"Alleen wij zorgen ervoor dat de baan er komt" 9 Nieuwe directeur bij Computer W ORK Match rond de euro in Venray LVB ziet aansluiting bij VVR nog steeds niet zitten Country zanger Paul Mateki treedt wederom op in Venray helpt ondernemers op Goed gesprek Piëlhaas en Hofkapel PajEEL EN MAAS donderdag 11 juni 1998 - Pagina 11 nri nsrt AV Venray loopt warm voor gloednieuwe atletiekbaan Als in het weekend van 3 en 4 itober op sportpark De Wieën openingswedstrijden van atie- kvereniging Venray Regio van art gaat, moet hij er liggen: een linternieuwe, kunststof atletiek- an, die voldoet aan de hoogste en. Vooruitlopend op de nade- nde privatisering van het mrayse sportpark, draagt AV nray Regio zelf de volledige rantwoordelijkheid voor de ileg. "En dat is uniek", aldus irzitter Gé Peterink (50), van jvereniging, die vorig jaar haar [jarig jubileum vierde. lat er iets moest veranderen, daar iedereen het allang over eens. oude gravelbaan. die 16 jaar :den door de gemeente werd [gelegd, verkeerde door het ach- jtallige onderhoud immers in een lubberde staat. "De laatste jaren irden er nauwelijks wedstrijden :er gehouden. Dan weer was de an te hard. dan te zacht", vertelt lerink. De nieuwe baan. die volgens offi- eiële NOC/NSF-normen wordt aan gelegd. kost I miljoen gulden: de atletiekvereniging draagt 105.000 gulden bij in de kosten. Peterink: "Hen deel van onze bijdrage. 75.000 gulden, hoeven we echter niet in een keer te betalen. Ik noem dit het 'toet je'. Het betreft hier de aanschaf van nieuwe toestellen, zoals horden en een polstokinstallatie. die optimale atletiek in Venray mogelijk maken. Om dit geld bij elkaar te krijgen halen we ondermeer oud papier op. nemen we deel aan sponsorlopen of plaatsen we fietsenstallingen bij evenementen. Ook de contributie zal helaas stapsgewijs moeten worden ver hoogd. Met de 30.000 gulden die wij meteen bijdragen, ligt er op 18 september in ieder geval een prach tige zesbaans. kunststof atletiek baan. Hel unieke hierbij is dal we misschien wel als eerste vereniging in Nederland zelfde opdracht geven om zo'n baan aan te leggen. Vanuit A.V. Venray Regio hebben we Twan van Els als bouwcoördinator aange steld. Hij is een vrijwilliger, die sinds vorige week dinsdag iedere dag even naar de werkzaamheden gaat kijken." VERENIGINGSBAND VERSTERKEN "Het veranderen van een atletiek baan van gemalen baksteen in kunststof is een activiteit, die naast veel geld ook enorm veel tijd en precisie vergt", gaat Peterink verder. "Nadat de betonnen randjes zijn verwijderd, wordt de gravel- en zogeheten lavalaag eraf gehaald. Vervolgens wordt er een laag van 40 cm met geel zand aangebracht. Bovenop deze laag zand komt ZOAB (Zeer Open Asfalt Beton). Een dunne laag kunststof maakt het geheel compleet. De nieuwe baan is in de toekomst ook veel beter te onderhouden. Na iedere 15 jaar hoeft er alleen een nieuwe kunst- stoflaag worden aangebracht." Peterink hoopt dat met de komst van de nieuwe baan de verenigings band wordt versterkt. De 200 leden, ruwweg verdeeld in recreanten. trimmers, pupillen, senioren en wedstrijdatleten, vormen namelijk niet echt een hechte groep omdat ze vaak in afzonderlijke groepjes hun training afwerken. Peterink: "Met name de lopers gingen na een paar rondjes op de baan de straat op in de richting van het vlakwatergebied om in het bos nabij het zwembad verder te trainen. Voor lopers was die omgeving veel idealer dan onze eigen atletiekbaan. Wat wij dan ook graag zien is dat er rondom sport park De Wieën wandelpaden wor den aangelegd met een totale lengte van ongeveer twee kilometer. Zo'n loopconcours bij onze eigen atle tiekbaan zorgt ervoor datje je leden veel beter bij elkaar houdt, waar door de verenigingsband automa tisch hechter zal worden. Want", zo zegt Peterink, "we zijn een prachtige vereniging, die, om maar eens wat te noemen, als een van de eersten in Limburg een G- afdeling heeft opgericht, een groep van zo'n 20 verstandelijk gehandi capte atleten. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 [in. leeftijd 14 jaar Waterlekkage Woensdagmorgen werd de hulp de politie en brandweer inge- :pen. omdat er water stroomde uit flat aan de Veltumse Kleffen. bewoners waren niet thuis, maai de voorgeschreven wijze werd gang verkregen. Daar bleek hel Ier uil de flat erboven te komen, bewoners daarvan werden van [.•werk gehaald, maar toen bleek water van de flat daar weer /en te komen. Daar werd toegang schaft en de waterkraan dichtge- laid. De grootte van de schade is onbekend. Diefstal in bedrijf ipeen bedrijf aan de Hulst werd andag tussen 10.00 en 20.00 uur portemonnee van een 23-jarige nemer uit Wellerlooi uit diens ije gestolen. Inhoud was 250 gul- en persoonlijke bescheiden, de diefstal heeft plaatsgevon- is onbekend.Een 56-jarige nraynaar deed aangifte van ver- ling van een spiegelruit van zijn Irijfspand aan de Kruitweg. De ade wordt geschat op 1500 gul- Vernieling bomen lamens de Provinciale waterstaat rd aangifte gedaan van vernieling leen 5-tal jonge eikenbomen, die ren geplant aan de Deurneseweg sen de rotonde en de grens met urne. De bomen waren door mid- gebroken en moeten worden vangèn.Een 38-jarige mondenaar werd dinsdag- mid- in een supermarkt in de Bleek rapt op diefstal van textiel. De •I rw itie bood de man na verhoor een vaarding om voor de rechter te schijnen, in het kader van snel- Auto over de kop terdagavond omstreeks 22.30 'erloor een 22-jarige bestuurder :en personenauto uit Veulen, op 'liegert, de controle over zijn Voordat hij de auto onder con- had, was deze over zijn kop ld en in de bermsloot tot stil- gekomen. De bestuurder kon leeltelijk beknelde passagier, jngeman uit Heide, uit de auto ijden. De bestuurder liep geen nenswaardig letsel op. De pas- er was door de botsing dusdanig ond geraakt, dat hij naar het zie- luis moest worden vervoerd en ter observatie worden opgeno- IRookgranaat j het bouwrijp maken van een eel aan de Metaalweg, kwam verschoten 25-ponder rookgra- naar boven. In afwachting van ling door de EOC werd het oor- tuig veilig gesteld. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of 72 telefonisch 582727 lin, leeftijd 14 jaar Paul Kainama gaat werk Ted Peters voortzetten Computerwork heeft een nieu we directeur. Sinds 1 april geeft Paul Kainaina leiding aan het nog steeds groeiende automatiserings bedrijf. Kainama (37) neemt de plaats in van mede-oprichter Ted Peters. Na een periode van tien jaar waarin het bedrijf van twee naar 24 werknemers groeide, con centreert Peters zich op relatiebe heer en grote accounts. Aan Paul Kainama de taak om Computerwork een kwaliteitsim puls te geven op weg naar het nieuwe millennium. Ofwel 'de machine oliën en vervolgens gas geven om de groeipotentie waar te maken'. Paul Kainama is geboren en geto gen Venraynaar. al woont hij dan de laatste dertien jaar al in Nijmegen.Van huis uit docent wis kunde en informatica kwam hij medio jaren tachtig in de automati seringsbranche terecht. Daar bekleedde hij bij verschillende (grote) bedrijven diverse functies. Paul Kainama leidde een aantal gro tere projecten en was Progress-con sultant. Tot z'n komst naar Computerwork hield hij zich bij verzekeraar OH RA bezie met het Paul Kainama, de nieuwe manager bij Computerwork reorganiseren van de afdeling sys teemontwikkeling. Een projectma nager die puin kan ruimen. Is dat een juiste schets van de nieuwe Computerwork-directeur? Kainama: 'Misschien wel. maar dan niet in negatieve zin. Ik wil graag verbete ren. maar ik ga niet te werk als een bulldozer. Dal is ook helemaal niet nodig. We hebben de tijd. De zaken gaan goed. Maar daarom is het juist nu tijd om de kwaliteit en de profes sionaliteit te verbeteren om de basis te leggen voor verdere groei. Daarvoor zijn overigens de eerste aanzetten al gemaakt. Het nieuwe kantoorpand is een stap in de goede richting, zowel qua functionaliteit als uitstraling. De ISO-certificering is een ander spoor dal leidt naar kwaliteitsverbetering en -borging'. Da afgelopen weken is de nieuw man druk geweest met kennismaken met het bedrijf en vooral de mede werkers. 'Ik weet dat het als een cliché klinkt, maar daarom is het niet minder waar: het zijn altijd de mensen die het moeten doen. Bij hen begint de kwaliteit. Mijn taak is het om het te motiveren en -voor zover nodig- te doordringen van het kwaliteitsdenken'. Geweldige schokgolven hoeft de buitenwereld dan ook niet te verwachten van de wissel. 'Er is per I mei versterking gekomen. John Hendriks gaat zich onder andere bezighouden met klantcontacten en relatiebeheer. Op die manier willen we nog eerder en beter weten wat de klant wenst en daarop in een vroeg stadium inspe len. Want dat is tenslotte kwaliteit'. Een controverse zonder strijdende partijen Een controverse zonder strij dende partijen. De ene partij heeft er geen moeite mee dat de andere partij zich bij haar aansluit. Die op haar beurt wenst daarvan ech ter geen gebruik te maken en wil liever op dezelfde voet verder gaan. Zie hier cryptisch de tegen stelling tussen de Venrayse Vrouwenraad (VVR) en de Limburgse Vrouwen Beweging (LVB) in Venray. De commissiele den welzijn waren vorige week wel unaniem in hun oordeel. Het is voor alle partijen het beste als de LVB in Venray zich aansluit bij de VVR, waarin zich meer dan 10 gemeentelijke vrouwenorganisa ties hebben verenigd. Dat lijkt echter vooralsnog een utopie. Mevrouw Jos van Soest, voorzit ter van de VVR. laat er geen misver standen over bestaan. Voor de VVR bestaat er geen controverse met de LVB: "aansluiting van de LVB is voor ons geen enkel punt. Integendeel, dat zouden wij alleen maar toejuichen. Heel graag zelfs. De LVB is een sterke organisatie met een sterke achterban. Persoonlijk denk ik echter dat de tijd nu nog niet rijp is. Een en ander ligt te gevoelig. Bovendien denk ik dat de LVB meent gezichtsverlies te lijden als de organisatie zich nu als nog bij ons aansluit." In eerste instantie maakt de LVB deel uil van de Vrouwenraad, die in het voorjaar van 1996 wordt opgericht. De LVB zegt echter het lidmaatschap op als de gemeente besluit om de basissub sidie voor emancipatie-activiteiten in het kader van de bezuinigings operatie KEERpunt af te schaffen. De VVR krijgt voortaan jaarlijks 10.000 gulden om emancipatie-acti viteiten te ontplooien en te bekosti gen. Dat is voor de LVB aanleiding om op te stappen. Van Soest: "voor de LVB was hel denk ik een princi pekwestie. Geen basissubsidie, dan ook geen lid van de VVR. Vreselijk jammer, want veel vrouwen hebben nu niet de mogelijkheid om binnen de VVR, mee te denken en te pra ten." AANSLUITING Mariet Volleberg, kring voorzitster LVB Venray. gooit het desgevraagd over een andere boeg: "we zijn in eerste instantie na veel wikken en wegen lid geworden om de emanci patiegelden voor alle vrouwenorga nisaties te behouden. Ondanks dat onze leden er niet echt achter ston den. Later zijn we daar op terugge komen. Wc zagen er geen heil in om geld uit te geven aan een nieuwe structuur die geen vrouwen bereikt." Volgens Volleberg heeft de LVB met 1350 leden en 12 afdelingen in meer dan 60 jaar ti jd haar bestaansrecht dubbel en dwars bewezen. Voor haar heeft de VVR dan ook geen meerwaarde. "De vrouwenraad heeft geen achterban en bestaat voornamelijk uit vrouwen van poli tieke partijen. Bovendien kost deel name ons alleen maar extra werk. Dan heb je de verplichting om de ideean van de vrouwenraad samen uit te dragen en samen werkzaamhe den uit te voeren." Ondanks de ogenschijnlijke tegenstelling tussen de beide organisaties staat de LVB niet afwijzend tegenover de VVR. Een terugkeer lijkt daarentegen vooralsnog niet aan de orde. Volleberg: "Er bestaat voor wat ons betreft geen enkele rancune ten opzichte van de vrouwenraad. We staan open voor nieuwe dingen en het is beslist niet de bedoeling om met de rug naar de VVR toe te "gaan staan. We hopen met onze activitei ten zelfs zoveel mogelijk vrouwen uit de VVR te bereiken. Het feit blijft gewoon dat de LVB provinci aal en landelijk een goede structuur heeft. We krijgen uitgewerkte the ma's aangereikt waarmee we als plaatselijke afdelingen aan de slag kunnen. Dat werkt prima. Voor ons is er geen enkele noodzaak voor aansluiting bij de VVR. Of onze leden moeten er achter staan." In de toekomst wil de LVB ook gaan snqepen uit de emancipatiepol van Igulden. Alle vrouwenorgani saties. ook die geen lid zijn van de VVR. kunnen voor emancipatoire activiteiten namelijk een beroep doen op subsidie. Een gegeven dat tot op heden onvoldoende bekend was bij de LVB. "We kloppen in de toekomst voor subsidies zeker aan bij de VVR. Zelfs met terugwerken de kracht, zoals bijvoorbeeld voor de in het voorjaar gehouden Culturele Avond. Of we een bijdra ge krijgen, en hoeveel, wachten we rustig af', aldus Mariet Volleberg. CV-ketel voor Noud Beerkens en Ilonka Janssen Alweer voor het vijfde achtereen volgende jaar werd er door Gebr. van Gemert BV in Overloon een Radson Maxicom HR-ketel verloot onder alle klanten die in de maand april een ketel kochten. Notaris mr. A. Hendrikx uit Vierlingsbeek maakte eind mei de winnaars bekend. In de installatievakwinkel in Overloon overhandigde Jack Brienen namens Gebr. van Gemert BV de cv-ketel aan Noud Beerkens en Ilonka Janssen. Als ondernemer wilt u graag op Internet, Uw klanten moeten uw bedrijf dan wel snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan. Trefpunt biedt ondernemers een toplocatie op Internet. Want TrefPunt combineert presentaties van ondernemingen met actuele lokale en regionale Informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke activiteiten. Een levendige afspiegeling van uw eigen stad of regio op Internet, waar u zich als ondernemer eenvoudig kunt vestigen. Zo ontsnapt u niet aan de aandacht van klanten uit uw omgeving, O-P va I end e pmii3sen.La.lles U heeft de keuze uit tal van opvallende presentatievormen, waaronder winkels met betaalfunctie. Bezoekers van TrefPurit kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen on kopen of nadere infor matie opvragen. Maar TrelPunt kent meer voordelen. De huren zijn opmerkelijk laag. En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slot: TrefPunt is een inilatief van de Rabobank. Dat maakt deskundige service vanzelfsprekend. TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet Bij TrefPunt bent u aan hel goede adres: www.lref.nl/Peel&Maas Meer informatie? Vul de bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: TrefPunt Peel&Maas. antwoordnummer 14. 5800 VB. Venray. U kunt ons ook bereiken via tel.: (0478) 58 27 27. fax: (0478) 51 09 16. e mailadres; peelenm@tref.nl Rabobanken zetten seminar in voetbaltinten Spelers uit de wetenschap, cul tuurpolitiek en bedrijfsleven speelden maandag 8 juni jl. een match rond de euro. De spelers gingen onder leiding van Astrid Joosten met eikaar in debat over de introductie van de nieuwe munt. Het initiatief kwam van de Rabobanken Venray-Oostrum en Zevenrode. De belangstelling voor het semi nar was groot. Meer dan 400 belangstellenden vulden de zaal in Asteria. voor het merendeel afkom stig uit ondernemerskringen. De euro krijgt gestalte, zo werd duide lijk op deze avond. Geen enkele ondernemer kan de implementatie van de nieuwe munt nog voor zich uitschuiven. De vragen die hel panel kreeg voorgelegd hadden veelal betrekking op de praktische invoe ring van de euro, maar ook op kwes ties als economische samenwerking en solidariteit in het toekomstig Europa. Inleiders De Rabobank was er in geslaagd drie uiterst terzake deskundige spre kers voor het seminar te interesse ren. De eerste spreker was prof. dr. M. Sijben, in het programma aange kondigd als 'De Johan Cruijf van de euro-deskundigen'. Hij maakte die reputatie waar met een kritisch en aanvallend betoog over de noodzaak mom lot een gezamenlijke Europese munt te komen. De tweede spreker was drs. Nico Wegter, volgens het programma: 'De Mart Smeets van de euro-watchers'. Hij maakte de politieke cn culturele gevolgen van de Euro aanschouwelijk, door de houding van andere deelnemende landen in het perspectief van hun eigen economische geschiedenis te plaatsen. Beide sprekers waren het er over eens dat de euro een noodza kelijk instrument is. omdat de eco nomische problemen van deze tijd de eigen landsgrenzen ver over schrijden. De kleine Europese mun ten kunnen zelfstandig nooit overle ven tegenover dollar en yen. Praktijk De inleidingen werden afgesloten door Jan Meijs. financieel manager bij Belden Wire Cable BV in Venlo. Hij ondersteunde de visie van voorgaande sprekers met prakti sche voorbeelden voor hel bedrijfs leven. Meijs liel zien hoe in zijn eigen bedrijf niet een stappenplan wordt gewerkt om de implementatie van de euro geleidelijk te laten ver lopen. Hij vergeleek de invoering van de euro met de aanleg van een centrale verwarming voor het hele 'huis' Europa en riep de onderne mers op vooral geen afwachtende houding aan te nemen, maar zich actief op te stellen tegenover de kansen die de euro biedt. Vrijdagavond 12 juni treedt vanaf 20.00 uur de uit Bedford. Texas afkomstige country zanger Paul Mateki op in café-bar 't Huukske. I Iet eerste gedeeltewan dit optreden, een interview, afgewisseld met live optredens, wordt rechtstreeks uitge zonden door Omroep Venray in het Country programma Peelgrass. De succesvolle toernee van vorig jaar, van deze in Leeds. Engeland geboren zanger brengt hem ertoe ook dit jaar Venray weer aan te doen. Uiteraard zal Paul zijn lied "Feeling fine in Venray" live ten gehore brengen. Het lied gaat over een fietstocht die hij maakte door onze gemeente waarbij hij de mooie natuur, de Rosmolen en de Kapel in de Geijsterse bossen, de molen in Tijdens deze avond zullen er ook Merselo, de Grole Kerk in Venray diverse, steeds populairder worden- (mclusiet de functievan beiden tij- de. countrydansen gedanst worden, dens de oorlog) en de klompenma- A| mcl aI een unieke „c|ettcnheij kerij in Leunen de revue laat passé- om Hve radil) mee te maken van ren. Dn lied zal ook op zijn nieuwe ruslige coum nH|ziek ,L. gcnictcn CD gezet worden, die binnen enkele IPau| begeleid zichzelf op de akoe- weken zal uitkomen: Wereldwijde stische gilaar) en de verschillende Venray Promotion country dansen Ie aanschouwen (mee te doen). Mocht U onverhoopt niet in de gelegenheid zijn dil optreden bij te wonen, dan kunt U a.s. vrijdag avond afstemmen op Omroep Venray Ree nabij gemeentehuis In de nacht van dinsdag op woensdag kwam bij de politie drie keer een melding binnen van een loslopende ree in de tuin achter de trouwzaal van het gemeentehuis. Na de derde melding werd de ree pas gevonden. Omdat de ree niet gevan gen kon worden, werd de man met het verdovingsgeweer ingeschakeld. De ree zag toen echter kans er van door te gaan. Het dier verdween via de Raadhuisstraat en bleef onvind baar. Dinsdagavond vond een goed gesprek plaats tussen de Hofkapel en het Dagelijks Bestuur van De Piëlhaas. Tijdens het gesprek werd het afgelopen seizoen geëvalueerd, waarbij De Piëlhaas aangaf dal de Hofkapel bij vastelaovend hoort. Door beide verenigingen zijn ten aanzien van hel nieuwe seizoen in goed overleg een aantal punten op een rij gezet. Die zullen door beiden in beraad genomen worden. Over 14 dagen zal de lijn voor komend sei zoen concreet uitgezet worden. Winkeldiefstal Aan de Grotestraat in Venray wer den dinsdag omstreeks 15.30 twee Venrayse vrouwen aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De vrouwen. 29 en 31 jaar oud. hadden bij diverse winkels artikelen wegge nomen met een totale waarde van ongeveer tl 300.-. Onder invloed In de nacht van dinsdag op woensdag raakte een personenauto op de Lange weg uit de koers en ramde achtereenvolgens een licht mast. een boom en enkele betonnen palen. Getuigen zagen de bestuur der. naar later bleek een 32-jarige inwoner uit Overloon. uit de auto kruipen cn wegsirompelen. De auto werd in beslag genomen en korte tijdjater belde de man vanuil een cafE. waar de politie hem aanhield. Een blaastest wees uil. dal de man gedronken had Tijdens het verhoor kromp de man ineen van pijn en een ontboden arts liet de man overbrengen naar hel ziekenhuis. Daar begon de man bloed op te hoesten. Tijdens het onderzoek bleek, dal niet 's mans lever beschadigd te zijn. maar ook zijn borst. De man werd op intensi ve care opgenomen en zijn toestand was woensdagmiddag zeer ernstig.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11