'Hoofd leeg, koffers vol en wegwezen' •ptreden Froger groot succes Caselse Bierfeesten Strand paviljoen 4 De Lange Pier' Straatfestival wijkcentrum 'Den Hoender' corridor Luxor in een nieuw jasje Oldtimer-rit in Venray Doe mee met het literair café Duo-expositie in Beukenrode OJC Dingus Zevende Bonte Koe top 100 Dansavond in de Kiosk CD-presentatie Henk Kraus Trio in de Evenaar MODISCH GEKLEED MINDER BESTEED •HERENMODE» Grotestraat 32 - Venray - Tel 0478-58638" Het Luxor theater heeft een meta morfose ondergaan. Dit amfitheater met goed zicht op het doek heeft nieuwe verlichting en aankleding. De kleuren zijn modem en met ver rassend resultaat. De nieuwe speci aal in Spanje gemaakte theaterstoe- len zijn uiterst comfortabel en zijn verder uit elkaar geplaatst waardoor er ook meer beenruimte is. Dit ging wel ten koste van een groot aantal plaatsen. Dit plaatsverlies hoopt men binnenkort in een van de ande re zalen te compenseren. Ook het Select Theater heeft nieuwe aankle ding en stoelen gekregen. Binnenkort valt ook de beslissing over de buitengevel, die van glas moet worden. Daarmee wordt ook de brasserie Heeren van Aemstel groter, terwijl de foyer van de bio scoopzalen veel ruimer zal worden. Maar niet alleen de accomodatie moet up to date zijn. Ook de films' moeten van topkwaliteit zijn. Deze week starten Lost in Space; een ver rassende science fiction film met veel special effects; Blues Brothers 2000, een muzikale comedie die het succes van het eerste deel gaan eve naren. Ook deze week start het jeugd-vacantieprogramma met de prachtige tekenfilm Het Magische Zwaard. Jong en oud zullen ervan genieten. Geprolongeerd worden Titanic (jawel, 22e week); Deep Impact en Air Bud. Het schijnt dat er nog mensen zijn die de Titanic nog steeds niet hebben gezien. Die krijgen nu een laatste kans, want er staan vanaf volgende week een hele reeks premieres op de rol. Ook Deep Impact gaat daarom de laatste week in. Air Bud is een familie vakantie film over vriendschap met een hondje die nog op het programma PS^Sas! 'n abonnemeitf waard 1 Zondag 28 juni organiseert oldti merclub OTV Brabant-Limburg in Venray een twaalfdorpen oriëntatie- ril. De start en finish van deze rit vindt plaats op het parkeerterrein van sporthal de Wetteling. Aan deze rit zullen gemiddeld zo'n 70-80 old timers deelnemen van allerlei pluimage. Tussen 10.30 en 12.00 uur kan men deze pracht bewonde ren en eenpraatje maken met de eigenaren omtrent herkomst etc. Inschrijven kan tot uiterlijk 11.45 uur; waarna om 12.00 uur de eerste equipe van start gaat. Omstreeks 16.00 uur wordt de eerste deelnemer weer terugver wacht waarna men deze stoet weer kan bewonderen. Deelname is mogelijk, echter alleen voor auto's ouder dan 25 jaar. EEL EN MAAS iginaL Pleinen bomvol Boven: René Froger op het Venrayse Schouwburgplein (foto: Frido Smeets) de pleinen er zaterdagmorgen rond acht uur schoner dan ooit na een feest bij. Een concert aanbieden aan de Venrayse gemeenschap past in de filosofie van de Rabobank: 'Louis Moers; De Rabobank is een bank van mensen en voor mensen en wil midden in de gemeenschap staan. Van zo'n concert weet je dat een grote groep mensen er ontzettend van geniet. Muziek heeft toch de eigenschap mensen bij elkaar te brengen. En zeker in een plaats als Venray waar zo ontzettend veel mensen solo of in verenigingsver band met muziek bezig zijn. Wat ons betreft is dit een heel geslaagd begin van een jubileumjaar met een reeks van activiteiten waar allerlei Venraynaren bij betrokken zijn'. Foto Links: het schouwburgplein puilde uit tijdens verjaardagscon cert van de Rabobank Venray- Oostrum. wdat de vakantieMroom op gang komt nog even de jurn-opgave, die een kantiebeeld oproept: dit alles sta ik aan te zjen is het paradijs misschien verder is hier alles prachtig ',t wordt me soms wel eens te machtig Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer chtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke Uezieliefhebber of potleziekenner wordt de vraag gesteld van welke chter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 24 juli a.s. sturen naar [secretariaat van het Literair Caf Venray-regio, Rochusstraat 1,5801 RR 'enray. Elke maand zijn er zo 10 punten ie verdienen; 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Ook dit jaar is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar iet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen! leder die in welke maand ook dc oplossing weet, kanmaar déze: prijs, voor deelnemers meedingen', de 5e rónde is de stand als volgt: de dames: L. Colsen, R. van Daal, Vink en de heren A. Kroft en A. Leijssen ieder 30 punten gevolgd dooi levrouw W. Melissen- Wijnhoven, met 30 punten en tie dames'.Li' <3eutts, Peters-Ten Have en 'L Smits met 10 punten. Het fragment van de mei-opgave bevatte de. titel al in de le regel Hel edicht heette "Weemoed" en is geschreven door Daan Zonderland. Het publiceerde fragment is het laatste kwatrijn van het gedicht. Op humoristische wi jze wordt in dit gedicht opgesomd .waarom je zoal eemoed kunt hebben'. Weemoed om de wederhelft en. weemoed om het itevel: Les extremes se touchent! 44 v Weemoed - Daan Zonderland weemoed waaraan Waspik lijdt, IsthemWesthoek en Waterscheid, éemoed van Woensei, Windeweer, an Wiisum, Wouw en Westermeer, 5 m an,;! [d en Wcmoklinge, au Wedde. Weel en Wageningen. Iweernoed om de waterschuwen, lm jongens die geen meisjes huwen, m 't hoofd waarop geen naai- gekamd wordt, t woning waar geen wig gewamd wordt. t' weemoed om het weerbericht, m alles wat, niet waterdicht, oor weer en wind wordt overvallen, m feesten die in 't water vallen, weemoed om de weduwen, m duwérs die niet meeduwen, m herders die hun vee schuwen, m'wallen die geen vijand weren, i dijken die geen water keren, weemoed om het worstevel, m wat er niet en wat er wel iworstevellen wordt gedaan, weemoed om het werwaarts gaan. weemoed om de wederhelft ie zich verdrinken wou in Delft, weemoed (Dm dc watertoevoer, m wederin- en wederuitvoer, in Willemsvaart en Willemsorde, wezens die niet wijzer worden, witte- en om tarwebrood, m heel de wijde wereldkloot, .weemoed om het wederzien, de lm wachten en niet langer wachten ht. wat door andren werd ontvreemd wat zij nimmer wederbrachtcn. weemoed, weemoed boven al m wat er van ons worden zal, m al wat was en wal zal wezen in waarvan niets ons kan genezen. Het programma 1998-1999 wordt in augustus aan de donateurs toege- inden. Er staat weer heel wat te gebeuren. Centraal hierin staat de herden- ing van de 100e sterfdag van Guido Gezelle. Wij wensen u een zonnige vakantie toe en mocht u tijd hebben, lees dan fens een boek van Helga Ruebsamen. Als eerste gast voor het nieuwe sei- )en mogen wij haar op donderdag 15 oktober a.s. begroeten. ■Als u donateur wordt van het Literair Café Venray-regio - minimale bij rage van f 30,- per jaar - krijgt u het programma toegezonden. Als dona- ;tir steunt u hiermede de literaire activiteiten van het Venrayse Literair ïafé en krijgt u tevens reductie op de entreekosten van de bijeenkomsten. Inlichtingen over het Literair Café, kunt u verkrijgen bij het secretariaat, lochusstraat 15801 RR VENRAY, (Telefoon: 0478-582948) shows van hel Venrays Mannenkoor, Hanny en natuurlijk Timeless, een groep die Lee Towers verving en meteen volop scoorde bij het publiek. Toen om tien uur René Froger the Frogettes op het podi um verschenen, konden ze eindelijk definitief uit hun dak. Ook de leden van horeca Venray, die bij het evenement betrokken waren, bleken heel tevreden. Elly Swinkels, sprekend namens haar collega's: 'Het weer heeft natuurlijk geweldig meegewerkt. Eindelijk, zou ik willen zeggen. We hebben tot nu toe bij nogal wat evenementen ronduit slecht weer gehad. Venray verdiende wel weer eens een lekke re zomeravond in een ontspannen sfeertje. En als Horeca-ondernemers zijn we blij met zo'n initiatief als dat van de Rabobank'. Nog even één vraag aan Elly: 'Hoe bevielen die opvallende rugzaktaps?' Ejly: 'Ontzettend goed. We hadden er vier in gebruik. Dat hadden er voor hetzelfde geld ook tien kunnen zijn'. Het gebruik van plastic bekers is goed bevallen. Ook daardoor lagen leer dan 5000 Venraynaren amen vrijdag 19 juni naar een cert van het Venrays nnenkoor, Hanny, Timeless en ié Froger the Frogettes. En konden we op het schouw- gplein en Henseniusplein over hoofden lopen. De sfeer was na; het was er gezellig en ont- nnen. 'Precies zoals we het ons Iden voorgesteld', zegt Louis ers, directeur van Rabobank iray-Oostrum, 'echt een feest ir iedereen zich thuis voelde, k ouders met kinderen. Er is wanklank gevallen'. Dobank Venray-Oostrum laat 100 jaar en bood het con- |l aan de Venrayse gemeen- p aan. Hoogtepunt van de avond was het *eden van René Froger, voor wie fans al vanaf 's middags 3 uur, ruim voorzien van koffie [broodjes, op het schouwburg- Kin hadden gebivakkeerd.. Vanaf 130 uur kwamen ze muzikaal [ëidelijk in de stemming met donderdag 25 juni 1998 Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Met het Rabo TotaalPakket kunt u eigenlijk een Europas, waarmee u kunt pinnen in het elk moment op vakantie, zonder dat u apart buitenland. En dat alles tegen de meest voor een reisverzekering hoeft af te sluiten of veel delige koers. Bovendien krijgt u 35% korting buitenlands geld moet opnemen. Het pakket L op onze Doorlopende Reisverzekering. Bel bevat onder anderen een Gouden Rabocard /Ij gratis de Rabobank Vakantie Bestellijn: waarmee u wereldwijd kunt betalen. Plus K 0800-0718. Dus: alvast een fijne vakantie. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530210 tel.(0478)530300 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl Vanaf 15 juni is er in de gangen van Beukenrode weer een expositie te zien. Het gaat dit keer om een expositie van schilderijen, gemaakt door de in Venray woonachtige schilderes Lies Dom. Deze schilde rijen zijn door Marcel Seykens uit Venray voorzien van een bij het onderwerp van het schilderij pas send gedicht, zodat met recht gesproken kan worden van een duo expositie. De expositie is te zien in Beukenrode vanaf 15 juni tot begin september en is geopend tussen 08.30 en 20.00 uur op werkdagen en tussen 10.00 en 20.00 uur in het weekend. Geld-tips in OJC DingDs Wie heeft er nou geen droom dat hij/zij graag uit zien komen maar die heel veel geld kost? Of een gat in je hand? Of wil je later graag een huis of een auto kopen? Daar kun je je nu al op voorbereiden! Wil je weten hoe? Kom dan op donderdag 25 juni aanstaande naar OJC Dingus. Dan geven Lisette Bekkers en Maria Kooien jou handige geld- tips en spaaradvies. Ook kun je terecht met vragen over sociale zekerheid, belastingen, wetswijzi gingen en budgettering. De voor lichting begint om 21.00 uur en het kostje niets! Basisschool de Stek presenteert Op woensdag 1 juli zal door alle kinderen van basisschool De Stek uit Castenray een musical worden opgevoerd in het gemeenschapshuis De Wis. De musical heeft als titel: Strandpaviljoen 'De Lange Pier'. De musical, die in slechts drie weken tijd voorbereid werd, wordt twee keer opgevoerd, 's Morgens om 10.30 uur voor opa's en oma's, gastscholen en eventuele andere belangstellenden; 's avonds om 19.00 uur zal de 'grote uitvoering' plaatsvinden voor ouder, familie en bekenden. De generale repetitie is op dins dagmiddag 30 juni vanaf 13.30 uur. In de diverse groepen wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen. Ook ouders werken hard aan het vervaardigen van decor en kleding. Ook zullen zij helpen bij het schminken en het aankleden van kinderen op de dag zelf. Aanstaande zondag 28 juli vindt in café de Bonte Koe de feestelijke presentatie plaats van de Bonte Koe top 100 1998. De laatste zeven weken werden vele formulieren ingevuld door bezoekers van café de Bonte Koe, met daarop hun vijf favoriete popsongs. Deze lijsten werden samengevoegd tot een gran dioze top 100. In een feestelijk"aan geklede Bonte Koe zal om 15.00 uur begonnen worden met de nr. 100. Alle nummers worden geheel gedraaid en zullen ook bijna alle maal op scherm te zien zijn. Wellicht zullen enkele nummers zelfs live gezongen worden. Er zul len op deze dag onder de bezoekers diverse prijzen verdeeld worden wat de dag nog vrolijker maakt. De pre sentatie van deze dag zal in handen zijn van niemand minder dan Wim Sijbers en de aanvang is 15.00 uur precies! Op zondag 28 juni vindt in Castenray voor de eerste maal het festijn Caselse Bierfeesten plaats. De Bierfeesten worden georgani seerd door de gezamenlijke vereni gingen uit Castenray. Diverse Caselse verenigingen zullen hier dan ook aanwezig zijn op deze fees ten. Zo is er ondermeer de bekende zeskamp waarbij voor het eerst oud inwoners van Castenray met een team zullen deelnemen. Deze zes kamp start om 11.00 uur en zal ein digen omstreeks 16.00 uur. Verder zijn er vanaf 14.00 uur diverse acti viteiten in de kern van Castenray. Zo is er onder meer de mogelijkheid om te doelen op de korven en doel te trappen; biedt de handboogver eniging de mogelijkheid om onder deskundige leiding met pijl en boog te schieten. Ook zal een hobbymarkt deel uitmaken van de activiteiten. Diverse Caselse personen zullen hier hun creativiteit tentoon sprei den in de kleurrijke kraampjes; zijn er zelfgemaakt poppen, diverse keramische beelden, schilderingen enz. te zien. Op het terrein 'het Tunnelke' zal een speciale Franse hoek ingericht zijn waar men ook een wedstrijdje kan Jeu de boulen. Later op de dag, zo omstreeks 16.30 uur kan men een dressuurdemonstratie volgen van een bekende amazone uit de regio; uiteraard zal ook hierbij weer des kundige uitleg zijn. Omstreeks 17.30 uur zal er een trekwedstrijd gehouden worden tussen een Belgisch trekpaard en een team van coaches van de zeskampteams. Aktiviteitenvereniging Brukske Aktief organiseert op zaterdag 27 juni een gezellige dansavond met live muziek van orkest Force Field. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,- (leden ƒ4,-). Ruit vernield Het bestuur van basisschool De Bongerd heeft maandag aangifte gedaan van het vernielen van een ruit van de school. Het is niet bekend wanneer de ruit vernield is. Pool weigert te rijden Een man met de Poolse nationali teit is maandag om 04.00 uur aange houden op de parkeerplaats bij de Romeinse Put aan de A73. De man had vier lifters meegenomen en werd door hen gedwongen, na een pauze op de parkeerplaats, verder te rijden. De Pool ging hier niet op in omdat hij alcohol had gedronken, waarna een woordenwisseling ont stond. De ingeschakelde politie con stateerde drankgebruik bij de Pool en legde hem een rijverbod tot een uur 's middags op. Het is niet bekend hoe de lifters verder zijn gereisd. Vernielingen aan auto In de nacht van zaterdag op zon dag werden vernielingen aangericht aan een auto op het Gouden Leeuwterrein. De gedupeerde is een 47-jarige Venraynaar. Op zondag 28 juni organiseert wijkcentrum 'Den Hoender' weder om een straatfestival. Het straatfes tival wordt gehouden op de St. Ursulastraat (nabij bejaardencen trum Het Schuttersveld) van 13.00- 17.00 uur. U kunt er terecht op een gezellige vlooien- en hobbymarkt, maar ook een kindermarkt ontbreekt niet. Diverse gebruikers van het wijk centrum treden naar buiten. In het wijkgebouw is een tentoonstelling I van de eigengemaakte stukken van Deze krachtsinspanning zal lang zaam opgevoerd worden. Vanaf 15.30 uur zullen er een keur van Castenrayse artiesten en groepen optreden op de kiosk. Als speciale attractie zal er het zogenaamde bierpulschuiven zijn. Dit is een wedstrijd waarbij de deel nemers een gevulde bierpul over een lange, ca. 50 m. lange en 50 cm brede, uitgerichte tafel moeten schuiven. Deze bierpullen zullen op een speciale manier vastgehouden moeten worden om daarna zo ver mogelijk weggeschoven worden. Uiteraard zou het festijn geen Bierfeesten heten als er geen bier te verkrijgen is. Zo zullen er diverse bierkramen op het terrein staan; in één bierstand zullen diverse speci- aal-bieren te verkrijgen zijn. Uiteraard zijn er naast het bier ook andere dranken te verkrijgen. Voor de kinderen is een speciale dierenweide ingericht met dieren van een kinderboerderij. De kinde ren kunnen ponyrijden, springen op een springkussen en worden geschminkt. Ook kunnen ze mee dingen naar de prijzen die te winnen zijn bij de diverse activiteiten, 's Avonds zal er op de kiosk muziek gespeeld worden door het Puppies Huisorkest. Kortom, de Caselse Bierfeesten is een feest voor jong en oud. Iedereen zal bezig gehouden woorden met de vele activiteiten die Castenray op deze dag te bieden hebben onder het genot van een pilsje, een speciaal bier of gewoon onder een glaasje fris. Op 13 mei was het tien jaar gele den dat de Amerikaanse, lyrische trompettist Chet Baker in Amsterdam is overleden. Als eerbe toon aan hem heeft het Henk Kraus Trio de cd 'I remember Chet' uitge bracht. Op deze cd is een keuze gemaakt uit het repertoire van Chet's laatste periode; waarbij het accent ligt op mooi, melodisch materiaal. De combinatie van trom pet, gitaar en contrabas is er één waar Chet's voorkeur lag. Voor Henk Kraus is Chet Baker een groot muzikaal voorbeeld geweest. Samen met Ronald Bonel (contra bas) en Jan Janssen (gitaar) streeft Kraus ernaar om de sfeer neer te zetten zoals Baker die destijds uits traalde. In het kader van de cd-tour geeft het Henk Kraus Trio op zaterdag 27 juni om 22.00 uur een concert plus cd-presentatie in de Evenaar; de entree is gratis. Vooraf gaande wordt er een uitge breid aspergebuffet geserveerd, aan vang 20.00 uur, kosten ƒ29,50 p.p. Reservering noodzakelijk. De eve naar, Merselosweg 96, 5801 CC Venray, tel. 0478-510036. I PEEL EN MAAS I 'n abonnement waard 1 de Handwerkgroep. Om 15.00 en 16.00 uur is er een demonstratie van judovereniging Erised. Voor jong en oud zijn er diverse spellen, de popcornkraam is aanwe zig en voor een natje en droogje wordt gezorgd. De kosten om een kraam te huren zijn 25,- inclusief opbouwen. De kindermarkt en de toegang is gratis. Voor meer informatie: A. v.d. Voorn, tel. 0478-588359. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven. F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: Zaterdag 27 juni:B. v. CASTE- REN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 Zondag 28 juni:M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijzer-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Van Straaten, J. de Vocht: Zaterdag en zondag 27 en 28 juni: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: M. RAEDTS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN A RTSENPRA KTU K VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen MW. H. LOONEN en H. V. WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel.0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 e-mail: peelenm@tref.nl Redaktie Frits Hovens Henk Lammen Christ van den Munckhof Bas Poell Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11