emeente blijft VVV Venray financieel steunen Waslij stje verbeteringen voor ambtenaren SP richt afdeling op in Venray Lions Aspergesverkoop levert 10 mille op Feestelijke concertavond met René Froger Kans op een jaar lang gratis fotograferen Kermis Leunen staat dit jaar anders IT Nieuwe voorzitter VVD afd. Venray Fietsmiddag TC Oostrum Geen vis meer op de kermis Bijdragen Juliana Welzijn Fonds DUBBELE AIR MILES DEMONSTRATIES: Parket leggen Sjabloneren Verven - struetuurverf - acrylverf - alcydverf Behangen lectrisch gereedschap Politie Basiseenheid Venray PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Pani ;EL EN MAAS woensdag 20 mei 1998 - Pagina 7 'N j)e gemeente Venray wil in achting van de komst van een Ijonale VVV 'Land van Peel tot 1 een jaarlijkse subsidie van 105.000 gulden beschikbaar (ven stellen aan de VVV iray. B W van Venray heb- dit deze week besloten. n het kader van de herstructure- gvan de VVV in Limburg is het [bedoeling dat er op termijn vier jionale VVV's ontstaan. In ord-Limburg gaat de Venrayse V deel uitmaken van de regio- iV 'Land van Peel tot Maas". De j ;uwe regio-VVV moet naast iionale promotie ook concrete iduet-marktcombinaties gaan nbieden. Op lokaal niveau moet 9/1 de VVV Venray evenementen gaan organiseren en eventueel uitgroeien tot een Uilwinkel. Om de lokale promotie en dienstverlening op ter mijn te kunnen waarborgen is het wenselijk dat de VVV Venray de huidige A-status handhaaft en mogelijk verder kan uitbouwen. De VVV Venray is bereid om mee te werken aan de regionale aanpak die moet leiden tot een kwaliteitsverbe tering en professionalisering, ook op lokaal niveau. Om de huidige dienst verlening als basisvoorziening te kunnen waarborgen en de personele bezetting te kunnen handhaven - nu al deels ingevuld door vrijwilligers - is hel Venrayse college vooralsnog bereid om de subsidie van ruim een ton te blijven verlenen. Dit in afwachting van de verdere ontwik kelingen die moeten leiden tot het ontstaan van de regionale VVV 'Land van Peel tot Maas'. Om de belangen van Venray en haar toeristische functie als kernge meente van Noord-Limburg in stand te kunnen houden, stellen B W voor om de portefeuillehouder Toerisme en Recreatie, namens de gemeente Venray af te vaardigen in de stuurgroep die de komst van een regio-VVV gaat voorbereiden. Het college acht het verder wenselijk om een bestuurlijke vertegenwoor diger of een vertegenwoordiger uit het bedrijfsleven voor het toekom stig bestuur van de regio-VVV voor te dragen. 100 jaar Rabobank Venray-Oostrum Op vrijdag 19 juni staat René oger op het Schouwburgplein Venray. Hij geeft dan een iniconcert met The Frogettes Orkest Lou Roman. Het mini- ncert begint om 21.45 uur. Het voor fans en andere liefheb- Jrs van Froger in Venray een ntastische kans zich te laten ijpen door de magie van een n Nederlands populairste live- tiesten van het moment, ■ganisator van het optreden n René Froger is de 100-jarige abobank Venray-Oostrum. iroger is het hoogtepunt van een icertavond die om 19.30 uur begint en vrij toegankelijk is. Ook treden op het Venrays Mannenkoor, Hanny en Lee Towers. De presentatie is in han den van Twan van Bussel. Met de aanbieding van dit con cert maakt Rabobank Venray- Oostrum een begin met de viering van haar 100-jarig bestaan. Op het programma, dat nog loopt tot sep tember 1999, staan onder andere de uitreiking van de Rabobank jubileumtrofee voor sportvereni gingen, enkele Rabobankconcerten voor ouderen in Venray-kom en Oostrum, een bridgedrive, een golfdag en een slotfeest in september 1999. jfin het or he Bent u aan een nieuwe fotocamera Ga dan snel naar Foto-video li v.d. Leur aan de Patersstraat 10 Combi Dom Melskens in de ihoolstraat 15 in Venray, want daar aakt men het u extra aantrekkelijk njuist nu de knoop door te hak- n. Allereerst kunt u kiezen uit een aaie collectie toestellen die u wel mooiere foto's als nog meer loplezier garanderen. Om uw uze te vergemakkelijken, krijgt u last de deskundige adviezen het il formatieve magazine Kijk op me ra's cadeau. Bovendien wordt aankoop tot 26 juli a.s. beloond et de kans op een jaar lang gratis lograferen EEN COLLECTIE VOL CAMERAKUNSTEN We geven u wat voorbeelden van 1 foefjes, die u in de cameracollec- van Foto-video Rini v.d. Leur of ombi Dom Melskens vindt. Wat rde cht u van volautomatische came- ïetee 's die u onder alle omstandighe id prachtige foto's garanderen en mkzij het eveneens automatische Imtransport altijd klaar zijn voor iv volgende opname. Toestellen iet autofocus, die zichzelf nauw- lurig scherpstellen op het onder- irp waarop u de cameralens richt, fotocamera's met een automati- he flits, die zelf weet wanneer het Int wor<^1 dat het (flits)zonnetje gaat hijnen. Camera's niet zoomlens e u heen-en-weer geloop bespa- n. omdat u met een druk op de nop of een simpele handbeweging il foto-onderwerp groter of kleiner beeld kunt brengen. Het zijn zom- ir wat voorbeelden van handige Éncties. die u bij de meeste toestel- ji duidelijk kunt aflezen op een splay. Zelfs als de batterijen op ken. brengt zo'n display dat in Ïeeld, zodat u ze op tijd kunt ver- ieuwen en geen fotokans hoeft te lissen. TIJDELIJK MAGAZINE KIJK OP CAMERA'S CADEAU Wilt u meer weten over deze en idere aantrekkelijke mogelijkhe- in die moderne fotocamera's bie- 'n, dan heeft u veel plezier van het formatieve magazine Kijk op amera's. dat u vanaf heden cadeau rijgt bij Foto-video Rini v.d. Leur f Combi Dom Melskens (zo lang voorraad strekt). In dit magazine taakt u nader kennis met klein- eeldcamera's en hel Advanced 'hoto System. U leest meer over lirnme elektronica in compact-, piegelrellex- en direct-klaarcame- i's. Objectieven komen in beeld, itsmogelijkheden passeren de ivue en handige accessoires wor- en belicht. Natuurlijk vertelt het lagazine u precies hoe u in aanmer ing komt voor een jaar lang gratis WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar fotograferen. We lichten alvast een tipje van de sluier voor u op. 250 KANSEN OP EEN JAAR LANG GRATIS FOTOGRAFEREN Tot 26 juli 1998 worden kopers van een nieuw fototoestel in het kader van een landelijke actie beloond met een jaar lang gratis fotograferen. Foto-video Rini v.d. Leur en Combi Dom Melskens nemen deel aan deze actie en dat betekent dat u in aanmerking komt voor een van de 250 prijzen, als u een nieuwe compact-, spiegelreflex- APS- of direct-klaarcamera bij deze zaak aanschaft. Meedingen kost geen moeite en kan u een aardi ge duit besparen. Want elke'prijs winnaar krijgt 200 foto's (incl. ISO 100 of 200 films, ontwikkelen en afdrukken op max. 10x15 cm for maat) om alles wat er het komende jaar gebeurt in beeld te brengen. Ga dus snel naar Foto-video Rini v.d. Leur aan de Patersstraat 10 of Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat 15 in Venray, want daar wachten een prachtige collectie camera's, het informatieve magazi ne Kijk op camera's en uw kans op een jaar lang gratis fotograferen met smart op uw komst! Op woensdag 13 mei jl. vond een algemene ledenvergadering plaats van de Afdeling Venray van de VVD. Naast de gebruikelijke onderwer pen van zo'n vergadering, zoals hel vaststellen van het jaarverslag en het financieel verslag over het afge lopen jaar. werd gememoreerd, dat de Afdeling Venray van de VVD 25 jaar geleden is opgericht, namelijk op maandag 28 mei 1973. Het ligt in de bedoeling om dit heuglijke feil in september of oktober van dit jaar te vieren. Verder werden uiteraard de gevoerde campagne voor de verkie zingen van de Gemeenteraad en de Tweede Kamer geanalyseerd, waar bij gesteld kan worden, dat de ver gadering zich over de bereikte resul taten uiterst tevreden toonde. Daarnaast stond de vergadering in het teken van een nogal uitzonderlij ke bestuurswisseling. De heren Piet Kienhuis (voorzitter) en Sjef Verlinden (Pers en Propaganda) wiens zittingsperiodes voorbij waren, stelden zich niet meer her kiesbaar. Beide heren hebben zich vele jaren, gedurende meerdere zit tingsperiodes, actief ingezet voor de VVD, de heer Sjef Verlinden was zelfs reeds in mei 1973 betrokken bij de oprichting van de Afdeling Venray. Bij deze wil de Afdeling Venray hen nogmaals bedanken voor hun geweldige inzet en toewij ding. De heer John Niessen werd dooi de vergadering unaniem tot nieuwe voorzitter gekozen. Voor de functie bestuurslid Pers en Propaganda werd nog niemand gekozen, maar naar het zich laat aanzien zal deze vacature binnen afzienbare tijd wor den ingevuld. Laatste kans! In verband met het grote aantal aanmeldingen willen wij iedereen die op een of andere manier verge ten is zijn formulier in te vullen of af te geven een laatste kans geven. U kunt zich nog aanmelden tot en met zondag 24 mei bij L. Lenssen, Hatendonkstraat 9 te Oostrum voor de fietsmiddag en feestavond op zaterdag 6 juni. Vertrek fietsmiddag om 15.00 uur bij de Karklingel te Oostrum. De lengte van de tocht is ongeveer 30 km. Aanvang van de feestavond ongeveer 20.30 uur bij café-zaal de Karklingel in Oostrum. Kosten: ƒ10,- p.p. Kermisvierders in Oirlo moesten het vanaf vorige week zondag zon der viskraam doen. De Tegelse ondernemer haalde in de nacht van zaterdag op zondag de kraam weg nadat hij en zijn personeel zich eer der die nacht bedreigd voelden. Bij het sluiten van de kermis, vorige week zondagnacht omstreeks 02.00 uur, toen de eigenaar en het personeel de viskraam wilden slui ten, werden zij lastig gevallen door een groep nog onbekende jongeren. Dat was voorde eigenaar de druppel die de emmer deed overlopen. In het verleden waren er al meerdere malen moeilijkheden veroorzaakt rondom zijn kraam. Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Stichting Algemene Hulpdienst Venray een bijdrage toegekend van 2500 gulden in de kosten van de aanschaf van een pc met toebeho ren. De Stichting Platform Lage Inkomens Venray kreeg een bijdra ge van 6500 gulden in de kosten van de inrichting van een werk ruimte. Het Juliana Welzijn Fonds onder steunt projecten die mensen betrek ken bij hun eigen omgeving. Het fonds verstrekt jaarlijks zo'n 1200 bijdragen voor in totaal ruim 20 mil joen gulden. Even was genoeg Uit een op de Kruitweg gepar keerde auto van een 74-jarige Venrayse vrouw is woensdagmiddag haar tas gestolen. Daarin bevonden zich 200 gulden, een bankpasje en persoonlijke bescheiden. De diefstal vond plaats nadat zij haar auto had neergezet en bij de parkeerautomaat een parkeerbonnetje ging halen. Dat was tijd genoeg voor de dief om toe te slaan. Startonderbreker voorkomt diefstal auto De diefstal van een personenauto van een 33- jarige Venraynaar is mislukt omdat het voertuig beschik te over een startonderbreker met code. De eigenaar trof zijn auto zaterdagmorgen op de Sleutelbloem aan, enkele tientallen meters verwij derd van zijn woning. De daders hebben alvorens de auto te stelen, de contactsleutels via de zogenaamde 'hen gelmethode' uit de woning ont vreemd. Toen zij de auto niet aan de praat kregen, hebben zij waarschijn lijk geprobeerd de auto aan te duwen. Ook dit lukte dankzij de startonderbreker niet. Auto vliegt in brand Tijdens laswerkzaamheden vloog woensdagavond de auto van een 26- jarige Venraynaar in brand. Blussen door de eigenaar had geen resultaat, waarna de brandweer in actie moest komen om het vuur te doven. De brandweer kon uitbreiding naar schuur en garage van de woning aan de Hoopweg voorkomen. De auto moet als verloren worden beschouwd. De totale schade is niet bekend. VENRAV IS HEMELVAARTSDAG VAN 10.00 - 17.00 UUR De hele dag ontvangt u bij besteding vanaf ƒ100,- in één keer Praxis Venray, De Gouden Leeuw 10, tel. nr. 0478- Evaluatie sociale vernieuwing 1997 De ambtenaren die de kar van sociale vernieuwing trekken moe ten hun collega's op het gemeente huis beter vertellen wat het pro ject inhoudt. Ze moeten daarvoor meer steun krijgen bij andere lei dinggevenden. Verder moet er meer overleg komen om de betrokkenheid van andere afde lingen en derden te verbeteren, moeten ingekomen brieven eerder worden beantwoord en bewoners van de wijken Brukske en Veltum moeten via de wijkbladen beter geïnformeerd worden over het beleid van de gemeente. Dat zijn de voornaamste aanbeve lingen uit de evaluatie over 1997 van het poject sociale vernieuwing in Venray. In de evaluatie krijgt het gemeentelijk apparaat de nodige kritiek te verduren. Ambtenaren zijn te zeer gefixeerd op hun eigen vak gebied en hebben te weinig oog voor de belangen van de wijkbewo ners. Verzoeken van burgers worden in veel gevallen niet binnen de daar- Tip van de week Inbraak overdag Als u overdag even niet thuis bent, laat dan geen ramen of deuren openstaan. Ook indien u maar voor een korte tijd weg bent. Sluit de deuren middels de sleutel. Vergeet ook niet uw balkondeur en boven licht te sluiten. Een openstaand raam op de eerste verdieping, die via een regenpijp, een schutting of een plat dak bereik baar is, betekent voor een dief een uitnodiging. Hij heeft maar weinig tijd nodig en is snel binnen. OOK OVERDAG!!! Een folder over inbraakwerende maatregelen is verkrijgbaar op het politiebureau. Voorkoming misdrijven: een zaak van de politie en U! Politie Basiseenheid Venray Leunseweg 4 Postbus 525 5800 AM Venray Telefoon: 0478-531111 Trailer met speedboot gestolen Donderdag omstreeks 12.00 uur werd het slot van een schuur aan de Haag in Merselo open gebroken. Uit de schuur werd een trailer met speedboot gestolen. Opde plaats bleef vervolgens een aanhangwagen achter. De 27-jarige inwoner van Merselo zit met een schade van ƒ5.000,-. De politie heeft de eigenaar van de aan hangwagen nog niet kunnen achter halen. Bosbrandje Maandagavond omstreeks 19.30 uur moest de brandweer uitrukken voor het blussen van een bosbrandje aan de Rosmolenweg. Dankzij tijdi ge ontdekking en snelle inzet kon uitbreiding worden voorkomen. De schade bleef beperkt tot 50 m2 ver brand oppervlak. Uit het onderzoek is gebleken dat enkele jeugdigen daar een kampvuur hadden gemaakt, maar dat was uit de hand gelopen. De vuurtjesstokers konden nog niet worden achterhaald. voor staande termijn van vier weken behandeld. Ook brieven worden niet tijdig beantwoord. Als het college op bezoek is geweest en toezeggin gen heeft gedaan, kan nauwelijks gecontroleerd worden of er ook iets mee gebeurt. De afdeling Openbare Werken is helemaal niet ingesteld op wijkbeheer en er ontbreken onderhoudsbudgetten voor wijken. Ook heeft de voortgang te lijden onder het gebrek aan bruikbare beleidsplannen. Zo wachten de wij ken nog steeds op het groenomvor- mingsplan en het plan voor de open bare verlichting. Een deel van het evaluatieverslag kwam zes weken geleden al naar buiten, toen de Wijkplatforms van Brukske en Veltum daarmee de gemeente tot spoed maanden. De vertegenwoordigers van de wijken zijn bang dat de animo om zelf de handen uit de mouwen te steken bij de bewoners door het gebrek aan snelheid verdwijnt. Het evaluatie rapport zelf is overigens een voor beeld daarvan: een deel was al eind november klaar. Ook plaats voor beeld Dorpsplein De attracties op Leunse kermis staan over tweeëneenhalve week wat anders dan het publiek de laat ste jaren gewend was. Naar aanlei ding van veel klachten van dorpsbe woners, met name over de plaats van de rups tijdens de kermis van vorig jaar. zijn attracties verplaatst. Dat maakt het en passant mogelijk om het kunstwerk dat de Dorpsraad heeft laten maken door kunstenaar Piet Hermans, te plaatsen op het dorpsplein. Zondag wordt het beeld onthuld. "Mensen uit de grootste wijk van Leunen -onder andere de Vullingsstraat, Boodenstraat en De Haanstraat- konden vorig jaar de kermis moeilijk bereiken", zegt Dorpsraadslid Wirn Jenniskens. "Mensen met kinderwagens moes ten helemaal achter de kerk langs om op het kermisterrein te komen. We hebben daar veel opmerkingen over gekregen". De Dorpsraad trok aan de bel bij de gemeente met als resultaat een andere indeling van de kermis. Daardoor is het mogelijk dat op het dorpsplein het kunstwerk geplaatst kan worden dat het plein een mooier aanzien moet geven. De Dorpsraad gaf een half jaar geleden oud- Leunenaar Piet Hermans opdracht om een kunstwerk te maken dat kenmerkend voor de gemeenschap moest zijn. Hel werk is nu klaar en wordt zondag onthuld. De Dorpsraad hult zich in stilzwijgen over het resul taat. maar Jenniskens laat zich ont vallen "dat sommigen vinden dat het beeld hetzelfde is dat bij de Zuiderpoort. Maar die hebben er geen verstand van", voegt hij er aan Toe. Kunstenaar Hermans geeft zon dagochtend zelf tekst en uitleg over zijn creatie. Wethouder Bert Kersten zal om 11.00 uur de onthulling voor z'n rekening nemen. Daarbij is ook de harmonie uilgenodigd en verder zijn belangstellenden van harte wel kom. "We hopen dat dat er veel mensen komen en dat het een soort dorpsfeestje wordt". WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar De leden van de Socialistische Partij in Venray hebben vorige week donderdag besloten, te komen tot de oprichting van een afdeling in Venray. De veertien aanwezigen op de vergadering die de SP afdeling Horst in Venray organiseerde, kozen een voorlopig bestuur, met drie bestuursleden: Albert Moorrees, Cindy Fassotte en Michelle Stevens. De laatste, Michelle Stevens, is voorzitster van de nieuwe 'afdeling in oprich ting'. GROEI VAN DE SP IN VENRAY De voorzitter van de SP-afdeling Horst, Ton Hagens, heeft de aanwe zige leden toegelicht wat de reden was om te komen tot de oprichting van een afdeling in Venray. Hij wees op het groeiende aantal activiteiten van de SP in Venray: acties van het SP-comité 'Nul Is Genoeg' tegen de jaarlijkse huurverhogingen, vóór maatregelen in de Kastanjestraat en met betrekking tot de servicekosten voor de bewoners van de flat Schuttersveld en de activiteiten van de SP Hulpdienst. Het aantal hulp vragen vanuit Venray die de Hulpdienst kreeg steeg, in vergelij- 'Hengelaar' slaat weer toe Bij een inbraak in een woning aan de Doormans traat zijn woensdag een groot aantal sieraden ont vreemd. De gedupeerde is een 26- jarige Venraynaar, het totale schade bedrag is niet bekend. De dader kwam binnen via de zogenaamde 'hengelmethode'. De politie advi seert dan ook om ook overdag het nachtslot te gebruiken als u de woning verlaat. king tol 1996. in '91 van één naar twaalf. En ook in 1998 wordt er weer veel gebruik gemaakt van de Hulpdienst. Daarbij hoort ook de ondersteuning van de Hulpdienst aan de familie Janssen in hun strijd voor een aangepaste woning. Het draagvlak van de SP in Venray is inmiddels ook gegroeid. Vanaf januari '98 is het ledental gegroeid van 22 naar 34 leden. En ook de verkiezingsuitslag op 6 mei toonde een groei: van 204 stemmen (1.1%) in 1994 tot 624 stemmen (3.4%) nu. Een ruime verdriedubbe- iing! Een uitslag die vertrouwen geeft in de toekomst. Tenslotte, zo gaf Ton Hagens aan. zijn er in Venray een aantal mensen die de afgelopen periode getoond hebben zich actief in te zetten voor de SP. Van deze mensen hebben er drie aangegeven de komende tijd de kar te willen trekken. Staande de vergadering gaven een aantal leden aan. ook actief mee te willen werken aan de opbouw van de 'afdeling in oprichting'. 'AFDELING IN OPRICHTING' De aanwezige leden hebben een voorlopig afdelingsbestuur gekozen. Dit bestuur heeft als voornaamste taak de afdeling uit te bouwen. Daarbij wordt het afdelingsbestuur ondersteund vanuit de SP-afdeling Horst en door de districtvoorzitster Jenny Voogt. DEELNAME AAN VERKIEZINGEN De oprichting van een SP-afde ling in Venray houdt niet automa tisch in dat de SP over vier jaar deel neemt aan de gemeenteraadsverkiezingen. Het besluit tot wel of niet deelnemen aan raadsverkiezingen wordt een jaar voorafgaande aan die verkiezin gen genomen. Uitgangspunt daarbij is of er voldoende actieve leden zijn om het normale afdelingswerk (in buurten en wijken) te kunnen ver richten; of er voldoende geschikte gemeenteraadskandidaten zijn én of er voldoende draagvlak is onder de Venrayse bevolking. Verleden week zaterdag was het weer zover. Vanaf 's morgens 05.30 uur werd hel startsein gegeven voor de jaarlijkse Venrayse aspergecam pagne van de Lionsclub afd. Venray. Bij een aantal vertrouwde asper getelers in onze omgeving werd het 'Witte Goud' in de klaarstaande bestelwagen geladen. De asperges werden naar zes verschillende loca ties in het westen van het land ver voerd en verkocht. Volgens kenners is verser, efficiënter en lekkerder nauwelijks mogelijk. Na het afladen en uitpakken wer den vanaf ca. 09.00 uur de duizen den kilo's aan de man gebracht. Daarbij vonden de Noord- Limburgse Lions verkopers, die dit al zo'n 20 jaar doen. een gezellig, warm (vooral afgelopen zaterdag) en soms zelfs enthousiast onthaal! De jaarlijks terugkerende gebeur tenis is een ware traditie geworden. De verkopers hebben een prettig publick met veel gevoel voor smaak, de kopers kopen op die dag de meest verse en beste asperges van heel Nederland. Maar waar hel bij de opbrengst uiteindelijk om draait is het goede doel. Voor een groep jongeren die zich uitsluitend in een rolstoel kun nen voortbewegen omdat ze aan spierdystrofie lijden wordt een vakantie aangeboden. Met de netto- opbrengst van de actie werd dit jaar een kleine 10.000.- opgehaald. En zo kunnen ook deze zomer weer een aantal jongeren, die het net zo goed verdienen als wij. de koffers klaar gaan maken voor een reis met als bestemming: Texel. Mede namens de vakantiegangers dankt de Lionsclub Venray de vele aspergetelers voor hun welwillende medewerking.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7