aangedragen in het kader van de sociale vernieu wing, sneller uitgevoerd kunnen worden. Nu hij bestuurlijk ver antwoordelijk is voor zowel sociale vernieuwing als openba re Werken, is de wethouder er van overtuigd dat dat ook daad werkelijk zal gebeuren. Twee knelpunten in het hele sociale vernieuwingstraject zijn de straatverlichting en de speel terreinen. Hoewel inmiddels begonnen is met het aanpassen van het trapveldje tussen de Veltum.se flats en met het speel terrein aan de Pettenmakerstraat blijven met name de kleinere ideeën uit de wijk liggen. Het speelterreinen plan van de gemeente moet daar uitkomst aan bieden. Volgens de wethouder komt dat plan nu in de tweede helft van 1998, snel gevolgd door een uitvoerings plan waarbij met het sociale vernieu wings project in Velt urn rekening gehouden zal worden. Verder liet de wethouder weten dat het nieuwe verlich tingsplan voor Venray in con cept gereed is en binnenkort in de collegevergadering van bur gmeester en wethouders >ehandeld zal worden. Volgens de wethouder zullen er niet alleen meer lantaarnpalen komen maar zal ook het aantal branduren verlengd gaan wor den. Volgens de wijkvereniging zal alleen al het opknappen van het wijkcentrum, waarvan o.a. het dak moet worden gerenoveerd en geluidsisolatie moet worden aange bracht, drie ton kosten. Volgens Beterams is het pand echter niet functioneel en is een uitbreiding noodzaak. "Zeker nu peuterspeel zaal De Mierenhoop te kennen heeft gegeven om te willen verhuizen naar 't Schöpke". De Mierenhoop is nu nog gevestigd onder de flat van de Hubenhof. Verder zijn er plannen voor buitenschoolse opvang van kinderen in het wijkgebouw. "Deze ontwikkelingen onderstrepen eens te meerde sociale functie van het wijkcentrum" aldus Beterams. BRIEF De plannen van het wijkcentrum zijn in samenspraak met de gemeente opgezet. Daarbij zijn de kosten uitgesplitst in achterstallig onderhoud, voorzieningen voor gehandicapten en nieuwe initiatie ven. Het verbaasde Beterams echter dat hij. nadat het plan officieel had ingediend, niets meer had verno men. Die verbazing was er ook bij Ger Last van de gemeente Venray die zich met sociale vernieuwing bezig houdt. Hij zat nog steeds op het plan te wachten. Omdat de brief aan wet houder Kersten was gericht, ver moedt Last dat de brief ergens op de afdeling Ruimtelijke Ordening ligt. Wethouder Driessen hoopt dat dergelijke zaken in de toekomst voorkomen worden. Driessen is sinds het nieuwe college belast met sociale vernieuwing en welzijn. Daarbij horen sinds kort ook de wel- zijnsaccommodaties. De plannen van 't Schöpke zullen nu door het college worden bekeken en worden mogelijk in de begroting van 1999 opgenomen. op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAlL-adres: GOMMANS@TREF.NL Venray Leunseweg 47a Tel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Peugeot 306 XR 1.4, 3 deurs, centrale vergren deling, stuurbekrachtiging, elektrische ramen, mistlampen voorbumper, metalic lak, 47.000 km, groen metallic, 1995 Nu: 22.900,- :uim 50 Volkswagens op voorraad! antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 588340 TAS Venray feliciteert de Rabobank met hun 100-jarig jubileum. Ondersteuning in: - telefonische bereikbaarheid - storingsdiensten - boodschappendienst - ouderen alarmsysteem Intervengebouw als uitgangspunt gaat de gemeente nu een stede bouwkundig plan ontwikkelen voor het gebied, dat met omwonenden en belanghebbenden vervolgens uit voerig zal worden besproken. De uitgangspunten, die nu op tafel liggen, zijn ook tot stand gekomen na overleg met alle betrokkenen. Houba: "Een aantal zaken vinden we erg belangrijk, We gaan de ver keersproblematiek in het gebied rondom Interven aanpakken door wegen op elkaar aan te sluiten. De Leunseweg en Paterslaan worden opnieuw ingericht om de verkeers druk weg te nemen. Om de geluids overlast tot een minimum te beper ken, zullen we verder geen woningen bouwen naast drukke wegen. Daarnaast streven we ernaar om zoveel mogelijk groen te behou den en dit een plaats te geven in de nieuwe ruimte. Voor de kinderen komt er een speelgelegenheid, In het nieuwe gebied komen ongeveer 100 Loslopende honden hebben maandagavond op de Bosserheide in Well enkele paarden zo laten schrikken dal de ruiters uit het zadel geworpen werden en de paarden op hol sloegen. Twee mannen, uit Oostrum en Venray, zijn daarbij gewond geraakt. Een van de ruiters, leeftijd niet bekend, kon op eigen gelegenheid naar het ziekenhuis waar kneuzin gen over zijn hele lichaam werden vastgesteld. De andere man leef- tijd eveneens onbekend), bleef zwaargewond op de grond liggen. Hij is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht en opgeno men op de intensive care. De eige naar v an de honde n, een be won er van de Bosserheide, is door de politie aangesproken. Hij wil mee werken aan de schadeafwikkeling. De man is naar alle waarschijn lijkheid strafrechtelijk niet ver volgbaar o mdat het niet verboden is buiten de bebouwde kom hon- ^den los te laten lopen. hebben we ze nog. jlOPS VENRAY Julianasingel 7 woningen; wat daarbij de verhou ding tussen huur- en koopwoningen wordt, is nog niet duidelijk. Houba benadrukte dindagmorgen nogmaals dat sloop van het Intervengebouw de beste keus is. "Aleen door het gebouw te slopen is het mogelijk om het volledige woningbouwprogramma te realise ren en de huidige groenvoorzienin gen in het gebied te behouden." De gemeenteraad buigt zich op 29 september over het principe-besluit van het college. Als alles volgens planning verloopt, kan in april 1999 met de bouwwerkzaamheden wor den gebouwen. Hotel Restaurant nodigt u uit voor... Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 Kermisattractie in Heide een dag spoorloos Een kermis zonder draaimolen is als een circus zonder clown. De inwoners van Heide zaten zaterdagavond dan ook heel even in de piepzak toen bleek dat er op de jaarlijkse kermis geen draaimolen aanwezig was. De exploitant die het die dag om nog onbekende reden had laten afweten, verscheen zondag door bemiddeling van de gemeente Venray gelukkig wel ten tonele. En zo konden de kinderen in Heide de daarop volgende dagen weer volop genieten van de kermisattractie bij uitstek: de draaimolen. Wethouder Kersten heeft verrassing in petto Voorzitter Koos Swinkels van de Stichting Kruisen en Kapellen in Venray werd dinsdagavond bij het Ursulinenkerkhof door wet houder Kersten aangenaam ver rast door het bericht dat een nieuw onderkomen voor de stich ting zo goed als rond is. Kruisen en Kapellen, die binnen de gemeente het monumentale erf goed bewaakt en onderhoudt, ver huist over enkele maanden van het St. Annacomplex naar de kel der van De Essel aan de Ursulastraat in Venray. "Voor ons de perfecte oplossing", aldus Swinkels. "Na in 17 jaar tijd al vier keer te zijn verhuisd, ligt er nu eindelijk een permanente oplossing in het verschiet. In De Essel hebben we tevens meer ruimte tot onze beschikking." Wethouder Kersten, die dinsdag avond de sleutel van het geheel opgeknapte Kloosterkerkhof Jerusalem in ontvangst nam, deed er nog een schepje bovenop door de toezegging dat de gemeente mee zal betalen aan de verhuizing. Om welk bedrag het gaat. kon Kersten dins dagavond nog niet zeggen. "Het werk dat de Stichting Kruisen en Kapellen doet is van onschatbare waarde voor Venray. We zijn dan ook best bereid om jullie de helpen de hand te bieden. Dat verdienen jullie gewoon", aldus de wethouder. Voorzitter Swinkels was volledig beduusd door zoveel sympathie van de gemeente. "Dit is geweldig nieuws. De kelder van De Essel is een voortreffelijke locatie, die we al langer op het oog hadden. Ik weet niet wat ik moet zeggen." Rechter stelt gemeente Venray in het gelijk De gemeente Venray heeft de plannen van mevrouw Caelen om in De Wieën een rollerskatehal aan te leggen op geen enkele wijze gedwarsboomd. Het aanbod dat de gemeente de Venrayse heeft gedaan is niet onrechtmatig en de gemeente is ook niet verantwoor delijk voor het afbreken van de onderhandelingen. Zo luidt de uit spraak van de rechtbank in Roermond in de zaak die mevrouw Caelen tegen de gemeente had aangespannen. Nadat mevrouw Caelen op 19 januari 1995 haar plannen voor een rollerskatehal presenteerde, onder zocht de gemeente een aantal moge lijke locaties. In september 1996 stemde het college van B&W in met de komst van de hal in de Wieën, de locatie die bij Caelen zelf ook de voorkeur genoot. De gemeente bood haar vervolgens 1500 m2 grond tegen een prijs van 300 gul den per m2, een aanbod waar ze zich wel in kon vinden. Waar de Venrayse echter niet mee akkoord ging was het feit dat er geen par keerplaatsen op haar eigen grond aangelegd mochten worden. De gemeente liet weten de parkeer plaatsen op gemeentegrond te wil len realiseren. Een week later ontving de gemeente een brief van Caelen waarin stond dat de bank niet bereid was om de grondaankoop te finan cieren. De waarde van de grond zou geen 300 maar slechts 15.0 gulden per m2 waard zijn. De gemeente sloot op 31 juli 1997 de onderhan- delingstermijn, waarop mevrouw Caelen de gemeente voor de rechter sleepte. Het aanbod dat haar was gedaan zou onrechtmatig zijn en de gemeente had nooit en te nimmer de onderhandelingen af mogen kappen. De Roermondse rechtbank stelde de gemeente begin deze maand ech ter volledig in het gelijk. De grond- Diefstal snorfiets In winkelcentrum De Bleek is vorige week woensdag de snorfiets van een 62-jarige Venraynaar gesto len. De snorfiets heeft het verzeke ringsplaatje TQP 856 en een waarde van 3600 gulden. prijs per m2 is absoluut niet onrede lijk; mevrouw Caelen heeft het aan bod zelfs in eerste instantie aan vaard. Pas nadat duidelijk werd dat de bank de aankoop niet zou finan cieren, vond Caelen de prijs onrechtmatig. Verder oordeelde de rechtbank dat mevrouw Caelen en niet de gemeente verantwoordelijk is voor het afbreken van de onder handelingen. De Venrayse moet nu de door de gemeente gemaakte proceskosten van het kort geding betalen. Accountants aa belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer, Ven ray, Reuver en Venlo Noorderhof 8,Venray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1