Een vertrouwde naam op ^een nieuw adres!V PEEL EN MAAS Sjeng en Maria Slangen vieren platina huwelijk Pluimveesector in regio oogst bewondering 179 245 450 695 MAURICE VERSCHUUREN, 40e Avondvierdaagse asse^r 195 w# keurslager A A Nationale collecte AVO 5 Rector Bennenbroek verlaat Veulen Oproep voor oud- wandelleiding Steppen in Vierlingsbeek laag Lever Darm week 1998 Sinds maandag 8 juni: Keurslager Maurice Verschuuren aan het Schouwburgplein 4 -Heliik gePr''s(L l^anke^e0 V»9e0 hjïakkëïi)kte i Lreiken, dichtbij j parkeerterrein oro9°edln i presenteren ^voektuide.' li 9 teiten Volop variatie in snel te bereidenvleesj W S»& vsy- Sinds maandag 8 juni vindt u onze Keurslagerij op een ander jcaSiJcu, plekje in Venray. We hebben ons bedrijf zo'n 100 meter verplaatst, dichter bij een ruime parkeergelegenheid en vlakb'i A,bert Heijn. Voor u betekent dat nog gemakkelijker vlees, vleeswaren en salades kopen. In onze nieuwe zaak hebben we extra veel ruimte en kunnen we u goed laten zien wat we allemaal voor lekkers in huis hebben. Heeft u geen zin om lang in de keuken te staan en wilt u toch lekker eten, maak dan kennis met onze heerlijk bereide vleesgerechten en gegrilde specialiteiten. U bent van harte welkom aan Schouwburgplein 4. Graag tot ziens. KEURSLAGERKOOPJE HAMBURGERS 5 BROODJES e^v 150 gram SAUS samen voor SPECIAL ZOMERBURGER 100 gram 185 SPARE-RIBS 100 gram SNIJWORST 100 gram RUNDER ROOKVLEES 100 gram TOSCAANSE PREISALADE 100 gram !ie#is# NASI of BAMI per portie Aanbiedingen gelden t/m 13 juni 1998 Schouwburgplein 4 5801 BV Venray Tel. 0478 - 581324 Msaeieis Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Rector Bennenbroek uit Veulen heeft het Bisdom in Roermond ver zocht hem uit zijn functie te onthef fen. 'Gezondheidsredenen' en 'een zaamheid' zijn voor de rector reden om zijn ambt begin augustus neer te leggen. De rector onderstreept dat hij in Veulen in goede omstandighe den zijn werk heeft kunnen uitvoe ren. De rector is ongeveer anderhalf jaar in Veulen actief geweest. Zoals u elders in dit weekbrao hebt kunnen lezen wordt deze week voor de veertigste keer de Avondvierdaagse georganiseerd en wel van donderdag 11 tot en met zondag 14 juni. In het kader van dit jubileum organiseren wij een reünie voor wandelleiding uit het rijke Venrayse wandel leven van weleer op zaterdag 20 juni. Onder het genot van een drankje en een muziekje kunt u wandelen langs een tentoonstelling van oude en nieuwe foto's. Tevens kunt u materialen en videobanden bekijken. Allen die een kijkje willen komen nemen zijn van harte welkom vanaf 19.30 uur in zaal In den Engel, Poststraat 1 Venray. Ook kunt u dan onze drie jubilarissen feliciteren met hun 40-jarig jubileum. Gaarne verwelkomen we u op 20 juni 1998 vanaf 19.30 uur. Vernieling auto Een 22-jarige inwoner kwam in de nacht van vrijdag op zaterdag tot de ontdekking dat twee ruiten van zijn aan de Henseniusstraat gepar keerde auto kapot waren gegooid. DONDERDAG 11 JUNI 1998 - NR. 24 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Zaterdag 20 juni feest in Het Schuttersveld Met minder uiterlijk vertoon dan vijf en vijftien jaar geleden viert het echtpaar Sjeng Slangen (92) en Maria van Montfort (88) zaterdag 20 juni 65 jaar huwe lijkstrouw. Het platina huwelijk wordt opgeluisterd met een plech tige dankdienst in de kapel van bejaardencentrum Het Schuttersveld, opgedragen door hun priesterzoon Theo Slangen. Na de dienst, die om 15.30 uur begint, wordt het feest in besloten kring verder gevierd. Sjeng en Maria wonen sinds zes jaar in een aanleunwoning in Het Schuttersveld, waar ze kunnen rekenen op de goede zorg van het personeel. Onze verslaggever Frits Hovens mocht voor de derde keer hun levensloop optekenen. Als op zondag 14 juni aanstaande om 12.00 uur op het Vierlings- beekse Vrijthof geschoten wordt, dan is dat ongetwijfeld het start schot van de Nationale Stepronde. Voor de twintigste keer organiseert jongerencentrum Gryphus deze kol derieke wedstrijd op de kindertwee- wieier. Ook dit jaar zal de Stepronde beslaan uit een .snelheidsrace, een estafette en een behendigheidsrace. De muziek bij de Nationale Stepronde wordt, verzorgd dor Nabbe Ties de Caramels. Het parcours rond het Vrijthof zal wederom het toneel zijn voor de eerste twee onderdelen van de Stepronde: de snelheidsrace en de estafette. De dames en heren cou reurs zullen ongetwijfeld een heroï sche strijd leveren op dit stratencir- cuit midden in het dorp. Dit alles om de beste uitgangspositie te creë ren voor de behendigheidsrace en daarmee een basis te leggen voor een mogelijke overwinning. De behendigheidsrace. die vanaf 14.00 uur plaatsvindt achter Gryphus, vormt de apotheose van Stepronde. Vertrouwde elementen als de slalom, het rauwe ei en het waterbassin zullen ook nu weer enorme obstakels blijken en van doorslaggevende invloed op de einduitslag zijn. De muzikale omlijsting van de 20e Nationale stepronde is in han den van Nabbe Ties de Caramels. Dit Noord-Limburgse kwartet zet het publiek regelmatig op hel ver keerde been: de band speelt name lijk een set bekende popklassiekers. terwijl de goede verstasander de Limburgse taal hoort... Dit laatste zal de pret echter niet drukken! De entree voor de Nationale Stepronde en het optreden van Nabbe Ties de caramels is geheel gratis. Afval gedumpt In de bosrand aan de Maasheseweg ter hoogte van de Smakt werden vijf lege verfemmers en 26 plastic bloempotten aange troffen. Buitenbeheer BV zal de rommel moeten opruimen. De platina bruidegom is geboren en getogen in het Middenlimburgse Linne. zoon van een bekend boeren geslacht. Hij werd al snel door zijn ouders ingezet bij de teelt van poot- aardappelen. De bruid is geboren in Posterholt en stamt eveneens uit een bekend boerengeslacht. Toen de gelegenheid zich voordeed om van grootgrondbezitter Jaeger een stuk grond van 27 hectare te kopen, werd die met beide handen aangegrepen. Aan het 'einde van de wereld', het einde van de Eijkenhofweg met de kruising Paardenkopweg-Midden Peelweg. werd een bedrijf gesticht. De aankomst in Veulen staat het echtpaar nog helder voor de geest. De vrachtauto kon niet via de nor male weg bij het bedrijf komen, zodoende moesten paardenkrachten worden ingezet om het uiteindelijke doel te bereiken. De omstandighe den waren destijds niet vergelijk baar met nu. Zonder alle voorzienin gen, die tegenwoordig als normaal worden ervaren, werd een gezond bedrijf opgezet. De 27 hectare ble ken al spoedig te weinig en zodoen de werd nog eens 25 hectare grond bijgekocht. Het bedrijf St. Josephhoeve. genoemd naar de moeder van de bruid, groeide in de jaren 30 en 40 uit tot de grootste melkleverancier van de Zuivelfabriek Venray. In totaal 40 melkkoeien droegen zorg voor de levering van melk. een aantal waar mee tegenwoordig een goede bedrijfsvoering niet meer mogelijk is. St. Josephhoeve was een gemengd bedrijf en dat betekende vooral in het zaai- en oogstseizoen veel extra werk. In 1950 besloot de maatschap Slangen, bestaande uit drie broers en een zuster, onafhan kelijk van elkaar verder te gaan. Het trekken van een lucifer bepaalde wie op St. Josephhoeve mocht blij ven. Sjeng Slangen was uiteindelijk de gelukkige. De andere broers gin gen verder op het stamhuis en een fruitteeltbedrijf. EIGEN MENING Het bedrijf St. Josephhoeve werd meegenomen in de vaart der volke ren. Het bedrijf werd gesplitst en groeide uit tot twee bedrijven met ieder 150 melkkoeien, die echter niet meer zoals vroeger met de hand gemolken moesten worden. Zwijgen doet het echtpaar als de hulpverle ning in de oorlogsjaren ter sprake komt. Hulp aan mensen die het nodig hadden, werd door Sjeng en Maria als vanzelfsprekend ervaren. Net zoals zij nu moeite hebben met de beleving van het geloof. Zo stuit het hen tegen de borst dat zoveel mensen zich bemoeiden met het prinselijk huwelijk van prins Maurits met zijn Marilène. Dat is tekenend voor Sjeng en Maria die het nieuws op de voet blijven vol gen en ook voor hun mening durven uit te komen. Zoals ze dat al samen 65 jaar doen. Hun verering voor Moeder Maria is in al die jaren onveranderd groot. Sjeng is zes keer in Lourdes geweest, eerst als bran cardier en later als pelgrim. Maria bezocht vier keer Lourdes. terwijl ze samen onvergetelijke reizen maak ten naar Rome en naar hun geëmi greerde dochter in Australië. Samen genieten doen zij al 65 jaar, en dat zal op zaterdag 20 juni niet anders zijn als het platina huwelijk wordt gevierd. Uit het huwelijk van Sjeng en Maria zijn elf kinderen. 30 klein kinderen en 30 achterkleinkinderen voortgekomen. Alleen de dochter uit Australië, die overigens ook een prachtig bedrijf heeft opgebouwd, zal het feest niet meemaken. De organisatie is in handen van de WAO belangenvereniging Venray. De AVO ondersteunt ook onze belangenvereniging. AVO helpt mensen met 'n han dicap Onder dit motto organiseert de vereniging AVO Integratie Gehandicapten een nationale collec te van 15 t/m 20 juni 1998. AVO is een landelijke organisatie en streeft naar gelijke behandeling en gelijke kansen voor mensen met een handi cap of functiebeperking. Integratie AVO Integratie Gehandicapten richt zich met haar werkzaamheden op de integratie van gehandicapten in onze maatschappij. AVO kan veel doen, zoals: individuele financiële hulp; adviezen over particuliere fondsen en wettelijke regelingen; vakantiemogelijkheden in aange paste accomodaties; rolsotelvoor- zieningen (AVO-stoel) bij parkeer garages. dierentuinen, pretparken, musea etc.; aanvullende vervoers mogelijkheden. In het kader van de individuele financiële hulpverlening geeft AVO directe hulp aan elke gehandicapte, ongeacht overtuiging, leeftijd of politieke kleur, die geen beroep (meer) kan doen op wettelijke'rege lingen. Vanavond, donderdag II juni. begint om 17.30 uur de jaarlijkse Avondvierdaagse. De deelnemers starten in verband met de verbouwing van de schouwburg vanaf het Henseniusplein. Morgen, vrijdag 12 juni en zaterdag 13 juni wordt er evenals vandaag op de volgende lijden gestart; 15 km 17.30, 10 km 17.35, 5 km 17.45, 3 km 17.55. Op zondag 14 juni wordt er overdag gewandeld. De starttijden zijn dan als volgt: 30 km 08.00-10.30, 15 km 14.00. 10 km 14.30, 5 km 15.00 3 km 15.15. Rond half vijf komen de deelnemers aan de Helfrichtstraat, waar ze zich zullen opstellen voor het défilé. Daar vertrekt men om 16.45 uur. Men zal dan via de Merseloseweg en de Bergweg door de Hoenderstraat en de Grotestraat naai- het Henseniusplein lopen waar de deelnemers hun welver diende medaille ontvangen. Groepen ontvangen een groepsherinnering of eventueel een beker. Het défilé zal worden opgeluisterd door een twaalftal muziekkorpsen uit Venray en omgeving. Verkeerssituatie Ouders die hun kinderen naar de startplaats willen brengen kunnen dit het beste met de fiets doen of de auto op enige afstand parkeren en het laat ste stuk te voet afleggen. Op het schouwburgplein is 'n grote fietsenstal ling. Tot slot De organisatie heeft eralies aan gedaan om het geheel zo soepel moge lijk te laten verlopen. Hopelijk mogen we weer 3000 deelnemers verwel komen en kunnen we rekenen op een gezellige en sportieve sfeer. Ook hopen we op een grote belangstelling van de Venrayse bevolking. Wilt u meedoen, dan kunt u iedere dag vóór de start inschrijven voor één of meer dagen. Het bestuur is gedurende de wandeltijden in zaal In den Engel bereikbaar onder nummer 0478-511540. i VVD-delegatie onder indruk na werkbezoek [opese. landelijke én lokale ■politici waren afgelopen Jilag te gast in Venray. lacht was er met name voor de jnaje ontwikkelingen met Fking tot projecten die het 'ei' loten en het bevorderen van de Jjnsnormen voor pluimvee. Tol isten behoorden onder andere Europarlementariër Jan Mulder en Tweede Kamerlid Ger-Jan Oplaat. De deelnemers bezochten de pluim- veebedrijven van de families Janssen en Classens en de Coöperatie SaWeCo in Oirlo. Jan Janssen, directeur van SaWeCo, toonde zich na afloop tevreden over het VVD-werkbezoek aan de pluim- Spijsverteringsproblemen tijdens vakantie en op reis A I Maag Lever Damt week besteedt dit jaar speciale aandacht aan spijs- yingsproblemen tijdens vakanties en reizen in binnen- en buitenland, jjverieringsproblemenzoals (reizigers)diarree. verstopping en (voed- hfecties komen vaak voor. Gevolg is dal de welverdiende vakantie een ^stellende ervaring wordt of, nog erger, tot gevolg heeft dat mensen na "of reis langdurig spijsverteringsproblemen houden. De Maag Darm Stichting wil een bijdrage leveren aan het voorkomen van [problemen en heeft een speciale vakantiebrochure over dit onderwerp ingesteld. De brochure wordt verspreid in de Maag Lever Darm week 1998. Darm Slichting heeft een speciaal telefoonnummer voor over spijsverteringsproblemen, de Maag Lever Darm Infolijn: (22 et. per minuut). Aanvullende informatie over de Maag Darm week 1998 of andere activiteiten van de stichting is verkrijg- op telefoonnummer 030-6055881y De VVD-delegatie in de kippenstal van de familie Janssen. veesector in Venray. "De deelne mers waren onder de indruk van de dynamiek in onze bedrijfstak in deze regio. Ze hebben een aantal dingen gezien waarmee we hier internationaal gezien voorop lopen. Met. name het gegeven dat wij als sector bereid zijn problemen aan te pakken en niet individueel, oogstte bewondering." Valse bankbiljetten Donderdag werd bij een kaasboer en bij een andere zaak in Oostrum door een nog onbekende man bank biljetten van 100 DM aangeboden. De kaasboer wist hoe echte van valse biljetten te onderscheiden, en weigerde het biljet aan te nemen. De andere ondernemer vertrouwde het niet en weigerde eveneens het biljet. Van de aanbieder is een sig nalement bekend. De politie waar schuwt iedereen, die een bankbiljet van 100 DM krijgt aangeboden, goed op te letten en bij twijfel de politie of bank te waarschuwen.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9