c Heb je het al gehoord? Gratis Telebankieren, alleen bij de Rabobank! Vrijwilligerscentrale in pand lobby Creativiteiten Centrum Opening eerste carrévormige rotonde in Venray Buurtbus voortaan ook naar Oirlo Veel zwerfafval rond papiercontainers rrootscheepse politie-actie REINIGING VAN: PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS "De Janny Bar" binnenkort terug in /%?,Venray VvGI wil samenwerking uitbreiden Pa; EEL en maas woensdag 20 mei 1998 - Pagina 5 Voornemen gemeente Venray De gemeente Venray is van plan m de Vrijwilligerscentrale onder kt brengen in het pand van het ^lobby Creativiteiten Centrum m de Pr. Bernhardstraat 12a in mray. Dat zei beleidsmedewerk- [er welzijn Liesbeth Swinkels gelopen vrijdag bij de opening in het Hobby Creativiteiten intrum. rDoor beide instellingen bij laar onder te brengen, kunnen ze laar ondersteunen", zei Liesbeth kinkels. In het geplande onderko- De politie Limburg-Noord heeft gelopen zaterdag in het kader van n Europese Schengen controle - nder de naam SNOW (Schengen arcotic Operation Ways) - een :tie drugs- en autocriminaliteit ihouden. De activiteiten vonden [et name plaats in de diverse grens- aatsen en de grensovergangen. De ilitie Limburg-Noord werkte hier- jnaüw samen met de douane en Koninklijke Marechaussee. In taal deden er zo'n 90 medewer- ers mee. Er werden in de politiere- io Limburg-Noord 279 personen econtroleerd op bezit van drugs en 89 voertuigen. Er werden 12 arres- ilies verricht in verband met drugs- ezit, een persoon werd aangehou- en vanwege het bezit van een lindermes. Totaal werd circa 1040 gram soft- rugs in beslag genomen en 9 apens (messen e.d.). In het district enray werden 24 personen en 17 oertuigen gecontroleerd. Er waren ier geen arrestaties en inbeslagne- lingen. men van de Vrijwilligerscentrale is nu nog de maaltijddienst van Synthese gevestigd. De gemeente Venray heeft inmiddels de huur overeenkomst met Synthese opge zegd. Wanneer de maaltijddienst het pand gaat verlaten en de Vrijwilligerscentrale haar intrek neemt aan de Pr. Bernhardstraat is nog niet bekend. Liesbqth Swinkels: "Dat gebeurt in goed overleg. De maaltijddienst moet eerst een ander onderkomen hebben." Met het ont hullen van de naam op de voorgevel werd vrijdag overigens het Hobby Creativiteiten Centrum door wet houder Jan Driessen en beleidsme dewerkster Liesbeth Swinkels offi cieel geopend. Het centrum is sinds het begin van dit jaar gevestigd in dit pand, na eerder ruim vijfjaar te zijn gehuisvest aan de Marktstraat 8. Emiel Kreyfelt, die vanaf het eerste uur beheerder is geweest van de beide onderkomens van Senior service Venray, kreeg bij de opening voor zijn vele verdiensten de 'zilve ren uil'. Het is de eerste keer dat deze onderscheiding is uitgereikt. Sieraden buit inbraak Bij een inbraak in een woning aan 5 Grote straat is zaterdagmorgen oor enkele duizenden guldens aan ieraden gestolen. De 49-jarige woonster bemerkte bij thuiskomst inbraak in de woning. Met ingang van maandag 25 mei zal voor de buurtbus van Buurtbusproject Venray e.o. de nieuwe dienstregeling gaan gel den. Belangrijkste onderdeel van deze wijziging is het feit dat per genoemde datum de buurtbus voortaan dagelijks naar Oirlo zal gaan rijden. Aan de in gebruikneming van de nieuwe route wordt op zaterdag 23 mei met enig feestelijk vertoon aan dacht besteed. Op die zaterdagoch tend zal bij het Hermes busstation aan de Julianasingel om 10.00 uur de buurtbus vertrekken voor de eer ste rit naar Oirlo, gevolgd door een grote bus van Hermes met mede werkenden en genodigden. Vervolgens vindt in Oirlo nabij de verkeersdrempel op de Oirloseweg de officiële openingshandeling plaats door de heer J. Driessen, wet houder van de gemeente Venray voor verkeerszaken. Met ingang van maandag 25 mei zal de buurtbus dagelijks vier keer vanaf het Hermes busstation aan de Julianasingel naar Oirlo rijden. Voor de middag twee keer en na de mid dag twee keer. De ritten naar Oirlo zijn mogelijk geworden door wijzi ging van de dienstregeling zodanig dat enkele andere ritten, waarvan niet of nauwelijks gebruik werd gemaakt, zijn ingekort cq. komen te vervallen, waardoor er ruimte kwam om voortaan ook naar Oirlo te rij den. De wijziging heeft slechts zeer beperkt consequenties voor de ove rige routes. Het Buurtbusproject Venray e.o. functioneert in de regio Venray sedert 1979. Nadat in eerste instantie was gestart als openbaar vervoer voor de kernen Merselo en Vredepeel, kwam in 1984 de route naar Smakt-Holthees en Maashees daarbij. In de loop der jaren hebben velen gebruik gemaakt van de buurtbus en is deze bus een ver trouwd beeld geworden in deze ker nen. Uit onderzoek, dat in overleg met de dorpsraad van Oirlo is gedaan, is behoefte gebleken aan openbaar vervoer in Oirlo. De resultaten van een enquête waren dusdanig dat besloten werd te streven naar reali satie van een dagelijkse buurtbus verbinding naar Oirlo, zodat het ook voor inwoners van Oirlo mogelijk wordt van dit vriendelijke openbaar vervoer gebruik te maken. De nieuwe dienstregeling wordt in Oirlo huis-aan-huis verstrekt. Verder is deze dienstregeling ver krijgbaar bij het Hermes busstation in Venray. in de buurtbus zelf en voorts op een aantal andere plaat sen, zoals het gemeentehuis van Venray en Boxmeer, Het st. Elisabeth Ziekenhuis enz. Overigens kan op het gemeentehuis Venray telefonisch via nr. 523563 te allen tijde informatie worden vers trekt. Gewoon thuis bankieren, in alle rust en privacy, wanneer het u uitkomt. £ou het niet prachtig zijn, een directe ver 'inding met de bank? Thuis betaal- en >paartransakties doen wanneer u dat uit- :omt. Actuele rekeninginformatie opvra gen en communiceren met uw Rabobank via de elektronische postbus. 1 verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Bij ons hoeft u géén abonnementskosten te betalen, dus maak nu kennis met Rabobank Telebankieren! Snel gemakke lijk en gratis. Rabo Telebankieren voor particulieren maakt het mogelijk. Bel of kom langs! Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530 200 peelmaas@tref.nl Zevenrode tel.(0478)530 300 rabol281@tref.nl Snel Betrouwbaar KLEDING (VLOER-)KLEDEN DEKENS/DEKBEDDEN (VITRAGE-) GORDIJNEN TROUWJAPONNEN ETC. KLEDINGREPARATIES i FOURNITUREN Julianasingel 3, 5802 AS Venray Tel. 0478-582025 Maandag 25 mei door wethouder Jan Driessen Wethouder Jan Driessen en vice-voorzitter Weerdmeester van de Eerste Nederlandse Fietsers Bond (ENFB) openen maandag 25 mei om 14.00 uur de eerste carré vormige rotonde binnen de bebouwde kom van Venray. De kruising Oostsingel- Stationsweg is omgevormd in een zogenaamd vierkante rotonde, waar bovendien fietsers voorrang hebben. Het hondenbeleid 1 In de maand december heeft iede re inwoner van de gemeente Venray een groene folder gekregen met daarin informatie over het honden beleid in de gemeente Venray. Het gaat onder andere over de overlast die honden kunnen veroorzaken. En inderdaad kun je wel zeggen dat hondenpoep een overlast kan zijn. Het is vies om in de hondenpoep te trappen. Maar erger is het dat kinde ren in aanraking komen met uit werpselen van honden of katten. Ze kunnen er inderdaad een spoel- worminfectie van oplopen. En voor al kinderen kunnen ziek worden nadat de spoelwormeitjes hebben opgenomen. Er kunnen soms geen ziekteverschijnselen optreden, maar soms krijgen ze een long- en lever aandoening. Bij uilzondering kun nen oogklachten optreden. Uit bloedonderzoek is gebleken dat 10% van de Nederlandse bevolking wel eens een besmei'.ing heeft door gemaakt. Deze spoel wormin fectie kunnen ze echter ook oplopen als ze thuis met de hond of kat aan het knuffelen zijn. De kans op infectie is zelfs groter. Maar alleen als de honden niet regelmatig ontwormd worden. Als honden en katten min stens elk jaar ontwormd worden, is de kans op een spoelwormbesmet- ting bij kinderen niet zo groot. Het is toch belangrijk bij een toe nemend aantal honden en katten in de gemeente, dat de inwoners die geen hond of kat bezitten, zich niet hoeven te ergeren aan de huisdieren van een ander. Dus moeten we pro beren onze honden op een krant te laten poepen of moeten we de ont lasting van onze honden zelf opscheppen en in afvalbakken depo neren. Er zijn gemeentes om ons heen waar geen hondenbelasting wordt geheven, maar wel honden toiletten zijn en waar ook een opruimplicht is. De bereidheid om de ontlasting van hun honden op te ruimen is van de hondeneigenaren in deze gemeentes veel groter. Er zijn misschien mensen in Venray die redeneren: laat de gemeente eens iet s met de hondenbelasting doen (voor de honden dan wel te ver staan) dan doe ik ook iets. Ik zorg dat een ander geen last heeft van mijn hond. De gemeente zou overal in de gemeente hondentoiletten kun nen plaatsen. Tot nu toe staat er in de hele gemeente maar een honden toilet, en dat is op de parkeerplaats van de dierenkliniek. Maar dit is te weinig vooralle honden van Venray. Hans van Winden, Dierenkliniek Venray Kennedymars... goed voor Venrayse fietsenmakers! Heeft u ook zo genoten van de Kennedymars in Venray? Het was erg gezellig, ondanks het geringe aantal wandelaars werd het centrum van Venray toch volop bezocht. Fietsend Venray kan daar (twee dagen later) nog steeds van genie ten. Het centrum van Venray ligt volop glas. Vanaf het Schouwburgplein naar de Schoolstraat, naar het Henseniusplein. Als fietser moet je na die dagen toch even een blokje om fietsen wil je niet dat je banden eraan gaan. Of je manoeuvreert je er op allerlei manieren doorheen, hart stikke leuk mits er geen ander ver keer op de weg is. Wie hoort hier nou voor te zor gen? Ik neem aan de organisatie van de Kennedymars in samenwerking met de gemeente, toch? Misschien een aandachtspuntje voor de komende activiteiten in en rondom Venray. D.M. Uitbundige hockeyers bederven communiefeest Geachte redactie, Met stijgende verbazing heb ken nis genomen van uw artikel. Een artikel dat vergeven is van onjuist heden, subjectieve berichtgeving en als klap op de vuurpijl ontsierd wordt door een kop en een subkop die niet van uw niveau zijn. Jammer! Achter de twee koppen boven het artikel zou uw blad minimaal een vraagteken hebben moeten zetten, al was het maar om hiermee niet de indruk te wekken partijdig te zijn. Maar u zet zonder schroom twee koppen boven het artikel, die zowel burgemeester Waals, de hele selectie van Heren I van de M.H.C.Venray plus gerespecteerde aanhang in dis credit brengen, zonder dat u van de feitelijkheden op de hoogte bent. U gaat uit van het feit dat de Leunense familie, omdat ze zich ge-ergerd heeft, het derhalve ook bij het rechte eind heeft. Blijkbaar niet, want spoorslags wordt niet alleen maar aangenomen dat Jos Waals, de ove rigens heerlijke maaltijd, aan het gezelschap hockeyers had aangebo den, maar ook dat hij de leiding had over het gezelschap. Beide bewerin gen zijn niet waar, hetgeen in het artikel door Jos Waals nog net ont kracht mag worden. Als er overi gens iemand de leiding over het gezelschap had gehad, dan zou ondergetekende dat zijn geweest. En zoals de hele hockeywereld weet en ook velen daarbuiten houd ik abso luut niet van ongein, herrieschoppe- rij of ongedisciplineerd gedrag. Ook niet buiten het hockeyveld. Ik vind het overigens ook nog sto rend om te vernemen, dat het perso neel ons(de hockeyers) meerdere malen gesommeerd zou hebben om het wat rustiger aan te doen. Pertinente onwaarheid. Wij zijn, omdat aan onze reservering nog geen stand kon worden gedaan, zelfs naar buiten gegaan om hierop te wachten en bovendien de andere gasten niet te ontrieven met onze massale aanwezigheid. Verder is het duidelijk dat de twee feestelijkhe den van zo verschillende aard natuurlijk niet met elkaar accoderen, hetgeen maar weer eens bewezen is. Wat bovendien stoort is, dat de naam van de familie, of de betreffende leidinggevende danwel schrijver van de brief aan uw redac tie, (angstvallig??) door u verzwe gen wordt, terwijl de familie wel de naam van Jos Waals en ook die van Heren I van M.H.C.V. onterecht in een verkeerd daglicht zet. De brief was naar ik hopen mag toch niet anoniem!? Bert van Meijel, Trainer/coach heren 1 M.H.C.Venray Noot van de redactie. Naar aanleiding van ons artikel vorige week over het bedorven communiefeest en de ingezonden brief van dhr. Van Meijel wil de redactie van Peel en Maas het navolgende stellen. De naam van de betreffende fami lie is bij de redactie bekend. Anonieme tips en brieven worden door onze redactie niet klakkeloos gepubliceerd. Verder is bij dit verhaal het princi pe van hoor/wederhoor toegepast. Daarbij is de reactie van Jos Waals zo volledig mogelijk weergegeven. Waals ontkent overigens niet dat het er luidruchtig aan toe ging. Dat twee dergelijke feesten niet met elkaar accorderen ziet ook Bert van Meijel wel in. Het mag dan ech ter niet zo zijn dat welk feest dan ook, hinder ondervindt van het andere feest. De reden waarom dit voorval meer publiciteit heeft gehaald dan gebruikelijk ligt hem in het feit dat "ouder" Waals burgemeester is van de gemeente Venray. Burgemeester zijn is geen baan van "negen tot vijf". De burgemeester van Venray vertegenwoordigt de gemeente en dus de Venrayse burger in het open baar en dient er te allen tijde reke ning mee te houden dat hij als bur gemeester van Venray aangekeken wordt. Een dergelijk voorval is niet goed voor het imago van Venray en van de burgemeester van Venray. Christ van den Munckhof hoofdredacteur Peel en Maas Watermolen gestolen Een 35-jarige inwoner van Leunen deed aangifte van diefstal van een metalen watermolen uit zijn weide aan de Molenhofweg. De diefstal moet vorige week hebben plaats gevonden. De waarde van de molen bedraagt ƒ1.000,-. "Een primeur voor Limburg", liet Venrays wethouder Jan Driessen vorige week trots weten. De rotonde aan de Oostsingel is de eerste carré vormige in een serie van negen die de komende jaren binnen de singels van Venray worden aangelegd. De carrévormige kruispunten maken onderdeel uit van het beleidsplan Verkeer en Vervoer en het Verkeersveiligheidsplan van de gemeente Venray waarin ruim aan dacht wordt besteed aan de fietser als verkeersdeelnemer. Door de vierkante vorm worden (brom-)fiet- sers gedwongen hun snelheid aan.te passen. Bovendien heeft dit tot gevolg dat het gemotoriseerd ver keer, en met name de vrachtwagens, beter zicht hebben op de fietsers doordat de bekende 'dooie hoek' niet aanwezig is. MINDER VERKEERSSLACHTOFFERS "Dit soort kruispunten moet lei den tot minder ongelukken en ver keersslachtoffers", aldus Driessen. "Voor de verkeersdeelnemers, met name de (brom-)fietsers wordt het wennen aan de nieuwe situatie. Het is geen kwestie van voorrang nemen, maar krijgen. Het is geen mini-vrijstaatje". zegt Driessen. De Werkgroep 2000 gaat dan ook een lesbrief op scholen uitdelen en een prijsuitvraag uitschrijven via inter net en Kabelkrant Venray. De politie zal de eerste tijd na de opening extra aandacht schenken aan de situatie op het nieuwe kruis punt. Vooralsnog wordt niet verbali serend opgetreden. Op het plein en de toegangswegen wordt de ver keersdeelnemer via spandoeken en borden van de nieuwe situatie op de hoogte gebracht. ONDERZOEK PROVINCIE Naar aanleiding van de ingebruik name van de rotonde in Venray gaat de provincie Limburg een onder zoek opstarten naar het gebruik en de verkeersveiligheid van de nieuwe carrévormige rotonde op de kruising Oostsingel-Stationsweg. Rijkswaterstaat, provincie en SWOV (Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid) heb ben veel belangstelling getoond voor de rotonde. Wanneer het onderzoek positief uitvalt, zal de carrévormige rotonde als voorbeeld rotonde voor het landelijke ver- keersveiligheidsbeleid worden voorgelegd. Het voordeel van de carrévormige rotonde is dat (brom- fietsers hun snelheid moeten ver minderen en het gemotoriseerd ver keer. met name vrachtwagens, beter zicht hebben op de fietsers. De keuze voor een onderzoek naar de verkeersveiligheid op een carrévor mige rotonde is op Venray gevallen, ondanks dat in de gemeente Raalte al langer een dergelijke rotonde in gebruik is. Wethouder Jan Driessen: "Deze ligt echter aangrenzend aan een bedrijventerrein waar minder verkeersdeelnemers gebruik van maken. Hier in het centrum van Venray is de intensiteit veel groter." Ook rondom flats Brukske veel papieroverlast De gemeente Venray bekijkt momenteel hoe in de toekomst omgegaan zal gaan worden met papierinzameling. Aanleiding hiervoor is de toename van het aantal klachten van zwerfafval rondom papiercontainers en rondom de flats in Brukske. Ook landelijke afspraken tussen gemeenten en papierinzamelaars spelen bij een eventuele herover weging een rol. "Ons bereiken de laatste tijd steeds meer klachten. Het gaat daar bij niet om het papier dat door ver enigingen langs de deur wordt opge haald "maar dat bij de in Venray geplaatste containers gebracht wordt." laat Han Hoogma van de gemeente Venray weten. "Steeds minder mensen willen wachten tot een vereniging het papier komt ophalen en brengen het dan naar de containers. Die zijn niet altijd open en dan wordt het papier erbij gezet". Het papier is vervolgens speelbal van wind, regen en vandalisme. Vooral de situaties rond de container op de Hubenhof en bij de Kiosk lei den tot veel klachten. In Brukske is de situatie nog erger, vooral rond de flats van de Bach- en Mozartstraat. Daar wordt het papier gewoon gedumpt. ONDUIDELIJK Volgens Hoogma is het nog niet duidelijk hoe met het oud papier in de toekomst omgegaan moet wor den. Het papier vormt,immers een leuke bron van inkomsten voor ver enigingen. Bovendien worden binnenkort afspraken gemaakt tussen gemeen ten en papierinzamelaars. Laatstgenoemden zijn bereid om oud papier, gratis in een gemeente op te halen op een centraal punt. Dat betekent dat de perswagen zoals die nu door diverse verenigingen gebruikt wordt, niet meer ingezet kan worden. De wagen kost nu 4 cent per kilo. Verenigingen krijgen Station; thans zes cent van de gemeente. Verenigingen zijn overigens onderling ook niet even blij met elkaar. Zo zegt paardensportvereni ging St. Isidorus. die in Kuluut papier ophaalt, minder op te halen sinds de papiercontainer van AV Venray langs Weg in den Berg is geplaatst. Een oplossing lijkt dus niet echt voor de hand te liggen. Het Vincent van Gogh Instituut is voornemens de samenwerking met de stichting RIAGG Midden- Limburg in Roermond en de stich ting Zorgcircuits in Venlo uit te brei den. Hiertoe ondertekenden de drie partijen begin mei een gezamenlijke intentieverklaring, die op korte ter mijn zal moeten leiden tot de oprichting van een stichting GGZ Noord- en Midden-Limburg. Doel van de stichting GGZ (Geestelijke Gezondheidszorg) Noord- en Midden-Limburg is meer zorg op maat tot stand te brengen met de zorgvragen van de cliënt als uit gangspunt. In de kern gaat het om het totstandbrengen van een inte graal zorgaanbod, over de grenzen van afzonderlijke instellingen heen. Binnen enkele maanden zal een en ander al concreet gestalte moeten krijgen. Vreemdelingendienst gesloten Op dinsdag 26 mei is de Vreemdelingendienst voor alle zaken gesloten. Ook telefonisch is de dienst niet bereikbaar. Willen die personen die zich met de begeleiding van de vreemdelin gen bezig houden dit ook doorgeven aan die vreemdelingen die die dag contact met die dienst willen zoe ken. Auto tegen boom Zaterdagmiddag raakte op de Timmermannsweg een personen auto, bestuurd door een 33-jarige inwoner van Deurne uit de juiste koers. Voordat de bestuurder zijn auto onder controle had was deze al tegen een boom tot stilstand geko men. Bestuurder en inzittende moesten voor behandeling van lich te verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5