Leefbaarheid staat centraal ,jfepetters óók »'s Gemeente Venray presenteert miljoenenplan Bouw Inalfa Born loopt vertraging op Kunstwerk als herinnering aan nieuw millennium is nu afgeprijsd Tel ar na .service Asteria va„af AUTOLEASE s> Waals gelooft in WK-kansen Nederland Onze voorjaarskollektie f Groot in jonge mode voor hem en haar UUR FOTO SERVICE ini v.d. Leur Onze uitdaging: met u de juiste koers te vinden Topper van de week Nu: ƒ9.900,- lONDERDAG 18 JUNI 1998 Nr. 25 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG SPEEL EN MAAS2 PATERSSTRAAT 19a VENRAY TEL 0478 585! rotestraat 68-Postadres: Postbus 1,5800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33,00 nail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) antwoord. Ondersteuning in: - telefonische bereikbaarheid Hotel. Restaurant nodigt u uit voor... 47,50 ïeaprc. i rjJ ii00u Hotel Asteria Venray MAASHESEWEG 80A. 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL 0478-51 1466 opnieuw ingericht en bestaande rioleringen vervangen. De Projectgroep Infrastructurele Werken (PIW), die speciaal hier voor in het leven is geroepen, laat er geen gras over groeien. Nog dit jaar moeten voor een bedrag van 12,5 miljoen gulden 24 projecten worden gerealiseerd. Daarnaast wil de PIW zo snel mogelijk de projecten voor 1999 voorbereiden. "Met het omvangrijke programma voor dit jaar, willen we als gemeen te het 'stuwmeer' aan investeringen wegwerken", liet CDA-wethouder Jan Driessen (Stedelijk Beheer) woensdagmorgen weten. "Vanaf 1999 zullen we jaarlijks structureel 20 miljoen gulden reserveren om de infrastructuur in de gemeente Venray aan te pakken." Het enorme kostenplaatje, ruim 100 miljoen gulden verspreid over vier tot zes jaar, heeft voor de gemeente geen aanvullende finan ciële consequenties. Driessen: "De totale projectkosten van de PIW- programma's vallen namelijk bin nen de ramingen die in het Meerjaren Uitvoerings- en Investerings Programma (MUIP) zijn gemaakt." AMBITIEUZE PLANNEN Volgens Ger Beijers, die door de gemeente is aangetrokken om de leiding over de PlW-projecten op zich te nemen, is het infrastructureel programma voor 1998 zeer ambiti eus. "We hebben 24 projecten op de rol gezet, waarvan we er zoveel mogelijk willen realiseren. Wegen die worden aangepakt zijn onder meer de Patersstraat/Poststraat. Henri Dunantstraat, Atralaan, Noordsingel/Oostsingel, Ysselsteynseweg/Litsenbergweg, Maasheseweg. Hogeweg. Notaris- berg, Westerthienweg, Bontekoe straat, Henseniusstraat, Engesteeg, Albionstraat, Steegse Peelweg en Kleine Straat. Eerst zal het beleid worden vastgesteld, waarbij naast Het bedrijvenstraatje tussen Grotestraat en Julianasingel gaat er nu eindelijk komen... het kostenplaatje ook wordt geke ken naar de technische uitvoerbaar heid van projecten. Welke materia len gebruik je in welke situatie? Bij het aanleggen van een rioleringssys teem in de buitengebieden zul je bij voorbeeld afwegingen moeten maken tussen het gebruik van rio- leerbuizen of individuele systemen. Met name als de afstanden tussen de huizen te groot zijn, is de aanleg van buizen wellicht niet erg verstandig." RISICOPROJECT Hoewel Beijers er niet vanuit gaat. wijst hij op het risico van onverwachte factoren die de gemeentelijke planning kunnen ver storen. "Risico's, waar je als gemeente niet op hoopt maar die je ook nooit kunt uitsluiten", aldus Beijers. Een voorbeeld van zo'n risicopro ject, dat dit jaar moet worden uitge voerd, is de achterontsluiting van de bedrijven die aan de oostzijde van de Grotestraat in Venray centrum zijn gevestigd. De gemeente heeft al ruim 27 jaar het voornemen om hier een bedrijvenstraatje aan te leggen, zodat deze bedrijven niet meer via de drukke winkelstraat hoeven te worden bevoorraad. Een gebrek aan financiële middelen maakte dit gemeentelijk streven lang onmoge lijk. Toen er twee jaar geleden ein delijk groen licht leek te komen voor het project, gooide een winkel eigenaar roet in het eten door te wei geren om zijn grond aan de gemeen te af te staan. Zie ook pag. 5: Duidelijke taal Autogordelcontrole Woensdagmorgen hield de politie een autogordelcontrole. Voor vier bestuurders leverde dat een boete van ƒ90,- op. Na bezwaar van kasteelheer De bouw van de Inalfa-vestiging bij autobouwer Nedcar in Born loopt minstens drie maanden ver traging op. Hoewel de bouw afge lopen maandag door de gemeente raad van Born werd goedgekeurd, heeft een kasteelheer van een nabij gelegen kasteel bezwaar aangetekend. Volgens de kasteelheer zouden de gronden rondom het kasteel van monumentale waarde zijn. Monumentenzorg gaat nu een op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. (1478-541945 FAX 0478-541876 EMAIL-adrcs: GOMMANS@TREF.NL onderzoek instellen dat op z'n minst drie maanden in beslag neemt. Een tegenslag voor Inalfa, dat volgende week de eerste paal in de grond zou hebben geslagen. Het Venrayse bedrijf verwacht na het onderzoek gewoon aan de slag te kunnen gaan. Erik Peters, adjunct-directeur van Inalfa: "Het ministerie van Cultuur heeft begin dit jaar al het advies gegeven, dat de grond niet van monumentale waarde is. Wat dat betreft maken we ons geen zorgen. Wel hebben we alvast een vergun ning aangevraagd voor fase 2 van de bouw. Daarvoor moet het bestem mingsplan volgens de artikel 19- procedure gewijzigd worden." Inalfa Metal neemt de productie van een aantal persdelen en lassamen- stellingen over van NedCar in Born. Inalfa wil daarvoor een productiehal in bedrijf nemen in de directe nabij heid van de autofabriek. Inalfa maakt overigens al jaren onderdelen voor het bedrijf in Born. Voor de huidige S40- en V40-modellen wor den ondermeer bumperdragers gemaakt. evenals voor de Mitsubishi Carisma. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 588340 - storingsdiensten - boodschappendienst - ouderen alarmsysteem O» Natuurlijk naar cl O <v 16 Burgemeester Waals van Venray heeft een goed gevoel over de WK- kansen van Nederland. Ondanks het teleurstellende 0-0 gelijke spel tegen België gelooft de Venrayse burgervader er in dat het team van bondscoach Guus Hiddink nog hoge ogen gaat gooien in Frankrijk. Waals heeft daar om op voorhand al besloten in de nachten volgend op de halve finale (dinsdag 7 juli) en finale (zondag 12 juli) het sluitingsuur van de horeca gelegenheden in Venray te verruimen. Horecagelegenheden die normaliter om 02.00 uur dicht gaan. mogen in beide nachten open houden tot 03.00 uur. Alcoholvrije bedrijven die in de regel om 03.00 uur sluiten, mogen zelfs tot 04.00 uur de deuren open houden. De ontheffing geldt overigens niet voor horecabedrijven die worden geëxploiteerd door een sportvereni- ging of sportstichting. Burgemeester en wethouders van Venray willen de Venrayse gemeen schap bij het ingaan van het nieuwe millennium een passend kunstwerk aanbieden. Een fors monument op het Schouwburgplein moet de Venraynaar eraan herinneren dat een nieuw duizendtal jaren ingaat. De onthulling van het kunstwerk wordt omlijst met een aantal festiviteiten. Het kunstwerk krijgt een kwalitatief hoog gehalte en zal mede bij moeten dragen aan een opwaardering van de openbare gebouwen op het Schouwburgplein. "En", zo zei wethouder Bert Kersten bij de presentatie van het collegeprogramma 1998-2002, "het zou toch aardig zijn dat bij het luiden van de klokken en met het ingaan van het jaar 2000 het kunst werk onthuld gaat worden. En de burgers een blijvende herinnering over gehouden aan dit toch unieke moment." College wil meer aandacht voor begrip kwaliteit Veiligheid, cultuur, een actief jongerenbeleid, meer aandacht voor groen en een betere service verlening richting burger. Dat zijn de speerpunten van het nieu we collegeprogramma van B&W voor de raadsperiode 1998-2002. Dit werd afgelopen dinsdag door burgemeester en wethouders van Venray gepresenteerd. Waals benadrukte dat na de inspannin gen van de laatste jaren om Venray weer financieel gezond te krijgen, nu de tijd is aangebroken om ruimte te creëren voor andere kwaliteiten. Venray moet een dynamische gemeente worden waarin mensen in hun vrije tijd uit een groot aanbod van activitei ten kunnen kiezen. Leefbaarheid is de komende vier jaar dan ook het sleutelwoord. Burgemeester en wethouders spraken dinsdag over een ambitieus programma, maar wel met de stelli ge intentie om de aandachtspunten de komende vier jaar daadwerkelijk te realiseren. Het collegeprogramma werd vooraf dan ook gerelateerd aan twee randvoorwaarden: ze moeten financieel haalbaar zijn en binnen de huidige bezetting van het ambte lijk apparaat te volbrengen. De gemeente Venray vervult daarbij een regierol en wil in alle opzichten particulier initiatief ondersteunen. Waals: "de laatste acht jaar zijn voor de gemeente Venray niet makkelijk geweest. We hebben de hand strak op de beurs moeten leggen om weer redelijk financieel gezond te wor den. De komende vier jaar kunnen we het begrip kwaliteit meer aan dacht geven. Zonder afbreuk te doen aan het scenario van beheersing van de belastingdruk. In de praktijk betekent dat wel dat we niet alle voornemens in een keer kunnen worden gerealiseerd, maar dat we gefaseerd te werk zullen moeten gaan." Wethouder Jan Driessen viel Waals bij door te stellen dat 'Venray op een goede en evenwichtige wijze bovenop een extreme situatie, de artikel 12-status, is gekomen.' Dankzij de drie s'en: strak, sober en solide. Het nieuwe collegeprogram ma is er echter geen van luxe. Jan Driessen: "het is een normaal patroon voor een gemeente als Venray. Alle punten in het program ma zijn in vier jaar tijd haalbaar en betaalbaar." BEREIKBAARHEID Het programma 1998-2002 omvat volop aandachtsgebieden waarvoor het college zich sterk gaat maken. Zo wordt de komende vier jaar het armoedebeleid geintensiveerd, er moet een betere verwijzing komen naar parkeerplaatsen in het centrum en burgers moeten vooraf meer betrokken worden bij de besluitvor ming. De gemeente moet naar de burger toe nog klantgerichter gaan werken. Zo komt er een één-loket functie, wordt er gewerkt aan een verbetering "van de telefonische bereikbaarheid en krijgen burgers altijd een ontvangstbevestiging van brieven die zij aan de gemeente heb ben gestuurd. Daarop staat een rechtstreeks telefoonnummer en de naam van de ambtenaar die de zaak afhandelt. Op die wijze hoopt de gemeente voortaan te voorkomen dat burgers van het kastje naar de muur worden gestuurd. Waals: "Dat wil overigens niet zeggen dat Venray nu achterloopt voor wat betreft klantvriendelijkheid en bereikbaarheid. Integendeel, wij lopen met onze klantgerichte bena dering zelfs voorop. Als gemeente zijn wij echter niet tevreden met een 7." Dit cijfer kreeg de gemeente Venray bij een landelijk kwaliteits onderzoek van gemeenten. Om dit cijfer verder op te krikken, gaat Venray experimenteren met een ver ruiming van de openingstijden, onder andere op koopavonden en - zondagen. Infrastructuur wordt grondig aangepakt *4 Venray De gemeente Venray gaat ver spreid over vier tot zes jaar ruim 100 miljoen gulden uitgeven om de infrastructuur in de gemeente grondig aan te pakken. Voor dit bedrag worden tal van wegen Tennisbal De Schaapskooi op Vlakwater heeft Oranje dit keer erg dicht bij huis gehaald. Terwijl ook elders in Venray de 'Oranje-koorts' begint op te lopen, dacht beheerder Frank Janssen: laat ik de tennisbaan nu eens in een heuse 'voetbalArenA' omtoveren. Nederland-België vormde de overture voor een, hopelijk, oranje gekleurd WK-voetbal. Op baan 1 verrees een tribune van 20 meter lang en biedt plaats aan 250 Oranje-fans. Op het scherm van 2.40 x 1.80 meter is haarscherp de wedstrijd te volgen door de LCD-projectie. In de kantine zijn zelfs 'echte'sky-boxen ingericht. Het resultaat ten spijt (laten we het daar niet meer over hebben) zat de stemming er afgelopen zaterdag al goed in. Ongeveer 160 fans, de meesten compleet met oranje T-shirts, petten en toeters, maakten het mee en in de komende weken zullen dit er ongetwijfeld meer worden. Rfoto I video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 Rühl Haegens van Aar auto Venray Leunseweg 47a ITel. (0478) 583 535 Koopavond: vrijdag tot 20.00 uur Escord 1.6 Clipper, 114.000 km, wit kswagens op voorraad!

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1